h Botten Heiloo massief-eiken - leren zitmeubelen eigen fabrikaat massief-eiken keukens GLADHEID IN HEILOO Winkelpand te huur gevraagd Y»et.o*-0 de halve prijsjes (of nog minder) bij Mascotte vindt u tijdelijk wegens verbouwing aan de achterzijde van Mascotte Nieuwe bestuursvorm r.-k. kerk in Heiloo J. W. Elders uit Heiloo directeur van ,,De Cameren" 1Ü! NI IEUWSBIAD VOOR H EILOO Onze gemeente in ijsbaan veranderd "tpeV Parochiekerk H. Moeder Gods Parochiekerk H. Willibrordus 3» I WmmÈÊm Schaatsenrijden in Heiloo WINTER! GLADHEI DSBESTRIJDIIMG IN HEILOO STR00IZ0UT BEPERKT! - OPVANGGEZINNEN GEZOCHT DIERENBESCHERMING HEILOO ENIGE WENKEN VOOR VOEDERING VAN VOGELS c<? v/ 6e c% \r vy 4° kennemerstraatweg 231 heiloo 072-334966 vrijdag koopavond WIJZIGING PORTEFEUILLE VERDELING Haal de lente in huis met narcissen! C)('(UiJettêas <=W) loemenshtw SPAR HET BESTE IN DE BUURT Bij f5. - besteed in de A-G-F- afdeling: pakNU 1.59 OPENBARE RAADSVERGADERING A.S. DONDERDAGAVOND (ingang Verlengde Zeeweg) U bent welkom! Stationsweg 85 - Heiloo tel. 072/335465 44e JAARGANG No. 4 24 JANUARI 1979 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adr essen Groot Barlaken 23 - Telefoon 072-331210 Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 11.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, P inn ego m, Egmond a.d. Hoef. Advertenties en kopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 40 cent(excl. BTW) Bij kontrakt reduktie. Het was jarenlang gebruikelijk in de R.K. Kerk dat de pastores van de diverse kerken werden bijgestaan door een kerkbestuur, waarvan de leden in goed overleg met bisschoppelijk- en dekenaal bestuur de zaken beheerden van de parochiekerken. Zo was dat ook in Heiloo het geval, alleen met dit verschil dat in Heiloo één kerkbestuur was voor zowel de St. Wülibrorduskerk als de H. Moeder Godskerk. Enkele jaren geleden startte een werkgroep in nauw overleg met Haarlem, de nieuwe leden van de Parochievergadering. Aftreden R.K. Kerkbestuur. medewerker tot een nieuwe opzet van een pastorale bestuursvorm in Heiloo. De studiegroep kwam tot het volgende plan - een PAROCHIEVERGADERING (P.V.), door en uit de parochianen gekozen, bestaande uit tenminste 15 leden. Deze Parochievergadering be paalt het algemeen beleid. - een PAROCHIEBESTUUR (P.B.), ge kozen door de Parochievergadering. Dit Parochiebestuur bestaat uit tenminste 4 leden. Het kan be schouwd worden als het dagelijks bestuur van de Parochievergadering en voert het beleid van deze Parochie vergadering uit. - een FINANCIËLE COMMISSIE (F.C.), benoemd door het Parochie bestuur. Deze commissie draagt zorg voor de uitvoering van de dagelijkse financiële zaken op basis van een begroting die door de Parochie vergadering is goedgekeurd. -Het gescheiden houden van pastorale zaken en financieël beheer is in wezen het kenmerk van de nieuwe opzet. Een jaar geleden zijn via „hearings" in het N.K.J.B.-gebouw, de parochianen uitvoerig ingelicht ever de nieuwe pastorale bestuursvorm. Die avonden waren zeer geanimeerd eirnuttig. Begin april 1978 werden verkiezingen gehouden in de beide kerken van Heiloo uit komen waren uit de sectoren liturgie, verkondiging, dienstbetoon en ge meenschapsopbouw, Daarnaast was er nog een vrije lijst. Van de Kandidaten werd verwacht dat zij zich aktief lid voelden van de kerkgemeenschap en dat zij voldoende tijd wilden beschikbaar stellen voor dit werk. Met ingang van 1 januari van dit jaar benoemde de Deken van Alkmaar, pastor C.F.A. Geraets, krachtens volmacht van de Bisschop van Aansluitend op deze nieuwe bestuurs vorm zijn de leden van het Kerkbestuur op dezelfde datum na een bijzondere dankbetuiging van de Bisschop afgetreden. Op donderdag 11 januari hebben zij hun taken in een bijeenkomst in de Moeder Godskerk en in aanwezigheid van de Parochie vergadering, overgedragen. Waar nodig zullen zij het nieuwe bestuur met raad en daad blijven bijstaan. Bevestiging nieüwe leden. s, Op zaterdagavond 27 januari om 19 uur zal in de St. Willibrorduskerk de bevestiging van de leden van de Parochievergadering door de Deken van Alkmaar plaatsvinden, waarmee een nieuwe fase gaat beginnen van: Hoe geven wij gestalte aan „de Kerk-w ij-samen". De parochianen zijn uitvoerig inge licht via het regelmatig verschijnende blad „Communicatie een uitgave van de R.K. Gemeenschap in Heiloo. De ontwikkelingen in de R.K. Kerk over de gehele linie zoals o.a. -van priesterkerk naar lekenkerk; - het steeds ver der^ teruglopen van het priesterbestand van meer verantwoordelijkheid dragen voor „de Kerk-wij-samen" door leken maken het noodzakelijk de nadruk te leggen op kadervorming voor liturgie, mgeloofsverkondiging, dienstbetoon etc. De Parochievergadering zal zich vertegenwoordigen in groeperingen die zich bezighouden met oecumene, raad van kerken en het R.K. Onderwijs. In een goede sfeer en wederzijds begrip zullen de nieuwe leden 'proberen dienstbaar te aan h-H welzijn v&n de R.K. Gemeenschap van Heiloo. Het Parochiebestuur bestaat uit de volgende leden: G. Nieuweboer, voorzitter. Mevr. J. Kotterman-v.d. Voorden, secretaresse. Th. Stap, penningmeester. Pastor G. v.d.Berg, lid. B. Fransen, lid. Het secretariaat is: Munnickenhof 8 te Heiloo. A Sinds 1 januari heeft het bejaarden centrum „de Cameren" een nieuwe directeur, de heer J. W. Elders, uit Heiloo, die daarbij v.a. 1 februari geassisteerd zal worden door de adjunct-directrice mevr. J. B. M. Gaarthuis-Steenman, een verpleegster: De heer Elders is van huis uit verpleegkundige en sinds 1974 werk zaam in het bejaardenwerk, o.a. als directeur van een bejaardentehuis in Velzen. Er is wel wat veranderd. Vroeger werd het bejaardentehuis alleen bestuurd door nonnen, maar vorige week heeft Zr. Agnes, zuster der Voorzienigheid, als laatste non de Cameren verlaten omdat zij de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt, nu werkt men met verpleegkundigen en bejaarden verzorgsters en aan het hoofd staat nu een man. Een rustige, aardige man, die alles wil doen om het iedereen zoveel mogelijk naar de zin te maken. Zowel het personeel als z'n bejaarden. De Cameren biedt plaats aan 55 mensen in het gebouw en ongeveer 70 m de huisjes. »De mensen uit de huisjes worden altijd betrokken bij het gebeuren in huk evenals de bejaarden die nog op zichzelf wonen in Limmen. en zij zijn altijd welkom, een soort integratie van wijk en bejaardentehuis" heer Elders. en bejaardentehuis" aldus de Iedereen is vrij, doe wat je zelf nog kan en yraag hulp waar dat nodig is, zonder je ook niet af en kom b.v. s ochtends beneden gezellig koffie drinken en praat wat met elkaar. Dit is eén van de stelregels van het huis. De samenwerking met de plaatselijke huisartsen verloopt uitstekend, een wens van de directeur is dat de samenwerking tussen ziekenhuizen en verpleegtehuizen net zo zal worden. Contact. Omdat het contact zo belangrijk is, is de Heer Elders bezig één avond per week een ontspanningsavond te organiseren en elke donderdagmiddag is er soos, men kan dan sjoelen, klaverjassen, biliarten enz, dit is ook weer toegankelijk voor de bejaarden van buiten af. Ook komen er eens per week dames van het well fare werk van het Rode Kruis om de dames een helpende hand of een deskundig advies te geven bij het handwerken. Ook met het personeel onderhoudt de Heer Elders een nauw contact „We zullen het werk met elkaar moeten doen," eens per week hebben we een team bespreking. Het ziet er naar uit dat de Cameren met de heer Elders een 'goede keus heeft in ieder geval een man met „hart" voor de zaak. AUTOVERVOER BEJAARDEN. Enige jaren geleden bestond er in Heiloo een groep van een dertigtal vrijwillig(st)ers, die bereid waren gevonden om nu en dan ouderen - die slecht ter been waren en slechts moeizaam in de bus konden komen - met de auto ergens heen te rijden, veelal bijv. naar een familielid in het ziekenhuis of naar een sociale activiteit. Vele ouderen kunnen niet geregeld een taxi betalen en juist die zo nodige sociale contacten laat men dan maar vervallen. Nadat de leidster van deze groep haar werk moest staken, is het geregelde vervoer echter sterk teruggelopen en tot een paar vaste vrijwilligers beperkt. De vraag ernaar bleef echter wel bestaan, zodat nu overwogen is na te gaan of er in onze gemeente nog de bereidheid bestaat om deze hulp verlening nieuw leven in te blazen. Bovendien ook om diegenen - op wie in hun naaste omgeving te vaak een beroep wordt gedaan om iemand te vervoeren - te ontlasten. Bij een goede coördinatie zal het immers niet nodig zijn om veelvuldig te rijden, terwijl in het algemeen niet zaterdag of zondag gereden wordt, wat voor veel huisvrouwen bijvoorbeeld onmogelijk is. Voor diegenen die bereid zouden zijn aan deze hulpverlening mee te werken of die meer informatie zouden willen hebben, is er een kleine bijeenkomst op donderdag 1 februari a.s. om 10.00 uur in het Open Huis. Ook kunt U zich opgeven bij mw. E. H. Emke, leidster van het Diensten centrum tel. 331297 tussen 9 en 10 uur. w jm Heiloo is sinds zaterdagmiddag - en avond veranderd in een ijsbaan. De neervallende regen bij een tempera tuur van enkele graden onder het vriespunt heeft ertoe geleid dat alle wegen in Heiloo veranderd zijn in openbare ijsbanen, waarop naar hartelust geschaatst kan worden. Op zondagochtend waren het eerst aarzelend enkele kinderen, maar later ook volwassenen, die de stoute schaatsschoenen aantrokken om later te kunnen vertellen: „Wij hebben in de winter van 1979 op straat geschaatst! Wie had gedacht dat zoveel Neder landers zich het afgelopen weekend op glad ijs zouden begeven en dat nog wel voor je eigen deur. Menigeen zal wel een scheve schaats gereden hebben, maar dat hinderde niet, dat was meer ongewoonte. Doordeplotselinge ijsperiode gebeurde er een heleboel dingen waarvan we het bestaan bijna vergeten waren. Schaatsenrijden op straat deden we 15 jaar geleden voor ^aatst Mem en zijn ook weer gewoon aardig voor elkaar. Zit je met je auto vast, binnen de kortst mogelijke tijd geeft iemand je een duwtje, zodat je weer verder kan. Als ik zie hoe mijn buurman worstelt om zijn auto te ontwijken, moet ik daar toch een beetje om lacnen, want wij Hollanders, die altijd zo goed beslagen ten ijs komen, zijn als het onverwachts winterd eigenlijk ner gens. En zag U ooit zulke mooie bomen? Met zo'n luguber geluid en vele soorten vogels die je nu eens goed kunt bekijken omdat ze door honger gedreven nu zo dicht bij huis komen. En tot slot smaken de winterkostjes bij dit weer niet veel lekkerder dan bij regen? De langdurige vorstperiode met sneeuw en ijzel is er de oorzaak van dat de voorraad strooimiddelen belangrijk is geslonken. Het gevolg hiervan is dat in Heiloo alleen op de hoofdwegen nog wordt gestrooid. Het is dus niet zo, zoals eerder werd vermeld, dat er in Heiloo helemaal niet meer gestrooid wordt. Het is de bedoeling, dat de bewoners nu zelf initiatieven moeten nemen en het gedeelte van het voetpad voor hun woning of zaak zelf begaanbaar houden. De Algemene Politie verordening spreekt hiér zelfs van een plicht. als iedereen een stukje voetpad in deze uitzonderlijke situatie schoon maakt, dan kunnen we met z'n allen - en vooral de ouderen - op de been blijven. Strooizout wordt een schaars artikel in Heiloo en niet alleen in Heiloo. De gemeente kan wel zout bestellen maar of het komst is een t,woede. Met de voorraad die er1 nog is moet men zeer zorgvuldig omgaan. In de eerste plaats moeten de doorgaans wegen schoon blijven en verder wordt alleen in uiterste nood gestrooid. Ook wordt wel zout met zand vermengd voor uiterste nood heeft de gemeente nog calciumchloride achter de hand, maar dit is een dure noodmaatregel, en wie weet hoelang, deze koude winter n'og duurt. En als ieder nu eens z'n eigen stoepje onderhanden nam, maak het schoon of strooi wat, de voetganger heeft het niet makkelijk en vele stoepjes maken een hele straat. liefst in de omgeving van het station. Brieven onder nummer 99, bureau van dit blad. Strikte geheimhouding verzekerd. Het is ruim anderhalf jaar geleden, dat de werkgroep „OPVANG GEZINNEN" een aktie gevoerd heeft om opvanggezinnen te krijgen voor mensen, die tijdelijk een onderdak nodig hebben. De werkgroep „OP VANGGEZINNEN" bestaat uit ver tegenwoordigers van verschillende maatschappelijke werkinstellingen uit Alkmaar en omgeving. O.a. het Algemeen Maatschappelijk Werk, de Sociale Dienst, Stichting Jeugd en Gezin, de Raad voor de Kinder bescherming, de Reclassering, het Medisch Centrum, Pshychiatrisch Cen trum St. Willibrord, Release en het Buro voor (a.s.) alleenstaande ouders van het Fiom Noordholland. Zij komen veelvuldig in aanraking met mensen, die onderdak nodig hebben voor een paar dagen tot en met enkele maanden. De oorzaak hiervan is uiteenlopend Jonge mensen, die moeilijkheden thuis hebben, mensen met huwelijks problemen, meisjes die zwanger zijn en waarvan de omgeving dit niet kan opvangen, mensen die uit het ziekenhuis kunnen, maar geen onder dak meer hebben. Zo zijn er nog verschillende situaties te noemen. Uit bovengenoemde aktie is een kern van 13 „opvanggezinnen" ontstaan, waarmee wij nu anderhalf jaar met succes werken. Op het ogenblik zitten we met een groot gebrek aan opvangmogelijkheden. Het is daarom, dat wij dringend een beroep op u willen doen, als u denkt dat u in staat bent om als „opvanggezin" te kunnen dienen. Als u meer hierover wilt weten dan kunt u ons bellen of schrijven. Onze kantpersoon is: Mevr. van Roozendaal p/a Buro voor (a.s.) alleenstaande ouders van het Fiom Noordholfand, v.d.Meijstraat 2 te Alkmaar. Telefonisch te bereiken van dinsdag t/m vrijdag van 9 tot 5 uur onder nummer 072-114911. De wijze waarop -voeder regelmatig, liefst 2x per dag; -op een rustige plek, niet op of langs de weg; -met voedsel dat geen zout bevat. Het voer: -Verkruimeld brood, vogelzaag, pinda's, havermout, opgehangen vet bollen en gehalveerde kokosnoten, stukjes kaas( korst) zonder plastic, zwoerd, fruit: Ziedaar een menu waaraan o.a. de mus, vink, lijster, putter, sijs, groenling, geelgros, leeuwerik, spreeuw, koperwiek, roodborstje, mees en specht, ieder voor een deel, een vorstelijke maaltijd hebben. -Speciale watervogels, zoals eenden, zwanen, waterhoentjes en meerkoe ten, zullen uw brood, groente-afval, graan, erg op prijs stellen. -Reiger en roerdompen kunnen worden geholpen door het hakken van bijten (zodat ze kunnen vissen) en door het voeren van visjes, of in stukken gesneden vis en slachtafval. -Speciale roof- of stootvogels, zoals buizerd en valk, zijn er bij gebaat wanneer dierlijk voedsel o.a. dood gereden vogels, midden in het open veld worden gelegd. Het drinken: -Belangrijk is lauw water, eventueel met een schep suiker. Voorkomen moet worden, door middel van b.v. een stukje gaas, dat de vogels een onbezonnen bad zouden gaan nemen. Ook fijngestampt ijs kan als dorst- lesser fungeren. Dierenbescherming Heiloo verschaft u gaarne inlichtingen over haar vogel- voederings-aktie de heer Kleef (vogelconsulent), tel. 333348; mevrouw Westerbrink (afd. secr.), tel. 335537. <0N van burgemeester en wethouders i.v.m. vertrek van Burg. Hoekstra Aan de tijdelijk wethouder, de heer J. Breuker, zijn de navolgende porte feuilles toevertrouwd: a. Financiën, inklusief grondzaken, tevens voorzitter raadscommissie financiën; b. Onderwijs en Recreatie, tevens voorzitter van gelijknamige raads commissie. De portefeuille Openbare Orde (politie, brandweer, BB, rampenplan) welke specifiek tot één van de taken van de burgemeester behoort, zal tijdelijk door loco-burgemeester J. Bolten worden waargenomen. herenweg 146-tel 072-331818 Literblik Spar SPERCIEBONENNU 0.85 Emmer 760 gram FRITES SAUSNU 1.49 Kg Spar PATATES FRITES NU 1.55 Kg BANANENNU 0.98 MANDARIJNEN net kg voor1.00 COUCQUE DE BASTOGNE 600 g-Spar Diepvries SPINAZIENU 0.98 Fles LIGACÉNU 2.98 500 gram volvette JONGE KAASNU 4.18 Pot 200 gram NESCAFÉ EXTRANU 8.15 RADION zak 2 kgNU 3.98 Elke maandagmorgen na 9.30 uur geopend. Ruime parkeergelegenheid. Morgenavond - en dus niet vrijdag avond - wordt in het gemeentehuis een openbare raadsvergadering gehou den. De vergadering begint om acht uur. De stukken liggen voor de ingezetenen ter inzage vandaag en morgen tijdens de kantooruren op de afdeling algemene zaken en tijdens de openingsuren in de leeszalen van de openbare bibliotheek en leeszaal te Heiloo. masc© e

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 1