VERENIGINGS NIEUWS tMT'mi V- 1MR Lammen Stofzuigers 139.— Philips Solarium If- 945.- Was- automaten Gezellige sfeer in restaurant Altenburg I ÉiS uitkijkpost AGENDA OPEN HUIS WEEK VAN 11 T/M17 MAART 1979 TEL. 333368 -331484 VREDEBURG NET GEEN TWEEDE. o.a. Philips, Erres, Holland Electro, Hoover etc. vanaf NU 975.- Aanb.798.— v.a. 998.— V- 197} 7 MAART 1979 Bij binnenkomst in dit aan de boulevard gelegen pand treft je meteen het enorm fraai ogende interieur. Alles is opgetrokken uit echt eikenhout, hetgeen een bijzonder warme sfeer uitstraalt. Beneden is het restaurantgedeelte waarin men aan de boulevardzijde uitzicht op zee heeft. Verder is er een open haard waar het gezellig toeven is en een bar, die vooral 's zomers goed bezocht wordt. Boven is dan het gedeelte waar bruiloften en partijen worden gehou den. Een aardigheid hierbij is dat de mensen die daar een feest vieren er gratis kunnen blijven overnachten. Helemaal beneden, onder het restau rantgedeelte, is er een tweede bar, waar men bij kaarslicht bijzonder gezellig zit. Trots De heer J. H. Middelbeek, pas dertig jaar, is niet zonder reden erg trots op zijn fraaie pand. cnti geleden is het aldus de heer ijn ir; „Zo'n tachtig jaar allemaal begonnen" Middelbeek. Oorspronkelijk stonden hier twee oude herenhuizen, waartussen een schelpenpad liep dat rechtstreeks naar de duinen leidde. Bij de opkomst van het toerisme zijn die huizen aan elkaar gebouwd. Het diende toen voorname lijk als pension. Bekende mensen als de organist Cor Steyn en de oud-wereldkampioen goochelen Fred Kaps waren hier regelmatige gasten. Bij de verandering van het behoefte patroon, de mensen wilden meer luxe en daarvoor waren de betrekkelijk eenvoudige kamertjes niet meer geschikt, zijn we op de parterre het bedrijf, anders gaan inrichten. Toen zijn we eigenlijk zo'n beetje gestart met het café-restaurant. De inrichting is volledig authentiek en is bijna geheel afkomstig van oude herbergen, en kerken. De mooie eikenhoutentrap die naar de bovenverdieping leidt komt b.v. uit de St. Janskerk te Haarlem. Zelfs de balken en de plavuizen waarvan sommige zo'n 5 a 600 jaar oud zijn, hebben we op die manier bij elkaar gekregen." Hernia Al op zeer jeugdige leeftijd kreeg de heer Middelbeek bij Altenburg de „touwtjes in handen". ,,Ja, zegt de heer Middelbeek," ik was twintig jaar toen mijn vader, die tot die tijd de scepter zwaaide, hernia kreeg. In die tijd voer ik zelf nog als hofmeester op één van de passagiersschepen van de Holland-Amerika-lijn. Enige tijd voor dat mijn vader ziek werd was ik daarmee al gestopt omdat het beleid van die maatschappij mij niet aanstond. Het veelal lager blanke personeel werd ontslagen en in plaats daarvan werden allemaal Javanen aangetrokken, die met een veel lager loon genoegen namen. Daarna heb ik bij mijn vader in de zaak gewerkt en toen hij ziek werd, was het niet meer dan logisch dat ik de leiding overnam. Wel heeft mijn vader in het algemene beleid nog een adviserende stem". „Romantisch tafelen" Altenburg is lid van de vereniging „Romantisch tafelen". Dat is een groep van 25 restaurateurs verspreid over het gehele land die de mensen tegen een schappelijke prijs een goede maaltijd in een romantische sfeer willen aanbieden. Altenburg lijkt daarin zeker te zijn geslaagd. De prijzen zijn niet overdreven hoog, de sfeer is inderdaad erg romantisch en ook het eten is er voortreffelijk. Wat voor heerlijkheden u er allemaal kunt krijgen staat te lezen in de folder. Zelf namen we „Entrecote de Veau Petit Poncet", een dure naam voor een overheerlijke kalfs-entrecote met gebakken zwezerik gepresenteerd met asperges, sauce béarnaise (een verrukkelijk sausje bestaande uit kruidenwijn, dragonblaadjes en een eierdooier, afgemaakt met boter) en gegarneerd met verse groenten. Vooral de gebakken zwezerik kunnen we u In uw weekblad van deze week treft u een fraai uitgevoerde folder aan van restaurant Altenburg in Egmond aan Zee. Dit tamelijk unieke initiatief was voor ons aanleiding om in Egmond eens een kijkje te gaan nemen en een praatje te houden met de eigenaar van dit bedrijf, de heer J. H. Middelbeek. g* van harte aanbevelen. Hoge kosten. Een bedrijf als Altenburg staat voor hoge kosten. Er is acht man personeel in vaste dienst waar in de drukke tijden dan nog een aantal part-time medewerkers aan worden toegevoegd. Ook de stookkosten etc. in de vaak stille maanden zijn niet gering. Met deze folder wil de heer Middelbeek dan ook trachten om vooral in de slappe tijden meer mensen naar „zijn" Altenburg te krijgen. si Een kijkje op de gezellige open haard in restaurant Altenburg. MAANDAG 12 MAART Plattel.vr.schilderen Plattel.vr. zang Ned.ver.v.huisvr. b.b. Detail handel E.R.K. klaverjassen Sans Atout bridge Kopers, ver. Hanzelaars Kleutèrspeelzalen Nivon aquarellen Nivon tekenen Filmliga (Asta) DINSDAG 13 MAART Doves gym Yoga Ned. ver. v. Hu isvr. b.b. 9.30- 14.00- 10.30- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 11.30 15.30 11.30 22.00 23.00 23.00 21.00 22.00 22.00 22.00 23.00 ïj. Soos Heilooë str. orkest Oppositie jr. Oppositie sr. Nieuw leven zang Heilooër bridge club Nivon pottenbakken HAF fotografie Filmliga (Asta) WOENSDAG 14 MAART Slank Fit 9.00-11.00 9.30-11.30 11.00-12.00 13.30-15.30 13.30-17.00 14.00-16.00 18.45-19.45 20.00-23.30 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-23.00 9.30-10.30 9.30-11.30 14.00-16.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 19.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 20.00-22.00 Nivon Jeugd Sans Atout bridge Falkland toneel Falkland toneel Jazz Ballet Begel. orkest v. N—H. Nivon Werkavond Filmliga (Asta) DONDERDAG 15 MAART Iedere tijd is leeftijd 9.30-11.30 Iedere tijd is leeftijd 14.00-16.00 Bej. Soos 13.30-17.00 Bej. gym 14.00-16.00 Joga 13.30-15.30 Sjoelclub Heiloo 20.00-23.00 H.9.V. Operette 20.00-22.00 Heilooër bridgeclub 20.00-23.00 Damclub Heiloo jr 19.00-20.00 Damclub Heiloo sr. 20.00-23.30 Nivon Houtsnijden 20.00-22.00 VRIJDAG 16 MAART Ned.ver.v.huisvr. bridge 9.30-12.00 Volksdansen bej. 11.00-12.00 Plattel.vr. volksd 14.00-15.30 Baha'i's Geloof 20.00-21.00 ZATERDAG 17 MAART Bndge club 10.00-18.00 JAARVERGADERING DER FEDERATIEVE VROUWENRAAD Donderdagmiddag 1 maart werd in de raadzaal van het gemeentehuis de Jaarvergadering gehouden, van de federatieve Vrouwenraad onder voor zitterschap van Mevrouw J.H.J. Fesman-van der Tak. Alle 11 Vrouwenorganisatie's geza menlijk ruim 1000 leden, waren elk met verschillende bestuursleden ver tegenwoordigd; als mede de leidsters jan de rijdende winkeltjes in „de fen ..Overkerck". de oppas- Rheumacollecte 12-17 maart; kleding- beurs (De Rank) 4 april; verkoop zomerpostzegels 3-6 april (postkan toor) S.A.K.O.R. collecte 30/4-6/5; Voorlichtingsmiddag ..Positie van de vrouw en het Europees Parlement", inleiding en discussie, met film „Gelijke kansen voor de vrouw", op donderdagmiddag 10 mei half 2 (Geref. Kerk) entree f 1.00. Medewerking zal verleend worden bij de verzorging der maaltijden van 120 fietsers die namens „Terre des Hommes" eind juni ook Heiloo aandoen. Bijzondere aandacht wordt gevraagd voor het a.s. baarmoederhals-kanker onderzoek in het najaar 1979. De volgende cursussen, waarvoor gedeeltelijk door de Gemeente sub sidie wordt verleend, kunnen gereali seerd worden en zijn reeds vol geboekt: V.L.A.M.- (Vrouwen leren elkaar actief meedoen). gespreksgroep van 6 keer in maart/ arpil. Cursus Samen denken, samen praten, 5 keer in april/mei. V.O.S. cursus, 12 maal in 't najaar 1979. Zondag 11/3 start een „Teleac cursus" Vrouwenwijzer. Na een korte pauze informeert Zr. F. M. de Jong, hoofdwijkverpleegkun- dige der Regionale Kruisverenigingen; de aanwezigen over de samenstelling, werkwijze en verdeling der taken van deze instellingen. In Heiloo heeft men al lang van een zeer uitgebreid dienstenpakket ge bruik kunnen maken. Van de gelegenheid vragen te stellen werd intensief gebruik gemaakt. GROOVIN'GANG BIJ BUK-BUK Na een succesvol, maar uiterst kort optreden in het voorprogramma van Black Flame, komt Groovin'Gang op zaterdagavond 10 maart opnieuw bij Buk-Buk. De Heilooër band komt nu met een avondvullend programma. De band bestaat uit Sjef Louter (gitaar), £rank Niemans (basgitaar), Paul Bruyn (drums), Marcel Meijering (sologitaaren Paul v.d. Veer (zang) Groovin Gar^g is geïnspireerd door de Kolling Stones, wat aan hun eigen werk duidelijk te horen is. Naast eigen werk en Rolling Stones speelt de band verder nog nummers van David Bowie en D ires tra its. Het optreden van Groovin Gang begint om 20.30 uur in net Bruno-geboiw aan de Pastoor van Muyenweg te Heiloo. De niet-leden betalen f 4,-- en leden betalen slechts i 1,50. Je ziet dus, als je lid wordt krijg je veel korting! POSTZEGELMARKT IN HEILOO Uitgaande van Postzegelvereniging Philigrane wordt op vrijdag 9 maart a.s. in het Open Huis, Winkelhof 't Loo 19 te Heiloo weer een super-postzegel markt georganiseerd. Op deze postzegelmarkt zal een enorme, door de aangesloten leden bijeengebrachte, kollektie postzegels uit Nederland en de rest van de wereld aanwezig zijn. Om het postzegelen voor de gewone- en de ervaren verzamelaar mogelijk te houden zijn door de vereniging maximum prijzen vastgesteld, die zeer aantrekkelijk zijn. De postzegelmarkt is voor iedereen gratis toegankelijk. De zaal is open van 19.30 tót 22.00 uur. Wie instemt met de doelstellingen van de vereniging (behartiging der phila- telie in de ruimste zin) kan zich tijdens de postzegelmarkt als lid aanmelden. Men kan dan kennis maken met het plaatselijk bestuur en zich over de voordelen van het lidmaatschap van de vereniging, zoals behalve het bezoeken van de postzegelm arkten bijvoorbeeld: nieuwtjesdienst (abonnementen op nieuwe postzegels, verschijnend waar ter wereld dan ook), abonnement op een goed geïnformeerd postzegel blad en voor tal van afdelingen een kontaktavond of ruilbeurs met inte ressante aktiviteiten. Wie nadere inlichtingen wenst kan telefonisch kontakt opnemen met de heer Ing. C. v.d. Berg (public relations), tel. 078—142963. welke U gaarne op de hoogte brengt van de plaatselijke aktiviteiten. CURSUS MEDITATIE Het Transcendente Meditatie Centrum te Bergen organiseert een drietal voorlichtingsavonden over de T.M. techniek en wel op donderdag 8 maart in het Open Huis, 't Loo 19 in Heiloo; op vrijdag 9 maart in het' T.M. Centrum, Dorpsstraat 45 in Bergen en op maandag 12 maart in het Landbouwhuis, Helderseweg 8 in Alkmaar. Op deze avonden zal gesproken worden over de diepe rust die door het mediteren wordt verkregen. Deze rust heeft een zeer positieve uitwerking op de lichame lijke- en geestelijke gezondheid. Ook zal worden gesproken over de aanzienlijke daling van misdaad in steden waar een procent van de bevolking de T.M. techniek beoefent. Bij voldoende belangstelling zal er zaterdag 17 maart een cursus worden gegeven in de T.M. techniek. Deze avonden zijn voor iedereen vrij toegankelijk en beginnen om precies 20.00 uur. Voor meer inlichtingen kunt u bellen naar het T.M. Centrum te Bergen, telefoon (02208-4675). PAPPOD VOOR DE KINDEREN Deze keer weer eens op zondag middag. Een paar uurtjes kliederen met klei. Zondagmiddag 11 mrt. van 2 uur tot half vier organiseert Pappod voor kinderen uit heel Heiloo een klei-middag. Alles onder de bekwame leiding van énkele Pappod-medewerk- sters. Zoals gewoonlijk zijn ook ouders, die zich er niet voor generen hun vingers in een bonk klei te steken en bovendien de kinderen willen helpen, van harte welkom. Het blijft overigens een kindermiddag. Niet je beste kleren aan: dat geldt ook voor de ouders. 11 maart van 2 uur tot Loet' dienst en de „Commissie veiligheïcf", De voorzitster wees er in haar openingswoord op, hoe belangrijk het K een goede samenwerking te hebben, ORi allerlei werk en diverse taken goed te kunnen uitvoeren. Zij dankt allen voor de steeds getoonde bereid willigheid. Na behandeling van 't jaarverslag en financieel overzicht volgt een be- s» |Jrswisseling, Mevr. G. de Groot- «ukema van de Gereformeerde vrouwen Studiekring wordt opge volgd door Mevrouw T. Everaars-Bos. Aandacht wordt gevraagd voor de volgende activiteiten die de Fed. vrouwen Raad organiseert of waar ijwüligsters voor gevraagd moeten worden, in de komende maanden: gezamenlijke avond 22 maart half 8 avonds in de Gereformeerde Kerk "jet actrice Nel Kars, solotoneel, ntree f 3.00 met introducee's. Buk Buk vierde carnaval met Hydra. Dat heter gezellig toeging dat kunt u op deze foto wel zien. half vier in het Pappod-gebouw op 't Veld nabij de Ewislaan. Eén gulden meebrengen. Sleutelen aan je fiets. De vorige week hebben we al aangekondigd, dat op maandagavond 12 en 19 maart een kursus wordt georganiseerd over de fiets. Hét moderne middel, om niet geplaagd door kwaaltjes en hartinfarkten een plezierige oude dag te bereiken. We willen dat nog even in de herinnering brengen. Opgave tot 10 maart. De kursus wordt georganiseerd door Pappod in samenwerking met één van de meest notoire fietsenkenners van Heiloo: Piet van Raalte. De heer van Raalte wil aan fiets-trimmers, aan natuurvrienden en alle andere liefhebbers van fietsen uitleggen en tonen hoe je je fiets het beste onderhoudt, kleine reparaties uitvoert en hoe je door eenvoudig sleutelen het meeste pleizer van je fiets kunt hebben. Een kursus voor jong en oud. Opgeven dus vóór 10 maart en we willen graag weten hoeveel koppen koffie we klaar moeten zetten op de volgende adressen: Merian Jannes, Sch. Hondsbossche- laan 40, tel. 332609; Truus ten Berge, de Ronge 31, tel. 333765; Ria van der Laan, Boekenstein 35, tel. 333217; Entree: voor scholieren f 1.-; voor meer draagkrachtigen f 2.-. Plaats: Pappodgebouw op t Veld, nabij de Ewislaan Koffie: gratis. N.C.V.B., AFD. HEILOO Op de ledenvergadering van dinsdag 27 februari trad als in eidster op mevrouw K. Zijlstra-Roeleveld uit Heemskerk met als onderwerp „Samen leven" - familierelaties vroeger en nu. Dit thema is door de landelijke bond gekozen als jaarlijks gespreksthema. Spreekster wees in haar inleiding op de vele verande ringen die de laatste jaren zijn ontstaan in de gezinsrelaties. De gezinnen zijn kleiner, kinderen gaan vroeger het huis uit: op kamers wonen en ouders gaan, als zij „bejaard" worden, veelal in een tehuis en nemen niet, zoals vroeger, hun intrek bij één van de kinderen. Dikwijls is het zo dat men niet meer thuis sterft, maar in het ziekenhuis en daar ook blijft tot de begrafenis. Kinderen worden dan ook vaak niet direkt met de dood gekonfronteerd. En dan is daar het samen-wonen, een vorm van samen leven die door veel ouderen nog moeilijk wordt geaccepteerd. Het gezin is tegenwoordig meer een gesloten gemeenschap. Men duldt geen inmenging van buitenaf. Het huwelijk moet echter geen knellende band worden en daarom is het goed elkaar binnen deze grens zoveel mogelijk „ruimte" te geven. Onze vormen van relaties worden toch nog vaak door gewoonten bepaald, daar om pleitte spreekster voor het openbreken ervan. Neems eens iemand op in je gezin, die hoe dan ook, in de knel is gekomen. Sta open voor de ander en schenk van jezelf aan die ander. Het aangaan van relaties impliceert tevens het onderhouden ervan. Waarom zouden wij alles niet eens kritisch bekijken en het anders proberen te doen? KATHOLIEK VROUWENGILDE Woensdag, 14 maart, is er weer een gezellige avond, verzorgd door het een-dags-bestuur. U wordt vprzocht een draadtangetje en een mesje mee te brengen. De entree-prijs voor deze avond bedraagt f 2.50 alleen voor leden. Nog dank aan mevr. de Git die had tussen de middagpauze en de bingo een snertlied gemaakt wat ik u niet onthouden wil. Snertlied wijze: Lili Mariene. Ben je ha van 't Gilde, in ons mooi Heiloo. Kriig je wat je wilde, en n leuke sfeer kadn We houden van gezellig knus-samen uit al met de bus, of 'n leuke fuif. met erwtensoep met kluif. Ben je lid van't Gilde, in ons mooi Heiloo. Ik zou dan willen vragen. Mensen hou 't zo, Voor 20 gulden ben je daar gezellig samen met elkaar, Dat is toch alte gek Met erwtensoep met spek. Ben ie lid van 't Gilde, van t K.V.G. Wel dan kan je boffen. Dan zit ie alles mee. Mefczo'nbestuur dan zit je goed, want 't is de sfeer die het 'm doet. En koffie voor de dorst. 'Met erwtensoep met worst. Ben je lid van 't Gilde, van 't K.V.G. 'k Zou ie willen vragen, neem je buurvrouw mee. Dia's, excursie's of toneel, 't is toch werkelijk te veel. Je kan er met je pet niet bij, met erwtensoep met prei. De dagen en de jaren. gaan zo razend snel. Maar de avonden van 't Gilde, onthoud je altijd wel. Geef je ogen daarom goed de kost, in die goede Uitkijkpost. Die bezorgt je een goede bui, met erwtensoepmet ui. Ben je lid van 't Gilde, blijft het Gilde trouw. Wordt er hulp gevraagd soms, geef je dan ook gauw. Dan vertel je zeker later nog, hoe vertrouwd was de Bruno toch. Hoe 't steeds gezellig werd met 'n lekker bordje snert. PLATTELANDSVROUWEN BAKKEN ZOETE BROODJES BIJ BAKKER HEMMER. Vorige week woensdagmorgen brach ten de Plattelandsvrouwen een bezoek aan bakkeiHemmerom zich indegeheime kunsten van het broodbakken te laten inwijden. Op een prettige en duidelijke manier lieten de bakkers zien, hoe het nu eigenlijk allemaal gemaakt wordt van graan tot brood. Er werd gedemonstreerd met het maken van volkoren brood, stok brood, koffiebroodjes en verschillende soesjes. Natuurlijk mocht ook iedereen een eigen broodje bakken en een vlechtbroodje, toch niet zó eenvoudig als het leek. Bakker Hemmer toonde zich een uitstekend gastheer en tracteerde op een kopje koffie met „hoe kan het anders, een heerlijk gebakje." Een zeer plezierige tevens leerzame ochtend. VARA-LEDENVERGADERING De jaarvergadering van de Vara, afdeling Noord-Kennemerland wordt dit jaar op 15 maart a.s. in café „de Swan", Middenweg 178, Heerhugo- waard gehouden. Iedereen die lid-abonnee of f 10.- lid is van de Vara, kan dan deze vergadering bezoeken. Aan de orde komt ondermeer het jaarverslag, waarin uitgebreid wordt ingegaan op de situatie bij de Vara in het algemeen, bij de T.V.-dienst in het bijzonder, de veelbesproken Vara- haan, een motivering van het drama-beleid, de problemen bij Ombudsman en Vara-visie, een be schouwing over de vraag waarom veel P.v.d.A.-stemmers geen Vara-lid zijn, een verantwoording van de neven- aktiviteiten van de Vara, om maar een greep te doen. Ieder Vara-lid heeft op deze jaarverga dering van zijn afdeling het recht om het woord te voeren en zo zijn ideëen naar voren te brengen. De Vara hoopt op een goed bezocht bijeenkomst in Heerhugowaard VOLLEYBALVERENIGING „ORANJE WIT" LIMMEN Heren 1, dat de afgelopen weken diverse suksessen boekte, ging deze keer af tegen het geroutineerde team van Dinsvo. De eerste en tweede set werden op wat knullige wijze verloren. Het Oranje Wit-team draaide niet en de inzet was ver te zoeken, zodat Dinsvo alle gelegenheid kreeg om de Limmers af te slachten. In de derde set zag het er naar uit dat Oranje Wit terug aan het komen was en zij bouwde de voorsprong van deze set uit tot 14-10. Wat er toen gebeurde was voor een ieder een raadsel. Oranje Wit, dat dacht dat zij er al was, vergiste zich lelijk in Dinsvo. Deze ploeg haalde het onderste uit de kan en kwam terug tot 14-14, en voordat Oranje Wit besefte wat er allemaal gebeurde was ook deze set verloren en wel met 15-17. Dames 1 dat op het ernaast gelegen veld moest aantreden tegen Dynamo 2 deed het een stuk beter. Dynamo, dat slechts 3 punten minder heeft dan Oranje Wit, werd door de Limmer-dames in de eerste en tweede set overklast. In de derde set kwamen de dames uit Castricum goed terug en al spoedig keek Oranje Wit tegen een forse achterstand aan. De trainer, die deze avond ook als coach fungeerde, greep op tijd in en na een spannende slotfase wist Oranje Wit ook deze set op haar naam te schrijven, opvallend was ook de winst die Dames 3 wist te behalen op het hoog geklasseerde Smash 3. Doordat Oranje Wit het iniatief steeds wist te behouden konden de dames van Smash niet in hun spel komen. Na deze overwinning zijn de Oranje Wit-dames opgeklommen tot in de top van de derde klasse. Dames 4, dat eveneens in de derde klasse uitkomt, versloeg in een zeer aantrekkelijke wedstrijd het gelijk waardige SBB/Phoenix 6 uit Bever wijk. Uit de setstanden, 15-12, 15-11, 13-15 en 15-8, blijkt dat het krachtsverschil minimaal was. Heren 4 behaalde een zwaarbevoch ten, maar welverdiende overwinning op het team van Voluit. Nadat de eerste set met 15-4 was gewonnen, verloren zij verrassend de tweede set. In de derde en vierde set moest Oranje Wit er hard aan trekken om de overwinning in de wacht te slepen. Afgelopen vrijdag moest s.v. Vrede- burg aantreden voor een competitie wedstrijd tegen „Het Witte Paard" uit Zaandstad. Bij winst zou de 2de plaats van Het Witte Paard overgenomen worden. De start was prima. Aan het eerste bord schotelde O. v. Buuren zijn tegenstander zo'n ongewone soep maaltijd voor, dat deze zich er finaal in verslikte. (1-0). Aan bord 8 zag invaller P. v.d.Heijdt nèt iets minder dan zijn tegenstander en moest opgeven, maar direct daarop nam J. Limmen wraak. Jaap speelde konings gambiet. Zijn tegenstander wilde daar met aan meewerken, maar dat kon Jaap niets schelen. Hij offerde een pion en een paard en zette vervolgens zijn tegenstander mat. (2-1). Intussen had P. Wentzel echter uit schrik een stuk vergeten en met een stuk minder speelt het nu eenmaal nogal moeilijk. (p-2). Dat gaf niets, want J. Krijt stond beter, J. Admiraal zou wel winnen en P. v. Buuren stond gewonnen. Stónd gewonnen, want juist toen hij de partij wilde uitmaken, sloeg het Witte Paard (letterlijk! toe. (2-3). J. Admiraal toonde bijzonder veel belangstelling voor zijn dame. Zoveel zelfs, dat hij haar al had aangeraakt, voor hij in de gaten had, dat zijn cavalerie in de pan dreigde te worden gehakt en toen was het te laat: aanraken is nu eenmaal zetten. Nadat hij tenslotte in tijdnood een kans om het edele ros terug te winnen over het hoofd had gezien, gaf hij op. M. Krijt kon toen niet meer dan zijn moeilijke stand vakkundig op remise houden en met 4-1/2 punt tegen had Vredeburg al verloren. J. Krijt zou waarschijnlijk nog wel kunnen winnen, maar het had al geen zin meer en deze partij werd dus maar remise gegeven. De gedetailleerde uitslag: O. v.Buuren - L. Medenblik 1-0 J. Admiraal - L.^ Saarloos 0-1 J. Krijt - E. Stolp 1/2-1/2 M. Krijt - F. v.Draanen 1/2 P. Wentzel - W. v.d. Heijden 0-1 J. Limmen - A. v.Aken 1-0 P. v.Buuren - R. Jackel 0-1 P. v.d.Heijdt - H. Engelsma 0-1 LAMORAAL VAN EGMONT: „GRANDIOSE PRESTATIE". Ondanks de drukke werkzaamheden die het jubileumjaar en plaat opname met zich meebrengen, heeft muziek vereniging „Lamoraal van Egmont" gehoor gegeven aan de uitnodiging van fanfare „Hou en Trouw" om deel te nemen aan het festival dat zaterdag j.l. in „De Schakel" te Heerhugowaard werd georganiseerd. Men had de bekende dirigent-jurylid Piebe Bakker uitgenodigd de 5 deelnemende orkesten op kwaliteit te beoordelen. De uitslag was: 1. Lamoraal van Egmont; 2. Advendo uit Broek op Langedijk; 3. Muzieklust uit Obdam; 4. Hou en Trouw uit Heerhugowaard; 5. Winkels Harmonie uit Winkel. De wisselbeker, die door de directie van „De Schakel" beschikbaar was gesteld, werd dus door de Egmondse musici gewonnen en zal het volgend jaar verdedigd worden. „Lamoraal" speelde in de superieure afdeling en voerde o.l.v. dirigent Frans Alleman o.a. uit „Variations en forme de danses", van Marcel Poot. Wij halen één zin uit het jury-rapport aan: „Veel waardering voor deze gran dioze prestatie, waarvoor m'n compli ment. Een voortreffelijk spelende fanfare! Philips 1379. Zanussi 969.z- AEG Turnamat

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 9