I# 10 Roomb.- spritsen 2. Uie-kaas stok 1.79 speciaalzaak baby spécial Vietnamese gezinnen welkom in Heiloo JfidebroodruÜ 't HOEKSTUK 12 Ik ben Femke Vrijdag 31 augustus om 16.30 uur open ik de nieuwe winkel van mijn ouders in Winkelhof 't Loo. Een speciaalzaak voor baby en peuters van 0 t/m 3 jaar. Evenals de zaak aan de Westerweg 291 zal deze winkel de naam "BAMBI" dragen. Omdat de zaak in 't Loo alleen voor de kleintjes is, noemen we deze winkel bifi\^kbabyspécial Iedereen die bij deze opening om 16.30 uur aanwezig is ontvangt een leuke attentie. Vooral moeders en/of vaders met kleine kinderen nodigen wij hartelijk uit getuige te zijn van deze feestelijke gebeurtenis. Na de opening houden wij "open huis" tot 18.00 uur. Onze zaak aan de Westerweg zal die dag gesloten zijn. Verder blijft alles bij het oude. Onze spéciaalzaak Bambi, Westerweg 291, blijft de zaak waar u alles kunt vinden voor kinderen van 0 t/m 10 jaar en bovendien voor uw kinderwagen, wieg, ledikantje, enz. enz. de beste keuze vindt. Ook de afdeling Positiekleding blijft hier gevestigd. Vanaf 31 augustus hebben we er dus een winkel bij! Wij hopen, met u, dat we een succesvolle toekomst tegemoet zullen gaan. Westerweg 291, Heiloo, tel. 330910 Heiloo Winkelhof VIETNAMESE GEZINNEN WELKOM IN HEILOO DRIVE-IN SHOW VAN VAN WIJNGAARDEN GROOT SUCCES WETSVOORSTEL: ZIEKENGELD TOT 65 JAAR VRIJDAG EN ZATERDAG REKLAME: van 3.49 voor winkelcentrum Heiloo tel. 336609 van 1.98 voor fst idm 29 AUGUSTUS 1979 979 UITKIJKPOST. Nederland, n.l. De Stichting Vluchte »1 aan er 14 >ruikt ;t z'n nerrie n een n 12e lard is iursen ndere [enaar it een arden juizen indig- el het i meer ir met eesten 'n stal ringen dt het "corso iet het e zaad laatste n. De n alle Tiel, hard j gaat- :art de eerste praal- ian een rbij en ggende rk van g. Die- alf 10) an de in de rer het »rdt de jgstfee. vertier, ichting t Corso Jaatsen 3ostbus ilaatsen op de kijken x'm van ember. an dhr. 30 uur. ;n stopt oo een mbad in start de lur: Ge start de >0-11.00 start de .00 uur. toor van samen- start een isten. L.30 uur; tgmiddag iarten en Idag van SOOS in rdere van of wilt U >ben, dan Stichting .r/Heiloo, rijdag van Wester isdag-, en ;0 uur. is de heer De gemeente Heiloo zal er alles aan doen om op zo'n kort mogelijke termijn woonruimte te verschaffen aan drie Vietnamese gezinnen. Dat is duidelijk geworden na de raadsverga dering van j.l donderdagavond. Alle fracties kónden er ten volle mee instemmen om deze mensen in nood de broodnodige hulp te bieden. Dit onderwerp kwam mede ter sprake omdat Heiloo 2000 de raad een brief had doen toekomen, waarin zij om opheldering vroeg inzake het vluchte lingenbeleid. In februari n.l. is er in de raad ook al uitvoerig gesproken over de Vietnamese bootvluchtelingen. Dat gebeurde naar aanleiding van een motie van de gemeente Zierikzee. De motie van Zierikzee nodigde de overige gemeenten in Nederland uit per gemeente een aantal woningen beschikbaar te stellen voor deze vluchtelingen. Burgemeester en wet houders hebben naar aanleiding van die motie en de discussie in de raad toen contact gelegd met de buur gemeente Alkmaar, met de vraag of het wellicht voorkeur zou verdienen een aantal vluchtelingen in een nieuwe wijk te Alkmaar onder te brengen, waardoor ze dichter bij elkaar zouden kunnen wonen. Als tegenprestatie zou Heiloo aan enkele Al km aarse woning zoekenden een huis verschaffen. „Omdat Alkmaar", aldus wethouder J. J. Dekker, er thans de voorkeur aan geeft de huisvesting van Vietnamese vluchtelingen voor zich zelf te regelen, is de zaak nu gewijzigd. Vooral de laatste maanden is de kwestie opname Vietnamese vluchtelingen in een stroomversnelling geraakt. Zo ontving het college ondermeer een brief van de gezamenlijke kerken in Heiloo over dit onderwerp. Deze brief heeft geleid tot persoonlijke contacten tussen een vertegenwoordiger van de kerken en het college". „Nadat Alkmaar ons duidelijk maakte de zaken omtrent de vluchtelingen zelf te willen regelen, hebben we ons om nadere informatie gewend tot de instantie welke door C.R.M. belast is met de begeleiding en individuele huisvesting van de vluchtelingen in lingenhulp Nederland te Amsterdam. Deze stichting vertelde ons dat, mede in verband met de te geven begeleiding, per gemeente minimaal drie gezinnen zouden moeten worden gehuisvest". Dat laatste kreeg de instemming van alle fracties. Meer problemen hadden de partijen met het feit dat door het afstaan van de toch al schaarse huurwoningen, drie Heiloose in- wonenden langer moeten wachten op een woning en in feite dus een beurt over moeten slaan. Over de eventueel beschikbare woon ruimte merkte de heer Dekker het volgende op: Omdat de gemeente Heiloo zelf vrijwel geen huurwoningen bezit, hebben wij ons schriftelijk tot de voornaamste eigenaren van huur woningen in Heiloo, de woningbouw verenigingen en de beleggers, gewend. E'Eén belegger heeft ons geantwoord bereid te zijn met ons nader overleg te plegen over deze huisvesting in een of meerdere va,n zijn woningen. De tweede belegger deelde ons mede dat de vraag van ons college een zeer zorgvuldige afweging behoefde van de consequenties. Met de besturen van de woningbouwverenigingen hebben we op 13 augustus een gesprek gehad. Hoewel beide besturen het op zich een goede zaak vinden dat de vluchtelingen geholpen worden rea liseren zij zich zeer goed dat dit consequenties heeft voor hun leden woningzoekenden. Toch zullen zij zich,, voor het geval er een beroep op hen zou worden gedaan, positief opstellen. Zoals gezegd waren ook alle fracties zeer positief. Wel vond de heer J. Pieters dat er terdege op gelet moet worden dat deze gezinnen, wanneer ze eenmaal in Heiloo gehuisvest zijn, goed begeleid moeten worden. „Werk verschaffing, onderwijs voor de kinderen, dat zijn slechts enkele zaken waar rekening mee moet worden gehouden", aldus de heer Pieters. Wethouder Dekker was het daar roerend mee eens en vond ook dat daar in de diverse commissies nog goed over gesproken moet worden. Duidelijk is in ieder geval dat de gemeente er alles aan zal doen om drie Vietnamese gezinnen in Heiloo op te nemen. „PRINCERUITERS" 12-1/2 JAAR Deze Egmondse rijvereniging herdenkt zondag 2 september a.s. haar koperen jubileum. Opgericht op 3 maart 1967 in het cafe „Schagen" te Rinnegom, nam de vereniging op haar ledenvergadering van 28 april 1967 de naam „Princeruiters" aan, i.v.m. de geboorte %van onze Kroonprins Willem-Alexander de dag ervoor. De volledige naam luidt: Landelijke Rijvereniging/Pony Club „Prince ruiters" Egmond e.o.; hierin wordt aangegeven, dat de vereniging zowel een paarden- als een pony-afdeling omvat. -De vereniging heeft sedert haar oprichting zoals zoveel andere verenigingen haar ups en downs gehad, doch groeide vooral de laatste jaren van handjevol leden uit tot thans 85, waarvan 74 rijdende leden, voornamelijk met eigen paarden en pony's. De vereniging heeft een overwegend recreatief karakter, doch is voor die paarden- en ponyleden die mede wedstrijdgericht zijn, samen met een "iO(Mal anderp paardenverenigingen en een nog groter aantal pony-clubs aangesloten bij de Kon. Federatie van Landelijke Rijverenigingen (met Prinses Beatrix als Beschermvrouwe), welke organisatie een 20.000 leden telt. Er wordt vooral zondags geoefend onder leiding van diverse bekwame instructeurs. Reeds vele jaren vindt dat plaats op de terreinen van Manege Groot te Egmond aan den Hoef, waar 's winters ook kan worden door gereden in de binnenmanege, een faciliteit die nu eenmaal niet veel rijverenigingen in Noord-Holland en de rest van Nederland bezitten. De vereniging geeft niet alleen rijonder- richt met paarden en pony's, en de daarbij behorende kennis omtrent de dieren zelf, doch organiseert ook evenementen, duin- en puzzelritten, neemt deel aan optochten enz. - Op het programma voor de toekomst staan nog meer punten als voltigeren, toiletteren van paarden en pony's, en mogelijk zelfs mennen met aan spanningen. Het gaat bij de vereniging allereerst om een zinvolle vrijetijdsbesteding met paarden en pony's in een zo gezellig mogelijke sfeer, doch zij wil beslist geen „wedstrijdfabriek" zijn. Naar buiten valt de vereniging niet zo op, behalve wanneer zij zich bij officiële gelegenheden als parade's of optochten presenteert in de roodwitte uniformen. Er zijn thans 12-1/2 jaar sedert de oprichting verstreken. Dit wordt op bescheiden wijze herdacht door een gezellige open dag op zondag 2 september a.s. in Manege Groot te Egmond a/d Hoef. In de ochtend en middag zullen de rijdende leden blijk geven van hun kunnen, terwijl ook het spel-element niet zal ontbreken. Een ieder die belangstelling heeft voor dit gebeuren is van harte welkom. Inmiddels hoopt de vereniging dat zij zich nog verder zal ontwikkelen tot steeds meerdere en betere gelegenheid waar mens en dier gezamelijk iets opbouwen. Ongeveer 400 jongelui hebben afgelo pen vrijdagavond genoten op de Drive-in-show georganiseerd door de elektriciteitszaak van van Wijngaar den, ter gelegenheid van zijn nieuwe zaak in de Winkelhof 't Loo. ,,Het succes was zo groot, dat ik volgend jaar weer wil proberen zo'n show te organiseren aldus de heer van Wijngaarden. Donderdag 6 september om 2 uur gaan de deuren officieel open, maar wie z'n nieuwsgierigheid niet kan bedwingen kan woensdagavond van 17.30 - 19.00 uur vast een kijkje komen nemen. Van Wijngaarden zal een ruime keuze bieden van radio's en T.V.'s o.a. van de merken Philips en Sony verder een grote keuze in electrische huishoudelijke artikelen van stofzuigers tot koffiezetapparaten en alles wat daar tussen ligt. Grammofoonplaten zullen er niet verkocht worden. Wel kunt u hier terecht voor alle reparatie's en installaties. jBegin augustus was het twee jaar geleden dat de heer van Wijngaarden de zaak aan de Aosta- straat overnam, maar toen bleek dat er een mogelijkheid was in de Winkelhof 't Loo te komen was hij daar niet ongevoelig voor. Het pand dat van Wijngaarden hier kreeg is met eigen mankracht afgebouwd, maar wel met assistentie van het personeel de heren Jan de Jong en Jan Tervoort, die zelfs hun vacantie opofferden om hun „baas" een handje te helpen. Mede door het medeleven en - medewerking van vele instanties is het mogelijk gemaakt de zaak op donderdag 6 september om 2 uur te openen. EGMOND TWEE NIEUWE EXPOSITIES IN DE KAPBERG. Franz Kafka werd in 1883 te Praag uit Joodse ouders geboren en stierf in 1924 te Wenen. jWat te doen met deze informatie? wïT zijn met indat jaar in Praag uit Joodse ouders geboren. Wij kunnen ons hooguit een „beeld" vormen van de sfeer van klein-burgerdomanti-semitisme, en Wereldoorlog I. En het is erg moeilijk om niet te vervallen in algemeenheden en waardeoordelen die iedereen zo in de geschiedenisboekjes kan vinden. Niets is eenvoudiger dan de waar heden en oplossingen die anderen hebben geformuleerd over te nemen en te verkondigen. Dat is namaak. Belangrijker dan de konklusies zijn de oórzaken en de manier waarop de geschiedenis zijn loop neemt. Zo kan men voor zich zélf een „beeld" vormen en eventueel Konklusies trekken. Men raakt bovendien bewust van zijn eigen situatie en zal de verschillen met andere situaties begrijpen en misschien zelfs durven verdedigen. Maar daarvoor moet je stevig in je schoenen staan. Ook als beeldend kunstenaar moet je sterk zijn en niet streven naar de instemming van anderen. Als kunste naar mpak je geen illustraties bij het leven van Jan Modaal. Je vecht er tegen. Want niets is makkelijke dan te verzinnen wat mensen leuk vinden. Wat we vandaag aardig vinden gooien we morgen achteloos weg. Hans Landsaat exposeert op dit moment in de Kapberg met schilde rijen en grafiek. Hij liet zich onder andere inspireren door de figuur van Kafka en maakte twee series zeefdrukken waarin zijn „beeld" van Kafka tot uitdrukking komt. Op zoek naar Kafka bezocht Hans Landsaat het land van herkomst van de boeken, dagboeken en brieven van deze wereldberoemd geworden schrijver. De prent die de titel „Milena" draagt heeft als bron de brieven aan Milena. Daarin kan men lezen hoe Kafka een afspraak maakt met zijn vriendin om elkaar onder de klok van het station in een stadje even buiten Praag te ontmoeten. Op zoek naar de bewuste plek ontdekt Landsaat dat het oude station is vervangen door een nieuw, met aan de buitengevel een klok van buitengewoon formaat. Die ont dekking zien we op de prent. Niet het nam aakbeeld van een gebouw dat niet meer bestaat. Vele van de zeefdrukken hebben reiservaringen tot onderwerp, land schapservaringen eerder. Want de mens ontbreekt. Stille engelse en schotse landschappen. „Drystone walls" is een serie van drie prenten met groene vlakken die worden afgebakend en doorsneden door de horizon en door de typisch engels^ stenen muren. In de serie „Eilanden ontbreken zelfs de menselijke in grepen in het landschap, maar introduceert Landsaat een nieuw thema, beeldrijm; waarbij zich door middel van spiegelingen en schaduwen beelherhalingen voordoen. Dit „rij men" moet hem steeds meer zijn gaan fascineren, zoals blijkt.uit zijn meest recente zeefdrukken en schilderijen. Ze dragen titels als „Brug met bijpassende wolk" en „Eiland met wolk, weerspiegeld". enz. Hans Landsaat kreeg drie zaaltjes in de Kapberg. Omdat zijn laatste werk tamelijk abstract is geworden leek het zinvol om van de voorafgaande periodp wat, figuratiever werk te laten zien. Het vólgen van zo'n ontwikke ling kan verhelderend werken. KEES SCHRIJVER Kees Schrijver is geen beeldend kunstenaar van beroep en heeft ook geen pretenties er een te willen zijn. Toch werd hij uitgenodigd om een zaaltje in te richten met het resultaat van 5 jaar spelen. Hij schreef daarbij een tekstje waaruit de volgende citaten: „Ik ben gek op spelletjes, vooral als ik kan winnen. Ik word gefascineerd door atlassen, kaarten, grenzen, kiesstelsels, verkiezings uitslagen, cijfers en speelkaarten. Dit spel geeft mij de mogelijkheid op basis van exacte cijfers mooie anarchis tische dromen te hebben, want ik heb de regels zó gemaakt dat mijn favorieten winnen, uiteindelijk," Het spel is nog lang niet uit. Maar de zaal is al volledig behangen met een gedeelte van de papieren waarop de berekeningen in tabellen zijn ge ordend. Centraal is de wereldkaart waarop de politieke stand van zaken d.m.v. gekleurde spelden is af te lezen. Het zaaltje lijkt nu een beetje op een Centraal Stembureau. Waarom be vindt zich dit nou in een tentoonstel lingsruimte? Omdat het hier gaat om een creatief en nieuw idee, dat nog niet eerder is vertoond en visueel vorm heeft gekregen in eindeloze tabellen en ingekleurde statistieken. Je kijkt je ogen uit in de Kapberg. Tot en met 16 september. Open: woensdag t.e.m. zondag, 12.30 - 17.00 uur. Slotweg 17. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp van staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken ingediend, waarin wordt voorgesteld geen aan spraken op ziekengeld meer te verleden aan personen van 65 jaar en ouder. Aan dit wetsvoorstel, dat al in Bestek '81 was aangekondigd, ligt de overweging ten grondslag dat het AOW-pensioen en de aanvullende pensioenen voor verreweg het grootste deel van de bevolking boven de 65 jaar in het inkomen voorzien. De financiële noodzaak om na genoemde datum nog arbeid in loondienst te verrichten is voor deze groep in het algemeen weggevallen. In het licht van die opvatting past voor 65-jarigen en ouderen ook geen verplichte verzekering meer tegen loonderving bij ziekte, zo wordt in de toelichting van het wetsontwerp uiteengezet. Voor de werkloosheids wet en de wet op de arbeids ongeschiktheidsverzekering (WAO) geldt al een leeftijdsgrens van 65 jaar. De voorgestelde maatregel heeft tevens tot gevolg, dat 65-jarigen en ouderen niet langer onder de verplichte ziekenfondsverzekering zul len vallen. Zij kunnen echter, mits zij beneden de gestelde inkomensgrenzen blijven, toetreden tot de bejaarden verzekering of de vrijwillige verzeke- ring. De Sociale Verzekeringsraad en de Ziekenfondsraad hebben zich met dit voorstel verenigd. -fa \V. Lr

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 7