Boetiek-mode Wat nu boven? Keurslagerij van der Peet bestaat 65 jaar. I ll l> 14 OPEN HUIS G. VAN WIJNGAARDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Reyinga, een begrip voor ruitersportartikelen TIP VOOR WOONWILLENDEN Rita Brons Promotions WINKELHOF 't LOO HEILOO Zie de achterzijde voor de feestelijke jubileumaanbiedingen. KAD0B0NNEN WIJKVERENIGING PLAN OOST Jonge en progressieve boetiekmode in je eigen sfeer! Wat de moeite waard was om in te kopen hebben we voor je. Dus eigenlijk meteen naar ons toekomen, natuurlijk. Wij verkopen de HELE kollektie VANILIA-broeken, met z'n perfekte pasvorm. WIST U dat wij uw broek GRATIS omzomen? Raadhuisweg 13 - Heiloo Vrijdagavond koopavond. DE TRAP OP 44e JAARGANG No. 36 5 SEPTEMBER 1979 BLIKSEM-AKTIE STICHTING Z& PC HEILOO FILMHUIS HEILOO Wéér is die „Bloemenshop zonder parkeer problemen ook al weer? C) awlenéas <=f) loenmiskap KUN JE ANGST WEGSCHIETEN VIETNAMESE BOOTVLUCHTELINGEN Daar wij op donderdag 6 september om 14.00 uur met de verkoop in onze nieuwe winkel in 't Loo starten, houden wij "open huis". Wij nodigen u uit op woensdag 5 september, 17.30-19.00 uur, onze zaak te bezichtigen. ledereen is van harte welkom! 'TL00 32-33-HEILOO- 072-331316 OUD-PAPIER-AKTIE CLEMENS V'ILLIBRORDSCHOOL EN DRIEKONINGEN KLEUTERSCHOOL OUD PAPIERAKTIE DEZESKANT VERLANGENS VAN DE WERKENDELSLAAN A.H. GAATPÖPULAIR- WETENSCHAPPELIJKE MINIBOEKJES VERKOPEN ZONDAGS 00KALLEEN? WIE HELPT DE SPEEL-O-THEEK EEN HANDJE? TWEEDE BAMBIZAAK IN 't L00 GEOPEND Vader en zoon Reyinga voeren al geruime tijd, en niet zonder sukses, een zaak in ruitersportartikelen in Amster dam. Vanaf vrijdagmiddag 2 uur kan Heiloo ook zeggen dat ze zo'n zaak hebben. De heer J. Reyinga is begonnen als fabrikant van rijbroeken, dekens en schadraks, die ook in de zaak in Heiloo aan de Kennemerstraatweg (het vroegere pand van Joseph van Schagen) verkocht zullen worden onder het eigen merk JR. Tevens zal er een grote vooraad laarzen zijn, in elke maat, die ook als alle caps, onder het eigen merk JR gebracht zullen worden. Het bovegedeelte van de zaak wordt ook helemaal als atelier ingericht. Beneden wordt, na een grondige verandering, door vader en zoon zelf gedaan, alles in gereedheid gebracht om er een mooie, overzichtelijke verkoopruimte van te maken. Er worden ook artikelen van wereldmerken zoals Kieffer, voor zadels, verkocht, die ook uit voorraad leverbaar zijn. Ook de derbydekens worden hier gemaakt. Misschien herinnert U zich nog de deken van Ans en Aris de Wit, bij de kortebaandrave- rijen in het Stationscentrum, deze was ook door Reyinga vervaardigd. Zij maken ook kampioensdekens en re klam ede kens. U kunt hier voor goede dure artikelen, maar ook voor goede goedkopere artikelen terecht. Er zullen ook vitrines staan met allerlei snuisterijen, maar wel met betrekking tot het paard. Morgen, 6 september, is er van 19.30 tot 21.30 uur open huis en vrijdag om 2 uur is de officiële opening U weet, Intrawoonkunst neemt goed wonen hoog op. Maar helaas, in onze zaak Ritsevoort 23/27 is daar niet altijd plaats voor. Als er een nieuwe kollektie komt... moet de oude verdwijnen. En omdat Intra voor velen trendsetter is, is ook die oude kollektie vaak nog heel aktueel. Bovendien Interlübke, deSède en Brunati houden er niet van in de hoek gezet te worden. Aan u de taak daar wat aan te doen! LET OP! Iedere eerste donderdag van de maand (van 9-21 uur) Ja, dan is de deur van de knip van het magazijn van INTRA. Normaal komt u daar niet. Eén keer in de maand bent u er welkom. Om onze fraaie showmodellen te bewonde ren. Nu echter tegen sterk gereduceerde prijzen. Een pracht kans om voor iets heel moois, heel weinig te betalen. Zo maar wat voorbeelden: Interlübke kastenwand (Alternum) zwart essen met klaptafel en boekennis, breed 400 cm 9.880,nu 6.500, Zitgroep "deSède" halve cirkel vorm, natuurleer bruin 19.410,nu f 12.500, De eerste donderdag dus. Niet vergeten. Bij Intrawoonkunst aan de Lindegracht 14 in Alkmaar. (072-111366). Hierbij willen we nogeens onder de aandacht brengen dat de gezamenlijke middenstandsvereniging Heiloo het mogelijk maakt in elke winkel kadobonnen te kunnen kopen van f 10,- en f 25,--. U kunt ze in elke winkel krijgen, ook kunt U een bon kopen in de ene winkel en hem in een andere besteden. Een geweldig initiatief van de gezamenlijke middenstand. Als straks de Sinterklaastijd weer aanbreekt, bespaart dit veel denkwerk en geruil. De bonnen zijn er alleen in coupures van f 10,-- en f 25,-- en overal inwisselbaar. Klaverjassen. Iedere eerste vrijdag van de maand, beginnend 7 september, is er een klaverjasavond. Daarna 5 oktober- 2 november - 7 december, enz. Wanneer U nog niet eerder kennis maakte met deze avonden, maar wél zin hebt in een avondje klaverjassen in een gezellige, ontspannen sfeer, komt U dan eens meedoen. We beginnen om 20.00 uur en eindigen na drie rondes van 12 spellen om ongeveer 23.00 uur. Plaats: Kruiskerk, Frederika s Hof. Prijs: leden f 1,—. Niet-leden f 2,--. Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adr essen Laan van Muys 26 - Telefoon 072 - 330137 Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een op1 age van 11.50C exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a. d. Hoef, Akersloot. Advertenties en kopie moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 40 cent(excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. Geeske Dompeling (10), Keldercroftlaan 31 en Willy de Graaf (8), Heerenweg l 78, keken no hun vakantie wel verrast op toen ze hoorden dat ze een prijs gewonnen hadden in de verkeerspuzzel van de Donald Duck. Rijwielhandel Bosman aan de Westerweg viel de eer te beurt de fietsen uit te reiken. Beiden kregen een Union fiets Polly 8 en Polly 10. Van de firma Bosman kregen de winnaressen er nog een bloemetje bij. De Stichting Z en PC Heiloo, heeft zich ten doel gesteld geldelijke zorgen, waarmede het bestuur van de zwem en poloclub doorlopend worstelt, enigszins te verlichten. Zeker nu dit jaar voor het eerst gebruik gemaakt zal worden van cfe diensten van twee professionele trainers, kan de leiding van deze nog jonge vereniging deze financiële steun uiteraard best gebruiken.In dit kader organiseert de Stichting Z en PC Heiloo a.s. zaterdag 8 september een z.g. bliksem-aktie, waarbij getracht zal worden zoveel mogelijk Lux-toilet- zeep aan de man/vrouw te brengen. Tussen 10 en 12 uur 's morgens zullen een kleine 80 zwemstertjes en zwemmertjes, begeleid door een 20-tal hulpvaardige ouders, alle bellen en schellen in Heiloo beroeren. Zo'n stukje zeep is nooit weg, dus stelt U ze - als het even kan - niet teleur. Maandagavond 10 september om 20.00 uur draait in het Filmhuis Heiloo aan de Pastoor van Muyenweg 12, de film „In 't jaar '36" (Meres tou '36). Kosten: leden, CJP-'ers en 65plus f 3,--. De overigen f 3,50. Inhoud Athene, mei 1936. Tijdens een grote bijeenkomst van arbeiders wordt een vakbondsleider doodgeschoten. De moord wordt toegeschreven aan Georges Sofianos, een in het onderwereldmilieu notoire politie- verklikker, die kort na de moord gevangen wordt genomen. Wanneer een afgevaardigde Sofianos in zijn cel komt bezoeken, wordt deze door hem als gijzelaar onder bedreiging van een revolver vastgehouden en eist Sofianos zijn vrijlating omdat hij volgens zijn zeggen niets met de moord te maken heeft. Aan de hand van dit voorval schildert de film het klimaat in Griekenland, kort voor de diktatuur van 4 augustus 1936, die door Generaal M. met behulp van het Griekse en buitenlandse grootkapitaal werd, ingevoerd. 244-tef 072-331828 In de week van 23 tot 30 september wordt door de Nederlandse kerken weer een Interkerkelijke Vredesweek georganiseerd. Het landelijk thema voor deze week is „Oorlogen en geruchten van Oorlogen maar dit is het einde niet." De vredeswefkgroep Heiloo heeft een zeer ambitieus programma voor de komende winter ontwikkeld. Onder het motto „kun je de angst wegschieten" wordt in de komende maanden een erg gevarieerd pro gramma aangeboden. Dit gebeurt in samenwerking met de kerken, het oecumenische gespreksgroepen werk, en de politieke partijen. Deze aktiviteiten starten in de vredesweek. De pastores van de Hei loose kerken zullen in de diensten aandacht besteden aan oorlogsdreiging en evangelisch toekomstperspektief. In een speciale avondciienst in de Gereformeerde Kerk spreekt op 23 september Prof. Dr. Joh. Blok (biochemicus aan de Vrije Univer siteit) over het thema „Kernwapens de wereld uit, om te beginnen uit Nederland". In het kader van de oecumenische gespreksgroepen worden een 4 tal avonden gehouden verzorgd door Rector J. Bertrand (R.K.) Ds. van de Schee (Ned. Herv.Ds. Wierda (Geref.en leden van de plaatselijke Vred es werkgroep. In januari start een tweede serie avonden. Hieraan werken vooraan staande leden van de landelijke politieke partijen mee. Namens de P.v.d.A., het C.D.A., de V.V.D. en de P.S.P. zullen ze met het Heiloose publiek in diskussie gaan. In de komende weken zult U hier meer over horen. ZWEM VIER DAAGSE TREKT STEEDS MEER BELANGSTELLING Het lijkt wel of steeds meermensen het zilte nat van het zwembad het Baafje opzoeken. Vooral de vierdaagse blijkt toch wel een hoogtepunt van het seizoen te zijn. Dit keer waren er maar liefst 605 deelnemers. Vrijdagavond werd er een feestelijke slotavond gehouden. Burgemeester Glijnis gaf het startschot en de één na dc ander plonste in het water. Op de bodem van het zwembad lag voor de veiligheid de duiker Ton Hoekamp, om ook van die kant een oogje in het zeil te houden. De Boerenkapel uit Heiloo vrolijkte het geheel met levende muziek op, ook de brandweer gaf een demonstratie. Verschillende ploegen moesten elkaar door het spuiten tegen een bal bestrijden. Was dit gedeelte ter land en ter zee, ook in de lucht was er aktie, want de radiografisch bestuur bare vliegtuigvereniging uit Heiloo gaf een schitterende demonstratie. Toen brak een spannend moment aan, want de prijzen werden bekend Maandagavond werd in de commissie vergadering voor advies en bijstand voor Openbare werken in het bijzijn van de heer de Kruyk, vertegenwoor diger van de gezamenlijke kerken, het woonprobleem van de Vietnamezen aan de orde gesteld. Er zal plaats gemaakt moeten worden voor 3 gezinnen. jNu komen er na het gereed komen van Baetenburg huurwoningen vrij van mensen die een huis in Baetenburg hebben gekocht. Om deze huizen aan de Vietnamezen toe te wijzen heeft als bezwaar dat er Heilooënaren op hun beurt moeten wachten. Maar clc heer Dekker had nog een tweede oplossing en dat is dat de gemeente nog over een stukje grond beschikt waarop 3 huisjes gebouwd kunnen worden, zo blijft het aanbod huurhuizen in evenwicht. Het ligt niet in de bedoeling de Vietnamezen bij elkaar te zetten, zij .moeten zo gauw mogelijk opgenomen worden in de Heiloose bevolking. De meesten waren voor het laatste idee van het stukje grond met de 3 huisjes. Alleen Heiloo 2000 bij monde van Mevr. v. Gelder vónd dat de eerste drie huurhuizen die vrij kwamen aan de Vietnamezen moesten worden toegewezen. De heer Dekker ant woordde hierop dat de zaak zo eenvoudig niet lag, je mag niemand voor het hoofd stoten, maar spoed is er geboden. De heer de Kruyk zag een taak voor de gezamenlijke Kerken, deze mensen op te vangen, met behulp van een stel vrijwilligers, deze mensen de weg naar de juiste instantie's te wijzen, hulp met het Nederlands te geven, hoe om te gaan met het geld in winkels etc. Alles met elkaar nog niet zo'n eenvoudige zaak. gemaakt. Eerst van de tekenwedstrijd, dit waren Ruud Baltus (4 jaar), Ralf Bolten (5 jaar), Ganda Stienstra (6 jaar), Frank Kooy (8 jaar), Rogier Wolta (9 jaar) en Annemarie Snijder (11 jaar). Voor het zwemmen vielen de volgende deelnemers in de prijzen: onder de 11 jaar: Edwin Weening (6 jaar), Patric Beuken (6 jaar), Paul Duijvesteijn (6 jaar), Judith Diephuis(6 jaar), Dennis Dijkhuis (6 jaar). Brons was er ook voor de heer C. Groothuizen (70 jaar). Zilver was er voor mevrouw Ooykaas (70 jaar). Goud kregen mevrouw J. Lust (63 jaar), mevrouw Anema (81 jaar), U leest het heus goed, en wel voor de vierde keer. Mevrouw Hendrik kreeg al voor de vijfde keer haar gouden medaille en voor de zesde keer mevrouw van Tricht. Iedereen ontving persoonlijk van burgemeester Glijnis zijn prijs. Ook dit jaar kan weer worden teruggezien op eien zeer geslaagde zwem vierdaagse en kan de heer Bijkerk trots zijn op zoveel belangstelling. Aanstaand weekend is alweer onze 2e maandelijkse oud-papier-aktie. Vrij dagavond en zaterdagmorgen worden de vaste adressen dan ook weer door onze medewerkers bezocht. Ons oud-papier-jaar is in twee opzichten bijzonder goed van start gegaan: de container die momenteel bij Kaandorp aan de Westerweg staat is al weer de vierde van dit schooljaar! Bovendien vernamen wij dat de oud-papier-prijs stijgende is. Laat dit een reden zijn voor ieder die dit leest van nu af aan géén papier meer weg te gooien: breng het naar onze container, U kunt er altijd terecht, het is een kleine moeite en de opbrengst wordt goed besteed Laten wij gezamelijk proberen het record van het afgelopen jaar 121.735 kg. (ja, u leest Het goed bijna 122 ton! te overtreffen. Mocht u transport-problemen hebben dan weet onze medewerker C. de Wit (tel. 334481) daar wel een oplossing voor. Oudercommissies van C.S.W. en3K.K.S. Zaterdag 8 september a.s. houdt De Zeskant, het Malevoort 5, weer haar maandelijkse oud papier^ktie. De container staat er van 10.00 tot 12.00 uur. Mocht U niet in staat zijn het papier zelf te brengen, belt U dan naar tel. 334108. Het wordt dan bij/U gehaald. U wordt verzocht het papier zoveel mogelijk te bundelen of in dozen te doen. Op de commissie vergadering van maandagavond waren een aantal vertegenwoordigsters van de Werken- delslaan die nogal wat verlangens hadden. 1. Doorgaand verkeer miniseren d.m.v. een pijl het verkeer omleiden. 2. de boxen zijn zowel van de noordkant als de zuidkant toegan kelijk, de toegang is niet breed, het verzoek is om hier éénrichting verkeer te maken. De heer Dekker had hier geen enkele moeite mee, en zal zorgen dat dit gebeurt. 3. Men zag het aantal parkeerplaatsen graag uitgebreid. Hierop antwoordde de heer Dekker dat er toch heel wat parkeerplaatsen zijn. „De begroting van dit jaar is al klaar maar we zullen in 1981 aan de Werkendelslaan denken. 4. Het aanbrengen van verkeers drempels bij de Butterlaan en de Brasem cro ft laan. Hiermee had de heer Dekker moeite. De heer Borsjes antwoordde dat als dit bij het begin van de wijk gebeurde dit toch wel een positieve bijdrage was. De heer H. M Post zag het niet zo zitten, want na de drempel wordt er toch weer hard gereden tot de volgende drempel, bovendien moet de 5.R.V. auto, de ambulance, etc. er kunnen komen. De heer Visser zag meer in lang gerekte drempels, technisch goed uitgevoerd zo dwing je de mensen tot langzaam rijden. De heer A. Brandsma zag meer in borden met een zinnige spreuk erop. De heer Dekker zei: „Zowel het aanleggen en onderhoud van verkeers drempels is een kostbare zaak. Wie vlak bij zo'n drempel woont is daar niet gelukkig mee, sterk afremmen, in de winter snel glad enz. Financieel gezien ligt het erg moeilijk". 5. opruimen van een gedeelte van het groen en vervangen door verharding. De heer Borsjes zag wat in een zone waar kinderen kunnen spelen, met wat speelwerktuig, maak een^rand met bielzen, wat reliefwerken en planten bakken. Wel een zeer kostbare oplossing". De heer Dekker had zeer slechte ervaringen met speelwerktuig, de vernielingeh liegen er niet om. De commissie vindt dat erop een bepaalde hoek iets moet gebeuren. Zaandam, 27 augustus 1979 -- Begin september start Albert Heijn met de verkoop van miniatuurboekjes met populairwetenschappelijke inhoud, afgestemd op de jeugd. De boekjes, die een formaat hebben van 5x7 cm. en in een oplage van ruim sen half miljoen gedrukt worden, omvatten ieder 16 pagina's. De 32 titels, zoals b.v. ruimtevaart, mode, locomotieven; sterren en planten zijn fraai in 4-kleurendruk geïllustreerd. De serie is vooral interessant voor de jeugd en leent zich uitstekend tot het aanleggen v«n een verzameling. Met dat doel zal dan ook een verzamelmap worden uitgegeven. De miniatuurboekjes gaan „bij boocL schappen" een dubbeltje per stuk kosten. Gedurende twee maanden worden per week vier nieuwe boekjes uitgegeven. Kom dan iedere derde zondag (de eerste keer 16 september) van de maand naar het Open Huis. De voyer is open van 3-5 uur, u kunt daar iets gebruiken en met elkaar praten. Eventuele inlichtingen tel. 332917 of 333385. Plotseling zit de Speel-o-theek in Heiloo zonder sekretaresse. Is er nu een man of vrouw, die wel een paar uurtjes per week kan missen om dit werk te doen? Het werk bestaat uit het beantwoorden van brieven van gemeentes. Het kontakt met de scholen. De eerste dinsdag van de maand wordt er vergaderd van 9.30 tot 12.00 uur. Hier moet een verslag van gemaakt worden, tevens moeten er dienstroosters gemaakt worden. Juist nu de speel-o-theek goed begint te draaien, werd de sekretaresse ziek, er wordt dus zo gauw mogelijk naar vervanging gezocht. Man of vrouw, jong of oud, het hindert niet, wie wat tijd te missen heeft en pro deo dit werk wil doen, kan zich aanmelden bij de heer D. Visser, Bayershofweg 31, tel. 330078. Rita Brons is een aardige jonge vrouw, die sinds korte tijd haar eigen buro heeft voor het promoten van allerhande zaken. Het buro mag dan nieuw zijn, zij beschikt over een jarenlange ervaring en heeft sporen op dit gebied verdiend. Vijftien jaar lang is zij bezig geweest met het organiseren van evenementen, zoals orkesten en artiesten voor feestavonden, personeelsavonden en niet in de laatste plaats heeft zij zich bezig gehouden met landelijke wer- vingsakties. Haar eigen buro draait sinds 1 september 1978 en zij legt zich toe op het PR (public relation) werk.Al het PR-werk voor de Antikade is het werk van Rita Brons. Sinds kort werkt zij ook voor Adrema in Uitgeest, een reklameburo. Wat doet een PR-vrouw Het werk van een PR-vrouw bestaat o.a. uit het vertegenwoordigen van bedrijven naar buiten toe, hetzij voor het gehele bedrijf, hetzij voor een bepaald produkt van dat bedrijf. Dus iets wat onbekend is, onder de aandacht van de mensen brengen. Zo kan er b.v. ook een voetbalclub zijn die wat meer bekendheid wil, krijgen, ga naar Rita Brons. Zij weet hoe ze dat moet doen. Een PR-vrouw kent het klappen van de zweep, beschikt over de nodige kontakten en weet de weg. Wilt U nadere inlichtingen over haai werk, belt U dan naar: Rita Brons Promotions, Groot Barla- ken38, tel. 072-331888. Vrijdagmiddag was het zover en ging de tweede Bambizaak in 't Loo open. Dat dit niet ongemerkt gebeurde, spreekt haast voor zichzelf. Op een pony wagen kwamen de kinderen van de familie de Lange, Erik, Cor en Femke en nog twee nichtjes van de familie de Winkelhof binenrijden. Daar stonden tien danseresjes van de balletschool van Els Bijlsma en voerden een bloemendansje uit. Hierna vorm den de jeugdige ballerina's een erehaag, waardoor Femke, geescorteerd door haar twee broers, een lint doorknipte. Femke (anderhalf jaar) was wel een beetje onder de indruk van zoveel belangstelling maar kweet zfch toch keurig van haar taak. Alle aanwezigen werden getrakteerd op een heerlijk stuk zeep in een mooie doos. Bambi voert alle betere baby-artikelen in de leeftijd van 0—3 jaar. Een winkel die wel inspireert door de prachtige aankleding, voor de leeftijd boven de 3 jaar en de positiekleding, kunt U op de Bambizaak aan de Westerweg terecht.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 1