Van Os Heren-mode i suil hVde>n-- Qe re9e if 'n overvloed aan woon mode 1980! ITITITITm lil l> 14 T.T.T.'I'.T.'I'.'LT.T.'LT OPEL SHOW MET -Alkmaar Het KOSTUUM verdient de aandacht +*altde oan bij ons teminste! Wm MAKELAARDIJ KENNEMERLANDBV De Winkelhof 't Loo nu compleet club en college in de mode Eerste Kunstmarkt in Heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO voor het kompiete woongebeuren WINKELHOF 't LOO HEILOO t 17 OKTOBER 1979 44e JAARGANG No. 41 Het nieuwste van de beurs is binnen. Wit keramiek, de GROTE MODE. c)(ocdeitIi(PS cf^)tomienskoji GROEI DOOR MEDITATIE ZWIEPEN EN ZWAAIEN OP DE ALKMAARSE KUNSTIJSBAAN Een Candelaer kado om Uzelf te verwennen!! Nu al in onze tapijt- en gordijnshop Zie onze folder bij deze krant. Westerweg 261, Heiloo,Tel. 072-331738 Vrijdag koopavond VROUWENHUIS VAN DE REDACTIE. DE AFFAIRE BIJKERK (SLOT) Er zijn de laatste weken in dit blad een aantal artikelen verschenen, die de leiding van de beheerder van de Heiloose sporthal, de heer Bijkerk, ter discussie stelden. Aanleiding tot deze reeks publicaties vormde de eigenzinnige handelwijze van de heer Bijkerk rond het traditio nele Handsome Eight Kersttoernooi. De Heiloose bedrijfsleider ging daarbij eigenmachtig voorbij aan alle ge maakte afspraken rond het lustrum toernooi van de Heiloose zaalvoetbal vereniging en verhuurde de hal op tweede kerstdag aan derden. Diverse regionale bladen schonken, evenals dit blad, uitgebreid aandacht aan deze affaire, die in zaalvoetbal- kringen groot opzien baarde. Na deze publicaties is van diverse kanten gereageerd door plaatsgenoten, die ook op minder aangename wijze met de eigenzinnige leiding van de heer Bijkerk in aanraking waren ge komen. Naar aanleiding hiervan heeft het raadslid, de heer Ten Hoope van „Heiloo 2000" een lijst met klachten over de heer Bijkerk aan de wethou der van Sportzaken, de heer Dekker, overhandigd, en heeft dit blad een tweetal ingezonden, anikelen van plaatsgenoten opgenomen. Wij zijn van mening, dat hiermee de zaak in dit blad voldoende aandacht heeft gekregen en zullen daarom geen ingezonden brieven over de affaire Bijkerk meer opnemen. Het woord lijkt ons nu aan de overheid. ZWARTWIT Het laatste modenieuws volop bij Tally-Ho! zwartwitte a -ibord truien zwart-witte ruitjes broeken zwart-witte jurken en pakken Raadhuisweg 13 - Heiloo ZONDAGS 00K ALLEEN? ZONDAG 00K ALLEEN? VELE HANDEN MAKEN LICHT WERK in het winkelcentrum 't Loo op 18,19 en 20 oktober. DIAMANT KIJKEN BIJ JUWELIER SIMON PEEK EUROPEES TOPSCORER KEES KIST OPENT SPORTZAAK VAN J0HAN JANSEN. INGEZONDEN INGEZONDEN VEEL BELANGSTELLING VOOR KLEDINGBEURS Bekende merken o.a. Van Gils, Wilson en Glenny, Hugo Boss en Dick Holthaus. voor de vrouw die in de nieuwe mode-thema 's niet haar stijl en voorkeur herkent heeft Mascotte binnen haar najaarskollektie een alternatief gecreëerd, de nieuwe college-stijl. Twin-sets, schotse ruiten en regimental-achtige strepen in nieuwe tinten zijn belangrijk en vormen mede het nieuwe uiterlijk van club en college. vrijdagavond koopavond. Stationsweg 85 - Heiloo tel. 0721335465 Beedigd makelaar in onroerend goed/ taxaties/ hypotheken/assurantien/ beheer Postbus 177 1850 AD Heiloo A 072 -126757 Kennemerstraatweg 222 fcw 072 -121740 072-121740/^ 20 oktober 1979 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laantyan Muijs 26, Heiloo - Telefoon 072-330137 Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 11.500 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties en kop(] moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 40 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. r - V Donderdagmorgen was het moment daar dat de gehele winkelhof, mét het nieuwe gedeelte, kompleet was. Ook de tweede fase is nu, op een paar dingen buiten na, gereed. Natuurlijk werd dit feit op officiële wijze ge vierd. In de nieuwe hal waren zo'n 150 genodigden bij elkaar gekomen. De heer Nico Akkerman leidde de ver schillende sprekers in: „Dit is een historisch moment, en ik ben zeer vereerd hier te mogen staan als cere moniemeester, want ik werd geboren op Heiloo, in het Stationscentrum, toch mag ik bij de tweede fase van de Winkelhof 't -Loo hier aanwezig zijn". De heer Akkerman had de hele meta morphose meegemaakt, hij kon zich nog herinneren dat de Heerenweg een zandweg was, maar vond dat als hij naar buiten keek, er eigenlijk ook weer niet zóveel veranderd was. Was er indertijd veel kritiek op de bouw van het winkelcentrum, vooral door de oud-Heilooërs, deze zelfde mensen lopen trots door de winkel hof. Toen kreeg burgemeester G.J. Glijnis het woord: „50 jaar geleden was het een hele andere wereld, ik heb dat bestudeerd in de boekjes over oud Heiloo. Daarin paste het kleine win keltje, maar ae winkelhof is het resultaat van een ontwikkeling. De totstandkoming is niet gemakkelijk gegaan; niet iedereen was er van overtuigd dat dit de oplossing zou zijn. Nu is gebleken dat net toch een goede beslissing is geweest." Het is het resultaat van een goede samenwerking van de organisatoren. De sfeer van de Noordhollandse gezel ligheid in de Winkelhof, maakt op de klanten een plezierige indruk. Het gemeentebestuur zal alert blijven op voldoende parkeergelegenheid. Hierna kreeg de heer Drs. J.M.Th. Loeffen, vertegenwoordiger van de DELA het woord. „Wij:: zijn een instelling met een sociaal karakter en hadden ons eigenlijk bezig moeten blijven houden met het bouwen van woningen, maar de subsidies zijn zo gewijzigd dat het onverantwoord is nog woningen te bouwen. Wij moes ten dus naar een andere mogelijkheid zoeken." De heer Loeffen wees erop dat er in Nederland erg veel winkel centra zijn, maar dat ie winkelhof, mede door de ligging, de omgeving en de .parkeergelegeT'b^i tot. van de mooiste van Nederland gerekend mag worden. Iedereen die aan de tot standkoming had meegewerkt, werd hartelijk bedankt. Toen brak een komisch moment aan, want de heer Loeffen wilde de winkel hof financieel een beetje tegemoet komen, maar had de „envelop met inhoud" in z'n andere pak laten zitten. Daar dit voor velen een herken bare situatie was, werd er spontaan elachen. amens het Stationscentrum sprak de heer J.H. Zoon: „Na 20 jaar plannen maken is dit een feestelijk eindpunt, onze felicitaties en veel succes." Vervolgens kondigde de heer Akker man de voorzitter van de Winkelhof, de heer J.A. de Groot, aan, na deze eerst bedankt te hebben voor het vele werk dat hij gedaan had en de moed die hij had om als eerste op de Winkelhof in te schrijven. De heer de Groot: „Wij vinden het prettig, burgemeester Glijnis, dat U de opening wilde verrichten, maar we zijn begonnen met burgemeester Pes- man en daarom stellen wij het bij zonder op prijs dat mevrouw Pesman vanochtend in ons midden is." Een speciaal woord van dank ging ook naar de direkteur van Openbare Wer ken. de heer A. Brandsma. Ook wethouder Dekker werd bedankt voor de prettige samenwerking, evenals de heer Kaashoek, en adjudant van Heus- den. „Dan doet het ook veel genoegen vertegenwoordigers van het Stations- centrum te mogen begroeten. Wij van onze kant zijn blij dat het Stations centrum zo prachtig in een nostal gische sfeer is opgebouwd. Wij hebben net hier meer in een moderne sfeer gezocht, ik dacht dat dit elkaar goed aanvulde", aldus de heer de Groot. Tegen de ondernemers van de Winkel hof zei de voorzitter: „Al zit U op een goede plek, al zit U tussen Albert Heyn en de Hem a en passeren er zo'n 25.000 mensen per week uw zaak, U zult het zelf waar moeten maken, daar heeft de konsument in Heiloo en in de wijde omgeving recht op." Vervolgens begaf iedereen zich naar het lint dat de scheiding tussen fase I en II symboliseerde en knipte burge meester Glijnis het lint door en was de Winkelhof 't Loo een feit. Heerenweg 246 - tel. 072-331828 Ervaring leert en wetenschappelijk onderzoek bevestigt, dat mensen die regelmatig de Transcedente Meditatie techniek beoefenen sterk groeien. Ze groeien in geestelijke stabiliteit, intel ligentie, kreativiteit, spontaniteit, zelf verzekerdheid, enz. Ook op de lichamelijke gezondheid heeft T.M. een gunstige uitwerking. Meer hier over weten? Kom dan naar een lezing over de Transcedente Meditatie techniek op maandag 22 oktober in het Landbouwhuis, Helderseweg 8 in Alkmaar of op donderdag 25 oktober in De Oude Herberg, Kennemer- straatweg 97 in Heiloo. De lezing begint in beide plaatsen om 20.00 uur. Voor meer informatie kunt U ook bellen naar het T.M. Centrum, tel. 02208-4675. Alkmaar. Een walsje van Strauss, helder winterweer, een goed verlichte en onderhouden baan en allemaal vrolijk zwierende en zwaaiende men sen. Dit is het dekor van de Alkmaarse Kunstijsbaan „De Meent", op zater dag 20 oktober. Dan wordt de baan voor de eerste keer dit seizoen gereser veerd voor schoonrijders en schoon- rijdsters. De baan is „vrij" van zes uur tot half acht en zal dat in het vervolg om de 14 dagen op de zaterdagavond zijn. Reeds enige jaren organiseert de Alk maarse IJsclub deze speciale avonden voor hen, die niet houden van razend snelle baantjestrekkers. Dit sloeg erg goed aan. Van heinde en verre kwa men de zwierders en zwaaiders naar Alkmaar. Want op welke andere kunstijsbaan in ons land wordt dit speciaal uur gereserveerd. Ondanks deze belangstelling.van „ver" bleef het aantal bezoekers vele avon den onder de maat. Deels door het weer, deels door misschien bij. velen de onbekendheid van dit gebeuren. Denkende aan deze faktoren is de Alkmaarse IJsclub van mening dat deze tak van echt Hollands vermaak moet blijven bestaan. Het succes van deze „voorziening" zal echter af hangen van de opkomst van het publiek. Heerenweg 211 HEILOO Het Vrouwenhuis Alkmaar draait na de zomervakantie weer op volle toe ren. Veel vrouwen weten voor het derde jaar de weg naar het Verdron- kenoord nr. 45 te vinden. Toch zijn alle aktiviteiten nog niet bekend, en van enkele aktiviteiten zijn de plaats of tijd veranderd. Daarom geven we hier de onderstaande informatie aan alle vrouwen van Alkmaar en omge ving. Vrouwenhuis Alkmaar, Verdronken- oord 45, Alkmaar, tel. 072—124379. Openingstijden: maandag van 10.00 tot 12.00 uur, koffie-ochtend; woens dag van 20.00 tot 24.00 uur thema avond-caféavond; donderdag van 10.00 tot 12.00 uur koffieochtend; 22.00 tot 02.00 uur caféavond. Aktiviteiten: bibliotheek. Tegen een gering bedrag kunnen vrouwen vrouwenboeken le nen op woensdag van 19.30 tot 20.30 uur en op donderdag van 10.00 tot 12.00 uur. Vrouwen bellen vrouwen. Luister- en informatielijn voor vrouwen door vrouwen. Tel. 072—124379. Van 9.00 tot 11.30 uur op maandag, woensdag en vrijdag; van 20.00 tot 22.00 uur op woensdag en vrijdag. GEZINSVIERING WILLIBRORDUSKERK De gezinsvieringgroep van de St. Willi- brorduskerk wil in haar viering op Wereldmissiedag op zondag 21 okto ber om 11 uur haar verbondenheid betuigen met alle kerken over heel de wereld, die 't geloof in Christus be leven en uitdragen. Het thema van de viering is Wereldwijd. Ouders, U bent van harte welkom met uw kinderen in deze viering. Bij voorbaat hartelijk dank Namens de groep M. Hes. Kom dan iedere derde zondag van de maand naar het Open Huis. De foyer is open van 3 tot 5 uur, U kunt daar iets gebruiken en met elkaar praten. Eventuele inlichtingen, tel. 332917 of 333385. Kom dan zondag 21 oktober naar het Open Huis dat speciaal voor U open staat tussen 3 en 5 uur. Als deze ontmoeting in de maanden september, oktober, november en december een succes wordt blijft het Open Huis iedere derde zondag van de maand speciaal voor U open. U kunt uw kinderen meenemen, uw buren, uw vrienden. U kunt er biljar ten, sjoelen, kaarten, praten enz. De heer Sondaars is speciaal aanwezig om voor ons het een en ander in te schenken. Grijp die kans en kom! Evt. inlichtingen: teil 332917 of 333385. Onder dit motto vraagt de werkgroep Heiloo van de Stichting Terre des Hommes (hulp aan kinderen pi nood ongeacht geloof, ras of politieke over tuiging) slechts 1 maal per jaar uw hulp bij een kollekte. Mocht U een uurtje van uw tijd voor dit werk beschikbaar willen stellen, belt U dan mevrouw Kempers, de Achtkant 19, telefoon 330077. Sinds jaar en dag heeft diamant op de mens een magische aantrekkings kracht gehad. Vanaf het moment dat deze glasachtige steensoort, die in India gevonden werd, z'n betoverende en geheimzinnige schittering aan de mens liet zin, heeft deze zich nooit meer aan die invloed kunnen onttrek ken. In menige romance heeft de diamant een belangrijke rol gespeeld. De ver halen over de Koh-i-Noor, de Orloff, de Hope en de grootste ter wereld, de Cullinan, zijn legendarisch. Juwelier Simon Peek aan de Stations weg 85a in Heiloo, heeft aan „de diamant" een tentoonstelling gewijd in samenwerking met het Diamant Informatiecentrum. Van maandagmiddag 22 oktober t/m zaterdag 27 oktober zal een audio visuele toelichting gegeven worden op de diamant en de briljant. Zodat aan de hand van deze beelden duide lijk wordt gemaakt wat er allemaal gedaan moet worden, voordat een diamant ook „de" diamant is, zoals wij hem bij de juwelier zien. Morgen, donderdagavond 18 oktober, zal net voormalige warenhuis Van Schaik omgetoverd zijn in een fraaie sportzaak. Dan namelijk zal sporthuis Johan Jansen zijn deuren openen. Daarmee zet Johap een familietraditie voort, want ook zijn vader en zijn grootvader hadden domicilie in dit pand. De laatste drie jaar heeft Johan Jansen achter de bar gestaan in Bowling Heiloo. Op den duur wilde de 27- jarige Heilooënaar, die zelf al jaren lang in het eerste elftal van Foresters voetbalt, toch wat anders. Zijn oog viel op het „familiepand" aan dev Kennemerstraatweg en omdat Johan een ware sportliefhebber is, koos hij voor een sportzaak. Voor de opening heeft Johan Jansen, die samen met zijn charmante echt genote Gré de zaak gaat runnen, voor een leuke stunt gezorgd. Niemand minder dan Europees topscorer Kees Kist zal met één van zijn bekende schoten de opening verrichten. Zoals gezegd gebeurd dat morgen avond om half acht. Plaats van hande ling: Kennemerstraatweg 113. Naar aanleiding van uw berichtje in de Uitkijkpost van afgelopen woensdag lijkt het mij interessant U te vertellen wat ik meemaakte afgelopen vrijdag avond, 5 oktober rond 7 uur 's avonds. Ik liep rond die tijd van Vrieswijk naar Vredenoord toen ik ineens een licht gezoem hoorde. Plots zag ik een rood lichtgevend plat voorwerp met een helgele rand, laag overvliegen. Even snel was het weer verdwenen. Ik hoorde wel weer dat zachte zoemen. Ik was zeer verbaasd en bleef nog ongeveer 10 minuten staan kijken doch ik zag verder niets meer. Toen ik bij mijn vader kwam en hem vertelde dat ik een U.F.O. gezien had lachte bij Mare de Cloedt, Vrieswijk 63 Heiloo. JONGENS ZAGEN UFO? Ik heb ook iets gezien op zondag avond ongeveer 9 uur. Er stond aan de lucht achter m'n huis aan de Wester weg een grote ster, tenminste dat dacht ik. Maar toen ik bleef kijken werd deze ster al groter en groter tot ongeveer een theeschoteltie. Het be woog in de lucht in de richting van Alkmaar, om dan langzaam weer te doven. Naar verloop van tijd kwam het weer terug, gloeide weer aan en verdween weer. Ik was erg nerveus hierdoor en heb het verder niet meer gezien. V. Wit Westerweg 31 Heiloo. VEILIGHEID IN HET VERKEER VOOR OUDEREN Op maandag 22 oktober 1979 zal één der leden van de Rijkspolitie te Heiloo spreken over bovengenoemd onder werp. Gezien de belangrijkheid en de wetenschap dat wij allen dagelijks niet het steeds toenemende verkeer wor den gekonfronteerd, kunnen wij dit initiatief alleen maar van harte toe juichen. Ook U kunt er üw voordeel mee doen. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen en misschien hebt U suggesties voor bepaalde verkeers situaties. Na afloop gaan we met elkaar nog een gezellig uurtje kienen, waarbij enige leuke prijzen te winnen zijn. Wij verwachten U dus op maandag middag, 22 oktober 1979 in de zaal van het Dienstencentrum, Westerweg 294. Aanvang 2 uur. Woensdagmiddag werd in de Rank weer de jaarlijkse kledingbeurs gehou den, georganiseerd door de Federa tieve Vrouwenraad. Dat dit toch altijd nog in een behoefte voorziet, mag blijken uit de grote belangstelling die de beurs ook dit jaar weer ten deel viel. IJdele meisjes en jongetjes liepen heerlijk te „grutten" tussen de kle dingstukken en konden meestal wel iets van hun gading vinden, maar niet alleen kinderen, ook volwassenen kon den hier goed slagen. Deze beurs brengt veel werk met zich mee waar zo'n 15tal vrouwen van de verschillende vrouwenverenigingen da gen werk aan hebben. Dit werk wordt geheel belangeloos gedaan en een woord van dank is hier dan ook best op z'n plaats. De opbrengst van de kledingbeurs was f 1160,-, en toch weer iets meer dan verleden jaar. masc© J Dat de werkgroep 77-11 (die geëxpo seerd heeft in het Witte Kerkje) nog steeds springlevend is, kan elke in woner van Heiloo en omgeving zélf komen vaststellen op vrijdag 19 en zaterdag 20 oktober a.s. Een tweetal aktiviteiten zullen dan Zeker de aan dacht trekken. Marionetten in het Witte Kerkje Het feest begint al op vrijdagavond, om 20.15 uur treedt Jan van Er kelens, één van de elf leden van 77-11, op met zijn bekende marionettentheater in het Witte Kerkje. Hij brengt maar liefst twee primeurs. Wij willen er de aandacht op vestigen dat dit geen kindervoorstellingen zijn, hoewel ze natuurlijk van harte welkom zijn. Belangstellenden doen er goed aan om tijdig aanwezig te zijn. Overdekte Kunstmarkt in Winkelhof 't Loo Op zaterdag 20 oktober zal het grote gebeuren plaats vinden. De eerste kunstmarkt in Heiloo, die 's morgens om 10.00 uur begint en 's avonds om 17.00 uur wordt besloten. Het cen trale plein van de Winkelhof zal omgetoverd worden in een soort Mont-Martre, vol markt kraampjes waar de elf leden bestaande uit: Anneke Brinkhorst, Bram Brouwer, Jan van Erkelens, Jan Giling, Ank de Jongh, Willem Klein Schiphorst, Marie Koning, Cor Troostheide, Piet Veen en Ineke en Watze Watzema, hun kunstwerken zullen laten zien. Het is de bedoeling om zoveel moge lijk werk in de echte marktsfeer aan te bieden. Elk van hen heeft zoveel mogelijk kleiner werk geselekteerd zodat het mogelijk wordt om echte unieke werkstukken te verkrijgen tegen gematigde prijzen, iets wat met het oog op de komende feestdagen misschien zeer welkom is. Vele attrakties rondom de kunstmarkt U bent al gewend van de werkgroep 77-11 dat men graag de platgetreden paden verlaat en eigen initiatieven ontwikkelt om de bezoekers iets bij zonders te bieden. Zo ook nu weer. U zult er getuige van kunnen zijn hoe Jan Giling portretten maakt. Tijdens de kunstmarkt zal hij verschillende demonstraties geven. Tevens zult U Jan van i Erkelens bezig kunnen zien, deze keer niet met zijn marionetten, of misschien zo nu en dan toch wel eens, maar zeker met zeer kunstzinnig werk met papier en schaar. Ook andere kunstvormen komen aan bod. Het is zeker dat de Big-Band Alkmaar enkele malen het marktplein bol zal laten staan met heerlijke swingende Glen Miller muziek. Al met al een sfeertje om zeker van te komen genieten. Zaterdag 20 oktober 10.00—17.00 uur Kunstmarkt. Heiloo, in de winkelhof 't Loo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 1