wij zijn geopend! KROON MALLEVOORT VERHUUR 31 PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Een lintje voor de heer A. Palsrok Renovatie Bosboom Toussaintweg Bestemmingsplan omgeving station alas-servies tafels stoelen etc GEVONDEN VOORWERPEN POLITIEBERICHTEN BURGERLIJKE STAND maandag 24 dec. en maandag 31 dec. a Slijterij - Wijnhandel GREEUW „De Laatste Eer" AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" «I 28 NOVEMBER 1979 UITKIJKPOST 'Onder grote belangstelling van familie en personeelsleden ontving de heer A. ^Palsrok in de raadzaal de eremedaille (in zilver, verbonden aan de Orde van ^Oranje Nassau, i.v.m. zijn 40-jarig dienstverband bij de firma Enkes. Burgemeester G.J. Glijnis zei: ,,Deze heuglijke gebeurtenis is wel iets om trots op te zijn. U heeft uw werk met grote toewijding en plichtsbetrachting gedaan." De heer Palsrok trad op 21 november 1939 in dienst van de Machinefabriek Enkes te Leidschendam. Na het faillissement van Enkes werd, in overleg met het Ministerie van ■Economische Zaken, het besluit genomen de reparatie-afdeling van Enkes te kontinueren onder de naam BV „Voorburg" en werd het bedrijf gevestigd aan de Radarstraat te Den Haag. De heer Palsrok maakt deel uit van de igroep Enkes-personeel die momenteel nog steeds werkzaam is aan de Radarstraat. De heer Palsrok begon zijn loopbaan als hulpmonteur in de motorenrevisie-afdeling. Enkele jaren later werd hij assistent van de werkmeester, waarbij het zijn taak v/as alle garantie en service te regelen. De heer Palsrok ontwikkelde zich tot ;cn bekwaam technicus. Vrij kort na de oorlog werd hij aangesteld als technisch-com mercieel vertegenwoor diger van de reparatie-afdeling. De laatste 4 jaar is de heer Palsrok naast zijn dagelijkse werkzaamheden mede belast met het management en de acquisitie van de onderneming. Dat velen dit bedrijf lang, en met een warm hart, gediend hebben, mocht blijken uit de onderscheidingen die door vele personeelsleden gedragen werden. Mevrouw Palsrok kreeg uit handen van mevrouw Glijnis een prachtig boeket bloemen aangeboden. IN DE WEEK VAN 19 T/M 25 NOVEMBER 1979 Afhalen op woensdag en zaterdagmiddag van 14.00-16.00 uur. 1 Sleutelhanger met 6 sleutels; bruine halsband; wollen ceintuur van mantel; zwart wollen muts; fietssleuteltje; gbruine knipnortemonnee met geldsin- Jhoud; bankbiljet;; zilverkleurig heren- 'horloge met zwarte band; 2 bankbil jetten; blauw wollen wantje; zwart "wollen handschoen groen/gele par kiet ring; 2 bankbiljetten; donker blauw T-shirt; schooltas met inhoud jw.o. 1 scheerapparaat. OPENBARE BIBLIOTHEEK Goed nieuws voor slechtzienden. Weet U, dat U bij de bibliotheek een aantal kleine hulpmiddelen voor slechtzienden kunt krijgen? B.v. leeslinealen (f 5,-- en f 18,75), naalden met aangepast oog (f 1,50 per pakje), speelkaarten met extra grote opdruk (f 3,50) e.d. Met het oog pp de naderende cadeautjestijd hebben wij de kollektie voor U uitgestald in de bibliotheek aan het Malevoort. U kunt daar tekst en uitleg krijgen bij uw aankoop. Konlt U even kijken? Maandagavond vond er, bij de kruising Zeeweg Wildtlaan een aanrijding plaats. De 56-jarige Heiloose G.H.H. reed onverwachts de Zeeweg op, waar de 38-jarige automobilist P.J.A. haar niet meer kon ontwijken. Mevr. H. kwam er af met een pijnlijk oor en een gekneusd been. Inbraak In de woning van mevr. A.B. werd woensdag ingebroken. Een bedrag van f 140.- en een zegelboekje (waarde f35.-) werden vermist. Kleuren-televisie Uit de sta-caravan van de uit Midden-Beemster afkomstige F.J.F. werd woensdagavond een kleuren televisie ontvreemd. Gelukkig voor F. gebeurde dat na de opwindende voetbal-thriller Oost-Duitsland - Ne derland, zodat F. dat spektakel tenminste nog heeft kunnen zien Verfpotten Dat het ongezien meenemen van 3 potten muurverf geen eenvoudige opgave is ondervond de 26-jarige Alkmaarder F.V. aan den lijve. In het zicht van de vrijheid werd V. door een oplettende bediende van de Hema, in 't Loo gesnapt. Tot zijn spijt kon V. zijn muren nu niet verven en bovendien liep de bij de politie niet onbekende V. tegen een proces-ver baal op. Niet op slot. Dat je je bromfiets niet meer zonder slot op straat kan laten staan, ondervond de 16-jarige T.B. Toen B. zijn bij winkelhof 't Loo geparkeerd staande vervoermiddel weer wilde ophalen bleek deze te zijn verdwe nen Tuner-versterker Ook basisschool De Ark kreeg bezoek van ongenode gasten. De kostbare tuner-versterker (waarde f 1300,-) bleek te zijn verdwenen,. Welbedankt. Langs deze weg wil ik de familie op de Heer en weg en de wachtende kleine rode auto bedanken voor de assisten tie verleend na mijn onfortuinlijke fietsval. Een dankbare „fietsacrobate GEMEENTE HEIL00 GEBOREN: Andrew, z.v. Jacobus J. Bosschaart en Adriana C, Hubregtse; Jolanda M. M. d.v. Augustinus P. Bolten en Margaretha E. Hageman. ELDERS GEBOREN: Esther M. d.v. Joseph P. A. Valent en Marjan Boot; Didier A. z.v. Martin Manjoero en Anna M. van der Wal. ONDERTROUWD: Eddy de Vroom e en Hillegonda J. M. Klaassen; GETROUWD: Aries G. Schaaps en Bernardina Masee. OVERLEDEN: Anna van der Brugge, w.v. G. Moll, oud 80 jaar; ELDERS OVERLEDEN: Anthonie W. Boersen, e.v. P. M. Kops oud 72 jaar; Antje A. de Jong, w.v. G. C. van der Kamp, oud 79 jaar; Aloysius A. Trousset, e.v. W. J. Letschert, oud 70 jaar. DIERENBESCHERMING HEILOO-LIMMEN-CASTRICUNL Goede tehuizen gezocht voor: Rood katertje 7 a 8 mnd. Rode poes met witte bef, 1 jaar. Gevonden in Limmen: Witte poes met zwarte vlekjes op de kop. Inl.: Mevr. H. de Waart, tel. 334810. DE BEWONINGSGESCHIEDENIS EN DE VROEGSTE BEWONING VAN HEILOO Heiloo. Het was een boeiend onderwerp, waarover dr. J.K. de Cock uit Rijswijk, hiervoor uitgenodigd door de vereniging „Oud Heiloo", kwam spreken voor de leden. Er was dan ook grote .belangstelling voor en de voorzitter van Oud-Heiloo, Drs. J. Bertrand, kon dan ook een „volle bak" welkom heten. Hierna kreeg de heer de Cock de vrije hand om de aanwezigen iets te gaan vertellen over de bewonings- geschiedenis en de eerste bewoning van Heiloo in verband met de natuurkundige gesteldheid van de omgeving. De lezing werd geillustreerd met lichtbeelden. Het geduld van diegenen die speciaal gekomen waren om „over Heiloo" te horen, werd wat op de proef gesteld omdat Dr. de Cock via een omweg van de Friezen, er was oorlog met de Franken die de Friezen versloegen. Willibrord heeft op zijn tocht door Kennemerland overal kerken gesticht. De Paus Kad hem opdracht gegeven kerken te stichten op heidense heilige plaatsen. Daarom gelooft men dan ook dat hier een „heilig bos" lag, waar de naam Heiligelo aanleiding toe gaf. Een natuurlijke scheiding tussen Kennemerland en Westfriesland is zo ongeveer in de 12e eeuw ontstaan. Dat Heilige Bos is niet het Heilooër Bos dat wij kennen. Natuurbos kent men in Nederland praktisch niet meer, wat wij kennen is cultuurbos. Het verhaal gaat dat Willibrordus, trekkend door Kennemerland, een put liet slaan om aan drinkwater te komen, dat zou er op wijzen dat de bewoning hier zeer schaars was. Daar zit een kern van waarheid in, aldus Dr. de Cock. Het betekent dat de streek tamelijk verlaten was, de kerk die gesticht werd, was ook voor de Heiloo binnen kwam. Dit was nodig omliggende plaatsen. De vondsten die om in alle duidelijkheid alles te begrijpen. Spreken we immers tegen woordig over Kennemerland, hebben we een heel ander beeld voor ogen 7 dan vroeger het geval geweest is. Toen was praktisch heel Holland, Kenne merland. Vele, zeer interessante, kaartjes lieten duidelijk zien hoe die grenzen vroeger wel hebben gelopen. Allereerst werd de gesteldheid geschetst en landschap gerekonstrueerd, oude we gen, bouwlanden etc. en ook de kerkelijke geschiedenis passeerden de revue. Kaartjes met daarop de grenzen van klei en geestgrond, veen en de strandwallen, maakten veel duidelijk, u In de 9e eeuw bestond Kennemerland l uit twee delen, een strandwallen- gebied en een daarachter gelegen t vrijwel aaneengesloten veengebied. Ten noorden van het IJ kwamen drie strandwallen voor waarvan een zeer brede strandwal de dorpen Limmen, S Heiloo en de stad Alkmaar droeg. J Heiloo is praktisch aangevoerd door fde zee. Allervroegste kaartjes laten •,zien hoe ver de zee wel landinwaarts dag. De bescherming van de kust was ^vrijwel van de duinen afhankelijk, die •"oude duinen waren trouwens veelal t niet meer dan een meter of drie hoog. Daarop zijn later de nieuwe duinen ontstaan. Zelfs in Limmen heeft men lang nog een stukje „oud duin" gehad maar. zei de heer de Cock, het zal vrnu wel afgegraven zijn. Later ging men dijken bouwen in 1212 kwam de eerste dijk klaar, vermoedelijk is de Langestraat in Alkmaar nog een restant van die dijk De oudste bewoners hebben zich aanvankelijk gevestigd op de hoge strandruggen. Over die eerste bewo ning heerst strijd, aldus Dr. de Cock. k De archeologen willen beweren dat er in de 5e eeuw geen bewoning voorkwam hier. De^heer de Cock gelooft dat niet. Maar precies weet men het niet. De eerste geestneder zetting waarin Dr. de Cock gelooft, zou reeds uit de periode van de 4e tot de 7e eeuw stammen. In 720 zou Willibrord hier de kerk hebben gesticht, het land was toen in handen afkomstig zouden zijn (scherven) uit de tijd van Willibrord, ook dat zou waar kunnen zijn, maar we mogen niet vergeten dat dat allemaal „toevalsvondsten" zijn. Er is niet gericht gezocht, mogelijk zou men dan meer vinden bij Uitgeest en Vronen b.v. De oudste weg zou de Heerenweg zijn die tot aan Nieuw- natuurkundige poort doorliep. werd het De Westerweg heette vroeger Buur weg, was een weg door de buurtschap, daar lagen ook de boe rderijen aan, de weg aan de oostkant van de Westerweg heette de Holweg (Holle- weg) de oudste geest van Heiloo. De splitsing overdwars krijgt men bij de Stationsweg, toen de Overige weg geheten, en de Rorik weg bij Oesdom. Oesdom en Heiloo waren in de vroegste tijd één. Ergens staat ook een kasteel van Rorik vermeld, bij Oesdom. Is dit Rorikesberg een chateau a motte zoals de Noormannen wel meer oprichtten? Rorik heerste in Kennemerland in de tweede helft van de 10e eeuw. De bedoeling was dat Rorik de andere Noormannen buiten de deur hield. Oesdom zou ook iets ouder zijn dan Heiloo. Erg veel is er nog theorie, aldus Dr. de Cock. Het was een uitermate boeiende lezing over ons goede oude Heiligelo. Voor Dr. de Cock aan zijn lezing begon was de heer J. v.d. Kommer als nieuw lid toegevoegd aan het bestuur, aan het publiek voorgesteld. Hoewel dat nauwelijks nodig was bij een geboren en getogen Heilooer. De heer Th. van Wieringen vertelde nog één en ander over de te openen Oudheidskamer zo tegen eind december. Hij deed een beroep op de inwoners van Heiloo, mochten er nog mensen zijn die foto's, prenten of iets dergelijks ter beschikking hebben en die willen afstaan, ze heel graag door het bestuur in ontvangst genomen zullen worden. Mocht men ze niet willen afstaan, dan zal de „hoffotograaf" van de Oudheidskamer, de heer J. van Tiel, er graag een foto van komen nemen. Men zag ook zo graag een foto tegemoet van de eerste echte vuilniswagen van Heiloo. wie, o wie? SALON STATIONSCENTRUM 78 HEILOO. TEL 330502 Mevrouw Mailliy krijgt als eerste sleutel van gerenoveerde huisjes aan de Bosboom Toussaintweg Een tikkeltje officieel werd woensdag middag de sleutel aan mevrouw Mailliy overhandigd omdat zij als eerste de gerenoveerde huisjes aan de Bosboom Toussaintweg gaat bewo nen. De sleutel werd haar overhandigd door mevrouw Meertens, bestuurslid van de Stichting Woningcomplex Bejaarden. Dit alles gebeurde in de recreatiezaal van Huize de Loet, in aanwezigheid van het bestuur van de Stichting Woningcomplex Bejaarden, het gemeentebestuur, directeur Brandsma van Openbare Werken, Architect G.W. Hoogenboom en de aannemer, J. Heyne. De voorzitter, de heer Chr. Vahl, verwelkomde iedereen en vertelde dat deze 24 huisjes aan de Bosboom Toussaintweg tot het oudste woning- bezit van de Stichting behoorde. „Dank aan de heer Koogenboom, die veel heeft moeten tekenen, en de firma Heyne". Een speciaal woord van dank ging ook naar mevrouw Meertens, die bij dit alles zeer nauw betrokken is geweest. Zij mocht dan ook de sleutel aan mevrouw Mailliy overhandigen, maar wilde dit niet doen zonder er een woordje bij te zeggen: „We hebben veel zitten praten, want de renovatie hoefde van U niet zo nodig, maar U begon er toch plezier in te krijgen en we ontvingen van U een lijst met wensen, waar voor een groot deel aan tegemoet gekomen is. Wij hopen dat U nog veel fijne jaren in uw gerenoveerde huisje zult hebben." Bij de sleutel kreeg mevrouw Mailliy nog een prachtige bos bloemen aangeboden. Hierna ging het gezelschap naar het „Brugge van Heiloo", zoals dit hofje wel genoemd wordt, om het huisje met eigen ogen te bekijken en te bewonderen, want er is een prachtige keuken ingekomen en een douchegele genheid en in de slaapkamer is een dakkapel aangebracht. Tijdens de renovatie wordt *de huisraad van de bewoners "in" containers opgeslagen en kan men zo nodig tijdelijk gebruik maken van eert wisselhuisje. Zo staan er nog 24 huisjtes te wachten. Toen iedereen weer terug was in de Loet vroeg de direkteur, de heer Schuur, ook nog even het woord, „Ik wil toch even een speciaal woord van dank richten tot mevrouw Meertens, die zoveel werk heeft verzet". Van de heer Schuür kreeg ook zij een prachtige bos bloemen. Onder een drankje en een hapje, onderhielden de aanwezigen zich nog geruime tijd met elkaar en was het weer ouderwets gezellig in de Loet. MILIEUBEWUSTE BEHANDELING AFVALSTOFFEN Algemeen Een toenemend begrip voor de milieuhygiëne leidt de afgelopen jaren geregeld tot inzamelingsacties van bepaalde soorten afval. Het doel van deze activiteiten is in het algemeen de afvalstroom van milieuvervuilende stoffen te verminderen en het onttrekken van grondstoffen aan het milieu te voorkomen door hergebruik van stoffen te bevorderen. Nog afgezien van het opvoedkundige nut verdienen deze acties, die het gemeentebestuur ondersteunt, alle sympathie. Een voorbeeld hiervan is het van gemeentewege subsidiëren van oud papier, opgehaald door scholen of verenigingen met een sociaal en/of cultureel doel, waarvan een goed gebruik wordt gemaakt. Glascontainer Ook zal nu de gelegenheid worden geboden om op een centraal punt glas voor het komende weekend Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche in De Rank. Kinderdienst in de Vondelschool. De Rank 10 uur Jeugdkerk o.l.v. mevr. Verplanke Kruiskerk 10 uur ds. J. Ewoldt. Crèche in bijgeb. Zondagsschool in de Rehobothschool; 19 uur ds. J. v. d. Schee. Geref. Kerk Noorder geeststraat 9.30 uur ds. H. W. Wierda; 17.00 uur avondgebedsdienst. Parochie- zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. Volle Evangelie Gemeente Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. J. van der Schee. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egmond a.d. Hoef, 10 uur ds. W. M. M. Moonen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 10 uur Gemeenschappelijke advents- dienst, DoReLu gemeenten, ds. A. G. Hoekema. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Zie Lutherse Gemeente. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar Zie Lutherse Gemeente. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur -F biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdagavond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H. Missen: zaterdag 19 uur, zondag7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur (Hoog mis), 11 uur. Heilige Missen op werkdagen: 7.30 uur in de Genadekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 7 uur. Lof: zondagavond 7 uur Biechthoren za terdag in beide kapellen vanaf 4 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) 1 en 2 dec.: Dr M. R. Koelman, Maas Geesteranusweg 17, Heiloo, 072-330530. Weekenddienst Apotheek Apotheek Kruisinga, Koorstraat 59, Alkmaar, tel. 072-112684. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Zr. E. Schaafsma, Obriglaan 20, Heiloo, tel. 072-336135. Verloskundige Heiloo (volgens afspraak) 1-2 dec. F. S. L. Hardijzer, tel. 02208- 3042, b.g.g. boodsch.dienst: 020-123123 Verloskundige Limmen Mevr. C. E. Mótzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. D. H. Gastman, Mesdaglaan 4, Alk maar, tel. 072-123499. Organisatie van Nederlamdse Tandprothétici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel. 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden - tel. 124480, mw. A. A. Ruigrok) Katten - tel. 334810 Mevr. H. de Waart Paarden - tel. 02518-53375 Mevr. Fleur Vogels - tel. 331484 dhr. R. M. Jacobs Watervogels - tel. 332043 Mw. Bijkerk. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevrouw Lutgerink, Ilpenwaard 53, Alkmaar, tel. 072-611962. Bureau voor a.s. alleenstaande ouders v.d. Meystraat 2, Alkmaar tel. 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 u. telefonisch worden gemaakt. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger,, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussén 8.30 en 9.30 uur. NED. RODE KRUIS Afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zieken, invaliden en bejaarden bij het handwer ken en verrichten van handenarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize ,,Overkerck" van 2.30-4 uur. Het Open Huis, 't Loo 19, van 2-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize ,,De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl.: Mevrouw Bakker, tel. 072-330504. SPEEL-O-THEEK 's Vrijdags van 19-21 uur geopend, 's zaterdags van 10-12 uur. Wijkgebouw Holleweg 94, Heiloo. Telefooncirkels Inl.: Mevr. Hart, Vredenoord 68, tel. 072-335149. Ver. voor Volkshuisvesting Heiloo" Inlichtingen alléén de 1ste en. 3de dins dag van de maand van 19.30-20.30 uur in het Open Huis te Heiloo, in de kamer van het Dienstencentrum. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bij standswet: 's dinsdags en 's vrijdags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorziening: dinsdag t/m vrijdag 8.30-12 uur. SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30-11 u. Tel. 331144, kantoor v. Aostastraat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 u., Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (Bureau Alg. Maatschappelijk Werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wykgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12 en 1 uur, beh. donderdags, dan tussen 5 en 6 uur, tel. 072-331073. Zwangerschaps Nabevallingsgyhn|astiek Bakker - A. Vinckers, telefoon 072- 334694 - 334398. Wijkverpleegkundigen: Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 072 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zr. A. de Jager, Baetenburg 171, Heiloo, tel. 072-336365; te bereiken v. 8-8.30 u. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9 Hei loo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Spreekuur in Wijkgebouw, dagelijks tussen 12 en 1 uur, behalve donderdags. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rec tor Frederiklaan 5, tel. 072-116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenweg 1, tel. 072-330127. Algemene Ned. Invalidenbond Soosmiddagen: elke 2e en laatste dins dag van de maand in de HSV-kantine Bayershoffweg. Contact-adres: P. Schouten, Groenelaan 6 Heiloo, tel. 072-330690. Algemeen: Afd. Alkmaar. Secr.: Melis Stokelaan 267, tel. 072-125449. Bergen: Kruisweg 62, tel. 02208-3549. Heiloo: Kennemerstraatweg 324, tel. 072-333797. Soc. alleenstaanden Iedere eerste maandag van de maand, 20 uur in 't Open Huis, zaal 5. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel. 072-332829. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP STICHTING „NOORD-KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, De Egmonden, Heiloo en Limmen. Spreekuur dagelijks (maandag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur; 's mid dags van 13.00-14.00 uur op de onder staande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8. tel. 127066; Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum ,,De Rekere"). Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Egm. aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmem: Westerweg 294 Hei loo, tel. 072-335544. Directie en administratie: hoofdkantoor Nassauplein 8 Alkmaar, tel. 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Heiloo er Stichting voor Bejaardenzorg, Huize De Loet", De Loet 1, Heiloo, spreek uur iedere eerste maandag van de maand van 10-11.30 uur. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar/Hei- loo, telefoon 072-331297. Stichting Dienstverlening Alkmaar-Heiloo Spreekuur in het Open Huis dagelijks van 9-10 uur, tel. 072-331297. Spreèkuur in het Dienstencentrum Zuid- West, Westerweg 394, op maandag, woensdag en vrijdag van half 2 tot half 3, telefoon 072-335296. Aktiviteiten in het Open Huis: Maandag 14.00-16.00 uur handwerken Dinsdag 13.30-17.00 u. soosaktiviteiten Donderdag 13.30-17.00 uur soosaktivi teiten; 14.00-16.00 uur gymnastiek Vrijdag 11.00-12.00 uur volksdansen Aktiviteiten Dienstencentrum Westerweg 294 Maandag 9-12 uur W.A.O. soos, biljar ten en kaarten. Dinsdag 10-12 uur zangkoor voor oude ren; 14-16 uur handwerken. Woensdag 9-12 uur Engelse les; 14-17 uur Bejaarden voor biljarten, bridgen en klaverjassen. Donderdag 9-12 uur Engelse les; 4-5 uur Bej aardengymnastiek Vrijdag 2-5 uur Bejaarden voor biljar ten, bridgen en klaverjassen. Zondag 2-5 uur Open huis voor ouder^i en alleenstaanden, praten, biljarten, bridgen.en klaverjassen. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden-opneming in een bejaardenoord dienen te worden ge richt aan het secretariaat van de com missie, 't Loo 19 te Heiloo, tel. 072- 331297. Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127303, tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 uur; vrij dag van 14-16 uur. Bystandsbond afd. Alkmaar Informatie en hulp bij problemen met sociale uitkeringen. Telefoonnummer: (072)-335097. Spreekuur in de Vest, dinsdag 11 december 9.30-11.00 uur OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 Dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstijden Dinsdag Woensdag Vrijdag Zaterdag 10-12 10-12 10-12 14-17 14-17 14-17 19-21 19-21 te deponeren. Met ingang van donderdag, 29 november a.s. zal een glascontainer worden geplaatst aan de noordkant van Winkelhof 't Loo bij de hoofdingang. Om het verloop eens aan te zien gaat het in eerste aanleg om een proefperiode. Spelregels Het zal duidelijk zijn, dat aan bepaalde spelregels zal moeten wor den voldaan om deze proef te doen slagen. Zo' is het de bedoeling om uitsluitend en alleen glas in de container te deponeren met een nadruk op de woordne „GLAS IN DE CONTAINER" met andere woorden: DUS NIET ER NAAST! Voorkomen moet women, dat glas vervuiling rond de container ontstaat; zodra dit gebeurt zal de proef moeten worden beëindigd. Wil er werkelijk sprake zijn van een geslaafde actie dan zal er ook een redelijke èn blijvend aanbod van glas dienen te zijn. Na een proefperiode zal worden bezien, of deze regeling definitief kan worden gemaakt. In de raadsvergadering van vorige week donderdag werd aandacht besteed aan het bestemmingsplan „Omgeving Station". Dit bestem mingsplan werd al in 1975 voorbereid, na een moeizame gang kwam dit plan nu in de raad. Er waren nogal wat bezwaren binnen gekomen, o.a. van de heren J.H. Zoon, de heer Coppens, de heer J. Bolten en F.J. Kuyper en de Nederlandse Spoorwegen. De bezwaren van de heren Kuyper en Bolten vond men niet gegrond, aan de bezwaren van de twee anderen is men gedeeltelijk tegemoet gekomen. Mevrouw Schuurman (Progr. Comb.) kon zich met de algemene strekking van het bestemmingsplan verenigen, alleen vond haar fraktie wel dat bij veel mensen de indruk leeft dat 't Loo voorgetrokken wordt bij het Stations centrum. De Progr. Comb, is er van overtuigd dat dit niet zo is, wel verzocht zij het College of er nóg eens aandacht aan het kruispunt Stations- weg/Heerenweg en Zeeweg/Westerweg kon worden besteed. Burgemeester Glijnis antwoordde hierop: „De verkeersveiligheid is in het college ook al ter sprake gebracht. We zullen adviezen inwinnen, maar het is niet zo'n eenvoudige zaak." De VVD was blij dat na deze lange periode het bestemmingsplan er eindelijk was, „maar wat zijn er veel instanties mee gemoeid", zei de heer Grondhout. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZONGEN AAN HUIS Heiloo 2000, bij monde van de heer ten Hoope, vond dat het college haar eigen ideeën had doorgedramd, de mensen waren wel gehoord, maar er was niet naar ze geluisterd Tevens wenste de heer ten Hoope een beter gebruik van het Stationspleintje. „Het centrum mag er best aardig uit zien, maar het belang van de winkeliers gaat voor". Ook was hij het niet eens met de manier waarop de bezwaarschriften waren afgedaan. BEGRAFENISVERENIGING Heerenweg 193, Heiloo Tel. 332252-331009 De heer van Dantzig was het niet met de heer ten Hoope eens. „Het ongegrond verklaren van twee be zwaarschriften is voor de betreffende personen niet leuk, toch gaan we met het college mee. Inwilligen zou anderen ook de gelegenheid bieden het maar eens te proberen." De heer Visser (CDA) had wel begrip) voor enkele bezwaren, maar vond dat velen gebaat zouden zijn bij een snelle vaststelling van het bestemmingsplan! TON LEUKS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 Winkelcentrum Mallevoort Hoekstuk 9 Heiloo Tel 072 33 51 63 Toen wilde de heer Dekker toch evefi reageren op wat de heer ten Hoope had gezegd: „Het college heeft zich jaren bezig gehouden met „hoe gaap we de verlengde Zeeweg leggen, wordt de Stationsovergang afgesloten en gaan we er met een tunnel onderdoor. Ook het winkelbestand op Stations plein is uitgebreid ter diskussie geweest, maar de meerderheid heeft besloten. Dus U kunt het college geen „doordrammen" verwijten." Heiloo 2000 was tegen maar het voorstel .werd wel aangenomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1979 | | pagina 2