□rchipLon cemoeloer Van Os mode 6, 4 V O bollen heiloo I'l IVI |v M LIJ O. STAATSLOTERIJ meubelfabriek NIEUW! TRUIEN EN VESTEN Brandweerman Boerma neemt na ruim 30 jaar afscheid Gemeente Heiloo zat ook in 1979 niet stil Raadsvergadering een der kortste in historie Onze Dames-collectie hangt voor u op de 1e etage <sv <s> óetaalëace kfdsse- massief- eiken iwuèden en keukens naast dé zeer uitgéedde óestaandé koOektie maken wij ook aÜés op mout en èesteCCing. Komt U eens een kijkje nemen in onze skowcoom te zekec dé moeite waard. IEUWSBLAD VOOR HEILOO Woon - (ver)bouw info centrum HEERENWEG 70A -TEL. 334120 NIEUWE P0STTARIEVEN intra woonkunst (naast) de deur voor meubel fijnproevers intra woonkunst 'Alkmaar WINKELHOF 't LOO HEILOO 072-330138 WASAPPARATEN C0R SCHAAP PLAATSGENOOT W. GOMES IN KOOR VAN HET CONCERTGEBOUWORKEST *0 O O Vy' A. G. v* d. Nagel AANVANG VERKOOP STAATSLOTEN MAANDAG 4 FEBRUARI A.S. kennemerctraatweg 231 heiloo tel.072-334966 t.o.Willibrordusstichting V Vrijdagavond KOOPAVOND J I III III III I I III III III III I III I Wij kochten een mooie kollektie handgebreide in nieuwe voorjaarstinten. Wij kunnen deze aanbieden voor de CQ uitzonderlijke prijs vanT Uu. RAADHUISWEG 13 - HEILOO Vrijdagavond koopavond van 7 tot 9 uur. Tussen de middag zijn wij ook open. Ill III III III III III III III III III III 45e JAARGANG No. 5 30 JANUARI 1980 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laan van Muijs 26, Heiloo - Telefoon 072-330137 Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties en kopy moeten uiterlyk maandagmiddag 6 uur in ons bezit ztfn. Advertentieprijs per mm 40 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. Gratis bouw- en verbouwadvies Geopend: dinsdagavond van 19.00-21.00 uur; zaterdagmorgen van 10.00-13.00 uur. Gratis advies centrale verwarming - sanitair -w:: Op de foto zit de heer Boerma rechts naast burgemeester GJ. Glijnis, Vorige week dinsdag werd in de brandweerkazerne de jaarlijkse al gemene ledenvergadering gehouden. Voorzitter A. Boerma sprak een woord van welkom speciaal tot burgemeester Glijnis en z'n vrouw, de adjudant van de rijkspolitie, H. v. Heusden, commandant H. van Hecke van de brandweer van het spychiatrisch centrum St. Willibrord en drie vroegere commandanten van de brandweer P. Spaans, J. Zander, en P. A. C. Nieuwpoort. ,,Dit zal voor mij een mooie en een rotavond worden" aldus A. Boerma, dit wordt mijn laatste jaarverga dering bij de brandweer, ik heb het altijd met volle inzet gedaan" De heren Rozing, Steenhoek en Zander lazen vervolgens de jaarverslagen voor, wat op gezellige wijze gebeurde. Bij de bestuursverkiezing traden de heren H. Rözing, en W. Ursem af, maar beiden waren herkiesbaar en alzo geschiedde. J. Sengers kreeg de plaats in het bestuur van de heer Boerma en de heer N. Zander werd tot nieuwe voor zitter benoemd. Commandant J. Kro nenburg schonk de scheidende voor zitter de hamer waar hij na 13 jaar zo mee vertrouwd geraakt was en de nieuwbakken voorzitter kreeg een nieuwe hamer en zei: ,,Ik ben het bestuur en de leden van de brandweer dankbaar voor het vertrouwen, ik zal proberen een goede voorzitter te zijn, maar daar heb ik uw steun wel bij nodig". Een speciaal woord ging naar bestuurslid Rozing: „Wat deze man voor de brandweer doet, drukt duidelijk een stempel op de brandweer, goed functioneren is beslist noodzakelijk. J. de Groot de nieuwe penningmeester, kreeg het „koffertje" aangeboden en hierna sprak burgemeester Glijnis: „Als ik denk aan de brandweer moet ik wel eens het verleden er bij betrekken, zo'n 2000 jaar geleden was brand al een probleem. In de tijd van de Romeinen was er in Turkije een stadhouder die in een stad een grote brand had gehad, niemand deed wat, toen vroeg de stadhouder aan de keizer van Rome, of het niet raadzaam was een „blus- plicht" voor mannen op te leggen, zodat er in ieder geval dan hulp kwam. De keizer schreef terug dat hij daar niets in zag want het zou niets anders dan een praatclub over politiek worden. Nu is de brandweer ontwikkeld tot een technisch goed apparaat. Toch zal de taak van de brandweer zich wijzigen, er zullen ook andere vormen van hulp verlening bij komen". Toen was het moment daar dat er afscheid genomen moest worden van de heer Boerma, die de verschillende kanten van de brandweer zo goed kent. „Bij de brandweer is het van het groot ste belang datje van elkaar op aan kunt en vertrouwen, zo'n band bereik je niet met koude oefeningen, maar gaat beter in een wat ontspannen sfeer." aldus de burgemeester. „Ik weet dat de manschappen het betreuren dat 55 jaar de grens is om er mee te stoppen, Uzelf niet :n de laatste plaats, ik heb nug nuoiï iemand ontmoet, die blij was dat hij er „af" was. U hebt zich volledig ingezet u kwam in 1949 bij de brandweer, die u hebt helpen leiden en bepalen. Ik heb de indruk gekregen dat u de vaderfiguur in de groep was. Hartelijk dank voor uw bijdrage." Uit handen van burgemeester Glijnis ontving de scheidende voorzitter Boerma een horloge met inscriptie. Bevorderingen Toen maakte burgemeester Glijnis enkele bevorderingen bekend en wel van de heren L. Steenhoek, N. Zander en N. Klaasse, zij werden bevorderd van onderbrandmeester tot brand meester en de heer Th. Rozing bevor derd van adjuncthoofdbrandmeester tot adjuncthoofdbrandmeester eerste klas, dit op voordracht van commandant Kroonenburg. Aan de heer A. Boerma werd eervol ontslag verleend. Commandant Kroonenburg haalde nog wat verhalen van vroeger op en zei tegen de heer Boerma: Jammer dat je moet gaan" van de brandweer mannen was er een „zilveren brand weerman en voor de vrouw een bos bloemen". Mevrouw Boerma kón wegens ziekte deze avond niet aanwezig zijn. Tevens dankte de heer Kroonenburg „oppercommandant Glijnis en commandant Hecke voor de prettige samenwerking. Dit gold tevens voor de politie. De heer Kroonenburg hoopte op een „goed" brandweerjaar. Namens de personeelsvereniging sprak de heer N. Zander nog enkele woorden, uit alles bleek dat men eigenlijk niet wist hoe Ab Boerma te be danken en hoe jammer iedereen het vond dat hij nu moest vertrekken. Voor mevrouw Boerma was er een doos bonbons en voor de heer Boerma een rookstandaard en tot slot werd de heer Boerma benoemd tot erelid van de brandweer waartoe met algemene stemmen was besloten. In zijn dankwoord zei Boerma: „Ik heb het niet alleen gedaan, maar met elkaar, in zo'n hechte club kan alles". Hierna werd met elkaar nog wat gezellig nagepraat, verschillende leden hadden wat ingestudeerd wat door de scheiden debrandweerman bijzonder op prijs werd gesteld. De O.P.A. van de rehobothschool Maandag 2 febr. is het weer de eerste maandag van de maand, dat betekent dus dat wij graag uw oud-papier in ontvangst willen nemen. De cont- tainer staat de hele dag op het school plein, Holleweg 98 en Wel van 11.00 uur 's morgens tot de volgende morgen 8.00 uur. Mocht u het zelf echt piet kunnetf brengen, dan willen wij het maandag middag wel bij u ophalen, als u even be belt met mevr. Wind, tel. 330556. Wilt U zoveel mogelijk het papier bundelen of in een doos doen? Bij voorbaat harte lijk dank! De beheerder van het postkantoor alhier, deelt mede, dat in verband met de vertraging, ontstaan in de aflevering van de nieuwe postzege- boekjes, naar aanleiding van de nieuwe tarieven die op 14 januari j.l. zijn ingegaan de automaten nog niet kunnen worden bevoorraad. Dit houdt in, dat <flle postzegelboekjes- automaten nu tijdelijk buiten gebruik zijn gesteld. Zodra aanvulling kan plaats vinden zal hiervan via dit blad bekend worden gemaakt. De b eheerder van het bijpostkantoor Heiloo. Een dezer dagen kwam de gemeente Heiloo met haar gebruikeiyke jaarover zicht van wat er in 1979 allemaal van gemeentewege is gedaan, om het de inwoners van Heiloo zo prettig mogeiyk te maken. Over inwoners gesproken, Heiloo heeft er inmiddels 20.585. In vergelyking met januari '79 ztfn er 47 inwoners bygekomen. In '79 werden er 80 mensen in de echt verbonden, terwyl 40 personen het niet meer met elkaar zagen zitten en derhalve scheiding aanvroegen. In het jaar daarvoor waren er 108 mensen die in het huweiyksbootje stapten, terwyl er toen ook al 20 echtscheidingen waren. Veel mensen zochten het buiten Heiloo want er werden 2.240 paspoorten en toeristenkaarten verstrekt. In 1978 zochten 428 mensen woon ruimte, op 1 januari '80 waren dat er 489 [291 gezinnen en 198 alleenstaan den]. Toch werd het afgelopen jaar huisvestingsvergunning verleend aan 195 personen, voor een nieuwbouw woning en 163 voor een bestaande woning. Door de vuilophaaldienst is in 1979 circa 4800 ton huisvuil en 730 ton bediyfsvuil opgehaald. In '78 was dat resp. 4900 en 685 ton. Voor de afvoer van bedryfsvuil zyn 145 containers in gebruik. t Rijwegen De gezamenlyke lengte van de rywe- genin Heiloo is uitgebreid met 80 meter. Het Stationsplein werd gerecon strueerd en de Stationsweg werd van nieuw plaveisel voorzien. Een gedeelte van de Heerenweg werd van een sierbestrating in het trottoir voorzien. Het rioolstelsel is uitgebreid met 500 meter en het aantal lichtpunten is met 46 stuks vermeerderd [totaal aantal lichtpunten ongeveer 3700 stuks]. Er werden in '79 90 verkeersborden neergezet, waarvan een groot deel in het Stationscentrum, en by 't Loo. Door de eigen dienst [grotere objecten werden aan derden uitbesteed] zo'n 100 k.g. wegen verf gebruikt. Tevens werden er 100 bermpalen geplaatst. Er werd een loods voor opslag van ongeveer 200 ton zout in gebruik ge nomen. Vanwege de strenge en ook langdurige winter werd er 350 ton wegenzout, 20 m3 zand, 25 ton chloorcalciumschilfers en 24 ton kalizout gebruikt om de gladheid te bestryden. Ook de planten hadden veel last van de felle koude. Veel planten bleken tegen de barre koude niet opgewassen. De iepziekte lykt door rigoureus optreden onder controle te komen. In de gemeentelyke beplanting moesten 50 bomen en by particulieren ongeveer 200 bomen gerooid worden. De aanplant bedroeg in '79 1600 bomen, 10.000 bosplanten, 23.500 heesters, 1000 coniferen, 14.500 vaste planten, 1500 park- en botanische rozen. Misdaad De diefstal bleek in '79 de populairste vorm van misdaad. Niet minder dan 446 diefstallen vonden er plaats, waaronder 194 fiets-dief stallen, 13 bromfietsdiefstallen en 5 autodiefstal len. In 100 gevallen werden de daders gepakt. Overtredingen van de wegen verkeerswet leverden 1549 processen- verbaal op. Ook Heiloo ontkwam niet aan een altyd terugkomende vyand, n.l. het vuur. De vrywillige brandweer moest in '79 drie maal uitrukken voor een grote brand, tien maal voor een kleine brand, zesmaal voor een schoorsteenbrand, eenmaal voor een autobrand, eenmaal voor een autoongeval, tweemaal wegens vals alarm en twaalf maal voor hulpverlening die bestond uit het zagen en opruimen van bomen, opheffen van wateroverlast, wegslepen van in de sneeuw gestrande auto's op Ryksweg 9 en het verhelpen van hooibroei en een lek in een gasbuis. In uitvoering zyn de Volksmuziekschool aan Het Veld, de uitbreiding van de aula van de openbare begraafplaats aan de Holleweg, de restauratie van de woning Heerenweg 195, de uitbreiding van het Psychiatrisch Centrum Sint Willibrord met twee paviyoens en het postkantoor aan de Zeeweg. In voorbereiding zyn het nieuwe Asta-theater, een onderkomen voor de plantsoenendienst [wyk zuid], de uit breiding van de Kennedy-mavo met twee lokalen en de uitbreiding van de bibliotheek aan de Kennemerstraat- weg. Op 31 december '79 waren er in totaal 119 ambtenaren in dienst. Het zwembad Het Baaije trok in '79 in totaal 124.062 bezoekers [in '78 waren dat er 148.281]. De sporthal Het Vennewater wordt druk verhuurd. Tot 17 mei a.s. is de hal zelfs volledig bezet. Van 18 tot 30 juni zyn nog enkele uren op zaterdag en zondagavond vry. Sommige mensen reizen lang en ver om ze te vinden; de scheppingen van interieur artiesten als deSede, Brunati, Thonet of Interlübke. Zij ont werpen de voorbeelden van eigentijdse woonkunst bij uitstek. Intrawoonkunst bracht ze bijeen. In drie etages binnenhuis- architektuur met allure. Opmerkelijk dichtbij. binnenhuisarchitektyur ritsevoort 23/27 tel072-111366 I en waardevol cadeau HEERENWEG 211 - TELEFOON 331166 Eén van de kortste raadsvergaderingen aller tijden vond j.l. donderdagavond plaats. Voordat alle aanwezigen hun eerste kopje voorgezet hadden gekre gen was het doek al gevallen. Binnen het half uur vlogen alle stukken erdoor. Het enige punt waar nog even over gesproken werd was het voorstel tot aankoop van het woonhuis Oosterzij weg 28. Dit in verband met de reali sering van het ontwerpbestemmings- plan Zuid-Oost. Een andere motivatie voor het aankopen van dit pand ver woordde het college als volgt: „omdat na annovering van dit woonhuis een groter onbebouwd gedeelte langs de Oosterzijweg ontstaat, waardoor meer mogelijkheden ontstaan voor een goede bestemming van de langs de weg geiegen grond." Alle frakties stemden met dit voorstel in. Echter niet nadat er enige woorden aan werden gewijd. Volgens mevrouw A. Schuurman-de Haan (P.v.d.A./ D'66) had 't college het belangrijkste argument om tot aankoop van het pand over te gaan niet genoemd. Hiermee bedoelde zij uiteraard het om streden woonwagenkamp, dat zoals be kend in de omgeving van de Ooster zijweg zou moeten komen. Het zou dus om grond gaan ten behoeve van het realiseren van het woonwagen kamp. Burgemeester G.J. Glijnis antwoordde dat de aankoop en het bestemmings plan los van elkaar staan. Het voorstel tot aankoop van het pand werd ge daan ongeacht de uitkomst van het debat over het woonwagencentrum in de vergadering van volgende maand. De heer J. Pieters (CDA) vertelde dat ook zijn fraktie met het voorstel in stemde. „Het pand, dat in een, laten we zeggen, omstreden gebied ligt, is aan geboden door de eigenaar zelf en dat is voor ons een reden om met het plan in te stemmen." Ook alle andere partijen bleken het met de aan koop eens, zodat de gemeente voor de prijs van 140.000,- eige naar werd van het huis aan dc Ooster zijweg 28. NIEUWS OVER DE TELEFOONCIRKELS Het Rode Kruis heeft sinds 2 januari 1979 ook in Heiloo telefoon cirkels van start döen gaan. Al spoedig bleek dat er in de roos was geschoten. De deelnemers waren enthousiast en vonden het tot nu toe een prettig gevoel rgelmatig te worden opgebeld, een gewillig oor te vinden en het veilig te vinden dat ze in hun eventuele narigheid niet alleen staan. Wij begonnen met 3 cirkels, na een jaar hebben wij er nu 5. Na oproep meldden zich leidsters, helaas raken we nu uitgeput en moeten er dringend nieuwe leiders(sters) ter aanvulling bijkomen, want U begrijpt we gaan stug door. Er moeten nog meer cirkels komen, want er zijn beslist nog meer mensen (ongeacht leeftijd) die er behoefte aan hebben in een cirkel mee te draaien. U weet toch wat een telefoon cirkel is? De begeleider(ster) begint 's morgens no 1 van een cirkel te bellen, maakt een praatje, vraagt of alles o.k. is en de opgebelde dame of heer op haar (zijn) beurt neemt de telefoon en belt een volgende deelnemer. De laatste neemt weer telefonisch contakt op met de begeleider en de cirkel is rond. Mocht er echter ergens niet worden opgenomen of komt er een verontrus tende mededeling, dan neemt de begeleider(ster) maatregelen. Er kan dan hulp worden gevraagd aan huisarts of een of andere instantie. Op deze manier trachten wij te voorkomen dat iemand dagen alleen in moeilijkheden verkeert. Buiten de nuttige taak heeft zo'n cirkel een aangename kant. De deelnemers kunnen een praatje maken of indien gewenst in vertrouwen hun hart eens uitstorten. Na cirkeltijd kan men elkaar bellen en is de spreektijd minder .beperkt. Telefooncirkels kunnen op deze manier bijdragen het leven iets te veraan genamen. Er kunnen vriendschappen door ontstaan en men kan bij elkaar op bezoek gaan indien dat mogelijk is. Er is in 1980 dus werk aan de winkel. Wie voelt er iets voor ook tot onze begeleiders(sters) te behoren?? Belt u even met mevr. Hart, tel. 335149, u krijgt dan alle inlichtingen. Zijn er onder de lezers(essen) die in een cirkel willen meedoen dan geeft mevr. Hart, tel. 335149 ook u alle inlich tingen U bent van harte welkom. Voor uw met gaan praten. HEILOO- TEL. 072-331426 Onze plaatsgenoot Willem Gomes, wonende aan de Kandelaar, is als le bas benoemd in het nieuw gevormde koor van het Concertgebouworkest, ïn het 90-jarig bestaan van het orkest was er altijd een beroep gedaan op Toonkunstkoren, het Groot Omroep koor en andere professionele of ama teuristische vocale ensembles. Op initiatief van dirigent Bernard Haitink werd besloten een eigen koor te vor men, zodat men niet meer andere koren zou moeten huren. Een andere reden om tot vorming van een eigen koor te komen, was de ervaring van de direktie van het C.O. dat het niveau van de bestaande koren, waarmee gewerkt werd, vaak te laag was. Nu is, nadat in de maanden november en december en de eerste 14 dagen van dit jaar meer dan 2200 ama teurzangers en -zangeressen uit alle delen van ons land een auditie hebben afgelegd, uiteindelijk een koor van plusminus 225 zangers geformeerd. De audities vonden plaats in het Amsterdamse Concertgebouw en de Westerkerk en moesten worden afge legd voor de beroemde Engelse koor- leider Arthur Oldham, die bij het koor is benoemd. Alle ruim 2200 gegadig den heeft Oldham moeten aanhoren. Een waarlijk niet eenvoudige taak. Tijdens de auditie van Willem Gomes op 25 november j.l. werd van zijn zingen door Radiostad Amsterdam een opname gemaakt, die daags daarna werd uitgezonden. Dirigent Oldham, die ook in genoemd programma te horen was, was erg verrukt over de vocale prestaties van onze plaats genoot. Willem Gomes is reeds vele jaren aktief als zanger, en verleende reeds vele malen zijn medewerking aan con certen. Verder geeft hij regelmatig liederavonden. Het is een grote eer voor hem zijn kunstzinnige prestaties nu beloond te zien in de aanstelling bij het koor van het C.O., zeker ge zien het feit dat door het grote aanbod de vocale en muzikale norm erg hoog gesteld werd. Hij gaat met nog plus minus 60 bassen de lage mannen stemmen in het koor vertegenwoor digen. De repetities van het koor zullen ingaande vandaag iedere woensdag avond plaats vinden in de Westerkerk te Amsterdam. De eerste serie uitvoe ringen met het Concertgebouworkest is gepland tussen 9 en 19 oktober a.s. Dan zal de Psalmensymphonie van Strawinsky en de 9e symphonie van Beethoven ten gehore worden ge bracht. Verder staan er plaatopnamen en buitenlandse toernees op het pro gramma. DOKTERSLAAN 16 HEILOO - TELEFOON 072-332447 r m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 1