VERENIGINGS NIEUWS It N LI AKERSLOOT BELANGRIJKE DATA! UITKIJKPOST 30 JANUARI 1980 1KIJKPOS Agenda Open Huis TEL. 333368 - 331484 Week van 4 t/m 10 febr. MAANDAG 4 febr. Mavo Nivon Wandkleden Plattel.vr. schilderen Ned. ver.v.huisvr.b.b. Plattel.vr. zang Handwerken Rode Yoga Sans Atout bridge Nivon Aqureleren Nivon onderwijs E.H.K. klaverjassen Alleenstaanden Yoga DINSDAG 5 febr. Mavo Doves gym Yoga Yoga Heilooer str. orkest v. d. Ham Bej. Soos Nivon wandkleden Nieuw leven zang Oppositie jr. schaken oppositie sr. schaken Heilooër bridgeclub Haf. fotografie febr. 8.30- 9.30- 9.30- 10.00- 14.00- Kruil4.00- 13.30- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 20.00- 19.30- 8.30- 9.00- 9.30- 13.30- 14.00- 13.30- 13.30- 9.30- 20.00- 18.45- 20.00- 20.00 20.00- 12.00 11.30 11.30 11.00 15.30 16.00 15.30 23.00 22.00 22.00 23.00 22.00 21.30 11.30 12.00 11.30 15.30 16.00 15.30 17.00 11.30 22.00 19.45 23.30 23.00 22.00 WOENSDAG Mavo 8.30-12.00 Yoga 9.30-11.30 Sans atout bridge dames 13.30-16.30 Bridgebond 20.00-23.00 Theorie Rijscholen 19.30-21.30 Nivon 20.00-22.00 Falkland toneel 20.00-22.00 DONDERDAG 7 febr. Mavo 8.30-12.00 Iedere tijd is leeftijd 9.30-11.30 Voscursus 9.30-111.30 Iedere tijd is leeftijd 14.30-16.00 Bej. Soos 13.30-17.00 Bej. Gym 14.00-16.00 Yoga 13.30-15.30 H.O.V. operette 20.00-22.00 Nivon Etsen 20.00-22.00 Sjoelclub 20.00-22.00 Heilooër bridgeclub 20.00-23.00 damclub jr. 19.00-20.00 damclub sr. 20.00-23.30 Engels 18.00-22.00 Boots vergadering 20.00-22.00 VRIJDAG 8 febr. Mavo 8.30-12.00 Ned. ver. v. Huisvr. Bridge 9.30-11.30 Volksd bej. 11.00-12.00 Plattelandsvr. v.d. 14.00-15.30 begel. orkest v. N.H. 20.00-22.00 Zaterdag 9 febr. Big Band 15.30-17.30 SNERTTOCHT Wegens het geweldige succes van de opgave voor de bustocht [snert- tocht], op donderdag 31 januari, die reeds is volgeboekt, heeft de aktiviteitenkommissie van de beide bonden van ouderen, besloten om op woensdag 13 februari wederom een snerttocht te organiseren. De kaartverkoop voor deze tocht zal zUn dinsdagmiddag 5 februari op de Soos in het Brunogebouw, woensdag 6 februari in de zaal Dienstverlening ,,'t Trefpunt" tijdens de soos. Kontante betaling a 18,-. De kommissie raadt U aan zo vlug mogelyk de kaarten te halen, om te leurstelling te voorkomen. GROTE VERZAMELBEÜRS Op 3 februari 1980 van 10.00 tot 17.00 uur houdt de Nederlandse Vereniging ,,de Verzamelaar", afd. Zaanstreek - Waterland, een grote verzamelbeurs van munten, post zegels, ansichtkaarten, sigarenbanden lucifersmerken, curiosa enz. in alle zalen van de Lindenboom- school, Raadhuisstraat 55 te Koog a/d Zaan. Voor inlichtingen tel. 075 - 16 80 67. VERONICA DRIVE-IN SHOW! Op zaterdagavond 2 februari komt de Veronica Drive-In Show bij Jonge rencentrum Buk-Buk in Heiloo. De bekende discjockey's Lex Harding en John Lutlaw staan borg voor een ge zellige en geslaagde avond. Met muziek en enkele aardige spelletjes weten zij het publiek te boeien. Om 20.00 uur beginnen Lex en John te draaien op de Pastoor van Muyenweg 12 in Heiloo. Kaarten zijn verkrijg baar bij: Kennemerstraatweg 377, Heiloo; Ewislaan 21 Heiloo; Blekers- laan 5, Alkmaar. NIVON KOMT MET NIEUWE KURSUS Het Nivon gaat in het kader van de kursussen op kreatief gebied, nu ook modeltekenen in het programma op nemen. Op 10 donderdagavonden van af 14 februari van 8 tot 10 uur in het Open Huis. Deze avonden zijn bedoeld voor die genen die al enige ervaring met model- tekenen hebben. De begeleiding berust bij Peter Huyzer, die de deelnemers met raad en daad terzijde zal staan. Peter is afgestudeerd aan de Riet veld Academie in Amsterdam. Hij heeft geëxposeerd in Heiloo en Egmond. De kosten zullen liggen tussen 70.- en 80,-, afhankelijk van het aantal deelnemers. Hierbij zijn materiaalkos ten niet inbegrepen. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevrouw Spier, tel. 33 13 63. Liefst vóór maandag 14 februari a.s. GROTE "BELANGSTELLING VOOR SCHOTSE AVOND Ongedwongen sfeer op Nivon byeenkomst Trok een avond gewijd aan ervaringen, georganiseerd door het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en na- tuurvriendenwerk al grote belang stelling, zaterdagavond bleek die nog groter te zijn voor een bijeenkomst over Schotland. Er heerste in de grote zaal van het Open Huis een onge dwongen sfeer die zich uitte in het zelf gaan dansen aan het einde van de avond. Waar zeker zo'n 50aan wezigen aan deel namen! Te voren trad de volksdansgroep ,,Pljaska" op met begeleiding van het volks- dansorkestje Troika". De dansgroep onder leiding van Josje van Groningen bracht een vijftal Schotse dansen. De heer Joop Muller vertelde over deze dansen, waardoor ze nog beter tot zijn recht kwamen evenals de muziek. Troika" speelde ook de inleidende muziek totdat de heer Jan Smit zijn vele dia's vertoonde over Schotland. In hoofdzaak over een drieweekse reis, per luxe auto, door het noordelijk gebied, waar in juni/juli aan de oost kust nog sneeuw ligt in de bergen, maar aan de westkust subtropische planten groeien. Volgens de heer Smit een uiterst aantrekkelijk vakantie- gebied voor toeristen, die niet alleen op stap willen gaan om te zonnen. Reina Mulder leidde de bijeenkomst in en bracht vooral dank aan de heer Smit voor zijn informatie over een Schotland wat blijkbaar ook in Nederland in een steeds grotere belangstelling komt als vakantieland. De heer Muller, die een groot deel van de avond voor zijn rekening nam, de dansgroep ,,Pljaska" en de muziek groep Troika", die zich deze avond wel bijzonder weerde. Allen mochten individueel en/of in groepsverband iets ontvangen. Reina Mulder bracht ook dank aan mevrouw Borsjes die via de lees bibliotheek zorgde dat een aantal boeken over Schotland, ter informatie, aanwezig waren. Enkele reisburo's zorgden daar ook voor. Deze zo geslaagde avond mag een* reden zijn voor het aktieve Nivon- bestuur met zulk zo gevarieerde in formatie bijeenkomsten door te gaan. Ze blijken in een behoefte te voor zien. MET LIEFDE OUD Uitgave van de Ned. Fed. voor Bejaardenbeleid In de seniorenreeks, boekjes met in formatie aan ouderen, van de Neder landse Federatie voor Bejaardenbeleid is deze maand een toegevoegd. Het boekje, 80 pagina's groot, heet ,,met liefde oud". Dit (negende) deeltje in de senioren reeks gaat over intimiteit, erotiek en seksualiteit bij ouderen, aldus een voorwoord van de schrijfster van het boekje, Mimi Rijpstra-Verbeek. Er staat echter niet in of, hoe en hoe vaak ,,het" moet, mag of kan. Mensen die gezond vijftig of zestig hebben weten te worden, zullen daar inmiddels wel achter zijn. In Epiloog" schrijft Mimi Rijpstra: „Jongeren hebben niet uitsluitend het privilege op intimiteit, liefde en seks en alles wat nog verder onder de noemer van seksualiteit" valt. Seksualiteit laat zich pensioneren. Zij gaan het hoogstens wat kalmer aan doen..." aldus Mimi Rijpstra in het boekje wat wij bijzonder willen aanbevelen. Het boekje is als volgt onderverdeeld: Inleiding, de o zo moeilijke jaren, pensioeninzicht, de talen van seksu aliteit, alleenstaanden en de reeds genoemde epiloog. Literatuur en informatie In het boekje, verlucht met een aantal eenvoudige maar ook treffende teke ningen van Erna Laarman, wordt ook een lijst van literatuur en informatie adressen zoals VIDO, de NVSH, Rutgers-Stichting etc. De voorgaande informatieboekjes voor ouderen, zijn „Bescherming van bezit"; „Tehuis in zicht"; „Thuis blijven"; „Je kunt het toch niet meenemen"; „Wat zie je er goed uit!"; „Gepensioneerd en dan"; „Ouder worden in je eentje"; en „Wijs op reis", wat we al in de Uitkijkpost aanbevolen. Hoe de boekjes te verkrijgen? Heel eenvoudig! Door storting van 4,- per stuk, voor de eerste vier genoemde boekjes. De anderen kosten 5,- (boekje en portokosten). Het giro nummer is 53 11 00, ten name van de N.F.B., Eisenhowerlaan 114, Den Haag, met vermelding van welke deeltjes men wenst. EERLIJK ZULLEN WE ALLES DELEN Een werkgroep van de Rooie Vrouwen in Heiloo heeft de laatste maanden gediscusseerd over de herverdeling van de arbeid, zowel binnen als buitenshuis. De discussiestukken waren in een map verwerkt n.l. „Rooie Sien gaat herverdelen". De Rooie Vrouwen zijn voor eerlijk delen. Spreiding van kennis macht en inkomen staat in het beginsel programma van de Partij van de arbeid. De Rooie Vrouwen hebben hieraan toegevoegd „en arbeid". Voor de Rooie Vrouwen zal 1980 in het teken staan van herverdeling van arbeid: de taken die vrouwen en mannen binnen en buitenshuis ver richten. Herverdeling van arbeid betekent voor de Rooie Vrouwen steeds delen van alle soorten arbeid: de betaalde arbeid, de huishoudelijke arbeid en het vrijwilligerswerk. Taken die bepaald niet gelijk zijn verdeeld, je hoeft maar 's morgens om elf uur een supermarkt binnen te lopen om met eigen ogen te kunnen zien dat het uitsluitend vrouwen zijn die de dagelijkse boodschappen doen. En wie in het spitsuur op de tram staat te wachten, krijgt de indruk dat de wereld voornamelijk door mannen wordt bewoond. De Rooie Vrouwen gaan proberen om de gelijke rechten die we op papier hebben om te zetten in echte gelijkheid en keuzevrijheid. Met de uitkomsten van onze duscussie gaan we naar de landelijke Rooie Vrouwendag in april 1980. Daar zal de basis worden gelegd voor ons programma van uitgangspunten. Rooie Vrouwen Heiloo K.V.G. MONICA Afgelopen 23 jan. verzorgden het pro- duktschap voor groente en fruit deze avond voor ons. In het produktschap voor groenten en fruit zitten alle or ganisaties van mensen die iets met groente of fruit te maken hebben. De telers, kwekers, de groente of fruit winkeliers, de grossiers, de impor teurs, de konserven industrie, kortom alle mensen die er met elkaar voor zor gen dat u dagelijks een ruime keus hebt in groenten of fruit. U weet na tuurlijk al lang hoe gezond groente en fruit zijn, en de vitaminebron is voor ons lichaam. Maar laten wij de smaak en voedingswaarde wel altijd zoveel mogelijk tot z'n recht komen. Neem als het kan verse groente, snij en ge bruik vlak voor het gebruik, kook met weinig water in korte tijd en warm zo min mogelijk op, en vergeet ook niet op z'n tijd eens een rauw- kostschotel klaar te maken. Verder ko men er tegenwoordig vanuit alle delen van de wereld de nieuwe produkten in ons land o.a. avocado's, kiwi's, man go's, aubergines, courgettes enz. Over al deze voorgaande produkten kregen we uitleg, het gebruik er van, de vitamine en de voedingsleer bege leid met dia's en film. Deze gevarieer de uitleg was een leerzame en genoeg lijke avond over ge zond eten, teeltwijze, nieuwe produk ten, recepten enz., met in de pauze een verloting en het geheel op smakelijke wijze geserveerd met dia's en film. Dinsdag 12 febr. is de snerttocht wie nog mee wil kan zich opgeven bij mevr. v. Broekhuijzen, Kandelaar 102, tel. 072-334944. We vertrekken om 9 uur de instapplaats is bij Deutekom of bij de parkeerplaats aan de Herenweg bij het Station, graag op tijd aanwezig. Om 4 uur bent u weer thuis. Kosten ƒ20.-;/17.50. 19 Febr. is er weer een Carnavals avond voor de patiënten in de Willibrordstichting waar wij elk jaar onze medewerking aan verlenen. Alle dames zijn van harte welkom op deze avond en neem ook gerust u dochter of vriendin mee. De toegang is geheel gratis. Aanvang 7 uur. TINTORETTONIÊUWS „Het is een verheugend verschijnsel dat er op het ogenblik een grote in teresse bestaat voor creatieve uitingen. Het Nivon ondervindt dat, de Werk groep 77/11 en ook voor Tintoretto bestaat er tegenwoordig een grote belangstelling. Deze belangstelling is zo groot, dat op de laatst gehouden vergadering besloten is een ledenstop in te stellen met wachtlijst voor nieuwe gega digden. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij C. N. Troostheide Buren- weg 22 Heiloo, waarbij men naam en adres opgeeft, alsmede of men voorkeur heeft voor donderdagavond van 7.30 - 10.00 uur of 's middags van 2-4 uur. Betrokkenen ontvangen dan bericht wanneer er 's avonds of 's middags plaats is De Werkgroep Oecumenische Ge- sprekskringen heiloo wil allen nu vast attent maken op twee gebeur tenissen, die nog gaan plaatsvinden in dit voorjaar, en die niet vermeld, konden staan op de oecumenische kalender, die de Raad van Kerken heeft verzorgd en in de kerken voor het grijpen ligt. Op 13 maart organiseren wij een Open avond voor jongeren (vanaf circa 16 jaar) en ouderen. Op 9 mei vieren we de slotavond van het seizoen '79-'80. Deze data graag op kalender of in agenda. Nadere informaties volgen op tijd. ZONNEBLOEMLOTERIJ 1979 De trekking heeft plaatsgevonden in december j.l. en op verschillende plaatsen in Heiloo hebben trekkings- lijsten gehangen. De trekkingslijst heeft ook heel duide lijk in de Uitkijkpost gestaan. Tot heden hebben meerdere prijswin naars zich gemeld, maar voor lot nummer F 67759, prys 50,-, heeft nog niemand zich gemeld. NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN, AFD. HEILOO LEZING OVER TIJDMETING EN ANTIEKE KLOKKEN Daar verschillende bestuursleden ver hinderd zijn om aanwezig te zijn is het mevrouw Gronert die de bij eenkomst opent en het woord geeft aan de heer Faddegon. Deze vertelt in zijn inleiding dat de mens al in de oudheid getracht heeft tijdmeting te verrichten en om dit te doen steeds gezocht heeft naar een re gelmatig verlopende beweging. De eerste beweging waarmee men kon werken was die van de zon en van de schaduw, die de zon werpt. Deze schaduw werd gemeten met be hulp van een steenzuil zoals de Obelisk op de Place de la Concorde in Parijs. Op hetzelfde principe berusten de zonnewijzers. In China maakt men tijdsindelingen met behulp van re gelmatig stromend water, maar ook met langzaam brandende staaf jes. Voor gebruik op zee waren er rin gen, die de lichtval konden registreren, maar al deze instrumenten waren nog zeer gebrekkig. Na de pauze wordt ingegaan op de uit vinding van het raderuurwerk, waarvan men de uitvinder niet kent, doch die reeds genoemd wordt in de Divina Comedia van Dante. Christiaan Huygens vond een mogelijkheid om de slinger in het uurwerk op te hangen waarna er betrouwbaar lopende klok ken gemaakt konden worden. Aan de hand van dia's worden voorbeelden van klo'kken getoond, zoals die te vin den zijn in het Klokkenmuseum in Utrecht. Uitvoerig worden daarbij de kenmerken van de verschillende typen stoeltjesklokken besproken en getoond, van de staartklokken, de Zaanse klok en het Schippertje. Na 1880 werden er goedkopere klokken in Duitsland gemaakt, waartegen de Nederlandse klokkenmakers niet konde concurreren. Het was een onderwerp waarbij veel boeiende bijzonderheden naar voren kwamen en waarvoor mevr. Gronert de spreker bedankte. TONEELGROEP 8 OKTOBER Ik ben kwaad!!! is de naam van onze eerste produktie. Vanaf 1 maart a.s. gaan we deze voorstelling spelen in de provincie Noord-Holland in theaters, club- en buurthuizen, vormings centra en op scholen. De groep die wij willen bereiken be staat uit jongeren tussen 15 en 20 jaar en allen die zich met hen be trokken voelen. De keuze voor deze groep is ont staan vanuit onze eigen betrokken heid bij hen en uit een aantal andere faktoren. Zo was er op het moment dat wij startten in Alkmaar een nota in de maak betreffende het jeugdbe leid in deze gemeente. Tegelijk was er een groep jóngeren bezig met de sa menstelling van een zwartboek over hetzelfde ondewerp, deze laatsten ver zochten ons iets te maken voor een manifestatie in „De Vest" op 10 november waarop het zwartboek open baar werd gemaakt. Bijna 20% van de bevolking in Alkmaar en regio bestaat uit jongeren beneden de 22 jaar en er wordt weinig of niets voor hen gedaan; aldus de jongeren zelf. Redenen te over voor een regio naal gericht toneelgezelschap als 8 OKTOBER daarop in te spelen. Kontakt werd opgenomen met het pro vinciaal service bureau voor jongeren in Noord-Holland, waar men blij was met het initiatief iets te maken, speciaal voor deze groep. In Den Helder, Hoorn, Amstelveen, Haarlem, Beverwijk, Velsen-Noord, Zaandam en Alkmaar werden werk- avonden belegd, waarbij groepen jongeren en jongerenwerkers werden uitgenodigd. Tezamen met hen ont wikkelden wij iedereen over ons spel, scenes werden uitgeprobeerd, liedjes en muziek werden getest en er werd met hen gediscussiëerd over de uit eindelijke strekking van de voor stelling. In februari zullen wij deze ervaringen, suggesties en opvattingen verwerken in de repetities van ons eerste produkt, met dekor en de medewerking van de groep „The Bidi's". Eind februari zijn er in Alkmaar try-outs en vanaf 1 maart kan de voorstelling worden geboekt. Aan alle potentiële afnemers zal een konkrete aanbieding worden verstuurd met opgave van prijs en technische gegevens. Bent U hierin geïnteresseerd laat dit dan even weten (tel. 072 12 73 44). De Journaals Op 8 december vond het eerste jour naal plaats in de uitverkochte kleine zaal van „De Vest". De zeer uiteen lopende reakties op deze eersteling - van bezoekers, pers en onszelf - gaven ons té denken. Wat dan ook gebeurde tijdens een grondige evaluatie. Wij hebben veel geleerd en hopen dat snel in praktijk te brengen. Op 2 februari zal er een journaal plaatsvinden in het informatiecentrum „De Iedee" van „De Vest". Het thema voor dit journaal is jeugd- kriminaliteit, omdat wij tijdens ons werk van „Ik ben kwaad" daar nogal eens op stuitten; aanvang 20.15 uur, toegangsprijs 5,- of 2,50 (CJP's, enz.) De daaropvolgende journaals zijn gepland op 23 maart en 31 mei, deze laatste zal plaatsvinden in het kader van een C.O.C.festival, waarover de plaatselijke werkgroep kontakt met ons opnam. Het zomerprogramma In de maanden juni en juli is 8 OKTOBER op pad in de provincie en speelt bij voorkeur op plekken waar nauwelijks beroepstoneel te zien is. Gedeeltelijk zal deze toernee samen vallen met aktiviteiten en het houden van de provinciale tour-in, waar mogelijk zal worden samengewerkt met plaatselijke amateurtoneelvereni gingen, en andere groepen. Op dit moment worden hierover besprekingen gevoerd en worden diverse kleinere gemeentes en dorpen benaderd. Er bestaat de mogelijkheid dat „Acht Oktober" twee dagen in eenzelfde gemeenschap verblijft. Ideeën worden uitgewerkt voor een luchtig spel voor iedereen, een kinder voorstelling en aangepaste journaals. Ook hierover zijn konkrete aanbie dingen onderweg, maar mocht U meer inlichtingen willen (o72 - 12 73 44). „Acht Oktober" en „de Vest" Er is een begin gemaakt met een maan delijks overleg tussen onze groep en de afdeling programmering/animering, hieruit is gebleken dat we zowel naar „de Vest" toe als naar het onderwijs in Alkmaar, het amateur toneel alhier en aktiviteiten in Alkmaarse wijken enz. elkaar gevonden hebben. Voorbeelden: Medewerking van „Acht Oktober" aan de „Open Bak" en het meehelpen richting te geven aan deze aktivi teiten, samenwerking tussen „Acht Oktober" en het informatiecentrum „de IeDee" bij het samenstellen van de journaals en het op gang gebrachte overleg tussen „de Vest", „Acht Oktober" en de stichting social theater in Alkmaar. Tevens wordt er op ad ministratief-, technisch gebied en ruim te faciliteiten veel medewerking ver leend door de staf en medewerkers van „de Vest", hierdoor is de snelle start van „Acht Oktober" na het toewijzen van de subsidie mogelijk geworden. Eigen repetitieruimte Ondanks alle medewerking van staf en medewerkers blijkt het gebouw „de Vest" niet berekend op de huisves ting van een gezelschap als „Acht Oktober". Met subsidie van de ge meente en de fantastische medewer king van de dienst openbare' werken alhier, zullen wij begin februari ver huizen naar de gymzaal van de voor malige Rijks HBS op steenworpaf stand van „De Vest". Wij krijgen daar de beschikking over een repetitielokaal, kantoor en opslag ruimte. Het adres luidt: Schoolstraat 1 - Paardenmarkt - Postbus 179, Alkmaar, tel. 072 - 15 44 00. RAADSVERGADERING LIMMEN MERKWAARDIGE POLITIEK P.v.d. A: Tijdens de vorige week donderdag gehouden raadsvergadering te Limmen kwam het tot een botsing in de fraktie van de P. v.d. A. Burgemeester N. A. J. Molhoek verleende achtereenvolgens het woord aan de verschillende politieke groe peringen in de raad voor het geven van de algemene beschouwingen, Uw. C. P. N. de heer C. Dekker, V. V. D. de heer S. Rodenhuis, P. v.d. A. de heer F. Punt, en als laatste Limmer Gemeenschap/C. D. A., bij monde van de heer J. Rijs, allen fraktievoorzitters. De heer f. Punt van de P. v.d. A. deelde echter mede geen enkele behoefte te gevoelen tot het geven van algemene beschouwingen gezien het feit dat hij het volstrekt oneens was met de inhoud daarvan. Het publiek beschikte reeds over de tekst van de beschouwingen. Deze lagen op de tafels van de publieke tribune. Derhalve werd het woord verleend aan zijn fraktiegenoot de heer J. Blom. Deze las de algemene beschou wingen voor en had daarin verweven een motie van afkeuring aan het adres van het kollege van burge meester en wethouders, inzake het gevoerde woningbeleid, tenzij dit kollege met een voorstel tot betere verdeling van woonruimte zou komen. Het kollege was niet van plan met een dergelijk voorstel te komen, dus was de motie aan de orde. Wat schetst echter de verbazing? ??Niemand steunde de motie, ook niet partijgenoot de heer F. Punt. Spijtig, maar zonder steun kan een motie niet in stemming worden gebracht. Het punt was daar mee afgehandeld. Een vreemde, merkwaardige onder linge samenwerking. Voorwaar geen lichtend voorbeeld van politieke duidelijkheid. De uyienspieghels Zaterdag 19 jan. was het weer zover, de Carnavalsvereniging "de Uijlenspieg- hels" hadden weer een reden om feest te vieren in de Leutbunker. Ditmaal de reden dat het 14 jaar geleden was, dat de vereniging opgericht werd. Op de uitnodiging stond dit keer vermeld Boerekielebal. En vrijwel iedereen bleek aan de oproep om in boere- kiel te verschijnen, gehoor te hebben gegeven. Ook de opkomst, zo verzekerde men mij, was voor een tussehavond als deze, zeer goed. De muziek van deze avond werd verzorgd door de Rodeo Boys en ook dat bleek een zeer goede greep te zijn, want zij speelden naast de bekende dansmuziek ook de pas uitgekomen carnavalsliedjes. Om half 10 was de intocht van Prins Tijl IV met zijn raad gepland en dat werd op een zeer ele gante wijze bewerkstelligd. Toen het doek openging werd het publiek verrast met een schitterend de cor, voorstellende een boerenerf met op de achtergrond een boerderij en een dorpje. De dames van de raad van 11, de hofnar, de hof muzikant, de prins en de beschermvrouwe waren ge kleed in prachtige boerenkleding welke door de dames zelf was ge maakt. Kortom het geheel maakte een zeer verzorgde indruk hetgeen ook door het aanwezige publiek op prijs gesteld werd. Onder leiding van de hofmuzikant met zijn accordeon werden door de dames een aantal liedjes gezongen be trekking hebbende op het agrarisch gebeuren. Hierbij bleek dat er een aantal dames last had van plankénkoorts maar dat mocht de pret niet drukken. Na deze voorstelling werd het bal ge opend door de prins en de raad met hun dames hetgeen alras ontaarde in een onvervalste polonaise. Het ge zellige feest duurde voort tot de kleine uurtjes. Ik heb in een eerder stukje al mogen schrijven dat wij nog veel van de Uijlenspieghels zouden horen. Ik dacht dat deze avond een bewijs was voor deze stelling, omdat alle ingrediënten om er een geslaagd feest van te maken aanwezig waren. Alaaf NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFDELING LIMMEN Jaarvergadering Na een woord van welkom door de voorzitster en de beste wensen voor 1980 volgt het jaarverslag en het financieel overzicht. Ook vindt er een bestuurswisseling plaats. Onze le secretaresse, mw. Segerius, treeds na zes jaar af. Woorden van lof voor het vele werk, wat zij in deze jaren voor ons gedaan heeft, mevrouw Siepmann, 2e secretaresse, stelt zich na 3 jaar niet herkiesbaar. Ook dank voor haar werk, voor de afdeling verricht. Beide dames krijgen bloemen aange boden en een lepeltje. Mevrouw Kleiberg gaat Limmen verlaten. Zij krijgt een plant aange boden, omdat er nooit vergeefs een beroep op haar werd gedaan. Het bestuur ziet er nu als volgt uit: Presidente: Mevr. A. Tesselaar Vice-presidente: mevr. N. de Winter Secretaresse: mevr. T. Koot 2e secretaresse: (verdeeld door allemaal) Penningmeesteresse: mevr. I. v.d. Heijdt. Bestuursleden: Mw. Seignette, mw. Venema. Als nieuw bestuurslid begroeten we mw. M. Denekamp. In de pauze trakteren mw. Segerius en mw. Siepman, omdat een van de speelsters ziek is, gaat de toneeluit voering niet door. In plaats hiervan gaan we kienen. Het geld komt ten goede aan Amnesty International, in het bijzonder voor de onderdrukten in Guatamala. Verschillende dames gaan met een leuke prijs naar huis. Dé volgende bijeenkomst is niet op 20 februari, zoals in het programma boekje staat aangekondigd, maar op dinsdag 26 februari. Deze avond zal verzorgd worden door het Eendagsbestuur. LIMMEN NIEUWS 16 december werd het laatste pro gramma afgewerkt en nog steeds is het dubieus of a.s. zondag 3 februari de voor het le elftal vastgestelde inhaal wedstrijd van de eerste helft tegen S.R.C. doorgang zal vinden. Het programma voor het a.s. weekend ziet er in ieder geval als volgt uit. zondag 3 februari: S.R.C. 1 - Limmen 1 14.30 Egmondia 3 - Limmen 3 12.00 Alcm. Victrix 4 - Limmen 4 10.00 Limmen 5 - Alcm. Victrix 5 14.30 Victoria O 5 - Limmen 6 11.00 Zeevogels 5 - Limmen 7 11.00 Limmen 8 - Alkm. Boys 11 14.30 Limmen 9 - Waard'75 5 11.30 S.S.V. 4 - Limmen 10 12.00 Limmen 11 - Vitesse 15 14.30 JUNIOREN A: Limmen 1 - Egmondia 1 S.S.V. 1 - Limmen 2 Zaterdag 2 februari: JUNIOREN B: Limmen 1 - S.R.C. 1 Huiswaard Huiswaard 2 - Limmen 2 Zeevogels 3 - Limmen 3 JUNIOREN C: Limmen 1 - De Rijp 1 Limmen 2 - Zeevogels 2 Alkm. Boys 5 - Limmen 3 11.30 12.00 13.00 14.30 13.00 13.00 13.00 13.00 AKERSLOOTSE ONTPOPT ZICH ALS SCHAATSTALENT Zu is nu 14 jaar stond op 5-jarige leeftyd voor het eerst op de schaats en behaalde op 19 januari j.l. in Den Haag een volkomen onverwachte 3e plaats in haar categorie by het Nederlandse jeugdkampioenschap schaatsen. By deze doel ik op Greetje Tymes de dochter van een plaatselyke viswinkelier. Toen destyds bleek dat zy een flinke dosis talent bezat ging ze zich meer en meer op het schaatsen toeleggen en kwam zo terecht by de Ard Schenk-school. Toen deze werd opgeheven werd ze lid van de Alkmaarse ysclub. En nu dan blykt dat de zware training haar vruchten heeft afgeworpen via de 3e plaats in de eindklassering van dit jeugdkampioenschap. Dit succes was mede te danken aan haar trainer Rob de Groot en selectietrainer Wim Zwaan. Voor Greetje kwam deze klassering als een complete verrassing alhoewel zy op 28 december by de Goudengids- bokaal ook reeds tot een zeer respec tabele 2e plaats was gekomen. Maar schaatsen is niet haar enige liefhebbery ook voor het wielrennen toont ze grote belangstelling. Dit is ook niet verwonderiyk daar zy ook voor deze sport over de nodige aanleg beschikt. Zo wist zy in 1978 in haar categorie Noord-Hollands kampioene te worden en in dit zelfde jaar by een grote koers in Almelo eveneens als le te eindigen. Hopenlyk zullen we van dit jonge talent in de komende jaren nog veel te horen krygen. KLAVERJASDRIVE Als a.s. zondag het programma weer wordt afgelast, zal er ook weer om 14.00 uur in de kantine gelegenheid zijn om deel te nemen aan een klaver- jasdrive. LOTTO A.s. donderdag 31 januari is er weer gelegenheid om de maandlotto voor de maand februari in te leveren. Deze maand worden er 4 programma's gespeeld, dus 4 kansen door eenmaal dit formulier in te vullen. Conquista nieuws Na weer een oergezellig weekend in Conquista, waarbij de sfeer van Car naval al duidelijk was te proeven en de films druk werden bezocht, zo druk zeis dat het 's avonds iets aan de ru moerige kant waswat voor de echte filmliefhebber natuurlijk hinderlijk is, volgt hier het programma voor dit weekend: Vrijdag 1 febr.: Kaartavond. Deze a- vond zal worden besteed aan het klaverjassen. Men zal de nodige punten bijeeen willen vergaren om weer grote prijzen in de wacht te kunnen sle pen. Alles staat weer onder leiding van kaartmaniak Jaap. Zaterdag 2 febr.: T.T.G.D.S. Op deze maandelijks terugkerende flitsende knetterende en gewoon te maffe avond zal onder leiding van D. J. R. Garden de nodige swingende, gauwe ouwe en gewoon goede muziek op de draaitafel worden geslingerd, waarbij het gebruikelijk is om met disco-schoei sel de dansvloer weer eens te tarten. Zondag 3 febr.: 15-. Deze middag die bestemd is voor de jeugd onder ons - of te wel de 15-minners - zal in het teken staan van de nodige leuke muziek en grappige spelletjes om dan na het vegen de 15-plussers toe te laten die het weekend onder de gebrui kelijke rustige muziek en hot-dogs gaan afsluiten op deze "gewoon ge zellige" avond. Tot ziens AKERSLOOT GAAT ENERGIEVERBRUIK VERMINDEREN Binnen korte tijd zal Akersloot het in de nacht met minder ^nergie gaan doen. Dit als gevolg van een verzoek uit de gemeenteraad aan de directeur der gemeentewerken de heer Lok, die op zijn beurt aan de betreffende Pen-functionaris opdracht heeft gegeven. De straatverlichting zal dan namelijk op halve kracht gaan branden. Gemeenteraad Akersloot spreekt zich uit tegen herindeling Donderdagavond 24 januari vond er voor geheel Akersloot een belangryke raadsvergadering plaats. Onderwerp van gesprek was namelyk de herinde lingsnota van Gedeputeerde Staten. Vlak voor de aanvang van deze eerste raadsvergadering sprak onze burgervader J. H. M. de Sonnaville de woorden: „Wy zullen ons als leeuwen verdedigen tegen dit herindelingsplan" Even later bleek dat ook alle fracties er zo over dachten. Tevens vond De Sonnaville dat de Akerslootse bevol king nog geen kans had gehad om te kunnen reageren op dit voor de gemeente Akersloot toch wel uiterst onwelkome plan. Maar toch heeft de burgemeester nog hoop op een goede afloop daar de situering van Akersloot ei- genlyk al voor-zelfstandigheid pleit. Bridgeclub Akersloot totaalstand uitslagen laatste speelavond A-GROEP 1. hr. Kors - Huigen 193 1456 2. hr. Bol - H^ndgraaf 172 1440 3. hr. v.d. Lely-Renkel 168 1309 4. echtp.de Vries 109 1254 5. ds. Burghout-Heesterbeek 152 1252 6. hr. Bar-Spaan(hr.Verduin) 134 1248 7. ds. Swinkels 120 1232 8. echtp. Verduin 143 1228 B-GROEP 9. echtp. Winkeldam 174 1227 10. echtp. Berghuis 139 1224 11. hr. Simons-Veth 178 1220 12. hr. d'Haas-de Man 178 1216 13. echtp. Frank 154 1207 14. hr. Antoons-v.d. Horst 164 1198 15. hr. Broekema-Koomen 153 1195 16 hr. Hopman-Reinkingn. gesp. 1185 C-GROEP 17 gebr. Berkhout 154 1180 18 echtp. Bader n.gesp. 1158 19 ds. v. Diepen-Hooft 157 1138 20 echtp. Kolhoff 167 1133 21 echtp. Kok 157 1125 22 ds. Koppelaar-Lunsingh 129 1105 23 echtp. v. Duyn 156 1100 24 echtp. Glim 114 1070 D-GROEP 25/26 echtp. Smit 128 1062 25/26 echtp. Warner 160 1062 27 ds. v. Eekelen-Marsman 83 1056 28 ds. Kors-v. d. Lely 153 1053 29 echtp. v. Vliet 130 1052 30 hr. Lehman-Heintzbergen 145 1050 31 ds. Antoons-v.d.Horst 140 1029 32 ds. Braham-de Man 129 1020 echtp. Heins 124 MEERVOGELS HANDBAL Verslag heren jun. 1 Meerv. - Schagen 16-19. Ook dit keer moest heren jun. I weer het onderspit delven. Maar zondag werden ze niet ingeblikt zoals vele andere keren al was gebeurd Via enkele schoten uit de 2e linie wist Schagen toch nog de winst naar zich toe te trekken. Gedurende de gehele wedstrijd waren de opponenten tegen elkaar opgewassen gewqest. Toch was Meervogels in de eindfase weer de mindere. Duidelijk uitblinker aan de Meervogelskant was Rob Buur. De overige uitslagen waren: heren senioren I Tonegido i - Meervogels I 13-11 dames senioren I: Kolping II - Meervogels I 4-5 j. adspiranten I: Meervogels I - tonegido I 10-1 j. pupillen I: Meervogels i - Tonegido I 11- meisjes pupillen I: Meervogels I - Victoria O I 9-K ZAALVOETBALTOERNOOI MEERVOGELS JEUGD WEDEROM GESLAAGD Afgelopen zaterdag 26 januari werd het zaalvoetbal toernooi voor de Meer vogels jeugd afgesloten. Ook dit jaai werd het weer een geslaagd gebeuren. Typerend voor dit jaar waren de vele doelpunten, de uiterst spannende wedstrijden en niet te vergeten hoge toeschouwers aanballen. Voott tijdens de finalewedstrijden was publieke belangstelling overweldi gend. Dankzij de belangeloze medewerking van de Meervogels leden is het jaarlijfe terugkerende toernooi weer tot eer succes geworden De uitslagen van de finale wedstrijder waren: A-poules: le en 2e plaats F.C.Twente - Brugge 8 3e en 4e plaats: Barcelona - Manchester 3 5e en 6e plaats: Liverpool - Feijenoord 1 7e en 8e plaats: Ajax - Real Madrid 3-f 9e en 10e plaats: Utrecht - P.S.V. 5 P.S.V. wint na strafschoppen. B-poules le en 2e plaats; A.Z.'67 - Benfica 3e en 4e plaats: St. Etienne - N.E.C. 5e en 6e plaats: Roda J.C. - Volendam 7e en 8e plaats: B. München - Anderlecht Sparta werd hier laatste.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 4