ccüftcP@tciï©(f Van Os mode mode-show a o de oeoroes reen paris IAI l> I beveilig uw huis K rrn'ITTITTI BODY WARMERS Onze Dames-collectie hangt voor u op de 1e etage o.a. ook Mondi en Designed voor de jonge aktieve vrouw Zie advertentie pagina 3. Ontmoet het nieuwe voorjaar in de kollektie van Chinees eten is meer dan nasi en bami m Jr! NIEU WSB R HEILOO m Ook in De Loet weer gezellig carnaval - lElfc 11 'W: r MAKELAARDIJ-KLETSPRAATJES GESLAAGDE BIJEENKOMST TIJD VOORSCHOOL OUDPAPIER AKTIE Vanaf heden NIEUWE OOGST BLOEM EN TUINZADEN c){owlenl'OS montage van: I sloten, grendels, j elektronisch alarml K vanaf 49.90 Raadhuisweg 13 - Heiloo Vrijdagavond koopavond. x EXPOSITIE VAN INEKE WATZEMA-AN DRI ESSE EN WATZE-WATZEMA ORGELCONCERT IN WITTE KERKJE HEILOO WOENSDAG 27 FEBRUARI OUD-PAPIERAKTIE MARIASCH00L DE P.V.D.A. EN HET KERNWAPENBELEID WINKELHOF 't LOO HEILOO 072-330138 JACQUELINE Raadhuisweg 6 Heiloo Stationsweg 85 - Heiloo tel. 072/335465 VROLIJK CARNAVAL IN DE LOET RI0-AV0ND IN HET OPEN HUIS 45e JAARGANG No. 8 20 FEBRUARI 1980 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laan van Muijs 26, Heiloo - Telefoon 072-330137 Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties en koptf moeten uiterlQk maandagmiddag 6 uur in ons bezit z(jn. Advertentieprijs per mm 40 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. t'z py, Chinees in de Winkelhof 't Loo heeft sinds maandag enkele grondige wijzigingen ondergaan, het zal voor taan de naam Chinees-Indisch res taurant Lotus heten en de naam van de eigenaar is de heer S. K. Wong. Om deze opening feestelijk te vieren de heer Wong verschillende mensen uitgenodigd deze avond de maaltijd bij hem te komen gebruiken. Zo was aanwezig burgemeester G. J. Glynis en zijn vrouw, wethouder Dekker met echtgenote en verschil lende winkeliers uit de Winkelhof t Loo en het voltallige personeel van de Uitkijkpost. Na eerst onder een aperatief even bij gepraat te hebben werden de tafels zo neergezet dat iedereen met zijn eigen groep bij elkaar zat. De heer Wong wilde ons toen duidelijk maken hoe heerlijk echt Chinees eten is, en dat er nog iets anders is dan nasi en bami. In deze opzet is hij volkomen geslaagd, het menu zag er als volgt uit: Begonnen werd met een heerlijk pikante Lotussoep, gevolgd door Pansit Goreng dat is een chinees stuKje vlees in een soort pannekoelge gebakken met daarbij een pikante zoete saus een gerecht dat rustig met de vingers gegeten mag worden, dit werd gevolgd door grote gebakken >amalen. Hierna kregen we Koeloe Tuk dat zijn stukjes varkensvlees met daaromheen een krokant korstje voeg hierbij een zoete saus en men krijgt de neiging de vingers erbij op te eten. Babi pangan is voor de meeste al een bekende klank geworden dit gegar neerd met ananas geeft niet alleen een prachtig aanzien maar smaakt net zo. Tai si Kai was gesneden kip met saus en Chinese zwarte bonen, voeg hierbij warme Lychees en men kan verzekerd zijn van een verrukkelijk gerecht. Als dessert een kop koffie en men kon terugzien op een bijzonder smakelijk menu dat beslist niet zwaar op de maag lag. Bij restaurant Lotus staan maar liefst 100 specialiteiten op het menu, zowel Chinese als indische gerechten. De heer Wong zei: ,,Er zijn zoveel andere heerlijke gerechten, maar de Hollanders eten het liefst alleen maar bami of nasi". Het is beslist de moeite waard voor degenen die binnenkort b(j Lotus gaan eten eens rustig met de ober te overleggen wat voor mogelijkheden er zijn en wat er in de verschillende gerechten zit, het personeel is erg vriendelijk en behulpzaam. Als u dit dan niet persé op zondag behoeft te doen ga dan liever op een door de weekse dag, dan is het rustig en kunt u ook rustig eten ,,dat is ook erg belangrijk" zegt de heer Wong. Ook het interieur is veranderd en wat intiemer geworden en ,,met smaak" aangepast aan de eisen van een chinees-indisch restaurant, verantwoordelijk hiervoor ïs het bouw bedrijf Martens Ö.V. uit Uitgeest. Dat de Chinese maaltijd een ieder goed gesmaakt had mocht blijken uit de vele bedankjes en complimenten die de heer Wong na afloop in ontvangst mocht nemen. V oSi»# 'M Vj&s. Veel huizenbezitters, die om de een of andere reden vandaag hun huis moeten verkopen, zullen daar menige slape loze nacht van hebben. Was het enkele jaren geleden nog een lukratieve bezigheid een huis te kopen en te verkopen, met ongelofelijke prijs stijgingen van twintig procent in 1975, dertig procent in 1976 en vierentwintig procent in 1977, nu is dat niet meer zo. Voor 1978 kwam men slechts tot een prijsstijging van twee en een half procent!! In mei 1978 lag de gemiddelde ver koopprijs van een huis op 211.000,-, eind december bleek dit gezakt tot ƒ187.000,-, dus maar liefst elf procent lager. Eén van de oorzaken hiervan is de slechte doorstroming en dat komt weer voort uit o.a. de inflatie. In Heiloo staan op het ogenblik zo'n 50 huizen te koop. Dat makelaars deze te ruggang ook raakt, zal een ieder duide lijk zijn. Heiloo heeft drie erkende makelaars, t.w. Donkersloot, Van Steegh en Vos. Alleen zij mogen zich makelaar" noemen omdat ze aangesloten zijn bij de NBM (Nederlandse Bond van Makelaars). Makelaar is dus een be schermde titel, maar iedereen mag het beroep uitoefenen. Veel mensen zijn makkelijk, of niet op de hoogte en gaan naar een niet gekwalificeerd iemand en daar komen wel brokken van. Wie besluit tot de verkoop van een huis, vraagt een taxatie-rapport. Wordt een huis nu te. hoog getaxeerd, dan kan dit veel narigheid tot gevolg hebben want meestal wordt de prijs van het nieuw aan te kopen huis mede gebaseerd op de prijs die men voor de oude woning denkt te krijgen. Als dit tegenvalt en het nieuwe huis mis schien al is gekocht, komen de pro blemen. Elke makelaar" is n.l. beëdigd taxa teur. In zijn studie zijn de vakken bouwkunde, burgerlijk recht, publiek recht en praktijk opgenomen. Het afgelopen jaar deden 1370 mensen mee aan het makelaarsexamen, hiervan slaagden er maar 395, dit is 80% minder dan in 1978. Wie dus zijn huis te koop aanbiedt, kan zich het beste tot een beëdigd make laar in z'n woonplaats wenden. Moet men verhuizen naar een andere ge meente, dan is het zaak een make laar uit die plaats in te schakelen daar deze goed met de situatie ter plaatse op de hoogte is. Vaak ziet men bij advertenties die op huizen betrekking hebben, de afkorting v.o.n. staan, dit betekent ,,vrij op naam", wat inhoudt dat de over drachtskosten voor de verkoper zijn. Deze kosten zijn: notariskosten en over drachtsbelasting. De afkorting k.k. (kosten koper) houdt dus het tegen overgestelde in. Hier valt de courtage (makelaarsloon) buiten. Courtage wordt altijd alleen berekend aan de gene die zijn huis verkoopt. Dat dit soms ook wel eens anders toegaat (dat van beide partijen wordt berekend) mag blijken uit de vele publi- katies die over dit onderwerp de laatste tijd zijn gepubliceerd (z.g. tweezijdig opereren). Niet elke transaktie is winst gevend, de kantoorkosten zijn hoog, en in lange transakties gaat veel tijd zitten en dan moet er soms geld bij. De tijd van 1976/77 was voor de makelaardij een gouden tijd", de mensen maakten elkaar gek, net als met het goud nu, maar eens houdt het op èn dat begon zich in 1978 al duidelijk af te tekenen. Enige tijd terug is een nieuw initiatief ontwikkeld. Éénmaal per maand krijgt U het blad ,,De Makelaar" gratis in de bus en dat is om de mensen zoveel mogelijk informatie te geven over alles wat met het aan- en verkopen van hui zen te maken heeft. Dit blad is een uitgave onder auspi ciën van de NBM. Na het welkomstwoord door Cocky Piet namens de werkgroep tot alle aanwezigen, gaf Conny Jansen een uiteenzetting over het ontstaan en de doelstellingen van de landelijke aktie Tijd voor School, n.l., 1. de mogelijkheid tot overblijven op iedere school voor ieder kind [dus geen overblijfplicht, maar een moge lijkheid] en daaraan gekoppeld 2. aaneengesloten schooltijden met een pauze van één uur; 3. begin- en eindtijden op elkaar afstemmen, zodat kinderen niet op elkaar hoeven te wachten en ouders niet vier, zes of soms zelfs acht keer op een dag heen en weer naar school moeten. 4. vakanties per regio meer op elkaar afstemmen, vooral bij de kortere vakanties, zodat alle kinderen uit één gezin zo veel mogelijk gelijk tijdig vakantie hebben; 5. geen extra vrije uren en dagen binnen de officiële schooltijden. Het kan ouders voor problemen plaatsen en bovendien komen briefjes via de kinderen niet altijd aan. De punten 3, 4 en 5 zijn eigenlijk voor iedereen vanzelfsprekend en daarin is de laatste j'aren dan ook veel ver betering gekomen, zij het nog niet optimaal. De punten 1 en 2 roepen de meeste problemen op, waarby vaak nogal emotioneel gereageerd wordt. Gezien echter het feit dat vele landelijke organisaties zoals Veilig Verkeer Nederland, de Konsumentenbond, de Ned. Ver. van Huisvrouwen, de Bond van Plattelandsvrouwen, Man- Vrouw-Maatschappij, de ^Vrouwenbond NW, vele onderwijsorganisaties en praktisch alle politieke partijen zich achter de aktie hebben geschaard, moet het mogelijk zijn ook op deze punten verbeteringen tot stand te brengen. Een continurooster voor het voortgezet onderwijs is inmiddels vanzelfspre kend. Voor het kleuter- en basisonder wijs bestaat echter nog steeds een schooldag in twee delen, d.w.z. 's morgens en 's middags met een pauze van anderhalf tot twee uur! De schooltijden in Nederland zyn traditioneel gegroeid. Het verkeer speelde 100 jaar geleden geen rol; er werd veel 's middags warm gegeten; moeder was altijd thuis. Anno 1980 is daar wel het een en ander in veranderd. Factoren van belang voor kinderen zijn o.a. dat het verkeer steeds gevaarlijker wordt, vooral in steden en by drukke verkeerswegen [denk ook aan het verkeer richting school, waarbij steeds meer gebruik van auto's wordt gemaakt]; de afstanden zijn soms groter [bij mooi weer geen punt, bij slecht weer wel]; kinderen willen zelf vaak liever met schoolvriendjes/ vriendinnetjes blijven spelen; meer mogelijkheden tot sociaal contact door samen te eten ensamen te spelen op school als een geïntegreerd onderdeel van het schoolgaan; meer tyd voor hobbies en spel na schooltijd. Ook voor ouders, meestal moeders, zijn de schooltijden van groot belang. De huidige schooltijden leiden tot een versnippering van de dag. Ouders zyn genoodzaakt hun dagin deling op de schooltijd in te stellen. Zaken die vanuit de maatschappij gestimuleerd worden zoals vrijwil ligerswerk, studie en baan, stuiten vaak op het probleem van de schooltijden, hetgeen allerminst nodig is. Gezien het bovenstaande is het nood zakelijk de discussie over de problemen van overblijfmogelijkheid/aaneenge slotenschooltijden op gang te brengen, waarbij faktoren als verantwoordelijk heid, ruimte, duur van de pauze, toezicht, financiële bijdrage en or ganisatie ter sprake moeten komen. De algemene ervaring is dat op scholen waar aaneengesloten schooltijden plus een overblijfmogelijkheid gerealiseerd zyn, zowel in het kleuter- als het basisonderwijs, alle betrokkenen [kinderen, ouders en leerkrachten] gunstig reageren en vaak zelfs niet anders meer willen. Een voorbeeld hiervan was Aafke Kwast, overblyfmoeder uit Alkmaar, die op onze uitnodiging verslag deed hoe het overblijven op haar school georganiseerd was. Zij vertelde dat het uitstekend verliep, tot ieders te vredenheid, en dat zij er zelf veel ple zier in had. Vervolgens was er gelegenheid tot dis cussie en het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt, waarna deze nuttige bijeenkomst tegen elven werd afgesloten. Werkgroep Aktijd Tyd voor School Voor informatie en reacties: Cocky Piet, Westerweg 158, tel. 333260. Jos van Groenland, W. J. Hofdykweg 42, tel. 335501. STICHTING Z. en PC. HEILOO A.S. zaterdag is het al weer zo ver. Dan kruisen wy de laatste zaterdag van de maand op onze kalenders aan. En dat betekent, dat de Stichting Z. en PC. Heiloo haar 4-wekelijkse oud papier-aktie houdt. In het kader van deze aktie zal zaterdag, zoals te doen gebruikelijk, een container worden gestationeerd op het parkeerterrein van het zwem bad Het Baafje. Tussen 10 en 12 uur zullen daar, weer of geen weer, enkele ,,wachtlopers" aanwezig zyn om uw voorraad oud papier in ontvangst te nemen. Heerenweg 246 - tel. 072-331828 Jtf 'n waardevol gr Unicef-bord ƒ39.75 HEERENWEG 211 - TELEFOON 331166 l•TïW3l iifflïi» 1906 AR limmen middenweg 44 |i i|i i|i i|i i|i ij i|i i|i i|> >|i Van 11 februari tot 10 maart, organi seert de Culturele Werkgroep Castri- cum, een expositie van gouaches en wandkleden van Ineke Watzema- Andriessen en tekeningen van Watze Watzema, in de openbare bibliotheek. Beiden zijn in hun werk zeer ver schillend. Voor Watze is het landschap een nooit opdrogende inspiratiebron. Hij Vertaalt dit in pentekeningen en aquarellen. Zijn opleiding (beide vol gen de Rietv cldacademie te Haar lem), verraadt zich in optimaal gebruik van het lijnenspel en zwart/wit ver houdingen. De compositie is hierbij zeer belangrijk. Hij stapelt kleine vormpjes op elkaar tot droomkastelen en andere visioenen die zeer boeiend in het vlak staan. De aquarellen ademen een eigen sfeer. Het principe van de pentekening is soms gehand haafd. Als men begrijpt dat na het zich eigen maken van de vereiste technische vaardigheden de wereld der verbeel ding begint, is ook de eindeloosheid van dit avontuur met zichzelf duidelijk. Ineke maakt gouaches en wandkleden. Haar gouaches zijn duidelijk expressio nistisch. Zij neemt graag een bepaald gegeven en werkt dit op een andere manier uit, zoals bv. een serie koeien en vogels. Haar wandkleden zijn verhalend en zeer gedetailleerd. Het ambachtelijk bezig zijn met gekleurde lappen en draden spreekt haar aan. Beiden heb ben vele malen in vele plaatsen ge- exposeerd. De tentoonstelling is te bezichtigen tij dens de openingsuren van de biblio theek. Zoals reeds eerder werd aangekondigd, zal er op woensdag 27 februari a.s. in het Witte Kerkje te Heiloo een orgel concert worden gegeven door Marion Kroon. Aanvangstijd 20.15 uur. Marion Kroon, woonachtig in Alkmaar, heeft haar opleiding genoten aan de Muziekpaedagogische Academie te Alkmaar, waar ze piano en orgel ge studeerd heeft. Hierna heeft ze haar studie voortgezet aan het Conservato rium te Amsterdam, waar ze les heeft gekregen van Klaas Bolt in improvisa tie. Op dit moment studeert ze klave cimbel en staat daarbij onder leiding van Kees Rosenhart. Het programma vermeldt o.a. werken van Scheidemann, Böhm, Stanley, Bach, Sweelinck, D'Anglebert, Haydn en anderen. Gezien de opleiding van Marion Kroon en het programma, dat geboden wordt, belooft het een boeien de avond te worden. De toegangskaarten kosten 4,50, inkl. programma. Voor CJPers en 65plussers zijn de kosten ƒ3,-. Vanaf half acht zal de (verwarmde) kerk ge opend zijn. In de pauze is er koffie verkrijgbaar. Er is ruime parkeergele genheid in de direkte omgeving van de kerk aanwezig. A.s. zaterdag 23 febrüari houden wij weer onze maandelijkse aktie. De kontainer staat op de parkeerplaats in de Moestuin, van tien tot ongeveer vier uur. De inzameling van eind januari heeft 4610 kilo papier opgeleverd, waarvoor onze hartelijke dank. Kunt U het papier niet zelf brengen, even een telefoontje naar de heer Rood, tel. nr. 33 52 97 en het papier wordt bij U opgehaald. Maandag 25 februari a.s. volgt de tweede avond van het IKV-Heiloo ov^r praktische politiek en het kernwapen- beleid. Op deze avond zal de heer Stemerdink, lid 2e Kamer en oud minister van Defensie, de zienswijze van de P.v.d.A. op het kernwapënbe- leid verduidelijken. De heer Stemer dink is tijdens het kernwapendebat woordvoerder voor de P.v.d.A. geweest en mag mede daarom als een zeer deskundige op het gebied van deze pro blematiek worden beschouwd. Zoals U wellicht bekend is, volgen er nog twee avonden en wel op 31 maart en 28 april a.s. In maart zal de heer Hans de Boer van het CDA aanwezig zijn en in april is er een diskussfie tussen de heren v.d. Spek (PSP) en v.d. Ploeg (VVD). Het is goed om niet alleen het geluid vanuit de eigen politieke visie te horen, maar ook eens te luisteren naar wat anderen te zeggen hebben. Overigens is er op deze avonden ook ruimschoots gelegenheid tot diskussie met de politici. Daarom verwacht het IKV-Heiloo belangstellenden van alle politieke richtingen. De informatie/diskussieavond zal plaatsvinden in de grote zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeest straat te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. Dus tot ziens op maandag 25 februari a.s. r svnonYme tiüsc© Donderdagavond werd er in de Loet weer het jaarlijkse carnavalsfeest ge vierd. Dat dit door velen erg op prijs wordt gesteld mag blijken uit het grote aantal aanwezigen in de zaal. Waren slechts weinigen verkleed, dit mocht de pret niet drukken, de Kinke- luters wisten door het spelen van lekke re meezingertjes de stemming er snel in te krijgen. Toen kwam de Raad van Elf binnen, o.l.v. Prins Helio van de carnavals vereniging de Narrenburcht, en er werd lekker gezongen en gedanst en menig niet meer zo piepjonge vond het maar wat leuk de voetjes nog even van de vloer te doen, zich gesteund wetend door één van de leden van de Raad van Elf. De Midway Singers uit Alkmaar lieten verschillende Hollandse en Engelse liedjes horen, o.l.v. John Vos kamp, deze zong ook met Henriette samen nog een stel liedjes. Het programma was zeer gevarieerd met later op de avond nog de act van de Zwitser met zijn koe Olga en het optreden van Karin en Bart. Ook het personeel van de Loet had zich niet onbetuigd gelaten want zij waren wèl verkleed, evenals later het gehele koor van de Midway Singers, wat geheel een bijzonder vrolijke aanblik gaf. Piet Veen zag zich dan ook voor de moeilijke taak geplaatst de mooiste er uit te zoeken. Van de bewoners vielen de heer Bak en mevrouw van Buuren in de prijzen. Van het personeel Anneke van Geelen en Margriet Wessel. Tot slot riep de raad van elf met Prins Helio aan het hoofd iedereen op voor een polonaise en dat werd een gezellige dolle boel. De direkteur, de heer Schuur, kan weer een gezellige avond op de lijst van zijn tehuis toevoegen. De door de carnavalsvereniging De Narrenkap uit Heiloo georganiseerde Zuidamerikaanse avond mag, zeker als eerste keer, een sukses worden ge noemd. Was het aantal bezoekers iets minder dan de voorgaande jaren, de kwaliteit overtrof alles. De met zorg versierde feestzaal was een goede entree voor de carnaval- vierder.En dat was ook het geval met de muziek, gebracht door Los Sombre ros, die uiteraard kwistig strooide met rumba's, cha-cha-cha's, enz. Lang zaam maar zeker stroomde de be zoekers binnen waarbij de ene kostu mering nog fraaier was dan de andere. Geheel volgens oproep, waren er velen in mooie en luchtige Zuidamerikaanse kleding. De jury had dan ook zijn handen vol om de prijzen goed te verdelen. Maar on der deskundige leiding van Ad de Graaf is het weer gelukt. De hoofd prijs, een fraaie beker beschikbaar ge steld door Boekhandel Avis, kwam ge heel volgens ieders verwachting te recht bij de heer en mevrouw v. Schooten voor hun bijzonder fraaie Zuidamerikaanse kostuums. Daarnaast waren er nog 12 prijzen te verdelen. Ook de vorige Prins van Heiloo werd niet vergeten, Will Schouten. Hem werd door Prins Juan en zijn Raad namens de Narrenkap een prachtige oorkonde en het ereteken De Gouden Nar uitgereikt, terwijl zijn vrouw inge schreven werd als Lid van Verdiensten met de bronzen Nar. Zonder onder breking werd er de gehele avond ge danst en was de stemming weer in top vorm. Moe, maar voldaan, keerden de carna- valvierders in de nachtelijke uurtjes huiswaarts. ALAAF NARRENBURCHT het was weer een fijne carnavalviering 1980.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 1