MALLEVOORT VERHUUR PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN SOCIALE WETGEVING qlas-servies tafels stoelen etc. WUYTS OPTIEK INFORMEERi: Woonwagencentrum komt aan de Oosterzijweg Schoenhandel Hanraads heeft verbouwd Slijterij - Wijnhandel GREEUW „De Laatste Eer" 5 MAART 1980 UITKIJKPOST POLITIEBERICHTEN GEVONDEN VOORWERPEN TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS A. L. DUIJVESTIJN, huisarts AFWEZIG 12,13 en 14 maart KRANTENAKTIE LIDWINASCH00L AKTIE HOBBY-FARM OUDPAPIERIIMZAMELING PINKELTJE EN W. J. H0FDIJKSCH00L OUD-PAPIERAKTIE kleuter- en lagere school "De Zeskant" UITKIJKPC BEGRAFENISVERENIGING dierenartsen INDICATIECOMMISSIE HEILOO RIOLERINGSWERKZAAMHEDEN naast het reeds bekende onzichtbaar geslepen méérfocusglas, nu een glas met extra breed leesdeel. Doupal P 30 en Glaukar S 35: de "beeldsprongvrije" van Zeiss Beeldsprongvrij, betekent dat de beeldvelden voor verte en dichtbij aan de bovenste scheidingslijn direkt op elkaar aansluiten. Daardoor ontstaan geen dubbel beelden of verwarrende zones. Dit resulteert in een zeker en rustig zien. BIJ AANGIFTE INKOMSTEN BELASTING Fiscus fungeert nu ook in Heiloo als hulpverlener openbare Het was erg druk, j.l. donderdag in de kleine raadszaal van het Heiloose gemeentehuis. De oorzaak daarvan was het feit dat het voorbereidinsbesluit perceel Oosterzyweg 28a op de agenda stond. Dat wil zeggen dat er door de raad een beslissing moest worden genomen omtrent de plaatsbepaling van het woonwagencentrum. Met uitzondering van Heiloo 2000, die vindt dat dat deel van de gemeente door het industrie terrein en de sociale werkplaats al zwaar genoeg belast is, besloten alle fracties akkoord te gaan met het plaat sen van vijf woonwagens op de Oosterzijweg. Voordat daartoe werd besloten, werd er over deze zaak, die Heiloo lange tijd bezig heeft gehouden, uiteraard eerst uitvoerig gesproken. Namens het C.D.A. zei de heer Visser o.a.:„ln het afgelopen jaar zijn minstens 3 zo niet 4 locaties als geschikt woonwagencentrum in discussie geweest. Daarom is het nu niet aanvaardbaar opnieuw een als alternatief .Inmiddels zijn we andere bestemming de orde te stellen. Ook de bewoners van de Oosterzijweg zullen begrijpen dat andere locaties in de gemeente leiden tot evenzovele acties van andere bewoners. Een keuze van een excentrisch gelegen plaats wordt door de hogere overheid niet geaccepteerd. Het is daarom de keuze: deze plaats of geen plaats. [Geen plaats betekent echter dat provinciale staten voor ons de plaats aanwijst]. Overigens, uit de samenvatting van de feiten blijkt dat het college door het meerderemalen wijzigen van de loca tie en door het ontbreken van vmdoende voorlichting over de redenen van dit switchen, aan de bewoners van de Oosterzijweg alle reden gaf te veronderstellen dat gerichte acties zouden kunnen leiden tot een nieuwe keus. De acties zijn uit dien hoofde dan ook begrijpelijk. De door de bewoners vanl ide Oosterzijweg gevoerde akties zijn op zich wel juist, de één meer, de andere in mindere mate. De bezwaren zijn echter niet te meten en daarom ook niet af te wegen. Af gewogen moet worden een algemeen belang en een groepsbelang. Het algemene belang leidt tot het oplos sen van een structureel probleem, n.l. de leefbaarheid van de woon wagenbewoners en de integratie in onze leefgemeenschap. Het is de taak van een gemeente bestuur om het algemeen belang af te wegen tegen het groepsbelang. WIJ menen dat de bezwaren van het woonwagencentrum by een goede organisatie met goede afspraken minimaal kunnen zyn. Wy achten daarom de belangen van het algemeen belang zwaarder en zullen daarom voor het voorstel van het college stemmen. Daarby stellen we echter de volgende 5 voorwaarden: één jaar en zes terreintjes verder". Hy noemde dat niet de meest verheffende episode van de Heilooër raad. Doordat het eerste voorstel door het college stil- zwijgend werd ingetrokken, werd de suggestie gewekt dat het gemeente bestuur bereid zou zyn naar een ander terrein uit te zien, wanneer er maar voldoende verzet vanuit de desbe treffende buurt te verwachten was. Dat verzet is dan ook diverse malen gekomen. Wel maakte de heer Adema het college een compliment, omdat deze de vestiging van een woonwagen centrum steeds positief en realistisch heeft benaderd. Hiermee onderscheidt het zich gunstig van een aantal andere colleges in deze regio, die op oppertunistische wyze trachtten een goede beurt te maken by hun be volking. Aan het slot van zyn betoog, kwam de heer Adema namens de fractie P.v.d A./D'66 met een motie, die als volgt luidt: 1. Wanneer Heiloo in de toekcmst verplicht wordt of de verplichting op zich neemt een werkterrein voor de woonwagenbewoners aan te wyzen, dan zal dit niet op of in de onmiddeliyke nabyheid van het woonwagencentrum dienen te geschieden. 2.Wanneer plan Zuid-Oost gerealiseerd wordt, dan dient de ingang naar deze nieuwe woonwyk verplaatst te worden en zal een aaneen gesloten groenstrook van ca. 20 meter tussen de Oosterzyweg en het woonwagencentrum aangelegd moeten worden. 3. Wanneer Heiloo in de toekomst verplicht wordt meer dan vyf woon wagens te huisvesten, dan zal deze 1.Alles moet worden gedaan om het plan zodanig uit te voeren dat het integratieproces zo goed mogeiyk verloopt. Wy stellen het college dan ook voor het woonwagencentrum in het groen te zetten en de wagens te scheiden door een groenvoorziening, waardoor privacy en woongenot bevorderd wordt. 2. Zorg voor een goed functionerend contact in de vorm van een contact orgaan waar de bewoners van de Qipsterzyweg en van het woon- TOKencentrum met vragen c.q. kftéhten terecht kunnen. 3. Stel van te voren goede en strakke regels vast voor het bewonen van het woonwagencentrum. De bewoners hebben dezelfde rechten, maar ook dezelfde plichten. Regel zo snel mogeiyk de scheiding van wonen en werken. 4. De hele situatie rondom het indus triegebied aan de Oosterzyweg heeft ons fat ernstige mate verontrust, wy stellen het college voor deze situatie nader te onderzoeken en met een plan van aanpak te komen. 5. Wy zouden het college tevens willen verzoeken een macroplan voor Zuid- Oost te schetsen, zodat de inwoners inzicht krygen hoe het centrum ,,in het geheel past". De heer Tj. Adema van de Progressieve combinatie had weinig waardering voor de gevolgde procedure om een locatie te vinden uitbreiding niet op of in de onmiddel ïyke nabyheid van het dan bestaande centrum dienen te' geschieden. Met die motie had burgemeester G. J.. Glijnis niet zo'n moeite. Ook de voor waarden waar de heer Visser het over had vonden by het college een ge willig oor. Over het functioneren van een overlegorgaan zal moeten worden gesproken in de commissie maatschap pelijke zorg, zo vond de burgemeester. „Ook negatieve raadverschynselen zullen moeten worden voorkomen. Dat geldt ook voor het aantal woonwagens. We hebben met 5^ woonwagens ingestemd en dat zyn er geen 6 of 7", aldus de heer G. J. Glijnis. Uitgezonderd punt 3, konden de heren elkaar over de motie van Tj. Adema uitstekend vinden. De verplaatsing van de ingang is zelfs een eis van C.R.M., de ingang moet aan de kant van Zuid-Oost komen en niet aan de kant van het industrie terrein. Ook de scheiding woon- en werkterrein was geen punt van dis cussie. Punt drie van de motie kon by het college echter geen gehoor vinden. „Je moetje niet vastleggen", aldus de burgemeester. „Mochten we ooit verplicht worden tot het neerzetten van nog meer woonwagens, dan kunnen we tezynertyd nog altyd bespreken, waar dat dan preciés moet gebeuren Uiteindelijk vonden, met uitzondering van Heiloo 2000, alle partyen elkaar. Het voorbereidinsbesluit Ooster zyweg 28a werd goedgekeurd, waar door het pad ward geeffend voor een centrum van 5 woonwagens aan de Oosterzyweg. commissie openbare werken een gemeenteiyk energiebesparingsplan '80 wordt behandeld. Het college is dus niet voornemens de D'66- nota hierby te betrekken. Dat een ini tiatief uit de bevolking op een der- geiyke manier wordt afgedaan, vinden wy betreurenswaardig." Het C.D.A. en de V.V.D. waren het hiermee niet eens. Volgens beide par tyen doet Heiloo al voldoende op dit gebied. Het instellen van een commissie, waar D66 in de nota voor pleit, vinden zy dan ook overbodig. Wethouder J. Dekker [V.V.D.] vindt dat er geen energiebesparingspsychose moet komen. „De techniek is nog volop in ontwikkeling", aldus de heer Dekker. „Eerst moet een hoog rendement vast staan. Daarom moeten we ook niet te overhaast te werk gaan. Het staat een ieder overigens vry om punten uit de nota by de bespreking van het gemeenteiyk energiebesparingsplan 1980 (dat in de eerstkomende vergadering van de commissie Openbare W erken behandeld zal worden] na^r voren te halen." Slakkenbedryf Kanaaldyk De firma De Moei wil aan de Kanaal dyk een slakken verwerkingsbedryf vestigen om de vuilverbranding uit Alkmaar van de overtollige verbrandingsresten af te helpen. Of het zover komt is echter de vraag, want het voorbereidingsbesluit indus trieterrein Kanaaldyk werd donderdag avond aangehouden. Het product dat vrykomt by de verwerking kan worden gebruikt voor wegenbouw. De provincie steunt dit initiatief. Na een duideiyk betoog van de heer J.Visser [C.D.A.] besloot het college echter eerst nadere informatie in te winnen. De C.D.A'er had zyn licht opgestoken by terzake kundigen, die hem hadden gewezen op de grote problemen van een dergeiyk bedryf by het treffen van voorzieningen tegen geluidshinder, stofoverlast en bodem en grondwaterverontreiniging. De vroeger in Heiloo woonachtige 16-jarige J.H.R. werd in N-Brabant aangehouden, omdat hy indertyd in Heiloo een brommer gestolen had. Antiek Zilver J.l. woensdagavond werd er by de fam. De W. ingebroken. Vermist wordt een party antiek zilver. Auto terug Zaterdag 1 maart werd de auto, een Fiat van de heer P. in eindhoven teruggevonden. De Fiat was op 16 februari in Heiloo gestolen. Beenbreuk De 17-jarige brbmfietser N. G. raakte j.l. zaterdag toen hy vanaf het Slim- pad de Kennemerstraatweg op wilde ryden in botsing met een door hem niet opgemerkté vrachtwagen. Met een gebroken onderbeen werd G. naar het ziekenhuis vervoerd. Ongenode gasten In de nacht van vrydag op zaterdag werd de bouwkeet van de firma Hage- man aan de Vladerackenlaan bezocht door ongenode gasten. De dieven namen een waterpas, een draagbare radio-cassetterecorder, een butagas- kachtel en een butagasfles mee. De gezameniyke waarde bedraagt zo'n 830 gulden. 1. Autosleutel; groene regenpak; 1 paar zwarte lederen handschoenen; 1 sleutel; gele oorbel; zwarte lederen handschoen; 2 bankbiljetten; 1 paar grijze handschoenen; kleine bruine portemonneetje met 2 sleutels en geldsinhoud; sleutelbos met Suzuki- sleutels; groene sleutelhanger met 3 sleutels; beugel voor mondregula- tie. voor het komende weekend Nota energiebesparing De progressieven waren teleurge steld over de reactie van het college op de nota van D'66 over de energiebe sparing. Een D'66 werkgroep heeft een energienota ontworpen om een bydra- ge te leveren om tot verdere energie besparing te komen. Vooral gezien het feit, dat het energie verbruik per aansluiting in de gemeente Heiloo aanzieniyk hoger is dan het landeiyk gemiddelde, n.l. 20% v- elektriciteit en 15% voor aardgas leek het D'66 Kittig een nota te schaven, die een bydrage kon leveren aan verdere energiebesparing. „De reactie van het College op de nota heeft onze fractie teleurgesteld", aldus mevr. A. Schuurman-de Haan. „De tendens van het verhaal van B. en W. is: wy doen het al zo goed. Dus hebben we deze nota niet nodig. Het college stelt voor de nota voor kennisgeving aan te nemen. En dat terwyi 10 maart a.s. in de raads- Vrijdagmorgen om 9 uur zal Han raads zijn totaal vernieuwde zaak weei in gebruik kunnen nemen. De binnen huisarchitect van de firma Massee uit Alkmaar gekombineerd met de ideeën van de heer en mevrouw Hanraads hebben er voor gezorgd dat de zaak een geheel andere sfeer l»ft gekregen. Er is gewerkt met de keuren blauw en beige, manou stoel tjes, een oud cylinderburo dat als kassa dient gaat doen, en een hele grote oude houten spiegel zijn medebe palend voor de sfeér. winkel geen schoenen die staan nu zien, U zult in de dozen meer allemaal in het magazijn. Er wordt nu gewerkt met een voorkeuzerek waar U merken als Peter Kaiser, Sioux (mooiewandelschoenen), handgemaak te moccasains, Piedro en Pinokkio schoenen por de kinderen vindt en de heren kunnen een keus maken uit Bommel en Avang schoenen. De winkel is veel groter geworden omdat de steeg die er naast liep, bij de winkel is getrokken. Dit was voor Han raads de derde verbouwing. De eerste Grofvullplaat Maandagavond werd de raads vergadering, die donderdagavond om elf uur werd afgebroken, voortgezet. In tegenstelling tot donderdag duurde het dit keer allemaal veel korter, Het voorbereidingsbesluit stortplaats grofvuil aan de Kanaaldyk deed nog het meeste stof opwaaien. In 1973 is gestart met het storten van grof onbrandbaar vuil op een terrein aan de Kanaldyk. By de opzet van de stortplaats is uitgegaan van een fase-gewys gebruik van het terrein. Door een sterk toegenomen aanvoer van grof vuil moest de ingebruikname van de eerste twee fasen echter versneld plaatsvinden, waardoor nu ruimtegebrek dreigt te ontstaan. Het vuilverwerkend bedryf, G. P. Groot B.V., heeft hierin trachten te voorzien door gronden aan te kopen voor de uitbreiding van het vuilstort- terrein en heeft inmiddels de nodige vergunningen gevraagd om ook dit gebied te mogen volstorten. Daar het noodzakeiyk is dat de uitbreiding van de stortplaats op korte termyn gerealiseerd wordt, omdat anders de afvoer van grof vuil reeds omstreeks het einde van dit jaar zou stagneren, acht het college het wenseiyk, dat voor het genoemde gebied een voor bereidingsbesluit wordt vastgesteld. Aller partyen stemden daar mee in, maar niet nadat er eerst uitvoerig over werd gesproken. Iedereen was het er over eens, dat het door het enorme aanbod van grof vuil noodzakeiyk was, om het grof vuil gebied nog één keer uit te breiden. Dit moet echter wel de laatste keer worden. „Er moeten andere manieren gevonden worden, zoals b.v. recycling", aldus de heer A. M. Grondhout van de V.V.D. De heer Dekker was het daar mee eens. In Heiloo zyn we daar al mee bezig, b.v. met glas", aldus de wethouder." „Het is natuuriyk wel zo dat de grondstoffen die by het recyclings- proces vry komen nodig zyn. Er moet afzet voor zyn. Wy vinden overigens ook dat met het storten van grof vuil in het huidige tempo niet kan worden doorgegaan en dat in regionaal verband naar een oplossing van dit probleem moet worden gezocht. Ik kan u wel zeggen dat er in de komen de tyd daarover met de woordvoerders van de diverse gemeenten druk overleg zal worden gepleegd." vond plaats 9 jaar geleden toen het winkeltje werd overgenomen van de heer Stoffers. Mevrouw Hanraads zegt: ,,Het was toen nog heel klein, we hadden weinig voorraad, zelfs de rubberlaarzen moes ten we in de winkel zetten." Na 5 jaar werd het woongedeelte erbij ge trokken en verhuisde de familie Han raads naar de Heerenweg en nu 4 jaar later is de steeg bij de winkel getrokken en het magazijn vernieuwd. Dus nu is er meer voorraad en alles veel overzichtelijker. Aannemer Henselmans, schilder Ursem, elektriciteit van v.d. Peet, loodgieter Kuyper en Achitekt A. Roggeveen, zijn met elkaar ver antwoordelijk voor de smaakvolle, ge zellige zaak. Voor Wijnen en Gedistilleerd De overige huisartsen van Heiloo, nemen waar. Zaterdag 8 maart staat de container voor het oude papier weer bij onze school van 9.30 uur tot 11.30 uur. Mocht u zelf uw kranten niet kunnen brengen, belt u dan even fam. P. de Graaff, tel. 334055. Wij hopen weer op een grote hoeveelheid oud papier. De enveloppenaktie van zaterdag 23 februari j.l. ten bate van de Hobby-Farm in Heiloo gehouden, heeft het bedrag van f 1.968,16 opge bracht. Hartelijk bedankt gulle gevers. Hartelijk bedankt kinderen en moeders die meeliepen om het geld op te halen. Vrijdag 7 maart staat de oud-papier container weer bij onze school. Ook nu van 8.15 uur tot ongeveer 14.00 uur. Mogen wij weer pp uw voorraadde) oud papier rekenen? Bij voorbaat onze dank. De leerkrachten van Pinkeltje en de W. J. Hofdijkschool. Zaterdag 8 maart a.s. houdt de kleuter en lagere school "De Zeskant" haar twee maandelijkse oud-papieraktie. V,an 's morgens 10 uur tot 12 uur staat de container op het parkeerterrein bij de school Het Malevoort 3 Bent u niet in de gelegenheid om het zelf te brengen, belt u dan naar tel. 334796 en wij halen het bij u op. Tot zaterdag! Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk lOuurds. Ph. Ouwendijk. Crèche in De Rank. Kinderdienst in de Vondelschool. Kruiskerk 10 uur ds. Prins uit Egmond aan Zee. Crèche in bijgebouw. Zondagsschool in de Rehobothschool.19 uur ds. v. Doorn uit Alphen aan de Rijn. GerefKerk Noordergeeststraat 9.30 en 17.00 uur ds. H. W. Wierda. Parochie-zondagsdienst Psych. Centrum, Kennemerstraatw. 464 Heiloo, tel. 072-330844. Volle Evangelie Gemeente Zondagmorgen 10 uur, Bijbelstudie donderdagavond 8 uur Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur ds. Kater, Amsterdam. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm a.d. Hoef, voorganger ds. W. M. M. Moonen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Rem. Gemeente Alkmaar 10.15 uur ds. J. Breukink, Zeist. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur ds. A. G. Hoekema. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bybelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 uur, tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN WillibrorduskerkWesterweg 265 Zaterdag 19 uur. £ondag 9 uur - 11 uur. In de week: n.aandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur T biechthoren: zaterdag lo- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdagavond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur, zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerjfe. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. Th. Kempers, De Achtkant 19 Hei loo, tel. 072-331070. Weekenddienst Wqkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Zr. A. Kroon, Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 072-330082. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevrouw L.utgerink, Ilpenwaard 53, Alkmaar, tel. 072-611962. Bureau voor a.s. alleenstaande ouders v.d. Meystraat 2, Alkmaar tel. 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 u. telefonisch worden gemaakt. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" p.a. Tjeerd Menger, Groot Barlaken 32, tel. 072-334512, 's ochtends tussen 8.30 en 9.30 uur. NED. RODE KRUIS Afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zieken, invaliden en bejaarden bij het handwer ken en verrichten van handenarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize ,,Overkerck" van 2.30-4 uur. Het Open Huis, 't Loo 19, van 2-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize ,,De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl.Mevrouw Bakker, tel. 072-330504. SPEEL-O-THEEK 's Vrijdags van 19-21 uur geopend,' 's zaterdags van 10-12 uur. Wijkgebouw Holleweg 94, Heiloo. Inl.: dhr. D. Visser, tel. 072-330078. Telefooncirkels Inl.: Mevr. Hart, Vredenoord 68, tel. 072-335149. Ver. v. Volkshuisvesting Heiloo Inlichtingen de le en 3e dinsdag van de maand van 19.30 uur tot 21 uur in het Open Huis te Heiloo, in de kamer van het Dienstencentrum. Juli en december geen inlichtingen. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bij standswet: 's dinsdags en 's vrijdags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorziening: dinsdag t/m vrijdag 8.30-12 uur. SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uuruvrij dagmorgen 8.30-11 u. Tel. 331144, kantoor v. Aostastraat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 u., Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (Bureau Alg. Maatschappelijk Werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). Heerenweg 193, Heiloo Tel. 332252 - 331009 Verloskundige Heiloo (vlgs afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst 020-123123. Verloskundige Limmen: Mevr. C. E. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. J. de Vries, Torenlaan 35, Heiloo, tel. 072-330712. Organisatie van Nederlamdse Tandprothétici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel. 02240-7939. Dr. Eberson en Dr. Schaap:rijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van li-U. uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - Mw. H. W. de Waart Watervogels: Tel. 332043 - Mw.N. Bijkerk Vogels en knaagdieren: Tel. 331484 - Dhr. R. M. Jacobs Inspectiedienst: Tel. 02510-37750 - Dhr. P. C. Schuit Limmen: Tel. 02205-1806 - Mw. M. Bakkum. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wykgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12 en 1 uur, beh. donderdags, dan tussen 5 en 6 uur, tel. 072-331073. Zwangerschaps/ N abe vallingsgy mnastiek E. Bakker - A. Vinckers, telefoon 072- 334694 - 334398. Wykverpleegkundigen: Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 072 330082, te bereiken van 8.30-9.00 uur; Zr. A. de Jager, Baetenburg 171Heiloo, tel. 072-336365; te bereiken v. 8-Ö.30 u. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22 Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. van Staveren, Mariënstein 9 Hei loo, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Spreekuur in Wijkgebouw, dagelijks tussen 12 en 1 uur, behalve donderdags. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rec tor Frederiklaan 5, tel. 072-116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Molenweg 1, tel. 072-330127. Algemene Ned. Invalidenbond Soosmiddagen: elke 2e en laatste dins dag van de maand in de HSV-kantine Bayershoffweg. Contact-adres: P. Schouten, Groenelaan 6 Heiloo, tel. 072-330690. Algemeen: Afd. Alkmaar. Secr.: Melis Stokelaan 267, tel. 072-125449. Bergen: Kruisweg 62, tel. 02208-3549. Heiloo: Kennemerstraatweg 324, tel. 072-333797. Praktyken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg. 452, Heiloo, tel. 072-331266. Soc. alleenstaanden Iedere eerste maandag van de maand, 20 uur in !t Open Huis, zaal 5. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel. 072-332829. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP STICHTING „NOORD-KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, De Egmonden, Heiloo en Limmen. Spreekuur dagelijks (maandag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur; 'c mid dags van 13.00-14.00 uur op de onder staande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8. tel. 127066; Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum ,,De Rekere"). Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Egm. aan Zee, tel. 1671 Heiloo en Limmem: Westerweg 294 Hei loo, tel. 072-335544. Directie en administratie: hoofdkantoor Nassauplein 8 Alkmaar, tel. 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting voor Bejaardenzorg Spreekuur opnamebeleid van de Heibo er Stichting voor Bejaardenzorg, Huize ,,De Loet", De Loet 1, Heiloo, spreek uur iedere eerste maandag van de maand van 10-11.30 uur. VOORZIENING WARME MAALTIJDEN Stichting Dienstverlening Alkmaar/Hei- loo, telefoon 072-331297. Stichting Dienstverlening Alkmaar-Heiloo Spreekuur in het Open Huis dagelijks van 9-10 uur, tel. 072-331297. Spreekuur in het Dienstencentrum Zuid- West, Westerweg 394, op maandag, woensdag en vrijdag van half 2 tot half 3, telefoon 072-335296. Aktiviteiten in het Open Huis: Maandag 14.00-16.00 uur handwerken Dinsdag 13.30-17.00 u. soosaktiviteiten Donderdag 13.30-17.00 uur soosaktivi teiten; 14.00-16.00 uur gymnastiek Vrijdag 11.00-12.00 uur volksdansen. Aktiviteiten Dienstencentrum Westerweg 294 Maandag 9-12 uur W.A.O. soos, biljar ten en kaarten. Dinsdag 10-12 uur zangkoor voor oude ren; 14-16 uur handwerken. Woensdag 9-12 uur Engelse les; 14-17 uur Bejaarden voor biljarten, bridgen en klaverjassen. Donderdag 9-12 uur Engelse les; 4-5 uur Bej aardengymnastiek Vrijdag 2-5 uur Bejaarden voor biljar ten, bridgen en klaverjassen. Zondag 2-5 uur Open huis voor ouderen en alleenstaanden, praten, biljarten, bridgen en klaverjassen. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden-opneming in een bejaardenoord dienen te worden ge richt aan het secretariaat van de com missie, 't Loo 19 te Heiloo, tel. 072- 331297. Wet Werkloosheidsvoorziening Maandag t/m vrijdag met uitzondering van woensdag van 8.30-12 uur. Bureau voor rechtshulp Scharloo 41, Alkmaar, tel. 072-127303, tel. bereikbaar van 9-17 uur. Spreekuur: dinsdag van 19-21 uur; vrij dag van 14-16 uur. Bystandsbond afd. Alkmaar Informatie en hulp bij problemen met sociale uitkeringen. Spreekuur in de Vest, R.-k. Woningbouwver. St. Willibrordus Heiloo Secr. Maas Geesteranusweg 28, 1851 BP Heiloo, R.-k Pastorie Westerweg 267. Spreekuur: le en 3e woensdag van de maand van 19 tot 20 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraat 2 - Heiloo Volwasser 9- Jeugd 19.00-21.00 19.00-21.00 10.00-12.00 15.30-17.00 14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstyden 10-12 14-17 19-21 10-12 14-17 14-17 19-21 10-12 Dag Maandag Dinsdag Dinsdag Woensdag Vrijdag Zaterdag De openingstijden van de Oudheids kamer zijn: Dinsdagavonds van 7 tot 9 uur; zaterdagmiddag van 2 tot 5 uur. voor opname in een bejaardentehuis Sinds december 1977 is in Heiloo werk zaam de indicatiecommissie voor opna me in een bejaardenoord. Een ieder die opname wenst in een bejaardentehuis dient een aanvraag tot advies in bij de commissie. De maatschappelijk werker van de com missie brengt u na deze aanvraag een bezoek en stelt een rapport op over uw leefsituatie en omstandigheden. Op basis hiervan adviseert de indicatie commissie. De samenstelling van de commissie heeft sind^haar in werking treding enkele wij zigingen ondergaan. Momenteel bestaat de commissie uit: Dhr. Hazevoet, arts; dhr. Zeeman, maatschappelijk werker; mevr. Vermeulen-Fruijtier, voorzitster en werkzaam bij de Stichting voor Ge zinszorg en Bejaardenhulp Noord-Ken- nemerland; mevr. De Wit, werkzaam bij de Kruisvereniging; dhr. Majolée, vice- voorzitter en namens beide Bonden voor Ouderen. Het secretariaat van de commissie is da gelijks bereikbaar van 9.00-10.00 uur tijdens de spreekuren van de Stichting Dienstverlening Alkmaar/Heiloo, tel. 331297, 't Loo 19 te Heiloo. Winkelcentrum Mallevoort Hoekstuk 9 Heiloo Tel. 072 33 51 63 Begin maart zal wordeti aangevangen met het vernieuwen van de riolering in een aantal straten. Het betreft het ver vangen van gedeelten van het riool stelsel in de Van Vladerackenlaan, de wildtlaan, Fontein Verschuirlaan en Hoog en Laag. De werkzaamheden zullen ongeveer 2 maanden in beslag nemen. Voor diegenen die niet in staat zijn naar het hoofdkantoor te komen, organiseert de Rijksbelastingdienst omstreeks fe bruari (aangifte inkomstenbelasting!) in de verschillende wijken in Alkmaar spreekuren. U kunt nu ook in Heiloo terecht voor hulp bij het invullen van uw aangifte formulier inkomstenbelasting en AOW Op dinsdagmiddag 18 maart van 13.30- 16.30 uur kunt u in het kantoor van de Stichting Dienstverlening Alkmaar/Hei loo in het Open Huis (tel. 33 1297) des kundige hulp en informatie vragen aan ambtenaren van de belastingdienst bij het invullen van uw aangifteformulier inkomstenbelasting. Dit extra spreekuur is bedoeld voor mensen die niet of minder in staat zijn naar het hoofdkantoor der rijksbelas tingdienst te gaan, zoals ouderen en ge handicapten. U dient mee te nemen in ieder geval oe jaaropgaaf van werkgever of uitkerings instantie. Ook een huursubsidie-opgave is van belang. hi Overigens kan iedereen elke dag terecni voor informatie en hulp op het hootfl- kantoor van de Rijksbelastingdienst, Robonsbosweg 1, tel. 145330 van 8.3 12.00 uur en van 13.00-16.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 2