ALGEMEEN NIEUWS n er dol op! d Studiemogelijkheden aan de agrarische school te verbloemen fi^ar w-zijn H.O.V. gaat „Der Bettelstudent" spelen en zingen P. J. SCHOON BOUWT GOUDEN KOETS WERELDGEBEDSDAG OP VRIJDAG 7 MAART ;..J f| MMWl - i 1*9' "L MÜ REIN KUYPER BAALT VAN GROF VUIL VAN ANDEREN BIJEENKOMST VVD NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Het bestuur nodigt u hierbij uit tot het bywonen van een voorlichtingsmorgen over: Hoe en waarom werkt de keu ringsdienst van waren. DE KAPEL WERD BESPROKEN NATIONAAL RHEUMAF0NDS GEEF! HELP! DOE! SIMAVI 55 jaar direkte medische hulp in de derde wereld! BADEN P0WELLDAG 1980 OUDPAPIERAKTIE ST. MAARTEN/DE BASSER0ET ANIBS00SMIDDAG IN DE H.S.V. KANTINE HELLAVAN OS EN LIESBETH DFVRIES EXPOSEREN IN HEERHUGOWAARD DERDE CURSUS ANDERS KOKEN Begint op dinsdag 11 maart GROTE INTERNATIONALE STENENBEURS BIJEENKOMST VROUWEN IN DE VVD OVER ERFRECHT OUDPAPIERAKTIE KLIMOP TENTOONSTELLING ST. JAN MAVO gfrraatweq470-heiloo. ék 330067 HET ELEGANTE PAK IS WEER IN UITKIJKPOST 5 MAART 1980 Veel scholen en opleidingen tobben met het probleem dat er elk jaar meer leerlingen zijn die de school verlaten zonder diploma. Op dat moment heb ben de jongeren schoon genoeg van studeren. Ze gaan veel liever wer ken - verdienen! Een paar jaar duurt dat maar. Dan komt men er meestel wel achter dat juist uit deze groepen - die hun op leiding niet afgerond hebben - later de ongeschoolde werknemers worden gerecruteerd De Lagere Agrarische School ,,Noord-Kennemerland" te Castricum wil hier iets aan gaan doen. Jongeren tot 26 jaar, die alsnog een vakopleiding willen volgen, voor een beroep in de Land- of Tuin bouw, wordt hiermee een tweede kans geboden. Dit is een Leer lingstelsel. Een opleiding, één dag per week, 3 jaar lang!!! Het eerste jaar is een Algemeen Voorbereidend Jaar (A.V.J.). Aan het eind van dit jaar moet een examen worden afgelegd. Daarna staan alle leerlingstelsels in de Land- en Tuin bouw open. Dat kan zijn Bloemen teelt, Bloembollenteelt, Groenteteelt, Snijbloemen, aanleg en onderhoud van Tuinen of Veeteelt. Tijdens het A.V.J. en het Leerling stelsel is in het algemeen een leer overeenkomst van kracht. Dit houdt in, dat de kursist één dag per week lessen volgt en de resterende vier dagen werkzaam moet zijn in de prak tijk of binnenkort daarmee beginnen. Uit ervaring weten we dat er bij veel kwekers, hoveniers en plantsoe nendiensten een groot aantal medewer kers zijn, die graag wat meer zouden willen leren over verzorging van planten of onderhoud van tuinen. Omdat deze mensen echter van zich zelf weten dat zij moeilijk studeren, komen ze er niet toe zich als kursist aan te melden. Ook voor deze groep van jongens en meisjes tot 26 jaar is er een aangepaste kursus mogelijk. Om met een dergelijke kursus te mogen starten moeten er voldoende deelnemers zijn. Zij, die voor één van deze kur- sussen belangstelling hebben, dienen zich zo spoedig mogelijk schriftelijk op te geven. In ieder geval vóór 20 april a.s. Bij de aanmelding opgaven van: naam,. voorna(a)m(en), adres met kode en telefoonnummer en of het om kursus A of B gaat. Op 2 mei d.o.v. zal er dan voor alle kursisten en belang stellenden een informatiemiddag (of avond?) worden gegeven. Doel van het onderwHs De tijd dat een belangrijk gedeelte van de kinderen van boeren, tuinders en werknemers in de land- en tuin bouw een plaats vond in het agrarisch bedrijf, is voltooid verleden tijd. Door de inzet van machines en andere technische apparatuur is de werkgelegenheid in de land- en tuin bouw aanzienlijk afgenomen. Maar wie hieruit de konklusie zou trekken, dat het land- en tuinbouwonderwijs uit de tijd is geraakt, tast danig mis. Het onderwijs aan de LAS heeft de laatste jaren een sterke vernieuwing ondergaan, aangepast aan de eisen van deze tijd. „Landbouw" omvat thans meer dan alleen de boerderij en het tuinbouwbedrijf (bv. konserven- industrie, zuivelind., veilingen, coöp. land- en tuinbouworganisaties, aanleg gen en verzorgen van tuinen en groen voorzieningen, landschapsbeheer, landschapsmilieu). Steeds meer kinde ren van niet-agrarische herkomst vol gen dit onderwijs. De studie De opleiding duurt vier jaar. De LAS kent een tweejarige onderbouw en een daarop volgende tweejarige boven bouw. In het eerste jaar staan op het programma: Nederland, een moderne vreemde taal (meestal Engels), aard rijkskunde en geschiedenis, kennis der natuur, wiskunde, muziek, tekenen, algemene technieken en handvaardig heid, lichamelijke oefening en studie lessen. Vanaf het tweede jaar wordt het vak kennis der natuur verbreed tot natuurkunde, biologie en scheikun de. Daarnaast verschijnen vakken als maatschappijleer en handelskennis op de lesroosters. Vooral vanaf de boven bouw wordt aandacht besteed aan vak ken, die voor de moderne mens heel belangrijk zijn, nl. vakvaardig heid en techniek. Hierin wordt in- struktie gegeven in het omgaan met en onderhoud en reparatie van moto ren, machines en gereedschap. Ook worden de leerlingen vertrouwd gemaakt met allerlei werkzaamheden die op de boerderij of in de tuinderij voorkomen. De LAS „Noord-Kenne- merland" kent in de bovenbouw be roepsgericht onderwijs in: groenteteelt bloementeelt, bollenteelt, aanleg en onderhoud van tuinen en dierhouderij Examen De LAS kent een diploma waarop is vermeld in welke vakken examen is gedaan en welk programma a, b of c) in dat vak is gevolgd. Het examen omvat 6 vakken, waaronder het ver plichte vak Nederlands alsmede het verplichte vak te kiezen uit de sektoren, waarin gedurende het vierde leerjaar vakkennis en vakvaardigheid is gevolgd. De heer Schoon heeft nu, nadat hy de Oraitfe, een draaiorgel, een jachtpaviyoen en het orgel van dev St. Bavo had gebouwd, de gouden koets gemaakt. Werkeiyk een schittere^n staaltje van huisviyt. ,,Ik heb er 20 maanden aan gewerkt. Ik moest eerst een schrlfteiyke aan vraag indienen in den Haag om te vragen of ik de gouden koets mocht komen bekyken" zegt de heer schoon. Toen hy na enige tyd bericht kreeg om te mogen kyken werd de heer Schoon met een hofauto afgehaald van het Holland Spoor. By de stallen aangekomen wachtte hem een „konink- ïyke" ontvangst. Na eerst alles bekeken te hebben, mocht de heer Schoon de koets opmeten.'„Want om alles precies op schaal te maken moest ik natuuriyk alle maten hebben, gelukkig mocht ik ook foto's maken." Van de Ryks- inlichtingendienst kreeg de heer Schoon nog gekleurde detailfoto's te leen en het werk kon beginnen, maken. Elgeniyk had de heer Schoon het plan de koets van suiker te maken maar dat bleek van wege de konstruktie, geen haalbare kaart te zyn. Nu is het gemaakt van aluminium, hout en plastic en de versieringen van plamuur, een vreseiyk geduld werltfe. Om de gouden kleur zo mooi mogelijk te krijgen, werd een blanke lak met goudpoeder gemengd, de bekleding is van rood kunstleer gemaakt. Ook de acht paarden voor de koets werden zelf vervaardigd, links voor op het eerste paard zit een koet sier evenals op de bok, zelfs de zweep en de leidsels zijn van echt leer en ook de palfrenier ontbreekt niet. Als u goed kijkt zult u zien dat de voorwielen 12 spaken hebben en de achterwielen 14 spaken. Niet één spaak is gelijk, al zijn de verschillen nihil. Een probleem was nog de bandjes om de wielen toen bedacht de heer Schoon dat ventielslang de juiste dikte had, nog even zwart schilderen en ook dit onderdeel zag er helemaal „echt" uit. Als eerste komt de koets te staan in Akersloot bij bakker Arie Schoon, i.v.m. de naderende troonswisseling zal deze gouden koets beslist wel belangstelling trekken. Op deze vrijdag komen over het ganse rond der aarde Christenen tesamen voor gebed en bezinning rond het thema: „vrijheid in verantwoordelijk heid". Het materiaal voor dit thema is aange reikt door christenvrouwen uit Thai- land: „alle dagen van ons leven zijn wij ge steld in de vrijheid Gods èn ge roepen tot verantwoordelijkheid: uit ons denken en doen en laten blijkt hoe wij Gods bevrijdend handelen beantwoorden." De vrouwen uit Thailand (slechts 1% van de 40 miljoen inwoners is christen) noemden als het grote probleem in hun land: de ver slaving aan verdovende middelen. Wij denken het eerst aan de hon derdduizenden vluchtelingen in dat land - en dan te bedenken, dat „thai" betekent „vrij". De gebedssamenkomst in Heiloo is vrijdag 7 maart n.m. 8 uur in de Witte Kerk. Wie thuis mee wil denken en bidden: liturgieën, samengesteld uit het mate riaal dat de Christen-vrouwen uit Thailand aanreikte, zijn tevoren a 0,50 verkrijgbaar sUOiö! xi Tegenover het nieuwe pand van Rein Kuyper's aannemersbedrijf aan de Handelsweg, staat een container om het afval van de „kleine klusjes" in te doen. Deze wordt keurig gehuurd van de firma Groot, die hem elke week op komt halen en weer een nieuwe bak neerzet. Tot zover dus niets bijzonders. Maar sinds de nieuwe grof vuil regeling van kracht is, waar niet iedereen even gelukkig mee is, begon voor Rein Kuyper de narigheid. Regelmatig zijn er mensen die denken dat ze, zonder het even te vragen, daar hun „rotzooi" ook wel kwijt kunnen en dat is een volkomen verkeerde ge dachte. Maar ja, mensen zijn hardleers en goe de raad is duur. Nu heeft Rein Kuyper er iets op gevonden. Voor het raam van het kantoor staat een video camera opgesteld die elke halve mi nuut een foto maakt. De snodaards die nu toch nog iets in de bak gooien worden dus op de gevoelige plaat vast gelegd en krijgen de rekening ge presenteerd met een minimum van 25,-. U kunt er niet onderuit door te zeggen dat U het niet wist, want bij de bak staat een bord met een waar schuwing (zie foto). Dus in het vervolg toch maar Jiever de grofvuildienst bellen, dat is goed koper. Op maandag 10 maart a.s. zal de afde ling Heiloo van de V.V.D.een bijeen komst houden waarop mevrouw Mr. A. Kappeyne van de Copello, vice- voozitter van de V.V.D.-Tweede ka merfractie, zal spreken over partij politieke verhoudingen, nu en in het perspectief van de jaren tachtig De bijeenkomst vindt plaats in de grote zaal van de Gereformeerde kerk aan de Noordergeeststraat in Heiloo en begint om 20.00 uur. Op woensdag 12 maart a.s. om 9.45 uur zal de heer W. Sinke ons hierover in formeren. Wy nodigen u tevens uit voor een by- eenkomst op donderdag 27 maart om 8 uur 's avonds in de zaal van de Gereformeerde Kerk. Deze avond is georganiseerd door de Federatieve Vrouwen raad voor de leden van de by deze raad aangesloten verenigingen. De entree prijs voor de "Two women show" bedraaet ƒ4.--. Op zondagmorgen voor de radio Als onderdeel van het V.A.R.A. radioprogramma „Vroege Vogels", op iedere zondagmorgen twee minuten over negen, Hilversum 1, wordt een buitenplaats besproken. Het is de bekende radio reporter Henk van Stipriaan die daar voor zorgt, en gevolgd door mooie passende muziek. Jongstleden zondag werden we verrast met een bespreking van de Kapel. Zoals Drs. J. P. H. Bertrand, rector van het Rectoraat Onze Lieve Vrouw ter Nood, vertelde een buurtschap tussen heiloo en Limmen met, zo ongeveer 600 bewoners. Rector Bertrand' vertelde iets over de geschiedenis van de Bedevaartplaats welke weer in toenemende mate wordt bezocht. Hij sprak, trots, over het eigen stationnetje en dat in 1979 zelfs al zo'n 100.000 bedevaartgangers naar Heiloo kwamen. Henk van Stipriaan was verrast over de rust welke rond de kleine en grote kapel heersen, mede door de bebossing, waarop Rector Bertrand vertelde dat G. v.d. Bosch indertijd, zo'n 75 jaar geleden tot deze beplanting was overgegaan. Het was een prettige verrassing, op deze vroege zondagmorgen, zulk een gezellig gesprek te horen voeren. Het Nationaal Rheumafonds klopt weer bij u aan. De landelijke inzame ling is dit jaar in de week van 10 t/m 16 maart. Geef naar vermogen. Help de rheuma TE BESTRIJDEN: Doe iets in de collectebus, of maak een bijdrage over op giro 324 van het Natio naal Rheumafonds te Den Haag. Doe iets, opdat het Rheumafonds veel kan doen, o.a.: bijdragen bij aanpassingen van wonin gen; het verlenen van renteloze voorschot ten; het organiseren van aangespaste va kantiereizen met boot, bus en vliegtuig; het exploiteren van het vakantie centrum "Groot Stokkert" met hotel en bungalows; het doen van wetenschappelijk onder zoek. Geef aan de collectant of help via giro 324 Nationaal Rheumafonds, Den Haag. De Rheumapatienten zijn u er dank baar voor. Dit jaar zijn er veel minder collec tanten (60) dan vorig jaar (80). Hopenlijk zijn er nog dames (heren mag natuurlijk ook) die 1 a 2 uurtjes willen collecteren. Zij kunnen zich op geven bij mevr. Pladet, Kerkakkers 79, tel. 332410. 55 jaar achtereen levert SIMAVI een bijdrage aan verbetering van de ge zondheidszorg in de derde wereld. Uitgangspunt daarbij is, dat de hulp vooral gericht dient te zijn op hen, die leven op het platteland in de ontwikkelingslanden. Op hen dus voor wie de medisóhe zorg vaak nog een onbereikbaar goed is. Voor SIMAVI betekent dit: de mensen ter plaatse steunen en samen met hen een passend systeem opzetten en uitvoeren, dat aan deze onaanvaardbare situatie een eind moet maken. Dit kan op vele manieren: Steun aan projekten, die op medische preventie zyn gericht: - voorlichting, - drinkwatervoorziening, - meer beter gevarieerd voedsel. Steun aan projekten, die er op ge richt zyn de gezondheidszorg be reikbaar te maken voor iedereen: - mobiele klinieken, - opleiding gezondheidswerkers, ver pleegkundigen e.d. - gezondsheidscentra in de dorpen, - transport vervoer. Dat is wat SIMAVI nu reeds 55 jaar en geheel op eigen uw) kracht doet. SIMAVI is daarbij aangewezen op uw steun! Zij ontvangt geen subsidies. Daarom dit dringend beroep: steun SIMAVI giro 300 100 HAARLEM Kollektanten kunnen zich melden bij mevrouw ten Cate, Sluysweijdt 4, *«.1 T5 TO cn Zondag 24 febr. vierden de kabouters, gidsen en sherpa's van de Sint There- siagroep Baden Powelldag ter herden king van de veijaardag van Lord Baden Powell, de oprichter van de scouting. Eerst gingen we naar de Moeder Godskerk, waar we om elf uur allemaal netjes in de banken zaten in uniform wat enorm leuk was om te zien. Na de mis gingen we naar het Bruno- Gebouw waar we de verdere middag doorbrachten. Met zyn allen in een grote kring aten we ons broodje even was het stil, maar al gauw was het weer een gekwetter van jewelsteiOm een uur openden we, als eerste de kabouters, met hun Bam- bilielied en even daarna de gidsen en sherpa's. Toen werden we in twee groepen ge splitst. De ene groep, de sherpa's en de oudste gidsen, ging naar ons clubhuis achter de Willibroreduskerk. Daar was het pop pentheater Hoepla al aanwezig, die ons het een en ander vertelde over het hoe en wat van hun poppentheater, de poppen, de voorstellingen enz. Dat was erg leuk en zeker zo inter essant!! Enkele leden van ons werden uitgenodigd zelf een stukje op te voeren, met de hulp van enkele men sen van het poppentheater en ook dat was een succes! De jongere gidsen en de kabouters werden ondertussen leuk bezig gehouden met het maken van een eigen pop. Ze hadden zelf een lapje meegenomen en er kwamen leuken resultaten uit de bus en allemaal even trots op hun pop liepen nu zy naar ons clubhuis, want toen wy weer gingen, wachtte er voor hun een ontzettend leuke voorstelling, waar zy allemaal reuze van genoten hebben. Terwyi zy hier vol spanning naar ke ken, gingen de sherpa's er al weer op uit om een speurtocht uit te zetten in vier routes, voor de gidsen en kabouters en binnen de korste tyd wa ren de straten van Heiloo versierd met gele, rode blauwe en groene pyien, die daarna door de drukzoe- kende kabouters en gidsen gevolgd werden. Tegen vyfen was iedereen weer bin nen en dit was het einde van een ge slaagde middag en opgewekt ging iedereen weer naar huis. Vrijdag 7 maart staat de container weer voor onze scholen aan het Trompenburg. Dan kunt U van half negen 's ochtends tot vier 's mid dags al uw oude kranten, lompen e.d. er weer in kwijt. Wanneer het U echt onmogelijk is de kranten zelf te brengen, belt U c[an even naar de school en geeft U uw adres even door aan één van de leidsters. Er is meestal wel iemand die het dan even bij U komt ophalen. Wanneer U niet op deze vrijdag kunt, mag U de kranten (gebundeld of in dozen) ook op de vier dagen ervoor op school brengen. We vinden het nog steeds erg jammer, dat er toch nog wel eens stapeltjes bij de vuilnisbak staan. In elk geval alvast onze hartelijke dank voor de medewerking! Vriendelijke groeten van de leidsters en de ouderkommissies van St. Maarten en De Basseroet. Zo als bekend houdt de Alg. Ned. I.N.V. Bond iedere 2e dinsdag van de maand haar soosmiddag van 2 tot 5.30 uur in de H.S. V. kantine. Deze middagen zijn niet alleen voor ANIB leden, doch ook voor iedere A.O.W.-er, die behoefte heeft om wat ontspanning te zoeken. Men kan o.a. biljarten, kaarten, kienen, ja zelfs een babbeltje maken. Stel ons niet teleur, in hetgeen voor u is opgezet. Toon uw belangstelling om deze middagen te doen slagen. De koffie staat klaar en de entree is vrij Contactadressen P. Schouten, Groenelaan 6, Tel:330690; A. L. Bellekom, Kennemerstr.weg 324. Tel: 333797. Mevr. Wijker, Adm. de Ruyterweg 23, Egmond aan Zee Tel. 02206-1722. In Sander's meubelstad in Heerhugo- waard houden Hella van Os (Limmen) en Liesbeth de Vries (Heiloo) t/m 28 maart een expositie. Reeds eerder was hun werk in de Zevensprong te zien. Nu zullen zij echter in Heerhugo- waard met nieuw werk komen. Hella van Os met keramiek en Liesbeth de Vries met wandkleden. Voor de cursus van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling (NIVON) „Anders koken" blijkt in een grote belangstelling te bestaan. Er werden al een tweetal van 6 avonden gehouden en op dinsdag 11 maart begint er zelfs eeif derde cursus. Te houden in de St. Agnesschool aan de Pastoor van Muyenweg, en weer een zestal dinsdagavonden van 8 tot 10.30 uur. Bij het schrijven van dit berichtje is ook deze cursus al volgeboekt! Op zondag 9 maart 1980 van 10.00 tot 17.00 uur houdt de Nederlandse vereniging „De Verzamelaar" een gro te internationale verzamelbeurs van stenen, mineralen, fosielen. schel pen en koralen in Musis Sacrum, Velperplein, Arnhem C. PRENTBRIEFKAARTENBEURS Op zaterdag 15 maart 1980 houdt de Nederlandse vereniging "De Verzame laar" 'ni grote ansichtkaartenbeurs in de zaal van hotel-cafe-restaurant Herkert, Zuiderzeestraatweg 135 te Oldebroek. De beurs is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op maandag 25 februari werd in „De Rank" een openbare bijeenkomst gehouden door de Vrouwen in de V.V.D. afdeling Heiloo. Spreker, mr. G. J. van Leersum, kandidaat-notaris te Alkmaar, mocht zich verheugen in een grote belangstel ling. De heer van Leersum vertelde iets over het werk van een notaris in het algemeen en over erfrecht in het bijzonder. Door zijn heldere uiteenzetting wist hij veel zaken, die tot nu toe voor een leek onbegrij pelijk schenen, duidelijk te maken. Wanneer krijgt men o.a. met een notaris te maken? - Bij het rechtsverkeer in onroerend goed: b.v. het kopen of verkopen van huizen, het afsluiten van een hypotheek. - Bij het oprichten van een n.v., b.v., of stichting. - Bij het opmaken van huwelijkse voorwaarden. - Voor het maken van een testament. - Bij overlijden en uitvoering van een testament.Voor wie is het belangrijk een testament te maken? - Uitvoerig werd ingegaan op het zgn,langst-levende-testament waarbij wordt bepaald, dat als één der echtelieden overlijdt, zijn weder helft tot diens overlijden over de erfenis kan beschikken, met dien verstande, dat eventuele kinderen een vordering hebben op langst levende ouder. Dit is belangrijk om te voorkomen, dat langstlevende zijn/haar huis moet verkopen om het erfdeel van de kinderen te kunnen uitkeren. -Ouders met jonge kinderen kunnen in een testament laten vastleggen, door wie hun kinderen moeten worden opgevoed, als de ouders tegelijk zouden overlijden. -Ook voor samenwonenden en alleen staanden is het belangrijk, in een testament vast te leggen aan wie men zijn bezittingen wil nalaten. Na de duidelijke uiteenzetting van mr. van Leersum werd er dankbaar gebruik gemaakt van de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Het was voor vele aanwezigen een interessante en leerzame avond. Na haar dankwoord aan de heer van Leersum riep de voorzitter de leden van de „Vrouwen in de V.V.D." op aanwezig te zijn op de Jaarvergade ring van de V.V.D. afdeling heiloo op maandag 10 maart om 20.00 uur in de zaal van de Gereformeerde Kerk, Noordergeeststraat te Heiloo. Spreekster tijdens het openbaar ge deelte zal zijn Tweede Kamerlid mevrouw mr. A. Kappeijne van de Copello over het onderwerp: „Is een V.V.D. - P.v.d.A. kabinet mogelijk?" Gaarne wijzen wij de ouders van onze leden op de Oud-Papier aktie voor de Mini-trampoline. Daarvoor staat op za terdag 15 maart een container yoor u klaar op het terrein naast de kranten- schuur, te bereiken via de pastoor van Muyenweg wel via het hek aan de zij kant Westerweg kant van het Bruno- gebouw. Van 9 tot 12 uur 's morgens zijn daar leden van het bestuur aan wezig, om uw oud papier in ontvangst te nemen. Wij rekenen op uw mede werking. Laat ons bezwijken onder het papier!!!! Het bestuur Gewoontegetrouw organiseert de groep expressievakken van de St. Jan Mavo iedere twee jaar een kleine expositie, waarop de resultaten van de lessen handvaardigheid, textiele werk vormen en tekenen aan de ouders van de leerlingen en andere belang stellenden worden getoond. Ieder, die dus belangstelling heeft is van harte welkom in de aula van de school aan de Dors 2 te Heiloo en wel op vrijdag 7 maart van 19.00 u tot 21.00 u en op zaterdag 8 maart van 10.00 u tot 12.00 u. t£U*<S guus van der linden bloemsierkunst CARNAVALSVERENIGING DE NARRENKAP Algemene ledenvergadering 1980. Vrijdag 28 maart in het Open Huis aan vang 20.30 uur. AGENDA: 1. Opening, 2. notulen jaarvergadering 1979 3. financieel overzicht. 4. bestuursverkiezing, aftredend zijn Mevr. Avis en de Heer IJpelaan. Nieuwe kandidaten kunnen schriftelijk worden ingediend bij het secretariaat vóór 20 maart. 5. rondvraag. 6. sluiting. Wie in de winkel en in de bladen kijkt, op straat loopt of zoonlief naar dansles ziet gaan, kan het met eigen ogen constateren: het elegante pak is weer in. De Nederlandse man kleedt zich beter dan ooit. Nonchalante combinaties als hij jong is en het nieuwe ,,nette"pak voor de ouderen. Dat is de wollige wintertrend van 1980 die zich ook ïnhet voorjaar en de zomer zal doorzetten. Maar dan met meer fleur en leur. Opvallende pakken en aanstekelijke combinaties zijn er met name voor de jongeren, die steeds meer aandacht, tijd en geld investeren in een lekkere kleding van pantalon en jasje in een mooie, fijne wolkwaliteit. Daarnaast is er bij de Nederlandse mannen ouder dan 25 een toenemende belangstelling voor het „nette" pak. Maar dan wel het nette pak van de jaren tachtig: Fijne tot zeer fijne kamgarens met kleinê dessins en heldere kleurtonen die lekker licht dragen. BEELD VAN EEN PAK Hoe ziet dat nieuwe pak van 1980 eruit? De beige-tinten van vorig jaar zomer zijn verdwenen. Er is een duidelijke tendens naar intensief kleurgebruik: blauw, maar ook petrol, mauve groen, kaneelachtig roestbruin en niet te verge ten wit en zwart.. Combinaties van zachtere en sterkere kleuren kunnen daarbij voor aantrekkelijke effecten zorgen. Iii het spoor van de aandacht voor betere stofkwaliteit hebben de mode ontwerpers gezocht naar een „neo- chique". geïnspireerd op Amerikaanse invloeden uit de jaren vijftig. Als modieuze vrouwen dit voorjaar in hun kleding een Hollywood-look uitstralen met elementen van cowboy-kleding, dan draagt de modieuze man jasjes met rechte, verbrede schouders met vulling en een pantalon met smal toelopende pijpen. Het beeld van het pak geeft dan een taps silhouet te zien. Reden voor sommige deskundigen om nu al te spreken van een nieuw modetijdperk metarchitectonisch geconstrueerde kleding". Zeker is in ieder geval dat het nieuwe pak lekker is: soepel en licht, gemaakt voor natuurlijke bewegingen, geen stof die daar beter bij past dan de soepele honderd procent natuurstof die zuiver scheerwol is. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN NIEUWS VAN DE REISCOMMISSIE Woensdagmorgen 16 april fiesttocht met o.a. een bezoek aan Liobastich* ting te Egmond. Vertrek 9 uur begin Zeeweg. Voor deze fietstocht opgeven by de nieuwe reiscommissie voor 10 april. Maximaal 15 dames kunnen aan deze excursie deelnemen. Het zomerreisje is vastgesteld op dins* dag 27 mei. De reis gaat via Rotterdam [Koffiestop]Zuid Hollandse eilanden, Haringvlietbrug naar Goeree Over* flakkee [Lunch], Grevelingendam, Schouwen Duiveland, bezoek aan Zie* rikzee en daarna over de 5022 m, lange Zeelandbrug via Zuid Beveland naar Walcheren. Bezoek aan Middelburg: Stadhuis en Abdy. Rondrit Walcheren via Goes naar Bergen op Zoom [diner]. Reissom incl. tolgelden 54,.. Opgeven tot 1 mei. Leden van de nieuwe reiscommissie zyn: N. Bakker-van Dam, Westerweg 155; C. de Jong-van Kleef, Marienstein 169, tel. 330589; en A.Zwart-Buter, Schuine honbdsb.laan 65, tel. 334042. CURSUSSEN POPPEN MAKEN o.l.v. mw. Rietveld, 5 lessen te beginnen op dinsdag 25 maart 's avonds van 7.30 uur tot 9.30 uur. In overleg met mw. Rietveld zullen we één week over slaan i.v.m. de paasvakantie. De kosten zyn 30,— p.p. incl. materiaal en kopje koffie. PECH ONDERWEG: Deze cursus is op woensdag 7-14-21 mei 's avonds van 7. 30 tot 9.30 uur. Op 28 mei, 4 en 11 juni is nog een cursus georganiseerd. Deze worden gegeven in garage Met, bij de Loet, Dokters laan 29. Deelnemers krijgen schrif telijk bericht. Kosten zijn nog niet bekend. HAARVERZORGEN: op dinsdag 11, 18 25 maart en 1 april 's morgens van 9.30 tot 12 uur in het Open Huls. Kosten 40.--p.p. SPINNEN EN WOLWEVEN o.l.v. mw de Ruiter te beginnen op 10 sept. 8 lessen van 9.30 tot 11.30 uur. HINDELOOPER SCHILDEREN voor beginners. KNEEPJES YAN HET VAK. De moei* ïyke onderdelen van het naaien worden u op deze cursus geleerd. BLOEMSCHIKKEN LEER UW NAAIMACHINE KENNEN 3 lessen van 2 i uur. Kosten 17.50. SCHILDEREN EN TEKENENo.l.v. de heer Gras. INDISCHE KEUKEN voor beginners, 12 lessen t ƒ85.00 Incl. Ingrediënten. Deze cursus wordt In ALkmaar gehouden. De laatste cursussen worden in het najaar gegeven, maar geeft u zich nu vast op! Dit kan by Toos Piersma, tel. 334740, og Nelvan Leeuwen, tel. 333973. Voor YOGA op maandagmiddag kunt u zich opgeven of inlichtingen ver- krijgen by mw» de Jong, tel. 335108. Verleden jaar gaf de HOV een uitvoe ring van „Ein Walzertraum". Het belooft zaterdag 22 en 29 maart weer een schitterende uitvoering te worden die de HOV zal gaan geven van „der Bettelstudent" van Carl Millöcker. Na de goede ervaringen van verleden jaar wordt er weer gewerkt met het Radio promenade orkest. Een jaar lang is er zeer intensief gewerkt om tot dit resultaat te komen. Wim Noteboom uit Egmond a/d Hoef heeft de partijen allemaal met de leden ingestudeerd, terwijl Gerard Schuyling de regie in handen heeft. Hij kaó bogen op een ervaring van 10 jaar bij de Langedijker operette. Het belooft een prachtig luister- en kijkspel te worden, er is veel aandacht aan de kleding en de decors besteed. Daar verschillende leden van de HOV een kursus grimeren hebben gevolgd, gaan deze dit werk nu zelf doen. De animo voor het meezingen bij de HOV blijkt niet alleen groter maar ook intensiever te worden, wat mag blijken uit het feit dat verschillende leden zanglessen hebben genomen. Greet Hogerheide is verantwoordelijk voor het aardige omslag van het pro gramma en de affiche. De dirigent Paul Boeken (van de Ned. opera) zal over het geheel de dirigeerstok zwaaien en er voor zorgen dat alles zo goed mogelijk verloopt. Kaarten zijn te krijgen bij Jan en Tine Braam in de Winkelhof, Piet Avis op het Stationsplein en bij sigaren* magazijn J. Twisk in Egmond a/d Hoef. De generale repetitie wordt gehouden op 21 maart, ook in de aula en zal een avond voor de zonnebloem worden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 6