SPORT en SPEL Met onze NIEUWE TV VERHUUR SERVICE RADIO BAKKER HeÜOO 5 Nederland huldigt zijn Canadese Bevrijders Zeg 'ja'...dan bloeien ook üw tulpen 't volgend voorjaar in Canada! li II Ate de Vries en Willem Hemmekam, hobbyisten op de zijspan-motoren t. 1=1 1*1 1=1 1*1 1=1 1*1 1=1 1*1 1=1 1*1 1=1 1*1 1=1 1*1 1*1 1*1 J De nieuwe betrouwbare prive-huur methode voor zorgeloos en voordelig kleuren-TV kij ken. Morgen al kunt u het zien in briljante kleu ren. Geen koop. Geen aanbetaling. Mas wel volledig privé kijkplezier met volle garantie en splinternieuwe apparatuur! Kom kijken en laat u vrijblijvend informeren Wat gebeurt er als u meedoet? Hoe kunt u meedoen? Wilt u nog meer weten? w V. Kennemerstraatweg 255 - Heiloo - Tel. 072 - 330262 U krijgt een splinternieuwe kleuren-TV naar keuze in hui-s. U heeft nooit onderhouds- of reparatiekosten. U betaalt slechts een voorde- ig huurbedrag (zonder huur verhoging). U krijgt na 3 jaar weer een geheel nieuw toestel. Apparaat kan tussentijds gekocht worden. Nederland viert binnenkort - in dankbaarheid - de 35ste verjaardag van zijn bevrijding. O.a. door 1250 Canadese oudstrijders gastvrij te ontvangen. Vele tienduizenden andere Canadese oorlogsveteranen blijven echter thuis. Laat merken dat u ook hen niet bent vergeten! Doe mee aan de nationale manifestatie "Thank you Canada". 1. U ontvangt naam en adres van een oud-strijder plus twee oorkonden. Een om ingevuld en ondertekend zelf naar Canada te sturen, b.v. met een briefje of foto, als blijvend bewijs van uw dankbaarheid. Een om zelf te houden als historisch aandenken. 2. U draagt bij aan de ontvangst van de 1250 oudstrijders. 3. Een pakket met 50 bollen van oranje-rode tulpen wordt door ons Comité rechtstreeks naar 'uw' oud-strijder verzonden. Maak nu f28- over op bankrekening 56.01.26.085 of op postgiro 202010, t.n.v. "Tulpen voor Canada", Hillegom, of stuur een ingevulde en ondertekende betaalkaart ad. f28,- aan: "Tulpen voor Canada", Postbus 17-2, 2180 AD Hillegom. Vraag in dat geval ons vouwblad aan! Met veel interessante feiten en historische foto's over de prestaties van het Canadese Bevrijdingsleger in Nederland. Maak dan voor porti en verzendkosten f 1,50 (extra) over! O 1 U'TKIJKPOST *-.< uttm wwiiwi—i 16 APRIL 1980 Motor met zijspan. Een tak van de motorsport die eigenlijk het minst tot de verbeelding spreekt. Over mannen als Wil Hartog, Boet van Dulmèn en Jack Middelburg raakt de media niet uitgepraat en geschreven, maar rijders die zich met zijspan over de circuits plegen voort te bewegen krijgen van de pers maar erg weinig ruimte. Want zeg nou eerlijk, wie heeft er buiten Heiloo nou ooit gehoord van Ate de Vries en Willem Hemmekam? Als u zou horen dat beide heren kampioen klootschieten waren, zou u het ook geloven. Ate de Vries (25) en Willem Hemmekam (27) hebben met kloot schieten echter nog nooit een prijs ge- wonnen. De sport die zij beoefenen is het al eerder genoemde motorrijden met zijspan. Niet door zanderige en heuvelachtige terreinen, waar b.v. de gebroeders Van Heugten en Cor den Biggelaar zich zo thuisvoelen, maar gewoon" op de weg. Het hoe en waar- om legt Ate, die net als de op de och tend van dit intervieuw afwezige Willem Hemmekam al jarenlang in Heiloo woont, hieronder uit. Wedstrijden Zowel Willem als ik rijden al jaren motor. Ik bedoel niet voor wedstrijden, maar gewoon privé, zoals tiendui zenden anderen dat ook doen. Zo'n drie jaar geleden werd ik door een kennis van mij, Peter Boot, benaderd of ik naast hem in zo'n zijspannetje wou zitten. Dat leek me wel leuk en na een paar keer oefenen begonnen we aan wedstrijden mee te doen. Grote successen haalden we niet, want Peter had een oude B.M.W., die zijn beste tijd had gehad Wanneer we met dat oude ding niet op de laatste plaats" eindigden hadden we al een goede presta tie geleverd. Het ging ons echter niet zozeer om de resultaten als wel om het plezier.In die drie jaar hebben we ongelooflijk veel gelachten. De sfeer bij die zijspanracers is ook heel gemoedelijk. Dat komt omdat er in Nederland niét veel zijspannen zijn, in totaal zo'n veertig stuks. Op den duur leer je iedereen een beetje kennen en dat is natuurlijk wel leuk. Wanneer mogelijk helpen we elkaar ook met allerhande spulletjes. Sponsor Het enige nadeel bij die zijspannen is het grote klasseverschil. De grote kanonnen, zoals oud-Nederlands kampioen Cees Smit rijden allemaal internationaal en hebben ook allemaal een sponsor. Dat houdt dus in, dat ze veel beter materiaal hebben, meer wedstrijden rijden en dus ook meer routine hebben. Zo'n achterstand is als gewoon privé-rijder niet weg te werken. Tegen zulke gastén is er gewoon geen beginnen aan. Iedere wedstrijd wordt je minstens wel één keer gedubbeld en dat is niet altijd gven prettig". Duidelijk is dat je zonder sponsor in de uiterst kostbare race-sport nooit een grote" kan worden. Al heb je nog zoveel talent, zonder goed materiaal kom je er niet. Ate de Vries kan dat alleen maar be amen. ,,Het is inderdaad een zeer kostbare affaire", aldus Ate. Bij zo'n motor gaat er vaak iets kapot en dat moetje allemaal zelf betalen. Daarnaast heb je dan nog de aanschaf prijs van de nieuwe machine, een Susuki 750 cc, en natuurlijk de reis- en verblijfkosten. Tevens moet ik vaak vrijaf nemen van mijn werk (Ate werkt in de bowling van Dirk Hommes) en dat kost ook allemaal centjes". Verkering Helemaal zonder sponsor zijn de Hei- looënaren niet. Enige tijd terug had Ate verkering met de dochter van aan nemer Kaandorp. Kaandorp hoorde van Ate's liefhebberij en stelde'hem een busje van het bedrijf ter beschik king. Met dat busje, waarin genoeg ruimte is voor de motor, stropen de coureurs in de week-einden de cir cuits af. Even leek er een kink in de kabel en het busje te komen, toen de verkering uitraakte. Gelukkig voor de Heilooënaren maakte dat voor de heer Kaandorp geen ver schil en Ate en Willem mochten van het busje gebruik blijven maken Hoewel het resultaat van de eerste wedstrijd in Zandvoort wat tegenviel, hoopt Ate dat de resultaten dit seizoen toch wat beter worden. Zowel Willem als ik moeten aan de situatie even wen nen. Willem is voor het eerst van zijn léven bakkenis, terwijl ikzelf voor het eerst aan het stuur zit. We moeten ge woon nog wat op elkaar ingespeeld raken. Als dat eenmaal is gebeurd, verwacht ik dat we langzamerhand bij de betere plaatsen zullen gaan komen," aldus een tamelijk optimisti sche Ate de Vries. BILJARTCLUB O.K.K. Met nog enkele wedstrijden te spelen zijn er voor de derde plaats nog steeds 3 kartdidaten. Bij gelijk eindigen is het volgens afspraak een enkele kompetitie voor deze 3 mensen. Donderdag 17 april is de uitwedstrijd tegen b.c. La Strada wat betekent dat wij eerst gaan spelen met de leden die - ook de thuiswedstrijd aanwezig waren. De uitslagen van de laatste kompetitie avond zijn: D. Pepping - J/Klaasse 2-0 J.Baltus - P. Willems 2-0 V D. Pepping - P. Willems 0-2 D. Pepping - Th. Molenaar 0-2 v P. Bolten - L. v. Schooten 0-2 Th. de Waard - W. Groot 0-2 J. Baltus - J. Klaasse 0-2 J. Komen - C. v. Dooren 0-2 S Door ziekte van C. v. Dooren speelt G. Snel zijn laatste wedstrijden. Deze wedstrijden tellen wel mee voor de derde plaats. De thuiswedstrijd tegen de Molen is nog steeds op 6 mei. BILJARTCLUB „LA STRADA" Uitslagen dinsdag 8 april tegen O.K.K. 'I J. Molenaar - G. Snel 0-2 W. Schouten - N. Bijvoet 0-2 J. Bok - P. Haanraads 0-2 •5 C. Nanne - W. Hink 0-2 J. v. Vegten - J. Jonker 2-0 G. J. Beentjes - R. v.d.Gulik 2-0 R. Manshande - Th. de Waard 2-0 K.Goeman - M. v. Zaal 2-0 René Nanne - L. v. Schooten 2-0 K. Morsch - P. Bolten 2-0 Th. Hoogeland - G. Snel 2-0 P. Kroon - J. Komen 2-0 J. de Waal - D. Nanne 2-0 Ron Nanne - R. v.d.Gulik 2-0 B. Bakker - N. v.d.Kamer 2-0 J. Bijvoet - P. Willems 0-2 v Totaalstand 22-10 voor ,,La Strada". Donderdag 17 april a.s. is de return 5 waarbij iedereen wordt verwacht. Uitslagen competitie 10 april: J. Bok - R. Manshande 0-2 W. Schouten - J. Bok 2-0 J. Bok - J. Kuiper 2-0 G. J. Beentjes - J. Kuiper 0-2 G. J. Beentjes - P. Kroon 0-2 - J. de Waal - J. Kuiper 2-0 J. de Waal- B. Bakker 0-2 C. Nanne - B. Bakker 0-2 J. v. Vegten - J. Molenaar 0-2 Ron Nanne - P. Pilkes 2-0 Ron Nanne - J. Bijvoet 0-2 B. Bakker behaalde als enige de volle winst (2 part. 4 punt) en stijgt daardoor 4 plaatsen. Stand aan kop: 1. René Nanne (kamp) 38 28-1-9 57 2. Dick Nanne 36 22-2-12 46 3. Wil Schouten 37 22-1-14 45 4. John Bijvoet 38 22-1-15 45 5. Teun de Waard 34 21-0-13 42 6. Piet Pilkes 38 21-0-17 42 De strijd om de 2e en 3e plaats blijft in alle hevigheid doorgaan, omdat hier- i mee ook bekers te verdienen zijn. Succes allemaal! D.V.W. NIEUWS Zaterdag 19 april a.s. beginnen we vteer met de eerste wedstrijd voor de zeeviscompetitie. Deze zal gehouden worden aan de Breezanddijk. Verzamelen voor deze wedstrijd om 6.00 uur bij het Open Huis. U kunt zich opgeven tot donderdag 20.00 uur bij G. Mooy, tel. 331686. Dit i.v.m. het be stellen van het aas. Denkt u nog even aan de komende wedstrijd- en jaar vergadering op resp. 25 april en 2 mei in café La Strada. Aanvang 20.00 uur. ZWEM EN POLOCLUB HEILOO Héren 1 kringkampioen Zaterdagavond was er veel publiek in het zwembad ,,De Witte Brug" te Castricum. Het eerste waterpoloherenteam moest tegen de lastige tegenstander ,,Oude Veer" uit Anna Paulowna spelen. Voor de heren, van Heiloo was het een kampioenswedstrijd. Ze moesten deze wedstrijd met twee doelpunten verschil winnen om zich kringkampioen te mo gen noemen daarmee te promoveren naar distrikt. Beide ploegen gingen fel van start. ,,Oude Veer" nam tot schrik van Heiloo de leiding 1-0. Maar door de uitgestippelde tactiek van trainer/coach V.d. Meer goed op te volgen kon al snel de stand op 1-1 gebracht worden en was de stand na het eerste part 2-1. ,,Oude Veer" gaf zich nog lang niet gewonnen en scoorde de gelijkmaker 2-2. Er werd aan beide zijden enorm goed en sterk gespeeld in dit gedeelte van de wedstrijd. Heilooscoorde echter meerdere malen. In het derde maar vooral het vierde part bleek de conditie van Heiloo stukken beter dan ,,Oude Veer", daardoor wist men de eindstand op 8-2 te brengen. Eer) uitslag die het kampioenschap voor Heiloo veilig stelde en promotie naar district een feit is'. In het 2e lustrumjaar van Heiloo een plezierig jubileumgeschenk. Heren 3 haalde zaterdagavond het hu zarenstukje uit om met 5-4 te winnen van koploper de Ham 3, de tot dan on geslagen kampioen in poule 5. H.A.C. NIEUWS SPEEDOJAARGANG WEDSTRIJDEN TE HOORN Zondag 13 april werden de speedojaar- gang zwemwedstrijden verzwommen te Hoorn Tien meisjes van de jaargangen '67 t/m '70 deden mee. Bijna alle meisjes verbeterden hun persoonlijke tijd. Marlies de Graaf jaargang '70 zwom een goede wedstrijd en verbeterde haar tijd met 9.3 sec. en zwom nu 2.01.9. Marieke Lentink en Gertia Havermans jaargang '69 zwommen beiden een goede 100m. rugslag. Beiden verbeter den hun persoonlijke tijd. Marieke Lentink zwom 1.42.5 (1.47.8) en Gertia Havermans 1.41.1 (1.42.6). Op de 100 m. schoolslag meisjes jhar- gang '68 kwamen 4 meisjes uit. Anja Bijtelaar verbeterde haar tijd met 0.8 sec. en zwom 1.56.7. Ymke Lammertse verbeterde haar tijd met 1.1 sec. en zwom 1.54.3. Sandra metselaar bleef niet achter en verbeterde haar tijd met 0.3 sec. en zwom 1.48.3. Janine Swaak had een slechte start en een foutief keerpunt wat haar tijd nadelig beinvloedde en ze tot een tijd op de chronometer kwam van 1.51.7 (1.50.8). Op de 100 m. rugslag jaargang '67 kwamen 3 meisjes uit. Sandra Zonneveld verbeterde haar tijd met 18.1 sec. en zwom 1.52.7 (2.10.8). Karin Borst zwom 1.39.3. - Areke de Hoop zette haar persoonlijke tijd scherper met 0.8 sec. en zwom een goede tijd van 1.25.5 (1.26.3). MEUBELSPECIALIST BIJNA KAMPIOEN BIJ BOWLING HEILOO Door het 2-2 gelijke spel van The Spots/Meubelspecialist tegen The Indians is de ploeg van Janny Kam steeg, zelf met 458, op een haar n$ kampioen van de maandag-vroeg. Concurrent The Cowboys kwam wel iets dichterbij door de 3-1 winst op Pin- bollen, vooral door de 519 van Colin Payne. The Arrows heeft na de 4-0 nederlaag tegen Meertreffers geen uitzicht meer op de tweede plaats. Ron Schop- man met 504 scoorde weer het beste. Disco Heiloo kreeg weinig kans tegen Rollebollers, 1-3, waar Jan Oud met een game van 170 er knap uitsprong. Dé stand van de maandag-vroeg met nog drie wedstrijden te spelen: team gew. pinfall gem Meubelspecialist 75 57819 770 Cowboys 64 57194 762 Arrow 53 52824 733 Rollebollers 53 48881 651 Disco Heiloo 50 48694 649 Meertreffers 42 46179 669 Indians 35 47798 637 Pinbollen 33 47299 630 Bij de maandag-laat behield Matadoren de 2 punten voorsprong door Altijd Raak met 4-0 te kloppen. Cees van Vliet met 474 was nu eens duidelijk de top scoorder. Brunswickers versloeg in de strijd om de tweede plaats Massa Strike met 4-0 vooral door een regelmatig scorende Ans de Man met 470. Huiswaard II snoepte een puntje af van Pro Shop Heiloo vooral door de 200- game van Trijnie Strating. Rina Molenaar met 392 zorgde er voor al voor dat Kattenberg gelijk speelde tegen Pintreffers. De eérste kampioen bij de huisleaques werd Goed Raak bij de dinsdag- laat. Het team met Mart Kors, Aad Tuyn, Gerrit Buitenhuis, Kees Pels, Hans Grapendaal en Piet Pels klopte concurrent Kokkelkoren met 3-1 en werd daardoor onbereikbaar. Lest Best rukte na eon 3-1 zege zelfs op naar de derde plaats. Aris Groot met 480 is nog niet zeker van de eerste plaats bij de heren in tegenstelling met Anneke Elout bij de dames, die met 138 7 punten voor &taat. T.Z.N. klopte Pinkillefs met 3-1 vooral de 456 van Henk Schoen. Lucky Strike met Jlans Steenhart in de hoofdrol met 492, klopte Try Again met 3-1. OP KONINGINNEDAG GROOT SPORTTOERNOOI OP H.S.V.-KOMPLEX De zes R.K. Basisscholen zullen op 30 april a.s. hun sportieve krachten meten om de eerste plaats op te eisen. Alle scholen komen met één handbal- en één voetbalteam op het H.S.V.- terrein. Vele uren wordt er door de jeugd getraind vaak onder het toeziend oog van, hun sporen reeds verdiend hebbende, trainers(sters). Het beloofd daarom weer een van spanning sid derend gebeuren te worden hetgeen nog zal worden gecompleteerd door een bekende doelman welke zijn klasse aan ons zal vertonen. Het H.S.V.-bestuur heeft, met haar medewerkers, alles tot in de puntjes georganiseerd om het, even als vorig jaar, weer tot een grandiose happening te maken. De bekers, welke op het spel staan, zijn momenteel in het bezit van de Rehoboth- en de C.W. school. Aangezien nieuwe (grotere) zijn aan geschaft mogen de in het bezit van genoemde scholen zijnde bekers in hun kast blijven sieren. Aan de win nende teamleden, zullen als persoon lijke prestaties, medailles worden over handigd. Er zal een halve competitie worden afgewerkt. De wedstrijden wel ke 2 keer 15 min. duren beginnen om 8.45 uur. De prijs uitreiking zal om cir ca 14.30 uur plaatsvinden. Geen enkel team speelt graag voor lege tribunes. Daarom een oproep aan alle suppor tersWE REKENEN OP JULLIE. JONGENS EN MEISJES KOMT DUS ALLEN NAAR HET H.S.V.-COM- PLEX. Moedig met alles wat sportief is en lawaai maakt je favonete team aan. Ouders en leerkrachten stel de jeugd niet teleur en kom naar de H.S.V.-ter reinen. Bewonder de prestaties. Uw aandacht en aanwezigheid geeft de vleugels. BOWLING BOND HEILOO Bij Bowling Bond Heiloo is het einde van de huisleaque (competitie) '79/80 in zicht. In de verschillende leage's is het een sportief gevecht om de eer ste plaatsen. Er wordt dan ook nogal eens van plaats gewisseld. Behalve bij de maandag-vroeg league, daar staat het team van "De Meubelspecialist" nu al vanaf de eerste speelavond op de eerste plaats. Een opmerkelijke prestatie omdat de tegenstand ^root is en het team met veel zieke en geblesseerde spelers/sters te kampen heeft. Voor het team komen uit: Janny Kam steeg, Eef Kinneging, Jan Waag- meester, Henk Kooistra, Antoon Pe kel en Kees Raaphorst. Ook op landelijk niveau behaald dit team aardig wat succsessen. In de Trio Laegue te Leiden staat het team op een goede plaats voor de super finale, deze Trio League wordt over een aantal zondagen gespeeld met twintig trio's. Na zeven speeldagen gaan de zes beste trio's over naar de super fi nale. Vooral Janny Kamsteeg als lijst aanvoerster bij de dames (individ.) speelt hier bijzonder goed. Ook in de landelijke bowling league 2de klasse A, wordt een aardig balletje mee ge rold. Bij de Bowling Bond Heiloo staan de spelers/sters op de individuele ranglijst hoog genoteerd. Vooral An toon Pekel die met 174 gemiddeld op de eerste plaats staat bij de heren. Maar ook Jan Waagmeerster met 169 gem. (3de plaats) en Eef Kinneging (5de) met de hoogste game 252 doen het erg goed. Bij de dames staat Janny Kamsteeg op de tweede plaats. Nog een paar speelavonden rest het team in de huisleague, van de super fina le van B.B.H. Zeker is dat ze hun titel van vorig jaar zullen verdedigen en hopelijk met succes! In de Nationale league staan nog twee speeldagen o- pen, met de steun van de reserve spe lers Joop Kaitjily en Hans Schultz hoopt het team zich te handhaven in de tweede klasse A. P U1TK C: Holland 1345-1980 Hollande Tulpen voor Canada is een project van de Stichting Nationaal Comité Thank you Canada Beschermvrouwe: Hare Majesteit de Koningin. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De interne competitie van de Heilooer schaakclub Oppositie beginton einde te naderen. Verreweg de beste pa pieren voor de clubtitel hebben Slob en Veldt. De eerste leidt met ruim een punt voorsprong, maar zijn afgebroken partij tegen van Etten lijkt een verlo ren zaak. Veldt heeft nog een afge broken partij tegen Niehaus. Deze zal wel remise worden, al is winst voor Veldt niet uitgesloten. Dus nog span ning volop. Verder heeft alleen Heerin- ga nog theoretische kansen op de titel. Hij staat een punt achter op Veldt. Van Hoek heeft in de ronde van deze week zijn laatste kans op de titel ver speeld door in een rechtstreeks duel van de clubkampioen te verliezen. De uitslagen van deze week luiden: Slob - van Hoek Ens - Heeringa Alleman - Zeeman Haazelager - de Graaf Verwey - v.d. Blom Mantel - v.d. Lecq 0-1 0-1 0-1 Vi - Vi 0-1 Vï-1/* Hafkamp - Ooyevaar Reus - Veldt Niehaus - van Bentum Landzaat - van Etten Kerssens - Merkelbach Werksman - v. Lienen Moeyes - Maas Wagenaar - Bos 0-1 l/2J/2 0-1 afg. 0-1 0-1 1-0 1-0 Inl Wi Na Ad Pk SY

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 16