ALGEMEEN NIEUWS .AVIS' m RP Denk eerst even na voordat u een huisdier neemt Deze weekeen S.R .V.wagen vol ZONNIGE aanbiedingen 1.29 1.59 0.59 1.45 1.59 1.19 1.69 1.98 0.99 "TecKTOPPEg 1.29 1.35 1.89 2.95 1.85 1.09 3.50 2.45 rsAix V- o UQÖbruna #B0ERSEN% 60° gr, 0.85 zz-eSs X- IZé» o o Sla 0.89 Nationale klederdrachtenmanifestatie op Flevohof Keeman Heiloo B.V. neemt assurantie kantoor over t - GELAAGD GLAS IN VERBAND MET AUTOVAKANTIE Yachtzee Scorebloc boekhandel Stationscentrum 79W 3:1 HEILOO King Fisher insteekhengels 21.75 29.75 49.75 59.75 71- Jan Glorie Henk Kaandorp Paul Morsch Paul Roelands Niek van Santé Wim Stoop Henk Wit Wim van Wijk 6 Amster dammertjes Zak Nibbit cocktail Beker Gort of bloem Yokidrink naturel Yokidrink diverse smaken 2 pakjes Zeeuws Meisje Kuipje SRV Halvarine literfles Melfri chocolademelk literfles SRV halfvolle koffiemelk litërfles SRV Sinas 1 "J LH KArvfaL:-L "f fe literpak SRV appelsap of Sinaasappelsap literfles Rivella blauw Unox Smac 200 gram Kotex maxi Kotex mini Vruchtenhagel 300 gram Proset Haarlak 2 krop 3 pond nieuwe aardappelen Malta's BEJAARDEN BEREIDEN EN BEWAREN VOEDSEL VAAK VERKEERD Pas op met alternatieve zuigelingenvoeding KORTE NIEUWTJES OVER FOTOGRAFEREN EN SMALFILMEN p w/%w, Een gebroken autovoorruit een gebroken vakantie Dat steentje kwam aan als een rotsblok, vertelt u de familie als u weer thuis bent. Het kostte me twee dagen van mijn kost bare vakantie, zoeken naar een dealer, een vreemde taal, wachten tot het weekend voorbij was, mijn ruit was natuurlijk weer nergens te krijgen. Afijn de ellende kon niet op. Dat kan je overkomen met een geharde voorruit. We moeten dit bedenken voor we op vakantie gaan met de auto zo ver van huis, want het is heel simpel te voorko men. Monteer een gelaagde voorruit. Als u een steentje tegen een gelaagde voorruit krijgt ontstaat er alleen een sterretje. Met zo'n ruit kunt u veilig doorrijden, vakantie vieren en naar huis rijden, daar kunt u hem dan laten vervangen. Een geharde voorruit valt in duizenden stukjes uiteen; met zo'n ruit hunt u veilig doorrijden, vakantie vieren en naar huis rijden, daar kunt u hem dan laten vervangen. Een geharde voor- riiit valt in duizenden stukjes uiteen; met zo'n ruit kunt u alleen nog stapvoets doorrijden. Een gelaagde ruit bestaat uit twee lagen glas met daartussen een taaie kunststof laag. Hoe kunt u nu zien wat voorruit er in uw auto zit? In 70% van de negentientachtiger modellen zit een gelaagde ruit, in een hoekje staat dan laminated". Bij de geharde ruit staat er toughened, sen andere manier is een polaroid zon nebril op te zetten. U ziet dan allemaal vertikale strepen over de ruit lopen, (dit rijn als het ware de sporen van de gloeidraden in de oven). Die blauwwitti- §e olieachtige vlekken zijn soms ook bij sen bepaalde lichtinval op een schone mit zichtbaar. ARAM heeft door heel Nederland vesti gingen die dag-, nacht- en weekend-ser vice verlenen in geval van een gebroken voorruit. Op 24 adressen kunt u voor vsparatie of het monteren van een ge ogde ruit in verband met de vakantie !erecht. ARAM heeft alle ruiten op •oorraad en helpt u direkt. Bij deze Wrijven zijn gratis dealernetkaartjes srkrijgbaar met de adressen die dag, 'acht en in het weekend voor u klaar Haan. ARAM Zonnedaken, veilig, comfortabel en sportief We stekemons geld niet meer zo snel in grote dure auto's met veel motorvermo gen, want dat kost veel geld aan benzine en allerlei belastingen. Toch kan het autorijden veiliger, comfortabeler en sportiever, zonder dat dit in de papieren behoeft te lopen. Het monteren van een ARAM Zonnedak is zo'n mogelijkheid. De keuze bij ARAM is zeer groot, wel zo'n 8 verschillende maten en soorten. Er is een enkel dak en een tandemdak. Het zonnedak bestaat uit een glazen ge deelte en metalen frame. Het veiligheids glas is open te zetten en zelfs geheel uit- neembaar. Op het glas is een warmte werende coating, een ontwikkeling uit de ruimtevaart, aangebracht. Het frame geeft het autodak extra ste vigheid. Proeven met een auto die in een ravijn werd gereden maken duidelijk dat het dak veel ernstiger zou zijn ingedrukt als nu het geval is. In open gezette stand werkt het dak als spoiler en airconditioning. De lucht wordt uit het voertuig weggezogen zon der tocht of lawaai te maken. In auto's waar gerookt wordt is dit werkelijk ideaal. Verkoudheid door openstaande portier ramen is nu ook verleden tijd terwijl het verkeerslawaai via de zijkanten veel direkter binnenkomt dan via het open staande dak. Het kontakt met de buitenlucht is op deze manier dan ook een prettige erva ring op lange tochten. Een zonnedak zorgt dat het auto-inte rieur een lichte en zonnige indruk geeft en maakt van u een opgewekte automo bilist. ARAM heeft bijzonder veel ervaring in het monteren van deze zonnedaken in allerlei auto's. Van vrachtwagens tot be stelauto's en van Chevrolet tot Opel Kadett. ARAM monteert zo'n dak vakkundig en lekkagevrij in één dag ('s morgens bren gen, 's avonds halen) en geeft 1 jaar garantie. In tegenstelling tot andere daken zijn de glaspanelen van het ARAM Zonnedak op vier punten strakker te stellen waar door lekkage is uitgesloten. In de show room van ARAM Autoglasservice zijn de dakjes geëxposeerd. Onder het genot van een kop koffie kunt u aan de hand van de foto's rustig bekijken hoe zo'n dakje in uw auto staat. ARAM heeft duidelijke foto's van alle merken waarin zo'n dakje is gemon teerd. wonen CLUSTERPROJECT IN DE PURMER Door de woningstichting "Patrimonium Zaanstreek/Waterland" wordt in de Purmer een woningbouwproject voor bereid waarin 15 rolstoelwoningen zijn opgenomen voor ernstig lichamelijk gehandicapten, met een zgn. "A.D.L.-unit". Een A.D.L.-unit is een gebouw waaruit ondersteuning wordt gegeven voor de algemene dagelijkse levensbehoeften, zoals bijv. hulp bij wassen, aankleden, in en uit bed komen enz. De start van de bouw van deze rol stoelwoningen is gepland in nov. 1980. Deze zullen binnen een straal van 100 meter rond de A.D.L.-unit, ver spreid in de woonbebouwing, worden gesitueerd. Ernstig lichamelijk gehandicapten die hulp nodig hebben voor de dagelijkse levensactiviteiten om zelf standig te kunnen functioneren wordt de mogelijkheid geboden om zich als kandidaat te melden bij de gemeente Purmerend. Ook gezinnen waarbij het functioneren van de gehan dicapte in gezinsverband leidt tot een overbelasting van de directe omgeving kunnen zich aanmelden. Bij de selectie zal o.a. rekening gehouden worden met gemeente van herkomst en met de hui dige woonplaats. In het complex worden rolstoelwonin- g'en gebouwd zowel voor alleenstaan den en tweepersoonshuishoudens als voor gezinnen. Gegadigen kunnen zich aanmelden bij het Bureau Financiering Woning bouw, kantoorgebouw Waterlandplein 3, kamer 112, Purmerend, tel. 02290-23054, toest. 122. 24- UURS-PROJECT OUDORPER POLDER-NOORD In Alkmaar is eenzelfde soort cluster project als in Purmerend vrgwel ge reed. Woningen en A.D.L.-unit zgn inmiddels opgeleverd. Wanneer de A.D.L.-assistentie, waar nog enige onduidelijkheid over bestaat, geregeld is en de individuele aanpas singen gerealiseerd zullen zgn, kunnen de bewoners hpn woningen betrekken. Geïnteresseerden kunnen zich nog steeds aanmelden bg de gemeente Alkmaar, Bureau Huisvesting, Tessel- schadestr. 1, Alkmaar, tel. 072-127405 [vragen naar de Heer Heusy], maar zullen dan wel nog op een [nog niet zo lange] wachtlgst wor den geplaatst. WOONVORM B IN PURMERENDx Naast het clusterproject wordt in Pur merend door de Stichting Woonvoor zieningen Lichamelijk Gehandicapten Noord-Holland-Midden ook gewerkt aan het totstandbrengen van een zg. UITKIJKPOST zu Piu» i /d0 STATIONSPLEIN 1 Wij zijn 's MAANDAGS GEOPEND. Kapsalon van Eikeren, Kennemerstr.weg 388, Heiloo, tel. 331078. 3 m van 27.75 voor 4.25 m van 43.75 voor 5.50 m van 66.75 voor 6.75 m van 82.75 voor 8.00 m van 109.75 ^BB i ügfl B L^x*l n— mm w B JBm trt .TT-:-**:- C.„, "woonvorm-B". Het gaat om een in de normale bebouwing geïntegreerde woonvorm voor ca 24 lichamelgk ge handicapten die niet in staat zgn tot zelfstandig wonen. Noodzakelijk hulp en begeleiding alsmede enige sociale begeleiding zal vanuit de woonvorm worden geboden. Naast een aantal ge meenschappelijke ruimten, zoals recreatieruimte, wasserette, hobby - ruimte enz. zal elke bewoner de be schikking hebben over een indi viduele woon-unit [zitsiaapkamer, sani tair ruimte, kookgelegenheid]. Voor fi nanciering van de woonvorm wordt een beroep gedaan op de AWBZ, waartoe overleg is gestart met het Ministerie van CRM. Als alles goed gaat zal de woonvorm in 1981 gerealiseerd kunnen zijn. Op dit moment is de Stichting Woning aanpassing Lichamelijk Gehandicapten bezig een kandidatenlijst voor de woon vorm op te stellen. Deze lijst wordt geeist om toestemming te krijgen voor de verdere ontwikkeling van de woon vorm (bijv. inschakeling van een architect). Kandidaat-bewoners kun nen zich melden door middel van een aanmeldingsformulier dat verkrijg baar is bij de heer A. Schipper, Maas straat 6, 1442 RV Purmerend. Onder de titel "de GMD en de huis vestiging van gehandicapten" is door de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD) een folder uitgegeven waarin informatie is., opgenomen over hoe de huisvestingsproblematiek vani individuele gehandicapten wordt aangepakt. Besteladres; GMD, Postbus 8071, 1005 AB Amsterdam. Waarschijnlijk eet een aanzienlijk deel van de oudste Nederlanders bar slecht. Uit een onderzoek onder Rotterdamse bejaarden door de arts Dr. C.H. Bowles bleek namelijk dat veel 65-f-ers vet en suiker consumeren in hoeveelheden die ver boven het Nederlandse gemiddelde uitkomen. Daarnaast constateerde Bowles in zijn onderzoek tekorten aan bepaalde belangrijke vitaminen (zoals vitamine B6 en foliumzuur), het belang rijke mineraal ijzer en het essentiële eiwit. Tekorten aan bepaalde voedingsstoffen kunnen ertoe lijden.dat bejaarde men sen kwetsbaarder zijn voor bepaalde ziektenen ook minder snel van allerlei aandoeningen genezen. De voeding van bejaarden kan daar naast - zo ontdekte dokter Bowles - worden bëinvloed door een verkeerd bewaren en bereiden van voedings middelen. Hoe vaak komt het immers niet voor dat bejaarden 's morgens het avondeten op het petroleumstelletje zetten en de groenten helemaal laten doorkoken, waardoor veel voedings stoffen verloren gaan. Al deze informatie staat in een artikel in de nieuwste uitgave van 'Zuivel Voeding', het kwartaalblad van Het Nederlandse Zuivelbureau dat wordt /erspreid onder artsen, diëtisten en an dere categorieën die beroepshalve met voeding en gezondheid hebben te maken. In een artikel over de voeding van onze peuters en kleuters, wordt de voedings deskundige Prof. Dr. C. den Hartog aangehaald, die heeft gesteld dat er veel te weinig aandacht wordt besteed aan de voedingsbehoeften van de jongste kin deren. Prof. Den Hartog is het niet helemaal eens met het 'met de pot mee eten' wat we in ons land tegenkomen, omdat hij van mening is dat het die 'pot' niet zo best is gesteld. Over het algemeen krijgen zuigelingen in ons land de juiste voeding, al wordt in toenemende mate gepleit voor borst voeding in plaats flesvoeding. Maar ouders die zelf alternatieve voedings wijzen als macro-biotiek aanhangen, zullen hun baby vaak op deze zelfde wijze willen voeden, soms met noodlot tige gevolgen. Ook de voeding van de schoolgaande jeugd - die voor een groot deel wordt verkregen via de mobiele frietkramen voor vrijwel elke school - komt uitgebreid aan de orde. Veel tieners eten onregelmatig, ontbijten lechten krijgen in deze zo belangrijke groeifase vaak veel te weinig 'Tioog- nodige voedingsstoffen als vitaminen, bepaalde mineralen etc. Daarnaast krijgen ook zij veel vet en suiker naar binnen. Er worden in Nederland steeds meer kleurendia's gemaakt. Een marktonder zoek, dat eind 1979 werd 'gehouden, heeft aangetoond, dat kleurendia's nog altijd populair zijn; sinds 1977 steeg het aantal dia-makers met bijna 15%en het aantal dia's, dat per jaar word gemaakt zelfs met ruim 50%. Foto's van ccn foto Vroeger was er een kostbaar tussennega tief nodig als men een afdruk wilde hebben van een bestaande foto. waar geen negatief meer van beschikbaar was. Nu is het maken van een foto van een foto geen enkel probleem en zijn de kosten bij het normale 9X13 cm for maat, gering. Uw fotohandelaar kan u er alles over vertellen. Steun bij 1 /30e sekonde 't Lijkt een erg korte tijd, maar wie een foto maakt met een belichtingstijd van l/30e sekonde heeft kans, dat er tril- lingsonscherpte ontstaat. Daarom is 't verstandig voor opnamen die in l/30e sekonde of langer worden gemaakt, een steun voor de kamera te zoeken. Dat kan door de kamera op een tafel of paal te plaatsen; beter is een statief te gebruiken. Er zijn, voor wie veel bui tenshuis fotografeert, naast de normale statieven ook staticven, die op de schou ders of het lichaam steunen. En met een tafel(/ak)statiefje kunt zich over het algemeen ook al aardig redden. Het grote kleuren-fotoboek "FJseviers Grote Boek voor de Kleuren fotografie" werd geschreven en gefoto grafeerd door John Hedgecoe. Een naam, die in de wereld van de fotografie een begrip is. Uit zijn kollektie kleuren foto's. die in alle delen van de wereld zijn gemaakt, koos Hedgecoe er bijna duizend, die zijn verwerkt in een werke lijk schitterend uitgevoerd boek, dat dit jaar is verschenen. De tekst vertelt details van elke foto, hoe, waar en waarom de foto zo is gemaakt. Een boeiend kijkboek en tegelijk leerboek voor iedere fotograaf, die graag mooie foto's maakt. Het boek kost 79,50. Tussen de rivieren Dat is de fotoroute-folder, die in deze tijd veel wordt aangevraagd. Deze folder beschrijft een in deze tijd van het jaar bijzonder aantrekkelijke autoroute, die voor een belangrijk deel door de bloeien de Betuwe loopt. In de folder worden tips gegeven over plekjes, waar geslaag de foto's gemaakt kunnen worden, ook als de vruchtbomen niet in bloei Staan. Er zijn in totaal elf fotoroutefolders verschenen; vöorelke provincie één. Wie de komplete set wil ontvangen: de elf routes worden u, kompleet in een doorzichtige plastic map, toegezonden na overmaking van een bedrag van 9,50 op giro 338 t.n.v. de Stichting Amateurfotografie te Amsterdam. Op zaterdag 31 mei a.s. vindt op Fle vohof, bij Dronten, in de polder Ooste lijk Flevoland, een nationale manifes tatie plaats tijdens welke nagenoeg alle nederlandse klederdrachten kunnen worden bewonderd en gefotografeerd. Ruim 400 personen, uit plaatsen over het gehele land verspreid, komen sa men om te laten zien hoe groot de ver scheidenheid is van de klederdrachten die - in sommige gevallen nog dage lijks - in ons land worden gedragen. De opbrengst van de klederdrachten dag komt ten goede aan het sponsor project Wereldkinderen. Dit project fi- naciert de studie van kinderen uit de ontwikkelingslanden. Deze kleurrijke bijeenkomst is een uit gelezen kans voor de amateurfotograaf plaatjes te maken waardoor hij of zij on der normale omstandigheden nauwe lijks de kans krijgt. Aan deze manifestatie is een fotowed strijd verbonden waarmee men aan trekkelijke prijzen kan winnen. Er is een hoofdprijs van 1.000,--, een tweede prijs van ƒ500,--, een derde prijs van 250,- en bovendien zijn er nog allerlei andere prijzen beschikbaar in de vorm van foto- en filmapparatuur. Tot 31 juni 1980 kunnen amateurfoto grafen hun zwart/wit kleurenfoto's of dia's zenden aan het adres: Flevo hof, afd. Voorlichting, Postbus 40, 8250 AA Dronten. Op dit adres zijn ook de wedstrijdre- gelementen te verkrijgen. Van de beste inzendingen zal bovendien een tentoon stelling worden samengesteld, welke de gehele zomer geexposeerd zal zijn. Het verzotyen van huisdieren heeft zijn leuke en lastige kanten. Voor inlichtingen: bet de Dierenbescherming, in elk telefoonboek vindt u het nummer. „Nee, papa brengt die kleine poesjes vanavond nog naar die mevrouw in Amsterdam." Hel verzorgen van huisdieren heeft Zijn leuke en lastige kanten. I oor inlichtingen: bei de Dierenh,esehenning. in eik teleloonhoek vindt u het nummer. VOORZIENINGEN VOOR GEHANDICAPTEN IN NOORD- HOLLAND De heer P. Kistflinksschudt de heer C. Keeman de hand. Tijdens een gezellige receptie in Motel Heiloo nam de heer P.Kist afscheid van assurantiekantoor Bentink en Zoon en vierde C.Keeman de overname van dit bedrijf. Sinds 2 jaar is Keeman Heiloo B.V. gevestigd aan Trompenburg 37 waar al enige tijd werkzaamheden werden ver richt voor de heer P.Kist. Met ingang van 16 mei is het kantoor echter verplaatst naar de Zeeweg 25. Door de overname van Bentink en Zoon werd deze verhuizing noodzakelijk aan gezien Keeman Heiloo B.V. zich niet alleen bezig houdt met assurantie maar ook met aan en verkoop van onroerend goed,hypotheken financieringen. ADVIES PLANNING WOONVORMEN EN ACTIVITEITENCENTRA Door de Provinciale Adviescommissie "Planning voorzieningen gehandicap ten" is in april 1979 een advies uitge bracht aan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland inzake te plannen woonvormen en activiteitencentra in deze provincie. Een en ander ge beurde in het kader van de Tijdelijke Verstrekkingen Wet Maatschappe lijke Dienstverlening volgens welke Provinciale Staten een plan aan de Minister (van CRM) dient voor te leg gen, waarin wordt aangegeven op wel ke wijze in de behoefte aan gezins vervangende tehuizen en dagverblijven voor lichamelijk en geestelijk gehan dicapten kan worden voorzien. Daartoe werden een tweetal sub werkgroepen gevormd, één voor de planning van voorzieningen ten behoeve van geestelijk meervoudig gehandicapten onder auspiciën van het Provinciaal Overlegorgaan Zwakzinni genzorg (POZ) en één voor de planning van voorzieningen ten behoeve van lichamelijk gehandicap ten onder auspiciën van de Stichting voor de Revalidatie in Noord-Holland (PRS). Het in april 1979 uitgebrachte advies heeft thans - op verzoek van Gedepu teerde Staten - een aanvulling gekre gen, welke o.a. verkrijgbaar is bij het bureau van de Stichting voor de Re validatie in Noórd-Holland, Spa&rndamseweg 520, 2022 EC Haar lem, tel. 023-380950. In het aanvullende advies met de be trekking tot lichamelijk gehandi capten wordt nadere aandacht besteed aan de samenhang van woonvormen en activiteitencentra met zaken als toegan kelijkheid, verkeer, vervoer, onderwijs, vorming, recreatie, sport en dienst verlening. Voorts zijn de gemeentelijke reacties op het rapport van een com mentaar voorzien. f

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 11