DAAROM WOODEN W'J EEN TOTAl€ —gal»» ■■«10 ■HU Een nieuw pand voor garage v. d. Steen en Kleverlaan ISriif wmmm ALGEMEEN NIEUWS Handtekeningenaktie voor afschaffing van de legbatterijen in de EEG 4juNj %smr 1027 998 783 752 733 720 698 685 661 632 591. 564 554 545 541 521 519 I m I - U er Bo bent Want op is UITKIJKPOST ii CONQÜISTA NIEUWS Zo op het eind van het seizoen zitten we nog steeds bommetje vol met program ma's, zo ook dit weekend: VRIJDAG 6 JUNI: GOUWE OUWE Op deze Gouwe-Ouwe avond zullen de oude rockers weer tot leven wordent geroepen die, uit de speciaal hiervoor aangekochte verzameling gouwe-ouwe platen, zullen worden gehaald. Dus dat wordt weer meezingen en gé nieten op deze altijd geslaagde, gezellige avond. ZATERDAG 7 JUNI: DISCO 15+ Voor de 15-plussers onder ons wordt er een avond georganiseerd met het bete re disco werk en andere meestampers. ZONDAG 8 JUNI: DISCO 15- Deze middag zijn we vanaf half 3 weer gewoon open voor het jongere publiek onder ons dat op deze middag kan genieten van leuke muziek en het glaasje blubwater. 's Avonds vanaf 6 uur open voor het oudere volk waarbij de muziek zal ver anderen in snoeiharde beton en het glaasje blubwater in bananenijs met slagroom. DAN VOLGT HIER NOG EEN MEDE DELING: De zangwedstrijd is i.v.m. evenemen ten in de buurt uitgesteld tot 28 juni, voor de deelnemers een kans om hun shows te verbeteren en te verfijnen. Tot kijk! S.V.VREDEBURG De snelschaakcompetitie is vorige week tot een eind gekomen. Reeds drie groepswinnaars waren bekend, te weten R. Dijkstra, M. Kuyper en P. Alders. Nu is ook de laatste groeps winnaar te voorschijn gekomen. Met een 100% score is P. Mouwes in groep B overtuigend eerste geworden. Daar voor de normale interne competi tie men alle afgebroken partijen heeft uitgespeeld is ook hier de definitieve uitslag bekend. Bij de senioren is eerste geworden, en tevens clubkampioen, J. Admiraal. De tweede plaats is voor L. v. Hoek, die direct op de ranglijst wordt gevolgd door R. Dijkstra. Bij de junioren mag O. v.Buuren de beker in ontvangst nemen. Hier wordt de tweede plek bezet door J. Krijt, en is P. Wentzel een goede derde geworden. R. Wentzel heeft bij de adspiranten op knappe wijze de hoogste plak kunnen bemachtigen. Dit dankzij bijvoorbeeld een vol punt van R. Dijkstra te ontfutselen, en door een remise tegen L. v. Hoek. De twee de plak krijgt M. Weigraven in zijn be zit, en de derde prijs gaat naar E. Bak ker. Hoe spannend het allemaal wel geweest is dit jaar, is waarschijnlijk het beste te schetsen met het navolgen de: De ranglijst die definitief uit de bus is gekomerf heeft een verschil van 30 punten bij de plaatsen 4 t/m 6, 7 t/m 9, en maar een verschil van 20 punten bij de plaatsen 12 t/m 15. Even ter ver gelijking: Een winstpartij levert rond de 50 punten op! Eindlijst: 1J. Admiraal 2. L. v. Hoek 3. R. Dijkstra 4. O. v. Buuren 5. H. K. 6. J. K 7. R. Wentzel 8. P. Wentzel 9. P. v. Buuren 10. P. Mouwes 11. W. Bruynse sr. 12. G. Hes 13. P. v.d.Heydt 14. J. Limmen 15. A. Duykersloot 16. M. Weigraven 17. E. Bakker Het nieuwe pand van garage v.d. Steen en Kléverlaan Zaterdagmiddag om 3 uur werd offi cieel het nieuwe pand van Van der Steen en Kleverlaan B.V. aan de Ka- pelweg 32 in gebruik genomen. Burgemeester N. J. Molhoek reed in een oude Chevrolet door een papieren wand en de opening was een feit. De receptie die hierop volgde werd een ware happening, een bevriende rela tie vloog met een vliegtuigje boven Limmen om de opening bekend te ma ken en constateerde dat alle toegangs wegen vol stonden. Niet te verwonde ren, want zo'n 2000 mensen kwamen hun gelukwensen aanbieden. Aan het einde van de middag stonden er maar liefst 200 bloemstukken en zo'n 80 flessen drank, om over de kado's maar te zwijgen. ,,Er zijn altijd van die hartverwarmen de dingen bij, zo was er een mevrouw die had twee cakes gebakken en daarop geschreven dat ze zo blij was met de snelle service die ze altijd kreeg" zegt Joop v.d.Steen. De verbouwing begon vorig jaar na de bouwvakvakantie maar moest zo gere geld worden dat iedereen toch door kon werken. Dankzij de uitstekende sa menwerking met de firma's Hageman en Pronk en alle middenstanders die hier werkten is dat uitstekend gelukt. V.d.Steen en Kleverlaan is nu uitge breid met 900 m2 en een parkeer ruimte van 1600 m2, tevens is er een showroom bijgekomen waarin diverse merken te zien zijn. „We hebben geen speciaal dealerschap we blijven liever baas in eigen bedrijf" zegt Joop v.d. Steen. Het personeel is goed opgeleid dus die zijn van alle markten thuis. Zo als op het ogenblik, zo'n 60% van de klanten gaat over op gasHet personeel heeft daarvoor een speciale cursus ge volgd van de BOVAG", aldus v.d.Steen die dit bedrijf in 1965 alleen begon, Kleverlaan kwam er in 1969 bij? toen werd alles in eigen beheer verbouwd', de oude garage werd spuitcabine en er werd een nieuw stuk aangebouwd. Eerst in 1976 werd de spuiterij in Uitgeest overgenomen waar nu 9 man personeel werkt. Op Limmen is wel de plaatwerkerij. In totaal is nu 25 man personeel bij V.d. Steen en Kleverlaan werkzaam. Vandaar dit mooie nieuwe pand, alles werd te klein, zo is er nu een vaste bezetting aan de balie in het magazijn, er staan 6 bruggen er is een uitlaatgasafzuiging Olie wordt niet meer uit blikken ge haald maar komt uït een tank, via een slangenhaspel trekt men deze uit de muur en dat is een stuk schoner werken. Kortom, een modern bedrijf, dat zich geheel ten dienste stelt van zijn klan ten. CONCERT IN DE HERVORMDE KERK TE LIMMEN Onder auspiciën van de Culturele Raad Limmen zal in het fraaie hervormde kerkje aan de Zuidkerkenlaan op vrij dagavond 6 juni a.s. om 20.00 uur een concert worden gegeven. Toonkunstenaar Peter Rijs speelt voor de pauze op Hammondorgel een thema met variaties van H. Andriessen; Etude en forme de scherzo van B. Drukker; Georgia on my mind van H. Carmichael; My fair lady van F. Loewe en a subtle one van S. Turrentine. Op het prachtige faeskerkorgel brengt Peter Rijs ten gehore concerto del Sigr,. Meek van J. G. Walther. Na ae pauze volgt een optreden van het bekende Limmer jongerenkoor o.l.v. Peter Rijs, met begeleiding van Rob van der Sande, Hammondorgel en John Snel, drums. Solist Piet Admiraal. Het jongerenkoor zingt: Something van G. Harrison; Spinning Wheel van D. C. Thomas; Ain't she Sweet van Milton Ager; Ik zou wel eens willen weten van J. de Corte; How Thoughtless I've become van T. Gates; Tie a Yellow rib- ben 'round the old oak tree van R. Brown; Nobody knows the trouble I've seen en Oh mary don't you weep, spirituals. De toegangsprijs bedraagt 2,50 en voor kinderen tot 16 jaar/1,50. Plaatsen kunnen desgewenst tevoren worden gereserveerd bij het secreta riaat van de culturele raad tel. gemeen tehuis 02205-1456 en bij Jos Rijs, 't Kieftenland 48, tel. 2039. i P.Y.GOUDEN WIEKEN Zaterdag j.l. werden de duiven gelost in Essen 125 km. om 8 uur 's mor gens met lichte zuid-westelijke wind. De eerste duif landde bij Th. Schutom 9-25-38. Deze duif vloog met een snel heid van 88 km. per uur. De tweede duif viel bij J. Kool 9-24-33, 3e duif Th. Schut 9-25-56. De laatste prijsduif viel slechts 3 minuten later. Th. Schut (9) 1-3-7-20-22 J. Kool (14) 2-4-6-8-11-14-17-18-19-23 P. de Graaf(11) 5-9-10 J. Kaandorp (7) 12-13-24 J. Berger (13) 15 J. Bakkum (4) 16 A. Hageman (9) 18 A. Bakkum (4) 21 J. C. Bakkum (5) 25 E. J. Tebben (9) 26 S. Schoorl (8) 3 27 Zaterdag was er ook een vlucht vanuit Corbeil 460 km, de eerste duif viel bij J. Pouw om 12-21-08, 2e duif bij Th. Schut, 12-29-38, 3e duif J. Pouw 12-31-13. De laatste prijsduif viel bij J. C. Bakkum 13-03-30. J. Pouw(5) 1-3 Th. Schut (6) 2-9 J. Kool (4) 4-11 J. Berger (7) 5-8 S. Schoorl (8) 6 J. Kaandorp (5) 7 J. C. Bakkum(3) 10 Deze vlucht had een zeer traag verloop a.s. donderdag inkorven voor St. Quen- tin. A.Y.O. KOLLEKTE LIMMEN De A.V.O.kollekte voor gehandicap ten, die in de week van 19 t/m 25 mei gehouden werd was ook nu weer een groot succes. De totale opbrengst was 2135,77 dat is 43.62 meer dan vorig jaar. Fantastisch. Namens A.V.O. Ne derland dank aan alle gevers, en de kol- lectanten die deze kollekte ook dit jaar weèr hebben doen slagen. HEILOO KRIJGT EEN VROUWENCAFÉ Op donderdagavond 12 juni om 20.00 u zal in het N.K.J.B.gebouw aan de Stationsweg een eerste bijeenkomst van Heiloo's Vrouwencafé worden ge houden. Een werkgroep bestaande uit: Cocky Piet, Loes Roos, Riet Hoog land, Annelies de Rooy, Loes Bos, Welmoed Buwalda en Atie van Hooff, zal zich inzetten om hier een succes van te maken. Bij veel mensen roept het woord vrouwencafé een irritatie op, maar dat komt vaak omdat ze niet weten wat het is, we zijn geen mannenhaatsters of probleemvrouwen, het is niet alleen kommer en kwel, maar ook best een beetje lol, zegt de werkgroep. Iedereen die wil kan naar een vrouwen café gaan, er zullen thema-avonden ge houden worden of films gedraaid, met daarna een diskussie over die film, en soms zomaar wat kletsen met elkaar. Een vrouwencafé is ook niet aan leeltijd gebonden. Iedereen die be hoefte heeft aan wat kontact is vrij te komen. De werkgroep heeft zich ruim een jaar goed voorbereid het grootste probleem was een geschikte ruimte te vinden, voorlopig is deze dan gevonden in het NKJBgebouwtje, maar men hoopt nog eens op een vaste ruimte in de oude muziekschool. Het vrouwencafé beoogt het in halen van een achterstand die bij veel vrouwen nog aanwezig is door, onder leiding, over verschillende onder werpen te diskussieren, hierdoor kom je tot een beter bewust zijn en wordt je ook wat mondiger en kun; je beter voor jezelf opkomen. Het vrouwencafé heeft een kleine sub sidie gekregen en hoopt zich hiermee voorlopig te kunnen bedruipen. De eerste avond op donderdag 12 juni zal er een film gedraaid; worden, 4e tpe- gang is gratis, kom eenc een kier kijken! De laatste jaren is er steeds meer ver zet ontstaan tegen de bio-industrie De kritiek richt zich vooral tegen de legbatterijen waar de kippen in groep jes van vijf tot zes en soms nog wel meer worden opgesloten in gazen kooitjes van 40x50x50 cm. Daar moeten ze ongeveer een jaar eieren produceren tot ze geslacht worden. Een enigszins normaal kippeleven is in die kooitjes niet mogelijk. De kippen hebben geen ruimte om zich vrij te bewegen, ze kunnen hun vleugels nooit uitslaan en scharrelen in de grond kan ook niet want ze staan met hun poten op een gazen rooster. Door dit staan op gaas dat bovendien schuin afloopt om de eieren gemakkelijk af te voeren, verto nen de dieren veel pootgebreken en verlammingsverschijnselen, de zoge naamde batterij moeheid. In de kooien valt er voor de kippen niets te beleven. In deze prikkelarme omge ving gaan de kippen, van nature actie ve dieren, daarom allerlei zinloze han delingen verrichten om toch maar wat te doen te hebben. We zien dat ook bij andere dieren in de bio-industrie zoals kalveren en varkens. De kippen trillen veel vaker dan normaal met de kop, vertonen telkens paniekreac ties zonder duidelijk aanwijsbare oorzaak en gaan met hun snavel in de veren van hun kooigenoten pikken, vaak tot bloedens toe, hetgeen tot kannibalisme kan leiden. Om de gevolgen van dit verenpikken tegen te gaan worden de dieren op jonge leeftijd gekortbekt. Hierbij worden hun snavels met een gloeiend mes tot de helft afgesneden, een pijnlijke in greep aangezien levend weefsel wordt geraakt. De kooitjes bieden de kip voorts geen gelegenheid om andere kippen die- sterker en hoger in rang zijn, uit de weg te gaan en om zich af te zonderen voor het leggen van een ei. Het gevolg van deze vorm van huisvesting is dat de dieren zich voortdurend in een toe stand van angst en stress bevinden. Wie dit niet zonder meer wil aanne men, kan zich laten overtuigen door de wetenschappelijke literatuur die hier over in de afgelopen 15 jaar versche nen is. Gedragsdeskundigen uit ver schillende landen tonen hierin op aller lei manieren aan dat de huisvesting in de legbatterij in hoge mate het welzijn t de kippen aantast en dan ook -eën vorm van dierenmis- ideling beschouwd dient te worden. Dat er niet onmiddellijk tegen opgetre den kan worden komt doordat deze dierenmishandeling een redelijk" doel dient, namelijk het produceren gicopé eieren. Pe laatste der- dé prijs van het ei inderdaad it nöènienswaardig gestegen. Hoe komen we van de legbatterij af? Er zijn tegenwoordig veel mensen die best bereid zijn om twee a drie cent meer te betalen voor een ei, als dat niet afkomstig is van een batterijkip, maar van een scharrelkip, De nog steeds toenemende vraag naar scharreleieren bewijst dat. Dat is ook eigenlijk niet zo vreemd want de consumenten heb ben in feite ook nooit om goedkope, in legbatterijen geproduceerde eieren gevraagd. Het kopen van scharrel eieren is zeker een bijdrage tot het terugdringen van de legbatterij, maar dat betekent niet dat we nu nog slechts rustig hoeven af te wachten tot ieder een scharreleieren koopt. Batterij eieren zijn doorgaans iets goedkoper dan scharreleieren en zullen alleen al daarom niet vanzelf verdwijnen. Bo vendien mag de toepassing van een verwerperlijk systeem als de legbat terij niet afhankelijk gesteld worden van het koopgedrag van de consument. Nódig is daarom een algemeen verbod op het gebruik van legbatterijen, het liefst in alle EEG- landen tegelijk. Dat kan niet van van daag op morgen worden ingesteld, o.a. omdat de boeren veel geld hebben geïnvesteerd in hun legbatterijen. De overschakeling op het grondsys- teem waarbij de kippen vrij kunnen scharrelen, zal binnen een bepaalde termijn moeten geschieden en door overheid en consumenten financieel moeten worden gesteund. Het is niet redelijk alleen de boeren voor de finan ciële gevolgen te laten opdraaien. Minister Van der Stee heeft zich vorig jaar uitgesproken voor een verbod van de legbatterij in de EEG. De Duitse minister van landbouw Ertl verklaarde zich kort daarna eveneens voor een dergelijk verbod. Ëen Europese amb telijke commissie bestudeert thans de voor- en nadelen van zo'n verbod. Ze zal in oktober een rapport hierover uitbrengen aan de Europese ministers van landbouw. Het is van groot belang dat de regeringen beseffen dat een groot deel van het publiek voor de af schaffing van de legbatterijen is en dat een verbod een politiek haalbare beslissing is. Daarom is de Aktie Lekker Dier, een organisatie die speciaal opkomt voor de belangen van het landbouwhuisdier, enige tijd gelegen begonnen met een handtekeningenactie voor de afschaf fing van de legbatterij. De Dierenbe scherming zal zoveel in haar vermogen ligt deze actie steunen. Lijsten liggen ter tekening op de stands van de Die renbescherming op de braderieën in Castricum en Heiloo. Ook kan men lijsten opvragen bij onderstaande adressen en zelf wat handtekeningen verzamelen in familie- en kennissen kring. De Dierenbescherming wil deze actie en in het algemeen de voorlichting over de bio-industrie graag ook financieel steunen. Want actievoeren kost geld. Er zijn 80.000 folders en 10.000 handtekeningenlijsten gedrukt, er wordt van 19-23 juli een demonstratie ve fietstocht gehouden, er is een En gelse film over de bio-industrie aam gekocht enz. Wie dit werk voor de ver betering van de levensomstan digheden van de dieren in de bio- industrie wil steunen kan een extra gifts overmaken op postgiro 3116614 t.n.v. Aktie Lekker Dier, Maziestraat 2 Den Haag, met vermelding: Aktie Legbatterij. Inlichtingen Dierenbescherming afdeling Castricum; Heiloo, Limmen. De Heer A. J. Dekker, Ringweg 11, Heiloo, tel. 332879. Mw. M. Bakkum, Vredeburglaan 36, Limmen, tel. 02205-1806. de Heer K. Kater, Tiggellaan 56, Egmond a/d Hoef, tel. 02206-4455. HET RODE KRUIS HEEFT DRINGEND GELD NODIG Het klinkt erg dramatisch, dat het Rode Kruis zo dringend om geld verlegen zit. Terwijl het toch gewoon om de jaar lijkse collecte van het Rode Kruis gaat. En terwijl iedereen verwacht dat de opbrengst daarvan ook dit jaar wel weer wat hoger zal liggen dan vorig jaar, toen in Nederland de 8 miljoen werd overschreden. Maar van die "vanzelfsprekende" gedachte kan het Rode Kruis niet uit gaan. Het ziet, dat zijn hulpverlening plaatselijk, nationaal en internationaal nog steeds verder toeneemt. En wel toenemen moét, omdat de noden van slachtoffers van ziekten, handicaps, eenzaamheid ongelukken, rampen, e.d. alleen maar groter worden. Die hulp wordt van het Rode Kruis verwacht en het Rode Kruis is daarop ook ingesteld. Maar het heeft wel steeds meer geld nodig om dat allemaal te kunnen orga niseren en uitvoeren. Het Rode Kruis is een vereniging, die voor de uitvoering van haar aktivitei- ten geheel afhankelijk is van de vrij willige giftenwan de bevolking. En dat wil zij blijven ook, omdat zij onafhankelijk wil zijn van andere invloeden. Hulp wordt' verleend on geacht de politieke of relegieuze ge zindheid van slachtoffers, ongeacht ook huidskleur, ras, nationaliteit of wat dan ook. De neutraliteit is één van de be langrijkste grondbeginselen van het Rode Kruis. Vóórop staat echter de medemenselijk heid. Het gaat er om een menselijker we reld te bevorderen, waarin de hulp wordt geboden waarop degenen die deze nodig hebben ook recht hebben. Wie tegen het Rode Kruis aankijkt als een vrijwilligersorganisatie die zich daarvoor uit alle macht inzet, zal be grijpen dat zijn of haar financiële bij drage moet voortkome- uit gevoelens van medeverantwoordelijkheid. Als dat het geval is zal het Rode Kruis ook dit jaar weer het geld ontvangen, dat het dringend nodig heeft. Niet voor zichzelf, maar voor de hulpverlening aan anderen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 15