VERENIGINGS NIEUWS ALGEMEEN NIEUWS Baetenburg vierde feest Bukpop '80 een groots pop gebeuren Visseizoen weer geopend indlanenfeest UITKIJKPOST 4 JUNI 1980 „^4 terrible surprise",te bewonderen bij Bukpop '80 op 21 juni a.s. Zaterdag 21 juni is het voor de pop liefhebbers weer genieten geblazen. Dan n.l. organiseert Buk-Buk zijn jaar lijkse popfestival. Plaats van hande ling is dit keer aan De Omloop in de buurt van zwembad Het Baafje. Het belooft opnieuw een bijzonder aantrekkelijk programma te worden, met bekende groepen als Urban He- roes,New Adventures Rousersen Carls- berg. Een groep die nog niet zo bekend is, maar die het volgens de organisa toren helemaal gaat maken is Terri ble Surprise. Kasmagneet nummers 1 is echter onge- twijfeldFischer Z. Met het contracteren van deze 3-mans formatie heeft de or ganisatie bepaald geen pech gehad. Via een tussenpersoon werd deze Engelse band gecontracteerd voor het bedrag van 13.500 gulden. Dat was dus voor het uitkomen van de tweede Fischer Z-elpee, en de daarvan afkomstige hit single, waarmee Fischer Z zijn naam vestigde. Inmiddels is de prijs van de band fiks omhoog gegaan, doch de jongens van Buk-Buk hebben ze nog voor de oude prijs. Om ongeveer drie uur 's middags wor den de eerste snaren beroerd door de New Adventures, een uit Groningen af komstige rock 'n roll formatie. Daarna volgen de Rousers, en vervolgens is het de beurt aan de Urban Heroes. Deze Haagse band speelt niet alleen prima muziek, maar staat ook borg voor een goede show. Na de Urban Heroes komt Carlsberg het podium op, ge volgd door Terrible Surprise, een band die volgens de organisatoren een laai end enthousiasme teweeg zal brengen. In ieder geval zullen de twee knappe meiden (de band bestaat uit 6 perso nen) de mannelijke bezoekers zeker we ten te boeien. Uitsmijter wordt dan het al genoemde Fischer Z. Nummers als World Salad' en Going deaf for a living' zullen er on getwijfeld ingaan. De voorverkoop is al gestart en de voor verkoopadressen, waar de kaarten voor 17,50 gekocht kunnen worden, zijn: Ypma en Disco Z te Alkmaar, Negen man in de Dorpsstraat 43 in Castricum en in Heiloo aan de Kennemerstraat- weg 377 en de Ewisweg 21. Er zijn 2000 kaarten naar de voorverkoopadressen gegaan. De overige 1500 kaarten wor den aan de tent, die plaats bied aan 3500 man, verkocht, maar dan voor twee tientjes. Aan alle voorzieningen is gedacht door de organisatoren, die zich deze keer hebben verzameld onder de naam Bukpop, een stichting van Buk- Buk. Zaterdag 21 juni gaat het dus be ginnen en de eerste klanken worden verwacht om ongeveer drie uur. Voor deze bijeenkomst hebben wij ook uitgenodigd Piet Vos van de Industrie bond F.N.V., die dezelfde onderwerpen vanuit het standpunt van de vakbewe ging zal belichten. Omdat hij gezien zijn drukke werkzaamheden slechts een gedeelte van de avond kan blijven zal hij als eerste het woord krijgen. Voor de toekomst zijn de zaken waar over gesproken wordt van zeer groot belang. Wij hopen dan ook dat er grötè belangstelling voor deze bij eenkomst zal zijn. Hij wordt gehouden op: Dinsdag 10 juni a.s. in het Open Huis om 20 uur. Na de beide inleidingen is er ruim schoots gelegenheid voor discussie. Met het oog op de indeling van de avond beginnen we precies op tijd. Op donderdag 12 juni a.s. belegt het Gewest van de P.v.d.A. een bijeen komst in het Gulden Vlies te Alkmaar. Daar kan met onze districtkamer leden van gedachten worden gewisseld over hun gevoerde beleid. Het zijn de volgende kamerleden: Hans Oskamp, Piet Dankert, Aad Kos- to en Dirk Duinker. Ook daar is ieder welkom. Tot ziens op 10 juni! Het bestuur. INGEZONDEN TROUW Daar loopt 'n vrouw met twee hondjes aan 'n touw. De hondjes zijn trouw. 't Spreekwoord zegt: "zóó trouw als 'n hond". Zóó trouw als 'n mens, was steeds 'n vrome wens. Boven iederen trouw staat Gods'trouw. Zijn woord klinkt éénmaal, 'n Woord als van staal. God, 'n mantel van trouw heeft Hij aan. Trouw is heel zijn bestaan. De wereld zonder trouw is 'n wankel gebouw. Zonder trouw kan men niets beproe ven, Staat alles op losse schroeven. De vrome wens, zóó trouw als 'n mens, Moge eens waarheid worden, Dan komen er weer oorden. Waar liefde en éénheid woont. De trouw heeft dan zichzelf beloond. J. Verhaar em.p. Stationsweg 48. ZIEKENHUIS Ik had gelukkig tot m'n 60ste nooit ken nis gemaakt met een ziekenhuis, totdat op 'n gegeven ogenblik, ik door een on gelukkige val, m'n been op twee plaat sen brak, en daar ga je dan, 't zieken huis in. Voor mij 5 weken geduurd, daarna 6 weken thuis (niet lopen) en dan maar weer proberen. Nu wilde ik op de eerste plaats wel eens een woord van dank uitspreken voor al het vele werk wat die zusters daar ver richten. Nooit was iets hun teveel, en ze deden alles met 'n lachend gezicht, onvoorstelbaar dat er toch ook nog zulke mensen zijn. Het eten was er prima, en de hele dag lopen de zusters je na: ,,wilt u dit, of dat", en dat gaat tot 's avonds 11 uur door. Dan komen de nachtzusters en schijnen met een zaklantaarn tweemaal in de nacht heel stilletjes op de gezichten van alle patiënten om te kijken of men slaapt of niet. Slaap je niet dan zijn ze zo bij je, en vra gen heel zacht: Heeft u pijn, wilt u 'n slaappilletje, of 'n Spuitje, of 'n glaas je warme melk soms?" enz. enz. Wat is dit toch 'n zwaar beroep. Met heel veel dank aan al het personeel van het Medisch Centrum. J. J.teH. (naam en adres bij de redactie bekend). OUD PAPIERAKTIE SINT MAARTEN/DE BASSEROET Vrijdag 6 juni staat de container weer voor de ingang van onze scholen aan het Trompenburg. Van half negen tot vier uur kunt u al uw oud papier; kar tonnen dozen e.d. er in kwijt. Kunt u het op vrijdag niet brengen, dan mag u het ook op de voor gaande dagen op school neerzetten. Bent u niet in staat het zelf te brengen, belt u dan even naar school. Er is meestal wel iemand die het even bij u wil komen ophalen. Omdat er door de vakantie zo'n lange tijd tussen de aktie van nu en augustus zit, hebben we besloten om op vrijdag 27 juni de container nog een keer te bestellen. De eerstevolgende na de grote vakantie wordt vrijdag 15 augustus. Noteert u het alvast op de kalender? Voor alle hulp aan het vullen van de container onze hartelijke dank! Vrien delijke groeten van leidsters en ouder kommissies van Sint Maarten en De Basseroet. GROOT BV VERDIEPT ZICH IN RECYCLING VAN HUISVUIL Vanaf 1977 heeft Groot B.V. samen met nog vier andere aannemers een groep gevormd, die zich REGIN noemt. Regin stelt zich ten doel mee te denken bij het vinden van oplossingen om uit afvalstoffen nieuwe stoffen te winnen, in wezen het oudste systeem. Het is thans mogelijk tot een schone en milieu-vriendelijke oplossing te komen voor ons afval probleem in combinatie met het opnieuw gebruiken van de in dit afval aanwezige produkten waar voor de voor nieuw te vervaardigen be nodigde grondstoffen steeds schaar ser en kostbaarder worden. Daarnaast is het mogelijk uit de resterende brand bare stoffen een milieuvriendelijke brandstof te produceren. Verder heeft REGIN in samenwerking met de afdeling mijnbouw van de T.H. Delft een bruikbare methode ontwik keld voor het scheiden van glas en stenen en is van mening dat terugwin nen van grondstoffen uit de afval stroom ekonomisch vergelijkbaar met verbranding kan zijn, maar dat het fei telijk een morele verplichting is onze grondstoffen zo zuinig mogelijk te ge bruiken. Blik en metalen zijn waardevolle pro dukten voor de metaalproducerende Werking Het huisvuil dat wordt aangevoerd, wordt gestort in een overdekte ont vangst ruimte. In deze ruimte kan voor sorteren plaats vinden waarbij grote stukken als koelkasten, stoelen enz. worden gescheiden. De invoer van het huisvuil naar elke straat" van de scheidingsinstalla tie geschiedt dan eerst met langzaam lopende transportbanden. Daarna volgt een machine die de huisvuilzakken open maakt, zodat de metalen delen kunnen worden verwijderd (magneten), voordat het afval wordt gemalen. Na het scheuren van de zakken volgt een weegband. Kleinere zware stukken zul len een plotselinge toename geven van de massa op de band. Een mecha nisme zorgt ervoor dat deze delen wor den afgevoerd. De door bovengenoemde magneet band opgenomen ijzer-staal en blik- delen worden afgevoerd naar een trans portband die voorzien is van een ven tilator welke met een gerichte lucht stroom de lichte (blik)delen wegblaast naar een blikverkleiningsmachine. De op de band achter gebleven staal- delen worden via een afvoerband in een container verzameld. Op deze manier is het aangevoerde huisvuil voor een groot gedeelte van blik en staal ontdaan. Zodat de grote verklei ningsmachine deze stroom kan ver werken. Verkleind huisvuil wordt daarna met een steile transportband naar de eer ste zig-zag zifter gevoerd, hierin wordt licht en zwaar vuil gescheiden, dat gaat door middel van een opgaande lucht stroom. De lichte delen worden uit de luchtstroom verwijderd met behulp van een cycloon. De zware delen verlaten aan de onderzijde de zifter en bevat componenten als glas, steen, hout en leer. Het bovenste gedeelte wordt toe gevoegd aan de rotorzeef waar fijn materiaal wordt gescheiden van de grovere stukken voornamelijk papier en kunststof, deze massa wordt bevoch tigd, papier neemt water op, kunststof niet, door lucht wordt het weer geschei den. De zwaardere papierdelen worden als bodemprodukt naar de papier- pulpinstallatie gevoerd. De kunststof wordt tot balen geperst, de organische stoffen afkomstig uit de rotorzeef worden weer als brandstof gebruikt. Dit is dan het project waar de groep REGIN zich mee bezig houdt en waar Groot B.V. uit Heiloo mee mee denkt. SCHOENMAKERIJ MENS NU IN ALLERAARDIGST WINKELTJE In 10 dagen tijd heeft de firma Maj*t Sengers kans gezien van de wel erg ouderwetse schoenmakerij van Mens aan de Heerenweg een alleraardigst winkeltje te maken met daarachter de werkplaats. De firma Th. P. Meyer zorgde voor het tegelwerk en de eigen zoons van Mens verzorgden de elek triciteit. De jongste telg, Paul Mens mocht maandag het lint door knippen en zoon Dicky de sleutel omdraaien. "En nu is onze zaak geopend" riep hij enthou siast uit. Hierna volgde een druk be zochte receptie. De schoenmakerij van Mens heeft moeilijke tijden gehad, de mensen kochten nieuw en lieten niets meer repareren. Nu is dat wel anders gewor den, schoenen zijn duur en dus wordt er weer gerepareerd en Mens heeft weer volop werk. De nieuwe machine in de werkplaats maakt het werk een stuk eenvoudiger, alles zit hier compact bij elkaar en ligt dus onder handbereik. Borstels in alle soorten, slijp banden en de vaar dige hand van de heer Mens staan ga rant voor prima reparaties. Mevrouw Mens helpt in het winkeltje want buiten de reparatie's wordt nu ook het assortiment van Tana verkocht om uw schoenen optimaal te doen glan zen en onderhouden. De zaak, die nu nog wat op een bloe- menwinkeltje leek, draait al weer op volle toeren. MUZIEKSCHOLEN ONTMOETEN ELKAAR IN GEESTERHAGE Zaterdag kwamen 11 scholen uit de kop van Noordholland bij elkaar in het kerkcentrum Geesterhage. Deze bij eenkomst, gefinancierd door de Stichting Gemeentelijk Cultuurfonds van de N.V. Bank van Nederlandse Ge meenten, was niet bedoeld als kompeti tie maar om het plezier om met elkaar te musiceren. De muzikale leiding was in handen van de heer Cees Brugman, dirkteur van de muziekschool in Castri cum. De minimale eisen van de leerlingen waren dat zij tenminste 3 jaar les moesten hebben. Er werd wat af gemu siceerd zaterdag. Van Heiloo waren er zo'n 35 leerlingen met allerlei instrumenten die in groepjes muziek maakten, zo was er een symfonisch orkest, een mammoetorkest dat uit 75 kinderen van verschillende scholen bestond met nog een koor van hetzelfde aantal. Maar er waren ook een gitaar en dwarsfluit ensemble, een accordeon ensemble, en een harmonie-orkest. Ook de lichte muziek was niet vergeten beat en pop sloegen vooral bij de jeugd goed aan. Muzikaal een van de beste was de blokfluitgroep van Ans Hermans. Voor velen was het echt een grote er varing nu ook eens met orkest te spe len. Daar er in de zaal mensen waren die nog geen lid van een muziek school zijn, was er in de hal een grote infprmatiestand ingericht. Aan het einde van de dag was ieder een prg moe, maar zeer voldaan. In de nacht van j.l. vrijdag op zaterdag om precies 00.00 uur was het weer zo ver. Vanaf dat tijdstip was het visseizoen weer geopend. Duizenden visfanaten gooiden 's nachts hun eerste hengeltje weer uit, zo ook de 20-jarige Heilooe- naar Bas Schultz die we om zes uur in de ochtend tegenkwamen ergens bij een vijver in Heiloo-Oost. "Ik vind het heerlijk om in alle stilte en met wat collegavissers te vissen. Je komt dan helemaal tot rust". Bas was al om 12 uur begonnen met vissen en pas om negen uur 's morgens hield hij het voor gezien. De "buit": twee karpertjes. Voor de niet-visser lijkt het wat vreemd, negen uur een hengeltje uit slaan en dan slechts twee "vissies" vangen. Voor de echte visser is de vangst echter niet zo belangrijk, het rustige zitten is van veel meer belang. VOOR HET 12de JAAR VERZORGDE VACANTIE-WEKEN VOOR OUDEREN UIT HEILOO Voor het 12de jaar gaan groepen ou deren uit Heiloo met vacantie. Geheel verzorgde vacantie-weken, waarvan de eerste van 14 tot en met 21 juni, in Beekbergen (bij Apeldoorn) wordt gehouden. Het hotel, het Troelstra- oord, ligt mid den in een bosrijke omgeving. Het hotel beschikt over een aantal zaaltjes voor recreatie, (T.V.-bibliotheek biljart - voor spelen) en bij slecht weer behoeft men zich dan ook niet te ver velen. Zoals jaren gebruikelijk, zijn er een tweetaldag- en een drietal halve dag trips in het vacantieprogramma op genomen. Naar het fraai gelegen oude stadje Buren De eerste dagtrip gaat naar het noor den met als uiterste punt Giethoorn. Ging men een vorige keer varen in Hollands Venetië, nu gaat men een tweetal kleine, maar zeer interes sante exposities bezoeken. Namelijk één van oude muziekinstru menten en de ander, een schelpen rosarium. Dan trekt men ook door het omvangrijke watergebied van het Noord Westelijk deel van Overijsel, maar ook langs het rijke natuurschoon van de Veluwe. De tweede dagrip voert door een groot deel van de .Betuwe, met bezoeken aan Wijk bij Duurstede en het oude stad- 'jê öureri.-Het gezelschap bezoekt hiér een kleine tentoonstelling van fraaie boerenwagens. Op de heenweg rijdt men doorhetmooie, oude gedeelte van Amcrongen en op de terugweg Rhe- nen. Bezoek aan het Nationaal park ,,De Hoge Veluwe" Een drietal halve dagrips bieden veel afwisseling. De eerste leidt naar Spa kenburg. Daar gaat het gezelschap een tentoonstelling van oude klederdrach ten bezoeken. Een aantal deelnemers zal zeker ook even een rondje maken langs de havens. De tweede trip brengt de deelnemers naar het landgoed, het Nationale park ,,De Hoge Veluwe", te Hoenderloo. Natuurlijk wordt een bezoek gebracht aan de internationaal bekende tentoon stelling, van o.a. schilderwerken, het Kröller Müller museum. Mogelijk is het een korte wandeling te maken door een deel van dit fraaie park. Tenslotte blijft men met het uit voeren van de derde halve dagtrip, dicht bij huis. Via het zeer fraaie gebied langs de IJssel gaaf t naarBerg en Bos, te Apeldoorn. Een prachtig park, voor een korte wandeling maar ook voor een bezoek aan de Apenheul, waar wolapen en gorilla's zich vrij in de natuur bewegen. Op enkele avonden wordt nog voor ont spanning gezorgd, voor hen die liever niet naar T.V. kijken of willen kaarten etc. Grote belangstelling Voor deze vacantie-weken bestond ook dit jaar weer grote belangstelling. De groepen van deelnemers bestaan nu zelfs uit maximaal 54 personen, en een flink aantal gegadigden moest nu teleurgesteld worden. In hoofdzaak omdat zij zich te laat opgaven. Wat er volgend jaar gaat gebeuren met de organisatie van zulk soort reizen, is ons nog niet bekend. Vaste staat dat mettertijd de organisatie-reisleiding door anderen overgenomen moet worden! GRATIS TUINSTOEL Op Luilakmorgen werd onze tuin verrast met een tuinstoel. Onze tuin is aan de Breedelaan. Tel. 331676. De leerlingen voor hun eigen gebouwde huizen Vrijdagmiddag was het feest in Baeten burg, toen de huizen werden opgele verd door Smit's Bouwbedrijf, ge bouwd door de leerlingenbouwplaats. Ouders, vrienden van de LTS-ers en belangstellenden konden dit feestelijke moment mee beleven. Als eerste sprak de heer J.C. Hoog kamer, consulent Stichting Vakoplei ding ,,Lang gewacht, toch gekomen, maar het was een goed opleidingsge- beuren, de leerlingen hebben hun rug eronder gezet." Er werd veel geleerd van de leer meesters, Bakker, Sedes en Naaste pad. Dank ook aan het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, die deze bouwplaats beschikbaar stelde, mis schien komen er wel meer. De heer Hoogkamer wees de jongens er op naast de inmiddels behaalde exa mens ook nog de opleiding voor gezel te volgen. De heer G. de Heul, adjunct direc teur vim Smit's Bouwbedrijf, vond^ leerlingenprojekt een te lange periode, leerlingen komen hier met een bepaal' de interesse om het ambacht te leren e& dat komt er niet helemaal uit. Wel sprak de heer de Heul de hoop uit dat hij de leerlingen terug zou zien bij Smit's Bouwbedrijf. Vervolgens ging het gezelschap naar een vaï| de garages waar een film>eQ dia's van de bouw vertoond werden, hieraan Werd veel plezier beleefd. Tot slot dronk men op dit feestelijk ge' beuren nog een drankje. AGENDA OPEN HUIS WEEK VAN 9 T§M 15 JUNI 1980 MAANDAG Mavo 8.30-12.00 Plattel.vr. zang 14.00-15.30 Nederl. verg. v.huisvr.zang 14.00-15.30 Handwerken Rode Kruis 14.00-16.00 DINSDAG 10 JUNI Mavo Doves gym Bej.soos Heilooêrstrijkorkest Heilooër bridgeclub Avondvierdaagse Nieuw Leven zang Pvd.A 8.30- 9.00- 13.30- 14.00- 20.00- 18.00- 20.00- 20.00- 12.00 11.00 17.0C 16.00 23.00 20.00 22.00 22.00 WOENSDAG 11 JUNI Mavo Avondvierdaagse Autorijscholen theorie Begel. orkest v.N.H. 8.30-12.00 18.00-20.00 19.30-21.30 20.00-22.00 DONDERDAG 12 JUNI Mavo Iedere tijd is leeftijd Bej.gym Bej.soos HOV Heilooer bridgeclub Bestuur Open Huis verg. 8.30-12.00 9.30-11.30 14.00-16.00 13.30-17.00 20.00-22.00 20.00-23.00 20.00-22.00 VRIJDAG 13 JUNI Mavo 8.30-12.00 Volksdansen Bej11.00-12.00 Begel.orkest v. N.H. 20.00-22.00 ZATERDAG 14 JUNI WD 10.00-16.00 D.V.W.NIEUWS Op woensdag 4 juni a.s. starten wij met de eerste compititiewedstrijd voor de dames. Verzamelen om 19.15 uur op de hoek van de Bayershoffweg. Opgeven bij G. Mooy jr. tel. 072-331686. Op zondag 8 juni a.s. starten wij met de eerste competitiewedstrijd voor de witvissers. Deze wordt gehouden in de W. LANGEREIS: Verzamelen om 5.00 uur bij de brandweerkazerne. U kunt zich opgeven tot vrijdag 20.00 uur bij G. Mooy jr. tel. 072-331686. H.A.C.NIEUWS Zaterdag j.l. werd er een internationa le wedstrijd verzwommen georgani seerd door Oeza uit Heemskerk. De deelnemende verenigingen waren W.S.D. uit Deinze (Belgie), Neptunus/ Waterlelie uit Zaandam, O.E.Z.A. uit Heemskerk en H.A.C. 21 Persoonlijke records werden ver beterd, 3 clubrecords werden ver beterd t.w. 100 m vrije slag j.o. 14 jr: Marcel Noordman 1.03.6 (1.03.7). 100 m schoolslag j.o. 10 jr. Erwin Kij- zers 1.50.4 (1.51.0); 100 m rugslag j.o. 10 jr. Erwin Kijzers 1.53.9 (1-56.7). W.A.O. - A.W.W. - BELANGEN VERENIGINGEN HEILOO Maandag j.l. werden enkele belangrij ke mededelingen gedaan die we u nog maals in het kort willen berichten. A.s. maandag 9 juni houden we onze eerste viswedstrijd. We verzamelen om 8.00 uur op de hoek Het Zevenhuizen, Het Mallevoort. We zullen zien hoe de weersomstandigheden zijn om dan te bepalen waar we gaan vissen. Dat kan zijn aan de noord- of de westkant van de sporthal of achter d e Ronge. Zoals gebruikelijk vissen we van 8.00 tot 10.00 uur, daarna gaan we naar "Het Trefpunt", voor de koffie, de prijsuitreiking en het luisteren naar ons visserslatijn. Om het in wedstrijdtermen te zeggen vissen we op nummer, we voeren van niet voor, alle vis telt, behalve snoek en het gaat om het vangen van het grootste aantal vissen. Inleggeld 2.50 p.p. We hopen er weer evenveel plezier van te hebben als vorige keren. Dan het volgende bericht. Maandag 16 juni a.s. onderbreken we om half elf ons soos-gebeuren om overeenkomstig onze statuten en regelementen onze eerste Leden vergaderingen te houden. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening door de voorzitter 2. Verslag van de sekretaris 3. Verslag van de penningmeester 4. Benoeming kascontrole-commissie 5. Rondvraag en wat er verder op tafel komt. U leest geen bestuursver kiezing op deze agenda, die houden we n.l. eind dec. of begin jan. Daar hoort u nog van. We zouden graag van u wil len vernemen of u het met de hui dige gang van zaken eens bent, zo niet kom dan met uw op- en aan merkingen. We staan open voor goede iedeeen en alles wat in het belang van onze vereniging bij gedragen kan worden. Van onze penningmeester kwam het bericht dat enkele leden wat achter stand hebben met de kontributie- betaling. Wilt u dat deze maand even met hem afrekenen. (Zie punt 4 van de agenda). Tot zover deze mededeling. Graag zien we u a.s. maandag aan de water kant en maandag over een week tijdens de ledenvergadering. ALG.NED.BOND VOOR OUDEREN Het bestuur van de A.N.B.O., afdeling Heiloo nodigt u uit tot bijwoning van haar buitengewone ledenvergadering, te houden op maandag 2 juni 1980 VOGELVERENIGING KLEUREN PRACHT a.s. maandag 9 juni organiseert vo gelvereniging Kleurenpracht een contactavond in de zaal van de Gerefor meerde Kerk aan de Noordergeest straat te Heiloo. Aanvane 20.00 uur Daar het bestuur er in geslaagd is de heer Spijker voor de avond in septem ber bereid te vinden voor het houden van een tafelkeuring, heeft het bestuur gemeend de voor die avond gebruike lijke behandeling van het T.T. Regle ment te moeten verplaatsen naar a.s. maandagavond. Wij zullen dit zo kort mogelijk houden. WIJKVERENIGING PLAN OOST Op zaterdag 14 juni a.s. wordt als sluit stuk van het seizoen voor alle kinderen uit Plan Oost een indianenfeest geor ganiseerd. We hopen dat het die dag zonnig zal zijn en daarom zal dit feest buiten georganiseerd worden en wel in het bos bij het witte Huis Nijenburg wat jullie vast weieens gezien hebben als je bij de Kattenberg in de buurt was. We beginnen om ongeveer 10.00 uur vanaf het grasveld tegenover de twee kleuterscholen aan de Laan van Zee man waar jullie in kleine groepjes om de 5 minuten vertrekken voor een speurtocht. Onderweg moeten jullie een paar opdrachten doen om een echte indiaan te worden. Bedenk maar eens wat een indiaan zoal nodig heeft, misschien krijg je dan wel een idee. Eén opdracht heeft iets met knutselen te maken en daarvoor moeten jullie onderweg allemaal een stok zoeken. Als alle indianen bij het eindpunt aan gekomen zijn dan hebben we daar nog een laatste opdracht met ook een lekkere verrassing erbij. We verwachten dat jullie allemaal zin hebben in dit indianenfeest, wij in ieder geval wel! Het enigste wat je mee moet nemen is 50 ct. (voor leden) of 75 ct. (voor niet- leden) en.... een oude sok! Tot ziens allemaal op 14 juni. VERENIGING VOOR OPENBAAR ONDERWIJS De VOO-afdeling Heiloo houdt op 5 juni a.s. een discussie-avond over Plan 80-deel 2, waarin de opbouw en de toe komstige mogelijkheden van de vereni ging aan de orde worden gesteld. Die leden die nog niet hebben gerea geerd op de eerder verstuurde brief, maar toch deze avond willen meemaken zijn van harte welkom op: de Achtkant 5, om 20.00 uur. Voor meer informatie, tel. 332456. TROMPETTERKORPS HEILOO 2e prijs voor de sr. Band. T.H.K. nam zondag j.l. deel aan een concours, georganiseerd door "De Saen" te Zaandijk. De groenjakkers spelend in de Ere- afdeling behaalde 178V2 punten een goede prijs 2e prijs. Een goed resultaat vooral wanneer men bedenkt dat dit gebeurde, slechts een paar maanden nadat T.H.K. onder leiding staat van de nieuwe instrukteur de hr. R. Peerde- man. De komende tijd zal het korps (zowel sr. als jr.) Heiloo met muzikale rond gangen- en shows verrassen. Donder dag 5 juni zal de jeugdband alsmede de sr. Band een optreden verzorgen nabij het winkelcentrum Het Malle voort. Voor de nieuwe opleidingen, iri aug. kunnen zich weer nieuwe leden aan melden, zowel bij het majorette- peleton, 't korps, als bij het jeugd- korps en jeugdmajorettes. JAARVERGADERING WONINGBOUWVERENIGING SINT WELLIBRORDUS Gaarne brengen wij deze vergadering extra onder de aandacht van de leden. 3 huidige bestuurders stellen hun func tie beschikbaar, wegens het bereiken van een leeftijd die alle aanleiding geeft het wat rustiger aan te doen. Te weten de hr. J. Bolten, 33 jaar be stuurslid, waarvan 27 jaar voorzitter. De hr. J. Olsthoorn, 30 jaar bestuurslid en penningmeester. En de hr. S. Ligthart 22 jaar bestuurs lid en belast met onderhoudszaken. 3 Mensen dus die ruimschoots hun sporen hebben verdiend op het ge bied van de huisvesting in Heiloo. Een hart onder de riem voor de leden om deze vergadering te bezoeken en afscheid te nemen van deze 3 „oud gedienden". Het aanvangsuur van deze vergadering is 20.30 uur. Voor de agenda verwijzen wij U naar de advertentie in dit blad. ALGEMENE NEDERLANDSE BOND VOOR OUDEREN De A.N.B.O. afd. Heiloo hield op maandag 2 juni een korte en zeer druk bezochte buitengewone ledenver gadering in het Trefpunt. Als hoofd punt op de agenda stond de benoeming van een voorzitter. Deze geanimeerde vergadering werd geleid door de penningmeester, de heer P. Jaapies, aangezien de vice- voorzitter, de heer M. Walda, in het ziekenhüis was opgenomen. Met algemene stemmen en onder luid applaus werd de heer IJ. v.d.Blom, die tijdelijk afgetreden was, herbe noemd. Een vijf-tal dames gaf zich spontaan op, om zieke en alleenstaande leden te bezoeken. Na afloop werd nog een uurtje gekiend en één der leden, die een fruitmand won, stelde die dadelijk ter beschikking van het bestuur om naar de heer Walda te brengen. Deze geste werd door ie dereen zeer gewaardeerd. Gedurende de vacantie-maanden zul len geen activiteiten meer plaats vin den, alleen de soosmiddagen gaan ge woon door. P.V.D.A. AFDELING HEILOO Het bestuur nodigt belangstellenden en leden uit voor de reeds eerder aan gekondigde ledenvergadering waar Lenie Kootstra zal komen spreken over onze economie. De vraagstukken van werkloosheid en werkgelegenheid behoren hierbij tot de belangrijkste problemen. Lenie Kootstra zal "vooral aandacht besteden aan aspecten als arbeids verdeling, werktijdverkorting en part time-werk, de problemen die ook aan de orde waren toen wij ons amande- ment opstelden voor het laatste gehou den partijcongres. industrie, waarbij schroot een nood zakelijke grondstof is. Glas en stenen, die gemalen uit de in stallatie komen zijn bruikbaar in nieuw te ontwikkelen betonsoorten of als on derlaag in het wegdek bij wegenbouw. Het herwonnen papier is weer bestemd voor de grijs-kartonfabricage. De kunststof wordt weer gebruikt voor de fabrikage van minder hoogwaardige kunststof artikelen. De organische stoffen kunnen op drie verschillende manieren gebruikt wor den. 1. Als compost voor bodemver betering, als grondstof voor de bak steenindustrie of als brandstof. Het restant, kan zonder bezwaar ge stort worden en zal niet meer bedragen dan 5 a 6% van onze totaal aangevoer de hoeveelheid afval.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 4