SPUR®; en SPEL ra Li i HSV te sterk voor oud-internationals Z.V.V. Paul Sengers kampioen Canadees softball-team naar Heiloo 3 1 êels)- UITKIJKPOST 4 JUNI 1980 :wy>x-w::::wwx^ r'Bekende namen zijn ö.a., bovenste rij: 2e van links Martin Koeman3e van l. ÏBarry Hulshof, 4e van l. Piet Ouderland en uiterstrechts Daan Schrijvers. Onderste rij: 3e van l. Piet de Vries, 4e van l. Janny Schilder, 5e van I.Frits ÏSoetekouw en geheel rechts Wietse Couperus. I Jn het kader van de festiviteiten i.v.m. het 50-jarig jubileum van H.S.V., tra den j.l. zaterdagmiddag de oud-inter nationals en het eerste team van H.S.V. Jtegen elkaar in het strijdperk. Het was jaipmer dat het weer niet zo erg mee zat, maar ondanks de regen en het •gladde veld konden de talrijke toe schouwers toch zien dat de oud-inter nationals, onder wie Frits Soetekouw, Barry Hulshof, Daan Schrijvers en ;Wietze Couperus het voetballen nog ;niet verleerd waren. •Er werden een aantal zeer knappe com binaties uitgevoerd, waarmee H.S.V. vaak grote moeite had. Toch was het, 'het conditioneel veel sterkere H.S.V. ;dat de wedstrijd winnend wist af te ^sluiten. Na een leuk duel werd het uit eindelijk 5-3 voor H.S.V.Voor H.S.V. Scoorde o.a. W. Robert (2x), en Jan •Beelen.En voor de oud-internationals ^doelpuntte o.m. Martin Koeman (2x). Receptie :Na de voetbalwedstrijd werd in de gro te feesttent de receptie gehouden. ♦Velen waren gekomen om H.S.V. geluk >te ensen. 'De eerste spreker was de heer Jaspers, i die de K.N.V.B. vertegenwoordigde. Hij sprak over de moeilijke begintijd, maar stelde dat H.S.V. door goede lei ding is geworden tot wat het nu is, een volwassen en bloeiende vereni ging. De heer Jaspers bood namens de K.N.V.B., H.S.V. een fraaie wimpel aan, waarop de leeftijd van de vereni ging stond gedrukt. Hierna volgden meerdere sprekers die H.S.V. gelukwensten. Burgemees ter Glijnis, de heer De Boer, namens de K.N.V.B., afdeling Noord-Holland en de heer Van Leeuwen, voorzitter van dorpsgenoot De Foresters feliciteerden H.S.V. en wensten de vereniging een voorspoedige toekomst. Ook ere-voorzitter Arie Brost nam het woord. Hij verwachtte voor H.S.V. een goede toekomst. Zo'n 80 procent van de H.S.V.-leden bestaat uit jeug dige mensen en de jeugd heeft tenslot te nog altijd de toekomst. De laatste spreker was de huidige voor zitter, de heer Houtenbos die iedereen hartelijk dank zegde voor de aanwezig heid en de vriendelijke woorden. Na het officiële gedeelte bleven de meeste aanwezigen nog lange tijd nazitten, om onder het genot van een borreltje nog even lekker na te babbelen. POSTDUIVENVERENIGING „LUCHTPOST HEILOO" HEILOO jtHet was voor onze leden en hun duiven leen druk weekend. Twee wedvluchten :'dp één dag. Van 17 leden 172 duiven ;naar Essen op ca. 128 km. en van 11 Jleden 64 duiven naar. Corbeil op ca. $470 km. Lossingen hadden plaats in jEssen om 8 uuur en in Corbeil om 7 £uur 15 min.; in beide plaatsen bij zuid- Jwesten wind. >Er werden op beide vluchten door de ïeerste duiven zeer hoge snelheden Jgemaakt, waarbij Corbeil het nog van J Essen won! JEerste duif van Corbeil was van S. Meijssen; geklokt om 12 uur 24 min. .*35 sec.; gemiddelde snelheid 1515 me- |ter en 70cm. per minuut op 90 km. |3n 942 meter per uur. ^Eerste duif van Essen was van N de ?*Haan; geklokt om 9 uur 23 min. 49 |sec, bereikte deze duif een snelheid van S1513 meter en 78 cm. per minuut of ^90 km. 3n 827 meter per uur. $Tot slot nog de totaal-uitslagen: Essen: SN. de Haan (16) 1-2-3-5-7-8-14-15-16-18 19 1000pnt •iH. Nowee (8) 4-12 634 pnt |p. Bakker sr. (13) 6-23-24-28 587 pnt |R. Middelburg (6) 9-21-26-31 532 pnt v. Haastrecht (8) 10-22 484 pnt Comb. Kaandorp/Keppel (9) 11-25-29-34-35 475 pnt ^J. de Best (12) 13-30 389 pnt ÏSj. Bakker (7) 17-32-33 274 pnt JA. Breed (15) 20 226 pnt jjN. Adrichem (12) 27 137 pnt ^Corbeil: Is. Meijssen (5) COMPETITIE PROGRAMMA HONK EN SOFTBALL FORESTERS Honkbal: zo. 8-6: senioren Haarlem - Foresters 1, aanv.: 14.00 uur. Softball: do. 5-6 Senioren Alcm. Vic- trix 2 - Foresters 1, aanv.: L?.30 uur vr. 13-6: Senioren Foresters 1 - Bears 1 aanv.: 19.30 uur. Herensoftball: wo. 11-6. Heröns - Fo resters 1, aanv.: 19.30 Uitslagen: Softbal Foresters 1 BSCH: 14-8 en Softball For. 1 - Ale. V. 16-1. Herensoftball Cromtigers - Foresters 1: softball-junioren Fl. Petrels - Fores ters A: 21-1/19-9. Foresters B - Alcmaria V.: 5-16/5-11. Softball-aspiranten Fl. Petrels - Fo resters A: 1-14/5-12. Odiz Frogs - Foresters B: 7-6/4-14. Softball-pupillen Foresters A - Cromti gers A: 9-10. Foresters B - Herons A: 9-33. Foresters C - RIAS: 14-4. 1-16 1000 pnt j/Comb.Kaandorp/Keppel (4) |h. Nowee (5) SC. Mienis (10) N. de Haan (8) $P. Bakker (5) j* N. Adrichem (5) hH. Lases (5) 2-15 991 pnt 3 794 pnt 4-6 737 pnt 5-8-11 730 pnt 7-9 651 pnt 10-12-13 572 pnt 14 348 pnt TENNISVERENIGING HET VENNEWATER 2 Teams gepromoveerd Afgelopen zaterdag hebben 2 van de 4 kampioenen de kroon op het werk kun nen zetten door de promotiewedstrijd te winnen. Het 2e herenteam van Ruud Lam won met 4-2 van Beemster III. Ruud moest na ruim 2 uur de eer aan zijn tegenstander laten. Nog een enkelspel ging verloren doch toen vond men het genoeg en werden de overige partijen alle in 2 sets gewonnen, zodat promotie naar de 4e klas een feit was. Ook het jeugdteam van Marijke Havik wist te bereiken, dat onze vereniging volgend jaar een team in de hoofdaf deling heeft. Alleen het meisjesdubbel werd ver loren, terwijl de overige partijen mak kelijk werden gewonnen. Het 5e herenteam van Willem Verheul en het jeugdteam van Bob Rence wisten hun promotiewedstrijd, ondanks diverse spannende partijen, niet te winnen. Komende zaterdag zal de jaarlijkse puzzeltocht gehouden worden. Dit keer niet op de komfortabele banken van de auto, maar (energiebesparend) op het zadel van de fiets.. Wanneer U de kans wilt hebben, dat U de Puzzel- tocht het volgend jaar mag organise ren, dan kunt u zich alsnog opgeven door inschrijving op het bord in het klubhuis. 's Avonds is er dan het zomerfeest voor de senioren en belegen" junioren. Beide evenementen zijn weer ideale gelegenheden om kontakten te leggen. Het feest begint om 9 uur en de muziek wordt verzorgd door het Lion Combo. H.S.V.-NIEUWS Na ruim een week van feesten met daarnaast allerlei aktiviteiten is het 50- jarig bestaan zondag afgesloten met een grote reünie. Het was een grandioos slot van deze feestweek waarbij vele oude bekenden, waaronder zelfs een aantal van het eer ste uur, aanwezig waren. Toen de heer V.d.Maat om 17.00 uur de sluiting van deze viering aankondigde, bleek dat men nog lang niet was uitgepraat. Het zal velen van ons goed hebben gedaan dat het bij H.S.V. goed toeven was en dat het in de vereni ging bruist van aktiviteit. In ieder ge val kan men met dankbaarheid terug zien op een zeer geslaagd festijn waarover nog veel gesproken zal wor den. Als we alles de revue laten passeren kan men met veel genoegen terug zien op deze grote happening die voor elk wat wils bood, ondanks dat de heer Theo Koomen de grote afwezige was en verstek liet gaan waarover uiteraard velen zeer teleurgesteld waren. De jubileumkommissie had kosten noch moeite gespaard om dit feest tot een sukses te maken en is daarin, gezien de vele goede reakties, wel in geslaagd. Een ieder kwam hierbij aan bod. De jeugd opende met een groots pupil len toernooi met ruim 1500 deelnemers. Ook de jeugdrevue was een sukses. Voor de oudere jeugd was de disco show een geslaagd evenement. De Erika,kapel en het Trio Henk Out bracht voor een yolle tent vele handen op elkaar. Jammer dat zaterdag de weergoden ons in de steek lieten bij het treffen tussen H.S.V. 1 tegen de Oud-Internationals die de onzen in een goed gespeelde: wedstrijd met 5-3 won non. Men kon ondanks de regen genieten van uitzonderlijk goed voetbal. Daarna bleek de grote feesttent bijna te klein voor de druk bezochte receptie die door zeer velen, waaronder de bur gemeester en ook de groten uit de sportwereld het H.S.V.-bestuur kwa men feliciteren en weldra onder bloe men en kado's werd bedolven. De jubileumkommissie en het bestuur kunnen met veel genoegen en dank baarheid terugzien op dit zeer geslaag de feest en waarbij overduidelijk blijkt dat H.S.V. wel in de belangstelling staat en een goede naam heeft in de sportwereld, zoals de voorzitter, de heer Houtenbos stelde in zijn slotwoord en met veel vertrouwen de toekomst tegemoet gaat, ja met veel élan op naar het 60-jarig bestaan in het belang van de jeugd van ons mooie Heiloo. BRIDGE CLUB "SANS ATOUT" Vorige week werd het vereni gingsjaar van Bridgeclub "Sans Atout" besloten met de traditionele mixed prijzendrive. Door sterke spelers voor één avond aan minder sterke spelers te koppelen kwam gezelligheid nog meer centraal te staan. De vaak verrassende uitslagen waren als volgt: lste plaatsen: mevr. Werdmuller-de Waal 66% mevr. de Geus-Bakker 60 mevr. Velserboer-Post 59% mevr. Schuijling-Haafkens 59 mevr. de Waal-Punt 59 ds. Krab- van Buitenen 58 ds. Schaffer-Kuyt 57 mevr. Bakker-Heideman 56% mevr. Duijn-Bolweg 56 mevr. Beerepoot-Jac. de Vries 54 2-de plaatsen: mevr. Mak-van Linden jr. 56% mevr. Moscou-Rootjes 56 mevr. Lohr-Verkleij 56 mevr. Stolk-Roozen 53 mevr. Daudey-van der Wulp 53% mevr. Hart-van Diepen 52 V2 mevr. Piersma-Velserboer 52 mevr. Glorie-Witting 50% mevr. Hommes-Kuyt t 50 meVr. Schreiber-van Twuyver 53 3-de plaatsen: mevr. Nieuwenboer-Broksma 56% mevr. de Vries jr.-Nap 51% ds. Kemper-Rootjes 51% mevr. Schouten-Gersen 51 mevr. Maas-de Vries jr. 50 mevr. Fijma-Tensen 50 mevr. Bleijs-Vendel N 50 mevr. v. Steeg-Maas 49 mevr. van Twuyver-Tamminga 49 mevr. Roest-Mak 47Va 4-de plaatsen: mevr. Dolmans-Postma 50% mevr. Nobel-Kramer 50 mevr. Garritsen-Kaashoek 48% mevr. Grootes-de Git 48 mevr. Toby-van Toornburg 47% mevr. Post-van Zomeren 47 mevr. Broksma-Slob 47 mevr. Feller-Zwitselaar 46V2 mevr. Zomerdijk-Appel 44V» mevr. de Vries sr.-Schreiber 43 Va 5de-plaatsen: ds. Gallee-Kaashoek 50% mevr. Slob-Schaffer 48 mevr. Meijering-Dolmans 47 mevr. Meijering-Dolmans 47 ds. Dekker-Hulskamp 46 mevr. Harreveld-Toby 44V2 mevr. Berkman-v. Steeg 44' Va mevr. Pohley-Daudey 44 mevr. Bolweg-Israels 42 mevr. Spruijt-Nieuweboer 42 V2 mevr. Koebrugge-van Leeuwen 42 mevr. van der Groot-van der Wulp 41V2 mevr. de Jager-Schouten 40Va mevr. Boersen-van Santen 40% mevr. Roozen-P. Elders 40 mevr. Cornelissen-Koersen 39 FORESTERS DAMES BLIJVEN WINNEN Heiloo. In een wat nerveuze wedstrijd met toch enkele sterke momenten heb ben de ForestersdamesMe softbalwed- strijd tegen plaatsgenoot BSC Heiloo twee verdiend.met 14-8 gewonnen. Fo resters heeft alle ploegen uit de eerste klas nu eenmaal ontmoet, en concur rent Flying Petrels zelfs tweemaal. Met twee en drie punten voorsprong op nr twee en drie van de ranglijst be ginnen de perspectieven van Foresters op de titel nu toch wel gunstig te wor den. Het leek aanvankelijk een gelijk- opgaande wedstrijd te~^ worden met veel actie. Beide ploegen openden sterk aan slag wat resulteerde in een 6-5 stand na een inning. Maar de vol gende fwee inningen wisten beide ver dedigingen ord^ op zaken te stellen. Steeds als er scoringskansen ontston den. In de vierde inning viel de beslis sing. Zelf wist Foresters de veld- beurt schadevrij door te komen dankzij prima vangwerk van Anneke Kolkman en Liesbet Hoetjes en aan slag zat het niet tegen. Met een binnenveldtikje, vierwijd en een veldfout liepen de hon ken vol waarna de situatie bekeken werd uitgebuit door drie honk- slagen, afgewisseld door twee stoot- slagen: 11-4. In de overige inningen sprokkeldenbeide ploegen nog een paar puntjes bij elkaar, waarbij eentje na een meterslange sliding van weer Lies- beth Hoetjes. Werpcijfers: S.Zonruiter(For.) 7-2-5-6. M. Kesseler (B.S.C.) 6-4-10-107 KAMPIOENSCHAP BRIDGE CLUB SANS ATOUT De nieuwe kampioenen van b.c. "Sans Atout" zijn bekend: na 34 wed strijdavonden kon voorzitter van Toorn burg de bekers, bloemen etc. uitreiken aan het meest constant spelende top- paar mevr. E. Rootjes-Hugen en de heer S. Kramer. Ook in de jaren '77 en '78 wisten zij, met wisse lende concurrenten als nr. 1 te eindi gen. De erelijst in procent-punten is als volgt: 1. mevr. Rootjes-Kramer 1829Va 2. hrn. Rootjes-Schouten 1807 3. fam. Mak 1782% 4. hrn. Nap-Steeg 1773 5. hrn. de Winter-v. Zomeren 1735% 6. fam. Kaashoek 1691% 7. hrn.Brandenburg 7. hrn. Brandenburg-de Vries 1670 Om de interne bekerwedstrijd onder de naam "Willem de Zwijger-trophee" is in 8 ronden door alle 72 paren deelge nomen. De finale tussen de paren da mes Schuijling Spruijt en de hrn. van Linden is uiteindelijk door het heren- p^ar gewonnen. Door de prestaties in de laatste 6 weken promoveren tenslotte de volgende paren: Naar dé'A-Lijn": 1. Lansdaal - Vendel 322,'2. Post-Tensen 321% en 3. ds. Hulskamp-Roozen 313. Naar de "B-Lijn": 1. hrn. Visser 320%, 2. ds. Hommes-Schouten 318 en 3. ds. Grootes-Hareveld 316. Naar de '"C-Lijn":: 1. mevr. Krab- Witting 342, 2. hrn. Tamminga 430, en 3. ds. Bolweg-van Steeg 328. Naar de "D-Lijn": 1| ds. Bleijs-Roest 329, 2. hrn. van der Linden 314% en 3. mevr. Garritsen-van Santen 312%. Naar de "E-Lijn": 1. ds. Blikslager- de Jager 361, 2. ds. Pohley-Post 318, en 3. mevr. van Buitenen-Heideman 305%. B.S.C.H. VERLIEST VAN METEOOR Zaterdag j.l. moest B.S.C. senioren I honkbal aantreden tegen 't op de 3e plaats staande, Meteoor uit Amster dam. Jeroen Zoon, B.S.C.'s getalen teerde werper, begon te gooien. Hij kreeg- in de eerste 3 innings een paar puntgave honkslagen tegen en moest daarom 't veld ruimen voor Benno Dijk stra. Inmiddels had Meteoor al een voorsprong van 7-0 mede dankzij hun werper, op wiens curve-ballen de B.S. C. slagmensen geen grip konden krij gen. Na de 4e inning werd er 10 mi nuten gestaakt, omdat 't te hard ging regenen. Na de ingelaste pauze was 't spel niet echt leuk meer om naar te kijken, tot de 9e inning, want toen kreeg B.S.C. 't heilige vuur" en kwamen terug tot 7-5. Hierbij dient ge noemd te worden d e vreselijke verrre klap van Anton Brinkman. Helaas, B.S.C. kwam te kort en playing coach Ron Ignacio die nog wat aan de stand wilde veranderen, was de laatste die uitging. Vele B.S.C.'ers gingen nat weg. Dit is dus een zomersport. B.S.C. SOFTBALL VERLIEST NA SPANNENDE WEDSTRIJD VAN FORESTERS Softball senioren 2 moest vrijdagavond aantreden tegen de Jacques Esser for matie van Foresters. In de le inning kon B.S.C. nog bij Foresters blijven, maar daarna was 't afgelopen. Fouten van Joke en Katja Bais en ook verre klappen van Liesbeth Hoetjes en Irma Pos hielpen Foresters uit te lopen naar 8-4. Verder hield Foresters' werp ster Sandra Zonruiter de boel dicht op een paar schoonheidsfoutjes na. Einde van de aantrekkelijke wedstrijd 14-8. De rest van de wedstrijden werden af gelast wegens 't slechte weer. Wedstrijden komende weekend stan- daarsteams: Honkb. wo. 4 juni 19.00 uur. BSC - Alcm.v. (beker). Zo. 8 juni 14.30 uur Vikingen - BSC Softb. za. 7 juni 17.00 uifr BSC -Zuidvogels Herensoftb. di. 10 juni 19.30 uur Bullhorse - BSC HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen dinsdag 27 mei: Rood NZ: 1. ds. Elsinga-Slemmer, 61 pet.; 2. ds. Hardeveld Kleuver-Hoff, 53 pet.; 3. ds. Koster- Visser, 43 pet. Rood OW: 1. ds. Kroon-Oosterling, 51 pet.; 2. hr. Löhr-mw. de Wit, 50 pet.; en hr. de Wit-v.d. Zijden, 50 pet. Grijs NZ: 1. hr. Berkman-v.d. Vlies, 52 pet.; 2. ds. v. Duin-Wfeehuizen, 50 pet.; 3. ds. v.d. Berg-Kromhout, 49 pet. en mw. v. Loon-hr. Mak, 49 pet. Grijs OW: 1. ds. Löhr-v. Swol, 66 pet.; 2. hr. Tamminga-Koster, 59 pet., 3. ds. Zwart-v.d. Zijden, 42 pet. Uitslagen donderdag 29 mei; Groen: 1 hr. Tamminga-Koster, 60 pet. Va: Hr/mw. v.d. Zijden, 55 pet.; 3. ds. v. Duin-Mercks, 52 pet. Blauw: l.mw. Koster-hr. v.d. Vlies, 71 pet.; 2. ds. Neyens-Laurensse, 60 pet.; 3. ds. v. Hoolwerff-Spruyt, 54 pet., Deze week als winnaars andere namen dan we gewend zijn; oorzaken: zomer, vakantie, geluk? We weten het niet, daarom kunnen we ook niet ingaan op het verzoek van de winnaars om de namen met hoofdletters te ver melden, volgende week is het mis schien weer heel anders. De opkomst op dinsdag blijft nog op peil, die op donderdag was wat minder, maar dit had deze week een aantal oorzaken, er is daarom nog alle reden om ook in de maand juni zowel op dinsdag als op donderdag te blijven spelen. Vol gens de opgaven zal de bezetting in de maand juli minder zijn, zodat we dan nog uitsluitend op donderdag spelen, over hoe en waar zullen we de komende weken nader berichten. Voor het af- berichten bij verhindering, opgeven van leden, dat zij eens willen meedoen, beschikbaar zijn van onze reserves, houden we nog aan de tijden: tot 's a- vonds 9 uur vóór de wedstrij dagen en de telefoonnummers tel. 333576 van de hr. Berkman voor de dinsdagavond en 334368 van mevr. Klerk voor de donderdagavond, re servenummer bij geen gehoor is tel. 331676 van vd. Zijden. Paul Sengers werd in de laatste wed strijd van de competitie kampioen. In deze spannende wedstrijd moest er gewonnen worden. De score werd pas in de 8ste minuut van de tweede helft geopend. Nadat doelpunt was bij Paui Sengers de spanning er af en vlot stond het 4-0 door goed combinatie spel. Hinkomobile kon in de laatste minuut nog scoren. Na afloop was er het grandiose gebaar van dorpsgenoot Z.V.V. The Railway, medestrijders in de derde klasse die met kampioensbloemen kwamen op dagen. De reeds vertfouwde naam Paul Sen gers zal men niet meer tegenkomen in het zaal voetbal wereldje, want sponsor Paul stopt na drie jaar. Het aktieve bestuur is op zoek gegaan naar een nieuwe sponsor en deze werd gelukkig gevonden: Isotherm Hei loo B.V., heeft het team in een geheel nieuwe groene outfit gestoken, en met de naam Isotherm Heiloo op het shirt zal men de komende seizoenen weer lekker kunnen zaalvoetballen. HEILOO - Oshawa-Whitby Ladies Ju nior Softball Team uit Canada komt op uitnodiging van de softballverenigin- gen BSC Heiloo, The Herons en Alc maria Victrix in de tweede week van juni enkele wedstrijden spelen in Heer- hugowaard, Heiloo en Alkmaar. Voor het groeiend aantal softballfans in Noord-Holland betekent dit een ge weldige mogelijkheid eens topsoftball van dichtbij mee te maken. Het Cana dese team - met meisjes in de leef tijd van 18-21 jaar behoort tot de sterk ste jeugdploegen van Canada en speelt softball op Nederlands hoofdklasse niveau. Voor bondscoach Nol Houtkamp ge noeg reden om met zijn Nederlands A-team een wedstrijd tegen Oshawa- Whitby te spelen in het kader van zijn voorbereiding op de Internationale softball week die eind juni in Haarlem wordt gehouden. Het initiatief van de drie Noordhollan- se softballverenigingen deze Cana dese softballploeg uit te nodigen is in het Nederlandse softballwereldje bij zonder aangeslagen. Behalve het Ne derlandse team komt ook Jong Oranje in actie tegen deze Canadese meisjes. De wedstrijden die Oshawa-Whitby in Noord-Holland gaat spelen zijn: maandag 9 juni: Oshawa-Whitby - Nederland, sportpark De Vork in Heer- hugowaard, aanvang 19.30 uur. dinsdag 10 juni: Oshawa-Whitby - Jong Oranje, sportpark Het Vennewa- ter, Heiloo, aanvang 19.30 uur. woensdag 11 juni: Oshawa-Whitby - Regionale Selectie, sportpark Alcmaria Victrix, Alkmaar aanvang 19.30 uur. Het Oshawa-Whitby Ladies Junior Softball Team vertoeft van woensdag 4 juni tot en met donderdag 12 juni in Nederland. De eerste dagen van het verblijf van de Canadese meisjes in Nederland worden in beslag genomen door excursies, trainingen en het be zoeken van hoofdklassewedstrijden. Vanaf zondag 8 juni verblijven de Oshawa-Whitby-speelsters en begeleiding bij gastgezinnen in Alkmaar, Heerhugowaard en Heiloo. Oshawa-Whitby komt met een sterk team naar Nederland. Het Canadese softball staat op een gemiddeld aan merkelijk hoger peil dan het Neder landse softball. Bondscoach Nol Houtkamp zegt hier over zelft: ,,Als wij met Oranje tien keer tegen het Canadese team spelen, dan winnen wij vermoedelijk hooguit één westrijd. Niet alleen dat, Canada kan wel tien van dat soort teams sa menstellen. Je mag zonder meet aan nemen dat het Oshawa-Whitby Junior Team sterk is". Het woord Junior" zegt het al: Os hawa-Whitby komt met een selectie van jonge speelsters naar Nederland Meisjes in de leeftijd van 1& tot 21 jaar. Successen zijn dit team niet vreemd. In 1977 werd Oshawa-Whitby DAMCLUB BESLOOT SEIZOEN A.VOOGT KAMPIOEN In het clubhuis "Het Open Huis"hield D.C.H. donderdag j.l. haar slotavond van het seizoen. 1979-1980. Voorzitter Kroon opende de vergade ring en sprak zijn waardering uit voor de prettige en spannende wijze, waarop de competitie was verlopen. In de competitie^ van de Kennemer Damkring heeft D.C.H. beslag weten te leggen op de tweede plaats. De top scorer in deze competitie werd de heer C. Bijwaard, die uit de 4 partijen 6 pnt. wist te behalen. Onder applaus werd hem de daaraan verbonden herinne ringsmedaille uitgereikt. Kampioen van Heiloo is geworden de heer A. Voogt. Het kampioenschap van groep 2 werd behaald door de heer van de Werf. De nummer 1 en 2 van elke groep mochten na de huldiging hun prijzen met inscripte in ontvangst nemen, de door de heer Bijwaard beschikbaar gestelde wisselbeker ging van de heer Ligthart over naar de heer Voogt. Daarna volgde een bliksemwedstrijd, werd er bingo gespeeld en tot slot volg de nog een gratis verloting. In alle opzichten kon men ook nu weer spreken van een bijzonder geslaagde slotavond. Eindstand: Groep 1: A. Vfcogt 13 8 3 2 40 R. de Boer 13 6 4 3 40 C. v. Lieshout 13 6 4 3 39 MU |3 5 5 3 35 L. Koersen 13 3 4 6 34 F. Schouten 13 2 8 3 29 C. Bijwaard 13 3 4 6 26 N. Ursem 7 0 0 7 15 Groep 2: 0 31 A. v.d. Werf 13 6 7 B. Hofman 13 4 6 3 28 J. Kraakman 13 5 6 2 27 A. Kroon 13 3 9 1 25 C. Swart 13 2 6 5 21 n- A: Raaymakers 13 2 5 6 21 in R. Koch 13 2 6 5 15 s- R. Buwalda 7 1 3 3 10 hawa-Whitby zonder meer worden ge rangschikt onder de acht beste softball- teams van Ontario, zo niet van Canada. Het team staat onder leiding van Geor ge en Sandra Chase. Beiden hebben bijzonder veel ervaring in het coachen van een softball-team. De eerste wedstrijd, die tussen Neder land en het Canadese team, belooft het hoogtepunt te worden van de drie soft- ballduels. Voor coach Nol Houtkamp is deze wedstrijd een belangrijke test case om te zien hoever zijn ploeg is met de voorbereiding op de eerste interna tionale softballweek, die over een klei ne drie weken in Haarlem begint. Hij komt met de complete nationale se lectie naar sportpark De Vork in Heer hugowaard. Zijn selectie bestaat uit de volgende speelsters: Pitchers: Els Koks Terrasvogels), Fredy van Offeren (HHC), Loes Poort (HCAW), Petra Goedkoop (EDO), catchers: Elly Nijhuis (HHC), Gerda Treuren (Terrasvogels), binnenveld: Hilde Foks (Shell), Ludy van Mourik (Terrasvogels), Truus Ruiter (EDO), Irne Brandsen (HCAW), Marja van Deursen (Capac WK), Marit Kreischer (Terrasvogels), buitenveld: Saskia Aussen (Shell), Elley Zweers (DSS), Betty Veenstra (HHC), Marijke Sijtsma (HHC), Ineke Akkerman (Terrasvo- De tweede wedstrijd wordt gespeeld m Heiloo en gaat tussen Oshawa- Whitby en Jong Oranje. Deze jonge Nederlandse selectie bereidt zich voor op het wereldkampioenschap voor junioren, dat in 1981 in Amerika wordt gehouden. Sinds november van het vorige jaar traint deze talentvolle groep meerdere keren per week om uiteindelijk zo goed mogelijk voorbe reid te zijn op dit kampioenschap. In het kader van deze voorbereiding heeft Jong Oranje in april deelge nomen aan een sterk bezet toernooi in Italië en verschillende oefenwed strijden gespeeld in ons land. Ook voor dit jonge team, waarin Karien Fabius, speelster van BSC Heiloo, is opgeno men, is het duel tegen de Canadese meisjes een belangrijke aanduiding hoever zij inmiddels zijn gevorderd met de voorbereiding. De derde wed strijd belooft met name voor Alkmaar en omstreken een absolute ,,must" te. worden. Dan speelt Oshawa- Whitby tegen een sterke selectie be staande uit speelsters van de vereni gingen BSC Heiloo, Alcmaria Victrix en The Herons, indien noodzakelijk aangevuld met nationale topwerpsters. Deze wedstrijd die wordt gespeeld op het terrein van Alcmaria Victrix, kan een duidelijke indicatie geven hoever het softballniveau in de provincie Noord-Holland boven het Noordzee kanaal, sinds het ruim tien jaar geleden hier is geïntroduceerd, is gevorderd. In het puntenaantal is tevens begrepen het totaal aantal punten van de eerste gemeenschappelijke ronde. ALKMAARSCHE ROEI- EN ZEIL VERENIGING De roeiafdeling van de ARZV houdt weer open huis op zaterdag 7 juni a.s. Sinds de opening van het nieuwe club gebouw in mei 1979 heeft de Roeiver eniging een flinke groei doorgemaakt. Het aantal leden is bijna verdubbeld en de belangstelling voor het roëien neemt nog steeds toe. Het roeien is de laatste jaren een breedte-sport geworden, een sport voor iedereen. Het toerroeien was overigens reeds een bekende vorm van het roeien. Recreatieroeien noemt men dat tegenwoordig. Roeien is verder een ideale trimsport, voor individualisten in een 1 persoons sciff of in groepsverband met meerde ren in een grotere boot. en dan vooral niet te vergeten het jeugdroeien dat tegenwoordig een grote vlucht heeft genomen en al op 8-jkrige leeftijd be gint. Kortom roeien is er voor iedereen van 8 tot 80 jaar. U kunt zich net zoveel inspannen als u zelf wilt. Al deze vormen van roeien kunnen bij de A.R.Z.V. beoefend worden. De A.R.Z.V. biedt u de gelegenheid op zaterdag 7 juni a.s. van 11.00 uur tot 16.00 uur kennis te maken met de roei- sport. Er worden demonstraties gege ven. U kunt gebouw en vloot op uw gemak bekijken, en u op de hoogte stel len wat de moderne roeisport u te bie den heeft. Het clubgebouw ligt aan de Beverdam 1 in Alkmaar-Oost in de stadswijk Oudorp, aan de Hoornse- vaart, nabij het complex van de voet balvereniging, Kolping Boys. Vanaf de Frieseweg even voorbij de Molens aan de Hoornsevaart. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: De hr. A. R. Swart, tel. 072- 334695. D.V.W. JEUGD Jullie eerste viswedstrijd is op a.s. zaterdag 7 juni. We verzamelen op het pleintje van de Nutsspaarbank hoek Westerweg Stationsweg en wel om 8 uur. We gaan dan om 8.30 uur vissen. De prijsuitreiking vindt plaats in het N.K.J.B.-gebouw dat is tegen over de Nutsspaarbank. Inleggeld be draagt 1 gulden. Zorg ook dat je nieuwe visvergunning bij je hebt die moet je tonen wil je meedoen. Visvergunnin gen zijn verkrijgbaar bij H. Boersen, Stationsweg 79 en C. Veld in het Winkelcentrum 't Loo. Jullie kijken ook goed je visspulletjes na, zodat je goed voor de dag komt. Tot zaterdag 7 juni en veel succes. GYMNASTIEKVERENIGING D.O.V.E.S. In een tijd van kampioenschappen en eindtoernooien lijkt het gewenst om de resultaten van de keurploeg-groepjes van D.O.Y.E.S. van het afgelopen sei zoen nog even te vermelden. Een plilim op de hoed voor de leiding, de ouders-medewerkenden en het ent housiasme van de gymnasten zélf! Lange matwedstrijden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Turn kring Hollands Noorderkwartier in Anna Paulowna meisjes t/m 12 jr. 2de prijs; Meisjes 12 t/m 16 jr. 3de prijs. B-wedstrijden voor verenigingen te Schagen meisjes t/m 12 jr. 2de prijs, waarbij een individuele prestatie van Susan Ram, goed voor een 3de plaats in het geheel. Provinciale B-wedstrijden te Beverwijk, meisjes t/m 12 jr, 2de prijs. B-finale Jeugdcompetitie te Anna Pau lowna, meisjes t/m 12 jr, 2de prijs. Het aantal medailles is dit jaar dus flink uitgebreid! SJOELCLUB "DE STREBERS" Donderdagavond j.l. heeft sjoelclub "De strebers" het seizoen 1979-1980 afgesloten. Dit gebeurde onder het genot van een hapje, een drankje eji uiteraard diverse sjoelspeeltjes. Tevens reiAe mevr. Veeken-Helmer bij deze gelegenheid de prijzen uit over de gemiddeld be haalde punten'f.VI Klasse A: Hr. Bijwaard 131,7 hr. Duinmaijer 121,0 hr. Veeken 120,5 Klasse B: mevr. Groot 114,8 mevr. Handgraaf 114,7| mevr. spijker 114,0 Klasse C: Hr. Bult 103,0 hr. Olsthoorn 101,1 mevr. Borst 96,9 Klasse D: mevr. Kraakman 96,1 mevr. Kleef 95,8 hr. Borst 95,4 Het nieuwe seizoen start op donderdag 4 sept. a.s. wederom in het Open Huis om 20.00 uur, waarbij nieuwe le den van harte welkom zijn. Inlichtingen: de hr. en mevr. Veeken, tel. 33Ö837; de hr. en mevr. Hand- graaf, tel. 335960. FINALE FORESTERS STRAFSCHOPPEN-TROFEE Zaterdag 7 juni a.s. om 9.30 uur wordt het voetbalseizoen bij S.V. de Foresters voor de pupillen weer af gesloten. Na voorronden en halve fina les hebben zich 18 pupillen voor de fi nale geplaatst. Zaterdag wordt de keeper van Fores ters I Cees Vos, weer onder vuur genomen, ook# de leiders/trainers komen aan bod. Aanvang 9.30 uur. Tevens wordt er Bingo gespeeld. TRIAS WINT IN PARIJS Tijdens het Pinksterweekend vond er een atletiekontmoeting plaats tussen de atletiekvereniging TRIAS uit Heiloo en Elan de Chevilly Larue, een ver eniging uit Chevilly Larue, enige kilo meters ten zuiden van Parijs. Deze wedstrijd werd met miniem ver schil gewonnen door Trias, die ver tegenwoordigd was door 50 atleten, waaronder 8 leden van de atletiekver eniging Castricum. Gedurende de gehele wedstrijd leidde de Franse club. De laatste twee num mers, het discuswerpen voor dames en heren, leverden dubbele overwinnin gen op voor Trias, zodat uiteindelijk werd gewonnen met 101 tegen 97 pun ten. Rixt Meinis won de 400 meter horden voor dames en vestigde tevens een nieuw klubreliord. Andere overwinningen gingen naar Jan Bakker (3.000 mtr.), Martij n Zijl (discuswerpen), Silvia Asberg (dis cuswerpen), Katja Staartjes (800 mtr.), Marco Versterre (kogelstoten) en Wil lem Franke (200 mtr.). GROOTS ZWEMFEEST IN 'T BAAFJE a.s. Zaterdag 7 juni wordt er een groots zwemfestijn georganiseerd W 't Baafje. Dit zwemfeest wordt georganiseerd door de zwem- en polo club Heiloo in het kader van een te houden K.N.Z.B. kampeer-instuif. Zaterdagmorgen van 10.00-12.00 uur wordenonder toeziend oog van recrea tie zwemleiders diverse spelen gedaan. IEDEREEN is van harte welkom op dit zwemfeest. Entree op abonnement of normaal toegangskaartje.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 8