ral Van Os Heren-mode nnciscoLuc 'MX-Ï^ÏX'LT TALLY LC HFilLL SONJA EN YVONNE WERKEN GRAAG SAMEN VOOR MENEER JAMIN PLAATSGENOOT EXPOSEERT IN VESTIBULE WIJ RUIMEN OP lEUWSBlAD VOOR HEILOO AVRO's Top-Pop Disco-show vrijdagavond in Heiloo ,,Waagzangertjes" komen 8 augustus terug Kostuums met hoge kortingen Diverse hemden halve prijzen Bonneterie van 20% tot 50% korting 2 HALEN 1 BETALEN GEWOON GOED anjer verlovingsringen simon peek halve prijzen j Hengelsport Het Dierenhuis BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK BOETIEK I BOETIEK RAADHUISWEG 13 BURGERLIJKE STAND POLITIEBERICHTEN GROOTSE LELIESHOW 0P FLEV0H0F WINKELHOF 't LOO HEILOO 072-330138 rokken, blouses, vesten, pullovers en japonnen voorzien van een rode stip nu 2 HALEN 1 BETALEN JACQUELINE Raadhuisweg 6 Heiloo voor al uw verzekeringen J.H. Rood b.v. i,, aquarellen, etsen pentekeningen droogbloem-schilderijen hand-beschilderde zijden sjaals sieraden keramiek beelden, etc wormen en maden Winkelhof 't Loo 37 Heiloo Tel. 072-334386 9 JULI 1980 45e JAARGANG No. 28 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie- adressen Baafjeslaan 1, Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen. Egmond-Binnen. Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties en kopü moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit ztjn. Advertentieprijs per mm 40 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. Wie geregeld bij Jamin in de Winkel hof 't Loo komt kan het bijna niet ont gaan zijn dat hier een stel meisjes aan het werk zijn, die er nog ouderwets "zin" in hebben, beleefd en voor komend en altijd goed gehumeurd. Het zijn twee zusjes t.w. Sonja en Yvonne Pureveen. Sonja was eerst als verkoopster bij Jamin in Amsterdam werkzaam, maar kwam in 1977 als be heerster van Jamin in Heiloo en ver huisde toen naar Alkmaar. Na ander halfjaar kwam er een vacature voor een verkoopster, zusje Yvonne had best zin om haar zus een handje te komen hel pen maar uiteraard moest daar eerst toestemming voor gevraagd worden aan meneer Jamin. Die was in eerste instantie niet bepaald enthousiast, twee zusjes zou dat wel goed gaan, bei den nog zo jong kunnen die hun eigen verantwoording wel dragen.'Maar ze mochten het proberen en daar heeft meneer Jamin geen spijt van. "Het gaat prima" zegt Sonja "je kunt el kaar veel meer zeggen, is het b.v. erg druk, dan gaat Yvonne heus geen koffie drinken, dan maar geen koffie of wat later, werk je nu met een vreem de, die heeft er recht op en gaat koffie drinken". Ook met naar huis gaan, wordt niet op de tijd gelet. Sonja en Yvonne wonen zelfs samen op kamers in Alkmaar. Op de vraag of ze dan niet 's avonds ook nog over de zaak spreken zei Yvon ne: "We hebben afgesproken dat niet te doen, maar soms moet het toch echt wel eens maar dat bespreken we dan 's avonds in bed". Ze gaan ook om beurten op vakantie en worden dan bijgestaan door part-timers die de rest van de week de gezusters Pureveen ook wel assisteren. Meneer Jamin zegt niets meer, de omzet is gestegen en de klanten zijn tevreden, wel iets bijzonders in 1980. Onze plaatsgenoot, Benedict Schoon (24) vijfdejaars student aan de Riet- veldakademie exposeert de maand juli in de Vestibule. Het geëxposeerde is hoofdzakelijk werk van het laatste half jaar, dat onder leiding van Frank, Lodeizen tot stand kwam. Zijn kleur en vormstudies referen aan bestaande beelden (graniet, steen en gips). Geen van de vormen is drie-di mensionaal, ze zijn bedoeld als imaginaire stillevens. De techniek bestaat uit een combinatie tussen aquarel, pastel en acrylverf op papier. De tentoonstelling duurt de hele maand juli in de Vestibule aan het Ritsevoort. Vrijdagavond belooft een dolle avond te worden. In de grote muziektent op het Stationsplein zullen twee bekende disjockey's AVRO's Top-pop presen teren, werkelijk te gek. Over de radio werd de hele week al omgeroepen dat de disco-show in Heiloo komt, en maandagavond was het zelfs op de TV Om AVRO'S Top-pop disco-show naar Heiloo te krijgen was geen eenvoudige zaak. Het bestuur van het Stations centrum is daar ruim een jaar mee be zig geweest, en er zat heel wat brieven- schrijverij aan vast, maar het is wel ge lukt- De namen van de diskjockey's blijft nog een verrassing. Als de weergoden vrijdagavond nu ook maar zin hebben in een swingend avondje dan beloofd het wel wat te worden. Hans Oudejans van d'Oud Inn zorgt weer voor een gezellig terras waar vermoeide lieden even kunnen uitrus ten en een slok van 't een en 't ander tot zich nemen. DRAVERIJEN Maandag 21 juli zijn er weer draverijen in het Stationscentrum. Waren ver leden jaar Piet Avis en Jef Letchert de helden van de dag door tegen elkaar uit te komen, dit jaar zal de .oud-voorzitter Joop Bol ten het opne men tegen de nieuwe voorzitter Hans Bolten. Vrijdagavond konden door de slechte weersomstandigheden "De Waag- zangertjes niet optreden in het Stationscentrum. Zij proberen het 8 augustus weer als afsluiting van de braderie-avonden. Tevens zal dan het Standwerkersconcours gehouden worden. OVER HUREN GESPROKEN.. Op 1 juli 1979 is de huurwetgeving in ons land belangrijk gewijzigd. In het hele land gelden nu voor elke huurwo ning dezelfde regels. Die regels hebben betrekking op de hoogte van de huur prijs en de huurbescherming. Uitgangspunt voor de huurprijs is nu de kwaliteit van de woning en de woon omgeving. Die kwaliteit kan zowel door de huurder als de verhuurder uitgere kend worden aan de hand van een pun tensysteem. Zo kunnen ze ook vaststel len, of een huurverhoging al dan niet redelijk is. De nieuwe regels hebben verder be trekking bij opzegging van de huur. Voor de huurder is het van belang te weten, dat hij slechts op bepaalde gron den en dan nog uitsluitend door een rechterlijke uitspraak kan worden ge dwongen zijn huis te verlaten; een ver huurder dient te beseffen, dat hij zich bij een eventuele huuropzegging heeft te houden aan een flink aantal wette lijke voorschriften. Al met al legt de nieuwe wetgeving nogal wat verplichtingen op, maar er kunnen ook een heleboel rechten aan worden ontleend. Dan is het natuurlijk wel zaak om te weten op welke rechten en plichten het gaat. In enkele artikelen zal daarom aan deze wetgeving nadere aandacht worden be steed. Lang niet alles kan echter in zo'n bestek worden behandeld. Uitgebreide en gedetailleerde informatie is te vin den in de brochure Nieuwe regels voor huur en verhuur van woon ruimte". Wie alleen iets wil weten over de gang van zaken bij de jaarlijkse huurverhoging kan volstaan met de brochure „Huuraanpassingen voor woningen en kamers in 1980". Beide publikaties zijn gratis verkrijgbaar op het gemeentehuis, gemeentelijk infor matiecentrum of bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning (tel. 070-26.42.01, toestel 2301 of 2983). Verder zullen in de artikelen de instan ties worden vermeld, waar meer hulp of informatie te krijgen is. Wijziging van de huurprijs Éénmaal per jaar kan de huurprijs Van woningen worden gewijzigd en soms is dit zelfs verplicht. Veelal vindt die wijziging plaats per 1 juli, waarvoor de verhuurder al in mei of nog eerder een voorstel tot huurverhoging doet. In de krant heeft dan al gestaan met welk percentage de huren mogen worden verhoogd. Met ingang van 1 ju li 1980 is dat dus 6 geworden. De verhuurder zal meestal dit percentage aanhouden in zijn voorstel. Dit hoeft echter niet! Dat zogenaamde wettelijke percentage is namelijk alleen bedoeld voor die gevallen, waarin een juiste verhouding bestaat tussen de kwaliteit van de woning en de huur prijs. Is de huur te laag, dan mag de verhuurder een hoger percentage vragen; is de huur te hoog, dan is een lager percentage op zijn plaats. Het kan zelfs voorkomen, dat de huur helemaal niet mag wordenverhoogden zelfs, dat de huurder met rëfcht een voorstel tot huurverlaging kan doen. Het hangt er helemaal van af, hoeveel huur er wordt betaald en welke woning kwaliteit er tegenover staat. Brochure nodig Wie zelf wil vaststellen of een huurprijs of een voorstel tot huurverhoging rede lijk is, kan niet buiten de brochure ,Huuraanpassingen voor woningen en kamers in 1980", uitgegeven door het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Deze is gratis verkrijgbaar op het gemeentehuis en bij het secretariaat van de huurcommis- sie. Sommige verhuurders plegen de brochure met de aanzegging tot een huurverhoging mee te sturen. In de brochure staat een volledige uitleg over het waarderingsstelsel, zodat men zelf in staat is zijn woning op punten te waarderen. Verder is natuurlijk de ta bel afgedrukt, waaruit af te lezen valt of de huurprijs of de huurverhoging wel of niet redelijk is. Er wordt ook in verteld op welke wijze een voorstel tot huurverhoging of huur verlaging moet worden gedaan. Onder andere, dat zo'n voorstel altijd schrifte lijk moet gebeuren, tenminste één maand van tevoren en vaak op een speciaal formulier. Is bijvoorbeeld de huurder het niet eens met een voorstel van de verhuurder, dan kan hij daar tegen bij hem bezwaar maken op een speciaal bezwaarformulier. Blijft men het met elkaar oneens, dan moet de huurcommissie om een uitspraak worden gevraagd. Verplichte huurverhogingen In een tweetal gevallen kan er niet wor den afgeweken van het wettelijk huur verhogingspercentage. In de eerste plaats als de woning met subsidie is ge bouwd: dan stelt de minister van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening de beginhuur vast en vervolgens wordt die huur gedurende de eerstvolgende vijf jaren verplicht met het wettelijk per centage verhoogd Toegepast op de situ atie van dit moment vallen dus alle wo ningen, die op of na 1 juli 1974 met subsidie zijn gebouwd, onder deze re geling. In de tweede plaats is huurver hoging met het wettelijk percentage verplicht als de woning ingrijpend en met subsidie is verbeterd: dan heeft in middels dezelfde minister de nieuwe, na verbetering te betalen huurprijs vastgesteld en gelden ook hier vijf jaar lang verplichte huurverhogingen. In beide gevallen kunnen partijen na die vijf jaar weer vrij onderhandelen, uiteraard met inachtneming van de regels die de wet daartoe stelt. Soms verleent de minister ontheffing van de verplichte huurverhoging. Dat kan wanneer de woning gebreken ver toont, die het woongenot ernstig scha den. Deze gebreken vallen onder de zo geheten nulpunten, die zijn afgedrukt in de brochures van het ministerie. GEBOORTEN T/M 7 juli '80 30 juni '80: Frank A. z.v.: Epskamp, Antonie en den Besten, Cornelia M. ELDERS GEBOREN t/m 7 juli '80 6 juni '80: Lars, z.v.: Gelling, Bartho- lomeus en. Sengers, Jeanette M., 13 juni '80: Linnet F. d.v.: Brugman, Adrianus J. en: Verboom, Helga., OVERLEDEN t/m 7 juli '80 29 juni '80: Hiddinga, Gijberta wv Lunstroo, geboren 19sept. 1894; 2 juli '80: de Vries, Willem, geboren 21 mei 1896, ev J.C.Maij; ELDERS OVERLEDEN t/m 7 juli '80 19 juni '80: Oomen, Martinus A.C. geboren 13 aug, 1909; ev J.M. Kouwen- berg. 1 juli '80: Mols, Jacobus C. geboren 11 apr. 1902, wv A.M.G. Huijing. HUWELIJKSAANGIFTEN t/m 7 juli '80: Geen HUWELIJKEN t/m 7 juli '80 1 juli '80: Blakborn, Jan S. en Kaan dorp, Anna M.C., 4 juli '80: Evenhuis, Bernardus J.M. en: Venneker, Anastasie A.M Zaterdag 12 juli van 11-13.00 uur is er gelegenheid op het Politiebureau om te kijken of uw gestolen» fiets misschien is terug gevonden. Op de eerste juli stak de heer H. A. K. (85) met de fiets bij de kruising Heeren- weg-Stationsweg de straat over. Auto mobiliste die van de Zeeweg afkwam schepte de man, die met hersenletsel naar het Elisabethziekenhuis vervoerd moest worden. Woensdag is er verkeerscontrole ge houden, en dat Leverde weer heel wat verkeerszondaren op. Op de Kennemerstraatweg waren dat er 9 waarvan de snelste 78 km reed (50 is toegestaan). Maar de Belieslaan spande toch wel de kroon, daar werden 21 automo bilisten betrapt hier reed de snelste 81 km. Bij de slijterij op het Hoekstuk werden negen kratten met lege bierflessen ontvreemd uit een omheinde buiten plaats, wat een gesjouw'! In de nacht van zondag op maandag zijn er bij Drukkerij "De Uitkijkpost" twee ruiten kapot gegooid, later wer den knikkers gevonden. Flauw om op die leeftijd nog met knikkers te spelen, bovendien bestaan er veel aardiger spelletjes. RECTIFICATIE WONINGBOUWVER. ST. WILLIBRORDUS Eventuele klachten melden NIET Baetenburg 30, MAAR Baetenburg 90. STICHTING „VRIENDEN VAN HET ORGEL" Op donderdag 10 juli biedt de Stichting „Vrienden van het Orgel" de orgel- liefhebbersvom 20.15 uur in de Grote Kerk haar tweede avondconcert aan. Concertgever is PIET KEE, kerkorga nist van de Grote Kerk te Alkmaar en stadsorganist van de St. Bavo in Haarlem. Het orgel van de Grote Kerk, dat door zijn bouw in 1645 een typisch renais sance instrument is heeft door de restauratie en uitbreiding door Frans Casper Schnitger 1723 - 1735 ook een barokke inslag. Als kenner bij uitstek van dit orgel is het Piet Kee gegeven het prachtige doorzichtige klankcolori'et volledig uit te buiten. Een recitel van Piet Kee betekent or gelspel op hoog niveau. Sinds 1978 is een begin gemaakt met een grote aktie tot behoud van het eeuwenoude orgel, dat door verval wordt bedreigdter ondersteuning van het restauratiefonds is door Piet Kee een grammofoonplaat gemaakt, waarop ook het koororgel gebouwd in 1511 te beluisteren is. De prijs van de plaat is 25,-. De plaat is in de kerk verkrijg bar- u Het programma van 10 juli vermeldt werken van: Abraham van de Kerck- hoven,Buxtehude, Walther. J.S. Bach, Krebs en Mendelssohn-Bartholdy. Tijdens de kaasmarktconcerten op 11 juli om 11.15 en 12.15 uur worden de beide orgèls bespeeld door PHILIP SAWYER (Edinburgh-Schotland). Philip Sawyer werd in 1948 te Birming ham geboren en studeerde aan het Royal College of Music en te Cam bridge. Ook studeerde hij bij Piet Kee. Hij studeerde eveneens in Nice bij René Saorgin en werkte enige tijd bij Pierre Cochereau. Hij is organist van de St. Cuthbert's Parish Church te Edinburgh. Hij gaf o.a. recitals gedu rende het Cambridge Festival, in het King's College te Cambridge en in de Londonse Westminster Abbey. Ook gaf hij concerten aan de Universiteiten van Edinburgh en St. Andrews, te Parijs in de Notre Dame en in de Glasgow Cathedral. Op het koororgel-zal hij werken ten ge hore brengen uit ,,The Fitzwilliam Virginal Book' en van Jan Pietersz. Sweelinck. En op het grote orgel wer ken van: Will. Boyce, Buxtehude, J.S. Bach en V. Lübeck. 2 Prins Bernhardl. 3 H\/rï 1921 BB Akersloot 1 ,vca Tel: 02513-11030 assurantie adviseur horloger juwelier [stationsweg 85a heiloo Een groot assortiment van nieuwe lelies zal in de komende weken te pronk staan in Flevohof. De Vereniging "De Lelie", waarin vrijwel alle leliekwekers zijn verenigd, zal in samenwerking met Flevohof een lelieshow presenteren van 19 juli t/m 9 augustus a.s. Deze fraaie expositie, welke wordt gearrangeerd door de bekende hloemsierkunstenaar F. Hulsken uit Bussum, zal zeker een bezoek de moeite waard zijn. De expositie zal staan in het teken van Nederlandse klederdrachten. Wie nadere informatie wehst over b.v. lelies als tuinplant, zal op deze expösti- tie ook aan zijn/haar trekken komen. De afdeling Voorlichting van de Bloen- bollenraad zal voor volop infromatie- materiaal zorgen. In de grijze oudheid was het bestaan van de lelie reeds bekend en werd zij geroemd en bewonderd om haar schoonheid. Vandaag is dat nóg zo. Sterker, dankzij het werk van .verede laars in Nederland en Amerika zijn de laatste jaren tal van nieuwe vormen en kleuren gewonnen. U hebt het maar voor het zeggen! Lelies met hangende en al dan niet omgekrulde bloemen, aanwinsten met vertikaal geplaatste óf staande bloemen en dan kunt u ook nog kiezen uit klein-middelgroot- of groot- bloemige typen. Werd het leliebeeld voorheen voor een groot deel beheerst door de witte trompetten en de oranje hollandicums, vandaag de dag is er een rijk scala aan kleuren en vormen. Hoe belangrijk de lelieteelt voor de vaderlandse bloembollencultuur is, la ten een paar kille cijfers zien. In 1964 werden er in Nederland nog geen 80 ha lelies geteeld, maar vandaag beslaat het areaal 1100 ha! En dat zal met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid nog groter worden, omdat de lelie als snijbloem steeds meer in de mode komt. Niet alleen om de fraaie kleuren en typen, maar ook door het lange leven in de vaas, oftewel de lange houdbaarheid. Bij de bloemenkwekers komt de lelie ook steeds meer in trek. Er gaan veel bollen op een vierkante meter, de warmtebehoefte van een aantal rassen is geripg en bovendien kan men een deel van de lelies het gehele jaar rond in bloei krijgen. Daar komt nog bij dat men de bollen nauwkeurig kan pro grammeren. Als men zo op de juiste manier behandelde bollen op een be paalde tijdstip plant, kan men na een aantal weken bloemen snijden. Men kan er bij wijze van spreken de klok op gelijk zetten. Flevohof is geopend van 8.30 uur tot 18.00 uur. De entreeprijzen zijn 8,~ voor volwassenen en 5,50 voor kin deren. Met openbaar vervoer is Flevo hof bereikbaar via station Harderwijk. Toegangsprijs voor het avondconcert bedraagt ƒ5,-; voor begunstigers ƒ3,50 en voor jongeren tot 15 jaar, houders C.J.P. en Pas 65 ƒ2,50. Toegangsprijs kaasmarktconcerten: ƒ2,50 en voor jongeren tot 15 jaar, houders C.J.P. en Pas 65 ƒ1,50. de opruiming begint 17 juli a.s. Stationsweg 85 - Heiloo tel. 072 >335465 geopend: di.-wo.-do.-vr.l3.30uur-18.00 uur vr.av.l9.00uur-21.00uur ,za. ICLQOuur - 17.00uur Hoek Heerenweg/ Slimpad Heiloo Vrijdagmorgen om 10 uur maakte de heer Kugelman de deur open van zijn "te gekke winkeleen Franse bazar aan de Raadhuisweg. Lr is van alles te krijgen tegen een spotprijs Engelse drop ofeen beeldjeeen zonneiurk (voor nog geen tientje) of een puzzel, een koffiepot oj een stel glazen, werkelijk te gek. Als Jan Willem Burgering, onderwijzer van de derde klas van De Zeskant, in het huwelijk treedt met Nicolette Sehuijtemaker, trouwt de hele klas een beetje mee en is het echt feest. Met versierde bogen stonden de kinderen het jonge bruidspaar op te wachten. Voor

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 1