SSSST... juwelier Strego v eenhand Van Os mode na radio bakker Briljantshow simon peek té Trimsalon Het Dierenhuis 3Heiloose makelaars - één ding in gedachten: UW BELANG! Nieuw! Nieuwpoort in een nieuw jasje Fam. v. d. Poll: ruim 22 jaar bezorgden zy de Uitkykpost Dhr. v. d. Kloet treedt af als voorzitter van de ouder commissie van de Vondelschool „De Zonnebloem" brengt fleurige middag AANBIEDING: Heren Lamswool Pullovers ƒ59,- kennemerstraatweg 255 heiloo telef. 072-330262 Een „volle" bak by Tally-Ho en Bo-jeans NIEUWSB EILOO j* m P.v.d.A. - Afd. Heiloo 30-31 oktober -1 november strego EEN PIANO VOOR ALLEMAAL Winkelhof 't Loo 37 Heiloo Tel. 072-334386 SCHAATSENBEURS bouwmater i alen 02205-2242 ISOTHERM HEILOO B.V 3 WINKELHOF 'T LOO HEILOO TEL. 330138 MAKELAARDIJ DONKERSLOOT kMA MAKELAARDIJ VAN STEEG MAKELAARDIJ VOS Administratiekantoor A. W. WINNIPS Nu ook VERHUUR VIDEO RECORDERS SPECIALIST IN KLEUR EN GELUID 22 OKTOBER 1980 45e JAARGANG Nr. 43 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - Heiloc Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laarmanstraat 7, Heiloo - Telefoon 072-330525 Baafjeslaan .1Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in de gemeenten Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen. Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlQk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zQn. Advertentieprijs per mm 45 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren aanzienlijke reduktie. Creatieve mensen kennen allemaal de zaak van Nieuwpoort aan de Kenne- merstraatweg. Sinds enkele maanden hebben de heer en mevrouw Nieuw poort hun zaak overgedaan aan hun zoon Cor en zijn vrouw. De hele zomer zijn ze bezig geweest de zaak te ver anderen en naar hun eigen zin op te knappen. Nu is het klaar en daarom houden ze morgen, donderdag 23 okt. van 20.00-21.30 uur Open Huis. Na tuurlijk is er het een en ander veran derd, zo zijn de uitgesproken handen- arbeidartikelen zoals pitriet karkassen, viltlapjes en borduurpaketten, uit de winkel verdwenen. Hiervoor in de plaats zijn o.a. arti kelen voor volksschilderkunst geko men, voor het populaire Hindelopen. schilderen is hier alles, zelfs boekjes te krijgen. Voor houtsnijden is er een ruime keuze aan houtsnijwerkmesjes bijgekomen. Wie thuis eens wil gaan etsen moet ook eens bij Nieuwpoort gaan kijken, ets naalden zinkplaatjes, etsinkt enz. zijn er verkrijgbaar en het is leuk om te doen. Wie zelfs iets moois geschilderd of getekend heeft kan het ook laten inlijsten, maar wist u dat het ook best zelf te doen is. Nieuwpoort hakt de lijst op maat (verstek) en u kunt gaan inlijsten. Het gewone assortiment verf is het zelfde gebleven. De nieuwe generatie Nieuwpoort ontvangt u morgen van 20.00-21.30 uur in hun veranderde zaak aan de Kennemerstraatweg 101. Bijna iedereen kent ze, de familie v.d. Poll, van de Tulpencroftlaan, samen zorgden zij er ruim 22 jaar voor dat u de Uitkijkpost elke week in de bus kreeg. „Werden in de begintijd zo'n 400 kran ten rond gebracht, nu zijn dat er ruim 1000. De heer v.d. Poll werkte toender- tijd bij de Melco en deed de krant "er bij", evenals het werk bij de Apotheek. Zijn vrouw deed het voorbereidende werk, zoals het insteken, en samen vaak met behulp van de kinderen, werd het werk gedaan". ,,We hebben vaak een beroep» op de buurkinderen gedaan" zegt mevr v.d. Poll. "Een ge zin met vier kinderen heeft ons 16 jaar geholpen". Een ieder zal begrijpen dat dit werk veel contact met de mensen mee brengt. Bij sommigen stond de thee al klaar als de krant gebracht werd en ook ging mevr. v.d. Poll wel op kraam bezoek om over het "zwaaien" nog maar te zwijgen. Zoals elk beroep heeft ook het beroep van bezorger zijn specifieke kanten. Let een kapper op het haar, een naaister op de kleding zo krijgt een bezorger een beeld van elke voordeur. De heer v.d. Poll heeft hierover een leuk verhaal. Hij moest wat bezorgen, Het bestuur van de P.v.d.A. afdeling Heiloo nodigt leden en belangstellen den uit voor een vergadering op maan dag 27 oktober a.s. in het Open Huis. Aanvang 20.00 uur. Op deze vergadering zal worden be sproken het ontwerp-werkplan 1980- 1981 en het ontwerp huishoudelijk reglement. De agenda is als volgt: 1Opening en ingekomen stukken. 2. Vaststelling werkplan 1980-1981 3. Vaststelling huishoudelijk regl. 4. Bespreking kandidaatstelling EK en TK. 5. Rondvraag en sluiting. Vóór 31 oktober kunnen de leden namen van naar hun mening geschik te EK- en TK-kandidaten bij het af delingsbestuur melden. Deze personen hoeven niet in eigen afdeling of gewest te wonen. De jaarvergadering is op maandag 24 november a.s. Noteert u deze datum vast in uw agenda en wilt u nadenken over kandidaten voor het afdelingsbestuur? Vóór 2 december móeten de namen van de afgevaardigden naar het ver kiezingscongres dat in februari wordt gehouden aan het PB worden opge geven. Willen geïnteresseerden zich melden, dan kan op de jaarver gadering de afgevaardigde en zijn of haar plaatsvervanger worden gekozen. Het Bestuur. MEDEDELING VAN ALLEMAN Maandag, dinsdag en woensdag 27, 28 en 29 oktober a.s. zijn wij GESLOTEN. Deze dagen zal de laatste hand worden gelegd aan onze totaal gemoderniseer de pui en het interieur. Een knap staaltje van vakmanschap, hebben architect Bode Mühren, aannemer Hoedjes,, Beka winkel interieurs, loodgieter C. A. Borst, de fa. Kosters, en schilder W. Ur- sem al verricht. Donderdag 30 oktober openen wij de nieuwe deuren voor U. NA-INENTINGEN Op woensdag 29 oktober 1980 zal er een na-inenting worden gehouden. De kin deren, geboren in 1971 en 1976 zullen worden ingeënt tegen DTP en maze len. De meisjes, geboren in 1969, worden tegen Rubella (Rode Hond) ingeent. De inenting wordt gehouden in het ge bouw van de Kruisvereniging aan de Holleweg no. 94. De betreffende oproepen worden 22 ok tober 1980 verzonden. Men wordt ver zocht zich strikt aan de op de kaart ver melde oproepingstijd te houden. Bij verhindering en/of wanneer u meent geen oproepkaart te hebben ontvangen wordt u verzocht de ge meente-secretarie, afdeling bevolking, tel. 331144, toestel 14, hiervan in ken nis te stellen. Tenslotte verzoeken wij u met nadruk alle INENTINGSBESCHEIDEN mee te nemen. Royal Albert. Echt Engels porselein. Als kennismaking tijdelijk voor een prijs waar ze in.Engejand niets vanaf weten. Bij aankoop van 1 kop en schotel Royal Albert uit de brochure, 1 kop en schotel Royal Albert Country Life keuze uit 6 fraaie decors - voor maar f 14,95 {normaal f 27,50). Laat ze 't maar niet horen in horloger juwelier stationsweg 85a heiloo maar het adres was niet te ontcijferen na de verschillende mogelijkheden te hebben gebruikt wilde hij onver- richterzake naar huis gaan, iets wat hij niet gauw deèd. Onderweg liep hij steeds aan de naam te denken en op eens krijgt hij een beeld van een blau we deur met een zwart naamplaatje met witte letters. "Daar moet het zijn"! dacht hij en ging erop af en keu rig kwam de nota op het juiste adres terecht. Buiten kranten en reclamemateriaal brachten de heer en mevr. v.d. Poll ook stembiljetten rond „maar" zeggen ze: ,,die hebben we altijd persoon lijk rond gebracht. Met plezier wordt er op de afgelopen 22 jaar terug gekeken. ,,Het was leuk werk en we hadden het niet willen missen", zegt de fam. v.d. Poll. Sihsd 1 september, hebben ze het werk er echter bij neegelegd, maar de men sen zijn zo aan de familie gewend dat ze nog regelmatig lastig worden ge vallen als iemand b.v. eens geen Uit kijkpost heeft gehad, maar die tijd is nu voorbij. Wie geen krant heeft gehad moet bellen naar nr. 330175 en de familie v.d. Poll hun welverdiende rust gunnen. UW VERTROUWEN WAARD Winkelhof'tLoo 6 HEILOO 16 Strego-zaken VOORLICHTINGSAVOND DIERENBESCHERMING Op maandag 3 november houdt Bert van Dijk een lezing met dia's over dier proeven. Dierproeven zijn de laatste jaren dankzij de vele publiciteit in toe nemende mate onderwerp van diskus- sie geworden.i Die diskussie zal niet meer verstommen. Steeds meer men sen en vooral de jongeren blijken dier proeven niet als iets vanzelfsprekends en zelfs niet als een noodzakelijk kwaad te kunnen aksepteren. Bert van Dijk is vaste medewerker van de Anti-Vivisectie-Stichting. Hij zal vertellen welke ethische bezwaren men tegen dierproeven kan hebben, voor welke doeleinden dierproevèn worden genomen en hoe ze kunnen worden ver boden of vervangen door alternatieve onderzoeksmethoden en produkten. Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De lezing wordt gehouden in de Maranathakerk, hoek Kleibroek/Prinses Beatrixstraat, 7 minuten lopen van het station, in Castricum. Aanvang 20.00 uur, ieder een is welkom. WERK Be Dierenbescherming ziet zich gesteld voor veel omvangrijke taken. Ze heeft thans dringend behoefte aan mensen die één van de volgende taken op zich willen nemen. - Sinds 1 januari 1980 hebben wij jeugd leden (10jT6jaar). Wij zoekenjnensen die met kleine groepjes jeugdleden in hun omgeving kontakt onderhouden, hen regelmatig iets over werk en doel van de Dierenbescherming in de ruim ste zin des woords vertellen, hen instrueren over bepaalde akties zoals het verzamelen van handtekeningen tegen zeehondenjacht, legbatterijen enz. en soms een excursie met hen or ganiseren. - Verder is er in onze afdeling be hoefte aan mensen die zich speciaal in de problemen van de vivisectie en/of bio-industrie verdiepen, hierover in lichtingen en voorlichtingsmateriaal aan belangstellenden, vooral scholie ren, verstrekken en zo mogelijk bepaal de akties op touw zetten in samen werking met andere organisaties. - In Castricum en Limmen zoeken we iemand die knaagdieren tijdelijk op vangt totdat deze weer een nieuw tehuis hebben gekregen. Heeft U belangstelling dan even een berichtje aan het sekretariaat: mevr. H. van Beers, Schelgeest 13, 1901 HB Castricum. E.A.STUDIO BRENGT NIEUWE FILM UIT Het begint zo langzamerhand traditie te worden dat de enthousiaste filmers van de EA-studio in de herfstvakantie met een nieuwe film uitkomen. Zo ook dit jaar en het belooft weer een leuke middag te worden. Centraal in het ver haal staan een kriminele pastoor, een ontvoering en losgeld. De ingrediënten zijn dus goed. De voorstellingen wor den weer gehouden in de Haver- camplaan 3 van 22 t/m 26 oktober zaterdag en zondag van 14 - 16 uur en nog een voorstelling om 19.30 uur. Buiten de film ,,Als 2 honden vechten om een been. want zo heet hun nieuwe film, worden er nog een paar leuke tekenfilms vertoond. In de pauze wordt er een verloting gehouden, waar veel leuke prijzen mee te winnen zijn en kan er een ,,fris" drankje gekocht worden. Dit is de vierde film die EA-studio gemaakt heeft en de groep bestaat nog steeds uit Erik Ariens, Ernst Abbing, Thijs Pesman, Mark Pieters, Marcel Ariens, Martine Jonker (se- kretaresse), Peter Buis en Ed Slinkert. Vanaf de kerstvakantie zijn ze met deze film bezig geweest. Het script is zelf geschreven en ook de verfilming is allemaal eigen werk. Dankzij het grote succes van verleden jaar, kon de apparatuur weer wat verbeterd wor den, waardoor deze films wéér iets beter is. Wie de komende week een fijne middag wil hebben, moet maar eens een kijkje gaan nemen, de films zijn geschikt voor alle leeftijden en de entreeprijs is maar 1,50. De Gem. Zangvereniging "Nieuw Leven", de Operettevereniging H.O.V. en de Stichting "Open Huis" mochten ieder van het Anjerfonds N.H. een bedrag van 1500,- ont vangen voor de aanschaf van een piano voor gezamenlijk gebruik. Dit gezamenlijk initiatief werd door het Anjerfonds bijzonder gewaar deerd. De piano is reeds in gebruik in de grote zaal van het "Open Huis" en het is te begrijpen, dat iedereen daar zeer blij mee is. HEERENWEG 211 - TELEFOON 331166 De kunstijsbaan De Meent is weer ge opend. En zoals aan het begin van elk schaatsseizoen zullen ook nu weer heel wat ouders hebben gemerkt, dat hun kinderen uit hun schaatsen van vorig jaar zijn gegroeid. Of de kunstschaat sen moeten worden verruild voor no ren. Kortom, u hebt andere schaatsen nodig. Om dit probleem voor u op te lossen, organiseert de Alkmaarsche IJsclub weer een schaatsenbeurs. Deze beurs wordt gehouden op donderdag 23 okt. 's avonds om 19.00 uur in de hal van de kunstijsbaan 'De Meent'. Van 19.00 - ±20.00 uur kunt u de schaatsen inleveren, waar ze in uw bij zijn getaxeerd worden door deskundi gen van de Alkmaarsche IJsclub. Voor taxatie en administratiekosten wordt een kleine vergoeding gevraagd. De verkoop van de schaatsen vindt plaats om 20.00 uur. Niet verkochte schaatsen kunnen uiteraard worden terug genomen. U kunt ze echter ook achterlaten tot de eerst volgende schaatsenbeurs. Na verkoop wordt de taxatie prijs aan de verkoper uitbetaald. VISWEG 12 A LIMMEN Specialisten in warmte-isolatie Tijdens de jaarlijkse oudercommissie vergadering in de Vondelschool heeft de heer v.d. Kloet zijn voorzitters hamer overgedragen aan de heer H. J. M. v. Horssen. De scheidende voorzitter is vanaf 1973 in de ouder commissie werkzaam geweest, eerst als penningmeester en de laatste paar jaren als voorzitter. De vergadering begon met een meer informeel gedeelte. Voor de pauze konden de aanwezigen genieten van een misical die door oudleerlingen van de school ten tweede male werd op gevoerd. De eerste uitvoering was ter gelegenheid van hun afscheid van de Vondelschool, juni j.l. Deze tweede uit voering werd niet zomaar gegeven maar had te maken met het afscheid van de heer v.d. Kloet. Deze is name lijk de literaire vader van de Musical en het was ter zijner ere dat de kinde ren hier nogmaals optraden. Het stuk handelde over allerlei aspec ten van de school, zoals onderwijzers, onderwijsvernieuwingen, ouderpar ticipatie en de oud papieraktie van de Vondelschool. Ondanks dat het voor de kinderen 4 maanden geleden was dat ze de musical hadden gespeeld werd het toch een succes. Na de pauze begon de heer v.d. Kloet met een dankwoord aan het a- dres van alle hulpmoeders die zeer veel werk in de school verrichten. Na de overdracht van de voorzittershamer spraken de heer Berendsen en me vrouw Oostra een dankwoord namens de ouders en het hoofd van de Vondel school, de heer Kramer, bedankte de nu gewezen voorzitter namens het team voor al zijn werk. Tenslotte werd de heer J. Hofstra offi cieel aan de ouders voorgesteld. Deze onderwijzer is in de plaats gekomen van de heer K. Reidinga en heeft de vijfde klas onder zijn hoede gekregen. Afgelopen zaterdag organiseerde de afdeling Heiloo van de Nationale Ver eniging "De Zonnebloem" een ont spanningsmiddag in de foyer van de Willibrordusstichting. Om 2 uur waren, er zeker zo'n 125 bejaarden en invalide mensen aanwezig om door de or ganisator, de heer P. Wokke, welkom te worden geheten. Nadat men alle mensen van koffie en koek had voor zien kon Kees Molenaar die in zijn kreatie van Krelis veel succes oogstten zijn gastheerrol op zich nemen. In een onvervalst West-friesdialekt vertelde hij het ene ongelooflijke verhaal na het andere. Nadat hij zijn eerste zegje gedaan had konden de aanwezigen genieten van de, zoals Krelis het zei de enige echte onvervalste Dolly's. Deze playback-meisjesgroep probeer den op overtuigende wijze hun "grote zussen" te imiteren, zelfs zo overtui gend dat vele mensen niet meer wis ten of de kinderen stonden te play backen of dat ze werkelijk zongen. Terwijl de mensen in de pauze hun dorst konden lessen werd een begin gemaaktmet de verloting van een groot aantal prijzen. Daartoe had iedereen een bonnetje gekregen waarmee mis schien een prijs te verdienen viel. Door de inspanning van de mede werkers van "De Zonnebloem" kun nen de 125 aanwezigen terugkijken op een prachtige middag, waarop iedereen uitermate genoten heeft. V Voor Uw ADMINISTRATIE, BELASTINGZAKEN EN BEDRIJFSADVIEZEN: De Ronge 46, Heiloo, telefoon 330503 Nu naast verkoop alle systemen VIDEO Reeds vanaf f 79.- per maand all-in. In een propvolle Rustende Jager in Ber gen werd vorige week woensdag de mo deshow van Tally-Ho en Ro-Jeans, daar de toegang gratis was, wilde ie dereen best eens een kijkje komen ne men, opvallend was het grote aantal mannen. De show werd gepresenteerd door de medewerkers van Tally-Ho uit Bergen, Heiloo en Hoorn, aangevuld met Ste fan een tienjarige ,,dress-boy". Tal ly-Ho heeft uitstekende mode voor jonge mensen leuk, vlot en makke lijk te dragen. Lange broeken waren er te kust en te keur, veel in geruwde ka toen, velours en legerbroeken met gro te zakken op de boven benen. Hierop kan natuurlijk van alles gedragen wor den, leuke handgebreide truien, lang en kort in mooie kleur combinatie's, geruite blouses, spijkerjasjes op de rug beschilderd, en lange wollen vesten. Onder of over de lange broeken worden veelal korste laarsjes gedragen, hoewel ook een platte schoen of pump het nog steeds goed doet, dit schoeisel is allemaal verkrijgbaar bij Tally-Ho. Voor de koude dagen zijn er tegen woordig de bodywarmers, die zagen we dan ook in vele variatie's jacks zijn er veel gewatteerd en doorgestikt, licht en prettig in het dragen. Nieuw zijn de z.g. ritspakken, fijn voor het skiën de mouwen kan men makkelijk uit rit sen en een bodywarmer blijft over, een leuk mutsje met bijpassende shawl ge ven het pak een fleurige noot. Naast de verschillden rokken in vele varia tie's en een stel japonnen, die aardig aan de korte kant zijn werden er veel mantels geshowd, vrolijke en sombere kleuren, kopmouwen en smalle schou ders glad en wollig, met en zonder borgvoering. Opvallend was de jas -die er bijna uit zag als een japon, gega- neerd met punten van bloemetjesstof erg flatteus. Bij de mantels en de japonnen kunnen kleine leren tasjes gedragen worden. Tot slot werden enige (flink gede colleteerde) cocktail japonnen en twee avondjapponnen geshowd. BO-JEANS Hoewel dit eigenlijk mannen mode is wordt dit ook graag door jonge vrouwen gedragen, deze avond werd het ge showd door een klant van Bo-Jeans en de jeugdige Stefan. Een mode geschikt om in de vrijetijd te dragen, denim- broek met gruite blouse daarover een dunne wollen trui, luchtig om de schou ders geknoopt en mooie jacks. Het plankier was prachtig met bloemen versierd door W. J. Verkaik, tuin architect uit Bergen. De ceffin van Tal ly-Ho uit Bergen Simone Kuiper becommentarieerde de show met mer ken en noemde van alles de prijs maar gaf geen enkele toelichting bij de ge showde modellen. Heel wat aardiger was het commentaar van Gerard v.d. Linden, cefvan Bo-Jeans. Hoewel de mode van Tally-Ho bij uitstek geschikt is om dansend en swin gend gepresenteerd te worden deed het geheel, op een enkele uitzondering na, nogal stijf aan. Maar als je jong bent en je wilt wat ga dan eens kijken bij Tal ly-Ho in Bergen, Heiloo of Hoorn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 1