ALGEMEEN NIEUWS Gerenoveerde huisjes, feestelijk ingewijd VERENIGINGS NIEUWS LIEFHEBBERS VAN 0RAT0R0IA, OPGELET! KLEINDIEREN TENTOONSTELLING TE CASTRICUM 5000 KM OP DE PEDALEN WERKGROEP OPVANGGEZINNEN ZOEKT UITBREIDING ADRESSENBESTAND VROUWENCAFÉ KOFFIEOCHTEND VROUWENCAFÉ START CURSUS "KOKEN VOOR MANNEN' JUWELIER BART SLUIT5 DECEMBER REPARATIES BLIJVEN MOOIE PRIJZEN IN SINT NIKOLAASAKTIE VERBOUWINGSUITVERKOOP BIJ SIMON PEEK 5 NOVEMBER 1980 UITKIJKPOST Vorige week donderdagavond, was het een beetje feest in de Loet. Ui aan wezigheid van de bewonersf van de huisjes aan de Bosboom Tousfcaintweg, in beheer bij de Stichting Woningcom plex Bejaarden het Bestuur, burge meester G. J. Glijnis en zijn vrouw en dr. ir. J. Snackers van het ministerie van volkshuisvesting, werd het feit gevierd dat de 27 woningen nu allemaal gereed zijn. De direkteur van de Loet, de heer H. Schuur sprak een welkomstwoord waarna de voorzitter de heer «Chr. Vahl zijn vreugde uitsprak, dat zowel geno digden, als de bewoners bij elkaar waren om dit heugelijke feit te vieren. Natuurlijk zijn we veel mensen dank verschuldigd, o.a. de provinciale direc tie van Volkshuisvesting in Haarlem en het College van B. en W. ook de l>eer Leen, die voor de financiën zorgde,'het is allemaal erg plezierig gegaan". Ook de heer Jan Hoogenboom werd veel dank toegezwaaid, die wel de opzichter, maar daarnaast ook een soort sociaal begeleider was. De heren Carels en Dekker, die de mensen met de verhuizing hebben ge holpen noemde de heer Vahl mensen om blij mee te zijn,,. Ook met aannemer J. Heyne is het altijd fijn zakendoen, evenals met ar chitect Gerard Hoogenboom, er is ,,veel afgezweet,, hiervoor had de heer Vahl veel waardering. Degene die wel bijzonder in het zonne tje werd gezet was mevrouw A. Meer- tens „Wat U gedaan hebt is geweldig, U was de ombundsvrouw van iedereen onze dank is niét in woorden uit te drukken, als aandenken kreeg zij een prachtige zilveren broche. Hierna was het woord aan burgemees ter Glijnis die in de archieven een hoop achtergrond informatie had ge vonden. ,,Het initiatief om de huisjes te bouwen is indertijd uitgegaan van de toenmalige voorzitter de heer B. Eek hof. Er werd een schetsplan gemaakt in 1948, het was na de oorlog en er was aan alles gebrek zo ook aan bouwma terialen" aldus de burgemeester. Bejaardentehuizen kende men toen nog niet, wel bejaardenwoningen. Het is een wijs beleid geweest van iemand met een vooruitziende blik. De grondprijs deed toen 1,60 per m2, inclusief aankoopkosten, het bouwrijp maken en de aanleg van wegen. Het plan kwam gereed in 1951 en de huur bedroeg 4,15 per week. In 1963 werd we centrale verwarming aangelegd en kwamen er nog 5 wonin gen bij. Op 12 maart 1974 werd besloten de huisjes te renoveren. Architekt G. Hoogenboom vertelde hoe dit allemaal in zijn werk is gegaan en sprak zijn waardering uit voor de prettige samen werking. Namens de Stichting Woningcomplex Bejaarden kregen alle bewoners een boeket chitect fleurige chrysanten en van ar- Hoogenboom en de firma Heijne een mooie bijpassende vaas. Opdat de bewoners hier maar heel prettig mochten wonen, werd een dronk uitgebracht, waarna nog een gezellig samenzijn deze feestelijke a- vond besloot. Mogen wij een ogenblik uw aandacht vragen voor de Castricumse Oratorium Vereniging? Deze vereniging bestaat n.l. bijna 12/2 jaar en groeide in die jaren uit tot een koor van ruim 100 leden. Vanaf het begin was Pieter-Jan Olthof, een jong, veelbelovend musicus, de dirigent. Dat deze keuze van het be stuur toen een goede keuze is geweest, is wel gebleken uit de reeks succesvolle concerten die het koor in de afgelopen jaren onder zijn leiding heeft gegeven. Deze concerten vonden allen plaats in de St. Pancratiuskerk te Castricum en met begeleiding van het Noordhollands Philharmonisch Orkest bracht het koor achtereenvolgens ten gehore: 1971: ,Die Schöpfung' van Haydn 1972: Johannes Passion' van Bach 1973: ,Die Jahreszeiten' van Haydn 1974: ,Ein Deutsches Requiem' van Brahms en de Cantata nr. 52' van Bach 1975: ,Mis in C' van Beethoven, Pa vane' van Fauré en Gloria' van Pou- lenc 1977: ,Psyché' van Cesar Franck, Na me' ,Gesang der Parzen' en de ,Alt- Rhapsodi' van Brahms. 1978: Feestconcert t.g.v. het 10-jarig bestaan: ,Die Jahreszeiten' 1980: Messiah' van Handel, deze keer met begeleiding van het begeleidings orkest voor Noordholland'. Voor 1981 staan twee concerten op het programma en wel in maart het ,Stabat Mater' van Antonin Dvorak en in oktober de ,Elias' van Felix Mendels sohn. U ziet, aktief is het koor zeker wel en de concerten zijn ieder jaar weer een culturele gebeurtenis in een uitverkoch te kerk. Het zou te ver voeren om de namen van alle solisten te noemen die aan de concerten hun medewerking verleen den, maar enkele bekende namen wil len wij u echter niet onthouden, t.w.: Annette de la Bij'e, Nelly van dér Spek, Aafje Heynis, M rilyn Tyler, Cora Canne Meijer, Christine Harvey, Mar garet Marshall. Henk Smit, Gerard van Dolder, Manus van Altena, Herman Schey, Heiner Hopfner, Robert Holl, Wouter Ooster kamp, Arjen Blanken. Het clavecimbel werd bespeeld door Janny van Weering of Gerard Dekker. Tot onze grote vreugde is de dirigent ons tot op heden t?ouw gebleven. Wij mogen ons daarmede gelukkig prijzen, want Pieter-Jan Olthof is een zeer bekwaam vakman met een gedegen conservatorium-opleiding. Na al deze informatie komen wij u vragen of u zin hebt om lid te worden van ons koor. Zowel dames als heren zijn hartelijk welkom. Mogen wij u uitnodigen om eens te komen luisteren op onze repetitiea vond? Het verplicht u uiteraard tot niets! Het koor repeteert op donderdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur (met een koffiepauze) in de Ned. Herv. Kerk aan de Dorpsstraat in Castricum. Als u het erg druk hebt, zoals bijna iedereen tegenwoordig, bedenkt u dan eens dat een avond met elkaar zingen erg ontspannend kan zijn! Nadere inlichtingen kunt u nog krijgen bij: Dhr. Stolk, van Speykkade 55, tel. 50833, voorzitter. Mevr. R. Vellema, Dr. Ramaerlaan 6, tel. 53395, secretaresse. Dhr. J. Bosch, Joos de Moorstraat 5, tel. 53133, penningmeester. Mogen wij besluiten met: ,Tot donder dagavond?' (Het koor repeteert niet op feestdagen en niet in de schoolvakanties.) Op vrijdagavond 7, zaterdag 8 en zondag 9 november a.s. houdt de Kleindiersportvererïiging „Jong Le ven"- Uitgeest en omstreken haar jaar lijkse clubshow. Deze show is alweer de tweede die wordt gehouden in de Agrarische school ,,Noord-Kennemerland" aan de Oranjelaan 2A te Castricum. Vorig jaar werd het 15-jarig bestaan van de club gevierd met een zeer geslaagde show. De tentoonstelling omvat o.m. collec ties konijnen, hoenders, watervogels, cavia's, ratten, muizen en hamsters. Toen in november 1979 de eerste tentoonstelling van de kleindiersport vereniging in de Agrarische School werd gehouden, kwam al gauw de vraag naar voren of de school niet met haar leerlingen medewerking zou kun nen verlenen. Immers één van de - praktijkvakken is het vak dierhouderij veeteelt. Op dat moment moest de school zich voor wat betreft de huisvesting beper ken tot een gering aantal kleine dieren als muizen, gerbils en cavia's. Op de tentoonstelling werden dan ook slechts enkele dieren ingebracht. Eén leerling liet op eigen initiatief zijn bijenhobby zien. Verder werkten een aantal leerlin gen mee aan de aankleding van de tentoonstellingszaal. Op aandrang van het tentoonstellings- bestuur en door vragen van buitenaf is de inbreng van de school dit jaar groter. Zo zal in de gang van de school een indruk worden gegeven van alle prak tijkvakken die in het derde en vierde leerjaar worden gegeven zoals: aanleg en onderhoud van tuinen, groenteteelt, bloementeelt, bloembollenteelt en ui teraard veeteelt/dierhouderij. Ook kan een kijkje worden genomen in de schoolkas en het in opbouw zijnde nieuwe dierenverblijf, waaraan op dit moment door personeel, ouders en leerlingen hard gewerkt wordt. Op diverse plaatsen zal door personeel en leerlingen uitleg worden gegeven over het schoolgebeuren. Tijdens de OPEN DAGEN die steeds in de maand februari door de school worden georganiseerd, ligt het accent op voorlichting aan de basisschoolver laters en hun ouders om het voor hen mogelijk te maken zich een beeld te vormen van deze tak van lager be roepsonderwijs. De school wil nu ook graag de inwo ners van Castricum en omliggende plaatsen laten zien wat er op school aan praktijkonderwijs gebeurt. Wellicht is dit ook een heel goede gelegenheid voor leerkrachten van ba sisscholen, die binnenkort weer hun adviezen moeten uitbrengen en hun zesde-klasleerlingen, om deze vorm van beroepsonderwijs nader te leren ken nen. Het bestuur van „Jong Leven" nodigt een ieder uit om een kijkje te komen nemen op deze tentoonstelling, die vrijdagavond 7 november om 20.00 uur officieel door de burgemeester van Castricum wordt geppend. Van 20.30 tot 22.00 uur is de show open voor publiek, alsmede op zater dag 8 november van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 9 november van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Zaterdagmiddag arriveerden de heer en mevrouw Alleman na een reis van bijna 3 maanden weer in Heiloo. In 3 die 3 maanden waren ze op de fiets naar Spanje op en neer geweest, een prestatie die er mag zijn, zeker wanneer je de 50 al bent gepasseerd. Op 4 augustus van dit jaar waren ze gestart om vervolgens via de kust van België en Frankrijk 26 dagen later in Spanje te arriveren. Het lag in de bedoeling om alleen de heenreis op de tweewieler te doen maar na enkele weken rees het plan om ook de terugweg weer fietsend af te leggen. En zo gezegd zo gedaan. De terugreis werd aanvaard en via een andere route werd het vaderland in 25 dagen bereikt Op zowel de heen- als de terugreis hebben de beide fietsatleten te maken gehad met allerlei soorten weer. De ene periode heersste er een temperatuur van 40 gr. en de andere periode was het weer ijzig koud. Het ergste was de mistral, een keiharde wind die via Portugal noordwaarts giert en die ze pal tegen hadden. Misschien dat deze wind het best beschreven wordt in het volgende ge dicht waarvan de heer Alleman zelf de poëtische vader is. "De mistral dat is me er een die snijd je zowat in tween, en als dat gebeurt, wat dan, dan ga je met z'n tweeën heen en kom je met 4 an. Veel tegenslag,hebben ze niet gehad op deze reis, we kunnen 3 lekke banden en 2 klapbanden niet noemenswaard vin den wanneer je zo'n afstand aflegt. ,,Je krijgt vaak vreemde reakties wan neer je op de fiets langs komt zetten. Hier in Nederland kwamen we 2 dames tegen die de weg wilden weten. Ons wilden ze dat echter niet vragen omdat ze er vast van overtuigd waren dat wij buitenlanders waren. Toen mijn man in het Hollands iets tegen hen zei, sprak de een tot de ander: „Hé, hij praat nog een beetje Nederlands 90k", zo vertelde ons mevrouw Alleman. De plannen voor het volgend jaar zijn er ook al weer, Californië schijnt een erg mooi kustgebied te hebben om op de fiets te doorkruisen, zodat Amerika waarschijnlijk het volgende reisdoel zal zijn. Een optretien van De Dollies" die een leuke playback sjrow gaven vorige week in de aula van de Willibrordusstichting, voor de Zonnebloem. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE De eerste avond van het nieuwe sei zoen was meteen een groot succes! Voor een bomvolle zaal (het record ligt nü op 137 personen) gaf spreker een van spanning vervuld reisverslag van zijn bezoek aan Leningrad en Mos kou. En het lag niet aan hem, dat bloe men daarin practisch niet voorkwamen. In ons vaandel staat "groei en bloei" hoog aangeschreven en we kunnen dan ook deze keer ons hart ophalen aan een overvloed aan bloemen, die de heer G. Bootsman uit Hilversum ons zal tonen op zijn prachtige dia's, gemaakt in de beroemde Engelse tuinen, zoals o.a. Kew Gardens, Wisleys Gardens en vele particuliere tuinen en wel op: Dinsdag 11 nov. 1980 in de grote zaal van de Geref. Kerk aan de Noorder geeststraat 9 te Heiloo; onder werp: ENGELAND, het Mekka van de tuinliefhebber. Aanvang 20.00 uur. De heer Bootsman is tuinchef van het Pinetum Blijdenstein en beheerder van de Kruidhof van het Muiderslot. In zijn vrije tijd houdt hij zich graag bezig met reizen en fotografie. Het zojuist ingevoerde "vragenkwar- tiertje" bleek de eerste keer reeds in een behoefte te voorzien. Verschil lende vragen waren ingediend en werden door het panel van deskun digen beantwoord. Als u een VRAAG hebt zet die dan even OP PAPIER, uw naam en adres erop, en meteen even IN DE BUS van de heer C. Kamer,Heerenweg 108 te Heiloo. Het antwoord hoort u op 11 nov. Gewoon even DOEN! TUINCURSUS Naar alle waarschijnlijkheid zullen wij in jan./febr. 1981 weer een cursus organiseren. Elk door u gewenst on derwerp betreffende de siertuin kan behandeld worden. Volgende keer hoort u meer. Op de BESTUURSTAFEL liggen altijd prachtige boeken van Plantpropagan- da, zoals Sierheesters, Vaste Planten en Coniferen, alsmede vele andere boe ken en brochures ter inzage. En te koop tegen verenigingsprijs Wellicht een goed idee voor een nuttig St. Nikolaaskado EXPOSITIES Op zaterdag 13 en zondag 14 dec. a.s. - tussen 11 en 18 uur - wordt in de JO- CHUM-HOF te tegelen (L) het jaarlijk se orchideeen-weekend gehouden. Naast de expositie en de mogelijkheid om orchideeen en - boeken te kopen, wordt er veel voorlichting gegeven aan de hand van demonstraties en dia- documentatieAmateur-kwekers kunnen rekenen op deskundige infor matie door leden van de orchideeen vereniging. In dat zelfde weekend - tussen 10 en 18 uur - zal in het vlakbij (300 m)gele- gen Missiemuseum Steijl speciale aandacht gewijd worden aan de daar aanwezige prachtige collectie vlinders. Momenteel staan in 44 vitrines ruim 1100 verschillende vlinders gèexpo- séerd. Voorts is er een keur aan ke vers, spr'nkhanen, spinnen, schor pioenen en wandelende takken te be wonderen. Voor de liefhebbers een zeldzame moo ie trip Tot ziens op dinsdag 11 nov. a.s. Het is nu alweer ruim 3 jaar geleden, dat de werkgroep „opvanggezinnen" een aktie gevoerd heeft om opvangge- zinnen te krijgen- voor mensen, die tijdelijk een onderdak nodig hebben. De werkgroep bestaat uit vertegen woordigers van verschillende maat schappelijk werk instellingen uit Alk maar en omgeving o.a. het Algemeen Maatschappelijk werk, de gemeentelij ke sociale dienst, de raad voor kinder bescherming, de reklassering, het me disch centrum Alkmaar, psychiatrisch centrum St. Willibrord, en de Fiom, buro voor (a.s.) alleenstaande ouders. Deze instellingen komen veelvuldig in aanraking met mensen, die onderdak nodig hebben voor een paar dagen tot en met enkele maanden. De oorzaak hiervan is uiteenlopend. Jonge mensen, die moeilijkheden thuis hebben, mensen met huwelijksproble men die plotseling op straat komen te staan, meisjes, die zwanger zijn en waarvan de omgeving dit niet kan opvangen, mensen, die uit het zieken huis ontslagen kunnen worden, maar geen onderdak hebben. Zo zijn er nog verschillende situaties te noemen. Een opvangadres kan in dit soort situaties tijdelijk de ruimte bieden, waarin de betrokkene bij u geplaatst heeft. Uit' de bovengenoemde aktie is een kern van 15 opvangadressen ontstaan Intussen zijn er wel weer eens adressen afgevallen. Ruim een jaar geleden zijn er ook weer een aantal nieuwe adressen bijgekomen, nadat de werkgroep in enkele bladen opnieuw een oproep had geplaatst. Op dit moment zitten we opnieuw met een gebrek aan opvang mogelijkheden. Er is dringend behoefte aan uitbreiding van het adressen be stand waarmee we nu al enkele jaren met succes werken. Van vele adressen is gebruik gemaakt en niet alle adressen zijn tegelijkertijd beschikbaar of voor iedereen geschikt. Wij doen dan ook een beroep op u, als u denkt, dat u in staat bent om als ,,opvanggezin" te kunnen dienen. Als u meer hierover wilt weten dan kunt u ons bellen of schrijven. In een gesprek kunnen u zowel als wij wederzijdse verwachtingen uitwisselen U kunt dan in alle rust beslissen of 11 zich voor het adressenbestand opgeeft Onze kontaktpersoon is: Mevr. van Roozendaal p/a £iom, Buro voor (a.s alleenstaande ouders, v.d. Meijstraató te Alkmaar. Telefonisch te bereiken onder nummer 072-118812. OUDERAVOND J.P. HASEBROEKSCHOOL Op donderdag 13 november a.s. wordt de ouderavond gehouden in de J.P Hasebroekschool, om 20.00 uur. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Opening 2. Notulen van de ouderavond van 23 oktober 1979 3. Jaarverslag 4., Financieel verslag - benoeming kas- 'commissie 5 Verkiezing oudercommissielid 6. Rondvraag 7. Toelichting en resultaten van te gehouden enquête 8. Sluiting. Afgelopen woensdagavond waren in het vrouwencafé Heiloo twee vrouwen van de zelfhulp-groep uit Alkmaar. Ze vertelden hoe deze groep vrouwen met elkaar praat over allerlei zaken die met hun lichaam verband houden, zoals voeding, borstonderzoek enz. Hierna discussieerden alle aanwezige vrouwen over hun ervaringen -goede en slechte- met artsen en specialisten. De avond was goed bezocht; ongeveer 35 vrouwen kwamen naar de nieuwe ruim- te. Om deze ruimte wat gezellig te maken, heeft de werkgroep van, het vrouwenca fé nog behoefte aan b.v. kussens, tafelkleedjes, wandversiering en plant jes. Vrouwen, die nog wat spulletjes over hebben, worden vriendelijk verzocht dit bij een volgende bijeenkomst mee te nemen of iemand van de werkgroep te bellen; Riet Hoogland, tel. 334012 of Atie van Hooff tel. 331528 De volgende bijeenkomst op 12 novem ber a.s. is eeri z.g. „open avond" waarvoor dus geen spreekster is uitge nodigd. Voortaan elke donderdagochtend kof- fie-ochtend in het vrouwencafé van 9.30-11.30 uur. Het vrouwencafé heeft een nieuw onderkomen in de Oude Volksmuziekschool aan de Past. van Muyenweg. Neem gerust je kind mee. Stichting Dienstverlening Alkmaar Heiloo organiseert ook dit jaar weer een kookkursus voor mannen. Deze kursus wordt op 8 achtereenvol gende woensdagen gegeven in de St. Agnes Huishoudschool, Pastoor van Muyenweg 16. De kosten voor deze lessen zullen in totaal 55,00 bedragen, (exclusief groenten en vlees, hiervoor moet u ongeveer 3,00 per les rekenen). Deze kursus is bedoeld voor mannen die nooit, of wel eens een keer gekookt hebben, maar merken dat het toch wel gemakkelijk is wat meer van koken af te weten. Dit vooral wanneer zij er alleen voor staan en ook wat koken betreft niet afhankelijk van anderen willen zijn of omdat zij koken gewoon leuk vinden en dit graag eens van hun vrouw over willen nemen. Na deze 8 lessen is het mogelijk deel te nemen aan de kookkursus voor ge vorderden, welke op 19 febr. 1981 zal starten. Deze lessen zullen steeds op woens dagmiddag plaatsvinden. Aanvang 14.00 tot 16.00 uur. Voor nadere in lichtingen of om u op te geven kunt u zich richten tot Stichting Dienstver lening, tel. 331297. Spreekuur in het Open Huis iedere ochtend tussen 9.00 en 10.00 uur. Dertien jaar lang hebben de heer en mevrouw Bart hun zaak aan de Sta tionsweg met plezier gedreven. Maar door het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd wil de fam. Bart het wat kalmer aan gaan doen. Twee dagen in de week zal de zaak nog open blijven voor reparaties van goud en zilver. De heer Bart is al 40 jaar zelfstandig meester goudsmid, en houdt tot op de dag van vandaag erg van zijn vak. „Ik kan ook nog niet helemaal stoppen, daarom blijf ik de reparaties nog doen" zegt Bart. Mevrouw Bart heeft haar sporen op het gebied van het juweliersvak ook best verdiend, jaren heeft ze haar man terzijde gestaan in de winkel. De klein zoon van de familie Bart heeft ook veel belangstelling voor het vak en heeft met z'n elf jaren een prachtige zilveren ring gemaakt die gelijk verkocht werd. Het is jammer dat de belangstelling voor dit mooie vak zo terugloopt. GOUDKEURWINAAR ROOKWORST NAJAAR 1980 Onze plaatsgenoot, Keurslager v.d. Peet, Stationcentrum 82, Heiloo behaalde het Goudkeurcertifikaat voor Rookworst. De Keuslager Centrale b.v., waarbij circa 800 slagersbedrijven in Neder land en België zijn aangesloten, maakt ernst met het predikaat. keurslager Het woord KEUR houdt in dat naast de normale keuringen, waaraan iedere slager is onderworpen, er vanwege de Keurslager Centrale extra keuringen plaatsvinden. De Keurslager Centrale b.v. keurt Keurslagers op kwaliteit, presentatie, assortiment en bediening. Bij de PRODUKTkeuringen moeten de produkten voldoen aan strenge eisen inzake samenstelling, uiterlijk en smaak. In totaal wordt op 8 punten ge keurd. Als voor deze 8 punten gemid deld tenminste het cijfer 8 wordt be haald, krijgt de Keurslager als onder scheiding hiervoor een. GOUDKEURCERTIFIKAAT Uitgereikt Het verheugt ons u te kunnen mede delen dat KEURSLAGER v.d. peet bij de laatste keuring najaar 1980 voor zijn inzending van het produkt Keursla ger Rookworst het Goudencertifikaat heeft behaald. Wij feliciteren de heer v.d. Peet met het behaalde resultaat, dat hij terecht mag zien als een bekroning van zijn /akmanschap. STABILITEIT VERGROTEN Stress en spanningen zijn er de oorzaak van dat onze innerlijke stabiliteit ver mindert. Dit leidt vaak weer tot allerlei lichamelijke en geestelijke klachten als: hoge bloeddruk, hartklachten, migrai ne, depressies, slapeloosheid enz. Hoe je door meditatie je stabiliteit vergroot en zo een grotere weerstand tegen stress en spanningen opbouwt, kunt U horen op een lezing die gegeven wordt op donderdag 13 november in sport hal het Vennewater, het Zevenhuizen 44 in Heiloo. Er wordt om 20.00 uur begonnen. De toegangsprijs is 2,50, kopje koffie inbegrepen. Voor meer in formatie kunt U bellen, tel. 02208 - 46 75. OUDERAVOND ST. FRANCISCUS KLEUTERSCHOOL Op 27 oktober werd de ouderavond van de St. Franciscus kleuterschool gehou den. Deze avond stond geheel in het licht van het tekenen. Na een wel komstwoord van de voorzitster van het Oudercomité nam mevr. W. Klamer, oftewel juffrouw Wil, de hoofdleidster van de school, het woord over. Zij ging in op de verschillende fasen in de ont wikkeling van de kleuter t.a.v. het tekenen. Zo komt ieder kind in die fa sen terecht, of het nu in onze welvaarts staat met al z'n mogelijkheden tekent of met een stokje in het zand in de Derde Wereld. Duidelijke boodschap van juffrouw Wil was, dat niet het resultaat, maar het tekenen zelf voor het kind het allerbelangrijkste is. Het kind maakt hierbij een leerproces door, waarbij het tal van oplossingen moet zoeken om de dingen uit zijn omgeving weer te geven. Een interessant relaas, waar ruim 70 ouders door werden ge boeid. Na een kopje koffie, mochten de ouders zelf aan de slag. Op een omslagkaft, die door de kinderen zal worden ge bruikt als opbergmap, mocht er worden getekend of geschilderd. Er bleek een enorm enthousiasme om er iets leuks van te maken, teneinde hun kind niet teleur te stellen. Al met al een zeer geslaagde avond, waarvoor waardering uitgaat naar de leidsters en in het bij zonder mevrouw Klamer. oud papieraktie st.MAARTEN/BASSEROET Vrijdag 7 november is weer de eerste vrijdag van de maand. Dan staat de container voor oud papier weer bij onze scholen aan het Trompenburg, en kunt U al uw oude kranten, telefoon boeken, catalogi e.d. weer kwijt. U bent van de rommel af en wij zijn er erg blij mee. Als U op die dag niet kunt, mag U het ook op de voorafgaande dagen op school neerzetten. Bent U niet in staat om het te brengen, belt U dan even naar school. Er is meestal wel iemand die het even bij U wil komen ophalen. Tel. 33 34 79. Alvast onze hartelijke dank voor uw hulp! En U weet het: van ongeveer halt negen tot vier uur kunt U terecht! Misschien heeft de vroege winter u al een beetje in Sinterklaasstemming ge bracht en bent u al druk in de weer voor het „heerlijk avondje". De Heilooermiddenstand doet er alles aan u bij de voorbereidingen een handje te helpen, en start a.s. zaterdag weer met een interessante aktie. Wie voor 10,-- boodschappen doet krijgt van de winkelier, mits deze een geel, rood, zwart raambiljet voert een bon met eén nummer erop. Dit laatste moet u goed in de gaten houden, want daar is iets mee te verdienen. De middenstand stelt geldprijzen be schikbaar. Bij de eerste trekking op 17 november, worden er, één prijs van 1000,--, 2 van 500,--, 5 van 250,-,20 van 100,- en 30 van 50,- beschikbaar gesteld. Onder toezicht van een politiefunctio naris zal op het politieburo de trekking plaats vinden. De prijswinnaars wor den via deze krant bekend gemaakt. Wie nu bij de eerste trekking niet in de prijzen valt moet de moed niet laten zakken en de loten goed bewaren want die doen in de tweede ronde ook weer mee, deze vindt plaats op 10 december. Dan zijn er prijzen te verdienen van, één van 1000,5 van 500 5 van 250,—, 20 van 100,— en 30 van 50, In totaal dus zo'n 13.000,— aan prijzen. De aktie duurt van 8 november tot 6 december. Bij de winkeliers met een raambiljet ontvangt u bonnen. De eerste trekking is op 17 november de tweede op 10 december. Bonnen die in de eerste ronde niets opleverden doen in de tweede ronde nog eens mee. Simon Peek gaat verbouwen, het win keltje aan de Stationsweg wordt te klein en schreeuwt om meer ruimte en dat gaat nu gebeuren. Maar wie gaat verbouwen, wil eerst wat opruimen en daarom zijn er bij Simon Peek veel leuke koopjes te halen, de verkoop hiervan start morgen 6 november. Wat dacht U van een Seike Quartz horloge met rekenmachientje van 815,-, voor....l zilveren rijksdaalder of van twee automatische herenhorlo ges in doublé voor 1,—. Een wekkerhorloge voor 1 zilveren gulden, en een zilveren dameshorloge van 99,- voor ƒ1.-. Verder vele leuke aanbiedingen in zil ver en goud en flinke kortingen, ook op horloges, Omega, Tissot, Seiko, Pontiac Niet onwelkom zo in de dure decembermaand. Van de aanbiedingen wordt er maar één klokje per persoon verkocht. Vorige week donderdagmiddag deelde Saartje ter gelegenheid van de opening de Westerweg aan alle bezoekers Sorbo-artikelen wt, als welkom de Fodunarkt aan in de nieuwe zaak. VAKANTIEPLEZIER HERLEEFDE TIJDENS REÜNIE VAN OUDEREN REIZEN De vakantiegenoegens tijdens de ge houden vakantieweken voor ouderen in 1980, herleefden in de grote zaal van de Geref. Kerk. Doordat de reünie nu 's avonds werd gehouden, kwamen er dit keer niet zo veel als vorig jaar. Reden voor de leiding van deze bi- eenkomst om ernstig na te gaan om in 1981 weer 's middags bijeen te komen. Films werden er vertoond van drie gemaakte reizen, door de dames Nel de Vries en Gerrie van Tricht en de heer Buwalda. De films gaven een goed beeld hoe er genoten werd tijdens de reizen naar Beekbergen, de Lutte en Texel. Zo zag men beelden van de prachtige om geving van de hotels J roelstra-oord (Beekbergen) en Het Nije Huss (De Lutte, het grootse Stöppelhaenfeest/ oogstfeest), met de omvangrijke op tocht, herleefde. Opvallend waren de opnamen van de prachtige 8-kastelen- tocht te Vorden. Prachtige opnamen waren er ook van het rijke natuur schoon op de Veluwe, zoals het Koot- wijkerzand, het Sallandse heuvelge- bied, Drente (het uitzwerven van schapen), Twente, de Gelderse Achter hoek en niet te vergeten de trip door een deel van Duitsland met een bezoek aan het pretpark Ibbenbüren. De heer Buwalda zorgde voor mooie achtergrondmuziek, zoals het Coppelia- ballet. Reisleider Majolée gaf toe lichting bij de films en opvallend velen reageerden bij bepaalde delen van de films. Joop Muller vertoonde een film over Scandinavië, waar hij met familie dit jaar een 12-daagse reis dooi 100 maakte. Samen met een serie dia gaven de opnamen een uitsteken irr beeld vooral van Noorwegen en Der marken. Rijk aan natuurschoon, zoat bergen, fjorden, gletschers, waterval len. De dames Nel de Vries en U«' Rozing speelden pianomuziek, zoal: voor vier handen, o.a. een Hongaars dans. Evenals de films werd de diavertoning ook bijzonder op prijs gesteld. De ine dewerkenden werden dan ook hartelijl tyi bedankt en ontvingen voor de sponta ne medewerking een boekenbon. Een kopje koffie (met koek) en efv drankje kompleteerde de bijeenkomst De heer Trik dankte organisator reizen en de reünie voor het geboden Tot de genodigde aanwezigen was een delegatie van beide ouderea bonden. Inlichtingen reizen 1981 De heer Majolée gaf op deze bijeef komst wat inlichtingen over de mogelijke, drie reizen in 1981, t.w. de Lutte, Texel en Appelscha. Een voorlopig onderzoekje wijst al' dat de vakantieweek van 13 t/m juni een overweldigende belangt; ling geniet. En dat, nadat men in 1 en 1980 ook met groepen van naar het Twentse de d< Lut personen was gegaan. Naar Texel en Appelscha denkt n resp. in mei en augustus 1981 te ga j Zij die zich als voorlopige deei mer(ster) opgeven, horen t.z.t. m Anderen kunnen inlichtingen vangen: Torenlaan 13, tel. 33 01 0

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1980 | | pagina 8