t ür c SPORT en SPEL Mil?itlnWE iB® JW ICfU nu voor de halve prijs De postduif en de postduivensport [dl. III] Japonnen, rokken, blousespullovers pantalons, mantels, blazers en coats 27 MC NIEUWS CVH Stationsweg 85 - Heiloo tel. 072/335465 'T VENNEWATER BADMINTON UITSLAGEN EN PROGRAMMA BRIDGECLUB SANS AT0UT UITSLAGEN VAN 26 jan. 1981 SPORT HEILOO SPEED0- JAARGANG WEDSTRIJDEN OUD PAPIER—AKTIE STICHTING ZEN PC HEILOO UITKIJKPOST 28 JANUARI 1981 UIlKI NIVON ORGANISEERDE CHILI-AVOND Qua onderwerp Chili, en het met zorg uitgekozen programma van dia- en filmvertoningen en het brengen van muziek, had het NIVON zaterdagavond meer bezoekers mogen verwachten. Zeker van hen die in bepaalde organi saties dikwijls spreken over geweld dadige onderdrukking van volken, zoals in het huidige Chili. Waar na de moord op de minister-president Salvador Allende, en de omverwerping van een demokratisch gekozen regering, de diktator Pinochet op onbarmhartige wijze zijn beleid voert. In het Open Huis hoorden en zagen wij in woord en beeld hoe het Chi leense volk lijdt. Vooral de film: Chili, het moeilijke moment", gaf daar een beeld van. Nivon adoptie-aktie De heer P.M. Vuister vertelde over de Nivon-adoptie-aktie om gezinnen te helpen waarvan de inkomsten zijn weg gevallen omdat familieleden in de ge vangenis zitten, moesten vluchten of nog erger, gedood werden. Sinds een paar jaar is zo'n aktie gaande in Noord-Holland, van het Nivon. Voor 150,- per maand kan een gezin in Chili geholpen worden. Het Nivon heeft een vijftal gezinnen geadopteerd en men is bezig met een zesde gezin. Het geld komt, langs verschillende kanalen, in z'n geheel op de plaats van bestemming. Zo benadrukte de heer Vuister. Uit Chili komen regelmatig brieven binnen van geadopteerde ge zinnen. Het Nivon wil ook in Heiloo tot een werkgroep komen, om o.a. te praten en te diskussieren over land en volk en natuurlijk om geestelijk en materieel te steunen. Het Nivon had verschillende organi saties uitgenodigd haar leden op te wekken aanwezig te zijn. Het resultaat was dus niet wat men er van verwacht te. De wel aanwezigen bleken bijzonder geinteresseerd te zijn, gezien de grote aandacht die er was en de vragen die er gesteld werden. Optreden van „Lantaro", met originele Chileense muziek In Nederland zijn een groot aantal Chileense ballingen. Daaruit is ont staan het orkest Lantaro", bestaande uit een zestal musici, welke optreden in de traditionele Chileense kleder dracht. Bespelen zogenaamde autoch tone muziekinstrumenten. Met groot enthousiasme en grote deskundigheid bespeelden de zes meer dan één instrument, dikwijls werd daarbij ook nog gezongen. Enige uitleg werd gegeven over het karakter van de te spelen liederen. Het orkest beschikt over een keur van technische apparatuur, jammer echter dat het geluid wel eens te hard over kwam in de grote zaal van het Open Huis. Dick Fleurbaay, welke de bijeenkomst leidde, bood alle medewerkenden, als blijk van waardering, een rode anjer aan. Hij zei daarbij, tot de aanwezigen, dat zij hun grote waardering uit konden spreken door deelname aan de adoptie- aktie. Die gaat in Heiloo van start, want er hebben zich enkele persoren aangemeld. HERVORMDE VROUWEN VERENIGING Op de eerste bijeenkomst in 1981, op 6 januari, vertelde diaken mevr. A.E. van der Hilst-Mater over de bewoners van Reigersdaal in Heerhugowaard. Velen van hen krijgen weinig of geen bezoek, maar zien daar wel naar uit. Mevrouw van der Hilst zoekt nu men sen, die er voor voelen om b.v. eenmaal per maand één van die bewoners in Reigersdaal te bezoeken. En wanneer er een echte band onstaat tussen be zoeker en bezochte, kan dat voor bei den betekenis krijgen en kan het be zoek b.v. eenmaal per 14 dagen ge schieden. Wie er meer over weten wil, kan zich verstaan met mevr. v.d. Hilst- Mater, Torenlaan 5, tel. 33 41 35. Op 20 januari was mevr. van der Bijl van de provinciale commissie Veilig heid uitgenodigd. Aan de hand van het a,b,c gaf zij aanwijzingen over veilig heid in en rond het huis. Het aantal ongelukken, dat in en om de woning gebeurt, is nog erg hoog. Zo sterven per jaar in ons land 400 kinderen als gevolg van ongelukken in en om de ouderlijke woning. Ook veel oudere mensén houden een blijvend letsel over van b.v. een val in huis. Op een ge zellige wijze wist mevr. van der Bijl de dames ook te animeren om in een getekend huis de plekken te vinden waar gevaar dreigt. Een leerzame mid dag was het. Op 3 februari vertoont zuster C. Alt man films van haar reizen. Op 17 februari komt de vrouwenver eniging bijeen voor de jaarvergadering en vertoont Ds. Ouwendijk vakantie dia's. Op 3 maart is er gespreksmiddag en op 17 maart leest mevr. Straayer voor over „Gemeenten in den vreem de". De bijeenkomsten worden gehouden in het hervormd centrum De Rank, van 2.45 tot 4.15 uur. Gasten zijn steeds welkom, en wie er meer over weten wil, kan zich verstaan met de voor zitster, mevr. B.E. Ouwendijk-van Erven, Van Doornstraat 24, tel. 33 07 19. De Communicatie Vereniging Heiloo is deze week weer staande bij met een dosis tokkellatijn voor onze geachte lezers die ons een warm hart toedragen. Vanavond hebben we weer een luister rijke meeting voor alle luisterrijke cal- letjes en geïnteresseerden. Iedereen van harte welkom om 20.00 uur in het Open Huis. De dropping hebben we achter de rug en ik kan zeggen dat de moeite van de diverse organisatoren beloond is gewor den. Te merken aan de vele reacties, hebben we een grandioze avond gehad in de lokatie Heerhugowaard. Als calletjes uit de lokatie Heerhugo waard dit mochten lezen, namens de gehele C.V.H. hartelijk dank dat jullie kanaal 8 hebben schoongeblazen en schoongehouden hebben. Onze diverse HEILOOER STRIJKORKEST H.S.O. Heiloo telt een 12-tal muziek- en zang verenigingen, zodat we, gezien het aantal inwoners, kunnen spreken van een intensief muziekleven in onze ge meente. Het Heilooer Strijkorkest heeft hierin al jaren een niet onbelangrijke plaats ingenomen. Het speelprogramma be vat in hoofdzaak populaire muziek zoals operette, lichte opera, walsen, etc. met daarnaast een groot aantal werken in het licht klassieke genre. Gezellige muziek om te spelen en ook om naar te luisteren. De repetities van het orkest vonden 's middags plaats en het is gebleken dat dit tijdstip de groei van het orkest heeft geremd. Besloten is daarom de repetities te verplaatsen naar de avond en wel naar de woensdagavond van half acht tot half tien. De leden prijzen zich gelukkig dat zij ruimte hebben gevon den in het nieuwe gebouw van de mu ziekschool. Niet alleen beschikken zij daar over een fijn repetitielokaal, maar hiermede is tevens een band gesmeed tussen de bloeiende muziekschool en het orkest. Leerlingen die met vrucht de school hebben doorlopen, kunnen daarna op prettige wijze in het orkest verdere er varing opdoen. Het orkest staat, hoe kan het anders, onder leikding van een docente van de school, Joke Cortie., Men wil het orkest niet alleen met strij kers uitbreiden, doch ook met enige spelers van blaasinstrumenten. Men streeft naar een samenstelling van strijkers t.w. Ie en 2e violen, altviool, cello en bas en blaasinstrumenten, t.w. dwarsfluiten, klarinet, hobo en fagot. Een ieder die geoefendheid heeft in het bespelen van genoemde instrumen ten, is van harte welkom. Het gezamen lijk musiceren in orkestverband is niet alleen prettig maar daarnaast bijzonder leerzaam. De kontributie vormt z;eker geen beletsel. Komt U eens op een woensdagavond kennismaken en luis teren. Zie voor aanmeldingsadressen, de advertentie in deze editie. Kees van Twuiver Laan van Zeeman, 4 portofoontjes en mobieltjes hebben hier zeker baat gehad bij een dergelijke samenwerking. Ik wil ook nog even de aandacht vestigen op onze Open Dag. Ik heb vorige week al het een en ander verteld over dit gebeuren maar ik kan het toch niet laten om dit weer even naar voren te halen. Een informatiedag en een geselecteerd team van mensen gaat u informeren over deze hobby. Kortom het is zeker de moeite waard om even langs te komen. Van harte, harte welkom!! Als laatste wil ik nog even vertellen dat ons clubblad uit is, een feit waar we apetrots op zijn. Dit was het weer even van mijn kant en ik geef de mike weer even aan de tokkelaars van vanavond. Dus nog maals vanavond om 20.00 uur in het Open Huis. Groetjes en een dubbele oei! FALKLAND Goend nieuws voor diegenen die in november niet in de gelegenheid wa ren Falklands voorstelling te zien van het blijspel Harten 2, harten 3. Vrijdag 6 febr. a.s. geeft de Heilooër- toneelvereniging nog een voorstelling in de kleine zaal van De Vest. De 56 jaar bestaande T.V. Falkland brengt elk jaar vier producties en zij ver heugt zich de laatste jaren in een steeds groter wordende belangstel ling. Natuurlijk komt dit succes niet vanzelf. Er moet hard gewerkt worden om een zodanig resultaat te verkrijgen, dat men de moeite neemt uit huis te gaan om een "Amateurvoorstelling" te gaan zien. Dat amateurtoneel geen tweede rangs toneel hoeft te zijn, zoals helaas nog steeds door sommi gen gedacht wordt, bewijzen vele Noord-Hollandse verenigingen, zoals ook Falkland. Zij hoopt daarom 6 febr., naast de vaste amateurtoneel bezoekers, ook diegenen te ver welkomen die nog nooit met het ama teurtoneel of toneel in het algemeen kennis hebben gemaakt. Het blijspel Harten 2, harten 3, van Paul Rodenko is een modern blijspel, waarin een nogal ongewone drie hoeksverhouding centraal staat. Huib en Ellen Martens, huwelijk dreigt een sleur te worden. Vooral John Leer- kamp, hij is heel ander dan Huib: houdt van klassieke muziek en poezie. Ellen vraagt psychiater en huisvriend Dr. Oosterhuis om raad. Dan krijgt Ellen een aanrijding en komt in het ziekenhuis terecht. Ze lijdt aan een shock en geheugenverlies. Vooral dat laatste komt goed van pas en Dr. Oosterhuis bedenkt een therapie die het huwelijk van Ellen en Huib een opfrissertje moet geven. Een bijzonder blijspel, ook door de vorm waarin Rodenko het ver haal gegoten heeft: Een toneelstuk in een toneelstuk. Het publiek krijgt een "kijkje achter de schermen" door dat Rodenko de inspecient, regie assistente en soufleuse in het stuk be trekt. De regie is in handen van Jeroen Kra nenburg. Vrijdag 6 febr. Kleine zaal van De Vest, aanvang 20.15 uur. vrijdag koopavond x. rnasc© In de voorgaande artikelen werd aan dacht geschonken aan de huisvesting, kweek en verzorging van postduiven. Deze punten zijn van groot belang om postduiven kerngezond te houden en om deze redenen is het volkomen ver antwoord de duif deel te laten nemen aan vluchten variërend van 80 tot 100 km. De postduivenliefhebber die z'n dui ven goed voedert zijn hok schoon en droog heeft zal met sukses z'n duiven op wedvluchten inzetten (inkorven). Het is mogelijk de duiven voor de inkorving -extra te prikkelen om ze zodoende sneller te laten vliegen. Een duiven-echtpaar dat op eieren broedt of kleine jongen moet ver zorgen zal een grote hechting aan het nest hebben en daardoor extra gemo tiveerd zijn sneller dan andere duiven naar huis te vliegen. Een duivin is meestal extra geprikkeld wanneer ze jongen heeft van enkele dagen oud een doffer is meestal in goede vlieg- konditie tegen het einde van de broed tijd. Dit nestspel ts voor de duiven vermoeiend, er worden immers jon gen groot gebracht en aan wedvluch ten deelgenomen. De postduivenhou- der zal dus zorgvuldig met de ener gie van de ouders om moeten gaan. Tientallen jaren terug ontdekte Belgische liefhebbers een geheel andere methode om duiven te prik' kelen en nog sneller te laten vliegen. Die methode wordt het weduwnaar schap genoemd. Het houdt in dat na het eerste broedsel de jongen en de duivin worden verwijderd. Zo krijgt men dus een hok dat uitsluitend door doffers wordt bewoond. Enkele ogen blikken voordat de doffer wordt in- gemand voor een vlucht wordt de duivin op het hok toegelaten, daarna gaat de doffer op reis. Bij z'n thuis komst weet de doffer dat de duivin zit te wachten en daarom zal hij snel ler vliegen en naar binnen komen en dan is het echtpaar herenigd. Na één half uur wordt de duivin weer voor één week weggenomen. Omdat de dui ven geen zorgen meer hebben voor een nest zal de konditie dus langer goed blijven en zijn grotere vliegsnelheden mogelijk. Het gaat in het kader van de ze artikelen te ver ook andere bestaan de spelmethoden "vakliteratuur" over de diverse methoden. Waar brengt de duivenliefhebber z'n duiven voor een wedvlucht heen? De postduivenverneniging Lucht post Heiloo heeft wedstrijden op zaterdag. Dat houdt in dat afhankelijk van de lossingsplaats de duiven op donderdag- of vrijdagavond inge bracht moeten worden. De postduivenhouder gaat met z'n duiven naar het clublokaal, daar krijgt de postduif een gummiering met een codenummer om de poot. Na deze handeling gaat de duif met nog 30 anderen in een aluminiumbox welke later in een vrachtauto wordt ge plaatst. Deze speciaal ingerichte vrachtauto (container) rijdt dan naar een plaats in België of Frankrijk. On derweg worden de duiven gevoederd en van drinkwater voorzien. Enkele lossingsplaatsen zijn Duffel, St. Ghislain Hornu, Orleans, Chateuroux, Bordeaux. Wekelijks verandert d e lossingsplaats in zuidelijke richting. De postduiven worden bij goed weer zaterdagmorgen gelost en via de radio kan de liefheb ber de tijd van lossing vernemen. Met een snelheid die ligt tussen de 60 en 100 kilometer per uur keert de duif naar huis terug. De weers omstandigheden hebben grote invloed op de vliegsnelheid. Wanneer de duif thuis komt moet hij zo snel mogelijk z'n hok in. De liefhebber moet namelijk de gummiering van de poot verwijderen en in een verzegelde klok stoppen. Wanneer de ring in de klok verdwijnt wordt er een tijd stip afgestempeld. Wanneer de duif dus op het huis bliift zitten of nog eens vrolijk rond blijft vliegen ziet de liefhebber kostbare minuten en sekon- den voorbij tikken. Wanneer de meeste duiven thuis zijn gaat de liefhebber met z'n klok naar het clubgebouw. De klok wordt onder toezicht geopend en de tijdafdrukken worden genoteerd. Van iedere lief hebber is de precieze afstand be kend tussen z'n hok en de lossings plaats zodat zeer nauwkeurig kan wor den berekend welke duif het snelst de afstand overbrugde. Behalve dat men in z'n vereniging ere prijzen kan verdienen wordt tege lijkertijd in regionaal, provinciaal en landelijk verband gespeeld. Het vlieg- seizoen duurt van medio maart tot me dio september, wekelijks zijn er vluch ten. De vluchten zijn onderling weer verdeeld in aparte categoriën n.l. korte afstand 80/250 km vitesse, middellange afstand 250/450 km mid- fond en lange afstand 450/1100 km fond. In deze categoriën kan men kam pioen worden, men kan dus ook week- ende weg. (vakantie! De p.v. Luchtpost Heiloo telt mo menteel 25 leden die hun sport met groot enthousiasme beoefenen. Het is een hobby die dicht bij huis beoe fend wordt en toch door z'n wedstrijd- gebeuren de nodige spanning en sen satie geeft. Voor iedere liefhebber is het keer op keer een grootst moment z'n duif thuis te krijgen. Binnen de vereniging is er dan ook een gemeern schappelijk belang dat de sfeer en de gezelligheid zeker ten goede komt. In de hitte van de strijd wordt dit soms wel eens ver geten maar het weegt later niet op tegen alle genoegens die deze sport te bieden heeft. Ook jonge le den raken steeds enthousiaster over deze sport die al een lange geschiede nis heeft. Eenmaal postduivenlief hebber dan ontvangt men elke week een krant waarin zeer veel vakkundige informatie staat over het wel en wee van deze fascinerende hobby. Indien uw nieuwsgierigheid nog niet be vredigd is komt u dan eens op bezoek bij een postduivenliefhebber, zie z'n hokken en z'n duiven of vraagt verdere informatie bij de sekretaris van Luchtpost Heiloo, de hr. Lases, Westerweg 207, tel. 331712. K.V.G. St. MONICA 29 Januari is er een ochtend van het Melanie-Gilde. Deze wordt gehouden in het Kerkgebouw aan de Noorder geeststraat. Om half tien begint het Op 16 febr. gaan we op excursie naar de K.R.O. in Hilversum 's morgens om half negen vertrekken we van de bekende opstapplaatsen bij Deutekom of de parkeerplaats aan de Heerenweg, oraap on tiid aanwezie. VOLLEYBALEFFECT" No. 1, Effect 1 tegen no. 3 Time Out 1 van de dames le klas. Er kon dus een alleszins spannende wedstrijd worden verwacht. Helaas kwam dat er niet helemaal uit daar Effect voor Time Out een te zware opgave bleek. Reeds in de eerste set gaf Effect haar visitekaartje af. Met ge- variëerd aanvalsspel werd de verde diging van Time Out uit elkaar ge speeld. Taktisch geplaatste ballen en harde smashes wisselden elkaar goed af en brachten paniek bij Time Out. In korte tijd wist Effect een voorsprong op te bouwen van 6-1. Geleidelijk werd deze voorsprong uitgebouwd tenslotte met 15-5 winnend afgesloten. De tweede set was kwalitatief van min der gehalte. De passes kwamen niet zo scherp meer over. Het tempo, dus ook de bewegelijkheid, lag aanmerkelijk lager dan in de eerste set. Time Out wist hiervan echter niet te profiteren. Af en toe was er nog wel een leuke aanval, werd er goed geblokt, maar Effect behoefde niet tot het uiterste te gaan om Time Out op afstand te hou den. Na een aarzelend begin bouwde Effect een voorsprong op van 6-3. Via 8-5 werd het 10-7, waarna Time Out geen kans meer kreeg nog enig gevaar te stichten. Het blok stond een groter puntental van Time Out in de weg. Met enkele knappe smashes en uitgekiende ballen werd de eindstand op 15-7 ge bracht. De 3e set was eigenlijk een kopie van de tweede, met dit verschil dat Time Out zelfs een voorsprong wist te nemen van 6-4. Hierna begonnen de Effect- dan^es de zaken weer wat serieuzer aan te pakken. Maar vooral dankzij goed serveren van Trees kwam er een keer punt in deze set. Via 6-6 kwam men op 9-7. Hoewel Time Out probeerde terug te komen lukte dit niet dankzij een gesloten blok en met 15-9 werd deze set winnend afgesloten. Door deze 3-0 overwinning blijft Effect de bovenste plaats behouden, doch slechts met 1 punt voorsprong op konkurrent Rood- Wit. Dinsdag 3 februari a.s. des avonds om 21 uur vindt het grote treffen met Rood Wit plaats in de sporthal te Hei loo. Dan zal in beginsel beslist worden wie automatisch naar de promotieklas mag promoveren. We verwachten dat velen de dames door hun aanwezigheid moreel zullen steunen. U komt toch! We verwachten een uiterst spannende en sportieve wedstrijd. S.V. DE FORESTERS Wedstrydprogramma voor zaterdag 31 januari 1981: Senioren Alcm. Victrix-Foresters 14.30 B-Junioren Foresters B3-Egmondia B2 14.30 C-junioren Foresters C3-USVU C2 14.30 Foresters C4-VIOS-W C2 14.30 Alcm. Victr. C6-Foresters C5 13.00 C6 vrij Zondag 1 februari Senioren USVU 1-Foresters 1 14.30 Westfriezen 2-Foresters 2 11.00 Meervogels 4-Foresters 3 14.30 Foresters 4-Alkm.Boys 10 14.30 Foresters 5-Alkm. Boys 12 12.00 Foresters 6-Waard 4 12.00 SVW 12-Foresters 7 11.00 Foresters 8-Limmen 10 14.30 Hugo Boys 11-Foresters 9 14.30 Huiswaard 7-Foresters 10 14.00 Huiswaard 7-Foresters 10 14.00 A-Junioren Vitesse A2-Foresters Al 10.00 Foresters A2-Beemster Al 12.00 B/C-Juniorenkwartet Foresters BI-Alkm.Boys BI 10.00 Foresters B2-Alkm.Boys B2 10.00 Foresters Cl-Alkm.Boys Cl 10.00 Foresters C2-Alkm.Boys C2 10.00 HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen dinsdag 20 januari 1981. Rood NZ, 1. dames Koster/Visser 61.67% 2. dames v.d. Berg/Oosterling 51.67% 3. dames Vreeswijk/v.d.Zijden 51.11% OW, 1. heren Belleman/Souverein 61.11% 2. heren de Wit/v.d.Zijden 57.78% 3. dames v.d.Mark/Ribberink 53.33% Grijs NZ, 1. heren Gorse/Mak 68.75% 2. mw. Admiraal/hr.Vendel 50.00% 3. dames Belleman/Souverein 46.87% OW, 1. mw.Hoff/hr.Tamminga 62.50% 2. dames v.d.Gaag/Lemstra 50.63% 3. heren Berkman/v.d.Vlies 46.87% Uitslagen donderdag 22 januari 1981. Groen NZ, 1. heren Berkman/v.d.Vlies 56.25% 2. dames Klerk/Stark 55.00% 3. dames Gallee/Nieuweboer 51.25% OW, 1. hr./mw. Groeneveld 63.75% 2. heren Koster/Tamminga 51.87% 3. mw. v.d.Goot/hr.Löhr 49.37% Blauw, NZ, 1. dames Visser/de Wit 59.37% 2. dames Koens/Löhr 58.12% 3. dames Feller/v.Swol 51.88% OW, 1. heren de Wit/v.d.Zijden 66.25% 2. dames de Jager/de Wilde 58.75% 3. dames v.Hoolwerff/Spruyt 46.25% De eerste uitslagen van de nieuwe kompetitie staan er weer. Geen kom- mentaar hierop, de komende weken zullen we wel zien of de verhoudingen veranderd zijn ten opzichte van 1980. Vergeet U niet tijdig af te schrijven als U eens verhinderd bent en als U het al lang van tevoren weet, zeg dit dan niet op het laatste moment. En mis schien is het goed er aan te denken dat uw partner misschien ook graag wil weten dat U niet komt. Onze telefoonnummers zijn voor dins dag: tel. 33 35 76 van de heer Berk man, voor donderdag tel. 33 43 68 van mw. Klerk, voor vrijdag en b.g.g. op de andere nummers tel. 33 16 76 van de heer v.d. Zijden, uiterlijk maan dagavond 9 uur, woensdagavond 9 uur en voor vrijdag vóór donderdag avond 6 uur of vrijdagmiddag 2 uur. Even over die vrijdagavond nog: we zijn daar nu zover, dat we in 2 groepen kunnen splitsen. Zijn er leden, Acol- bieders, die op die avond eens een keer mee willen spelen, geef dit dan even door. Het is prettig om er enkele mensen met wat meer routine bij te hebben, ook voor de vrijdagleden, die dan ook eens tegen onbekenden kun nen spelen. TENNISCLUB HOGEDIJK Bij onderlinge clubwedstrijden op za terdag 7 febr. a.s. in de Valkeyhal in Limmen beginnen de wedstrijden om 20.00 uur Voor: Nico Apeldoorn (Pep), Wil Apeldoorn, Elly Bart, Pim v.d. Berg, Afra Bohle, Dick Butter, Henriëtte Butter, Ad van Drongelen, Leo van Els, Jaap de Graaf, Gert Groot, Jan Hopman, Net ty Laan, Ina Lap, Jan Lap, Kik v.d. Linde, Leni van Nimwegen, Alex v.d. Ploeg, Lisette Poorter en Joop Spit.. Om 20.30 uur beginnen de wedstrijden voor: Mous Apeldoorn, Yvonne Apel doorn, Truus Bakker, Henk Bart, Jan Bohle, Ria Buur, Lida van Den zen, Brigitte van Drongelen, Jan Goes, Ellen de Graaf, Rob Gruintjes, Piet Laan, Nel Mahr, Jan v. Nimwegen, C.L. Oost, René van Romunde, Lenie Schrijver, Elly Spit, Cock Sprenkeling en C. Vergeer. DAMESTEAM HSV STAAT TE POPELEN Het begint vervelend te worden ook deze keer te moeten mededelen dat er door onze meiden niet gevoetbald is. Bij Wiron in Den Oever werd het terrein niet goedgekeurd, zodat het team niet de wei in kon. Zodoende wachten we nu enigzins ongeduldig op het moment waarop wij onze goede voornemens waar kunnen maken. A.s. zondag misschien als de uit wedstrijd tegen SVW op het program ma staat, al dient gezegd te worden dat dit nu niet de eerste de beste ploeg is. De Heerhugowaardse dames be zetten de derde plaats achter de re serve-elftallen van DVC en Adelbert en verslaan de andere ploegen vrij gemakkelijk. De uitzondering hierop was de wed strijd tegen ons toen het in Heiloo 0-0 bleef, waardoor wij bewe zen ook tegen de sterkere tegenstan ders goed weerstand te kunnen bieden. Hopelijk lukt het ook zondag omdat te kunnen bewijzen door er een of twee punten te pakken. De aanvang is om 12.00 uur, het vertrek om 10.45 uur, het veld hopelijk goedgekeurd en d e verwachtingen hooggespannen dus zet 'm op dames. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De strijd bij schaakvereniging Oppo sitie om de bovenste plaatsen van de ranglijst is en blijft fel gevoerd wor den. Koploper Veldt had de grootste moeite om beslissend overwicht te bereiken tegen Mantel. In een volgende zitting moet blijken of dat gelukt is. Landzaat moest zijn positie verdedigen tegen van der Veen, daar leek hij aardig in te slagen, tot dat er ergens iets fout ging en hij verloren kwam te staan. De nummers twee en drie van de rangorde ontmoetten elkaar en hiel den de stand gedurende de gehele partij in evenwicht. De remise die daar uit volgde was al lang door de toeschouwers verwacht. Van der Pol en Ens hielden elkaar een hele avond bezig, maar kwamen evenmin verder dan remise. De uitslagen van deze week luiden: Hopman - Verwey 1-0 Dekker - Manni 0-1 Mantel - Veldt afg. Werksman - Haazelager 1-0 van Hoek - Slob V% - Vi Avis - Heeringa 0-1 Zeeman - de Jager afg. Ooyevaar - Bos 0-1 Alleman - Ligthart 1-0 Jongkind - Maaskant 1-0 Beijers - Moeyes 1-0 de Graaf - de Jong 1-0 Landzaat - v.d. Veen 0-1 v.d. Pol-Ens V2-V2 Hafkamp - Kemper 0-1 Maas - v. Bentum afg. v.d. Lecq - Spanjer afg. v.d. Werff - v. Reus afg. H.S.V.NIEUWS Door een te late berichtgeving omtrent programmawijziging, werd vorige week de normale kompetitiewedstrijden, HSV-1 tegen S.E.W. en HSV-2 tegen Zouaven vermeld. Door de KNVB was echter besloten dat deze zondag als inhaalzondag zou wor den gebruikt en dus was de wed strijd tegen VIOS aan de orde. Uiter aard een zeer vervelende zaak voor hen die naar het HSV-Sportpark kwa men. Onze verontschuldiging hiervoor. En zoals voor vele dingen het geval is, was ook dit maar betrekkelijk, want velen hebben nu de verrichtingen kun nen gadeslaan van onze schaatsers en ook de penningmeester van HSV zal er niet rouwig om zijn geweest dat het een uitwedstrijd werd. Voor a.s. zondag geldt nu het programma wat vorige week en nu hierboven werd ver meld. Dus voetballiefhebbers a.s. zondag kunt U weer terecht op het sportpark Bayershoffweg. Weet u de aanvangstijden nog? Voor het 2e om elf uur en voor het le om half drie. DAMCLUB HEILOO In het kader, van de kompetitie in de Kennemer Damkring, speelcfe D.C.H. haar tweede wedstrijd. De tegenstan der was D.O.S. uit St. Pancras. De gedetailleerde uitslagen luiden als volgt: D.C.H. D.O.S. K. Ligthart-P. Oud 1-1 R. fje Boer-G.Leyen 1-1 C.v.Lieshoiit-R.Wagenaar 1-1 C.Bijwaard-H.Groen 1-1 F. Schouten-J. Kloosterboer 0-2 L.Koersen M.Hemels l-l J.Kraakman-F.Zuurbier 0-2 N.Ursem-C.Klanker 1-1 6-10 A.v.d.Werf-T.Hollander 2-0 A. Kroon-C.Hoogedoorn 0-2 B.Hofman-H.Wiedijk 1-1 R.Buwalda P.Nierop 0-2 G.Dijkstra-B.Bakker 0-2 R.Koch-A. Groot 2-0 C.Swart-K.Bakker 1-1 6-8 Het tweede team van 't Vennewater Badminton blijft ook dit keer weer voor het meest positieve nieuws zorgen. Ontspannen spelend, omdat het kam pioenschap reeds is behaald, werd nu een 5-3 overwinning geboekt op Heer hugowaard 7. Na de enkelspelen was al een 4-0 voorsprong bereikt. Slim spelend kon den de Heerhugowaarders de eerste gemengd dubbel en het herendubbel naar zich toe trekken. Het damesdubbel werd wegens tijdgebrek gewonnen gege ven. De tweede mixed-dubbel van Bas Keij- ser en Marjan Breijer bracht het win nende punt. De uitslagen en het programma: Flash 5 - 't Ven. Badm. 4-4 't Ven. Badm. 2 - Heerhugowaard 7 5-3 Heerhugowaard 6 - 't Ven. Badm. 3 2-6 't Ven. Badm. 4 - Gouwzee 1 1-7 't Ven. Badm. 5 - Hanebalken 2 1-7 O.D.S. 5 -'t Vennewater Badm. 6 6-2 Bergen Al - 't Ven. Badm. Al 3-5 Swish Al -t Ven. Badm. A2 3-5 't Ven. Badm. BI - H.B.V. B2 2-6 Programma volgende week: Zaterdag 31 jan: Heemskerk 6 - 't Ven. Badm. 4 Zondag 1 febr.: 't Vennewater Badm. 1 - Castricum 3 E.B.C. 4 - 't Vennewater Badm. 2 't Vennewater Badm. 3 - Upsilon 1 H.B.V. 4 - 't Vennewater Badm. 5 't Vennewater Badm. 6 - Castricum 11 't Vennewater Badm. A2 - Axmeriscota Al Flash BI - 't Vennewater Badm. BI D.V.W.NIEUWS De afgelopen zondag gehouden winter- kompetitiewedstrijd van D.V.W. werd gevist in de vijvers aan de Laan van Frans te Heiloo. Ondanks het goede weer, waren de vangsten uitermate slecht. Wat mag blijken uit de volgende uitslagen: 1.N.Mooy 110 cm 2. H. Scholten 110cm 3. J. v. Willigen 90 cm De volgende en tevens laatste wedstrijd wordt gevist op 8 februari a.s. Omdat de geplande zeeviswedstrijd van 17 januari j.l. geen doorgang kon vinden, gaan we het nu op 31 januari nogmaals proberen. We vertrekken dan om 7.30 uur vanaf het Open Huis. Opgeven voor donderdag 19.00 uur bij G. Mooy, tel. 33 16 86. A. N.Z. 1. fam. Kaashoek 55/2 2. fam. Dolmans 5VA 3. fam. Mak 51 4. Rootjes - Schouten 51 5. de Winter - v. Zomeren 47 6. fam. Daudeij 44Vi 0.W. 1Brandenburg - de Vries 59 2. fam. Weisenborn 58 3. fam. Schaffer 54 4. Nap - v.Steeg 46 5. fam. de Waal 45/2 T; 6. mw. Rootjes - Kramer 37 Vi B. N.Z. 1ds. Kuijt - Roozen 56/2 2. mw. Grootes - Punt 54/2 3. fam. Bakker 53Vi t 4. ds. Glorie - Zomerdijk 50 5. Bol weg - v. Diepen 45 6. fam. Slob 49 B. O.W. 1Koersen - v. Toornburg 57 2. Post-Tensen 57 3. v. Leeuwen - Nieuwendijk 54/2 4. hh. Tamminga 51/2 5. Lansdaal - Vendel 41 Vi 6. ds. Feller - Stolk 38 C. N.Z. 1. fam. Schreiber 561/2 2. fam. Boersen 55 lA 3. Haafkens - Kuijt 54Vi 1 4. ds. Meijering - Werdmuller 49 5. mw. Krab - Witting 44 6. fam. Nieuweboer 40 C. O.W. 1. fam. Jac. de Vries 58/2 2. mw. Groeneveld - v.Twuijver 541/2 j 3. mw. Cornelissen - v.Santen (50) 49/2 4. ds. Garritsen - de Geus 49 5. hh. Visser 46 6. ds. Bol weg - v. Steeg 43 D. N.Z. 1ds. Kemper - Potze 65 Vi I 2. ds. Lansdaal: - v.Twuijver 52 3. Bonnewit - Postma 46/2 4. ds. Hommes - Schouten 44 5. ds. Krul - de Vries 42 D. O.W. 1Grootes - v.Linden jr. 54 2. fam. G.Toby 53/2 3. ds. Gallee - Janssen 52 4. Ebbinkhuijsen - Gerssen 48 5. ds. v.d.Goot - Löhr 42/2 E. -N.Z. 1ds. Fijma v.Wissen 59 2. mw. Dekker - Zwitselaar 56 3. ds. v.Duin - Frugte 53/2 4. Kemper - Verkleij 46/2 I 5. fam. H. Toby 44/2 6. fam. Broksma 41 E. O.W. 1. fam. Schneider 66 2. mw. Mercks - Elders 54/2 3. ds. Harreveld - Roest 49 4. mw. v. Buitenen - Heideman 45 5. fam. v.d.Wulp 44/2 6. fam. Vreeswijk 41/2 1. fam. Maas 62/2 J 2. ds. Piersma-v.d.Pol 54J 3. fam. Moscou 54 4. ds. Schuiling - Spruijt 53 5. mw. Bleijs - Israels 50 6. mw. Kemper - Rusch 45 7. mw. de Jager - de Geus 44/2 8. Krieger - Overtoom 36/2 De zwemwedstrijden voor de jaargan gen 1968 t/m 1973 voor de Kring Noord-Holland-Noordgroep, werden georganiseerd te Schagen op 25 januari j.l. 14 deelnemers/sters van de H.A.C. deden hieraan mee. Joanne de Hoop (jr.) werd eerste op de 100 m. vrije slag, in een tijd van 1.34.1, wat tevens een clubrecord is. Een goed gezwommen wedstrijd met een goede eindsprint op de laatste 25 meter bezorgde haar de overwinning. Hetzelfde presteerde Erwin Kijzers op de 100 m. rugslag jaargang 1971 en plaatste zich derde in een tijd van 1.41.5, daarmee zijn tijd binnen veer tien dagen met 4,6 sec. verbeterend. Een knappe prestatie. Deze tijd is tevens een nieuw clubrecordtijd. Nog 7 andere zwemmers/sters verbeter den hun persoonlijke tijd. Uitslag: 100 m. vrije slag meisjes '72-'73: 1. Joanne de Hoop 1.34.1, 100 m. rugslag jongens 1971: 3. Erwin Kijzers, 1.41.5, 100 m. vrije slag meisjes 1970: Marlies v.d.Graaf 1.40.3, Inge Groot 1.48.9. 100 m. schoolslag jongens 1970: Remc 0 Metselaar 1.51.2, 100 m. vlinderslag meisjes 1969: Gertia Havermans: 1.43.5, 100 m. rugslag jongens 1969: Rogier Nolta 1.39.4, Marcel van Amstel: 1.41.3, Nils Groot: 1.47.6, 100 m. vrije slag meisjes 1968: Kirsten de Hoop 1.23.7, Janine Swaak 1.26.3, Barbara Hobbelen 1.27.6, Ymke Lam- mertse 1.32.6, 100 m. schoolslag jongens 1968: Jur- riaan Warmenhoven 1.45.7. Zondag 1 februari wordt een belangrij ke dag voor de H.A.C. zwemploeg. Kan de ploeg zondag weer dezelfde goede prestaties leveren als op 11 januari j.l. dan is promotie naar de D-afdeling niet uitgesloten. En dit zou een enorm succes zijn doordat men dan in een jaar tijds van de E- naar de D. afdeling promoveert. Deze week bereiken wij al weer de laatste zaterdag van de eerste maand van 1981. Zoals elke laatste zaterdag het geval is houdt de Stichting Z en PC Heiloo haar maandelijkse oude papier-aktie. Vanaf 10 tot 12 uur wordt daartoe een container gestationeerd op de parkeer plaats van het zwembad 't Baafje. Voor elke deelnemer is ook nu aan een kleine attentie gedacht, terwijl de in korte tijd populair geworden „speciale attractie" ook deze keer op het pro gramma staat. Alkm febr. 1 aan he Yvonn droogt Bij en schilde bloemi verwer effect 1 Yvonn veelzij c In een afdoen steeds uit de God. Voor c werp maal", radio 1 Haneve Op vri ieder b<

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 4