ai •TilSSiiftJ Bang&Olufsen PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Geen Uitkijkpost gehad? Wynimporteur C. P. van Buren maakt van hobby zyn beroep I mm. 3 jaar garantie Geautoriseerd B&Odealer: Eric Kippersluis b.v. POLITIEBERICHTEN Slijterij - Wijnhandel GREEUW GESLAAGD „DE WAAG" HUISDIEREN CREMATORIUM GIDS VOOR HET R. K. ONDERWIJS IN HEILOO FA. J. DE GRAAFF Bel donderdag: 072-330175 UITKIJKPOST 18 FEBRUARI 1981 r WÊÊmmm V, r^AOlLF „Je kunt nooit zeggen, ik houd niet van ïvijn" zegt wijnimporteur C. P. van Buren. „Wijn is iets dat je moet leren drinken, je moet het geluk hebben met de juiste wijn in contact te komen, het is als het leren luisteren naar klassieke muziek". Vakmanschap is de basis voor een goede wijnimporteur en elke fles, die van Buren aan de man brengt wordt door hem persoonlijk op smaak ge kocht en naar Holland getransporteerd. Per jaar worden zo'n 20-tal wijngebie den en per gebied een veertigtal wijn boeren in Frankrijk en Duitsland be zocht. Om daaruit de kwalitatief .beste wijnen te kiezen, die kenmerkend voor de streek zijn. „Bij een kleine wijnbou wer in een goed wijngebied kan ik mij helemaal uitleven" aldus van Buren. Eerst wordt een aantal wijngaarden goed bekeken, op ligging, maar ook op onderhoud, want het moet vooral ver zorgd zijn. Bepaalde wijngaarden leveren uitslui tend topkwaliteit. Geklassificeerde wij nen hoef je niet altijd eerst te proeven, wel is het jaar erg belangrijk. Hagel in het voorjaar kan b.v. veel schade aanrichten en ook een goede wijngaard heeft daar last van, de wijn zal echt in zo'n situatie dan wel geproefd moeten worden. Om goede wijn te kopen moet je veel op pad gaafi om de relatie met de produ cent te onderhouden. Er bestaat wel degelijk een goede en betaalbare wijn, mits die op ambachte lijke wijze en op de juiste manier is bereid, maar er is dan meestal een bepaalde tijd nodig om de wijn te laten rijpen. Een druif moet vechten voor zijn bestaan, de wortels kunnen wel tot 100 meter diep de grond ingaan, daardoor worden ook vooral vaste bestanddelen opgenomen en deze geven nu juist de goede smaak aan de wijn. De hoeveelheid geoogste druiven per oppervlakte eenheid is bepalend voor de kwaliteit. Een grote opbrengst per struik gaat altijd ten koste van de kwaliteit. Ook tijdens het gistings en rijpingsproces kunnen er vaak allerlei kunstgrepen worden toegepast. Van goede wijn krijg je beslist geen hoofdpijn en is zeker (mits niet te overmatig) gezond. Om nu te weten met wat voor wijn we te maken hebben is het belangrijk dat we kunnen lezen wat er op het etiket staat, dit is niet zo'n eenvoudige zaak. Is de informatie nogal summier, b.v. een ruim aangeduide streek, dan zijn de wijnen vaak eenvoudig van aard en bedoeld om jong te drinken. Hoe meer informatie een etiket geeft, streek, gemeenten en ook wijngaard, des te interessanter wordt de wijn. Geen wijnoogst en geen wijnjaar is hetzelfde er zijn vette en magere jaren, maar hoe meer karakter een wijn heeft, des te langer zal het duren voordat zij tot volle wasdom is gekomen. Wijn om weg te leggen koopt men jong, ze is dan ook goedkoper, en hoe lang ze dan bewaard kan blij ven.... Bijna altijd kan wijn ouder worden dan men denkt en worden bijna altijd gedronken als ze nog jaren voor de boeg hebben. Ze worden eerder te jong dan te oud gedronken. Wie nu van plan is een wijnkelder aan te leggen of advies wil hebben voor aankoop voor direkt gebruik zou eens kontakt op kunnen nemen met Inter- wijnservice in Egmond aan Zee, daar kunt u zich laten voorlichten op een gratis wijnproeverij in het proeflokaal van lanter wijnservice, Watertorenweg 73-75 te Egmond aan Zee, tel. 02206- 1288. Dat vele oud Heilooërs over de gehele wereld zijn uitgezwermd is bekend. Het doet daarom prettig aan voor de vereniging "Oud Heiloo" soms van deze emigranten iets onder ogen te krijgen. Zo bereikte ons dezer da gen een krantenknipsel uit het Ameri kaanse blad "Sunday-Star News" van 2 nov. 1980. Hierin wordt een oud Heilooër genoemd n.l. Piet Groot. E- ven een opheldering. Op bovenstaan de foto is zijn geboortehuis afgedrukt en staat hij met zijn matrozenpakje voor de bakkerswinkel van zijn vader Piet Groot. Deze winkel met bakkerij was gelegen tegenover "De Onderme- ming (thans "Oude Herberg"). Lat ter werd deze zaak overgenomen door bakker J. Over. Piet Groot doorliep de H.B.S. te Alkmaar. Was altijd zeer geïnteresseerd in bloemen en plan ten. Na zijn H. B.S. tijd is hij vele ja ren in dienst geweest bij de fa. P. de Jager en Zn. aan de Rijksstraatweg t/o de Stichting, en heeft daar het bollen vak grondig geleerd. Hij trouw de met Truus Pesser, dochter van een kapper aan het Scharloo te Alkmaar. Zij emigreerde in 1933 naar Welming- ton. Vanaf die tijd heeft hij tot zijn pen sionering in 1975 in de bloemen en bollenbisseness gezeten. Hij was manager van "Cape Fear Blub farm in Castle Hayne waar hij nu nog steeds een adviserende positie heeft. Boven dien geeft hij tuinbouwkunde op Plan tation Gardens in Metts Avenue. Op onderstaande foto zien we Mr. Groot adviesgeven aan een Ameri kaanse dame. Afgelopen zomer heeft Piet met zijn vrouw Truus de oud heidskamer bezocht en was zeer enthousiast over de expositie. Het bracht zeer vele jeugdherinneringen naar boven. De vereniging "Oud Heiloo" zou graag meer weten van oud Heilooërs die ge ëmigreerd zijn. We kennen er wel enkele maar weten niet hun adressen. Het zijn Wim Kalf, Herman Molde, Cees en Gré Middelbeek en Zonne veld (waarover destijds een artikel in dit blad heeft gestaan). Willen familieleden of vrienden na men en volledige adressen aan ons secretariaat doen toekomen van ge- ëmigreerden Heilooërs? Wij denken deze families bij gelegenheid eens een "Heylooër Cronyck" het lijfblad van onze vereniging toe te zenden. Het lijkt ons dat de geëmigreerden dit wel op prijs zullen stellen. Opgeven schriftelijk secretariaat: Stationsweg 28 of Kerkelaan 63 te Heiloo. IN HET OPEN HUIS WERD GEZELLIG GEMUSICEERD Uiteenlopend vierhandig pianospel In het Open Huis werd vrijdagavond gezellig gemusiceerd. Een groot aan tal pianisten was, samen met rela ties, bijeen om het vierhandig piano spelen te bedrijven. Zeker wel een klei ne 30 werken werden gespeeld, wat wij wel wat te veel vonden, maar ge zien het grote enthousiasme waarmee gespeeld werd, de pianisten niet. Ook niet de toehoorders, welke wel bij zonder aandachtig het scala van korte en lange pianowerken, van de meest uiteenlopende componisten, beluister den. Jammer was het dat de pianisten (op 2 na allemaal dames!) de gelegenheid werd gegevemtwee, en soms wel drie stukken, achter elkaar te spelen. We gaan hier geen namen noemen van de uitvoerenden, wel van een aan tal werken welke er uitsprongen, op ons meer dan gewone indruk maakte. Zo de uitvoering van de Sonatine op. 163 van A. Diabelli, de vier walsen van J. Brahms en de bekende Peer Gynt Suite van E. Grieg. Het samenspel was een onontbeerlijk deel van dit soort pianospelen in het algemeen, verrassend goed. Op woensdag 27 mei volgende voor speelavond. De quatre-mains groep „Alkmaar" bestaat in de regio Alkmaar nog niet zo lang. Men heeft nu ongeveer 18 leden. Mevr. Y.L. Zegveld-Haart- man, kontaktvrouw van de groep (Bovenweg 222, St. Pancras, tel. 02267-3038), wekte de aanwezigen op weer present te zijn op de volgende voorspeelavond, te houden op woens dag 27 mei 1981. Men hoopt dan bij een te komen in de Volksmuziekschool Heiloo aan het Veld 1. T.z.t. komt hierover nog een publika- tie in de Uitkijkpost. Belangstellenden raden we aan eens te gaan luisteren of als men mee wil spelen, zich te wen den tot genoemde mevr. Zegveld. KUNSTHANDEL GEOPEND Aan de Romplaan 18 te Heiloo opende Marco van Toor een bescheiden kunst handel en noemde die Taurinus. Schil derijen van de Romantische school maar ook van de Haagse en Bergense school kan men hier vinden, verschil lende aquarellen, etsen en tekeningen, maar ook een aantal heel mooie kunst voorwerpen zoals een heel mooie scheepslamp, en fraaie plateel-schalen, tinnen en koperen lepels en kande laars. Marco van Toor is nog erg jong, stu deert kunstgescheidenis en wil daar naast proberen van zijn hobby zijn broodwinning te maken. Hij is van jongsaf vertrouwd met kunst want ook zijn ouders zijn ware liefhebbers, hij kreeg het met de paplepel mee. Vanwaar de naam Taurinus? Het bla zoen van Johannes van Toor, predi kant te Delfshaven, is daar oorzaak van. Deze Jacobus was een zoon van Petrus van Toor die predikant was in Schiedam in 1576. Deze Petrus ver- latijnste zijn naam en noemde zich Tau rinus. Aangezien Taurus stier in het latijn is voerde hij drie stierekoppen in zijn blazoen. Vandaar dat ook de jonge ondernemer Marco van Toor drie stierekoppen in zijn familiewapen voert en zijn zaak Taurinus noemde. Ook voor restauratie kan men bij hem te recht. De Deense vormoevers van beeld en geluid Dorpsstraat 54-56, Castricum iB(|^Te^251^208^|BB|-|B Er zijn in de afgelopen week wel weer een aantal inbraken gepleegd waarbij echter zeer weinig is gestolen. Bij een inbraak in 2 aan een grenzende panden, waarvan er een leeg stond, is vooralsnog niets ontvreemd. Ook bij een inbraak in de Blinken is niets gestolen. Bij Texaco benzinestation in Limmen ging men er \Vel met het nodige van door. Er werd voor 1900,-- aan rookwaar vermist en ook een 3-tal akku's waren van eigenaar verwisseld. Tenslotte werd aan de Raadhuisweg een klein bedrag aan geld en een radio/cas sette recorder meegenomen. - Bij een aanrijding op de Kennemer- straatweg werden 2 auto's beschadigd. De heer D. T. zag te laat dat de voor hem rijdende J.W.S. linksaf wilde slaan. Het leverde een kop-staart aanrijding op waarbij geen lichamelijk letsel te melden viel. Op de Hoek Kennemerstraatweg/Sta- tionsweg kwamen een motorrijder en een automobilist elkaar tegen. De auto mobilist verleende geen voorrang aan de motorrijder, waarop deze tegen een paal reed. Zijn verwondingen konden ter plaatse worden behandeld. i Op de Omloop, ter hoogte van het Maalwater, raakte een auto uit de bocht. Mevr. C. D. M.-O. uit Castri cum, ramde een boom en een lichtmast die beiden afknapten. Ze kwam uitein delijk tegen een boom tot stilstand. Op vrijdagavond werd op de Schuine Hondsboschelaan een geparkeerde auto aangereden. De dader vond het niet nodig zich bekend te maken en vervolg de zijn weg. Bij 2 snelheidscontroles, te weten aan de Kennemerstraatweg en aan de Belis- laan, zijn in totaal 19 mensen geverbali seerd. De gemeten snelheden lagen tussen de 60 en 85 km. Afgelopen donderdag heeft de politie een val opgezet voor de snelheidsduivel die konstant met belachelijk hoge snel heid over de Middelhof reed. De val had succes en hij kon dan nu eindelijk betalen voor zijn wangedrag. De politie heeft op zaterdag een man kunnen aanhouden die in Castricum na een aanrijding was doorgereden. Na de wilde achtervolging bleek ook dat hij een flinke slok ophad. In het Heilooërbos vonden gemeente werkers een voorwerp dat bij nader onderzoek een mortiergranaat bleek te zijn. De Explosieven Opruimingsdienst adviseerde hen de granaat zolang af te dekken en te markeren. Zondagochtend kwam op de voetgan- gersovergang een pony met zijn hoef tussen de rails. De berijdster de 12-ja- rige A. M. D., probeerde met behulp van omstanders tevergeefs het dier te bevrijden. Het werd echter door de sneltrein doodgereden. Het treinverkeer heeft 15 minuten stil gelegen. Voor Wijnen en Gedistilleerd TELEFOON 331535 HOLLEWEG 55 WIJ BEZORGEN AAN HUIS Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor haar doctoraal examen in de franse taal en letterkunde, Annema- rie de Boer, Kerkakkers 46, oud leerlin ge van de Nic. Beetsschool. MAANDELIJKSE OUD PAPIER- AKTIE VAN RADBOUDSCHOOL Zaterdag 21 februari a.s. tussen 9.00 en 11.00 uur bent U weer van harte welkom met uw oud papier aan onze school. Kunt U het niet zelf brengen, dan tot vrijdagavond 19.00 uur even bellen, naar tel. 33 10 60. Tot zaterdag! De oudercommissie TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 Sinds geruime tijd bestaat de mogelijk heid om een overleden dier te laten cremeren. Bijna niemand vindt het een aangenaam idee dat een huisdier dat men jarenlang als een kameraad om zich heen gehad heeft, met andere kadavers in een destructiebedrijf terecht komt. Dit was dan ook de belanrijkste reden dat men in Stompwijk (bij Leidschen- dam) een huisdierencrematorium be gonnen is. Hier kan men op waardige wijze af scheid nemen van zijn huisdier. Men kan de overleden dieren zelf brengen, maar ze kunnen ook thuis of bij de dierenarts worden afgehaald. Uiteraard moet hiervoor wel iets extra's betaald worden. Tot nu toe worden zo'n dertig tot veertig crematie's per week verricht. Het huisdieren crematorium in Stomp wijk is in principe altijd open. Sinds enige tijd is er nu ook een stichting ter bevordering van het creme ren van huisdieren, een landelijke orga nisatie. Wie lid wordt van de Stichting ontvangt een penning, die het dier aan een band bij zich moet dragen, wat tevens het voordeel heeft, dat als het dier eens de benen neemt en z'n huis niet meer kan vinden, degene die hem vindt even het nummer belt dat op de penning staat en zo de eigenaar kan vinden. Wie nu eerst eens een kijkje wil nemen in Stompwijk, Oosteinde 1, is altijd van harte welkom. Wilt u over de crematie van uw huisdier meer' informatie heb ben dan kunt u het kontaktadres voor Noord-Holland bellen C. J. Sandee, Muiderwaard 313, 1824 XH Alkmaar, tel. 072-610168 (na 19.00 uur). voor het komende weekend Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk lOuurds. Ph. Ouwendijk. Crèche in De Rank. Kinderdienst in de Vondelschool. Kruiskerk 10 uur dhr. IJ. de Groot. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Reho- bothschool. 19 uur ds. C. Lebbing. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur ds. B. J. G. Roolvink, Heerhu- gowaard, 17 uur ds. G. J. van Kamp (2e gebod). Parochie-zondagsdienst Kapel O.L.Vr. ter Nood, Kapellaan 13, Heiloo, tel. 02205-1288. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 uur dienst; donderd.- avond 8 uur Bijbelstudie. Westerw. 294. Herv. Gemeente Limmen 10 uur drs. J. Boufna van De Bilt. Gez. dienst. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm.-Binnen, 10 uur ds. E. Euverman. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 10.15 uur mevr. A. J. van Dongen-Meij- er, crèche aanwezig. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 10 uur Br. C. van der Velden. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bybelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H^'Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma.-, wo.- en vrijdagavond om 19.30 uur. Dinsdag- en donderdagmorgen 8 uur. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vjanaf 16 uur. ^apel Psych. Centrum St. Willibrord H. Missen: zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. Youth for Christ Alkmaar: koffiebar: zaterdagavond 20 uur Laat, naast de Kapelkerk. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. Th. E. Kempers, De Achtkant 19, Heiloo, tel. 072-330077. Geslachtsziektenbestryding Noord-Holland-Noord Spreekuren Sociaal verpleegkundige M. v.d. Heuvel: ma.-wo.-vrij. van 9-10, di.-do. van 13-14 en vlgs. afspraak, teL 072-119676; na 5 uur: tel. bandinform. eveneens 072-119676. C.O.C. Ned. Ver. tot Integr. van Homoseksualiteit, afd. Alkmaar Hulptel. dinsdag- en vrijdagavond: An neke Jurriëns, tel. 072-129296 of 020- 863565, Jan de Fost, tel. 072-612855, Edwin de Groot-, tel. 072-155387. Weekenddienst Apotheek Apotheek Sibilo, Past. van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Zr. A. Kroon, Goodeslaan 53, Heiloo, tel. 072-330082. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) Mevr. H. Schles, tel. 02208-7351, b.g.g. boodschappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. C. Motzo, tel. 02513-12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. M. J. Gravestein, Emmastraat 85, Alkmaar, tel. 072-125862. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uurl Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - mw. H. W. de Waart Watervogels: Tel. 072-336180 - mw. H. H. Geutskens Vogels en knaagdieren: Tel. 331484 - dhr. R. M. Jacobs Inspectiedienst: Tel. 02510-37750 - dhr. P. C. Schuit Limmen: Tel. 02205-1806 - mw. M. Bakkum. In oktober 1980 heeft het schoolbe stuur een „gids voor het R. K. Onder wijs in Heiloo" gedistribueerd. In een handzaam boekje is door een speciaal daarvoor ingestelde commissie informatie gegeven over het R. K. Onderwijs in Heiloo, over het bestuur, over de oudercommissies, over de kon- taktraad, schoolbegeleidingsdienst, schoolartsendienst, inspectie, de leer plichtwet, het vakonderwijs en over parochie- en schoolgrenzen. Heeft u deze gids niet ontvangen? Laat het dan even weten. Een telefoon tje en hij wordt u alsnog toegestuurd. Uiteraard mag u hem ook zelf komen halen op het adres, Westerweg 263, telefoon 072-331897 of 's avonds 072- 331654. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Uitsluitend voor Heiloo, Alkmaar en Limmen Mevrouw Lutgerink, Ilpenwaard 53, Alkmaar, tel. 072-611962. Bureau voor a.s. alleenstaande ouders v. d. Meistraat 2, Alkmaar tel. 072-114911 Afspraken kunnen dagelijks tussen 9.30 en 10.30 u. telefonisch worden gemaakt. Werkgroep „Burenhulp Plan Oost" Mieke de Jonge, Papenhof 15, Heiloo, tel. 072-336793, 's midd. tussen 2-3 uur. NED. RODE KRUIS Afd. Welfare Begeleiding thuis van langdurig zieken, invaliden en bejaarden bij het handwer ken en verrichten van handenarbeid. Bovendien op maandagmiddag in huize „Overkerck" van 2.30-4 uur. Het Open Huis, 't Loo 19, van 2-4 uur. Dinsdagmiddag in D.C. Westerweg 294, van 2-4 uur. Donderdagmiddag huize „De Loet" van 2.30 tot 4 uur. Inl.: Mevrouw Bakker, tel. 072-330504. Telefooncirkels Inl. Mevrouw Hart, Vredenoord 68, tel. 072-335149. Ver. v. Volkshuisvesting „Heiloo" Inl.: alléén de le en 3e dinsdag van de maand van 19.30-20.30 uur in het Open Huis te Heiloo, kamer Dienstencentrum. DIENST SOCIALE ZAKEN Aanvragen ingevolge de Algemene Bij standswet: 's dinsdags en 's vrijdags van 8.30-12.00 uur; aanvragen ingevolge de werkloosheidsvoorziening: dinsdag t/m vrijdag 8.30-12.00 uur. SPREEKUUR MAATSCH. WERKER VAN DE GEMEENTE HEILOO Dinsdagmorgen 8.30-11 uur; dinsdag avond 7-8 uur; vrijdagmorgen 8.30-11 u. Tel. 331144, kantoor v. Aostastraat 5. SPREEKUUR ALG. MAATSCH. WERK HEILOO/LIMMEN Heiloo: woensdag en vrijdag van 9-10 u., Westerweg 263, tel. 072-330984. Limmen: donderdag van 14-15 uur, Wijkgebouw, Kerkweg 1, tel. 1250. Voor afspraken buiten de spreekuren: de gehele week: tel. 072-110804. (Bureau Alg. Maatschappelijk Werk, Nassaulaan 5, Alkmaar). KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Zr. A. H. Kroon, Goodeslaan 53, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. G. J. de Wit, Goodeslaan 53, tel. 072-330082, te bereiken van 8.30-9 uur. Zr. J. van Leeuwen, De Kandelaar 22, Heiloo, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Zr. A. v. Staveren, Mariënstein 9, Hei loo, tel. 072-334326, te ber. v. 8-8.30 u. Zr. H. Meesters, Baetenburg 171, Hei loo, tel. 337465, te bereiken 8-8.30 uur. Zr. E. Jansen, Buerweg 12, Bergen, tel. 02208-6203, te bereiken dinsdag, don derdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur. Tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398./ Speel-o-theek Uitleencentrum van speelgoed voor li chamelijk-, geestelijk- of zintuigelijk ge handicapte en langdurig zieke kinderen, maar ook aan ouders geestelijk gehandi capten. Wijkgebouw Kruisvereniging, Holleweg 94, Heiloo. Openingstijden: 's Vrijdagavonds van 7- 9 uur 's Zaterdagochtends van 10-12 uur Inl. bij de voorzitter, dhr. D. Visser, tel. 072-330078. OPPASDIENST Uitsluitend telefonisch tussen half 1 en half 2 bij mevr. Meertens-Wiltens, Rec tor Frederiklaan 5, tel. 072-116377 en mevr. v. 't Veen-Paarlberg, Baetenburg 17, tel. 072-330127. Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Stichting Onderdak Alkmaar Koelmalaan 196, tel. 072-122326. Opvangcentrum voor acuut dakloze mensen. Soc. alleenstaanden Iedere eerste maandag van de maand, 20 uur in het Open Huis, zaal 5. DE ZONNEBLOEM Vereniging tot bevordering van het wel zijn der zieken, van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of verpleeghuis. Secr.: Werkendelslaan 98, Heiloo, tel. 072-332829. Stichting Telefonische Hulpdienst Noord-Holland Noord Het telefoonnummer voor geestelijke en sociale nood moet zijn 02290-18222. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP STICHTING „NOORD-KENNEMERLAND" werkzaam in de gemeenten Alkmaar, Akersloot, De Egmonden, Heiloo en Limmen. Spreekuur dagelijks (maandag tot en met vrijdag) 's morgens van 8.30-9.30 en 's middags van 13-14 uur op de onder staande adressen: Alkmaar: Nassauplein 8, tel. 127066; Muiderwaard 396, tel. 612922 (Ontmoetingscentrum „De Rekere"). Akersloot: Kerklaan 61, tel. 12048 Egmonden: Wilhelminastraat 14, Egm. aan Zee, tel. 16/1 Heiloo en Limmen: Westerweg 294 Hei loo, tel. 072-335544. Directie en administratie: hoofdkantoor Nassauplein 8 Alkmaar, tel. 072-127066, gehele dag bereikbaar. geen middagspreekuur. Heilooër Stichting Bejaardenzorg Spreekuur opnameb^leid van de Heiloo- er Stichting voor Bejaardenzorg, Huize „De Loet", De Loet 1, Heiloo. Spreek uur iedere le maandag v.d. maand van 10-11.30 uur. Kath. Bond van Ouderen en Gepens. Aanvang van de Soos van onze afdeling: 's Dinsdags eri 's donderdags van 1-5 u. Uitsluitend biljarten ma. en vr. v. 1-5 u. STICHTING DIENSTVERLENING ALKMAAR - HEILOO Stichting voor ouderen Spreekuren: Open Huis, dagelijks van 9.00-10.00 uur, tel. 331297. Het Trefpunt, Westerw. 294, maandag - woensdag - vrijdag van 13.30-14.30 uur, tel. 335296. Aktiviteiten in het Trefpunt, Westerweg 294: Maandag 9-12 W.A.O.-soos, dinsdag 10-12 u. zangkoor, 14-16 u. handwer ken, woensdag 9-12 u. engelse les, 13.30-17 u. Ouderensoos, donderdag 9- 12 u. engelse les, 16-17 u. gymnastiek, vrijdag 9-12 u. W.A.O.-soos, biljarten, 13.30-17 u. Ouderen-soos, zondag 13.30 -17 u. Ouderensoos. Aktiviteiten in het Open Huis: Maandag 14-16 u. handwerken, dinsdag 13.30-16.30 u. Ouderen-soos, donder dag 9.30-11.30 u. gespreksgroep, 13.30- 16.30 u. Ouderen-soos, 14-16 u. gym nastiek, vrijdag 11-12 u. volksdansen. Voorziening warme maaltijden Ouderen* die gedurende bepaalde tijd niet in staat zijn zelf hun warme maal tijd te verzorgen kunnen een beroep doen op bovenvermelde stichting, tele foon 331297 of 335296. Tel. 331025 Heiloo VERHUIZINGEN geheel verzorgd PI AN O VER V OER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS Voor de ,,doe-het-zelver" is nu ook een verhuiswagen ver huizer/chauffeur beschikbaar. Indicatiecommissie Heiloo Aanvragen van bejaarden-opneming in een bejaardenoord dienen te worden ge richt aan het secretariaat van de com missie, 't Loo 19, Heiloo, tel.072-331297 Wet Werkloosheidsvoorziening Maandag t/m vrijdag met uitzondering van woensdag van 8.30-12 uur. Bystandsbond afd. Alkmaar Informatie en hulp bij problemen met sociale uitkeringen. Spreekuur in de Vest, Alkmaar. Alg. Ned. Invaliden Bond (A.N.I.B.) Secretariaat: J. Th. Bakker, Zevenhui- zerlaan 10, 1852 MV Heiloo, tel. 072- 335398. Advieszaken en verhuur van rolstoelen: Blanckershofweg 12, 1816 HG Alkmaar, tel. 072-113783. Soos: elke 2e woensdag van de maand in de HSV-kantine, Bayershoffweg. Inl.: Hr. Bellekom, Kennemerstraatweg 324, 1851 BH Heiloo, tel. 072-333797. Gehandicapten-overleg: Elke woensdag morgen gezamenlijk spreekuur van 10- 12 uur in Buurthuis Overdie, Ruys- broeckhof 97 te Alkmaar. Elke zaterdagmiddag zwemmen van 16- 17 uur in Egmond. Kosten 1,75 p.p. Inl.: 02206-1722. R.-k. Woningbouwver. St. Willibrordus Heiloo Secr. Maas Geesteranusweg 28, 1851 BP Heiloo, tel. 072-333252. Onderhoud: tel. 072-332746 Adm. huren: tel. 072-334772. Spreekuur: le en 3e woensdag van de maand in de R.K. Pastorie, Westerweg 267, van 19-20 uur. OPENINGSUREN OPENBARE BIBL. EN LEESZAAL Kennemerstraatweg 382 - Heiloo Dag Volwassenen Jeugd Maandag 19.00-21.00 19.00-21.00 dinsdag 10.00-12.00 15.30-17.00 *14.00-17.00 Woensdag 14.00-17.00 14.00-17.00 Woensdagavond gesloten. Vrijdag 14.00-17.00 15.30-17.00 19.00-21.00 Zaterdag 10.00-12.00 De kranten- en tijdschriftenafdeling is bovendien elke werkdag van 10-12 uur geopend (ook voor niet-leden). Bibliotheek Het Malevoort 13 Jeugd, volwassenen en fonotheek Openingstijden: Dinsdag 10-12 14-17 19-21 Woensdag 10-12 14-17 Donderdag 19-21 Vrijdag 14-17 19-21 Zaterdag 10-12 Openingstijden Oudheidskamer: Dinsdagavond van 7 tot 9 uur Zaterdagmiddag 2 tot 5 uur Galery Emily Slimpad/hoek Heerenweg Openingstijden: Di. t/m vrijdag 13.30-18.00 uur Vrijdagavond 19-00-21.00 uur Zaterdag 11.00-17.00 uur Zondag 14.00-17.00 uur Expositie vanaf 21 febr. t/m 15 maart: Aquarellen en acryl-schilderijen van Dorie Langendonck. V.V.V. Heiloo Ver. voor Vreemdelingen Verkeer Tel. 072-333719 Mevrouw De Moor, Nijverheidsweg 11.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 2