ADVERTEERT IN DIT BLAD Buitenverven C0A™GS „SCHAKELVERF" grond -en aflak „SIGMATEX,, superlatex „SIGMAROL muurverf bij: Uw eigen huis heeft recht op goed onderhoud. „SIGMACOLOR glansverf „AMAROL grondverf „EMPIREzijdeglansverf uit deüleurenwaaiers Sif de kleurmaker SIGMA POLITIEBERICHTEN FANCY-FAIR VOOR HERHALING VATBAAR BLOEMENCORSO VAN DE BOLLENSTREEK RIJDT OP 25 APRIL A.S. PAASEIEREN BESCHILDEREN DOE HET EENS ANDERS KONINKLIJK NEDERLANDS Stempelen met allerlei materiaal Zo gaan we te werk Zelf stempels maken Zo gaan we te werk 0NDERNEMERSVERB0ND westerweg 259 heiloo men oxnrnwwAt UITKIJKPOST Bij een ongeval op de Heerenweg is op de avönd van 25 maart onze plaats genoot de heer D. Krom om het leven gekomen. Het slachtoffer was tegen een lantaarnpaal gereden nadat hij door een hartaanval was getroffen. Op dezelfde dag was op de Kanaal dijk een auto van de weg geraakt en vervolgens via een lantaarnpaal te gen een boom tot stilstand gekomen. De voorkant van de auto was flink be schadigd terwijl de automobilist ver wondingen aan het gelaat te melden had. Op de kruising Stationsweg-Breede- laan kwam mejuffrouw K. uit Heiloo in botsing met een haar tegemoet komen de taxi'. De verpleegster wilde links af de Breedelaan indraaien maar merk te de taxi niet op. Het resultaat was schade aan beide auto's. Bij een ongeluk op de Kennepier- straatweg raakte maandagochtend een motorrijdster gewond. Zij moest uit wijken voor een fietser die de weg wil de oversteken en kwam bij deze be weging te vallen. De fietser kwam met de schrik vrij en de motorrijdster moest enkele schaafwonden incasseren. Bij een snelheidscontrole op de Belies- laan werden afgelopen donderdag vijf automobilisten bekeurd. De hoogste snelheid bedroeg 73 km. Twee jongens van twaalf jaar, die van uit hun zolderraam met luchtdruk pistolen voorbijgangers onder vuur namen, moesten deze wapens aan de politie overhandigen. Deze inname gebeurde na een klacht van een mijn heer die een kogeltje in zijn been had gekregen. Er zijn in de afgelopen week weer de nodige inbraken gepleegd. Bij de Oosthoek in Limmen heeft men Video-apparatuur en geld meegeno men. Bij een inbraak die eveneens in Lim men plaatsvond' werd het hele huis doorzocht en het zoeken werd beloond met wat geld en de geluidsinstal latie. De gemeente Limmen moest het wel ontgelden want uit een huis aan de Rijksweg werd een flinke buit weg gehaald. De kleurentelevisie, video, een dikteerapparaat, wat cheques en een halsketting werden in een eveneens daar gestolen auto meege nomen. Deze goudkleurige Daymler is even als de goederén tot op heden niet te ruggevonden. Het kenteken is: 56 - HV - 89. In Heiloo is bij twee plaatselijke ga ragebedrijven ingebroken. Slechts bij een bedrijf wist men iets weg te halen, te weten wat sierraden, een fo totoestel en geluidsapparatuur. In twee aan de Blinkenlaan gelegen woningen werd uit de ene woning niets en uit de andere 'alweer geluidsappa ratuur ontvreemd. Uit ingestelde buurtonderzoeken op de plaats van de inbraken blijkt re gelmatig dat door buurtbewoners wel verdachte personen en/of auto's werden gezien, doch men "DACHT" dat het wel goed zat. Naderhand bleek echter het tegendeel. De politie verzoekt met klem om haar bij het constateren van verdachte om standigheden DIRECT te informeren. De politie is dag EN NACHT voor u bereikbaar. Tel.: 072-333144/ 118600. VOORKOMEN MISDRIJVEN, zaak voor de politie EN U! een Al bij de feestelijke opening was er grote belangstelling vpor de fancy fair die op de Nicolaas Beetsschool werd gehouden. Het was voor de eerste keer dat zoiets georganiseerd werd en de ouders, on derwijzers en leerlingen hadden zich volledig ingezet om alles zo leuk moge lijk in te richten en om het allemaal zo goed mogelijk te laten verlopen. Dat er wat geld werd verdiend was mooi meegenomen want dan kon er speel leermateriaal worden aangeschaft, maar het belangrijkste was dat het gezellig zou worden. OP GASREKENING VALT BEST TE BESPAREN De gasmeter draait weer op volle toe ren. Bij koud weer vliegt kuub na kuub er doorheen. Als u het bedrag aan stookkosten direct zou kunnen afle zen, zou u verschrikt raken bij iedere blik in de meterkast. Juist bij het aanbreken van de winter is het wellicht goed nog eens op een ruitje te zetten hoe we met z'n allen het gasverbruik een beetje kunnen terugdringen. Enerzijds om de kosten niet de pan uit te laten rijzen, ander zijds om een ongestoorde gasvoor- ziening mogelijk te maken. Uitein delijk komt er op echte winterse da gen met extreme koude best het een en ander kijken om ervoor te zorgen dat u probleemloos gas kunt gebrui ken. Want ook de gaslevering is - zo als talloze andere zaken - aan be perkingen onderhevig. Dat geldt met name bij extreme koude. Er zijn echter verschillende manieren om te besparen op aardgas. En dat kan ook zonder dat u iets aan com fort hoeft in te leveren. Ze staan aan het eind van dit artikel nog eens netjes op een rijtje. Maar eerst iets over de capaciteit van uw c.v.- installatie. Deze is zo berekend, dat de c.v. bij lage buitentemperaturen en een bepaalde windsnelhied uw gehele huis probleemloos kan verwarmen. De kamerthermostaat zorgt ervoor dat' ook bij zachtere weersomstandigheden de ketel de juiste hoeveelheid warm te levert. Hiernaast zijn de meeste c.v.-toestellen nog voorzien van een instelbare ketelwaterthermostaat. Deze zorgt ervoor dat het water in de c.v.-installatie niet warmer wordt dan de waarde waarop deze thermostaat is ingesteld. Indien u merkt dat uw ra diatoren het ene moment gloeiend heet, en een tijdje later weer hele maal koud, dan kunt u door de ketel waterthermostaat op de juiste waar de in te stellen ervoor zorgen dat de temperatuur van de radiatoren minder sterk varieert. Op welke waarde de ketelwaterthermostaat moet worden ingesteld hangt af van veel verschil lende factoren, maar vooral van de buitentemperatuur. In onderstaande tabel treft u de voor ons land meest gebruikte watertemperaturen aan, ge- Op zaterdag 25 april aanstaande rijdt voor de vierendertigste achtereenvol gende maal het Bloemencorso van de Bollenstreek. De grootse voorjaarspara de zal dit keer bestaan uit een twintigtal schitterende praalwagens, ca. twintig fraaie met bloemen versierde luxe wa gens en uiteraard vele muziekkorpsen. Na de periode van opbouw en expositie, die uitmondt in een groots Corso Festival dat op donderdag 23 en vrijdag 24 april aanstaande plaatsvindt in de Hobahohallen te Lisse, zal de stoet zaterdagmorgen om/09.50 uur vertrek ken uit het centrum van Haarlem, om koers te zetten naar de Bloemenbad- plaats Noordwij k. Onder het motto Bol en Bloem komt de karavaan om ca. 11.30 uur in de gemeente Bennebroek, alwaar een rust pauze ingelast is. Dat is ook wel nodig, want het 35 kilometer lange trajekt vergt niet alleen veel van het materiaal, maar vooral ook van de tientallen figuranten die op de wagens plaatsne- Na de rustpauze worden de wagens tegen de klok van enen weer bemand" en gaat men gelaafd en gevoed de bollenstreek in. Om 13.50 uur arriveert het grote voorj aarsgebeuren in het centrum van Hillegom, om 14.45 uur in dat van Lisse en om ca. 15.40 uur in Sassenheim. Dan wordt de stoet vervol gens ontbonden, om in iets sneller tempo koers te zetten naar Noordwijk, alwaar een rit door de bloemenbad- plaats zal worden gehouden, waarna diverse praalwagens op de Koningin Wilhelmina Boulevard geparkeerd zul len worden, alwaar ze gedurende het gehele veitfere weekend ,,te kijk" staan. Het behoeft geen betoog, dat voor dit grootse voorjaarsevenement ook dit jaar weer vele honderdduizenden naar de streek tussen Haarlem en Noordwijk zullen komen om de lenteboodschap die wordt verkondigd aan te horen. Een boodschap die wordt vertelt middels vele honderdduizenden bloemen, die de ontwerpen van Kees van Driel tot geurige en kleurige praalwagens zullen maken, daarbij het motto Bol en Bloem vele malen verduizendvoudigend! Dit mag u niet missen!! 1 APRIL 1981 zinnen en met het gezin werd beslo ten de volgende in te zenden: Zanker heeft 19 jaar lang trouw mijn was gedaan, en mij nooit in m'n vuile hemd laten staan. Dit leverde haar een cheque met het bestede bedrag op die haar door de heer J. H. v.d. Heuvel werd uitge reikt. De beide dochters en de firma Schaap deden daar nog een bloemetje bij waarna gezamenlijk koffie gedronken werd om nog even over dit heugelijke feit na te praten. een achttal knopen er in gelegd, en zij maar peuteren, 't was haar goed recht, èèn voor èèn los! die knopen, zo kon zij weer vrij de vloer rondlopen, en op mijn schouder! ik zal vertellen, heel zachtjes pikken, aan mijn oor lellen, Toen ben ik met haar naar buiten gegaan een rondje! dan kwam zij weer aan, maar 't was haar tijd, tot heden haar vrijheid kwijt! Ik nam haar mee, naar het zuiden van een bos, en dacht, daar is ze thuis, en liet haar los, en zie! daar huisden grote kraaien, met hun, kras, kras, 't was ineens een drukte, en wij verdriet, 't was of zij schreeuwden, die hoort hier niet, mijn vogel kon nog net op tijd de strijd ontvluchten, en op mijn schouder! haar kloppend hart - luchten. Toen ben ik met haar naar 't noor den heengegaan en zie, hoe kan 't bestaan - weggegaan, en liet mij staan. In de noordkant van 't dorp, daar hoorde zij thuis, Ik, Piet, toen zij moest gaan! heb haar een ring aangedaan. -0-0-0-0- uit memories van A.P. Huijzer Wie van ons heeft niet vroeger als kind paaseieren versierd? En velen van ons hebben niet alleen als kind eieren beschilderd, maar doen dat nog steeds. Dat versieren kan op vele manier gebeuren: fraai beschilderde, uitgebla zen eieren die aan een tak worden gehangen of tot een trosje bij elkaar worden gebonden. Iets dat veel beken der is zijn de verfbaden. Dit heeft echter een groot nadeel: de opgedroogde verf geeft gemakkelijk af in een warme hand. Er zijn veel leuke mogelijkheden, ook voor kinderen. Zo zijn eieren prima te beschilderen met penseel en watervast opdrogende verf. Decorfin is hiervoor bij uitstek ge schikt. Er zijn 27 kleuren verkrijgbaar, die o.a in potjes van 50 ml. geleverd worden. Tevens zijn aantrekkelijke assorti mentsdoosjes te verkrijgen. Deze verf heeft ook het voordeel dat ze eveneens op ongekookte eieren gebruikt kan worden; na het koken(waarbij de ver siering intact blijft! kunnen de eieren warm opgegeten worden. Omdat De corfin watervast opdroogt, oppassen met vlekken op kleren; doe dus een oud overhemd aan. Meer bijzonderheden over Decorfin staan op de kleurenfol- der, die uw handelaar kan verstrekken. Hier volgen een aantal ideeën met gebruikmaking van Decorfin. Hiervoor hebben we nodig: een paar stempelkussens van ca. 6x6 cm. (ge maakt van schuimplastic, 1 cm. dik), een kwast om de met water verdunde verf op het plastic te strijken, stempel- vormen, b.v. op een lucifer geprikte knoopjes, plastic doosjes, de achterkant van een potlood, enz. En uiteraard verf. Leg een stukje schuimplastic op een vlakke ondergrond. Zorg ervoor, dat het plastic een beetje vochtig is. Strijk daarna de met wat water verdunde verf op het plastic. Maak vervolgens een paar stempelkussens voor andere kleu ren. Als dat klaar is, stempelen we met de verzamelde spullen. Zo kunnen we bijvoorbeeld op een gedeelte van het ei heel rustig zo hier en daar een afdruk stempelen, terwijl weer een ander ge deelte van het ei heel bont becjrukt wordt. Niet te langzaam werken, anders droogt de verf in het stempelkussen voordat het werk klaar is. Het stempelen van eieren wordt nog leuker als we niét meer afhankelijk zijn van de vaste stempelvormen, zotfls knopen, plastic dopjes, enz. We kunnen dé stempels ook zelf maken. Hiervoor is nodig: naast het stempel kussen ook materiaal om stempels te maken. Dit kan b.v. een aardappel zijn. Met een mesje worden de gewenste vormen uitgesneden. De stempelkussens maken zoals hierbo ven is beschreven. Wordt een stempel- vorm verschillende keren afgedrukt zonder nieuwe verf te nemen, dan worden de afdrukken steeds onduidelij ker. Die afdrukken hoeven niet naast elkaar te staan. Het geeft ook een mooi effegt als die steeds vager wordende figuurtjes elkaar overlappen. Het is ook erg aardig als uw kinderen eieren uit de schaal pakken, waarop hun eigen naam staat. Teken met een potlood de benodigde letters op de stukjes Aardappel Denkt erom: spiegelschrift! Daarna worden de letters met een mesje uitge sneden. geven voor de maanden van het stook - seizoen. STAND VAN DE KETELTHERMO STAAT september 50-60°C oktober 50-60°C november 60-70°C december 70-80°C januari 80-90°C februari 80-90°C maart 70-80°C april 60-70°C mei 50-60°C Bij c.v.-ketels met gecombineerde warmwatervoorziening kan een te lage ketelwatertemperatuur er toe leiden dat uw warme water niet heet genoeg wordt. moet dan de tem peraturen van het ketelwater iets ho ger instellen. Er zijn heel wat warmteverliezen in de woning die u door uw gedrag in huis kunt beperken. Daarom de volgende tips: - Stel de ketelthermostaat geregeld bij; - Sluit de radiatoren af voordat u een vertrek gaat luchten, maar denk om bevriezingsgevaar; - Isoleer de c.v.-leidingen in ruimten die niet verwarmd hoeven te worden zoals de zolder, kruipruimten e.d.; - Laat afzuigkappen en ventilatoren niet langer draaien dan strikt nodig is; - Sluit altijd de deur meteen achter - Zet een uur voordat u naar bed gaat de kamerthermostaat lager; - Laat de winterzon ongehinderd naar binnen schijnen; - Ga op kierenjacht, maar belemmer de toevoer van verse lucht naar uw gas- toestellen niet; - Breng brede vensterbanken onder uw ramen aan; - Hang uw gordijnen achter de radia tor langs tot op de grond en dicht bij het raam of tot op uw vensterbank; - Plaats een schot* aan de gevelzij de bekleed met aluminium folie, tus sen gevel en radiator; - Vraag uw gasvakman of gasbedrijf eens naar de mogelijkheden en de voor delen van pompschakelaars, islola- tiemogelijkheden. Met betrekkelijk simpele ingrepen kunt u uw gasverbruik en daarmee uw gas- rekening verlagen. !A professionele Ook van de jonge en: toekomstige ondernemer/ster zal steeds meer inzicht en kennis worden vereist om hun (toekomstige) bedrijven rendabel te ma ken en te houden. De huidiege economische situatie is erg somber. Hoge werkloosheid, faillisse ment, inkrimping van bedrijven, infla tie en dergelijke. Deze weinig stimulerende situatie lijkt jongeren nu niet bepaald uit te nodigen een bedrijf te beginnen, uit te breiden of er mee door te gaan. Het staat daarnaast als een paal boven water dat er duizenden bedrijven nodig zijn om te kunnen inspelen op nieuwe ontwikkelingen en op het zich wijzigen de consumptiepatroon. Door de verminderde koopkracht zal de consument zich steeds kritischer opstellen. Het ziet er steeds meer naar uit dat de consument zal gaan kiezen voor kwaliteit, duurzaamheid, reparatie enz. Op deze veranderingen zal deskun dig ingespeeld moeten gaan worden. Dit is de strekking van een nota van het KNO V-jongerenwerk Naast het signaleren van deze ontwikke lingen is het jongerenwerk wel van plan hier iets aan te doen. Het KNOV-jonge- renwerk gaat dit jaar op diverse plaat sen in ons land informatiedagen organic seren. Het thema van die dagen luidt: ,,Zijn er nog voldoende kansen voor jonge en toekomstige ondernemers/ sters in het midden- en kleinbedrijf"? Verschillende deskundigen zullen via stands informatie verstrekken, inleidin gen houden en discussieren over zaken als vestigingsplaatsen, vestigingsbeleid, financieringen en subsidiemogelijkhe den, onderwijs en vorming en over adviseringsmogelijkheden op bedrijfs economisch, technisch en/of juridisch gebied. De informatiedag vindt plaats op 31 maart in de Stadsschouwburg 't Park te Hoorn. Vanaf 14.00 tot 22.00 uur doorlopend: sprekers, films, dia's over diverse on- dernemersonderwerpen Entree gratis. Iedere jonge of toekom stige ondernemer/ster is op die datum welkom. Eventuele nadere informatie te verkrij gen bij het KNOV-jongerenwerk, de heren Ewold Sikkens of Joop Reerink. Moe maar voldaan kan men 's middags de boel afsluiten met in het achterhoofd de gedachte dat Nic. Beets en de Basseroet het volgend jaar wel weer aan de bak zullen moeten om de kinderen en volwassenen een middag lang leuk bezig te houden. 't Is een verhaal dat echt gebeurd is in 1979, 't gaat over de kouw [kraai]weet je nog wel oudje! In 't noorden van 't dorpje, waar ik kom vandaan, Zag ik in 't voorjaar, een jonge kraai staan, met trillende vleugels, keek zij mij aan. 't was of zij vroeg; 'mag ik met u gaan?' Ik nam haar beet, en zag haar aan, Zij was-te vroeg uit 't nest gegaan, 'k zal u vertellen hoe 't verder is gegaan; Ik gaf haar eten, in een kooi, een courant onderin, geen hooi, met een stokje, aan 't eind gespleten, daarmee gaf ik haar te eten, De dagen gingen vlug voorbij, dus liet ik haar in 't pakhuis vrij, maar weggaan? daar wilde zij niet aan denken, haar dankbaarheid wilde zij mij schenken, 't vliegen had zij gauw geleerd, maar zelf de kost ophalen, steeds ont beerd, een lang, dun touw aan een pootje gedaan, Zo moest zij op zoek, naar eten gaan, pissebed, mieren of een vlieg, 't was grappig! denk niet dat ik lieg. een kouw, kraai is een verstandig beest Let op! wat u hierna nog leest. Het touwtje, met al die knopen, hinderde haar bij het lopen 2000 KLEUREN SIGMA- SIKKENS RAX.-LEVIS 2(53 Met het mooie weer op de achtergrond konden de kinderen genieten van het rad van avontuur, van de brabbelton, de sjoelbak, balgooien en noem zo maar opOok kon men voor eep klein bedrag iets kopen van hetgeen aan speelgoed bij elkaar was gehaald. Wanneer dan de dorst of honger toesloeg was er de kantine waar een koele drank of een hapje gauw gehaald was. Toen mevrouw APalesteijn kort ge leden een nieuwe Zanker wasmachine kocht bij de firma Schaap aan de Kennemerstraatweg kon ze op dat moment niet vermoeden dat ze die ka- do zou krijgen. Bij de aankoop van deze wasmachine was n.l. een prijsvraag verbonden, er moest een slagzin gemaakt worden op de vraag waarom de keus juist op deze, machine gevallen was. Mevrouw Palesteijn maakte vier slag- Op de Heerenweg in Egmond-Binnen is zondagochtend rond 8.30 uur een ernstig ongeluk gebeurd met een trailer waarbij twee rijpaarden gewond zijn geraakt. De trailer raakte door een foutieve bevestiging los van de vrachtwagen waaraan hij gekoppeld zat, sloeg over de kop en kwam in een sloot terecht. De 2 paarden konden niet meer uit de wagen komen zodat de brandweer werd gewaarschuwd. Het lukte omstanders om samen met dierenarts Eberson de paarden toch nog te bevrijden uit het wrak. Op enkele snijwonden na hadden de dieren geen ernstig letsel opgelopen. FIRMA SCHAAP GEEFT WASMACHINE KADO c

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 4