Met onze NIEUWE TV VERHUUR SERVICE RADIO BAKKER HeÜOO AKERSLOOT Falkland schittert in 18e eeuws toneelstuk De nieuwe betrouwbare prive-huur methode voor zorgeloos en voordelig kleuren-TV kij ken. Morgen al kunt u het zien in briljante kleu ren. Geen koop. Geen aanbetaling. Maar wel Volledig privé kijkplezier rhët vollë garantie en splinternieuwe apparatuur! Kom kijken en laat u vrijblijvend informeren E.N.R.C. NATIONALE FEESTDAG OP HET HANDBALVELD Feestprogramma TRENDS VOORJAAR/ZOMER 1981 IN ITALIË GOUD: SYMBOOL VAN DE ZON EN VAN DE ZOMER Kennemerstraatweg 255 - Heiloo - Tel. 072 - 330262 U krijgt een splinternieuwe kleuren-TV naar keuze in huis. U heeft nooit onderhouds- of reparatiekosten. U betaalt slechts een voorde- ig huurbedrag (zonder huur verhoging). U krijgt na 3 jaar weer een geheel nieuw toestel. Apparaat kan tussentijds gekocht worden. UITKIJKPOST 29 APRIL 1981 Ieder huis of gebouw heeft wel een historie. Voor de een is dit in gezinsver band, voor een ander in familieverband en in een ander geval zelfs in gemeen schapsverband. In dit laatste verband is voor vele oud Heilooers het pand Kerkelaan 33 wat herinnering zal oproe pen. In de twintiger jaren was daar de E.N.R.C. gevestigd. De letters E.N.R.C. staan voor Eerste Nederlandse Radio Centrale, waarvan de wieg in Koog a/d Zaan stond. Daar werd in 1925 de E.N.R.C. geboren. De vader was de heer Bouling. Hij kreeg later een compagnon n.l. de heer Co Kluiver. Deze werd beheerder van de afdeling Alkmaar-Heiloo van genoem de centrale. In 1930 werd een gedeelte van de centrale in Alkmaar overgedaan aan de Gemeente Alkmaar. De centrale te Heiloo hield toen nog 600 abonnees over. Een van de mensen van het eerste uur van de E.N.R.C. was de heer D. Bos (80 woonachtig in de Laarman straat, Heiloo. Hij was verantwoorde lijk voor het goed functioneren van de centrale. Men had als abonnee 2 lijnen n.l. Hilversum en Huizen. De leidingen waren in het begin allemaal boven gronds en de E.N.R.C. had een over eenkomst met de P.E.N. om de lichtpa- len te gebruiken voor het aanbrengen van isolatoren en het spannen van de draden. Onnodig te zeggen dat dat bovengrondse dradensysteem wel een bron van storingen veroorzaakte voor- namenlijk met storm en ijzel. Kwam dan een melding binnen van storing dan moest de heer Bos of een van zijn staf met de z.g.n. klimschaatsen de paal in. Dat was natuurlijk geen pretje. De abon nees waren echter onverbiddelijk en eiste voor hun paar kwartjes abönne- metsgeld, radio. Zoals men nu stilte op de wegen merkt wanneer b.v. Wim Kan of Toon Her mans voor de T.V. optreden, zo was het toen dinsdagavonds wanneer de Bonte Dinsdagavondtrein per radio werd uitge zonden. Of wanneer de legendarische Han Hol lander een verslag deed van een landen- wedstrijd Holland-België.Ookde avon turen vanOme Keesjewaren zeer popu lair. De E.N.R.C. had ook een eigen platen- uurtje en wel tussen 7 en 8 uur. De heren Kluiver en Bos waren eigenlijk de eerste disc-jockeys van de radio. De heren Kluiver had een hoog stemgeluid wat iets bijzonders aan dit platenprogram- ma gaf. Hij kondigde met naam en toenamen en ook de nummers de te draaien platen aan. De heer Bos kan zich nog een geval herinneren dat een abonnee vrienden voor dit uurtje had uitgenodigd speciaal om de aankondi gingen van Co Kluiver te beluisteren. Prompt op die avond liet Co verstek gaan en Bos sprong in. De volgende dag hoorde hij echter wel van de aboonnee: Dat was een strop, ik had mijn vrienden uitgenodigd om Co Kluiver te horen en toen kwam jij ervoor, Bos stond zeker niet zo hoog in de ,,Top Tien,,. Later zijn de bovenleidingen vervangen door ondergrondse kabels. Men kreeg toen ook regelrechte verbin dingen met de Studios in Hilversum. Later is de E.N.R.C. overgegaan aan de P.T.T. Doordal men zelf meer eigen toestellen ging aanschaffen had de E.N.R.C. toen geen bestaansmogelijk heid meer. De heer Bos wil nog wel even kwijt dat hij een ontzettende prettige samenwer king heeft gehad met de PEN mensen en noemde daarbij speciaal de namen van Jan ter Buurkes en Sengers. Het enige wat nog is overgebleven van de ENRC is het ondergrondse kabelnet enhet huis waarin de centrale was gevestigd Kerkelaan 33. MEDEDELING Zij die de expositie "heropleving Kapel sinds 1905" nog willen zien, krijgen daar nog gelegenheid voor op zaterdag 2 mei van 2 tot 5 uur. Dinsdag 5 mei van 19 tot 21 uur en de laatste ge legenheid zaterdag 9 mei van 2 tot 5 uur. Daarna wordt deze expositie afgebro ken om plaats te maken voor de ten toonstelling ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Heilooër Brandweer. Na 9 mei tot 13 juni is de Oudheidskamer met oog op de op bouw van deze tentoonstelling (wat wel iets bijzonders gaat worden) gesloten. Deze brandweertentoonstelling is voor de leden van Oud Heiloo gratis toegan kelijk, niet leden betalen 1,- kin deren 50 cent. Op donderdag 30 april 1981 herdenken wij de verjaardag van H. M. koningin Beatrix, dan worden er in het hele land feesten georganiseerd. Ook in Aker sloot wordt groot feest gevierd. 10.00 uur: Handbalwedstrijd D. Sen 1- tegen echtgenote's of verloofde's. 11.00 uur: Volkspelen voor alle jongens en meisjes van 14 t/m 17 jaar. 12.00 uur: Volspelen voor alle jongens en meisjes van lO t/m 13 jaar. 13.00 uur: Handbalwedstrijd Huismoe ders tegen huismoeders. 14.00 uur: Volkspelen voor alle jongens en meisjes van 6 t/m 9 jaar. 15.00 uur: Volkspelen voor alle mannen en vrouwen van 18 t/m 80 jaar. 16.00 uur: Handbalwedstrijd Huisva ders tegen huisvaders. De volkspelen bestaan uit de volgende wedstrijden: 1Het onderdoorkruipen van een plas tic baan, 2. Kattepult schieten, 3. Ballonnen blazen met hindernis, 4. Hanengevecht, '5. Ringsteken op de fiets, 6. Zakken lopen. Voor de volkspelen zijn diverse prijzen beschikbaar. De kramen zijn goed gevuld, en er is van alles te koop, oliebollen zijn goed heet, de vis zeer smakelijk en 'n broodje kaas hapt ook heerlijk weg. Voor de kleinste onder ons (van 0 t/m 5 jaar) is er een kleine verrassing. Dus tot ziens op het handbal complex. Afgelopen weekend presenteerde Falk land toneel het 18de eeuwse toneelstuk Knecht van twee meesters". Dit van hetComedia del 'Arte afstammende toneelstuk werd op zeer eigen wijze op de planken gezet. Het bevatte werkelijk alles wat dit volkstoneel behoort te bevatten, clownerie, spitsvondigheden en verheven toneelspel". Vanaf het moment dat het publiek de grote zaal van het Open Huis betrad werd het opgenomen in het spel van de akteur en aktrices, die de hun toebe deelde rol zelfs in de pauze bleven vervullen. In prachtige, van plastic gemaakte kostuums en met geheel opge maakte gezichten traden zij het publiek tegemoet en bespeelden het bijna een volle drie uur. Het eigenlijke toneelstuk speelde zich, zoals bij volkstoneel gewoon is, deels voor en deels tussen het publiek af. Hierbij is er nooit sprake van decorwis seling, zodat de veranderingen door de spelers zelf duidelijk moesten worden gemaakt. Wanneer een der spelers niet op het toneel moest zijn werd plaats genomen tussen het publiek om vervolgens ook vanuit deze positie het een en ander aan het spel toe te voegen. Falkland heeft met dit optreden laten zien dat ze zowel op het gebied van akteren als op het gebied van stukkeuze een hoog niveau hebben bereikt. Iets dat niet voor ieder amateur-toneel is weggelegd. MODE EN GOUDEN JUWELEN Lente/zomer 1981 staat in Italië in het teken van vrijheid en fantasie, hetgeen tot uiting komt in: - de kleuren: aggressief of juist heel teèr - de lijn: vaak klassiek maar ook vaak geïnspireerd door de folklore van exo tische culturen - de details: die een zeer belangrijke rol spelen. Die vrijheid en fantasie vindt men in de eerste plaats in de mode-kollekties die zowel knielange rokken en rij broeken, culottes en heel korte tunieks, toreroachtige bolero's en lange safa ri-jasjes brengen in bedrukte zijden stoffen, hagelwitte katoen en bro deriekant met een overvloed aan stro ken. En veel goud! Gouden accessoires, goudkleurige stoffen of stoffen geborduurd met gouddraad, goukleurige kosmetika engouden sieraden. De hoofdkleur in vrijwel alle be langrijke kollekties is wit: wit leer, witte katoen, witte jeans en witte zijde. Met gouden details: gouden kno pen, ceintuurs, borduursels of ap plique's, goudkleurige schoenen en sjerpen. Of een geheel goudkleurige T-shirt dat op een wit minirokje wordt gedragen, een goudkleurig jack dat bij die witleren broek hoort en niet te vergeten... goudkleurige badpakken en bikini's. Dat bij dit modebeeld gouden siera den horen is natuurlijk vanzelfspre kend. Eén oorbel is deze zomer vol doende, maar dan moet het wel een lange zijn, die bijna tot op de schouder reikt. Jacks worden gesierd met ro buuste BROCHES: Het allerlaatste nieuwtje is de HAAR BAND: smal en van goud met aan één kant een teer vlindertje of andere ver siering. De CHOKER is op zichzelf misschien niet zo nieuw maar de fijne kettink jes met daaraan bloemen en blaadjes die ervanaf naar beneden hangen zijn weer een andere variatie op dit thema. In ieder geval vragen ze veel aandacht voor de halslijn. De ARMBANDEN lijken op lauer- kransen: in elkaar gevlochten blade ren die hoog op de onderarm worden gedragen, dus niet zozder om de pols. FOLKLORE UIT DE OUDHEID De. agressieve folklore-stijl is o.a. ont leend aan de cultuur der Azteken, het oude volk van Zuid-Amerika. De oude symbolen vindt men veelvuldig terug in de hedendaagse sieradenmode. En waren de juwelen van de Azteken altijd van puur goud, de moder ne kopieën zijn dat eveneens, zij het waarschijnlijk van een iets minder goudgehalte daar sieraden tegenwoor dig nooit van 24-karaat goud zijn ver vaardigd. De grove kettingen worden gelijktij dig gedragen met lederen of zijden koorden waaraan gouden belletjes of ballen hangen. Enorme, opvallende hangers, kopieën van de "Zon der Azteken" en de "Cirkel van het leven" worden gedragen aan kleurige ket tingen van gekleurde zijden koorden, onderbroken door gouden ringen. De volumineuze oorbellen staan ook in hët teken van de Zuid-Amerikaanse symboliek. Ze kombineren felgekleur de stenen, zoals koraal, jade en vooral amber met zijdedraad, goud en leer in prachtige, suggestieve en ingenieuze ontwerpen. De ceintuurs, gemaakt van gekleurd leer, hebben alle gouden gespen. Voor in het haar zijn 'er grote, platte gouden clipsen of banden met daaraan allerlei versiering die een variatie is op de rage van de dunne vlechtjes met kralen. In dit geval zijl? de vlechtjes echter gemaakt van zijdedraad in alle kleuren van de regenboog.Ook de enkels worden de ze zomer niet vergeten: platte, masie- ve banden met speelse kettinkjes eindigend in blaadjes of platte rondjes voorzien van symbolen zullen menige vrouwe-enkel sieren. Maar niet alleen Zuid-Amerika heeft zijn invloed laten gelden, ook Afrika spreekt een woordje mee in de folk- lore-mode. Dit komt vooral tot uiting in de kleuren: heel donker, harmo nisch en glanzend. Men heeft terug gegrepen naar de batiktechniek om stoffen te voorzien van geometrische motieven, oerwoud taferelen kompleet met vervaarlijke leeuwen of tijgers, olifanten omringd door lieflijk ge kleurde vogels en bloemen, zebra's, giraffen. Of juist vredige landschappen zoals oases met palmen en stranden blake rend in de zon, panorama's met pyramiden en sfinxen. De vertaling van deze modetrend in gouden sieraden laat zich gemakkelijk raden: enorme broches en oor hangers met veel kleur, zoals rood, turquoise en groen maar vooral veel amber. Met goud vormen ze schitte rende creaties. HANGERS zijn dit komende seizoen in ere hersteld en groter dan ooit. Ze worden aan lange kettingen of koor den gedragen, of direkte tegen de hals. De grillige vormen en uitlopende sym. bolen het veelvuldige gebruik van edel stenen en halfedelstenen zullen de zonnestralen in al hun rijkdom reflec teren en het allomvertegenwoordigde wit deze zomer tot zijn volle recht la ten komn. DOE EENS WAT ANDERS IN JE VAKANTIE!!! Iedere zomer is het weer zover: vele jongeren, werkende, scholieren en studenten stellen zich de vraag 'Wat zal in in de zomervakantie gaan doen'? Een vakantie met ouders ben je veel al ontgroeid; vrienden hebben al plan nen gemaakt en alleen is ook maar alleen. Ben je tussen de 18 en 27 jaar, houd je ervan jongeren uit andere lan den te ontmoeten en ook iets te dóén in je vakantie, dan biedt IBG precies de goede oplossing voor jou! De letters IBG staan voor 'Internatio nale Begegnung in Gemeinschafts- diensten', wat zoveel betekent als "Internationale Ontmoeting in dienst van de Gemeenschap! IBG is een ver eniging, die elk jaar in de maanden juni tot oktober werkkampen organi seert in Zuid-DuitslandZwitser land en Oostenrijk. Drie weken lang komen 15 a 20 jongeren uit talloze landen bij elkaar, vaak in een klein dorpje en werken zo'n 30 tot 35 uur per week aan een project. Dit bestaat meestal uit bosbouw, het aanleggen van trim- en wandelpaden en kinder speelplaatsen. Nu is het zo, datje echt niet alleen komt om te werken! Zoals de naam IBG al aangeeft, is het ontmoeten belang rijker dan het werk. De werksfeer is dan ook volstrekt niet prestatie gericht. Je zult je afvragen hoe al die jonge mensen uit 8 of 10 landen kunnen ver staan. De voertaal in het kamp is Engels, Duits of Frans, maar nog vaker is het een mengeling van deze drie, met een flinke dosis gebaren taal erbij. Voor een werkkamp is het beslist niet noodzakelijk, dat je alle drie de talen spreekt, het contact komt toch wel. Duur hoeft deze vakantie niet te zijn, behalve inschrijfgeld, de reiskosten en eventueel zakgeld voor wat (persoonlijke) extra's, zijn er geen kosten. Per kamp is er een bedrag beschikbaar, waaryan de kos ten van dagelijkse verzorging en ge zamenlijke uitstapjes betaald worden. Gekookt wordt er door de groep zelf, daartoe wordt een 'keukendienst' ingesteld, elke dag uit twee andere personen bestaand, die voor de maal tijden zorgen. Het onderkomen wordt door de ge meente ter beschikking gesteld en heeft eenvoudige sanitaire voor zieningen. Het kan een sportcentrum zijn een schoolgebouw of een berg hut, ver van de bewoonde wereld. Heb je er ook wel zin in gekregen, vraag dan meer informatie of een programmafolder bij: IBG-Nederlands Sekretariaar, p/a Corrie Gall-van der Weele, Oranjeplein 7, 1934 EN Eg- mond a/d Hoef, tel. 02206-4253. Voor het maken van alle kozijnen; ramen; deurer en trappen. BOUWBE DRIJF C. Th. Langedijk Stationsweg 70, Heiloo tel. 072-331648. fcondag's zijn wij van 16-19.30 uur GEÖPEND, 'uitgebreide Menulijst. PANKOEKHUIS "De jKonkelboet", Winkelhof 't Loo. De keuken sluit om 19.15 uur. Tel. 331713. Voor PASFOTO'S, por tret- kinder of fam. foto's naar, Foto-Kino, Heiloo, Kennemerstraatweg 330, Tel. 072-31061. Paarse Rozen, elke dag Verse Baccara's vindt u bij: HENK SCHOLTEN, Plan Mallevoort, Hoekstuk 14, Heiloo, tel. 072-335129. HARTIGE HAP bij de koffie: Saucijzebroodje; Pasteitje met kalfsvl.- ragout; div. Tostie's ir DE KONKELBOET '1 LOO, naast Zeeman. Gevraagd flinke hulp in de huishouding dinsdagoch tend 1 x yper 14 dagen. Mevr. Zwertbroek, Hoge- weg 67A, Limmen, tel. 02205-1667. Biedt zich aan nette werk ster voor 4 ochtenden öf middagen 2 óf 3 uur. Kan ook voor kantoor óf kantine. Brieven onder nr. 84 bur. v.d.bl. Te koop damesfiets, herenfiets Gazelle 95,--. Na 6 uur, Heerenweg 252, Heiloo. Te koop gave opel ranger inruil fiets of brommer mo gelijk; 4 koloms hefbrug. Heerenweg 252, Heiloo. Na 6 uur. Te koop: 27. MC bakkie met antenne 'en voeding. Tel. 330514. Te koop: keukenblok r.vr.st.blad 2.20 m, in pr. st. prijs n.o.t.k. Tel. 0.72-334199. 800 ltr. Bosch diepvries- kist ruilen voor kleine vrieskist, eventueel te koop. Visweg 18, Limmen, tel. 02205-1295, v. Blei- sem.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 14