SPORT EN SPEL SE?5 m 0eX 0-° 0(0^ to*®? ttfv 0*5 \H-^r $0* w sïtf- i Tennis in de Blokkerhof! 0ENÏe posr HM David Kwan loopt voor de kankerbestry ding Motel Heiloo ontvangt landskampioen AZ Het Rode Kruis helpt helpen. Met daden, gwm Doe eens ^1 iets terug. EMOTIONEEL SLOT AAN SUPERSPANNENDDUEL DE BLOKKERHOF, 072-334985 of 330123. 4 s<^e KLAVER JASCLUB E.H.K. Klaverjasliefhebbers opgelet! biljartclub „LA STRADA" UITKIJKPOST David Kwan, geboren in Singapore, uit Chinees-Indische ouders, verliet op 4 mei 1957, op 20-jarige leeftijd, zijn geboorteplaats voor een voettocht van bijna 30.000 km naar Londen. Geduren de 81 weken lang liep David, met een gemiddelde van 52 km per dag, dwars door 14 landen en werd daarmee, na zijn aankomst in Londen, titelhouder van het rekord ,,de langste trektocht te voet", zoals in het bekende Guinness Book of Records werd vermeld. Nu, bijna 24 jaar later, wil deze zelfde David Kwan, 60 kilo zwaar" en ui terlijk bijna niet veranderd, trachten om, volkomen belangeloos, via een bijzondere prestatie de aandacht te vestigen op de noodzaak van de be strijding van kanker, een ziekte waaraan hij in enkele jaren zoveel vrienden heeft verloren. Op Koninginnedag, 30 april, is David om 8.00 uur vertrokken van de Grote Markt in Haarlem voor een voettocht van 1200 kilortieter door geheel Neder land in 27 aaneengesloten dagen. Naast zijn bijzondere gemotiveerd heid is het specifieke aan David's tocht dat hij deze voettocht maakt op geitenwollen sokken, waarvan hij er twee paar per dag zal verslijten. Tij dens het lopen wordt de inwendige mens slechts versterkt door wat toma ten en sinaasappelsap. Ook het dagelijks bestuur van de af deling Heiloo vindt deze voettocht een geweldige onderneming en doet na tuurlijk mee om deze aktie te doen sla gen. De Chinees-Indische Restaurants in Heiloo gaven spontaan hun mede werking door het plaatsen van een raambiljet binnen in de zaken, als ook op de vensters, zodat U de voet tocht per dag kunt volgen. Ook staan in beide zaken kollekte- bussen van het K.W.F., waarin U kleine en grote bijdragen kunt depo neren. Dus met z'n allen naar Lotus in 't Loo of naar Happy-China in het Hoekstuk. Als U lid wilt worden van het Kon. Wilhelmina Fonds dan kunt U bellen naar: H. v. Duykeren, sekretaris K.W.F., afd. Heiloo, tel. 072 - 33 32 33. BILJARTCLUB O.K.K. De kampioen is bekend. In zijn laatste wedstrijd had N. v.d. Kamer nog gelijk kunnen komen, maar zoals zo vaak in een laatste wedstrijd gaan de zenuwen een woordje meespreken. Gerard Snel namens alle leden van har te gefeliciteerd. Ondanks alle bij baantjes die je dit seizoen kreeg toe bedeeld wist je het gezegde wat je in het begin van de kompetitie deed waar te maken. Dit getuigt van een juiste mentaliteit. Nogmaals proficiat. Door deze uitslag is de stand om de tweede en derde plaats riög geheel open. N. v.d. Kamer, R. v.d. Gulik en J. Dekker strijden hierom. J. Klaas- se kan door alles te winnen met bonus nog een derde plaats bereiken. Donderdag 28 april is de laatste wed strijd van het seizoen gespeeld. De Meerpaal die met zijn woensdag en donderdagclub de return kwam spe len en al een voorsprong van 8 punten hadden wisten ook deze avond te winnen met een ruime meerderheid. De totale uitslag was zeker verdiend 47-33. De beker die ditmaalbeschikbaar was gesteld door de woensdagclub werd door voorzitter Arie Stam in ontvangst genomen. De uitslagen van deze avond waren: A. Stam - R.v.d. Gulik 2-0 H. Hof- M. v. Zaal 2-0 C. d. Vrij - A. Hoogeland 2-0 J. Wijker - G. J. Beentjes 2-0 H. Mooy - Th. Baltus 2-0 A. Zwart - Th. Molenaar 2-0 R. Dekker - C. v. Dooren 2-0 G. Roozeboom - Th. d. Waard 2-0 Joh. Sloot-Th. d. Waard 2-0 C. Blok - Th. Baltus 2-0 L. Duin - C. Melker 2-0 B. Harms- W. Hink 0-2 L. Duin - J. Jonker 0-2 N. Schimmel - J. Baltus 0-2 W. Verver - N. v.d. Kamer 0-2 Y. Prins - G. Snel 0-2 H. Brak - D. Nanne 0-2 B. d. Groot - L. v. Schooten 0-2 G. J. Mooy - J. Klaasse 0-2 C. VAN LIESHOUT DAMKAMPIOEN VAN HEILOO In een zeer spannende en enerveren de strijd tussen de kampioenskandi daten de Boer en van Lieshout heeft de partij, die in remise eindigde, aan de laatstgenoemde de titel opge leverd. Voogt, de kampioen van vorig jaar, be haalde tegen Koersen de volle winst terwijl de partij Kroon-Hofman in een puntenverdeling resulteerde. In groep 2 is Ursem kampioen gewor den. De strijd om de tweede plaats in die afdeling wordt a.s. donderdag gestreden door de heren Hofman en Koch, die de strijd zullen aanbinden tegen respectievelijk de heren Buwalda en Dijkstra. Niet zeker nog van handhaving in de 2e klasse, met die wetenschap begon het damesteam van H.S.V. de uitwedstrijd tegen Bergen. De thuiswedstrijd was bijzonder spannend geweest (4-5 voor Bergen) en ook nu leek sensatie gegarandeerd. Bergen was al in training voor de wedstrijd, iets wat H.S.V. niet afschrikte. Het strijdplan was goed voorbereid want de punten waren be langrijk. Meteen na het begin viel H.S.V. aan. Erica speelde zich goed vrij en bereikte de achterlijn, waarvan zij een voorzet op maat gaf. Monique stormde toe en het net trilde: 0-1. Een geweldige opsteker, wat het moreel deed zakken bij de thuisclub. Hun ster in Heiloo, Wietske, werd een figurant in de Bergenploeg daar Nel (geassisteerd door Ingrid) haar uitstekend inpakte, zodat het geschreeuw van haar suppor ters vergeefs was. Bergen moest komen maar had duide lijk niet de macht, H.S.V. stoorde te goed. Marja en Elly speelden voluit en behielden het middenveld. De vijf- vrouws achterhoede wist de vier aanval- sters veelal de baas te blijven en voorin liep alles uitstekend. Het onmachtige Bergen kwam dan ook aan een vreemde gelijkmaker. Een doorbraak van een van de aanvalsters leek onschadelijk gemaakt te worden door de goed uitgelopen Ilse. Helaas miste zij de bal, waardoor er een chaos ontstond. Hier uit gaf de scheidsrechter een strafschop, waarop Ilse kansloos was: 1-1. 'Even had de thuisclub het spel in handen maar niet voor lang. Erica ging op de keepster af en werd onderuitgelopen wat niet als strafschop gezien werd. H.S.V. bepaalde het spel en toen Monique de bal uitstekend aannam om alleen op de doelvrouw af te gaan, floot de scheidsrechter verrassend voor de rust. Marja en Elly werden vervangen door Mart en Suzan en even onbevangen als voor rust gingen onze meiden er tegen aan. Eiica kwam na enig soleren alleen voor de keepster maar tikte de bal in de verkeerde hoek, waar net de keepster stond. Vervolgens Monique weer op de keepster af maar ook zij belandde voortijdig tegen het gras. Weer geen strafschop vreemdgenoeg maar H.S.V. deed meer. Prisca had balbezit bij de cornervlag op rechts-. Haar verrassende voorzet bereikte Erica, die haar tegen standster uitspeelde en de bal simpel langs de doelvrouwe schoot: 1-2. Een verdiende voorsprong voor de club die ook de betere was. Bergen zette een slotoffensief samen met de scheidsrech ter die elke in de wegligging bestrafte met een vrije trap. H.S.V. werd er door geïrriteerd en liet steekjes vallen. Echter enkele geweldige reddingen van Else voorkwamen erger. Uit een zo'n redding volgde'een corner, waarbij de mandekking voor het doel achterwege bleef. Onmiddellijk was het 2-2 en de thuisclub nam gas terug. Vlak voor tijd volgde weer een verrassende vrije trap welke door de scheids gegeven werd aan Bergen. Een indirekte, welke, recht streeks genomen, op Ilse afkwam. Zij raakte hem maar trok toen snel haar arm terug omdat het een indirekte moest zijn. De houdbare bal rolde traag in het net en telde dus gewoon. Een jammerlijke fout waarbij de hele ploeg zich keerde tegen de scheidsrechter, welke wel de gehele wedstrijd Bergen geholpen had, maar hier toch niets aan kon doen. Direkt na de aftrap floot hij af wat Bergen ook goed uitkwam. Een verhitte sfeer na afloop waarbij H.S.V. duidelijk teleurgesteld was, want on danks hun grandioze spel bleven zij met lege handen staan. Bergen was duidelijk blij en bedankte de scheids dan ook hartelijk na afloop. Voor H.S.V. blijft het afwachten en winnen van Wiron 2 om het 2e klasserschap te behouden. Toch een zeer goede prestatie van de dames waarvoor wij grote bewondering hebben. De meisjes speelden zaterdag bij Kol- ping Boys en verloren daar met 3-0. Het gebrek aan wedstrijdritme en te weinig lijn in het spel verklaarde deze neder laag maar overklast werden zij duidelijk niet. Jn verband met voetbaluitzendingen woensdagavond, wordt de damestrai ning vervroegd tot 7 uur. Voor de meisjes blijft de tijd 6.30 uur. Het programma voor volgende week: Zaterdag 10.30 uur H.S.V. meisjes - Vrone meisjes. i Binnenbanen tot 29 juni. Reserveer nu voor losse uren, of uw besloten tournooi op een wo., vr. of za. vanaf 20.00 uur. 6 MEI 198UJ V WlNï my& Maandag 11 mei houden wij onze laatste open drive van dit seizoen. Komt allen op tijd zodat wij op tijd kunnen beginnen. Het bekende adres Open Huis in 't Loo. Aanvang 8 uur precies. U kunt u telefonisch opgeven bij het bestuur: Mevr. Duivebooden tel. 305065; hr. Leurink tel. 334366; hr. Wassing tel. 334689. Ook kunnen wij nog enkele leden plaatsen voor onze vaste maandagavon den. Het bestuur geeft u graag nadere informatie. Uitslagen donderdag 30 april: G. J. Beentjes - Ron Nanne 2-0 G. J. Beentjes - Ron Nanne 0-2 «Ron Nanne - G. J. Beentjes 0-2 John Bijvoet - Dick Nanne 0-2 Wil Schouten - Dick Nanne 0-2 (Gert-Jan kampioen) De tweekamp tussen Gert-Jan en Ron eindigde in het kampioenschap voor eerstgenoemde. Onze felicitaties bij de ze. Door zijn 2 overwinningen kwam Dick Nanne op een gedeelde 3e plaats (28 punten, gelijk met Jan de Waal). Nog te spelen partijen: Peter Kroon - Ad Klaasse Beslissingswedstrijd om de 3e en 4e plaats: Jan de Waal - Dick Nanne Ik verzoek genoemde personen morgen avond op tijd aanwezig te willen zijn, opdat we de competitie kunnen beëindi gen. Woensdag 3 juni is dus onze feestavond bij bowling Hommes in Heiloo. Jullie ontvangen nog een officiële uitnodiging met programma. Henk van Rijnsoever met zijn zoontje. In het feestgedruis van zondagavond was even een wat rustiger moment en dat was het diner in Motel Heiloo. Na de feestelijke ontvangst in Zaandam, wachtte de 'club' een onthaal in Heiloo, niet van zo lange duur want binnen 1 uur moest hier het diner genuttigd wor den, nadat eerst een toast met cham pagne was uitgebracht. Wij vroegen onze plaatsgenoot, Henk van Rijns oever, hoe hij'dit kampioenschap on derging: "Het is in een woord gran dioos, 14 maanden ben ik geblesseerd geweest, vorige week speelde ik voor het eerst weer mee en nu dit kam pioenschap. Het is de mooiste dag van m'n leven". Terwijl de jeugdige supporters, de spelers de happen letterlijk uit de mond keken, spraken we ook nog even met Coach George Kessler "met deze 5-1 overwinning hebben we de totale kracht van de ploeg bevestigd, iets waaraan de laatste tijd wel eens getwijfeld werd". Op de vraag, dat als de ploeg verliest de coach het gedaan heeft, maar als er gewonnen wordt de club het heeft gedaan antwoordde Kessler: "Ik heb niets dan warmte en ent housiasme ontvangen, zowel in Zaan dam als onderweg. We zijn een echte kampioen. Deze dag is een dubbele mijlpaal in m'n leven want buiten het kampioenschap ben ik vandaag ook 18 jaar getrouwd, we genieten daar van en deze dag kunnen ze me niet meer afnemen". De heer A. Ligthart voorzitter van AZ'67 sprak tijdens het diner zijn club ook nog even toe: "We hebben dit mo ment met elkaar emotioneel beleefd, 8 jaar hebben we er met elkaar voor ge vochten. Klaas Molenaar heeft ge zegd we motten op het balkon, timing is altijd zijn sterkste zijde geweest en dat blijkt wel weer". Er werd nog even stil gestaan bij de mensen die er vandaag niet meer kunnen zijn. George en Inge Kessler werden nog even in het zonnetje ge zet en kregen de mooiste fles van hun leven. Hierop vertrokken de bussen on der politie escorte naar Alkmaar om- daar de festiviteiten voort te zetten. EERSTE WINST VOOR HEILOO I Het eerste team van Heiloo, spelend in de 3de klasse van de landelijke kompetitie van de K.N.L.T.B. heeft zich na de vorige week in Hoorn ge leden nederlaag, uitstekend hersteld. Het bezoekende ,,Festina V" werd met een nederlaag huiswaarts gezonden. Het sterke spel van de Amsterdamse dames bezorgde ,,Festina" nog 2 punten. Peter Bruin en Klaas Jan van Leeuwen wonnen hun enkelpartijen van de heren P. Tjong en R.v.d. Bergh in 2 sets t.w. met 6-2, 6-2 resp. 6-0, 6-2. Zowel Ingrid van Bruggen als Mariska Zuurbier pakten tegen de dames A. Bijlmer en D. Crijmers weliswaar de eerste set, doch de bezoekende dames moesten blijkbaar warm lopen waarna zij beide de volgende 2 sets voo? hun rekening namen. Heiloo kwam derhalve met een gelijkspel (2-2) uit de enkelpartijen. De heren dubbel (Klaas Jan van Leeuwen/Robert Jan Koelman) tegen de heren Tjong/v.d.Bergh was snel in het voordeel van Heiloo beslecht: 6-3, 6-0. De dames hadden wat meer moeite. In 3 sets (2-6, 7-5 en 8-6) zegevierde Heiloo over de dames Bijl mer en Crijmer. De beide gemengde partijen eindigden in dezelfde uitslag t.w. Ingrid van Bruggen/Peter Bruin tegen A. Bijl- mer/D. Crijmers: 6-1 en 6-3; Mariska Zuurbier/Robert Jan Koelman tegen D. Crijmers/R. v.d. Bergh: 6-1, 6-3. Heiloo II verloor wederom, thans uit tegen Bakkum V (6-2). Heiloo III en Heiloo IV behaalde de winst v door resp. thuis te winnen van Castricum V (6-2) en uit van 't Zijpken (3-5). Programma voor 10 en 9 mei a.s. Zondag (landelijke) kompetitie: V.V.G.A. II-Heiloo I Heiloo II - Warmenhuizen II Heiloo III - DEM IV Hogedijk I - Heiloo IV Heiloo V - Bergen III Herenkompetitie: DEM V-Heiloo Jeugdkompetitie: Dijkzicht II - Heiloo Zaterdag (distrikt) kompetitie: Jeugd t/m 12 jr.: Heiloo-Monnicken- dam I Jeugd t/m 14 jr.: Heiloo I- Heerhugo- waard I Wings I- Heiloo II DEM II - Heiloo III Jeugd t/m 16 jr.: Heiloo-Heerhugo- waard I Jeugd t/m 18 jr.: Heiloo I-Hippo I Vennewater II - Heiloo II Senioren (heren): Oudorp I - Heiloo II Heiloo II - Egmond II Zeevangspelers 1 - Heiloo III Heiloo IV - Heerhugowaard XV (gemengd) Heerhugowaard II - Heiloo (veteranen) Enkhuizen II - Heiloo I Heiloo II - Juliana II D.V.W. NIEUWS Op zaterdag 9 mei start voor de heren! zeevissers de nieuwe kompetitie. Deze eerste wedstrijd wordt gehouden aan de afsluitdijk bij Breezanddijk. U wordt verzocht voor deze wedstrijd om 6.30 uur aanwezig te zijn op het" parkeerterrein bij de brandweerkat zerne. U kunt zich opgeven tot donder-/ dag 19.00 uur bij G. Mooy Jr., Ter^ mijen 69, tel. 33 16 86. De tweede wedstrijd wordt gehouden" op 23 mei a.s. iw

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 6