VERENICINGS NIEUWS AKERSLOOT ALGEMEEN NIEUWS m U Egmond houdt kinderen bezig met zomerspelen Bibli- -theek J OUDEREN LOGEERDEN WEER IN TWENTE AKTIVITEITEN VAN DE PATIËNTENVERENIGING IN NOORD-HOLLAND NOORD STOOMTRAM HOORN-MEDEMBLIK Enquete Zelfhelpgroepen OPEN PLAATSEN IN C.J.V.-Y.M.C.A.-KAMPEN FANCY-FAIR OP DE VONDELSCHOOL TACHTIG SCHOOLKINDEREN ZINGEN LAMORAAL VAN EGM0NT MUSICEERT IN HET 50 JARIGE KARMELKL00STERTE EGMOND AAN DE HOEF KATH. BOND VAN OUDEREN DISTRIKT JAARVERGADERING HET KADER VAN HETNIV0N MET VAKANTIE Maar al volop plannen voor het seizoen 1981-1982. VROUWEN BELLEN VROUWEN CAFE DE VRIENDSCHAP ZAALVOETBAL KAMPIOEN VAN AKERSLOOT VERBROEDERINGSFEEST LUKASSCHOOL-JACOBUSSCHOOL m 1 BINTANGS IN AKERSLOOT FINALE TALENTENJACHT IN AKERSLOOT EEN VRAAG VOOR DE JEUGD! UITKIJKPOST '24 JUNI 1981 Een vakantie in en rond het hotel ,,Het Nije Huss", te De Lutte, blijkt altijd maar weer bijzonder gewaar deerd te worden. Vorige week logeer den 52 ouderen er weer (voorgaande jaren verschillende keren, zoals in 1979 en 1980, beide keren met ruim 50 personen!), en zij hebben een fijne week gehad. Ook al was de tempera tuur niet altijd zoals de vakantie gangers het graag hadden willen heb ben. Naast de georganiseerde dag- en halve dagtrips is er opvallend veel gewandeld en zelfs gefietst in de prachtige en na tuurlijke omgeving van het hotel. Velen genoten van de rust welke uitgaat rond en in ,,Het Nije Huss". Daarnaast is de materiële verzorging er prima! Dagtrips naar Essen en Emmen Zoals het jaren al gebruikelijk is bij vakantieweken ouderen Heiloo" stonden er twee dagtochten op het pro gramma. De eerste leidde door een af wisselend gebied naar het Duitse Essen. Een bezoek werd gebracht aan het omvangrijke Grugapark. Voor hen welke niet meer zo rap met hun benen zijn was het fijn dat er geredén kon worden, ongeveer 20 minuten lang, met een treintje door het park. Later werd er, individueel, nog volop gewan deld door dit prachtige park. Gevaren werd er op de Baldeneysee, omzoomd door de beboste uitlopers van het Bergische land. Eerlijk gezegd, viel dit tochtje wat tegen. Het is meer een busdienst op het water. Varen van steiger tot steiger. De koffie werd gebruyikt aan de oever in het hoog gelegen Hotel Seestern". Genoten is er volop van het bezoek aan het Noorderdierenpark, in Emmen. Er was volop gelegenheid, 's morgens en 's middags, om wandelingen te maken door dit interessante dierenpark (ten zeerste aan te bevelen!). Vooral de Zuidamerikaanse doorloop vliegkooi (uniek in Europa) trok de belang stelling. De verzorging in het Paviljoen, waar onder een koffietafel, was prima. Ontmoeting met In dit paviljoen vond een ontmoeting plaats met een groep plattelands vrouwen uit Schotland. Er ontstond een enthousiaste sfeer door samen te gaan zingen. Niet in het minst door het hier ook zo bekende en gewaardeerde ,,Land of Hope and Glory". De Heiloo- ers, waaronder een aantal leden van het ouderenkoor, lieten zich niet on betuigd, namelijk door het zingen van o.a. „Hollands Vlag"! Bezoek aan tuinen van Kasteel Warmelo Er waren ook een drietal halve dag trips. Eén leidde naar Diepenheim. Hier werd een bezoek gebracht aan de fraai aangelegde tuinen van Kasteel Warmenhoven, waar de moeder van Prins Bernhard, Prinses Armgard, woonde. In het plaatsje Gebselaar werd een Saksische boerderij, anno 1475, be keken. Wat een prachtig interieur! Bij de koffie, welke in deze omgeving werd gebruikt, werd de specialiteit uit die omgeving, een bolus gepresen teerd. Van Vriezen veen naar St. Petersburg In Vriezenveen, waar eertijds Jansen en Tilanus hun textielfabrieken had den, wérd een oudheidkamer bezocht. Niet ten onrechte leidden vrijwilligers de groep met een zekere trots rond. Geweldig veel is samengebracht in het drie verdiepingen grote oud-gemeente- huis. Niet alleen over Vriezenveen, maar ook over het rijke verleden van de zakenlieden uit deze gemeente, welke handel dreven in het voormalige St. Petersburg (nu Leningrad). Te zien waren een drietal prachtige samowars (grote metalen theeketels met kraantje, in Rusland algemeen ge bruik). Zo waren er ook afbeeldingen te zien van de grote brand, op 16 mei 1905, waarbij in korte tijd 228 huizen afbrandden, over een afstand van on geveer 4 km (aan de noordzijde van de Dorpsstraat), tevens 2 kerken en het gemeentehuis door het vuur vernield werden! Zij die graag „markten" konden hun hart ophalen in Enschede en niet al leen op de grote markt, maar ook in de diverse winkelcentra. Ontspanning genoeg Opvallend is het altijd weer, hoe men zich ook „binnenshuis" volop kan vermaken, niet in het minst door kaart spel. Er was aan het begin van de vakan tieweek weer een dia-avond over Twente, waardoor een goed beeld werd gegeven over de natuur, de vele prach- 1 tige boerderijen en de gebruiken. Na tuurlijk was er een bingo-avond met bijzonder prachtige prijzen. Velen „vielen" (7) bij de Heilooers. Er werd volop gedanst op de muziek van een hammond-organist. Alles bij elkaar weer een fijne week! Mevr. Nan v.d. Graaf-Biersteker vertolkte de dank aan organisator reisleider Majolée en zijn echtgenote. De heer Majolée hoopte, dat volgend jaar zijn werk voortgezet kan worden door anderen. Daarover volgen waar schijnlijk binnenkort berichten in de pers. INGEZONDEN Door bemiddeling van mijn huisarts, heb ik het grote geluk gehad mede met 3 andere inwoners uit Heiloo, een dame en twee heren, een boot reis te maken van 5 dagen met m.s. J. Henry Dunant, hospitaalschip van het Nederlandse Rode Kruis. Op 8 juni, 2e Pinksterdag, was dit schitterende moment aangebroken. Ik werd per taxi van huis gehaald en gebracht naar de ligplaats van de boot in Hoorn. Na aflevering gevaren over het IJsselmeer, door de Oranjesluizen van Amsterdam en door het Mer- wedekanaal gevaren naar Vreeswijk. Vervolgens naar Cuyk* Roermond, Nijmegen en terug naar Beverwijk. Wat een geweldige belevenis en een onvergetelijke reis is dit voor ons ge weest. Wij willen op deze wijze iedereen bedanken voor de liefdevolle verple ging en verzorging, die wij hebben ondervonden. Vooral het vrijwillig personeel van de boot héél héél hartelijk bedankt. Aan scheepsarts Dr. J.J.A. Vrolijk, hoofd- verpleegk. mevr. Th.B. Jonkhoff, geestelijk verzorger mevr. H.F. de Winter-Boef, 7 verpleegk., 22 help sters, 8 helpers, 6 welfare-vrijwillig sters, kapitein H.A.P. Joosten en 7 bemanningsleden, 2 prima koks, administratrice en gastvrouw/heer. Wat mij persoonlijk zo heeft ge troffen is het manoevreren en besturen van zo een prachtige grote boot door kapitein Joosten,. met een vakman schap zo gaaf en precies uitge voerd door de vele sluizen, smalle vaarten en kanalen. Ik als schippers- dochter heb daarvan intens genoten, geweldig! Wat een prachtinstelling is toch het Nederlandse Rode Kruis, dat zij deze boot beschikbaar heeft gesteld voor vele invaliden en zieke mensen, zodat zij nog eens iets van de wereld kunnen genieten. Wij zieken en ouden van dagen zijn U oprecht dankbaar daarvoor en hopen dat de stichting van het Nederlandse Rode Kruis dit nog in lengte van dagen en vele jaren zal kun nen blijven doen. In Nederland moesten alle mensen hieraan mede werken door lid te worden van het Rode Kruis. Uw bijdrage, al is het nog zo weinig, zal in dank worden aan vaard. Zij.die liefde geven, zullen ook liefde terug ontvangen. Want in het leven is alléén de liefde die blijft. Met nogmaals onze oprechte dank, namens vier Heilooërs, D. Jellema-Schaafsma Wielemakersland 8 Heiloo DE VERPLAATSMACHINE „Professor Globus prutst aan de Ver- plaatsmachine", is' de veelbelovende titel van een musical, die de scheiden de zesde klassers van de Mariaschool aan leerlingen en belangstellenden op voeren in de aula. Hun eigen onder wijzer, H.J. van Aalst, schreef het li bretto. De muziek is van Benny Vre- den. De „Verplaatsmachine" tovert in een bonte stoet Eskimo's, Chinezen en vreemdsoortige ruimtewezens op het toneel. Decor, kleding en rekwisieten zijn door de leerlingen tijdens handen- arbeidlessen zelf ontworpen en ge maakt. Dit zang-spel-en-muziek-festijn in een science-fictionachtige entourage, boeit van het begin tot het eind. Alle 25 zesdeklassers hebben een rol, passend bij hun type en karakter. Van professor Boemknalski tot Chris de Kraker. Plaats en data van opvoeringen: de aula van de Mariaschool, De Biender 2, Heiloo. Maandag, 22 juni, 13.30 uur voor de leerlingen van de Mariaschool van klas 1 tot en met 5. Dinsdag 23 juni, 20.00 uur voor ouders en andere familieleden van deze zesde klassers. Woensdag 24 juni, 20.00 uur voor ouders van leerlingen van klas 1 t/m 5 en andere belangstellenden. Maandag 29 juni, 20.00 uur, voor de bejaarden (bij voldoende belangstel ling). ORGELCONCERT FEIKE ASMA GROTE KERK ALKMAAR Onder auspiciën van de Stichting Orgelccntrum wordt op donderdag 2 juli in de Grote Kerk te Alkmaar weer een orgelconcert door Feike Asma ge geven. Op het grote orgel in deze kerk, waar hij ca. 50 jaar geleden als leer ling van Jan Zwart, zijn lessen ont ving, zal het volgende programma wor den uitgevoerd: Toccata über den Choral „Wer nur den lieben Gott laszt walten", W. Volck- mar; Passacaglia in c, J.S. Bach; Cho- ralvorspiel en Fuga in G, J.L. Krebs; „Schmücke dich, o liebe Seele", J. Brahms; „Nun ruhen alle Walder", O Türke; Fantasie in d, G.A. Merkel en Koraalfinale, Feike Asma. Aanvang 20.15 uur. Ook is er een grote rommelmarkt georganiseerd, met o.a. diverse oude boeken, grammofoonplaten en speel goed. De Vondelschool fancy-fair stelt u tevens in de gelegenheid om in het bezit te komen van prachtige planten. Verder zijn verscheidene ouders en Op 1 april 1980 werd de patiëntenvere niging in Noord-Holland Noord offi- leerlingen de afgelopen weken enthou- cieel opgericht. Deze oprichting vloeide geestelijke. vanuit de groepen en helpt bij de uitvoering van deze initiatieven. Dergelijke groepen wil de vereniging ook opzetten voor rheuma-, suiker-, en hartpatiënten. Men gaat ervan uit, dat een ziekte niet alleen lichamelijke pro blemen met zich meebrengt, maar ook siast bezig geweest met allerlei werk stukjes, bijv. haakwerkjes, breiwerkjes, weefwerkjes en mozaïken. Deze zullen worden verkocht. De verschillende aktiviteiten zullen om 11.30 uur en 13.00 uur worden onder broken door een volksdansdemonstra- voort uit een initiatief van een aantal Spanningen die ontstaan doordat men maatschappelijke- en politieke groepe- niet meer volledig kan functioneren, ringen, die signaleerden dat het func- zullen behalve voor de patient-in-kwes- tioneren van de gezondheidzorg vele tie, tevens grote moeilijkheden mee- knelpunten vertoont, terwijl de plaats brengen voor de familie en op het werk. van de patient daarin meer aandacht Door er onderling over te spreken leert behoeft. men elkaar hiervoor begrip op te tie, uitgevoerd door leerlingen van de Enerzijds kunnen artsen niet altijd een brengen. oplossing bieden voor oorzaken van allerlei klachten, anderzijds zullen pa- Ook aan deze aktiviteit wil het Medisch tienten, door beperkte kennis van zaken Centrum Alkmaar haar medewerking en de veronderstelde afhankelijke rela- verlenen. Alle groepsbegeleiders(sters) tie tussen hen en de medici zich dikwijls merken op vrijwillige basis, liefst niet met zaken bemoeien die tot de Pe Patienten van de m.s.-groepen beta- gezonclheidzorg gerekend worden. Het 'en we^ contributie 2,- per keer) resultaat is, woordelijk patiënten zich niet medeverantwoorde lijk voelen. Een toestand die onbevredi gend werkt naar beide partijen. Deze conclusies werden aanleiding tot het samenstellen van een werkgroep die tot taak mogelijkheden om mondiger opstellen van de patiënten te stimuleren. De Patiëntenvereniging in Noord-Hol- Vondelschool. Na de vermoeienissen van de diverse aktiviteiten zullen pannekoeken, gebak, limonade of koffie lekker smaken. Hiermee is nog niet alles vermeld over de fancy-fair (bijv. over die ballonnen, uw toekomstvoorspellingen en het be roemde kippegaasspel). De gelden zijn overigens bestemd voor een dupliceer-apparaat. Al met al dus de moeite waard om op 27 juni a.s. een bezoek te brengen aan de Vondelschool. De deuren staan voor u open van 11.00 uur tot 14.00 uur. Het ziet er naar uit dat in de zomer van 1981 de Stoomtram Hoorn-Medemblik zal kunnen blijven rijden. Provincie, gemeenten en bedrijfsleven hebben de handen ineen geslagen om dit belangrij ke toeristische project op de rails te houden, in elk geval in het komende seizoen. Voor het behoud van de Stoomtram Hoorn-Medemblik op lan gere termijn zal na dit seizoen een saneringsplan tot stand moeten komen, waarin de toekomst van de toeristenlijn veilig gesteld dient te worden. De provincie Noord-Holland heeft een bijdrage van 60.000,— toegezegd, op voorwaarde dat de Westfriese gemeen ten gezamenlijk eenzelfde bedrag bij eenbrengen enhet bedrijfsleven 30,000,- op tafel legt. De dagelijkse besturen van de gemeenten zijn inmid dels gestart met het vragen van het fiat van de raad voor de door hen toegezeg de bijdragen. De provincie gaat er van uit dat de gemeenten de toezeggingen tot een totaal van minstens 60.000,- zullen nakomen. Ook het bedrijfsleven is druk doende bij horeca en middenstandsverenigingen het gevraagde bedrag bijeen te brengen. Het reddingsplan voor de korte termijn, voor het komende seizoen, vergt in totaal vijf ton. Naast de 100.000,-- van de bijdragen van sympatisanten en de 150.000,- van overheid en be drijfsleven wordt bijgesprongen met kredieten door de NS en de bank. Deze ondersteuning is op dit moment hard nodig. Als iemand zich niet aan is het stimulëren en (helpen) opzetten zijn toezeggingen houdt kan dat tot het van patientenzelfhelpgroepen. Dit zijn falen van het reddingsplan leiden. Ge- gespreksgroepen waarin patiënten met bleken is, dat de stoomtram leeft bij de een bepaalde ziekte, samen met mede- sympatisanten; de ton voor de sympati- patiënten, proberen uit de problemen te santen zal wel gehaald worden. Met komen die hun ziekte met zich mee- deze brede steun voor een seizoen is de brengt. stoomtram evenwel nog niet definitief Alleen al het praten erover met „lotge- veilig gesteld. Er moet nog heel wat noten" en het herkennen van deproble- energie in het project gestoken worden men van de ander werkt heel bevrij- voordat de mensen achter de actie dend. Tevens worden zij zich in die stoom kunnen afblazen. gesprekken duidelijker bewust van hun Wie het voortbestaan van de tramlijn relatie met hun behandelend genees- ter harte gaat kan haar/zijn steentje heer. bijdragen door overmaking van een Zo zijn er inmiddels al twee gespreks- bedrag op gironummer 3820800 ten groepen van m.s.-patiënten. In beide name van de Stichting tot Behoud van groepen zitten patiënten mét hun part- Stoomtrammaterieel in Hoorn, waarin ner, per groep zo'ri 14 mensen. Een de sympatisanten van de stoomtram groepbegelcidster helpt deze groepen zich hebben verenigd. hun weg te vinden, steunt initiatieven dat medici alleen verant- omdat de zaalhuur opgebracht moet gesteld blijven en teveel worden- Mensen die belangstelling hebben voor deelname aan deze gespreksgroepen van m.s.-, rheuma-, suiker- en hartpatiën ten, kunnen meer informatie krijgen bij de voorzitter van de patientenvereni- K ging: Steven Kleijn, Rijperwaard 258, kreeg zich te beraden op de fg/4 JW A]kmaa^ tel $2-614450. Ook houden enkele kleine werkgroepjes zich bezig met het ter hand nemen van land Noord, enkele maanden na de aktiviteiten met betrekking tot: natuur- oprichtingsdatum een „echte" vereni- geneeswijzen, enzymentherapie en ge- ging, met statuten en een huishoudelijk zonde voeding. reglement, heeft sindsdien niet stilgeze- Belangstellenden die hieraan willen ten meewerken worden verzocht hierover Twee zaken hebben nu zover gestalte kontakt op te nemen met voornoemd gekregen dat zij ermee naar buiten adres* willen treden: Er zal zeer binnenkort in goede samen werking met het Medisch Centrum Alkmaar worden gestart met een onder zoek om vast te stellen of er bij patiënten, die aangewezen zijn op een regelmatige tocht naar het laboratorium om een bloedprik te halen, een duidelij ke behoefte bestaat om deze prik dichter bij huis te krijgen. Ook zal men nagaan om hoeveel mensen het gaat. Gebleken is, dat er zeker mensen zijn waarvoor het zeer bezwaarlijk is om de steeds terugkerende tocht naar het laboratorium te ondernemen. Tijdens een bezoek aan het laborato rium zullen deze mensen een enquête formulier uitgereikt krijgen, waarop vragen worden gesteld over de frequen tie van hun bezoeken, de hiervoor af te leggep afstanden, de mobiliteit van de patient en het vervoer. Naar aanleiding hiervan kan de volgende stap dan zijn: overleg met de betrokken instanties om dichter bij huis (misschien zelfs thuis) deze bloedprik te krijgen. Een andere aktiviteit van de vereniging Ook dit jaar kent de Nederlandse Y.M.C.A., beter bekend als het Chris telijk Jongeren Verbond, weer een rijk gevarieerd aanbod aan reizen en kam pen. Hoewel de gelegenheid tot aanmelding, reeds vanaf januari j.l. aanwezig is, zijn er nog een aantal vrije plaatsen voor mensen die nog steeds geen definitieve zomervakantieplannen hebben. Er zijn diverse mogelijkheden: voor gezinnen met kinderen, alleenstaanden, bejaarden, jongeren, kortom voor iedereen, worden op de Ernst Sillem Hoeve in Lage Vuursche vakantieweken georganiseerd. De binnenlandse kam pen, (boerderijkampen, tentenkampen, klipperzeilkampen in Stroe, Leusden, Hengelo, Hulshorst, de Biesbosch en in Friesland) zijn bestemd voor deelene- mers tussen 8 en 30 jaar; aan de buitenlandse reizen, naar Engeland, Italië, de Oostzee, kan men deelnemen in de leeftijd tussen 14 en 24 jaar. Tot 1 juli is opgave mogelijk bij onderstaand adres, waar tevens de gratis kampkrant „Uitwaaier" met vol ledige informatie over alle reizen en kampen besteld kan worden. Kampadministratie C. J. V., Ernst Sillem Hoeve, Soestdijkerweg 10b, La ge Vuursche, 3734 MH Den Dolder. Telefonisch zowel overdag als 's avonds en in het weekend te bereiken onder nummer 02156-441. Op 27 juni a.s. wordt er in en om de Vondelschool een fancy-fair gehouden. Tegen een geringe betaling kan iedereen in het bezit komen van een kaart waarmee U kunt meedoen aan de verschillende attracties, zoals: kegelen, twisten, sjoelen, ballen gooien, ver- kleedrace en bloklopen. U kunt ook voor weinig geld uw schoenen laten poetsen. Natuurlijk ontbreekt het rad van avontuur niet, met vele schitterende prijzen. Vier weken lang, iedere- werkdag van 13.30 tot 16.30 uur, kunnen de kinde ren van de Egmonden en de kinderen van vakantiegangers genieten van akti viteiten die speciaal voor hen georgani seerd zijn en die men de zomerspelen heeft genoemd. Voor 15,-- kan er de „vermaakkaart" worden gekocht en deze kaart geeft recht op het deelnemen aan alle sport en spelevenementen die gedurende vijf dagen georganiseerd worden. Het eerste initiatief voor de Zomerspe len werd genomen door een vijftal mensen die door hun beroep al min of meer met de neus op de feiten waren gedrukt wat betreft het vermaak voor kinderen in de vakantietijd. De heren F.Thijsscns, voorzitter van het dorpshuis in Egmond aan de Hoef, C. Wijn, voorzitter van het sportcentrum in Egmond aan Zee, C. Zwart, secreta risvan dit sportcentrum, K. Beentjes en geologie, (en natuurlijk zijn ook andere mevrouw M. Runia, directrice van de belangstellenden welkom) op vrijdag 18 Egmondse V.V.V. hebben vanaf janua- september bijeenkomt in het Open rj bergen werk verzet om alles op tijd in Huis. kannen en kruiken te hebben. Het Een vogelexcursie naar Texel, is in vinden van genoeg medewerkers bleek voorbereiding. Daarover volgende week nog niet zo makkelijk maar gelukkig meer. kreeg men hier evenals op vele andere De jaarlijkse demonstratie-avond crea- gebieden, de helpende hand toegestoken tiviteit is ook al vastgesteld en vindt en wel van het arbeidsbureau in Bever plaats op woensdag 9 september. Ook wijk. jaarverslag voor, die door allen met zeer daarover tezijnertijd meer. Met de heren Thijssens en Beentjes als veel waardering werden goedgekeurd. jn september zal de gespreksgroep van organisatoren en 30 enthousiaste mede- Vervolgens bracht een lid de as~ ouderen, vanaf 50 jaar, welke het werkers kan men op 13 juli van start afgelopen jaar om de 14 dagen bijeen- gaan met in de hand een vol en goed kwam met als richtlijn de map „Iedere uitgewerkt programma waarbij met tijd is leeftijd" weer starten. Nu als alles rekening is gehouden „open" groep met losse onderwerpen. In januari zal dan begonnen worden Nietvervelen met de vervolgmap „In de loop van je leven, evenals de vorige map door Humanitas. Voor enkele belangstellen- daagse plaats met als afsluiting een optreden van de Dutch Swing College Band. - Op 5, 7, 12 en 14 augustus wordt het Sporthalcup toernooi gehouden. - 27 juni, 11 en 25 juli, 8 en 22 augustus wordt er in de sporthal voor de badgas ten een volleybaltoernooi georgani seerd. In het kader van het 50-jarig jubileum van het Karmelklooster te Egmond aan de Hoef, zal op vrijdag 26 juni a.s., het kinderkoor dat telkens in de parochie kerk misvieringen opluistert, de z.g. gezinsvieringen, zingen in de Karmel, omdat de zusters Karmelitessen 50 jaar in het dorp wonen. De aanvang is 's morgens om 8 uur. Het is verheugend dat ook de jeugd haar medewerking verleent, een gebaar dat door de zusters zeer hoog wordt gewaardeerd. De jeugd heeft altijd in de belangstelling gestaan bij deze kloosterzusters, dat wordt ook bewezen door de talrijke jeugdige groepen, die het klooster elk jaar bezoeken. Op zondag 28 juni is de medewerking toegezegd van fanfarekorps, Lamoraal van Egmont, die het muzikaal begelei den van Eucharistievieringen niet vreemd is. Het ligt in de planning dat dit plaats vindt Op het binnenhof om 10 uur in de morgen. Belangstellenden worden verzocht om van de hoofdingang van het klooster gebruik te maken om op het binnenhof te komen. Bij minder gunstige weersomstandighe den wordt gebruik gemaakt van de kapel van het klooster. GESLAAGD MUSICALS LUKAS- EN JACOBUSSCHOOL Zoals ieder jaar verzorgden de 6de klassen van de Jacobusschool en de Lukasschool weer een musical. De Lukasschool bracht "het vreem de zongfestival'onder leiding van mevr. van Leeuwen. De Jacobus school bracht het vrij moeilijke "Aller laatste nieuwsshow" wat echter ook een groot succes werddeze musical stond onder leiding van mevr. Koppe laar. Beide optredens werden goed bezocht. SPELEOLOGIE WEEKEND AKERSLOOTSE ROWANS Zaterdag 6 juni, vertrokken de Aker- slootse Rowans vergezeld van een aan tal verkennerslêiders richting de Bel gische Ardennen. Na een voorspoe dige reis arriveerden wij om 13.00 uur op de plaats van bestemming, Heure. Hèure is een klein dorpje ca. 20 km gelegen van Marche aan de weg naar het bekende Dinant. Wij sloegen het kamp op, pp het terrein van de Bel gische scouting in Heure. Na uit gepakt te hebben vertrokken we al ras in de richting van de Bohon, een kleine grot waar we ca. IV2 uur in ver toefden. Na een zwempartij in de L'Ourthe, een bekende rivier die door een groot gedeelte van de Ardennen stroomt, vertrokken we om de Marguerite te bezoeken. Een diepe spleet in het ge bergte moest afgedaald worden wat op zich niet veel problemen gaf. Na beneden de grot wat onderzocht te hebben werd de terugtocht begonnen die heel wat meer voeten in de aarde had maar met behulp van vele handen Dinsdagmiddag 16 juni vergaderde het Distrikt Alkmaar in het Gulden Vlies. Voorzitter Nuyens opende de vergade ring met gebed en verwelkomde de 19 afgelingen van de K.B.O. secretaris v.d.Kamer las de notulen en het commissie verslag uit en bracht dank aan de heer Fernée voor zijn keurig beheer. Voor het volgend jaar werd een nieuwe kascommissie benoemd, met name de afd. Noord, Zuid, en 't Kruis, te Heerhugo waard. Hierna sprak Br. Eugène Muelenweg over het onderwerp „Kernbewapening". Kardinaal en bisschoppen zouden gaar ne zien hoe de ouderen denken over kernbewapening. Wordt aanbevolen aan deze meningsvorming deel te ne men. Wij ouderen denken er anders over dan de overheid, aldus H. Muelen weg. Waarom moet het geld, aan zulke wa pens besteed worden. Spreker raadt de afdelingen aan, dit onderwerp te bespreken. In het maandblad van de K.B.O. „Levensvenster", zal hierover worden geschreven zo eindigde spreker zijn rede. Wegens drukke werkzaamheden stelde de penningmeester de hr Fernée zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de hr. Eeltink, die deze functie voorlopig zal aanvaarden. De heer Fernée werd door voorzitter Nuyens hartelijk dank gebracht, voor het vele werk, wat hij voor de oudere mens had verricht. Nadat bondspenningmeester de hr. Kemper de ledenwerving kadercursus, e.d. bij de afdelingen naar voren bracht, sloot voorzitter deze goed be zocht districtvergadering, onder dank met gebed. Het maandbericht van het Nederlands Instituut voor Volk» Ontwikkeling en Natuurvriendenwerk (NIVON) kondigt aan dat het kader met vacantie is gegaan. Om in september met nieuw elan naar buiten te treden. Intussen heeft men al plannen voor het seizoen 1981-1982. Zo is al vastgesteld dat de groep „We zijn er vanuit gegaan dat de kinderen van 6 tot 12 jaar, voor wie de spelen bedoeld zijn zich niet mogen den is er nog plaats in d^ze.&r°^P' gaan vervelen en we dachten in deze Uitvoerige informatie volgt in het eerst- BJ:_ A „1,4. opzet aardig geslaagd te zijn", aldus een van de organisatoren. Men kan iedere dag een keuze maken uit minstens vijf aktiviteiten die zich in komende maandprogramma Mocht men nu reeds informatie, men wende zich tot Reina Mulder, Het Veld 12 Heiloo, telefoon 333127. het dorpshuis, de sporthal, het zwem Op zondag 6 sept, is de uitgestelde w%. wApr hpt 5tranr Duin-strandwandeling, onder leiding van Dick Kochheim van het Instituut voor Natuurstudie. Daarover uitvoeri ger eind augustus, van het NIVON. Vanwege de vakantie is er géén vrouwen bellen vrouwen vanaf 5 juli t/m 16 augustus. KENNEMERSTRAATWEG 382 HET MALEVOORT 13 en voeten wisten wij toch weer veilig en wel uit de Marguerite te kruipen. De volgende ochtend bezochten wij de Acquin een bijzondere grote grot die men zeker niet zonder gids binnen kan gaan. Na de kleding gedroogd te heb ben vertrok een klein groepje richting de Eglise. Persoonlijk maakte deze grot de meeste indruk op mij. Vooral de prachtige rotsformaties en het me anderend riviertje waren het aanzien waard. Via een touw dat aan een boom bevestigd was die voor de grot lag moest je de grot binnengaan en weer verlaten. 's Avonds werden er bij het kamp vuur persoonlijke ervaringen uitge wisseld vooral op het gebied van de speleogie. De volgende ochtend werd de St. Ann bezocht een grot niet ver van Luik. Ik geloof dat niemand van ons natter uit een grot kwam dan dit keer. Zo moesten we onder een laag hangende stuk rots doorlopen waar het water tot je middel stond. Na het bezoek aan deze grot gingen we weer op huis aan. Al met al een geslaagd weekend met een veelheid aan opge dane ervaringen. Het zaalvoetbalteam van de Vriend schap heeft op het handbal complex van Meervogels 60 het kampioenschap van Akersloot weten te bemachtigen. In de finale tegen het Pontje wist de Vriendschap na de tweede verlenging de zege veilig te stéllen door met 5-4 te winnen. Bij de damts ging de hoofdprijs naar de Sea-Girls dat F. C. Verduin wist te verslaan. Dolf de Beurs, aanvoerder van de Vriendschap mocht na afloop de wissel beker, aangeboden door Jaap en Annie Tjeertes blij in ontvangst nemen, De organisatoren Jan Hollenberg en Piet Klaver mogen terug zien op een zeer geslaagd toernooi. Stand heren: 1. 'Café de Vriendschap 2. Café het Pontje 3. Broersen Boys. Stand dames: 1. Sea Girls, 2. F.C. Verduin, 3. T.Z.N. In totaal deden 36 teams mee aan dit tournooi. De finale werd bijgewoond door 1000 toeschouwers. Het zaalvoetbal kampioenschap is een gebeurtenis geworden die niet meer in het lelie dorp is weg te denken. Dinsdag 16 juni was het groot feest op de Lukasschool én de Jacobusschool. In verband met de komende verhuizing van de Lukas- naar de St. Jacobus school, vond dit evenement plaats, 's Morgens kwamen de leerlingen van de Lukas al naar de Jacobus en iedere leerling had een klein ingepakt cadeau tje voor een leerling van de andere school. Door middel van een soort puzzelspel werden daarna heterogene groepjes gevormd bestaand, uit leerlin gen van de le t/m 6e klas en van beide scholéri. Mëf'deze groepjes werden allerlei spelletjes-en wedstrijden gedaan., beloond met kleine prijsjgs. Eep groot, aantal ouders van beide scholen verleen den hiertoe hun medewerking. Tegen twaalf uur werden weer andere heterogene groepjes gevormd, die elk een kartonnen doos kregen met brood, boter, broodjes en beleg. Samen per groep werd er gegeten. Het zonnetje scheen heerlijk op de speelplaats, maar het smaakte ook heerlijk! Natuurlijk was er ook melk en chocolademelk, 's Middags stond er een leuke foto-puz- zeltocht op het program, wederom per groep. Tenslotte kreeg nog iedereen een bon voor een ijsje. Al met al was het een heel prettige dag en dat belooft iets voor de toekomst! ;-r3 bad of bij mooi weer op het strand afspelen. Het dorpshuis staat voornamelijk in het teken van het rolschaatsen. In het gebouw is een rolschaatsbaan gecreërd, waar men de ene dag vrij kan rolschaat sen en een andere dag aan rolschaats- wedstrijden of een rolschaatsdisco kan meedoen. Aan kinderen die zelf niet in het bezit zijn van rolschaatsen wordt voor 1,- een paar verhuurd. Verder kan in het dorpshuis worden meegedaan aan allerlei kreatieve aktiviteiten en aan pleinspelen. De sporthal en het zwembad doen hun naam eer aan, want hier wordt bijna uitsluitend aan sport gedaan. Er kan worden meegedaan aan tafeltennis, badminton, zwemmen en zelfs aan gekostumeerd voetbal. Iedere vrijdag wordt er een grote kindermarkt gehouden, waarbij de kin deren met namaakgeld de wereld van de ouderen griezelig echt kunnen gaan nabootsen. Voor de ouders is het misschien leuk om te weten dat ze met de vermaakkaart van hun kind een reduktie van 2,50 kunnen krijgen op het concert van de Dutch Swing College Band op vrijdag 24 juli in de sporthal. Nog even de belangrijkste gegevens: - Van 13 juli t/m 7 augustus kunnen de kinderen meedoen aan de zomerspelen 1981. De kaarten zijn verkrijgbaar bij het Dorpshuis, de Sporthal, bij het VVV- kantoor en bij tal van winkels. Een kaart,voor 5 dagen kost 15,— en een dagkaart 5,~. - Van 19 t/m 24 juli vindt de zwemvier- Deze bekende band afkomstig uit de IJmond zal op zaterdag 27 juni een optreden verzorgen in De Vriendschap te Akersloot. Bintangs al jaren een begrip in de Nederlandse popwereld staat op dit moment weer volop in de belangstelling, dit komt mede door de nieuwe single „Air Travel" welke in mei is uitgebracht en die op dit moment sterk aan het stijgen is. Na in februari de zesde elpee te hebben uitgebracht welke de titel meekreeg „Mickey Finn" is de groep er weer keihard tegen aangegaan wat resulteert in een geweldig aantal optredens in geheel Nederland terwijl voor de toe komst een grote tournee door Duitsland op het programma staat met een opna me voor het Duitse televisie-programma Rockpalast, daarnaast zijn de voorbe reidingen voor een nieuwe elpee volop aan de gang. Dat dit een live elpee wordt dat zal niemand verbazen want het devies van de Bintangs is onveran derd: „met volle kracht en .bruisende energie er tegenaan om elke zaal volle dig „plat" te spelen". De bezetting van de Bintangs is als volgt: Gus Pleines zang, harmonica en gitaar, Jack van Schie op gitaar, Frank Kraaieveld op bas en zang en als laatste Harry Schierbeek, die zich op de drums zal presenteren. Maar genoeg geschreven nu, de Bintangs moet je zien en horen en dat kan op zaterdag 27 juni in De Vriendschap te Akersloot. Zondag 28 juni wordt in De Vriend schap de finale gehouden van de grote talentenjacht welke de laatste twee zondagen plaats vonden. Aan deze finale nemen de volgende groepen deel n.l. Zennith, Stack afkom stig uit Uitgeest, The Ritzz uit Egmond Binnen, Red Baron uit Heiloo, de zanger Tjerry van der Meer uit Werver- shoof en tenslotte de plaatselijke favo rieten de Nederlands talige groep De Rezt en het Akérsloter kermiskoor met zang van Jan Oud. Al deze finalisten krijgen zondag 28 juni de kans om het publiek te tonen en te laten horen wat zij waard zijn. Dit gaat gebeuren in een andere vorm als in de voorronden, want in de finale wordt aan iedere groep een half uur speeltijd toegestaan, zodat zij zich niet hoeven te beperken tot twee of drie nummers. Het geheel begint daar om 's middags al om half vier en tussen de deelnemende groepen door zal de bekende formatie The Vips de muziek verzorgen. Dus voor de fans van de diverse groepen is het goed om te weten dat het nu niet om acht uur begint, maar om half vier. Voor het publiek zijn er in de discotheek formulieren verkrijgbaar waarop men kan invullen de uitslag van de finale en voor de goede uitslag worden mooie prijzen beschik baar gesteld, waaronder een radio cassetterecorder en platenbonnen. JEUGD RODE KRUIS - OOK IN LIMMEN? Vorige week zijn er tijdens de zomer- markt in Limmen door de plaatselijke afdeling van het Nederlands Rode Kruis informatie-folders uitgedeeld over Jeugd Rode Kruis aktiviteiten. Het afdelingsbestuur heeft al verschil-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 6