SPORT an SPEL EGMOND Ruige gasten in de paardewereld ZUINIGE AUTO'S IN HET AUTOTRON IN DRUNEN BELANGRIJKE MEDEDELING VAN VISVERENIGING D.V.W. HEILOO Oproep aan alle jongens in de leeftijd van 15 tot 20 jaar die vissen als hobby hebben A/B JEUGD VAN TRIAS BEHOUDT GOEDE KLASSERING IN COMPETITIE KOMENDE EUROPESE HONKBALKAMPIOENSCHAP IN HAARLEM BOEIEND SPEKTAKEL! Gebruik EERSTE OPEN T0URN00I VAN HET VENNEWATER VERREGEND Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding 1 JULI 1981 BSC HEILOO-HONKBALLERS WEER IN LAATSTE SLAGBEURT TEN ONDER B.S.C. Heiloo heeft wederom geen zege kunnen behalen. Afgelopen zater dag werd een moeizaam verkregen 2-3 voorsprong in de laatste slagbeurt uit handen gegeven en kon het Amster damse Meteoor alsnog met 4-3 zege vieren. B.S.C. Heiloo heeft deze nederlaag geheel aan zichzelf te wijten. Acht keer heeft B.S.C. Heiloo het tweede en/of derde honk in handen gehad met nul of één uit zonder dat men tot scoren kwam, tegenover Meteoor slechts één maal. Het wapen van de stootslag of squeeze heeft men bij B.S.C. Heiloo nog steeds niet ontdekt. De softballsters kwamen het afgelopen weekeinde door de weersgesteldheid niet in aktie. Komend weekeinde (laatste) ziet het programma vóór de vakantiestop er als volgt uit: woensdag, 18.30 u, BSC Heiloo B - Alc- maria Victrix B honkbal pupillen donderdag, 19.30 u, BSC Heiloo C - Flying Petrels C, honkbal pupillen vrijdag, 19.30 u, BSC Heiloo 4 - Vitesse 1, softball senioren 19.30 u, BSC Heiloo 3 - RenW Lions 1 softball senioren zaterdag, 14.00 u, BSC Heiloo 1 - D.V.H. 1, senioren honkbal Daar het voor jongens in deze leeftijd niet meer mogelijk is om mee te vissen met de jeugdwedstrijden gaan wij daar iets aan doen. Op de eerste plaats wordt er voor deze jongens, die toch ook 'n lidmaatschaps kaart (gele) hebben, 'n viswedstrijd georganiseerd op zaterdag 4 juli. Tijd en plaats wordt bij opgave van deelne ming versterkt. Wij verklappen alvast dat er leuke prijzen zijn te winnen. Verder zal bij voldoende deelname 'n voorstel aan jullie worden gedaan, met betrekking tot creëren van 'n 4 a 5 wedstrijden in competitieverband.Een eigen suggestie en inbreng wordt dan zeer op prijs gesteld. Uiteraard is er in deze competities ook 'n pracht aan prijzen beschikbaar. Ook jongens die reeds met dé senioren meevissen komen in aanmerking voor deze wedstrijden.^ Jongens van buiten Heiloo, die ook in 't bezit zijn van de vereiste vergunning van D.V.W. kunnen zich ook opgeven. Opgave voor deelname moet(en) gedaan worden persoonlijk voor vrijdag 3 juli 20.00 uur bij dhr. F. P. Schouten, Keldercroftlaan 1, Heiloo. Tel. 072-334336. Tot 4 juli aan de waterkant boys. Het weer leende zich in het afgelopen weekeinde niet erg voor atletiek en de prestaties in de 2e competitiewedstrijd voor A/B-jeugd in Haarlem waren dan ook minder goed dan in de le wedstrijd. Aangezien dit laatste voor alle ploegen gold konden de TRIAS-ploegen in het algemeen de goede klassering in de competitiestand behouden, slechts de tweede jongensploeg moest een veer laten omdat door een te late afzegging de ploeg niet volledig aan de start kon komen. Toch zorgden de wel aanwezige jongens nog voor een aantal goede individuele prestaties zoals de 5.87 m. die Stefan Otte bij het verspringen liet opmeten en de 40.24 m. van Eric Spaander bij het spéerwerpen. De meisjesploeg legde ook nu weer beslag op een eerste plaats, waarbij de loopnummers de meeste punten ople verden. Ingrid Vel, vorige week derde bij de Nederlandse Kampioenschappen, won de 800 meter in de voor de omstandig heden goede tijd van 2.22.1. Goed waren ook de 12.9 van Mary van Doorn op de 100 meter en de 67.5 van Mariska Tesselaar over 400 meter. Bij het hoogspringen voldeed Frija Muller met haar 1.50 aan de verwachtingen. D.V.W. AFD DAMES mevr. Ranzjjn wint ook de 2de wedstrijd! Vorige week woensdagavond werd na bij de sporthal de 2e comp.wedstijd gehouden. Ondanks het prachtige weer, waren de vangsten zeer slecht te noemen. Door de 36 deelneemsters werden maar 192 visjes gevangen, vorige keer was dat 410 stuks. Ook dit keer wist mevr. Ranzijn de le plaats voor zich op te eisen met een vangst van 19 stuks. No. 2. mevr. v. Berkum no. 3. mevr.-Mooij-Schoon no. 4 mevr. Usem no. 5 mevr. Braids no. 6 mevr. Lampe no. 7 mevr. H. Bruin no. 8 Ingrid Blokker no. 9 mevr. Bruin no. 10 Anja Zendtveld Tot woensdag 8 juli in Plan Oost. TOERCLUB LE CHAMPION Ten gerieve van de vakantiegangers en degenen, die op 16 en 30 juni j.l. verstek hebben moeten laten gaan, wordt - op verzoek - op dinsdagavond 7 juli a.s. de mogelijkheid geopend om naar eigen keus de volgende fiets tocht te rijden: Langs het Russen monument (30 km) of de rit: Via de RUIGE GASTEN IN DE PAARDEWERELD met naar i.du aan ue veiwaeinmgcn. urauuuu» v De jongens van TRIAS I behaalden in West- naar de Oostdijk (ook 30 km). De IJslander; velen hebben hunhar U kunt zich daarvoor opgeven in de verloren aan dit ïjzersterke paardje. Het Pim Mulierstadion in Haarlem is van 11 tot en met 19 juli weer de plaats van een boeiende honkbalstrijd. Daar wordt die dagen gestreden om het Europees kampioenschap. Het is voor de zeventiende keer, dat de honkbal- kroon van europa de inzet vormt van een krachtmeting tussen een aantal landen. Dit keer zijn vier landen van de partij: Italië, België, Zweden en Nederland. De Italianen zijn de titelhouders. Een resultaat, dat de Zuid-Europeanen me de hebben kunnen bewerkstelligen door de inschakeling van een aantal Ameri kaanse honkballers van Italiaanse af komst. Dat zijn spelers, die al jaren lang in de Verenigde Staten honkballen, maar, omdat zij, of hun ouders, vroeger in Italië hebben gewoond en dus een puur Italiaanse naam hebben, kennelijk nogal gemakkelijk in het bezit komen van een Italiaans paspoort. Niet alleen bij vorige Europese kam pioenschappen, maar ook al diverse keren bij toernooien om de Europese honkbalbeker zijn in de Italiaanse ploeg spelers gesignaleerd, die geen woord Italiaans konden spreken. Het blijkt voor de CEBA (de Europese honkbalfederatie) toch erg moeilijk te zijn de vermoedens,"dat dë*"Italiaanse honkbalbond de hand met de nationali- teits-reglementen licht, hard te maken. —Daarentegen heeft de Italiaanse honk balbond in het verleden, en met name tijdens de periode, dat Nederland een aantal keren achtereen Europees kam pioen werd, regelmatig beschuldigingen aan het adres van Nederland geuit, dat het kampioenschap werd behaald met behulp van het meespelen door spelers van de Nederlandse Antillen. De K.N.B.S.B. heeft altijd duidelijk gemaakt, dat óók inwoners van de Nederlandse Antillen (een rijksdeel van Nederland) Nederlanders zijn. Mede door dit soort verbale schermutselingen zijn Italië en Nederland in de afgelopen 25 jaar op honkbalgebied erfvijanden van elkaar geworden. Een rivaliteit, die zich zelfs voortzet in de relatie tussen de bestuurderen van de beide overkoepe lende honkbalbonden. Het is de Italia nen gedurende het tijdvak van 1956 tot en met 1973 een ware doorn in het oog geweest, dat de Europese honkbaltitel steeds maar weer bij Nederland terecht kwam. Niet in het minst door de enorm grote steun, die de Italiaanse honkballers ondermeer kregen van het Italiaanse Olympisch Comité, die grote sommen geld beschikbaar stelde voor de ontwik keling van het honkbal daar, is het de Italianen gelukt de hegomonie van de Nederlanders over te nemen. Wie dit jaar de sterkste zal blijken, is de grote vraag van het zeventiende Europe se kampioenschap, dat zaterdag 11 juli in Haarlem wordt geopend. De Italianen zeggen er vast op te rekenen hun vierde achtereenvolgende Europese titel te behalen. Volgens Jim Stoeckel en Cees Herke- mij, de beide coaches van de Nederland se ploeg, is de kans, dat de titel dit keer in Nederland terecht komt, bepaald niet denkbeeldig. Het wedstrijdprogramma van het ko mende kampioenschap laat op de eerste zes dagen een gehele competitie zien tussen "de vier deelnemende landen: Italië, Nederland, België en Zweden. De beide laatste landen zullen naar ver wachting, vrijwel geen belangrijke rol spelen in de strijd om de eerste plaats. Ze zullen op de derde en vierde plaats eindigen. De twee ontmoetingen tussen Italië en Nederland tijdens deze voorcompetitie zullen mede bepalend zijn voor de beslissing wie Europees kampioen gaat worden Aan de hand van de wedstrijden dus op de eerste zes dggen wordt een voorlopi ge stand gemaakt, waarna op de drie volgende dagen de nummers 1 en 2 drie keer tegen elkaar en de nummers 3 en 4. Ware honkbal-hoogtepunten dus op vrijdag 17, zaterdag 18 en zondag 19 juli. Met de twaalfde Haarlemse honkbal- week volgend jaar in het vooruitzicht, het evenement, dat al vaak in het Pim Mulierstadion heeft plaatsgehad, bete kent de komende Europese strijd een boeiend honkbalspektakel. Een passe-partout voor het gehele toer nooi kost 60,-. Voor aangetekend verzenden wordt 5,25 extra per zen ding in rekening gebracht. Het reserveren van passe-partouts kan gebeuren door overschrijving van het verschuldigde bedrag op de NUTS- Spaarbank in Haarlem, rekeningnum mer: 84.79.47.009, t.n.v. EK-Honkbal '81. Het postgiro van de NUTS-Spaar- banl ps: 5180. Haarlem in de le klasse een goede 5e plaats met 12.330 punten, winnaar Sparta kwam tot 13.771 p. Ook hier goede prestaties op de loopnummers, vooral van Koen Zuurbier, Mark-Jan Mul en Michel Kruier die de 400, 800 en 3000 meter voltooiden in resp. 55.8 - 2.08.6 en 9.47.1. Bij de werpnummers was Paul Mul weer goed op dreef met een discusworp van 35.40 meter; enkele andere prestaties op de technische nummers: Arnjan Bakker 12.40 m. hink-stap-srpong, Ro nald de Graaf 10.29 m. kogel en Norbert Meyer 37.52 m. met de speer. Na de vacanties volgt de derde en laatste competitiewedstrijd waarna de zes ploe gen die landelijk het beste geklasseerd zijn de finales gaan betwisten. Hoewel de concurrentie groot is (40 a 50 ploegen per klasse) hebben de TRIAS- ploegen met een goede laatste wedstrijd nog kansen op een finaleplaats, vooral de meisjes. dokterskamer aan het Maalwater op het sportterrein van de a.v. Trias tussen 18.30 en 19 uur. Deelnemers- kosten voor junioren 2,- en voor se nioren 2,50 (dat is met herinnering, waarvoor vele anderen geen goed woord over hebben. Dit ten gehore overigens, want hun oordeel is vaak gebaseerd op opper vlakkige kennis of vooroordelen. Een verhuizing, een bezoek, een reis naar de handelsplaatsen aan de kust waren ondenkbaar zonder dergelijke paarden. Nu zijn er auto's en straten op IJsland, maar nog altijd zijn de paarden voor de IJslandse boeren onontbeerlijk voor het drijven van de schapen- en paardenkudden. 1HC1VI1 J \UU L IÜ II'VV 1111'Vi "'O O J J i die meteen wordt uitgereikt). Gratis De ijslander heeft het nadeel dat hij niet overeenkomt met het schoon- heidsideaal dat de gemiddelde Neder lander zich heeft gevormd van een paard. Het zijn namelijk letterlijk rui ge gasten. Ruig in hun uiterlijk, maar goudeerlijk in hun innerlijk. En dat ziet men in de paarden- en pony- kleurboekjes liggen op u te wach ten. Inl.fam. Maars, Ewisweg 72, Heiloo. In het nog maar korte bestaan van de wereld wel eens omgekeerd, tennisvereniging heeft de technische kommissie dit jaar het initiatief geno men een open tournooi voor E-spelers Herkomst: en veteranen te organiseren. Ijsland, een eiland in de Noordat- Zij had geen slechter moment kunnen lantische Oceaan. Voor één tiende kiezen. Grote schuldige in dit opzicht is met gletchers bedekt. Lava en zand- het weer. vlakten. Levende vulkanen. Grasland Tijdens het eerste weekend konden aan (je kuststroken en op de fjorden, slechts 9 van de 90 partijen worden Weinig bod. Ongeveer 200.000 inwo- afgewerkt. Deze tegenslag heeft de nerSj waarvan de helft in en om Reyk- organisatoren handenvol extra werk javik. Visvangst en schapenteelt. En. gegeven. Toch blijft men optimistisch, ongeveer 40.000 paarden. Ze kwamen D.V.W. JEUGD Men hoopt, indien het weer nu iets met de eerste bewoners op open sche- T T ,aterd-m hield de ieusd van meewerkt, toch het komend weekend pen over de oceaan en worden op het t v W haar 2e viswedstrijd. Ondanks alle 260 partijen te hebben verwerkt, eiland sinsdien zuiver en "ongekruist de regen'die met bakken naar beneden De finales zullen derhalve a.s. zondag gefokt. sinds de bewoning JjinJJs- kwam werd ook deze wedstrijd een worden gespeeld. HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen dinsdag 23 juni 1981 NZ 1. mw. Hoff-hr.Tamminga 2. mw. Hardeveld-hr.Kers 3. heren de Git-Vendel OW 1. dames v.d.Bijl-v.d.Zijden 2. heren Bader-Bies 3. heren de Wit-v.d.Zijden Ron Houtenbos HFC HAARLEM BUIGT EERST VOOR 4E FORESTERS-HOMERUN Drie homeruns, acht honkslagen en drie dubbelspelen waren nog niet vol doende om het honkbalteam van HFC Haarlem op de knieën te krijgen. In een 11 innings durende martelgang kon eerst in de laatste slagbeurt Jacques Esser met een vierde homerun de overwinning voor De Foresters binnen halen. Het Haarlemse team met oldtimer Arie Klooswijk op de heuvel heeft de naam slechts een rekreatieve tegen stander te zijn en de lage klassering doet dat ook vermoeden. De praktijk is echter, dat HFC Haarlem een moei lijke prooi blijft en dat zij de tegenstan der tot wanhoop kan brengen. Zo ook Frank Vink, die 7 innings lang voortreffelijk heeft staan gooien met 12 x drieslag en slechts 2 honkslagen tegen en daarna de heuvel overdroeg aan Ron Houtenbos. Aanvallend werd er door De Foresters aan slag weliswaar een dikke voldoende gehaald, echter eenmaal op de honken moesten de Heilooenaren een absolute misoogst binnenhalen. Zo'n 6 zekere runs lieten de mannen van Bob Bergkamp liggen en met zulke miskleunen weet een tegenstander als HFC Haarlem wel raad. De 3e inning werd met een 3-0 voor sprong afgesloten nadat Ron Houten bos tot tweemaal toe de bal over de hekken homerde en Jacques Esser via een honkslag door een lange bal van Dolf Treurniet werd binnengeslagen. Via veldfouten aan Foresterszijde krabbelde HFC Haarlem in de zesde inning terug tot 3-3 en het was Dolf Treurniet, die deze middag de 3e homerun voor zijn rekening nam en zijn ploeg opnieuw een voorsprong aan bood. De Haarlemmers konden eerst sukses. Iedereen hield stoer vol, een enkeling ging vroegtijdig* naar huis, maar dat kwam omdat hij geen goede regenkleding aan had. Ongeveer 110 jongens en meisjes deden met de wed strijd mee. Het verzamelen vond plaats op het parkeerterrein De Loet, en om ongeveer 8.30 u begon de wedstrijd in 'n druilerige regen. Al gauw hingen de eerste visjes boven de graskant. Ook werd ieder kind weer getrakteerd op een glaasje sinas. Ook deze nattigheid ging er best in. Om even over tienen werd de wedstrijd afgeblazen, want toen werd het eigen lijk te gek. Maar wij vonden het wel stoer van jullie, want je hoorde nie mand kankeren. De prijsuitreiking vond weer plaats in de aula van de Hasebroeckschool, waar iedereen weer getrakteerd werd op een bounty. Daarna vond de prijs uitreiking plaats en kreeg ieder weer een prijs of een prijsje. Ook die niets gevangen hadden werden niet ver geten. Maar volgende keer vangen jul lie natuurlijk ook wat hè! Daarna ging iedereen weer tevreden naar huis toe. De volgende wedstrijd is op zaterdag 11 juli. Ook danken wij langs deze weg een ie der die deze wedstrijd heeft meegehol pen. Kontroleurs, koffiezetters, enz. Tot zaterdag 11 juli en wie van jullie op vakantie gaat, prettige vakantie. TERRIERS NIEUWS Op woensdag 17 juni hield Hockey- vereniging "De Terriers" haar half jaarlijkse ledenvergadering. Als belangrijkste punten kwamen naar voren: 1) De benoeming van een nieuwe Technische commissie, waarin zitting krijgen mevrouw M. Havik en de heren R. Janssen en P. Phaff, waarbij de laatste tevens zitting zal nemen in het bestuur. 2) Het 6e lustrum, dat in augustus gevierd gaat worden. Hierover zult u t.z.t. uitgebreider kun nen lezen. 3) De vacature voor een hoofdtrainer. Een week na de ledenvergadering is in deze vacature voorzien, omdat H.V. "De Terriers" de heer Bert Cor- nelis uit Egmond heeft aangetrokken als nieuwe hoofdtrainer. Deze hoofd trainer zal zich gaan bezighouden met de training van de dames- en heren selectie, de hoogste juniorenteams en ook met de training van de jongste jeugd n.l. de E-adspiranten. H. V. de Terriers hecht grote waarde aan een goede opleiding voor haar jongste leden, omdat alleen op een stevige basis verder gebouwd kan worden naar goed en plezierig hockey. De heer Cornelis zal zich tevens be lasten met trainings-opzetten en be geleiding van de assistent-trainers. Mocht u interesse hebben om uzelf of uw kinderen als lid van H. V. de Terriers op te geven, dan kunt u zich voor informatie wenden tot mevr. N. Schalks, Groenelaan 40, Heiloo, tel. 331175. H. V. De Terriers wenst u een pretti ge vakantie! land in de 9e eeuw tot aan het begin van de 20ste was er op IJsland maar één mogelijkheid om te reizen en goe- deren te transporterente paard 64.29 Als er op IJsland straten en bruggen 53 57 waren geweest, had men daar ook al 52 gg snel met koetsen gereisd en waren er grotere paarden als trekdier gefokt. 71 83 Wie weet, waren dan de telgang en 59 52 lolt verdwenen en in de vergetelheid 53 17 geraakt zoals op het vasteland. Natuurlijk kunnen IJslanders draven en galopperen zoals andere paarden. Als ze daarop getraind worden beheer sen ze daarenboven nog twee andere gangen: tölt en telgang. Bij de telgang beweegt het paard de rechter- of linker beenparen gelijktijdig (lateraal), deze gang wordt gereden in zeer snel tempo in speciale rennen over 150 en 250 meter. Nu zullen we het uitvoerig over de tölt hebben. Daardoor juist zijn de ijslandse paarden zo waardevol en interessant. De Tölt is een beweging die vanuit de stap in een onveranderde voetvolgorde tot in hoog tempo gereden wordt. Men hoort de tölt duidelijk als een gelijkma tig 4-taktstempo, men ziet de tölt: het paard is trots opgeheven, en de manen- kam en staart maken een typische golfbeweging, en de ruiter voelt de tölt: hij zit, door de gelijkmatige 4-takt, rustig, en zonder zoals in draf opge gooid te worden, in het zadel. Onder het IJslandse paardenbestand vind je buitengewoon veel verschillende kleuren. Op IJsland is nooit op kleur De interesse in het IJslandse paard neemt gestadig toe, dit blijkt ook uit het toenemende aantal paarden in Neder land. De wedstrijdsport groeit en de wed- strijdruiters kunnen zich op wedstrijden in vele landen van Europa meten. In Nederland worden er dit jaar vijf georganiseerd, waarvan één dit week end in Egmond-Binnen. Het accent hierbij ligt op de speciale gangen maar de gewone onderdelen zoals dressuur, cross en springen wor den niet vergeten. Bovendien worden eens in de twee jaar Europese Kampioenschappen georgani seerd door de FEIF (Föderatien Euro- paischer Islandpferde Freunde). Bij deze overkoepelende organisatie zijn de j nationaal erkende verenigingen aange sloten (op het moment 10 landen). In 1979 werden deze kampioenschappen in Nederland gehouden, en dit jaar in Noorwegen. Elk land stuurt een equipe van 7 ruiters, Nederland heeft al vele jaren met succes meegedaan en ook dit jaar zijn er weer een aantal ruiters die goede kansen maken op internationaal niveau. Zo ziet U, 20 jaar geleden was het IJslandse paard in Europa nog volledig onbekend, nu zijn er ongeveer 20.000. De grote vlucht die het IJslandse paard heeft genomen is te danken aan de goede gebruikseigenschappen en aan het feit dat men geen miljionair hoeft te zijn om zo'n paard te onderhouden. Als eerste springt de veelzijdigheid in het oog, naast de 3 conventionele gangen nog twee extra, ze worden gereden in dressuur, er wordt mee aan stijlspringen en crossen gedaan en als recreatiepaard zijn ze natuurlijk ook heel geschikt. Ze hebben een heel sterk karkater en een sterke lichaamsbouw, zijn absouut betrouwbaar en voldoen uitstekend als familiepaard. Zowel kinderen als ouderen kunnen veel plezier beleven aan dit paard (ze dragen volwassenen tot 90 kilo met gemak over lange afstanden). Een IJslands paard kost, al naar gelang de kwaliteit en het aantal van de gangen dat het beheerst, tussen de 3 en 6 duizend gulden. Het enige nadeel is dat ze pas kunnen worden ingereden als ze 5 jaar zijn, daar staat tegenover dat een IJslander wel 25 tot 30 jaar oud wordt. Op de vorige Europese Kampioenschap pen werd een Zwitserse deelneemster met een paard van 21 jaar eerste in de Telgangren (een zeer zwaar onderdeel). De IJslander is in het onderhoud ontzettend sober, doordat het ras op IJsland altijd erg aan de elementen blootgesteld is geweest. Eigenlijk kunnen ze het gehele jaar door buiten staan, een klein open schuurtje of een randje bomen als beschutting is dan voldoende. van de gangen. Daarom zijn alle oor spronkelijke kleuren bewaard gebleven. Naast vossen, bruinen, bruin-zwarten, en schimmels zijn er valk-kleurigen, palomino's isabellen, muisgrijzen, bon ten en vele andere variaties. of de paarden eens in actie zien, kom dan zaterdag en zondag 4 en 5 juli naar Hoeve Vredensteyn, Heereweg 37 te Egmond-Binnen. DE TOEGANG IS GRATIS. Uitslagen donderdag 25 juni 1981: Groen NZ 1. dames Koens-Löhr 66.67 2. heren Bader-Kers 56.67 3. heren Koster-Tamminga 42.50 Groen OW 1heren van Exter-Gorse 61.67 2. heren Knegt-v.d.Poel 53.33 3. dames Visser-de Wit 42.50 hr./mevr. Huiberts 42.50 Grijs NZ 1. dames de Jager-Spruyt 59.17 2. hr./mv. Bies 54.17 3. dames v.d.Dool-Neyens 44.17 Grijs OW 1. dames v.Duin-Bakker 70.00 2. hr.Berkman-mw.Jacobs 45.83 3. dames Aelbers-Roos 44.17 BURGERCOMMISSIE HEEFT TAAK VOLBRACHT Naar aanleiding van de nota gemeente lijke herindeling van kleine gemeenten in de provincie Noord-Holland waar in o.a. staat dat gemeenten met minder dan 6000 inwoners opgeheven dienen te worden heeft de Raad der Gemeente Akersloot een burgercommissie in het leven geroepen die als taak had: het aftasten van de opvattingen van de burgerij ten aanzien van een samen voeging Limmen-Akersloot waarbij ook andere alternatieven dienden te worden bezien. Deze commissie heeft haar werkwijze ingedeeld in drie fasen te weten het informeren van de bevolking, het houden van een schrif- In het Autotron in Drunen wordt tot en met 20 september 1981 een unieke tentoon stelling gehouden naar aanleiding van de wedstrijd "Denk mee over het bouwen aan een zuinige auto". De tentoonstelling geeft objectieve informatie over de "zuinige auto", en levert een bijdrage aan het bewustwordingsproces met betrekking tot de noodzaak van het verantwoord gebruik maken van brandstof. Naast de deskundigen is ook het publiek met meer dan 100 geselecteerde inzendin gen vertegenwoordigd. Hierdoor geeft de tentoonstelling een bijzonder brede kijk op wat er zoal bedacht is op het gebied van brandstofbesparing. Op dinsdag 30 juni en 2 juli spelen wij nog in het Open Huis, daarna gedurende vijf weken in de Benedictusschool aan de Hasebroek- weg tegenover de Hofdijkweg (in oost) uitsluitend op donderdag. Afschrijvingen (alsmede verzoeken om extra riiee te kunnen spelen en .terug melding van vakantie") voor de dins dagavond aan de heer Berkman (tel. 33 35 76) en voor de donderdagavon den aan mevr.~Klerk (tel. 33 43 68). Voor beide avonden geldt, b.g.g. hr. Löhr (tel. 33 00 52). GROTE ROMMELMARKT TE EGMOND-BINNEN Op zaterdag 4 juli a.s. zal er in Eg mond-Binnen voor de elfde maal in successie een grote rommelmarkt worden gehouden ten bate van de mu ziekvereniging .Eensgezindheid Op deze markt, die om 10.00 uur be gint, is werkelijk van alles te koop. Di verse stands met meubilair, kleding, boeken, elektrische apparatuur, radio's en TV's bieden aan snuffelaars genoeg mogelijkheden om hun huisraad of hobbymateriaal op peil te brengen. Op deze rommelmarkt is ook te vinden een zogenaamde veehoek waarin ver schillende dieren staan. Zo kan iemand die dat wenst een konijn kopen, kom pleet met hokje. Ook een pony zal er te koop zijn. Behalve spullen zullen er ook diverse attrakties zijn voor het vermaak van de bezoekers. Er is bv. een gratis verlo- j.nj..jao telijke enquête en het uitbrengen van inzendingen van automobielfabrieken en organisaties zoals ANWB, Bovag, Shell UOIlUClUdg r.»mpAtlt(.FaniJ - j: een advies aan de Gemeenteraad. Op dit moment heeft de commissie haar advies uitgebracht waarin zij aan toont dat een aantal aangevoerde argumenten in de nota gemeentelijke herindeling van kleine gemeenten voor Akersloot weinig of niet ter zake doende zijn. Zo komt de commissie tot de con clusie dat na samenvoeging c.q. herindeling van kleine gemeenten de deelname aan gemeenschappelijke regelingen niet zal afnemen Zo stelt men ook vast dat een dui delijke verbetering op financieël gebied van een nieuwe gemeente van 10.000 a 15.000 inwoners ten opzich te van de huidige toestand niet te ver wachten is. De Gemeente Akersloot is de afgelopen jaren in staat geweest met de haar toegewezen financiële middelen goed rond te komen. De gemeentelijke belastingen zijn in vergelijking met de omliggende gemeenten van een voor de inwoners redelijk niveau. Ruimtelijke ontwikkelingen van enige omvang zijn in Akersloot niet te ver wachten. Akersloot ligt volledig om sloten door een landelijk gebied en valt daarom buiten iedere stede- bouwkundige ontwikkeling. Ruimte lijke binding met één van de omliggen de gemeenten is er niet. Voorts drukt de commissie iedereen op het hart om te blijven vechten voor de zelf standigheid van Akersloot. Uit de enquête van april dit jaar bleek o.a. dat 95% van de Akerslo- ter bevolking pleit voor een zelfstan dig Akersloot. Als behoud van zelfstandigheid be en TNO, worden afgewisseld met uitvindingen van particulieren over nieuwe motoren, windmobielen, aërodynamische ontwerpen, voorverbrandingskamers etc. Ook de zuinigste auto ter wereld, een Mercedes die op 1 liter brandstof 970 kilo meter rijdt, is op de tentoonstelling aanwezig. Met dit initiatief van het Autotron in Drunen is het de eerste keer in Nederland dat een groot publiek de gelegenheid krijgt om objectief en breedvoerig kennis te nemen van de ontwikkelingen op het gebied van de zuinigste auto. Het Autotron is geopend dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur, zater dag en zondag van 11.00 tot 18.00 uur. In de maanden juni, juli en augustus is het Autotron ook op maandag geopend. De hier afgebeelde auto is de zuinigste auto ter wereld en rijdt op I liter brandstof970 km. ting waarmee fraaie prijzen te winnen slist onmogelijk zal blijken en Aker- ziin. Iedere bezoeker die iets koopt van si0ot wordt opgenomen in een streeks- 111~ 1QOM W gewijs herindelingsplan, dan moet wor den gekozen voor een samenvoeging metLimmen. holts werd zowaar door de Heiloo enaren voor een 4-4 stand over de thuisplaat geholpen. De slimme Klooswijk rook zijn kans en draaide in hoog tempo de 7e t/m 10e inning door en in de 11e inning bood zich zowaar een scoringskans voor de Haarlemmers aan. Met een formi dabele aangooi van midvelder Hendrie Kroone werd echter de broodnodige nul op de thuisplaat gemaakt. Dezelfde Kroone opende in de laatste en gelijkmakende slagbeurt met een gedegen honkslag, maar het was aan- voerder Jacques Esser die de ver- j/Tde 7e inning" hun eerste honkslag lossende vierde homerun produceerde plaatsen en de gelukkige hitter Min- en de stand definitief op 6-4 bracht. de „rommelspulletjes" krijgt een lot waarmee hij of zij meedingt naar één van die fraaie prijzen. Behalve met deze verloting zijn er nog prijzen te winnen bij het vlotbruggen, dartsspel, schiettent, ballengooien en het blazen op een grote bas. Voor de kleintjes is er een kindermolen, een suikerspin, alsook een grabbelton en een klein rad van avontuur. Ook het ponyrijden ontbreekt niet. Voor de inwendige mens is ook het no dige te verkrijgen, een 11-tal dames zal gedurende de rommelmarkt onafge broken pannekoeken bakken, op het plein is een bar ingericht, waar de be roemde barkeeper Ares in zijn Corner de nodige verfrissingen kan serveren. Het belooft in Egmond-Binnen weer gezellig te worden en iemand die daar van houdt wordt aangeraden daar van persoonlijk kennis te nemen. U bent er in ieder geval welkom en wan neer U iets koopt dan is dat in de wetenschap daar een muziekvereniging mee te steunen die er alles aan gelegen 7 is om haar bijna 70-jarige bestaan nog p/a Koninklijk Instituut voor deTropen lang te laten voortduren. Onthoud U Mauritskade 63,1092 AD Amsterdam dus: 4 juli a.s. rommelmarkt in Te|efoon (020) 938973* Egmond-Binnen. Aanvang 10.00 uur. UITKIJKPOST

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 4