VERENIGINGS NIEUWS m De Champagnestreek: verkwikkend reisdoel voor wynliefhebbers Waar u ook rijdt in Leiden of Limmen Vergeet niet om op tyd te dimmen. SPORT en SPEL Handboogschieten CURSUSSEN VOOR HET KOMENDE WINTERSEIZOEN VAN DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN. 'S WERELDS HOOGSTE KAST TE ZIEN OP DE INTERNATIONALE MEUBELBEURS UTRECHT 1981 "DE BLEEK" EEN PRACHTIG TUINCENTRUM GYMVERENIGING KLIMOP GYMNASTIEKVERENIGING DOVES Jazz-Gymnastiek georganiseerd door de gymnastiekvereniging D.O.V.E.S. UITKIJKPOST 12 AUGUSTUS 1981 Engelse conversatie voor gevorderden, lerares mw. Schaffer. maandagmiddag 14.00-15.00 uur: Donderdagochtend 10.00-11.00 uur; kosten 4,50 per uur p.p. Engelse conversatie met grammatica, lerares mw. Bruijnjé. Maandagmiddag 13.30-14.30 uur; kosten 4,50 per uur p.p. Franse conversatie voor gevorderden, lerares mw. Wijnker. Donderdagochtend 10.00-11.30 uur; kosten 6,25 per les van 1 Zi uur. Franse conversatie met grammatica, lerares mw. Wijnker. Donderdagmiddag 14.00-15.30 uur; kosten 6,25 per les van 1 Vi uur. Naast bovenstaande cursussen Engels en Frans is er mogelijkheid in te i schrijven op nieuw te vormen groepjes voor Engels en Frans. Voor Engels zal dit zijn conversatie met grammatica. Hierbij wordt gedacht aan minder gevorderden. Deze cursus wordt door lerares mw. Bruijnjé om de beurt bij de cursisten thuis gegeven op donderdagmiddag van 13.30-14.30 uur. a 4,50 per uur p.p. 1 Voor Frans zal dit conversatie voor gevorderden zijn. Er wordt les gegeven aan de hand van i artikelen uit tijdschriften, actualiteiten uit de krant, intervieuws, enz. De lessen worden bij de lerares mw. Wittebrood aan huis gehouden. Maxi- maal 8 cursistenop dinsdagochtend van I 10.30-11.30 uur. Kosten 4,50 per uur p.p. U kunt zich hiervoor opgeven tot uiterlijk 15 sept. Huisvrouwengymnastiek met muziek. Lerares is mw. van Rijn. Eerste les 14 september 1981. Maandagochtend van 10.15- 11.15 uur Kosten voor 12 lessen ca. 30,-. Open Huis. Raamweven. De lessen worden aan huis gegeven bij de lerares mw. J. Bikker-Breugem. Haesackerlaan 75. Verschillende tech nieken worden behandeld in 10 lessen. Op dinsdagochtend 1 x per veertien dagen van 9.30 - 11.30 uur. Kosten 75,-, koffie inbegrepen. Eerste les 13 oktober 1981. Bankzaken. De heer Van Kempen, directeur van de RABO-bank te Heiloo geeft deze cursus in het Open Huis op de donderdagmid dagen van 5, 12 en 19 november van 13.45 tot 15.30 uur. Kosten 6,-. Creativiteitscursus. Door samen bezig te zijn met verschil lende handwerktechnieken de eigen mo gelijkheden hierin te ontdekken en te bevorderen. Bijv: kantklossen, antieke poppen ma ken, borduurwerk, enz. Kosten 75,- voor 10 lessen van 2 a 3 uur plus zaalhuur en materiaal. Maximaal 8 cursisten. Tuincursus. De milieuvriendelijke siertuin. 6 lessen van 2Vi uur. Cursusgeld 24,-. Voorjaar 1982. Huidverzorging. Voorjaar 1982. Ook leden van andere vrouwenorgani saties kunnen aan deze cursussen deel nemen. Voor opgave en inlichtingen kunt u contact opnemen met: mw. N. van der Maas-Dubois, Groot Barlaken 1, tel. 330311 of: mw. A. Bikker-Zwijnenburg, Op de Wieken 4, tel. 330867. 'Onder de grond worden belletjes geboren" Frankrijk verheugt zich de laatste jaren in een enorme belangstelling van Neder landse vakantiegangers, en het feit dat het bekend staat als een wijnland bij uitstek zal daaraan zeker bijdragen. Steeds meer Nederlanders gebruiken hun vakantie om op een plezierige manier kun wijnkennis te vergroten. Sommigen komen tijdens de vakantie reis even op adem in een wijnbouw- gebied of brengen er een lang weekend door, terwijl anderen van hun vakantie een complete 'wijnreis' maken en ver schillende Franse wijnstreken bezoeken. Voor beide groepen vormt een bezoek aan de Champagnestreek en aan de koele kelders van de champagnehuizen een verkwikkende start van de vakantie. Dit wijnbouwgebied - waar de spranke lende feestwijn champagne vandaan komt - bevindt zich in het noordoosten van Frankrijk, pal onder de Belgische Ardennen en op slechts enkele honder den kilometers van ons land. De glooiende, met wijnstokken beplante hellingen en de uitgestrekte bossen op de toppen van de heuvels strelen het oog met een rijke schakering van groene, tinten. De belletjes Om daarvan champagne te maken wordt deze wijn in flessen gedaan, waarbij rietsuiker en giststoffen worden toegevoegd. Deze flessen worden vervol gens opgeslagen in de uitgestrekte gangen en wijnkelders die (vaak al door de Romeinen) werden uitgehouwen in de krijtrotsen. Het is hier - onder de grond - dat de belletjes worden geboren. Gevoed door de rietsuiker produceren de giststoffen koozuurgas dat gaandeweg in de wijn wordt opgenomen. Door de vorming van het koolzuurgas loopt de druk in de fles sterk op: tot zo'n 6 atmosfeer (ca. vier maal de druk in normale autoband!). Bezinksel Bij deze gisting in de fles vormt zich bezinksel dat uit de fles moet worden verwijderd, voordat deze naar de consu ment kan gaan. De fles wordt hiertoe horizontaal in rekken ('pupitres') geplaatst. Om de andere dag worden daarop de flessen door een 'remueur' licht geschud, een achtste slag gedraaid en iets meer ondersteboven gezet. Het gevolg is dat het bezinksel langzamerhand in de hals van de fles terecht komt en uiteindelijk - wanneer de fles helemaal onderstebo- V .1- 1 .'"1 .1' Op woensdag 3 september a.s. start de Volksdansvereniging „PRIDINl" weer met het nieuwe dansseizoen. Onder leiding van gediplomeerde dans- leidsters worden o.a. Joegoslavische, Roemeense, Bulgaarse, Turkse, Griek se, Israëlische en Amerikaanse dansen aangeleerd. Er wordt gedanst in de „Nieuwe Hoe ve". Dit is de openbare school in „Boekenstein". Op de woensdagavond wordt er door drie'groepen gedanst nl. tienergroep leeftijd 12-16 jaar van 18.30 uur tot 19.30 uur. beginners leeftijd 16 jaar en ouder van 19.30 uur tot 21.00 uur. gevorderden leeftijd 16 jaar en ouder van 21.00 uur tot 22.30 uur. Wij beginnen het seizoen met een kennismakingsavond op 3 september a.s. om 20.00 uur. Wij nodigen alle leden en belangstellenden uit om op deze avond te komen. Tevens is er volksdansen voor een kindergroep, leeftijd 8 tot 12 jaar, die op de woensdag- of donderdagmiddag gaat dansen. Nieuwe leden zijn van harte welkom, verdere informatie kan ingewonnen worden bij: Mieke Meijer, tel. 335592; Joan Dirkson, tel. 336538; Corry Lan- gereis, tel. 333034. met de vermelding 'Rondleidingen Champagnekelders 1981' - schriftelijk worden aangevraagd bij: Comité Inter- professionnel du Vin de Champagne, Raamweg 43, 2596 HN Den Haag. De folder wordt dan kosteloos toegezonden. Bosrijk In de Champagnestreek komen niet alleen de wijnliefhebbers aan hun trek ken. Het gebied is een uitloper van de Ardennen en behoort dan ook tot de meest bosrijke gebieden van Frankrijk. Uniek voor de Champagne zij de 'Faux', een aan de beuk verwante boomsoort waarvan de stammetjes en takken zich grillig omhoogkronkelen. Ook op historisch gebied biedt de streek een keur aan bezienswaardigheden. De 'Slag aan de Marne' werd in de Eerste Wereloorlog gedeeltelijk hier gestreden, maar ook in een verder verleden heeft de geschiedenis zijn sporen in dit wijn gebied achtergelaten. Ook talloze andere - vriendelijker - monumenten nodigen echter uit tot een bezichtiging. Wereldberoemd is de kathedraal van 'Notre-Dame' in Reims, met de bouw waarvan in 1211 werd begonnen en waar een eeuw lang onafgebroken aan werd doorgewerkt. In de kathedraal werden de Franse koningen gekroond en kreeg de goddelijke opdracht van Jeanne d'Arc zijn hoogtepunt. De bezienswaardigheden van de streek en het unieke karakter dat de Champag ne als wijnbouwgebied bezit, maken het de bezoeker mogelijk om tijdens zijn vakantiereis even op adem te komen: oog in oog met de eeuwen en met een sprankelende glas champagne in de hand. Op de wijnhellingen moet het hele jaar hard worden gewerkt. Het is alleen dankzij de maximale inspanning van de wijnboer dat zo ver naar het noorden nog druiven van een zo uitzonderlijke kwaliteit kunnen worden gekweekt. Toch is de koesterende zorg waarmee de Champagneboer zijn wijnstokken om geeft slechts één van de factorem die de kwaliteit van de champagne bepalen; een kwaliteit die zo hoog is dat men de champagne wel de 'Koning der Wijnen' noemt. WctteRjke bepalingen Alles wat met de produktie van cham pagne te maken heeft, is omgeven met wettelijke bepalingen, die vooral tot doel hebben de kwaliteit van de wijn op het hoogst denkbare niveau te houden. Bij de oogst - die meestal in september plaatsvindt - mogen bijvoorbeeld alleen gezonde, niet beschadigde druiven tot champagne worden verwerkt. Alle tros sen worden daarom letterlijk 'nageplo zen' en alle druiven die niet aan de eisen voldoen, worden eruit geknipt. Nadat de druiven zijn geperst - hetgeen heel snel moet gebeuren, omdat anders de schillen van de veelal blauwe druiven het sap rood zouden kleuren - laat met de most in vaten, kuipen of tanks gisten. Het resultaat is nog geen champagne, maar een gewone, niet-mousserende witte wijn. ven staat - op de onderkant van de kurk belandt. De hals van de fles wordt vervolgens in een pekeloplossing van 20 graden onder nul gedompeld, waarbij een klein beetje champagne bevriest. Vervolgens wordt de fles ontkurkt: door de druk schiet het ijsklompje uit de fles en drijft daarbij alle bezinksel voor zich uit. De fles wordt daarna bijgevuld terwijl tevens een hoeveelhe d suiker wordt toegevoegd al naar gelang het type champagne dat men wil produceren: Brut (droog), Sec (iets zoet) of Demi-Sec (zoet). Wanneer de fles vervolgens van een nieuwe kurk,' etiket en andere aankle ding is voorzien, is hij - na nog een korte rustpauze - gereed om te worden ver kocht. Sinds de oogst is dan gemiddeld zo'n driejaar verstreken. Rondleidingen Bezoekers aan de Champagnestreek kunnen de geboorte van de belletjes van nabij aanschouwer). Een groot aantal champagnehuizen heeft zijn wijnkelders opengesteld voor het publiek; de - gratis rondleidingen die deze champagnehui zen aanbieden, worden in een aantal gevallen afgesloten met het drinken van een glas champagne 'van het huis'. Een folder met namen en adressen van de betrokken champagnehuizen, die tijdstippen van de rondleidingen en de talen waarin uitleg wordt gegeven, kan - Op de komende Internationale Meubel beurs Utrecht '81 zal de Nederlandse ontwerpers Groep Peter Heuvelmans een aanzet geven voor het wereld kast- stapel-record. Op 45m2 standruimte (nr. 4166) herrijst 's werelds hoogste kast in de Bernhardhal: 6.52 m hoog, 2.10 m breed en 84 cm diep. Voor deze stunt heeft de ontwerper gebruik ge maakt van het eigen ontwerp kastpro- gramma Kasbah, dat door Ums-Pastoe verleden jaar op de markt is gebracht. Door de weinige moduulmaten en de vele mogelijkheden, ook om te stapelen, leent dit kastprogramma zich bijzonder goed voor multifunktionele toe passingen, dus ook voor dit soort "grap pen". De Groep Peter Heuvelmans is bij het ontwerp van de toren uitgegaan van 28 kastelementen die zijn opgebouwd uit elementen met 45 kap van 105 cm. hoog, 84 cm breed en 42 cm. diep. Alle kasten zijn standaard elementen. De achterliggende gedachte van de ontwerper om de hoogste kast van de wereld te kreëeren is eigenlijk tweeledig geweest. Ten eerste wil hij aandacht krijgen voor het Kasbah ontwerp en het feit dan deze kastelementen zich gemak kelijk laten stapelen. Ten tweede wil hij met de 6.52 meter hoge kast een vermelding krijgen in het bekende Guinness Book of Records. Daar staat op interieur gebied een aantal records in, maar geen enkele heeft betrekking op kasten. Het boek kent wel het grootste bed; het zwaarste bed; de grootste stoel; de duurste stoel; het grootste gordijn; de langste tafel; de langste sofa en het duurste Meubel. De Groep Peter Heuvelmans hoop met deze aanzet andere fabrikanten te stimuleren het record te breken waar door een soort wedstrijd ontstaat die de kreativiteit ten goede komt en die internationale beurzen een extra aan trekkingskracht kunnen geven. De Nederlandse vertegenwoordiger van de Engelse uitgever van Het Guinness Book of Records, uitgeverij Luitingh te Laren, zal door de Koninklijke Neder- Wie vanuit Heiloo de Zeeweg afrijdt en aan het einde daarvan een klein stukje 25 meter links gaat en vervolgens weer rechts, komt op de Tijdverdrijfs- laan. Aan deze laan bevindt zich een nieuw, jong tuincentrum dat geleid wordt door het echtpaar Piet en Joke Ory. Het is een grote kwekerij, 7000 m2, en wie z'n tijd nuttig wil verdrijven en zich graag met tuinieren bezig houdt kan hier z'n hart ophalen. Er is een ruim aanbod, eigenlijk van alles, en tegen scherpe prijzen. Opvallend is de mooie sortering heide, in veel mooie kleurschakeringen, de rozenliefhebbers onder U, kunnen nu al de verschillende soorten gaan be kijken want alles staat nu volop in bloei, wilt U ze vast meenemen, omdat U er zo'n mooi plekje voor hebt dan kan dit want alle rozen zijn opgepot er is een groot aanbod van vaste planten, veel bijzondere, maar ook de boomkwekerij mag er zijn, het mooie hiervan is dat de bomen ter plaatse gekweekt zijn, dus wind en zee bestendig. Piet Ory zijn vader was bollenkweker, van hem is het land vorig jaar December overgenomen en begon Piet voor zichzelf en Piet doet alles op het gebied van aanleg en onderhoud van tuinen, op de kwekerij wordt hij dapper ter zijde gestaan door zijn vrouw Joke, die verspeent, stekt, pot op, wiedt, snoeit etc. bovendien kweekt ze droogbloemen waar ze zelf stukken in boeketten van maakt. Het opzetten van een kwekerij vereist heel veel werk en tijd. In December werd er een grote kas geplaatst, deze moest ruimte bieden aan de zomerbloemen die ingezaaid moesten worden. Eigenlijk is het nu pas zover dat met de verkoop begonnen kan worden. U kunt hier alles voor uw tuin vinden, ook tegels, betonelementen enz. en een keuze uit ruim 300 soorten vaste plan ten. De naam „de Bleek" is afkomstig van een wasserij die daar vroeger in de buurt stond. Wie z'n tijd nuttig wil verdrijven moet eens een kijkje gaan nemen in kwekerij de Bleek aan de Tijdverdrijfslaan in Egmond aan de Hoef. landse Jaarbeurs worden uitgenodigd om zelf de hoogste kast te komen bekijken. Het Kasbah kastenprogram- rna is door de Groep Peter Heuvelmans in 1976 ontworpen als reaktie op de massale wandkasten, die de markt lange tijd beheersten. In 1977 is het ontwerp beschermd en in 1980 is het door Ums-Pastoe in produk tie genomen. Voor de vervaardiging is gebruik gemaakt van het vrij nieuwe ■plaatmateriaal fibre board, dat zich rechstreeks laat frezen, spuiten of op ahdere manieren laat afwerken. Mede door de weinige modulen en de vele mogelijkheden is er een goedkoper, multifunktioneel produkt ontstaan dat tijdens de gehele gang van fabrikant tot konsument eenvoudiger te behandelen en te bedienen is. Ook deze kostenbesparende faktoren worden in deze tijd van ekonomische teruggang door de ontwerper als zeer wezenlijk ervaren. De bezoeker aan de komende Inter nationale Meubelbeurs '81, die van maandag 7 september tot en met zondag 13 september in alle hallen van de Jaarbeurs te Utrecht gehouden worden, zal niet om 's werelds hoogste kast heenkunnen, al was het alleen maar omdat de uniforme standhoogte van de beurshallen "slechts" 2.75 meter is. De openingstijden van de Internationale Meubelbeurs 1981 zijn: Maandag 7 september tot en met vrijdag 11 september (alleen toegankelijk voor vakgenoten) van 10.00 - 18.00 uur. Zaterdag 12 september van 10.00- 18.00 uur. Zondag 13 september van 10.00 - 16.00 uur. Zaterdag 12 en zondag 13 september is de Meubelbeurs toegankelijk voor het publiek. Tuinmeubelen en kussen sets-restant 20% korting. Tuincentrum Heiloo, Hoo- geweg 69, tel. 02205-1262. Te koop: Vouwcaravan, bil lijke prijs. Glorie, v. Catsstr. 19, Heiloo, tel. 335699, na 17 uur. Ook voor houtworm- en boktorverdelging en conser vering naar Meubel"loger(j" Blankhout, houtreinigers, Heiloo. Nieuw receptuur met garan tie. Tel. 072-333432. Ook in woonruimtes. FRANK VINK SMAAKMAKER IN DE FORESTERSWINST OP DSS Maakt Frank Vink als honkbalpitcher van De Foresters al een sterk seizoen door, in de lichtwedstrijd tegen de kampioenskandidaat DSS in het Haar lemse honkbalwalhalla reserveerde hij de absolute hoofdrol voor zichzelf. Met zijn medespelers werd in 8 innings een 15-3 ovrwinning binnengehaald, waar op niets af te dingen valt en waar mede de andere kampioenskandidaat ABC, die enkele weken eerder óók al door de Foresters werd gedeklasseerd, met instemming getuige is geweest. Zijn de kampioensadfspiraties van De Foresters al aan het begin van het sei zoen 1981 aan gruzelementen ge slagen, de Heilooenaren spelen al en kele weken met enorme aanvalskracht op winst. Je zou kunnen zeggen, dat de Foresterstrein in 1981 te laat in beweging is gekomen. In de wedstrijd tegen DSS werden de ■eerste twee innings slordig afgewerkt waardoor DSS een 2-0 voorsprong kon nemen. Wellicht werkte de glamour van de schijnwerpers en het gravel, waarop eens hele grote honkballers stonden, wat verlammend. In de derde inning mocht René Nanne het eerste tegenpunt voor de Foresters scoren na honkslagen van o.a. Ron Houtenbos. De aanval op de DSS-po- sitie was massaal geopend en waarbij Frank Vink met 2 driehonkslagen en 2 normale honkslagen en een velders- keuze een opmerkelijke slagkracht toonde. Met 3 zelf-gescoorde runs en 4 binnengeslagen teamgenoten bracht Vink fleur aan de Foresters aanval, die met nog eens 12 honkslagen de schrik van DSS was geworden. Frank Vink leidde de Foresters-ver- dediging daarnaast met vaste hand. Zeven man werden met drieslag naar de dugout gedreven en bij de tot standkoming van 10 andere DSS-nul- len was Vink direkt betrokken. Geen enkele maal behoefde een vrije loop te worden weggegeven en slechts 3 honk slagen konden de DSS-ers plaatsen. Toen eenmaal duidelijk was dat van De Foresters zowel de verdediging als de aanval voortreffelijk georganiseerd was, was DSS een geslagen ploeg. Te vergeefs werden 3 DSS-pitchcrs „ver sleten". Toen in de 8e inning het kruitdamp was opgestegen waren de Heilooenaren met 3-15 onbereikbaar geworden. Een 30-tal meegekomen Foresters-fans ondergingen een magnifieke honkbalavond, met kwali- teitsspel en een zegevierende Frank Vink als een stralende ster. Wedstrijdverloop: DSS 11 1 0 0 0 0 0 3 Foresters 00512214 15 Slagprestaties: Frank Vink, 0,800; Dolf Treurniet, 0,750; Werner Asberg, 0,600; F. v. Oostendorp (DSS), 0,500. Werpcijfers: Frank Vink (For.), 7-0-3 met 3 ft.; B. Koedijk cs (DSS), 9-3-16 met 3 ft. Met ingang van maandag 17 augustus a.s. vangen de lessen weer aan. Er is niets veranderd dus de aanvangs- uren zijn als voor de vakantie. Het Bestuur. Een bericht aan onze leden over enige wijzigingen in het lesrooster. MEN NEME HIER GOEDE NOTITIE VAN! Bij de dames géén veranderingen. Kleuters: 4 jr. za. 9.30-10.30: Kerkak- kers, mevr. H. R. Graas. 5,6 jr. za 10.30-11.30: Kerkakkers, mevr. H. R. Graas. 4, 5, 6 jr. wo. 13.45-14.45: Burenweg, Mej. S. Jegen Jongens: 6-9 jr. ma. 17.00-18.00: Sch. Hondsb. laan, Mevr. H. R. Graas. 9-12 jr. ma. 18.00-19.00: Sch. Hondsb laan, Mevr. H. R. Graas. Meisjes: 6-9 jr. ma. 16.00-17.00: Burenweg, Mej. T. Jegen. 9-12 jr. ma. 17.00-18.00: Burenweg, Mej. T. Jegen. 6, 7 jr. di. 16.00-17.00 Kerkakkers, Mej. T. Jegen. 8, 9 jr. di. 17.00-18.00: Kerkakkers, Mej. T. Jegen. 10, 11 jr. di. 18.00-19.00: Kerkakkers, Mej. T. Jegen. 12-16 jr. di. 19.00-20.00; Kerkakkers (tijdelijk tot 1-12, ook het groepje van mevr. Warmer) Mej. T. Jegen. 8-12 jr. wo. 18.30-19.30 Kerkakkers: Mevr. H. R. Graas. 6-8 jr. do. 16.00-17.00: Sch. Hondsb. laan: Mej. T. Jegen. 9-11 jr. do. 17.00-18.00: Sch. Hondsb. laan: Mej. T. Jegen. Kernploeg do. 18.00-19.00: Schuine Hondsb.laan: Mej. T. Jegen. 12 jr. e.o. 19.00-20.00 Sch. Hondsb. laan: Mej. T. Jegen. Voor diegenen, die alsnog belangstel ling hebben om mee te doen met een cursus jazz-gymnastiek van 10 lessen, te beginnen op donderdag 3 september a.s. is het zaak zich snel op te geven! En wel vóór 18 augustus a.s. Inlichtingen en opgave bij het secreta riaat: Mevr. C. A. Groot, Trompenburg 32, Heiloo, tel. 072-333319. PONYCLUB HEILOO E.O. De ponyclub organiseert mede in sa menwerking met de Landelijke Rij - vereniging Heiloo een groots Concours Hippique. Op 15 en 16 augustus 1981 mogen zij op hun terreinen aan de Venne- watersweg te Heiloo rond 220 pony- ruiters ontmoeten en de volgende dag, zondag, ruim 170 paarden. Beide dagen kan men volop genieten van de befaamde ruitersport. Dressuur, mede 'gelet op de inschrijvingen zeker van hoog niveau. Springen voor pony- ruiters over een zeer fraai opgezet parcours. Klavertje drie, waarbij drie vrijwel identieke pony's samen in draf, galop en stap hun kunnen moeten tonen. Verwacht mag worden dat zaterdag in de middagpauze de tijd opgevuld zal worden door de mini-majorettes van Heiloo. Ook zondag is het programma druk gevuld. Naast dressuur en springen kunt U ook genieten van een wedstrijd in mennen. Altijd zeer spektakulair. De toegang tot dit evenement is voor beide dagen gratis. Aan het eind van beide dagen wordt de middag afgesloten met een grootse parade van alle deelnemers, waarna dan tevèns de prijsuitreiking plaats vindt. Wij kunnen U zeker aanbevelen deze grootse show eens van dichtbij te ko men bekijken. U bent van harte wel kom. HEILOOER BRIDGECLUB Uitslagen donderdag 6 augustus 1981: Groen NZ 1. hr. Berkman-mw. v. Duin 60.83 2. heren v. Exter-Knegt 49.17 mw. v.d. Goot-hr. Löhr 49.17 OW 1heren Koster-Tamminga 65.83 2. hr./mw. Maas 50.83 3. hr./mw. Groeneveld 45.84 Grijs NZ 1. dames Kromhout-Weehuizen 60.62 2. hr.' Bader-mw. Zwart 55.00 3. dames Stark-Vreeswijk 50.63 OW 1heren de Wit-v.d.Zijden 60.00 2. heren Kroonen-Roelofs 54.37 3. dames Hoff-Koster 53.75 Vanaf deze week donderdag zijn we weer in het Open Huis, dus 13 augustus voor de eerste keer. Ook de volgende week spelen we nog niet op dinsdag, maar alleen op donderdag. Zodra het aantal aanmeldingen groter wordt, schakelen we ook de dinsdag weer in. Onveranderd kunnen leden, die mee willen doen, zich opgeven vóór woens dagavond 9 uur bij mw. Klerk (tel. 33 43 68), of v.d. Zijden, (tel. 33 16 76). Daar kan men zich ook bij verhindering afmelden. Nog even aan dacht voor de ledenvergadering begin september: kandidaten voor bestuur en kommissies kunt U opgeven aan on ze sekretaris, de heer P.A. v.d. Vlies, Sluyswydt 8, tel. 33 31 41 Mede dank zij uw spontane bijdrage, in welke vorm dan ook, kon ik in 1979 op 9 september, een Handboogschiettoer- nooi organiseren op een van de velden van het H.S.V. complex in Heiloo. Deze „Kennemerronde" werd dank zij het fraaie weer en de vele gulle giften een groot sukses en we spraken af dat er weer zo'n toernooi voor gehandicapten en validen tesamen gehouden moest worden in 1980. Door alle drukte voorafgaande aan de Olympische Spelen voor Gehandicapten in Arnhem en de te korte tijd daarna om nog iets van de grond te krijgen, is dat echter niet gelukt. Dit jaar evenwel zal er weer zo'n toernooi worden geschoten en wel op zaterdag 15 augustus a.s., op het veld van de groothandel VEN aan de Laanenderweg in Alkmaar, even ten zuiden van de Vuilverbranding en het gebouw van de P.T.T. Omdat ik mij ditmaal heb kunnen verzekeren van de financiële hulp van een „sponsor!', behoef ik nu niet bij u aan te kloppen om steun. Omdat echter uw aller spontaneïteit toen ik U vroeg mij in 1979 wél te steunen mij nog onuitwisbaar in het geheugen is gegrift, meende ik er goed aan te doen u persoonlijk weer een uitnodiging te sturen. Ik heb weer een aantal gehandicapte boogschutters uit geheel Nederland naar Alkmaar weten te lokken, waar onder ook weer een aantal Olympische schutters, deelnemers aan de Stoke Mandeville Games van 1981 en een flinke deelname van valide sportbroe- ders en zusters, groot en klein. Evenals in 1979 zal de wedstrijd een „Kennemerronde" zijn, 108 pijlen ver deeld over de afstanden 70, 60 en 50 meter. De wedstrijd zal beginnen om 10.30 uur en eindigen om 16.30 uur. Omstreeks 13.00 uur zal de vereniging „De Duitse Herder" uit Alkmaar een demonstratie „pakwerk" door herders verzorgen. Ik hoop dat ik U op 15 augustus mag begroeten op ons veld aan de Laanen derweg, achterin de Boekelermeer, vlak voor de Leeghwaterbrug. Freek Ris Kennemerstraatweg 363 1851 ND Heiloo. In ochtend-naaiclubje zijn nog plaatsen vrij. Heeft U interesse? Tel. 332322 (na 18 uur). Gevr.: zelfst. hulp in de huish. voor 2 ocht. p.w. van 9-11 uur. Tel. 331387 Heiloo T.k.: Crème trouwjapon mt. 36/38 met hoed en hoepel, in Hoorn gedragen. Tel. 02518-53420. T.k.gevr.: Woning te Heiloo ±f 300.000,— v.o.n. Br. o.n. 31, aan adm. Uit kijkpost, postbus 68, Heiloo. Tuinmeubelen en kussen sets-restant 20% korting. Tuincentrum Heiloo, Hoo- geweg 69, tel. 02205-1262. T.k. Vespa damesbrommer, b.j. '76 100,Inlichtin gen: J. Brugman, Middelhof 21, Heiloo, tel. 072-334814. Gevr.: Hulp i.d. huish. lx per 14 dagen op dinsdagoch tend. Te koop: Slaapbank, modern,/500,-. Tel. 072- 335551. T.k.: groene grenen kast, br. 1.20, h. 1.90 m. Ronde eiken eetkamertafel, diam. 1 meter. Tel. 02205-1774. Gevr.: Huish. hulp voor de donderdag 4 uur. Tel. 072-335392. Peuterklas van mevr. Visser heeft weer enkele plaatsen vrij. Tel. 330775. Tuinmeubelen en kussen- sets-restant 20% korting. Tuincentrum Heiloo, Hoo- geweg 69, tel. 02205-1262. Franse conversatielessen voor uw volgende vakantie. In groepjes of privé: beg. - halfgev. - gev. Div. tijden mogelijk. Ink: 072-330344. T.k,a.: Vrieskist 500 liter. Tel. 072-334855. T.k.: Ford Taunus GXL 2300 6 cil. b.j. '71, motor '76 pr. n.o.t.k. Tel. na 18 uur: 072-337409 (vragen naar hr. Morsch). T.h. gevr. voor jong stel: woonr. of zomerh. voor per manente bew. in Heiloo of omg. Tel, na 18 uur: 072- 337409 (vragen naar heer Morsch). Te huur gevraagd: kamer/ slaapkamer voor man 46 jr. b.b.h.h. Tel. 072-114913. Te koop: Vauxhall Viva Es tate 1972. Motor goed. T.e.a.b. Bayershoffweg 17, Heiloo, tel. 336360. Gevr.: kleine auto in goede conditie v.a. 1977. Tel. 072- 337039. Heerlijk bruin met onze 10- daagse zonnekuur. Kennemerstraatweg 349, Heiloo, tel. 072-331147. Teken- en schilderles op dinsdagavond van 19.30- 21.30 uur. Tel. 330775. T.k.a.: 1 2-pers. ledikant, 2 nachtk., 1 kaptafel, 1 3-drs. linnenk. laqué, 1 bielzen ta fel, 1 reiswieg (pr. n.o.t.k.). Tel. 072-333709 na 18 uur. T.k.: Jongens sportfiets, 8 j. Merk: Motobecane. Tel. 072-332830. Pontiac Sunbird (klein mo del Amerikaan). Bouwjaar: 1979, km-stand: 31.000 km. Nieuwe banden, radio-cass.- rec., nw. uitlaat. Nw.prijs 23.000,— nu 11.000,— wegens vertr. naar buiten land. Nijverheidsweg 23, Heiloo, tel. 072-334223. 15-delige Standaard Ency clopedie samengesteld door Uitgeverij Spectrum en Uit geverij Standaard. Volledig in kleur gedrukt. Norm. prijs 1567,50 nu voor slechts 400,Het for maat per boek is 30x23 cm en 3V2 cm dik. Nu zolang de voorraad strekt. U kunt bestellen onder tel.- nr. 072-334223. De bestel lingen worden op volgorde van binnenkomst geleverd. U kunt ook langs komen. Boekhandel Interboek B.V. Nijverheidsweg 23, Heiloo. Vrijdagavond koopavond tot 9 uur. Zaterdag ook geopend. Gitaarles, klassiek en mo dern. Telefoon 334063. Tuinmeubelen en kussen sets-restant 20% korting. Tuincentrum Heiloo, Hoo- geweg 69, tel. 02205-1262. Te koop: "Shopperframe", weg wegens verhuizing. Uiterste prijs 100,—. Na 18 uur: 02208-6724. Gevraagd: Winkelmeisje 18 jaar. Aanm. liefst na 18 uur: E. Stet, Heerenweg 252, Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 7