RADIO BAKKER directe hulp aan kinderen in nood Dit is/doet terre des hommes er wachten nog vele kinderen op U Met onze NIEUWE TV VERHUUR SERVICE "Jeugd is de mooiste leeftijd" Alle produkten zijn gebaseerd op nis Vre Hoe is 't met uw licht? Heeft U goed zicht? Kennemerstraatweg 255 - Heiloo - Tel. 072-330262 terre des hommes De nieuwe betrouwbare prive-huur methode voor zorgeloos en voordelig kleuren-TV kij ken. Morgen al kunt u het zien in briljante kleu ren. Geen koop. Geen aanbetaling. Maar wel volledig privé kijkplezier met volle garantie en splinternieuwe apparatuur! Kom kijken en laat u vrijblijvend informeren Landelijke aktie: gastouders gezocht voor een jaar )P ZOEK NAAR AARDIGE MENSEN BI REVOLUTIONAIRE OMMEKEER U krijgt- een splinternieuwe kleuren-TV naar keuze in huis. U heeft nooit onderhouds- of reparatiekosten. U betaalt slechts een voorde lig huurbedrag (zonder huur verhoging). U krijgt na 3 jaar weer een geheel nieuw toestel. Apparaat kan tussentijds gekocht worden. De eenvoud van de methode UITKIJKPOST Elk jaar ruilen zo'n 50 buitenlanse tieners hun ouders voor een jaartje met sen nieuwe (hollandse) vader en/of moeder, nieuwe broers, zusters, nieuwe kamer, nieuwe school, nieuwe taal: Made in Holland. De organisatie die dit mogelijk maakt, AFS, zoekt elk jaar aardige mensen die best eens een jaartje een ander kind (erbij) willen. AFS Inerkulturele Jongerenuitwisseling, kortweg AFS, is een organisatie die al vanaf 1947 in wel 60 verschillende landen uitwisselingsprogramma's orga niseert voor jonge mensen van 16 tot 18 jaar. Deze organisatie, aangesloten bij AFS International Intercultural Pro grams Inc. te New York en tevens lid van de European Federation for Intercultu ral Learning te Antwerpen, heeft haar kantoor in Amsterdam. Vanuit dit kantoor worden elk jaar zo'n 100 jonge lui naar gastgezinnen in het buitenland uitgezonden, terwijl er ook elk jaa» zo'n 50 buitenlanders scholieren bij ons logeren. Waarom Waarom deze uitwisseling, vroegen we aan Irene Appelo, koördinator van het Amsterdamse AFS-kantoor: 'Omdat het voor ieder mens zo ontzettend goed is es in een andere situatie te leven. In een ander gezin. Dat verbreedt je gezichts veld, en daar heb je in je latere leven alleen maar plezier van. Je wordt er zelfs erg veel wijzer van als je een jaar lang woont en leeft in een andere kuituur... je hebt eventjes andere ouders, je krijgt nieuwe vrienden, je leert er een taal bij die je anders nooit zo gemakkelijk zou leren.' De stichters van AFS (de organisatie bestaat al sinds 1914) hadden als motto: Vrede, Vriendschap en Begrip. Is dat nog steeds geldig voor de huidige AFSers? 'Jazeker.' zegt Irene ernstig. 'Maar de doelstellingen zijn door de jaren heen wel wat verdiept, onder andere door vormingsaktiviteiten in te bouwen. Onze studenten zijn vaak net klaar met hun schoolopleiding. De wereld staat voor ze open. Erg veel jongeren willen vandaag de dag reizen, iets van de wereld zien. Nou, dat kan op deze unieke manier met AFS. Want dan leren ze pas écht een land kennen. Wij zorgen ervoor dat ze een jaar, of twee maanden, in een gastgezin worden opgenomen, dat ze naar een school kunnen, dat ze alles meemaken wat ze als lid van het gezin maar mee kunnen maken.' Wie wordt uitgezonden 'Alle uit te zenden jongelui moeten tussen de 16 en 18 jaar zijn. Ze hoeven beslist niet reuze goede cijfers te hebben, maar ze moeten wél beschikken over een goed aanpassingsvermogen en ze moeten natuurlijk een jaartje van huis weg kunnen. Je begrijpt dat heimwee een lastige eigenschap zal zijn voor een uitwisselingsstudent!' En niet alleen voor de student en de gastfamilie, want het betekent voor AFS veel zorgen en kosten om een student vervroegd naar het ouderlijk huis terug te sturen. Daarom worden alle aanmeldingen ook heel zorgvuldig getest en bekeken. Er worden huisbezoeken afgelegd, uitvoerig met ouders gepraat, met leraren op school, en weekenden georganiseerd. 'We willen een zo nauwkeurig mogelijk beeld krijgen van onze uitwisselingsstu dent, omdat we aan de hand van al die gegevens een gastgezin moeten zoeken dat het meest bij hem of haar past.' Elk land bepaalt zelf welke studenten worden uitgezonden, waarna de uitvoe rige gegevens naar de verschillende landen worden opgestuurd. Het AFS- kantoor in dat land zoekt dan een passend gastgezin en de student is onder de pannen. Maar zo gemakkelijk als het hier staat gaat het natuurlijk niet. Want in bijn elk land is het aantal beschikbare gastgezin nen kleiner dan het aantal uit te zenden studenten: 'En daarom onze landelijke aktie op zoek naar aardige gastouders,' onderstreept Irene: 'Er moeten toch méér aardige mensen zijn die es een jaar een ander aardig jong mens in huis willen nemen?' Dat dachten wij ook. Informatie bij: Henk Bruins, Uilenstede 164-1184, 1183 An Amsterdam. terre des hommes hulpverlening ter plaatse bij noodsituaties uitzending van artsen, verpleegsters, fysiothera peuten en andere medewer kers operaties en andere medische behandelingen ter plaatse, of indien dit niet mogelijk is, in ziekenhuizen in ons land financiële adoptie of "pleeg ouders op afstand"-program- ma's er wordt/werd gewerkt voor kinderen in/uit Argentinië, Brazilië, Bangladesh, Bolivia, Burundi, Biafra, Cambodja, Congo-Brazzaville, Columbia, Cuba, Egypte, Ethiopië, Gabon, Guatemala, India, Indonesië, Israël, Jordanië, Koerdistan, Libanon, Libië, Kenya, Marokko, Mauritius, Mozambique, Pakistan. Peru, Soedan, Ruwanda, Sierra Leone, Syrië, Suriname, Thailand Tunesië, Turkije, Vietnam, Zaire, Zambia. Volgei het on Wij vi bij IV bestui ophah volgt. Viswe Hoek. Dusse Dusse de Bc de Ke De tw weg e Kerkt Tot z 646900 U kunt alle gewenste informatie krijgen bij Pr. Mariestraat 6a Den Haag tel. 070-637940* of: Heiloo 072-330077 20 jaar hartrevalidatie: Als iemand in de zestiger jaren een hartinfarct kreeg, dan moest hij mins tens zes weken 'plat' liggen. Opzitten, zelfs in bed, was er niet bij en zelf eten al evenmin. Gevoerd werd hij, als een baby, met pap, fijngemalen vlees en groenten. Tot dan toe werd er gedacht dat volledige bedrust ook rust voor het hart betekende. Maar niets is minder waar. Elke minuut pompt het hart of we nu in bed liggen of niet, 5 liter bloed door het lichaam! 1961 In dat jaar schreven enkele Finse artsen in het gezaghebbende 'The American Heart Journal' dat de patiënt met een 'gerust hart' na 3 weken kon opstaan. Artsen worden nogal eens voor conserva tief versleten, maar deze mededeling bracht toch een revolutionaire omme keer teweeg. Het bleek namelijk écht waar te zijn: de patiënt kon veel eerder zijn bed uit komen en hij knapte nog sneller op ook. In dc Scandinavische landen vond deze nieuwe aanpak al vlug haar weg: de patiënt mocht actief aan de gang en zelfs trainen. 1965-1970 In 1965 deed de door de Nederlandse Hartstichting ingestelde revalidatie- commissie de volgende uitspraak: 'dat het niet-meegaan met nieuwe ideeën, ook, misschien zelfs in het bijzonder, voor Nederland geldt'. Niet alleen ambtelijke, nee ook me dische molens malen langzaam en het duurde dan ook nog tot 1970 voor een grote revalidatieproject in Nederland van de grond kwam. In Katwijk, Haren (Gr), Utrecht, Amsterdam en Enschede begonnen toen o.a. met hulp van de Nederlandse hartstichting de eerste hartrevalidatie-afdelingen te draaien. In Katwijk en Haren (Gr.) in revalidatie- inrichtingen, in de overige plaatsen in gewone ziekenhuizen. In die beginperiode ging men er nog van uit dat revalidatie een puur lichamelijke zaak was. De patiënt moest oefenen want daar werd hij lichamelijk sterker van, dus ook zijn hart, dacht men (b.v. door het ontstaan van nieuwe bloed vaten?). Aan veel menselijke en maat schappelijke aspecten werd voorbijge gaan. Lange tijd heeft ook werkhervat ting centraal gestaan bij revalidatie. Dat betekende dat er voor veel mensen geen plaats was in de revalidatieprogram- ma's, omdat deze geheel waren afge stemd op degenen die nog in het bedrijf terug zouden kunnen. Huisvrouwen en ouderen vielen dus al af! 1981 Op dit moment, in 1981, is er een heel nieuwe lijn te bespeuren. De patiënt wordt niet alleen meer door zijn arts begeleid, nee, een heel team houdt zich met hem bezig. Een fysiotherapeut, maatschappelijk werker, diëtiste en mis schien ook wel eens een psycholoog staan tot zijn beschikking. Samen met Ooi oktc de heic schi om sch; maa Opg reta 0221 info het team gaat de patiënt op zoek na® zijn mogelijkheden en zijn beperkingen De partner speelt vanzelfsprekend hiei- bij een belangrijke rol. Hartrevalidatie kan niet alleen werkhervatting be-' tekenen of je weer helemaal in ori voelen, maar ook de angst wegnemen ej weer zin in het leven hebben. Cardioloog en hartchirurg Er is veel gebeurd in die twintig jaar. ki 1961 bijvoorbeeld stonden in het vak tijdschrift 'The American Heart Jou: nal', 9 artikelen - in totaal 80 pagina's- over het hartinfarct. In 1981 staat in het januari-nummer vain hetzelfde blad evenveel over het infarft als in alle nummers van 1961. In 1960 was cardioloog nog een zeldzaam SCF beroep, nu weet bijna iedereen dat h|i HA een hartspecialist is. Het is de arts,< C waarmee de patiënt die een infarct krijgt: pe j meer en meer te maken krijgt in plaalfeyng van de internist, die vroeger alle ziekfetmters van de inwendige organen - dus ook hef' was hart - behandelde. Dez De cardioloog heeft mensenkennis,;eejispm goed oor en een goede stethoscoop kinc nodig. Daarnaast kan hij beschikken1 gen vooral in ziekenhuizen - over wat bijnp vere een overdaad aan apparatuur mag K b worden genoemd. Daarmee is het moge- Lim lijk afwijkingen in het hart vast te stellente 1 en hij kan op die manier zijn collega, ds doo hartchirurg (het specialisme heet off i rc.T cieel: cardio-pulmonale chirurgie!'.""" nauwkeurig vertellen wat de beste aar-' "F. pak van een aantal hartziekten is. wel we combinaties met bestanddelen, Tijc tot nu toe onbekend waren. prij dai Met ULTIMA II verkrijgt u een optir|rsel: verzorgingsresultaat, dat u reedsi korte tijd aan uw huid kunt zien. Unieke crèmes, lotions en oliën zorg boi - reeds na korte tijd - voor een incjii gai gende verfrissing en vernieuwing uw huid. ...komt voor in een bekend toneelstuk van Curt Goetz, de briljante schrijver, acteur en vrouwenkenner. En deze uitspraak is lang niet zo ironisch bedoeld als hij misschien wel mag klinken. Want wat verstaan wij onder het begrip "Jeugd". Is het dan werkelijk alleen de dromerige romantiek op die tere per zikhuid van de lieve 17-jarige? Is het niet evengoed de frisse, natuurlijke vrouwelijkheid van de 25-jarige; de rijpere schoonheid van de 35-jarige en ook de ervaren vrouw boven de 40 die haar "Schwung", Esprit en haar jeugdige activiteit behouden heeft? Jeugd is relatief. vol, eni jeu Wordt elke vrouw tegenwoordig niet gedwongen er jonger uit te zien dan ze in werkelijkheid is, om haar plaats in de maatschappij, in haar beroep en in haar huwelijk te handhaven. Het meest effectieve wapen in deze eeuwigdurende vrouwelijke strijd om waardering en liefde is haar uiterlijk haar figuur haar gewicht en haar huid. Treur niet om de voorbijgegane jaren, maar doe er iets voor, zodat men u deze jaren niet kan aanzien. U heeft alleen de wil nodig om dagelijks een paar minuten uit te trekken voor uw schoonheidsverzorging, met een cos metica programma waarvan de exclusi viteit overeenkomt met uw persoonlijke stijl. U houdt van het buitengewone, het pretentieuze. De dingen, waarmee u zich omringt zijn ontstaan uit uw per soonlijke smaak. Daarom zult u, spe ciaal bij beslissingen die met uw schoonheid te maken hebben, slechts het meest exclusieve kiezen. De wereldberoemde REVLON laborato ria hebben dit "exclusieve" gecreëerd: DE CLASSIC TREATMENT COLLECTION VAN ULTIMA II HET BEGRIP SCHOONHEID Schoonheid is in de ware zin van het woord voor iedereen verschillend. Daarom heeft REVLON uw uiterlijk tot zijn doelstelling gemaakt. MET ULTIMA II Deze unieke verzorgingsserie is het re sultaat van de meest moderne, bioche mische onderzoekingen. Met ULTIMA II werd de hoogste graad m de wetenschappelijke kennis bereikt. vsch jeu nei nie Het ULTIMA II PLAN biedt drie belatitdai rijke voordelen: ln leder verzorgingsprogramma is te ye] afgerond geheel. De toepassin e ldit ha te. Cu sqe u T zo: Vc 't vri eenvoudig. De individuele verzorging Want voor uw huid kiest u uw ciale verzorgingsprogramma Wetenschappelijk bewezen resultaten De aantoonbare werking van ULTIMA II programma werd na jaren van onderzoek wetenschap, 'lijk bewezen. Met de ULTIMA II COLLECTIE REVLON u graag bewijzen hoe jonn eigenlijk bent. Bewijs het ook uzelf!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 12