VERENIGINGS NIEUWS E PORT en SPEL 1 >3 ag te an r- k. KATHOLIEKE BOND VOOR OUDEREN GOEDE RESULTATEN IN AUTOSPORT MEDE DANKZIJ STEF VISSER NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN zaterdag 26 september bustocht GOED COMPETITIE-EINDE VOOR TRIAS Woensdag 16 september koffieochtend Klaverjassen minui T tffILOO WIJKVERENIGING PLAN OOST Kursussen Fietstassen nuttig en onmisbaar CARAVAN CAMPING RAI UITGEBREID MET TENTEN. 2 SEPTEMBER 1981 jl l KIJKPOST dBEU^ I De vakanties zijn zo ongeveer voorbij, een nieuw verenigings seizoen breekt weer aan. Het bestuur van bo- rengenoemde bond, wekt de leden op, om de wekelijkse soosmiddag ee*is te bezoeken. Alhoewel er geen klagen bestaat int verband met de opkomst, willen wij deze middag bij u allen nog eens in herinnering brengen. Leden van de bond houdt de 16de, dinsdagmiddag vrij. Ook de leden die de soos nog nooit bezocht hebben, breek er eens een middag uit, en gaat eens kennis maken met de leden. Het zal u heus wel bevallen. U kunt er kaarten, biljarten, en er zijn ook nog gezelschapsspelen. Mag het be stuur wederom op uw opkomst reke nen. Tot ziens dan dinsdag van 1 tot 5 uur op de Past, van Muijenweg no. 10 (Brunogebouw). W.A.O. - A.A.W. BELANGEN VERENIGING HEILOO A.s. maandagmorgen 7 september te 9.00 uur start onze eerste contact- morgen van het seizoen '81-'82. Wij hopen dat zoveel mogelijk leden en ekomstige leden dit seizoen de weg naar het 'Trefpunt', Westerweg 294, kunnen vinden, om een partijtje te biljarten, te kaarten of zomaar onder een kop koffie van gedachten te wis selen. Op 18 augustus j.l. zijn we met een aan tal leden van onze vereniging op excur sie geweest naar het energiecentrum E.C.N. te Petten; het was een ge slaagde dag er was een goede uitleg over de diverse soorten energie-opwek king en de daarbij behorende veilig heidsaspecten. Op een nog nader te bepalen datum zal er wederom zo'n excursie zijn voor die leden die er interesse voor hebben. Op donderdagmiddag te 14.00 uur be ginnen de biljartwedstrijden van onze biljartclub Tikkie-terug, dat is dus 3 september a.s. Op 12 september a.s. is in de Vest te Alkmaar i.v.m. het internationale jaar van gehandicapten, vanaf 10.00 uur een manifestatie. Er is wederom een viswedstrijd op dinsdag 15 septem ber te 14.00 uur, verdere mededelingen hierover worden in de soos doorge geven. Tot ziens a.s. maandag morgen in het Trefpunt. Het Bestuur. den. :rs, Tijdens de voorwedstrijden voor de Grand Prix hebben de door Stef Visser geprepareerde Sportcars weer een be langrijke rol gespeeld. Deze maal was er sterke concurrentie uit ï:het buitenland, de race was er een, voor 'het „Euro "-kampioenschap. Huub Vermeulen trainde als tweede snelste na eerst de tegenslag te hebben gehad van een langzaam leeg lopende band. Ros de Giaxa was zesde, de motor die de vorige wedstrijd zo goed liep, ge droeg zich nu aanmerkelijk minder. Voor de wedstrijd werd hieraan uiter aard nog hard gewerkt. Na de start wisten Huub en Ros samen binnen drie seconden 100 meter weg te komen van hun internationale achter volgers. De voorsprong werd te niet gedaan, omdat de wedstrijd afgevlagd werd wegens een geweldig oliespoor veroor zaakt door een defecte auto. Na de herstart (in de oude volgorde) herhaalde Ros het huzarenstuk om weer binnen drie ronden bij Huub te zitten en samen weg te komen. Weer was alle inspanning voor niets want er werd een „pacecar" de baan opgestuurd vanwege een aantal na^st de ..baan gekomen wagens in het scheivlak, de snelste bocht in het circuit, im Vermeulen reageerde het snelst na et verdwijnen van de pacecar en pakte de kop, achtervolgd door Huub Ver meulen en Ros de Giaxa. nNa een verbeten strijd werd Jim Ver- Imeulen teruggehaald en werd er gefinisht met als resultaat: 1. Ros de Geaxa, 2. Jim Vermeulen, 3. Huub Vermeulen. |De buitenlanders hadden het nakijken, snelste van hen was de Zweed Hans [Edvinton (7e). KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE AFDELING HEILOO De mooiste tuinen van Heiloo De Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde heeft de keuring van alle voortuinen in Heiloo afgesloten voor dit seizoen. Er zijn prijzen toegekend voor de beste resultaten op het gebied van algemene indruk, bloeirijkheid en onderhoud. In de 9 mooiste tuinen staat een bordje ERE KLASSE, dat is liefhebberswerk van de bovenste plank, verheven boven ie dere competitie van le, 2e of 3e prijs, gaat u zelf maar kijken: F. L. van Ginkel, Reet. Frederik- laan 26; J. Burgering, Heerenweg 141; J. W. F. Göbel, Wilgenlaan 9; C. 'klooster, de Vang 8, H. Roodhart, Ze- venhuizerlaan 4; H. J. de Vries, De Ronge 19; W. J. M. van der Sluis, het Vierkant 3; G. van Dillewijn, Ken- nemerstraatweg 512; F. Moolenaar, Gertoomsakker 13. Alle voortuinen werden dit jaar 3 x gekeurd (voorjaar, zomer en na zomer). Op onderstaande adressen werden bordjes geplaatst. Alle prijswinnaars proficiat! Prijsuitreiking op de eerst volgende ledenavond, u krijgt daar van bericht. Klassieke tuinen: le prijs: J. van Weert, de Blinken- laan 27; 2e prijs: G. C. van Vliet, Pot- gieterweg 35, 3e prijs: H. G. Menk- horst, de Vang 17. Heide tuinen: le prijs: J. H. Boukens, Obriglaan 21; 2e prijs: J. W. Brinkhuis, de Ronge 14; 3e prijs: J. Kuiper, Heerenweg 167. Vas te-plantentuin: le prijs: A. I. van den Berg, Baten burg 184; 2e prijs: A. Happe, Kenne- merstraatweg 379; 3e prijs: B. Morsch, Sandecamplaan 20. Omamententuin j le prijs: J. M. Bontje, Westerweg 38; 2e prijs: niet toegekend; 3e prijs: C. Oly jr., Kennemerstraatweg 258. Overige tuinen: le prijs: J. Verberne, Middelhof 57; 2e prijs: N. J. de Ruyter, Potgieter- weg 3.7; 3e prijs: K. Nap, Romplaan 12. Alle le prijswinnaars promoveren voor komend jaar naar de ERE-KLAS SEen het is een kunst om daar in te blijven! FEDERATIEVE VROUWENRAAD Voor het komende najaar heeft de Federatieve Vrouwenraad te Heiloo (een overkoepeling van 10 vrouwen organisaties) weer verschillende kur- sussen op het programma staan, waar voor u zich nu al kunt opgeven. Voor .deze,, kursus is bij de gemeente sub sidie aangevraagd en verleend. worden hierdoor in staat gesteld zich van hun eigen situatie bewust te wor den en daar dan konklusies uit te trek ken De kursus zal gehouden worden ge durende 10 achtereenvolgende weken en begint op dinsdagmorgen 22 sept. a.s. van 9.15-11.30 uur. Vanaf 27 okt. zal de kursus op de dins dagmiddag plaatsvinden en wel van 13.30-15.30 uur. Plaats: het "Open Huis" te Heiloo. Er komen vier hoofdonderwerpen aan de orde: discussie-techniek, vrouw en politiek, vrouw en welzijn en ver anderingen in de samenleving. De kur sus wordt georganiseerd in samen werking met de Federatieve Vrouwen Raad Noord Holland. De kosten bedragen 40,- per deel neemster voor de gehele kursus. BROOD PLASTIEKEN MAKEN Voor een klein aantal deelneemsters (in huiskamerverband) wordt de mo gelijkheid geboden met brooddeeg te leren werken. Het maken van het juiste deeg, het vormen, versieren en het bakken, leert u in 4 ochtenden. De kosten van deze kursus bedragen 5,-- per ochtend. We beginnen op dinsdagmorgen 8 sept. a.s. te 9.30 uur bij mevr. Klaver, Commandeurslaan 17, te Heiloo. Verdere inlichtingen en aanmeldingen voor elk van de bovengenoemde kur- sussen bij: mevr. D. Wiedemeijer, tel. 332751; mevr. T. Egas, tel. 331555; mevr. W. Vogel, tel. 331220. HET NEDERLANDSE RODE KRUIS ONDERAFDELING: SPEEL-O-THEEK Voor de regio: Alkmaar, Akersloot, Castricum, Egmond Heiloo en Limmen. KURSUS "SAMEN DENKEN, SA MEN PRATEN" Vanaf dinsdag 3 november a.s. wordt de kursus "samen denken, samen pra ten" gehouden, één keer per week ge durende 5 achtereenvolgende weken, 's morgens van 9.15-11.30 uur in "Het Open Huis" te Heiloo. Deze ochtenden zijn bedoeld voor vrou wen die nog nooit aan dergelijke bij eenkomsten hebben deelgenomen en met elkaar willep nadenken en praten over vragen die hen aangaan en die in grote lijnen betrekking hebben op vrouw, gezin en samenleving. Het hoofddoel van de kursus is meer durf en zelfvertrouwen te krijgen om in een groep naar voren te komen. De onderwerpen worden aan de orde gesteld d.m.v. oefeningen in spreken, luisteren, waarnemen, verslag uit brengen. De kursus wordt georganiseerd in sa menwerking met de Stichting Cultu rele Raad Noord Holland. De kosten bedragen 25,- per persoon voor de hele kursus. VHOM - KURSUS De letters VHOM betekenen: Vrouwen Heroriënteren zich op de Maatschap pij. De kursus is bedoeld voor vrouwen die vervolgonderwijs hebben genoten of zij, die op andere wijze gelijkwaar dige kennis hebben verworven. Vrou wen, die gedurende een korte of lange re tijd niet aktief hebben deelgenomen aan het maatschappelijk gebeuren. ieubel 1RGIN Speel-o-Theek-Nieuws: Nu de natuur zich weer bijna in het herfstkleed gaat steken en de dagen kort en donker worden, dromen wij van onze warme besloten gemeenschap pen; waarin we spelende onze tijd kun nen doorbrengen. Eén droom is wer kelijkheid geworden, want wat wij beogen is warmte te brengen in de hartjes van de gehandicapte kinderen; d.m.v. het uitlenen van bijzonder kwalitatief en aangepast speelgoed aan hen. ■Elk kind moet kunnen spelen, en wel omdat het spel een onmisbare factor is in hun motorische, zintuigelijke en sociale ontwikkeling: dit geldt even eens voor het gehandicapte kind. Wij vrijwilligers van het Rode Kruis, afd. SpeeLo-theek, te Heiloo, stellen ons ten doel. met belangeloze inzet, de ouders en opvoeders van: gees telijk-, zintuigelijk-, lichamelijk ge handicapten en langdurige zieke kin deren, alsmede oudere geestelijk ge handicapten te ruggesteunen, schra gen, en op onze eigen manier van doen, behulpzaam te zijn. Overigens moeten wij zper sterk rekening houden met de z.g. functie-leeftijd en met de handi cap van de kinderen. Aangepast speelgoed kan een be langrijke bijdrage leveren aan de geestelijk en lichamelijke ontwikkeling van het kind en aan de integratie in de samenleving en naar het gezon de kind toé. Omdat de Speel-o-theek beschikt over een grote variëteit aan speelgoed, kan het kind, in kleine stap jes worden begeleid. Speelmateriaal dat in de winkels niet tekoop is wordt door specialisten binnen onze groep vervaardigd. Veel acties werden reeds t.g.v. de Speel-o-theek gevoerd; door leiding, ouders en kinderen van enkele scho len, ook door verenigingen, andere instellingen en/of particuliere perso nen. De financiële resultaten hiervan waren niet onbelangrijk, allen die aan dit werk hun medewerking hebben ver leend zijn we heel veel dank verschul digd. Och, het gaat ons nu niet zó direct om het geld, dat hebben we nu éénmaal voor het voortbestaan van de Speel-o-theek nodig. Met merendeel van de ouders kan mis schien zelf wel speelgoed voor hun kinderen kopen, maar het gaat om het speciale-specifieke en prettige contact, dat wij met hen mogen onderhouden. Dit levensgevoel dienen we blijvend in ons te koesteren en tot volle was dom laten komen. Binnen onze groep fungeren enkele dames en heren als voorlichters, op uw verzoek komen zij u nog méér en bétere informatie verstrekken; op scho len zijn ze - bij de kinderen - reeds welkome gasten. Gedurende de openingstijden van de Speel-o-theek bent u van harte welkom, maar voor groepen dient u van te vo ren een afspraak te maken. Al dit bovengenoemde betekent te vens dat we uw steun niet kunnen mis sen, met uw hulp mogen en kunnen wij ons mooie werk blijven doen en mede daarom durven wij een beroep op u doen om, ons werk financieel te blij ven ondersteunen. Uw stortingen voor dit doel zien wij met de meeste hartelijke dank tege moet, op onze bank rekening nummer 65.10.61.830, bij de Ned. Midden- standsbank te Heiloo; of op het postgi ronummer van de bank, doch dan op de girokaart vermelden: t.g.v. de Speel-o-theek te Heiloo, bankre kening nummer 65.10.61.830. Het post giro nummer van de bank is: 17410. De Speel-o-theek is gevestigd in het Wijkgebouw van de Kruisvereniging, Holleweg 94, te Heiloo. De openingstijden zijn: Vrijdagavonds van 19.00-21.00 uur. Zaterdagochtend van 10.00-12.00 uur. In eerste instantie kunt u voor inlichtin gen terecht bij de voorzitter de heer J. Ortelee, Droonecampstraat 9, 1851 TH Heiloo, tel. 072-331415. Huisvrouwengymnastiek. Op maandagochtend van 10.30-11.30 uur in het Open Huis. Lerares Mw. van Rijn. Raam we ven Op dinsdagochtend 1 x per 14 dagen van 9.30-11.30 uur. Lerares Mw. J. Bikker-Breugem. Tien lessen, eerste les 13 oktober. Bankzaken De heer Van Kempen, direkteur van de Rabobank te Heiloo, wil deze cur sus weer geven op de donderdagmidda gen 5, 12 en 19 november van 13.45- 15.30 uur. Huidverzorging, voorjaar 1982. Tuincursus, voorjaar 1982. Anders eten Gezien de grote belangstelling en het behoud van het kooklokaal in de voor malige huishoudschool kunnen we d e cursus "Anders eten" herhalen. Dit zal een ochtendcursus worden in fe bruari of maart 1982. Onderwerpen: Hoe kan je natuurlijker eten? Wat is er op dat gebied te koop en waar? Hoe maak je het klaar? Kan het zonder vlees? Dit alles in 6 lessen van 2Vi uur. Door een gezonde voeding op een ver antwoorde manier vermageren. Onder leiding van een diëtiste 10 theo retische lessen van 1 uur. Maximaal 8 a 10 cursisten. Kosten 7,50 per uur per persoon. Gaarne zo snel mogelijk opgeven als u hiervoor belangstelling heeft. Wilt u meer weten, of zich opgeven voor deze cursussen dan kunt u contact opnemen met Mw. N. v.d. Maas- Dubois, Groot Barlaken 1, tel. 330311 of met Mw. A. Bikker-Zwijnenburg, Op de Wieken 4, tel. 330867. Hierbij nodigen wij u uit om op dinsdag, 15 september in de zaal van de Gereformeerde kerk aan de Noorder geeststraat de eerste bijeenkomst voor het seizoen 1981-1982 bij te wonen, die om 20 uur zal beginnen. De toegangsprijs voor deze avond voor niet leden bedraagt ƒ3,- exl. koffie. Hieronder vast een beknopt overzicht van de aktiviteiten voor het komende seizoen. reiscommissie Ook op dinsdag 15 september maken we een fietstocht naar De Rijp. Daar gaan we o.a. een uur varen. We vertrek ken om 9 uur vanaf de brandweerkazer ne. Wilt u zich hiervoor zo spoedig mogelijk opgeven. Woensdagavond 14 oktober brengen we een bezoek aan de vuilverbranding in Alkmaar. Er kunnen zich hiervoor 20 dames opgeven. Ook weer vertrek vanaf de brandweerkazerne om 7 uur per fiets. Opgave tot 10 oktober. 10 November gaan we naar de Zuivel- keuken in Leidschendam. Van 10.30 uur - 12.30 uur wordt er een algemene demonstratie gegeven en van de resulta ten daarvan mag geproef worden. De kosten zijn 25,-. Tot 24 oktober kunt u zich opgeven bij de reiscommis sie mw. J. Driehuis, tel. 333661 of mw. A. Zwart, tel. 334042. cursussen Hindelooper schilderen voor gevorder den o.l.v. Riet Brost begint op 16 september om 9.30 uur in het „Open Huis" 4 lessen, éénmaal in de veertien dagen. Meenemen: alle verf benodigdheden van de beginnerscursus. Kosten 23,- plus 5,- materiaal. 'Schilderen o.l.v. de heer Gras. Begindata 21 september om 13.30 uur in het „Open Huis". Voor de beginners: meenemen, schets boek potlood en gum. Kosten 46,- 10 lessen. Deze en bovengenoemde cursus zijn volgeboekt. Staphorster stiptechniek en stenen schilderen. Niet op donderdag, maar dinsdag 6, 18, 20, 27 oktober, van 9.30 uur - 11.30 uur. Kosten 16,- excl. zaalhuur. Werken met brooddeeg (o.a. voor de kerstboom) en kerstkaarten maken (sja bloon druk) op dinsdag 3, 10, 17, 24 november van 9.30 uur - 11.30 uur. Kosten: zie bovengenoemde cursus. Engelse cursussen voor gevorderden. Aanvang oktober, maandagmorgen van 9 uur - 10.15 uur en van 10.15 uur - 11.30 uur. Ook met een cursus Engels voor begin ners willen we in oktober van start gaan. Opgeven en inlichtingen bij: Trineke Hartog, Wilgenlaan 7, tel. 331986, of Nelly van Leeuwen, van Catsstraat 35, tel. 333973. FRANSE CONVERSATIE: wordt ge geven iedere donderdagochtend (het hele seizoen) van 9-10 uur of 10-11 uur. Misschien wordt plan Oost nog eens klein Parijs? Kosten 5,- voor leden, 6,50 voor niet-leden, incl. koffie. Deze lessen worden gegeven door Nico le Elten. Met JAZZBALLET wordt gestart op maandagmiddag 7 september in ons nieuwverworven wijkgebouw aan de Laan van Zeeman. U ziet er komt van alles en in de toekomst nog meer leuke dingen, zoals Hindeloper schilderen, schilderen en tekenen, keramiek. Wij hebben er enorm veel zin in, U ook? Iedereen, die te veel of te grote planten heeft en er vanaf wil, kan deze voor het clubhuis bestemd, brengen bij Klaaske Hoffmann, Poortweijdt 5. Wij hopen hiermee ons clubhuis wat op te vrolijken. U kunt alvast een kijkje komen nemen, hoe de werkzaamheden vorderen en mocht u zin hebben om mee te helpen, dan kan dat ook. Tot ziens in het clubhuis. Wilt u aan een of meer kursussen meedoen dan kunt u zich opgeven vóór .15 september a.s. en wel bij: Atie van Hooff, De Laghe Weijdt 36, tel. 331528 of Dtluf v.d.Kolk, Pauw- weijdt 6, tel. 335785. Werkgroep kursussen. Dagtocht per bus naar Noordwijk aan Zee, de Braasemermeer en Vogelpark Avifauna. Vanuit Heiloo rijden we langs binnen wegen naar Noordwijk aan Zee, waar we koffie drinken. We vervolgen onze tocht en maken een rondvaart over de Braasemermeer. En...deze 10e! bustocht gaan we vieren met een feestelijk diner! Als „iedereen" mee gaat wordt het vast een gezellige dag. Na het diner rijden we naar het Vogelpark Avifauna. U kunt hier net zoveel lopen of zitten als u zelf wilt en theedrinken in het gezellige restaurant, alvorens we terugrijden naar Heiloo. De kosten van deze bustocht zijn: 47,50 per persoon voor leden. 52,50 per persoon voor niet-leden. Hierbij inbegrepen: koffie met gebak, rondvaart over de Braasemermeer, feestdiner én bezoek aan Vogelpark Avifauna. Vertrek 8.15 uur van het parkeerterrein t.o. „de Spar", terug' ongeveer 18.30 uur. Wilt u zich vóór 12 september opgeven? Familie Bies, tel. 333914. De Laghe Weijdt 50. Ans Leijenaar, tel. 333905. Groot Barlaken 2. BASKETBAL KOMPETITIE START WEER De Heilooer Basketbalvereniging Flashing Heiloo start a.s. zaterdag 5 (Amsterdam) 20.350 p. en Holland (Leiden) met 20.235 punten, de overige ploegen bleven onder de grens van 20.000. Aangezien de eerste twee wed strijden door veel tegenslag beneden de september haar kompetitie weer. De 6 maat waren gebleven moest in de thans spelende teams spelen dan hun eindstand met een 8e plaats genoegen eerste thuiswedstrijd in sporthal het worden genomen. Vennewater. Konden bij de senioren de twee heren- overwinning in Leiden werd in teams en het d;amesteam gehandhaafd ijke mate bijgedragen door Ro- worden, bij de jeugd blijkt basketbal Huiberts die met 55.12 meter zijn een steeds populairdere sport te wor- persoonlijk record op het speerwerpen den. Naast de daar al langer meedraai- mgt ve]g meters verbeterde. Persoonlij- ende teams1, t.w het jongens-kadetten- beste taties waren er 0ok voor team (14-16jaar) en het jongens-jum- Rentenaar met 20L5 op de 800 orenteam (16-18 jaar), start Flashing Arn.Jan Bakker op de 400 m. dit jaar de kompetitie ook met een horden met 53 3 en Voor de debuterende jongens-adspirantenteam (12-14 jaar). Gerard BoQn dg 15(x) m in 4 n 5. Voorts komen naar alle waarschijn- laatstgenoemde afstand bewees lijkheid vanaf volgende maand ook nog H£rman Admiraal met 4.11.7 na een een tweede jongens-juniorenteam en langdurige biessure in snel tempo op een meisjes-juniorenteam (15-18 jaar) in de komende kompetitie uit. Een ieder die geïnteresseerd is in deze boeiende sport is te allen tijde welkom bij de trainingen, alwaar men wordt geïnstrueerd in basketbalonderdelen variërend van lay-up's tot verdedi gingssystemen. De trainingsavonden zijn: Maandag (Driestal). 18.30-19.30 u, iongens-jun.; 19.30-20.45 u, dames- sen en meisjes-jun.; 20.45-22.00 u, reren-sen. Woensdag (Schuine Hondsboss.), 19.00-20.00 u, jongens-kad.; 20.00- >1.00 u, vrij uur. /rijdag (Schuine Hondsboss.), 20.00- M .00 u, jongens-adsp. (wordt mogelijk ;en uur vervroegd). foor verdere informatie kan men zich wenden tot: L. Hollander, Werkendelslaan 2 te Heiloo, tel. 072-33 61 73. De Trias-ploegen hebben de atletiek- competitie 1981 goed kunnen afsluiten. De heren deden dat op het Leidse kunststof met een uitstekende overwin ning met 20.419 punten, voor ATOS weg te zijn naar zijn oude niveau. Naast de overwinning als ploeg waren er individuele overwinningen voor Guus Huizing op de 100 meter in 10.9 sec. en voor Fons Weyers bij het polshoog met 3.80 m. Van goed gehalte waren de lange loopnummers met 5000 meter tijden van 15.12.6 en 15.43.2 voor resp. Dirk ten Bruggecate en Joop Smit en de 9.53.8 van Stef Meyer op de 3000 meter steeple. De TRIAS-dames behielden in Krom menie hun goede plaats in de competi tiestand en hebben zich geplaatst voor de finale op 20 september. Er vielen ook hier een aantal goede prestaties te noteren zoals b.v. de 2.21.7 van Marian Dubbeld op de 800 meter, waarmee ze haar beste prestatie verbeterde. Voor veel pynten zorgde ook nu Jolanda Burkels met haar 15.5 sec. op de 100 m. horden en de 1.65 m. hoog. Op de werpnummers kwamen vooral Jolande Zijl en Hannie Jongejan goed voor de dag met resp. 38.42 m. met de discus en 36.82 m. met de speer. Onvermeld mogen ook niet blijven de tijden op de 400 m. n.l. 62.1 voor Jolanda Kragten en 62.5 voor Mary van Doorn, vooral van laatstgenoemde een uitstekende verrichting. Na het succes van de laatste koffieoch tend in mei, willen we dit seizoen ook met een ochtend midgetgolven begin nen. We vertrekken, (op de fiets, eventueel gaat er een auto mee), om 10 uur vanaf het huis van mevrouw Corrie Groot, Hofdijkweg 34, tel. 331065. Prijs: 1,50 voor leden, 2,50 voor niet-leden. (Inclusief de koffie, die we „ergens onderweg" drinken). Juist als u nog niet eerder aan onze koffieochtenden deelnam is dit een fijne gelegenheid om eens mee te doen. Tot ziens! Vanaf vrijdag 4 september is er weer iedere eerste vrijdag van de maand klaverjassen. We beginnen om 20.00 uur en eindigen na drie rondes van twaalf spellen om 23.00 uur. Ook als u nog niet eerder kennis maakte met deze avonden, maar wel zin hebt in een avondje klaverjassen of het wilt leren, komt u dan eens kijken, ledereen is welkom! Plaats: Ons eigen wijkgebouw! (Voor malige St. Christoffel kleuterschool aan de Laan van Zeeman). Prijs: leden 2,-, niet-leden 3,-. (Met koffie). Werkgroep aktiviteiten voor Volwassenen. Pauline Roelofs [4\ was de 100.000e bezoeker van het Baafje. In aanwezigheid van wethouder Dekker en de heer Bijkerk werd zij in de bloemetjes gezet en kreeg tevens een zwemabonnement voor het volgende seizoen. "HET GOEDE DOEL" IN DE BUK Zaterdagavond kan men in de Buk ge nieten van de Utrechtse groep "Het goede doel". Deze zesmans formatie staat voor popmuziek van internationa le klasseOp Nederlandse teksten. De muziek die de jongens brengen is afwisselend, fris, eigentijds, stuwend, rolijk en lekker. ortom: "Hoe gekker, hoe lekker"! e show die ze brengen is als het le en zelf: prikkelend, swingend, leuk, Agressief en om te huilen. Rond zanger, tekstschrijver Henk Westbroek for- eerde Henk Temming, pianist en omponist, een uitstekende band. lasgitarist Dennis Ringeling is se- ert lente 1980 bij "Het goede doel", ij heeft het zeer naar zijn zin tussen e rest van de jongens van uiteen lopend allooi. Hans Boosman die zich uitleeft achter de drums is ook al weer enige tijd bij de groep en zegt alleen: "Het goede doel" barst los. Na enige jaren bassist te zijn ge weest in een Amsterdamse formatie komt nu de jongste en bovendien niet- Utrechter Ronald Jongeneel. Hij heeft zich helemaal geïnstalleerd achter piano, orgel en synthesizer. Mede-oprichter Sander van Merk zal zaterdagavond een uitgebreid ska- la aan gitaarsounds laren horen die je niet meteen zal vergeten. De hechte samenleving tussen de jon gens heeft als resultaat dat zij een uitstekend repertoire ten gehore bren gen die zeker de moeite waard is om te beluisteren. Zaterdagavond 21.30 uur zal hun show beginnen, dus zorg datje erbij bent. Hop Hop - pop! CURSUSSEN NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Mogelijkheid voor deelname staat nog open voor de hier volgende cursussen: Engelse conversatie Op donderdagochtend van 10.00-11.00 uur. Lerares Mw. Schaffer, eerste les 18 september. Engelse conversatie met grammatica Op donderdagmiddag van 13.30- 14.30 uur. Lerares Mw. Bruijnjé. Hier gaat het om een nieuw te vormen groepje dat alleen door kan gaan bij voldoende deelname. Franse conversatie voor gevorderden Op dinsdagochtend van 10.30-11.30 uur. Lerares Mw. Wittebrood. Er begint schot in te komen en daarbij bedoel ik dan: ons clubhuis. Wij willen gaan starten met de volgende kursussen en wel: Vegetarisch koken;voorlopig nóg in de Agnesschool. In verband met stijgende prijzen zijn daarom ook de kosten iets verhoogd, wel jammer, maar niets aan te doen. Ria Bos geeft de lessen. BRIDGEN: gegeven door de heer J. Löhr. BANKZAKEN: dit wordt gegeven door een directeur van een bank en gaat over allerhande onderwerpen, waar iedereen toch wel geïnteresseerd in is, met begeleiding van dia's. Kosten 5,- incl. koffie. POPPEN MAKEN: dit willen wij gaan doen met mevr. Draaisma. Toen zo'n anderhalve eeuw geleden de eerste fietsen op de weg kwamen, waren het aanvankelijk alleen middelen voor sportbeoefening. Het was een hele kunst om op de toen nog onhandige vehikels vooruit te komen. Dat veranderde toen langs een weg van vele experimenten de fiets steeds beter bruikbaar werd en betekenis kreeg als meer algemeen vervoermiddel voor verplaatsing over korte en lange afstand. Velen kregen de beschikking over een eigen fiets en de fiets werd al gauw ook een pakezel voor het vervoeren van lasten. Dat was ook goed mogelijk, want de fiets bleek ijzersterk te zijn. Om de mogelijkheden breder uit te buiten werden zelfs speciale transportfietsen gebouwd en weer later bakfietsen, die zelfs bij verhuizingen nuttige diensten bewezen. Transport fietsen en bakfietsen zijn er nog steeds en krijgen de laatste jaren weer wat meer aandacht. De fiets voor dagelijks ge bruik heeft in de loop van de jaren een minder zware uitvoering gekregen en er kwamen ook steeds lichtere fietsen, waarbij minder nadruk wordt gelegd op de mogelijkheid veel bagage te kunnen meenemen. Nog steeds zijn de meeste fietsen in standaarduitvoering voorzien van een bagagedrager met snelbinder, omdat iedereen altijd wel wat mee te nemen heeft als hij op de fiets stapt. Het blijft opmerkelijk hoeveel je op een fiets -ook wel op een lichtgewicht fiets- aan volume kunt meenemen. Proeven die hiermee genomen worden bewijzen dat steeds weer. Je moet het wel goed doen. Het bepakken van een fiets moet je echter wel goed doen om de fiets zo goed mogelijk berijdbaar te houden. Dat spreekt wel haast vanzelf, al wordt er te vaak weinig over nagedacht. Je moet ervoor zorgen dat de fiets goed in balans blijft en dat -vraagt om een evenwichtige verdeling van de lasten die je vervoert. Het is niet voor niets dat er bagagedra gers boven voor- en achterwiel bestaan. Een voordrager kan op vrijwel iedere fiets worden aangebracht en dat is erg gemakkelijk omdat je dan verdeeld over voorwiel en achterwiel bagage kunt vervoeren. Als je het gewicht weloverwo gen verdeelt, blijft de fiets goed in balans. Voor voordragers bestaan overigens ook speciale draadrekjes en draadmandjes en die zijn erg nuttig bij het doen van dagelijkse boodschappen. Een bijkomend voordeel is dat je als fietser dan ook zicht hebt op de inkopen, die je hebt gedaan en met zo'n afneem baar draadmandje kun je ook gaan winkelen. Voor achterdragers bestaan zogenaamde bagagedragerverbreders, waardoor bijvoorbeeld een kratje bier kan worden vervoerd. Fietstassen in maten, soorten, materialen. Bijzonder bruikbaar en heel vaak on misbaar zijn fietstassen. Wat je ver voeren moet kun je dan goed opbergen en ook beschermen tegen stof en even tuele regen. Fietstassen bestaan al heel lang en hebben in de loop van vele jaren hun waarde bewezen. Er is op dit gebied wel erg veel veranderd. Vroeger werden fietstassen bijvoorbeeld overwegend ge maakt van zwaar en stug canvas, zeil doek en soortgelijk materiaal. Derge lijke tassen zijn er nog steeds, maar zijn voor een groot dëel verdrongen door lichter materiaal. De komst van nylon betekende ook voor fietstassen een kleine revolutie. Het voordeel van het lichte materiaal is natuurlijk het lichte gewicht, maar omdat dit materiaal soepel is, gaat het bepakken ook gemak kelijker en kun je vaak veel meer in dit soort tassen kwijt. Er kan ook onder scheid worden gemaakt naar de plaats die de tas op de fiets krijgt. Zo zijn er tassen speciaal voor de achterbagage drager en voor de voordrager; tassen naast de voorvork; tassen die aan het stuur worden bevestigd, soms voorzien van een kaart-etui aan de bovenzijde, zodat je bij een fietstocht de route gemakkelijk kunt aflezen; zadeltassen van zeer uiteenlopende afmetingen en -net als vroeger- tassen die aan de horizontale stang van een fiets van het zogenoemde herenmodel kunnen wor den bevestigd. Voor de dragers bestaan dubbele tassen en ook afzonderlijk tassen (afpaktassen) die aan weerszijden van de drager kunnen worden gehaakt. Met zo'n compleet assortiment fietstas sen kun je van je fiets weer een pak-ezel maken. Je kunt op die manier onvoor stelbaar veel op de fiets meenemen en dat zonder de berijdbaarheid en stabili teit van de fiets noemenswaard te verstoren. Belangrijk voor de vakantie en bjj tochten. Die grote keuze aan fietstassen is vooral ook belangrijk bij het maken van grote fietstochten en bij een fietsvakantie. Je moet dan vaak heel wat volume meene men en zo dat je er geen last van hebt. Deskundigen hebben uitgerekend dat 45 kilo bagage voor een normale toerfiets het maximum is als daarbij de bagage gelijkmatig links en rechts is verdeeld en de belastingsverhouding vóór en achter respectievelijk 1/3 en 2/3 is. Neem je alleen achterop bagage mee dan geldt 25 kilo als maximum. Bij lichter gebouwde sport fietsen moet hel gewicht aanzien lijk worden beperkt. Als maximum-ge- wicht aan bagage moet dan aan 12 kilo worden gedacht en dan ook weer zoeken naar een evenwichtige verdeling van het totale gewicht aan bagage. Heel veel informatie en goede tips over de vele soorten fietstassen, waar je vooral op moet letten en hoe je tassen op verant woorde wijze kunt bepakken is te vinden in het boekje 'Goede raad op fiets tochten', verschenen in de serie 'Fietso- theek'. Door overmaking van 6.40 op postgirorekening nr. 234567 is dit werk- lijk zeer nuttige consumentenboekje aan te vragen bij de stichting: fiets! in Amsterdam. Hierin staan ook heel veel andere soorten tips voor het maken van fietstochten of een fietsvakantie. Hoe je bijvoorbeeld routes uitzet, welke kaarten en gidsen je daarbij het best kunt gebruiken, hoe je de overnachtings plaatsen moet plannen, voeding onder weg en wat je moet meenemen om jezelf bij pecht onderweg te kunnen helpen. Dat is allemaal erg belangrijk als je echt ongestoord van je fiets wilt genieten. Hoe je allerlei soorten bagage op de juiste wijze kunCmeenemen vormt daar bij een heel belangrijk onderdeel. Op de'Carvan Camping RAI 81 die van 12 tot en met 20 december a.s. in Amsterdam wordt gehouden, zullen voor het eerst ook in groten getale tenten worden geëxposeerd. Bovendien zal een groter aantal kam peerterreinen in Nederland en andere Europese vakantielanden zich op deze tentoonstelling presenteren. De uitbreiding van het expositiepro gramma van deze internationale ten toonstelling van vouw-, toer-, sta- en motorcaravans, bagage- en aanhang wagens en kampeeraccessoires met een belangrijk assortiment tenten, sluit aan op de interesse van het publiek. De autovakantie mag zich nog steeds in een toenemende populariteit verheugen. Vele caravanners gebruiken naast de caravan een tent, b.v. voor het huisves ten van hun kinderen. Daarnaast is er een groeiende belangstelling voor de kampeertent als tijdelijk verblijf tijdens de autovakantie. De tenten die geëxposeerd worden zijn zowel tenten die in combinatie met de caravan worden gebruikt, zoals voorten ten en slaaptenten, als tenten voor de echte kampeerder. Overigens blijft het internationale aan bod van vouw-, toer-, sta- en motorcara vans dat op deze tentoonstelling wordt geëxposeerd, een belangrijke trekker voor de bezoeker. Vorig jaar stonden er meer dan 800 modellen van 120 merken. Bovendien waren er 50 stands met accessoires.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 5