AKERSLOOT EGMOND LIMMEN d'Enterij" de nieuwe sporthal voor Limmen! DE VRIENDSCHAP Grote Klaverjas-drive EDAMMER KAAS GOUDSE KAAS Vereniging Oud-Akersloot overhandigt burgemeester het eerste exemplaar van ,,De groene valck" VOORKOMING MISDRIJVEN Marianne f* Marianne Marianne „DE VEREENIGING" GROTE KLAVERJASDRIVE IN AKERSLOOT Een zaak van de politie èn u. Primeur JEZUS BEWEGING IN EGMOND AAN ZEE ADVIESCOMMISSIE PROVINCIAAL INSTRUMENTENFONDS S. V. VREDEBURG LIMMEN Bridgeclub LIMMEN BADMINTONVERENIGING OPGERICHT IN LIMMEN ANDRE VALKERING IN CAFÉ'T HOEKJE TE LIMMEN EEN FACELIFT VOOR STUIFBERGEN CAFE-BAR-DANCING Kerklaan 18 - Akersloot - Tel. 02513-12866 n Vrijdag 9 oktober met als hoofdprijs een DAMES-of HERENRIJWIEL!!! Deze drive is voor iedereen toegankelijk Aanvang: 8 uur. Henk en Riet Levering. Overjassen en REGEN JASSEN van Werther International topkwaliteit. ROZING HERENMODE, Kerkelaan 8, tel. 072- 331397. Alles op het gebied van Handwerken! Alle Fournituren voor uw zelfmaakmode. Verkoop en reparatie van naaimachines. Ook occasions! Naaldsierkunst VOOR LEKKERE VOORDELIGE en nu ook I ■UITKIJKPOST Vrijdag 2 oktober jongstleden was het burgemeester de Sonnaville die, als perste een exemplaar van „De Groene Valck" in ontvangst mocht nemen. Uit handen van redactielid mevr. A. H. van Elburg-ter Horst werd dit eerste exemplaar onze burgervader aange reikt". De groene Valck" is een perio dieke uitgave van de vereniging „Oud- Akersloot" en ontleent de naam aan een herberg die omstreeks 1650 op de plaats stond waar later de bakkerij van Ab Tijmes was. De voorplaat van het tijdschrift is getekend naar een gravure uit 1650 van J. C. Roêl. Op 2 april 1981 was het zover dat men overging tot de oprich ting van de vereniging „Oud-Aker sloot". De vereniging telt nu reeds meer dan 100 Leden, die al gedeeltelijk opgesplitst zijn in 2 werkgroepen te weten, een werkgroep die zich bezighoudt met archief onderzoek en een groep mensen die zich wijden aan de archeologie. De burgemeester onderstreepte in zijn toespraakje nadrukkelijk dat het tijd schrift op een goed moment is uit gekomen. Wat dit betreft doelt De Sonnaville op een besluit van de Raad dai men bereid is om 30 mille uit te trekken voor het behoud van het Zwarte Kerkje in Zuid-Schermer. Dit besluit werd namelijk in de loop van vorige week genomen. „Oud-Akersloot" heeft reeds een agem da opgesteld voor de komende periode. Zo zal er een lezing worden gehouden door de heer T. Vermeulen over zijn doctoraal-scriptie „Akersloot een zee varend dorp 1547". Ook zal de heer Fasel, rijksarchivaris te Alkmaar een lezing houden. Voorts staan er excursies op het pro gramma naar o.a.: 1. de Abdij van Egmond; 2. Vereniging Oud-Heiloo; 3. Vereniging Oud-Castricum. U wordt over de data van deze aktivitei- ten nog nader ingelicht. Mocht u nu lid willen worden van de vereniging „Oud-Akersloot" dan wordt het eerste exemplaar van „De Groene Valck" u geschonken. Voor niet-leden is het eerste exemplaar tegen betaling van 4,- te verkrijgen bij drogerette J. Zijp en bij Velzeboer. Op vrijdag 9 oktober wordt er in café De Vriendschap te Akersloot voor de tweede keer in dit seizoen een grote klaverjasavond gehouden met tal van schitterende prijzen, met o.a. de hoofd prijs voor deze avond, een prachtige dames of heren rijwiel. Na de eerste drive is het wederom te verwachten dat het ook nu weer op een reuze opkomst uitdraait en dat is ook niet zo verwonderlijk als je de hoofd prijs ziet die beschikbaar wordt gesteld aan degene die op het eind van het seizoen over zeven drive's het meest aantal punten heeft weten te vergaren, die hoofdprijs is namelijk een groot beeld kleurentelevisie. Maar als je niet elke keer kunt komen dan ben je ook van harte welkom en dan ding je mee naar de schitterende dagprijzen. De deelname is voor iedereen toegankelijk waar hij of zij dan ook vandaan komt en de aanvang is gesteld op acht uur en het is aan te raden om op tijd aanwezig te zijn in verband met de grote op komst. Dus de mensen die gezellig willen klaverjassen, die zou ik aan willen raden dm eens naar De Vriendschap in Akersloot te gaan want daar liggen schitterende prijzen op u te wachten. Gevraagd met spoed 'n droge, afgesloten OPSLAGRUIMTE voor meubilair, b.v. garage box, voor 1 jaar. Br.ond.nr. 42 bur.v.d.bl. UITSLAGEN MEERVOGELS HANDBAL H.sen. 1 A/KSV 1-Meerv. 1 10-13 D.sen.l Berdos 1-Meerv. l(gest.) 3-3 H.jun 1 Alcm.Victr. 1-Meerv. 1 4-28 D.jun. 1 Meerv.l -Kr.Tornado 1 12-5 J.adsp.l Meerv.l-SRC 1 7-10 M.adsp. 1 Kr./Tornado 1-Meerv.1 4-8 J.pup.l Meerv.l-CSV2 11-10 M.pup.l Meerv.l-Graftdijk 1 10-0 M.Welp 1 Meerv.l-CSV 1 6-2 Verslag H.sen.1 A/KSV-Meerv. Een goed spelend Meervogels wist van af het begin de bal snel rond te spe len wat direkt al 4 doelpunten Ople verde. Ruststand 2-5 in het voordeel van de Akersloters. Na de rust een beter spelend A/KSV dat Meervogels tot op één punt be naderde. Op het juiste moment speel de Meervogels met vier snelle aanvallen de tegenpartij uit. En nam de punten mee naar huis 10-13. UNIEKE EXPOSITIE IN AKERSLOOT De teken- en schilderstudiekring H.U.l.B. (afkorting voor "het unieke is bepalend") houdt de komende twee weekenden voor de eerste maal een tentoonstelling van eigen werk. Welis waar doen zij dit met enige schroom, omdat 2 jaar (zolang bestaan zij thans als kring) hard werken nog geen ga rantie hoeft te zijn voor het laten zien van kunst met een grote "K" Toch zal het een bijzondere erva ring zijn het tentoongestelde te be kijken, mede dankzij het enthousiasme, waarmede de leden van de kring werken. Hettentoongesteldedaat, zten: ,/Sdieri verfsehilderijen,-fijne pentqkeningep,; aquarellen, fantasierijke crayons, acrylschilderingen en schetsen, deze laatste veelal op de bijeenkomsten ge maakt. De bijeenkomsten worden begeleid door de Akerslootse kunstenaar Hans ten Broeke. De tentoonstelling zal zaterdag 10 oktober a.s. om 11 uur 's morgens geopend worden door de Wethouder van Culturele Zaken van de Gemeente Akersloot: de heer H. J. van Andel. Plaats van deze handeling is het Dorpshuis alwaar de ten toonstelling gedurende 2 weekenden zal worden gehouden. De openingstijden van de tentoonstel ling zijn: Zaterdag 10 okt. van 11.00-17.00 uur. Zondag 11 okt. van 11.00-17.00 uur. Zaterdag 17 okt. van 11.00-17.00 uur. Zondag 18 okt. van 11.00-17.00 uur. NAJAARSBRADERIE 1981 „LAMORAAL VAN EGMONT" Voor het zevende jaar organiseert de muziekvereniging „Lamoraal van Eg- mont" gedurende het weekend van 10 en 11 oktober a.s. de traditionele na- jaarsbraderie in het Dorpshuis te Eg- mond aan de Hoef. Het tot marktplein omgetoverde Dorps huis is ook dit jaar weer het toneel van een gezellige braderie met veel ver tier voor jong en oud. Met tal van attrakties, zoals o.a. het Rad van Avon tuur, Vlotbruggen, T.V. spel, schiet tent, touwtje trekken, ballen gooien, zijn schitterende prijzen te winnen, hetgeen varieert van prachtig speel- i goed tot luxe artikelen, van levens middelen tot huishoudelijke apparaten, etc. etc. Een opmerkelijke prijs is die van de „Lamoraal Schiettent", door het hoogst aantal punten bij elkaar te schie ten, kan men in aanmerking komen voor de hoofdprijs: een rondvlucht van 60 min. voor 2 personen boven Eg- mond. In de textielkraam zijn schitterende koopjes te verkrijgen, waaronder dit ïjaar: j&ponnen, blouses, rokken, pan- j talons, etc. etc. Voor de snuffelaars wordt wederom een aantal speciale kramen ingericht waar diverse twee- dehands artikelen en uiteraard ook boeken te vinden zijn! Mocht U na het spelen, snuffelen, gok- i ken en kopen wat op adem willen ko- ;men, dan is speciaal voor dit doel de „Lamoraal Theetuin" ingericht waar I U onder het genot van een kopje koffie, een glaasje en/of een hapje het geheel nog eens rustig kunt overzien. 1 Gedurende de zaterdagavond neemt „De Kleine Kapel", o.l.v. Martin Wit tebrood, de muzikale verzorging voor jhaar rekening, zodat men een „walsje 'kan draaien" of eens even lekker kan rocken op de zo bekende klanken van ,De Kleine Kapel"!! Rondom het Dorpshuis zorgen tradi tiegetrouw de kermisobjekten van Cock I Braak voor de juiste sfeer en ont- spanning van zowel jong als oud. •Het schijnt dit jaar, evenals voor tgaande jaren, wederom een uiterst ''gezellig weekend te worden tijdens de Najaarsbraderie van „Lamoraal van Egmont" op zaterdag 10 en zondag 11 oktober a.s. in het Dorpshuis te Egmond a/d Hoef. Beide dagen vanaf 14.00 uur geopend. ïgr. Vrijdagmiddag was het zover dat Lim men zijn nieuwe sporthal officieel in gebruik kon nemen. Talrijke genodigden waren hierbij aan wezig. Limmen heeft met de bouw van deze sporthal een „primeur", deze sportak- komodatie is'n.l. van het door Provin ciale Staten vastgestelde meerjarenplan 1980-1985 voor subsidiering van sport hallen „het eerste" projekt, dat gereali seerd is. Dat Limmen de hiervoor genoemde primeur heeft, mag worden toegeschre ven aan de voortvarende aanpak van het gemeentebestuur. De sporthal is 42x20 m„ heeft 4 kleedkamers met de daarbij behorende wasruimten, een bestuurskamer, 2 scheidsrechterskamers een openbaar en een invalidentoilet en een technische ruimte. De naam d'Enterij is ontleend aan het' stuk grond dat vroeger zo heette, en betekent „Levendigheid" Gemeentehuis en sporthal staan op dit stuk grond aan de Middenweg. Nadat de heer D. J. Boon, wethouder van ruimtelijke ordening en bouwzaken en de heer A. J. Hopman, technisch hoofdambtenaar de laatste „gedenk steen hadden gemetseld begaf het gezel schap zich naar boven waar burgemees ter N. A. J. Molhoek een inleidend woord hield. De officiële opening werd echter ver richt door de heer C. J. Korver, gedeputeerde voor o.a. sportzaken. Hij zei: „Aan de realisering van deze projekten, waarmee grote investeringen zijn gemoeid, gaat heel wat vooraf. Tussen mei 1980 toen door de gemeen teraad werd besloten tot de bouw van een ^porthal, tot.de opening, ligt slechts eeit.'periöde van-JlA jaar, daarin is een enbKÖfejhoet'eerheid werk verricht". De heer Korver gaf hierna een uiteenzet ting van het provinciaal sportbeleid. „Aan dit beleid ligt ten grondslag de bevordering van een optimale spreiding van (grote) sportakkomodaties over de provincie, waartoe een aktief en stimu lerend beleid dient te worden gevoerd", en eindigde zijn betoog met zijn waar dering uit te spreken dat het zaalvoet balteam van de 7e afdeling van de griffie, de F.C. „Welzijn" de gelegen heid kreeg tegen een team van Limmen te spelen. „Ik vind dit een voorbeeld, dat door andere gemeenten navolging verdient". Hierna begaf de heer Korver zich naar beneden en moest een bal schoppen in het afgeplakte doel. Na een „glashelder" schot, kwam de naam 4'Enterij te voorschijn. Burgemeester Molhoek schonk de heer Korver als aandenken aan dit gebeuren iets van eigen bodem, een grote doos bollen en een kaasje. Vervolgens ging de burgemeester verder met het voorstellen van het personeel dat in de nieuwe sporthal komt te werken. Beheerster zal worden mevrouw Mein- tje Guyt (C.I.O.S.-leidster) Theo Baltus zal er voor zorgen dat alles er altijd keurig onderhouden uitziet. Het echt paar Bleeker zal de scepter in de kantine gaan zwaaien. Meintje Guyt nam tegelijk de leiding over en kondigde de volgende sprekers aan: De heer J. Bos sprak namens aannemer R. Min en zei: „Wij zijn blij dit karwei weer gefixt te hebben en hopen dat burgemeester Molhoek een tevreden opdrachtgever is". Tevens werden de architect M. C. Clay, de onderaannemer de heer Boon, en de heer Hopman die gedurende de bouw zorgde dat alles op rolletjes liep, be dankt voor de fijne samenwerking en de heer Bos besloot: Wij hopen dat dit gebouw door velen sportief gebruikt zal worden". Vervolgens sprak de heer Bakker van de Limmer sportvereniging en Stichting Algemene Sportbelangen. Hij dankte de vele verenigingen die „in stilte" de helpende hand hadden geboden. Op geestige wijze had de heer Bakker geprobeerd de juiste betekenis van het woord Enterij te vinden en daar zaten leuke vondsten bij. Daar er voor tribunes geen geld meer was, schonk de heer Bakker er een paar, om vast een begin te maken, en vermeldde nog dat de firma G. P. Groot uit Heiloo een basketbaltoren had ge schonken. Hierna sprak de heer Postma, voorzit ter van de Zaalvoetbalbond afdeling Alkmaar en omstreken, zijn gelukwen sen uit: „Wij zijn trots op zo'n mooie sporthal in de buurt". Hij schonk een prachtige trofee, waar d'Enterij mee doen mag wat ze wil, of hangén of beschikbaar stellen voor een goede wedstrijd. Daar de heer J. Rijs niet op tijd aanwezig kon zijn nam de heer Castri- cum spontaan het woord namens ge meenteraad en jeugdraad. „Eigenlijk hebben we onszelf een kadootje gege ven" en gaf 12 hockeysticks kado. Ook een kado kregen degenen die de naam „d'-Enterij"; bedacht hadden een via een prijsvraag/gekozen naam, het waren de heer Kroon (oud wethouder, de heer Aafjes, de familie Koot en de heer Tromp. JOEB EGMOND-BINNEN Zondag 11 oktober Dangerous Power in Joeb te Egmond-Binnén, Dangerous Power bestaat uit Thys Terluin, Bas Stanleyen, sologitaar/zang, Hans Ter luin, drums. Entree/ 5,--. Aanvang 15.00 uur. Woensdag 14 oktober a.s. houdt de Jezus Beweging o.l.v. Lucas en Jenny Goeree een open evangelisatieavond in het OK Gebouw (Bijzaal), Julianastraat 5 in Egmond aan Zee onder het motto „Jezus redt en geneest". Het is eeh avond met samenzang en... prediking en er is gelegenheid voor een persoonlijk gesprek. De aanvang is 20.00 uur. De spreker is evangelist Lucas Goeree. Lucas en Jenny Goeree De gedeputeerde C. J. Korver installeer de dinsdagavond in het Provinciehuis in Haarlem de adviescommissie van het Provinciaal Instrumenten Fonds (P.I.F.), nieuwe stijl. Deze commissie bestaat uit 14 mensen die gedeputeerde staten ter zijde staan bij het beoordelen van de subsidiever zoeken voor de aanschaf van muziekin strumenten. De adviseurs komen uit allerlei sectoren van de muziekwereld. Zij bekijken de aanvragen, praten met de betreffende verenigingen, de keuze van instrumenten door, geven advies over aantallen, merken en kwaliteit. Vertellen hun mening over de opbouw en kwaliteit van het orkest. Zij nodigen bij die gesprekken ook een vertegenwoordiger van de gemeente uit. Dat gebeurt om de gemeente waarin een muziekvereniging zit, erbij te be trekken en indien mogelijk ook mee te laten betalen. Pas als alles tot en met de financiële consequenties is doorgesproken, geeft de commissie advies aan het dagelijks bestuur van de provincie. De heer Korver noemde de taak van de adviescommissie van groot belang. „Het is voor het college onmogelijk om te weten welke ontwikkelingen op dit moment in de muziekwereld aan de gang zijn. Afgelopen maart besloten provinciale staten dat de mogelijkheden om in aanmerking te komen voor geld uit het provinciaal instrumenten fonds, moes ten worden uitgebreid. Tot die tijd konden alleen harmonie- fanfare-orkesten en brassbands een beroep doen op provinciale subsidie bij de aanschaf van instrumenten. KURSUSSEN IN VREDEBURG ln het kader van het jaarprogramma van de kulturele raad Limmen gaan binnenkort in het kultureel centrum Vredeburg een aantal kursussen van start. Maandag 5 oktober a.s. begint de kursus stijldansen voor beginners. Deze kursus omvat 20 lessen op maan dagavond. Er bestaat nog gelegenheid om aan deze kursus deel te nemen. Eveneens op 5 oktober start in de be nedenruimte van Vredeburg de kursus Houtsnijden, o.l.v. de heer Beemster. Voor deze kursus, bestaande uit 7 lessen van 2 uur op maandagavond kunnen eveneens nog enkele mensen worden geplaatst. Ook voor de kursus smalfilmen (start januari (1982) bestaat nog gelegen heid zich aan te melden. Deze kursus is bedoeld voor beginners. Aan de hand van door kursisten meegebracht film pjes wijst de docent b.v. op foutjes, andere mogelijkheden, hoe het beter zou kunnen, etc. Andere door de kultu rele raad te geven kursussen zijn volge boekt. Aanmelding en inlichtingen over genoemde kursussen bij mevr. W.E. Kroone-Roos, Dampegheestlaan 23, tel. 02205-1701. In zijn slotwoord bedankte burgemees ter Molhoek de firma Min nog eens: „Het past een gemeentebestuur hun na zoveel aandrang een eresaluut te bren gen. Ook de heren Hopman en Boon, hebben veel:geduld aan de dag gelegd. Ondanks ons gedram hebben ze een, in deze dagen niet gebruikelijke, inzet getoond,'ze waren dag en nacht aanwe zig". Als technisch snufje werd toen de scheidingswand gedemonstreerd die het mogelijk maakt de zaal in tweeën te delep. Tevens werd nog even de aan dacht gevestigd op het mooie score bord, dat vanuit de regiekamer bedient kan worden. De naam d'Enterij, zal op de uitloop van de hal worden geplaatst, de aan schaf van deze naam werd mogelijk gemaakt door bedragen van de verschil lende verenigingen. Nog diezelfde avond werd de sporthal enthousiast in gebruik genomen en stonden er voor afgelopen weekend en de daarop volgende week veel interes sante wedstrijden op het programma. De vierde ronde der schaakcompetitie beloofde weer een smakelijke pot te worden. Want zowel in de A-groep als in de B-Groep werden enkele toppers gespeeld. Om voor de verandering bij de B-groep te beginnen: Twee ongesla gen spelers R. Boll weg, en J. Bloedjes bonden met elkaar de strijd aan. Dat een remise er niet in zou zitten was van meet af aan duidelijk. Daarom vlochten de twee de ingewikkeldste stellingen ineen, om elkaar op die manier te overtroeven. De laatste en sterkste troef bleek op 't end in handen van R. Boll weg, die door de winst pardoes de kop overnam. In de A-groep gingen J. Admiraal en L. v.Hoek er echt voor „zitten". Traditie getrouw kwam Admiraal in snerpende tijdnood, waarvan Van Hoek, met de zwarte stukken spelende, meesterlijk profiteerde. Als Admiraal gedacht zou hebben: „Wat Karpov tegen Kortsnoj kan, kan ik ook", kwam hij bedrogen uit. Juister zou zijn geweest: „Wat Kortsnoj tegen Karpov kan, kan ik ook!". Van Hoek zwaaide dus uiteindelijk met de scepter, een knappe zege, dat wel, maar wie weet.... wint Kortsnoj toch nog de volgende keer!! Verdere interne uitslagen: Groep A: J. Krijt - G. de Graaf-1-0 A. Duikersloot - G. Hes Zi-Zi W. Bruijnse sr. - P. v.d.Heijdt Vi-Vi R. Wentzel - J. Limmen 1-0 J. Bult - C. Visser Vi-Vi H. Wentzel-D.J. Aafjes 1-0 J. Snip - W. Bruijnse jr. 1-0 O.v.Buuren - A. Holtes Vi-Vi T. Morkus - L. Kiebert 1-0 F. Admiraal - P. Hageman 1-0 P. v.Buuren - B. Kerkhof 1-0 Groep B: R. Levering - O. Sauer 1-0 P. Boersen - A. Kuijpef 1-0 M. Admiraal - J. Segerius V1-V2 J. Eijgelaar - M. Pepping 0-1 M. Vaandrager - M. Biesheuvel 0-1 J. Min - O. Eijgelaar 1-0 R. Hooyboer - B. Rietveld 0-1 M. Schonk - R. Kiebert 1-0 Dinsdag 8 september j.l. is de badmin tonclub „d'Enterij" opgericht. De naam „d'Enterij" is gekozen omdat de nieuwe sporthal aan de Middenweg ons honk zal zijn. Hoewel de ambities in de toekomst verder zullen reiken, is om praktische redenen besloten om het eerste jaar alleen personen van 18 jaar en ouder als leden aan te nemen. De vereniging neemt verder alleen leden aan die in Limmen wonen. Bovendien spelen we dit jaar alleen recreatief, d.w.z. dat we nog geen competitie spelen. Zoals al werd vermeld spelen we in de sporthal „d'Enterij". We spelen elke dinsdagavond van 19.00 uur tot 21.00 uur en van 21.00 uur tot 23.00 uur. Wilt u meer weten over de badminton vereniging „d'Enterij", dan kunt u terecht bij de secretaresse van de club, mevrouw Van der Kommer, tel. 1743. Uiteraard kunt u ook op de dinsdag- avond komen kijken. De bekende Boogie Woogie specialist Ahdré Valkering zal zaterdagavond 10 oktober een optreden geven in Café 't Hoekje te Limmen. Na 't le optreden in dit Café (wat een groot sukses was) is dit van André z'n 2e optreden, en als 't net zo gaat als de vorige keer, wordt dit weer een grote happening. André zal begeleid worden door: Ben de Bruijn: gitaar; Ab Dekker: Drum; Chris Vring: Bas, en André zelf op de piano.. Deze happening zal beginnen om 21.30 uur en de toegang is gratis. Als u een avondje gezellig wil swingen kom dan in 't Hoekje te Limmen. BURGERLIJKE STAND LIMMEN GEBOREN: Sander Jacobus, z.v. S. A. M. Kuijper en J. M. de Goede; Fenneke Gerdien, d.v. F. W. van der Vegte en K. G. van Asselt. Wie wil op z'n tijd niet graag eens zijn uiterlijk veranderen. Zo dacht cle fami lie Stuifbergen er ook over. Als de kozijnen toch vernieuwd moeten wor den, kun je net zo goed de hele pui een ander aanzien geven. De parfumerie en de sigarenzaak vor men nu een lijn, vroeger sprong de sigarenzaak iets in. Hierdoor is veel meer etalageruimte vrij gekomen. De twee stoepen zijn nu een pad geworden, wat het voor kinderwagens en invalidewagens aanmerkelijk .éen- voudiger maakt De firma Min uit Limmen en Hoedjes" uit Heiloo zijn voor dit moois verant woordelijk. Mevrouw Stuifbergen zegt: „Dat het een ingrijpende verandering is blijkt wel uit het feit dat sommige mensen eerst voorbij rijden en dan weer terug ko men". Nu staat dit fonds ook open voor drum- en showbands, symfonie-orkes ten, accordeon- en mondharmonica-or kesten, tokkelgezelschappen, zangko ren, opera- en operettegezelschappen. Dat is al een breed terrein", aldus de heer Korver maar volgens provinciale staten nog niet breed genoeg. Zij willen dat er ijverig wordt gezocht naar mogelijkheden om niet-commer- ciële popgroepen en de zeer specifieke muziekclubjes van buitenlanders te la ten meeprofiteren van de provinciale subsidiepot. Het verzoek van de heer Korver aan de commissieleden was dan ook om mee te denken over de manier waarop cjie wensen van provinciale staten kunnen worden verwezenlijkt. Ook is het de bedoeling dat er onder zocht wordt of een poolingsysteem (voor kostbare instrumenten) haalbaar is. De adviescommissie kan meteen aan het werk. Er liggen op dit moment veertig subsi die-aanvragen in het Provinciehuis die bekeken moeten worden. De subsidie geldt met terugwerkende kracht tot 1 januari 1981. Voorzitter van de commissie is de heer R. Bogaards (provinciale griffie) en secretaris de heer D. Spierenburg (Cul turele Raad Noord-Holland). Om muziekbonden, verenigingen, ko ren, bands, orkesten, gezelschappen enz. te informeren over de mogelijkhe den die de provincie bij de aanschaf van instrumenten biedt, is er een folder gemaakt. Die ligt binnenkort bij alle gemeente huizen, openbare bibliotheken en bij de muziekbonden. Daarin staat precies wie er voor een bijdrage in aanmerking komt en in verband daarmee aan welke voorwaar den moet worden voldaan. B.z.a.: nette WERKSTER voor 1/2 of 3 ochtenden. Br.ond.nr. 41 bur.v.d.bl. WONINGRUIL. Aangeb.: een mooie 3 KAMER WONING 1ste etage grote woonkamer. Huur 420,-- p.mnd. all-in te Hoorn. Gevr.: eengezinswoning te Heiloo. Tel. 02290-16252. Te koop gevr. in.g.st.verk. STENCILMACHINE. Tel. 02205-1476. AMARYLLIS bollen, met bloeigarantie! Abso luut de allergrootste ma ten, rood, wit, zalm, zui ver oranje, rose en rood/ wit gestreept, nu volop ver krijgbaar, natuurlijk Tuin centrum van Haneghem b.v., Vennewatersweg 15, Heiloo. (072) 332417. Vrijdag koopavond. Een wand met diverse SPIEGELS hangt voor u klaar om er een keus uit te maken bij Meubelma kerij Dick Beemster, Wes- terweg 353, Heiloo. Te koop mooi, zonnig mo dern HUIS te Heiloo t/o Winkelhof 't Loo, pr.n.o.t.k. Van Aosta- straat 26, Heiloo, tel. 072- 330855. Te koop: Dimplex elec- tr. RADIATOR 12 x 60 x 50. Belieslaan 10, Heiloo. B.z.a. jonge vrouw zoekt HUISH. WERK voor 2 ochtenden in de week. Liefst omg. Limmen/ Heiloo. Tel. 02205-1511 5e-Jaars student geeft BIJLES Wis- en Natuur kunde. Tel. 072-331637. Voor BRUIDSWERK corsages, en modern rouwwerk. Henk Scholten Bloemist in Het Hoekstuk. Plan Mallevoort, Hoekstuk 14, Heiloo, tel. 072-335129. OPENHAARDHOUT, nog steeds het allerbeste tropisch hardhout, ekstra grote volle zakken! p. zak 12,50, p. 5 52,50, p. 10 99,-, wij bezorgen ook! Natuurlijk Tuincentrum van Haneghem b.v., Ven newatersweg 15, Heiloo. (072) 332417. Vrijdag koopavond. Corduroy stretch en wollen stretch PANTOLONS vanaf 149,-. ROZING HERENMODE, Kerkelaan 8, Heiloo, tel. 072-331397. Te koop: z.g.a.n. REIS- WIEG, schotsgeruit met toebeh. 50,-; badstan- daard 15,-. Tel. 335506. Welke jonge vrouw, die van aanpakken weet wil mij op vrijdagochtend van 8.30- 12.00 uur HELPEN het huis schoon te maken. Mevr. Bons, Mariënstein 10, Heiloo, tel. 333804. ii Let op het KADOHOEKJE bij Henk Scholten, Bloe mist in het Hoekstuk. Plan Mallevoort, Hoekstuk 14, Heiloo, tel. 072-335129. PAPERWHITE narcis sen, 16 cm/op, topkwali teit, nu planten voor kamer kuituur, natuurlijk Tuin centrum van Haneghem b.v., Vennewatersweg 15, Heiloo. (072) 332417. Vrijdag koopavond. AUTORIJSCHOOL Piet Gelderblom, voor een goe de RIJOPLEIDING. Tel. 335583. VERKEERSTHEORIE KURSUS. Voor iedereen!! Elke woensdagavond in Het Open Huis van 19.30- 21.15 uur. M7-. AUTORIJSCHOOL Gelderblom tel. 335583 Sprenkeling tel. 330492 Buur, tel. 332380. Te koop: Marklin TREINEN Loks wagons, rails, wis sels, seinpalen enz. Tel. 072-336109. Voor al uw doe het zelf STOFFEER MATERIALEN kunt u terecht bij: Meu belmakerij Dick Beemster, Westerweg 353. Zoals: "singel, spijkers, nagels, erin, veren, katoen, po lyether, prachtige collectie Meubelstoffen. Ook STOF FEREN wij uw meubelen. Te koop: massief eiket X-POOTTAFEL, formaaj 80x 180 cm, bladdiku 5 cm. 1.000,-; 4 eetka merstoelen met biezen zit tingen 250,-. Tel. 072 335355. Mayfiar SPORTKOLBERT! de mode van nu vanajj 345,-. ROZING HEREN; 'MODE, Kerkelaan 8, Hei loo, tel. 072-331397. Naaldsierkunst Heerenweg 203, Heiloo Telefoon 335620 j Naaldsierkunst Heerenweg 203, Heiloo Telefoon 335620 j Heerenweg 203, Heiloo Telefoon 335620 ZUIVELFABRIEK Dusseldorperweg 40 - Limmen - Tel. 02205-1230 J Openingstijdenj J Dagelijks geopend van 8.30 uur tot 12.30 uur en vanl 13.30 tot 17.30 uur. j j Dinsdagmiddag en zaterdagmiddag GESLOTEN.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 8