YEREN1GINGS NIEUWS Heeft een aanstaande vader het moeilijk? r NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFDELING HEIL00 NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFDELING HEILOO HEILO^ TRIMT0CHT KOFFIEOCHTEND 21 OKTOBER PLAN OOST DE WIELERRONDE! FEDERATIEVE VROUWENRAAD Kursus samen denken samen praten BRUIDSPAAR SCHOOF EN KUMEN BEIDEN 50 JAAR GETROUWD R.O.H. JUBILEUM GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN DRUKKERIJ UITKIJKPOST VANAVOND K.V.G. ST MONICA Ui l KIJKPOST 14QKTOBER1Wpost TEL.333368 MAANDAG 19 OKTOBER 1 Nivon instuif Pl.landsvr.. zang Sans Atout Soc. Alleenstaanden EHK Falkland Yoga Yoga 9.30-11.30 13.30-15.30 20.00-23.00 20.00-23.00 20.00-22.00 20.00-23.00 19.30-21.30 13.30-15.30 DINSDAG 20 OKTOBER St. Dienstverl.soos Nieuw Leven Oppositie Heilooer Bridgeclub Oppositie jr. Oppositie sr. P.v.d.A. 13.30-15.30 20.00-22.00 20.00-23.00' 20.00-23.00 19.00-20.00 20.00-24.00 20.00-22.00 WOENSDAG 21 OKTOBER Sans atout, dames Tennisbond Postzegelclub Lucas Berendse Falkland Rotary B.G.S. Rijscholen Wqningb. vereniging 13.30-16.30 9.00-12.00 20.00-22.00 20.30-22.30 20.00-23.00 18.30-20.30 19.30-22.00 20.00-22.00 DONDERDAG 22 OKTOBER St. Dienstverl.soos 13.30-16.30 St.Dienstverl., gym 13.30-16.30 H.O.V. 20.00-22.00 Sjoelclub 20.00-22.00 Heilooër bridgeclub 20.00-23.00 D.C.H. 20.00-23.00 Engelse les Boerhave 19.00-21.00 C.D.A. 20.00-22.00 Dierenbescherming 20.00-22.00 VRIJDAG 23 OKTOBER St. Dienstverl., volksdans 11.00-12.00 D.B.C. huisvrouwen 9.30-11.30 Pl.landsvr., volksdans 13.30-15.30 Tennisbond 14.00-17.00 Begel.Orkest 20.00-22.009 Heilooër bridgeclub, les 20.00-23.00 Heilooër bridgeclub 20.00-23.00 ZATERDAG 24 OKTOBER Big Band 15.30-17.30 ennisbond 14.00-17.00 Ranzijn Dansschool 19.45-22.00 ZONDAG 25 OKTOBER Openingstijden Open Huis: Ma. t/m vr. 9.00-12.00 uur; 13.30-17.00 uur; 19.00-24.00 uur. Za. 14.00-18.00 uur. Expositie Foyer: C. Troostheide. Dinsdag 6 oktober was voor de afdeling huisvrouwen Heiloo een dag vol verras singen en gezellige ontvangsten. De bus voerde ons eerst naar de honderd jaar bestaande fa. Stouten- beek, in Beverwijk. 80 jaar geleden ontstond de woninginrichting uit het voormalige familiebedrijf en deze ver huisde inmiddels wegens gebrek aan ruimte naar de Parallelweg. Na een heerlijke kop koffie met gebak bezoch ten we de uitgebreide tapijttenafdeling, waar we deskundig werden voorgelicht door de heer Duin. Uit Iran komen de mooiste tapijten, geknoopt door de vrouwen en kinderen naar oeroude patronen, gebaseerd op overlevering en dessins op moskeen, vazen en allerlei gebruiksvoorwerpen. De verven komen van dieren en planten. Door de oorlog echter en de trek van het platteland naar de steden, worden deze tapijten zeer kostbaar en schaars. De tapijten uit Turkije, Pakistan, Rus land en India worden meestal met synthetische verven behandeld. Daar door zijn de'prijzen ook zêer verschil lend. De koningsmoskee in Ramada was' een bron van inspiratie. Alle stammen uit het Madhtiarigebied kno pen tapijten. Schapen leveren de benodigde soepele vette wol. Er worden soms 310.000 knopen per m2 gemaakt en dat is dan van een middelmatige fijnheid. Na nog vele prachtige dia's gezien te hebben van mensen, dieren, planten en werkwijzen werden we uitgenodigdvoor een gezellige en zeer smakelijke lunch. Daarna bezochten we de meubelafde ling, waar een uitgezochte collectie te zien was, zowel modern als klassiek. Hierna werd het tijd voor het volgende programma. Dat werd een bezoek aan de modeshow van de fa. Kraay,- een winkel voor 'dames en herenkleding te Wormerveer. Ook daar werden we onthaald op een heerlijk kopje koffie en in de pauze sherry of rosé met gebak. De show werd onder leiding van onze exc ursieleidster, Mevrouw Ter Haar, in een vlot tempo gepresenteerd. De vier huisvrouwen, die hier vrijwillig aan meewerkten, deden hun best om dè vele jurken, mantels, blouses en pakjes goed tot hun recht te laten komen. Ook de aardige halskettingen, vervaardigd door mevr. Timmermans, werkten mee om het geheel te doen slagen. Als verrassing werd ons nog een snoezig zakdoekje aangeboden. De fa. Kraay zal in Wor merveer aan een grote vraag kunnen voldoen. We hebben zeer genoten van dit afwis selende programma en gingen wel een beetje moe, maar zeer voldaan weer huiswaarts. Woensdagmorgen 7 oktober hield de heer P. Cortel uit Amsterdam een boeiende lezing met dia's over Amster damse gevelstenen. De heer Cortel maakte hiermede weer eens duidelijk, hoe dikwijls wij aan interessante en historische zaken voor bij lopen, zonder ze te herkennen. Er werd ons verteld, dat de gevelstenen eerst na de vijftiende eeuw zijn aange bracht. Daarvoor waren de huizen van hout, met alle gevaren daaraan verbon den, zodat het uiteindelijk na de grote brand in de 15e eeuw, verboden werd om weer houten huizen te bouwen. Daar er toen nog geen naamgeving bestond, gebruikten de mensen de ge velstenen om hun beroep of afkomst aan te duiden (familiewapens) Als een mooie beroepsaanduiding zagen we de steen in huis ter Webbe (webbe is weefsel)die lakenrollen uitbeelden. Op merkelijk was ook de steen met de drie ooievaars, waar waarschijnlijk de naam Stork vandaan komt. Dan het wijze gedicht op de Bank van Lening en de Waag op de Nieuwmarkt, waar de verschillende gildes op werden uitge beeld. Niet te vergeten de prachtige steen met de Droom van Jacob en de stenen op de Mozes en Aaronkerk. Veel gevelstenen van gesloopte huizen worden op andere plaatsen in nieuwe muren geplaatst. Alleen al in de binnen stad waar deze lezing over ging, zijn al vijfhonderd stenen te zien. Gelukkig worden er ook nog vele in musea bewaard. Wat ons ook trof, waren de mooie dia's van verborgen hoekjes en grachten, prachtig belicht door de ondergaande zon. Tot slot kregen we nog een toegift in de vorm van dia's van Sail '80, zodat we nog even konden genieten van de prachtige zeilschepen, die de meesten van ons wel door het Noordzeekanaal hebben zien varen. Het was een mooie leerzame ochtend en het hartelijke dankwoord van onze presidente Mevr. Gronert, was dan ook zeer op zijn plaats. BUK-BUK Zaterdagavond 17 oktober om 21.00 uur draaien we op de Buk een komische westernfilm, met in de hoofdrollen Gene Wilder en Mel Brooks. Alles kan en mag in deze film. Om kort te om schrijven: een bezopen, absurde, ongerijmde, gekke, dolle, dwaze, maffe, uitzinnige, dartele, plezierige, uitgelaten, hoonlachende, ordinaire, persiflerende, schofferende, jouwende, uitfluitende, niemand ontziende zotter nij. Een film voor jong en oud, dik en dun, kort en lang. Leden betalen niets. Niet-leden 2,50. Zondagmorgen om 11.00 uur is er een koffie-ochtend, waarbij een bandje de muziek zal verzorgen. Op woensdag avond 21 oktober is er een yahtzee avond die begint om 20.00 uur en een hoop lol plus plezier met zich zal meebrengen. Dus... even noteren in je agenda! Vergeten jullie het niet? Maandag 19 oktober is de trimtocht voor de lagere school kinderen uit Plan Oost. Start om 13.30 uur bij het nieuwe wijkgebouw. Einde om 15.30 uur, Entree: 2 kwartjes, Het is wel prettig als je sportieve kleren aantrekt. Laten we met z'n allen duimen voor een beetje zon! Alvast veel plezier allemaal. Werkgroep jeugd. Woensdagmorgen komt mevr. Anne- chien Dijk (uit „Oost"), met haar spinnewiel. Zij demonstreert het spin nen en vertelt hoe deze hobby begon en zich heeft ontwikkeld. Oók neemt zij enige van haar werkstuk ken mee en kunt u uw vragen aan haar kwijt! Aanvang: 10 uur. Plaats: Wijkgebouw. Prijs leden: 1,50; niet-leden 2,50. (mét koffie). Ondanks het matige weer, mogen wij terugzien op een geslaagde dag met gelukkig zeer weinig regen. Er stond een straffe wind en dat speelde menige deelnemer parten. Toch lieten velen zich niet weerhouden en kwamen een kijkje nemen langs het parcours. Onder de deskundige leiding van de heer Han Knebel ging om 1 uur de eerste ronde van start. Hij werd bijge staan door twee jury-leden, die zich prima van hun taak kweten. Jammer dat door de storm het zeil van de muziektent het had begeven, zodat het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia hiervan geen gebruik kon maken. Zij stelden zich echter in de luwte van de bosjes bij de St. Benedictusschool op en bliezen er gezellig op los, terwijl de allerkleinste wielrijders hun ronde reden op de leuk versierde fietsen. Hier de uitslagrie prijs: fam. Vermeer (vader op fiets met versierd karretje erachter waarin zich 3 kinderen bevon den, tasje t.b.g. door Babyhuis. 2e prijs: Aad Zuurbier, capuchonjack van Sporthuis Jansen, 3e prijs: Dennis Boontje, cassettebandje van de Spar, 4e prijs: Annanina van Zanen, tasje van Babyhuis, 5e Hilde van Blommenstein, doosje wasco van Nieuwpoort; 6e prijs: Mark Rijkhof, nuts van de vereniging. Jammer dat Pim van Zanen ziek te bed lag, doch ook aan hem is gedacht. Allen kregen ook nog een paardesticker van Paardesport Reijinga. 5 deelnemers hadden zich aangemeld voor categorie B 12-16 jaar op gewone fietsen, de le prijs ging naar Frank van Velthoven en hij won ook nog 2 sprintpremies, elk van 10,-, 2e prijs was voor Roy Boontje: pof fruit van fa--vamWeelde-- ren. 1 In categorie C,12-16 jaar,' raeefiétseri, 6 inschrijvingen. De eerste prijs ging naar Therry van der Waal, 2e prijs Sjaak Denneman hij kreeg een pot panharing van Vishandel Schong, 3e prijs Richard Ligthard, de poedelprijs ging naar Robert Komen. Categorie D 17 jaar en ouder op gewone fietsen. Hieraan deden 2 dames mee, 7 heren hadden ingeschreven. Bij de dames vielen de volgende prijzen: le Mariska Zuurbier: haarlak van Kap salon vap Eijkeren en een fles- wijn van Apostel, 2e Rina Schut: hairshine en haarlak van Kapsalon Robert. Bij de heren werd winnaar Hans Appel man en kreeg buiten de standaard van de wijkvereniging 2x ƒ10,- sprintpremie en een fles wijn van Apostel. Henk Plesser werd 2e en kreeg bloemen van Bloemenservice heiloo. De laatste categorie E - 17 jaar en ouder op racefietsen - over 15 rondes: le Arie Zoop, 10,-, Föhn van fa. Schaap, 10,- van dhr. Spruit Rabo bank Nederland, set dopsleutels van fa. Jansen, loodgieter. 2e Adrie Weel: 10,-, worst van Slagerij Brink, compöteschaaltje van juwelier Kwaad, weegschaal van Spar, 3e Jahp de Kroon: worst van slagerij Brink en een fles wijn van B W, 4e Ben Hopman: fles wijn van Apostel, haarbalsem van Kapsalon Robert, fles wijn van La Strada, cassettebandje van De Spar. 5e Rik Beentje, 6e Paul v.d.Molen. De volgende heren werden door de jury uit de strijd gehaald of staakten zelf: Martin Kerssens, C. Koedijker, A. Dudker, Willem Blakborn, Hans Spruit, Edwin v.d.Berg, Phillip Hop man, A. Veenis, Luuk van Raalte, Etienne v.d.Waal, Jan Oosthof. De heren Luuk van Raalte, Bert Veems en Willem Blakborn kregen een premie van 10,- aangeboden door Kadoshop De Blokschaaf. De le prijs voor alle categorieën be stond uit een standaard van de Wijkver. en alle deelnemers kregen een vaantje als aandenken. Deze prijzen werden o.a. mogelijk gemaakt door de vele sponsors, t.w. Amro Bank, Avis, Rij wielhandel Boersen, Rijwielhandel Bos man, Café d'Oud Inn, Aris de Wit, Railway, Rijwielhandel van Raalte en Rijwielhersteller Snip. Rondemiss was "Xhhëmdfie Zuurbier. Opze dank gaat ook uit naar de Gemeente, die deze aktïvTteïten''hébben mogelijk gemaakt door beschikbaarstel ling van dranghekken, muziektent, vuil nisemmers en container. Ook de firma Ranzijn hartelijk dank voor de spontane medewerking en verzorging van strobalen langs het parcours. De E.H.B.O. niet te vergeten, die met 10 man aanwezig waren en op de diverse hoeken het gebeuren gadesloegen om direct te kunnen optreden. Gelukkig hoefden zij niet in aktie te komen, daar er zich geen ongelukken hebben voorge daan. Ook onze dank aan de motorrijder, die steeds vóór de fietsers uitreed om de baan vrij te houden en aan te kondigen dat er weer éen paar sprinters in aantocht waren. Verder mogen wij niet vergeten de Rijkspolitie, de Brandweer en ook de Burgemeester, dhr. G. J. Glijnis, die een kijkje kwam nemen en enige woor den sprak. Verder rest ons nog Luuk van Raalte te bedanken, want door zijn medewerking op allerlei gebied rond dit gebeuren, is deze wielerronde zo geslaagd. Ook de fam. Beumer hartelijk dank voor de ter beschikkingstelling van een frisdrank- kraam, die door onze werkgroep Oude re Jeugd werd bemand. Om half 5 kwam er ook wat aktiviteit in het clubhuis, waar de volksdansgroep „Pridini" optrad onder veel belangstel ling. Men had het koud gekregen en kwam een kopje koffie drinken om gelijk te kijken naar het leuke en gezellige optreden van deze groep. Ook kon men warme worst kopen, die door Slagerij Brink beschikbaar was gesteld. Om 5 uur was de prijsuitreiking door de voorzitter de heer Anton Biemans en men bleef nog even nakaarten over deze dag, die beslist volgend jaar herhaald moet worden, doch dan in een even gunstiger jaargetijde. Na afloop van alle festiviteiten bleek er nog een jack te liggen in het clubhuis. Diegene, die dit heeft laten liggen, kan zich in verbinding stellen met secretares se van de wijkvereniging Mevr. Klaaske Hoffmann, tel. 330958. Nogmaals dank aan iedereen, die gehol pen heeft, deze dag te doen slagen. Wijkvereniging „Plan Oost". Vanaf dinsdag 3 november a.s. wordt de kursus „samen denken, samen pra ten" gehouden, één keer per week gedurende 5 achtereenvolgende weken, 's morgens van 9.15- 11.30 uur in „Het Open Huis" te Heiloo. Deze ochtenden zijn bedoeld voor vrouwen die nog nooit aan dergelijke bijeenkomsten hebben deelgenomen en met elkaar willen nadenken en praten over vragen die hen aangaan en die in grote lijnen betrekking hebben op vrouw gezin en samenleving. Het hoofddoel van de kursus is meer durf en. zelfvertrouwen te krijgen om in een groep naar voren te komen. De onderwerpen worden aan de orde gesteld d.m.v. oefeningen in spreken, luisteren, waarnemen, verslag uitbren gen. De kursus wordt georganiseerd in sa menwerking met de Stichting Culturele Raad Noord Holland. De kostenbedrage 25,- pér persoon voor de hele kursus. Verdere inlichtingen en aanmeldingen voor deze kursus bij: Mevr. D. Wiede- meijer, tel. 332751, mevr. W. Vogel, tel. 331220, mevr. T. Egas, tel. 331555. SCOUTING HEILOO HOUDT OPEN DAG TIJDENS DE "JAMBOREE ON THE AIR" Na succesvolle deelname aan diver se stepraces, waaronder die in Heiloo, maakt Scouting Heiloo zich nu weer op voor alweer een grote aktiviteit. Op 16, 17 en 18 oktober a.s. komen de leden van drie Heiloose scouting groepen bij elkaar om gezamenlijk mee te doen aan een grote zend-happe- ning. Tijdens dit weekend probéren scouts van over de hele wereld radio grafisch kontakt met elkaar te krijgen. Op deze manier kunnen ze iets te horen krijgen over hoe men scouting speelt in binnen- en buitenland, ervaringen uit wisselen en internationale verbonden heid scheppen. Bovendien komen ze zo eens in aanraking met de techniek van het zenden en wat daar allemaal bij komt kijken Omdat Scouting Heiloo hier ook aan mee wil doen, zal er op vrijdag 16 ok tober achter de St. Wjllibrorduskerk aan de Westerweg een hoge antenne mast verrijzen. Op en rond het ter rein aldaar zal de Jamboree On The Air (JOTA) zich voor de Heiloose scouts afspelen. Op vrijdagavond wordt het geheel geopend en het zendamateurisme geïntroduceerd en om middernacht wordt de JOTA voor Nederland van af het landelijk Bureau van Scouting Nederland officiéél geopend. Dan kan er een paar uur gezonden worden. Op zaterdagochtend worden er voor de jongste speltakken, de welpen 'en kabouters, naast het doorlopende zend- werk spelen rond het zenden ge organiseerd. 's Middags staat de gidsen en (zee-)verkenners iets der gelijks te wachten. De dag wordt be sloten met een kampvuur. Zondag is de open dag. 's Ochtends mogen genodigden een kijkje komen nemen en vanaf 1 uur 's middags -is*, het»,/terrein opengsteld voor be langstellenden van buitenaf, ledereen kart'wórden rondgèleid en geïnfor meerd over allerlei zaken om zo een indruk op te doen van één van de ve le aspekten van scouting, het spel van verkennen. Om 3 uur wordt de JOTA gesloten. Hopelijk hebben de medewerkers dan een vermoeiend, maar toch een geslaagd weekend ach ter de rug en kunnen de bezoekers met een goede indruk van Scouting huiswaarts keren. Het is dubbel feest in de Rechte Hondsbosschelaan, want de gezusters Brouwer en hun echtgenoten vieren beiden hun gouden bruiloft, de fraai versierde woningen steken dit niet onder stoelen of banken. Als ik naar de naam van mevrouw Schoof-Brouwer vraag zegt ze: Schrijf maar gewoon Agnes, eigenlijk heet ik Marie, maar niemand kent me onder die naam Het echtpaar Schoof woont al 76 jaar in hetzelfde huis aan de Rechtelaan. De heer A. L. Schoof is vanaf zijn 19e chauffeur geweest, eerst bij Bruyntjes als buschauffeur later als vrachtwagen chauffeur. Daar stapte op een dag een leuk meisje in de bus, best de moeite waard om tijdens de rit nog eens rustig in het achteruitrijspiegeltje te bekijken. Toch moesten ze nog wachten tot de Alkmaar der kermis voordat het „aan raakte". Het echtpaar kreeg drie kinderen, die allemaal getrouwd zijn en in plan Oost wonen. Het werk van chauffeur bracht met zich mee dat mevrouw Schoof veel alleen zat. „Ik was wel eens bang ook, vooral als het glad was en wanneer de kinderen ziek waren", zegt ze. Nu is de heer Schoof alweer 8 jaar achter elkaar werd een dure grap, dan maar samen op dezelfde dag, dat is goedkoper. Donderdag 15 oktober is er 's middags om 15.00 uur eerst een Heilige Mis in de Moeder Godskerk, gevolgd door een receptie van 17.00-19.00 uur in Motel Heiloo. Bij het echtpaar P. Komen en To Komen-Brouwer raakte het ook „aan" gepensioneerd maar vervelen doet hij 0p de kermis maar op die van Uitgeest zich niet want aan z'n tuin beleeft hij en wei 0p de dansvloer. Het echtpaar tl veel plezier. Mevrouw Schoof is ook niet stil blijven zitten, ruim 10 jaar lang heeft zij geholpen bij haar overbuurman „de Uitkijkpost" en met erg veel plezier. Dat de „zusjes" Brouwer op dezelfde dag getrouwd zijn kwam, omdat ze beiden verkering hadden en op trouwen stonden. Toendertijd werd er nog veel in huis getrouwd. Twee trouwerijen Komen was wat minder honkvast. Na twee jaar verkering ging het echtpaar in Heemskerk wonen, daarna kwamen ze naar Heiloo waar ze eerst aan de Kennemerstraatweg woonden en later aan de Heerenweg in het pand waar nu Nic. Ursem gevestid is. Later kwamen ze in het huisje van hun ouders te wonen. „We hebben er toen flink wat aan laten verbouwen" zegt mevrouw Korneul „en m'n moeder zei toen: „Wat benn jullie verwaand". Mevrouw Komen heeft een grote hobby en dat is haar dagboek, elke dag schrijf I ze daar wat in, de gebeurtenissen var elke dag. Ook de heer Komen heeft ploegendiens gelopen, maar liefst 44 jaar lang, bij d( Westzane in Wormerveer een fabriek ir olie en vetten. In de oorlog heeft hij drie jaar Duitsland gewerkt. Ook zijn hobby i het tuinieren, maar de gezondheid var de heer Komen laat dat niet meer zo toe Maar de zoon van de familie School? helpt z'n oom en tante graag eer j handje. Op 23 oktober wordt er een kerkdiensi j gehouden op Kapel O.L. Vrouw tei Nood, gevolgd door een receptie vat 17.30 tot 19.00 uur in Motel Heiloo. 4 DE NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFD. HEILOO De Nederlandse vereniging van huis vrouwen afdeling Heiloo houdt woens dag 28, okt. een discussie-ochtend met als onderwerp "Mijn veranderende normen" onder leiding van mevr. F. de Vries-Visscher. Onder normen wordt verstaan andere leefregels, onder meer in het huwelijk, verhouding ouders-kinderen, drank en druggebruik en nog veel meer. De aanvang is om 9.45 uur. Donderdag 29 okt. zal er in de Gerefor meerde Kerk een lezing worden ge houden over het wereld Natuurfonds. De heer P. v. Zalinge bioloog met het onderwerp "Natuur in nood met dia s of film. Donateurs van het Wereld Natuur fonds zijn hier van harte welkom. Zoals bekend heeft Heiloo al geruime tijd haar eigen lokatie radiostation: de Radio Omroep Heiloo. Dit station werd al weer VA jaar geleden opgericht door oud-medewer ker Rob Draaisma. Na enige tijd kwamen Jan de Boer en Big Mack erbij en maakte dit team met Piet van Veen, Alphons de Cock goed beluisterde programma's voor heel Heiloo. Nu VA jaar na de oprichting, is de R O.H. nog net zo actief en de pro gramma's zijn niet uit de ether weg te denken, om het jubileum niet onopge merkt voorbij te laten gaan zullen a.s. zaterdag de programma's extra feeste lijk zijn. Naast de feestelijke uitzendingen, die te beluisteren zijn op 100.5. F.M. zal, het R.O.H. jubileum gepaard gaan met een disco-avond in Bar-dancing de Apostel, maar daar zullen de D.J.'s u zaterdag alles over vertellen! Gevonden: 1 huissleutel aan koord; sleutel aan bruin leertje; zwarte val helm met gele strepen, zwart-rode poes; fietssleutel; sleutel met sleutel hanger, make-up tasje; verzekerings plaatje; rood sleutel-etui met 4 sleutels; damesbril in bruin etui; zwarte porte monnee met inhoud; Duitse Staander; bruin leren label met Renault sleu tels; zaag; tas met tijdschriften; trai ningsbroek met 2 shirts en sokken. Afhalen: op woensdag- en zater dagmiddag van 14.00-16.00 uur. GEBOREN t/m 12 okt 1981 Johanna M. M„ d.v. Gerlof W. Slip pens en Afra A. M. Kok, Dita A„ d.v. Jan G. Langenberg en Helena M. Beems. ELDERS GEBOREN: Nicolaas J., z.v. Johannes H. J. Kraak man en Johanna M. ET. Swart, Merel A„ d.v. Peter D. Nessen en Eleonore L. M. Schneider, Virginie M„ d.v. Martin Manjoero en Anna M. van der Wal, Edo G„ z.v. Johannes C. de Waard en Wilhelmina N. M. Aelbers, Rogier A., z.v. Jan G. Swarts, en Aaltien Boekholt. GETROUWD: Petrus N. M. Klaver en Josephina C. Overmeer. ELDERS OVERLEDEN: Hendrikus J. Blankendaal, Wilhelmus J. J. Gallee, e.v. A. de Ruijter. TROMPETTERKORPS „HEILOO" Dinsdag 6 oktober heeft de jaarverga dering van het Trompetterkorps „Hei- INTERESSANTE LEZING OVER ARCHEOLOGIE Onze plaatsgenoot de heer P. van Rooijen, Wis- en Natuurkunde le raar interesseert zich in bijzondere mate voor archeologie. Dit bleek za- teravond toen bij voor de afdeling Heiloo van het Nederlands Instituut voor Volks Ontwikkeling en Natuur- Vriendenwerk (Nivon) een lezing hield over dit onderwerp. De heer van Rooijen deed dit o.a. aan de hand van een groot aantal getekende gegevens welke al vóór de lezing rustig beke ken konden worden en in de pauze. Voorts ging het via projektie en daarnaast een uitvoerige toelichting. Zo hoorden de aanwezigen belang stellenden, een 30-tal, over de bodem vorming, o.a. door transgressie, door miljoenen jaren heen. Daarbij liet de heer van Rooijen o.a. tal van gevonden stenen, fossielen, schelpen en been deren zien. Beenderen waarvan ook gebruiksvoorwerpen werden gemaakt. Gegevens uit naaste omgeving Dankzij de aanleg van de veel bespro ken, (en gekritiseerde/ gasbuislei ding door een deel van ons dorp, kwam de heer van Rooijen tot waar devolle vondsten. Zo langs de Nijen- WERELDGESCHIEDENIS IN EEN NOTEDOP Onder deze titel zal de bekende evan gelist J. G. Fijnvandraat uit Leeuwar den op vrijdagavond, 16 oktober om 20,00 uur in de Gereformerde Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo een uiteenzetting geven van Daniël 2: de beroemde droom van Nebukad- nezar, de vorst van het Babylonische Wereldrijk - het tegenwoordige Iran! Deze koning droomt en in die droom toont God hem de toekomstige wereld geschiedenis. Veel bijbelge- trouwe christenen zien in onze dagen de eindvervulling vlakbij De toegang is vrij, de lezing duurt tot ongeveer half tien, dan is er een pau ze, waarin een kop koffie .(gratis) wordt aangeboden. U kunt (schriftelij ke) vragen stellen, die de spreker na de pauze zal beantwoorden. Dhr. Fijnvandraat maakt geen pro paganda voor een kerk of groep, maar wijst in zijn rede op de Vredevorst, burgweg en de Ijsbaan. Daar ging men soms een geul graven tot 4 meter diep. De heer v. Rooijen liet op dui delijke wijze de samenstelling van de daaraan wezige grondlagen zien en zijn vondsten ook bij een bodem onderzoek, tussen Het Zevenhuizen en de Vennewatersweg kwam de heer v. Rooijen, tot een opvallende ontdek king. Merkwaardig Met bijzonder veel aandacht wer den de uiteenzettingen van de heet: v. Rooijen gevolgd. Een der aanwe zigen, zich uitende tegen over ons, vond het merkwaardig dat over de onderzoekingen en de vondsten in onze naaste omgeving, in onze plaatselijke regionale pers, rnets gepubliceerd. Wij vonden het merk waardig dat uit de groep geologie van het Nivon en uit de kringen van Oud- Heiloo weinig belangstelling werd getoond voor deze interessante bij eenkomst. Mogelijk dat "Oud-Heiloo", in de toe komst, in de Oudheidkamer, deze schat: van gegevens aan meedere belang stellende inwoners kan doorgeven. De heer Roel Bennen was de tolk var de aanwezigen om de heer van Rooijen dank te zeggen en hem als blijk var waardering hem een boekenbon aa|; te bieden. Wilt u meer inlichtingen belt u dan met Martin Oppenhuizen tel. 02518-54596 of met Henk Smit 072-337151 Maandag, 19 oktober, bent u weer van harte welkom op de creatieve avond. Deze keer batikken o.l.v. mevr. A. Moolhuysen, Kerst- en Nieuwjaarskaar ten maken. Kosten 2,-, materiaal en koffie of thee inbegrepen. Zelf mee brengen een spanraampje (gemaakt van 4 latjes, ong. 30 bij 60 of 40 bij 60), en een stukje wit katoen. Ook de creatieve avond in november wordt hieraan be steed. Noteert U vast 16 november? We beginnen 8 uur in zaal 5 van het Open Huis. Verder gelegenheid om te klaverjassen en/óf sjoelen of een praat je te maken. Tot ziens in het Open Huis, De Werkgroep. Inlichtingen tel: 332136, 333995 of 332917. loo" plaatsgevonden, waarbij binnen die alle christenen verwachten het bestuur twee nieuwe leden zijn gekozen. Flip Homeijer, één van de op richters van het Trompetterkorps, in de funktie van voorzitter als opvolger van Ben Bos, die wegens gezondheids redenen zijn funktie beschikbaar stel de. Erik Brijde volgt Jan Bakker op, die vele jaren (vanaf de oprichting) voor de vereniging aktief is geweest. Tijdens deze vergadering werd een meerjarenplan naar voren gebracht, waarin gestreefd zal worden naar een muzikaal bredere opzet, waarin het showelement een centrale plaats zal blijven innemen. Om dit te kunnen ver wezenlijken ontstaat er ruimte voor nieuwe muzikanten voor diverse in strumenten. Dit geldt voor zowel de jeugdgroep (9-14 jaar) als de senioren- groep (vanaf 14 jaar). De muzikale vor ming kan intern plaatsvinden onder leiding van de instrukteur Ruud Peer- deman. De majorettengroep werd nogmaals gekomplimenteerd met hun zeer goede resultaten in het afgelopen seizoen, o.a. een eerste plaats tijdens het con cours te Koog Zaandijk. Om deze resul taten te kontinueren is er behoefte aan meisjes die opgeleid willen worden tot majorette in de leeftijd van 9 tot 14 jaar (jeugd) en vanaf 14 jaar (senior). De majorettenopleiding zal ook komend seizoen worden verzorgd door Monique van Buren. De nieuwe voorzitter sprak ter afslui ting van de vergadering de hoop en ver wachting uit, dat ook komend seizoen de goede resultaten van de afgelopen jaren zullen worden voortgezet. Voor telefonische informatie over het Trompetterkorps „Heiloo", Wim Duba Jr. (tel. 33 07 59); Piet Tromp (tel. 33 62 49). PROBLEMEN MET DE OMGANGSREGELING TUSSEN GESCHEIDEN WONENDE OUDERS Binnenkort zal er weer een groep starten voor alleenstaande ouders die gescheiden zijn en die moeilijkheden hebben met hun partner rond de om gangsregeling. In deze groep ontmoet je mensen die in eenzelfde situatie zitten. Je kunt met elkaar praten en leren van de ervaring van anderen, Je kunt via het kontakt met an deren andere mogelijkheden ont dekken om met elkaar om te gaan. De groep wordt georganiseerd door het Buro voor Levens- en Gezinsvragen, het Fiom Buro voor (a.s.) alleenstaan de ouders, het Medisch Opvoed kundig Buro en het Algemeen Maat schappelijk Werk. Wie wil deelnemen aan deze groep moet zich vóór 1 november a.s. op geven bij het Buro voor Levens- en Gezinsvragen, v.d. Meijstraat 2 te Alkmaar, tel. 072-129424. Welnee, als hij. - liefst met zijn echtgenote - tijdig bi) ons komt kijken naar de Kennemer Kaarten Kollektie, dan is het ideale, persoonlijke geboortekaartje'snel gevonden Misschien kende u die prachtige stijlvolle kollektie al via uw verlovings. trouw: of, dankbetuigingskaart. Kortom: maak het u gemakkelijk en kom snel kijken in die dikke boeken V - vol ideeen. Na een telefoontje de monsterboeken bij u thuis: Telefoon 072-330175 Rechte Hondsbosschelaan 22, Heiloo Hedenavond houdt het katholiek Vrou wengilde weer een bijeenkomst in het Bruno-gebouw om 8 uur. Het belooft een interessante avond te worden daar orthopedisch chirurg J. v.Gemert uit Alkmaar (bekend o.a. van zijn verslag in Libelle) komt vertellen over zijn werk in de binnenlanden van Sierra Leone. Met dia's en films laat hij ons zien onder welke provisorische omstandigheden dr. v.Gemert daar ope reert, om vooral kinderen die polio hebben gehad, weer enigszins „op de been" te helpen. Deze avond zijn ook niet-leden, tegen 'n kleine vergoeding, van harte welkom. i het 10-jarig bestaan van de firma v.d. Peet aan de Stationsweg stander int ,tnno oer, hak met lamoen. Het publiek moest raden hoeveel lampen erin zatej etalaee een bak met lampen. Het publiek Van de ruim 100 inzendingen kwam mevrouw M. J. C. de Vries-Paulsen Vredenoord er het dichtste bij, er zaten in de bak 335 lampen en zij schatte het 337 en kwam daarmee het dichtste in de buurt. Mevrouw de Vries kreeg van de familie v.d.Peet een wekkerradio en een b\ bloemen. Haar beide zoontjes kregen elk een ballon.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 12