AKERSLOOT I EGM0ND il»! Universiteit en uitgever leveren samen hul by de opvoeding Wil je links- of rechtsaf slaan? Geef dat dan met een teken aan! SPORT en SPEL 3E POLDERLOOP IN AKERSLOOT DANGEROUS POWER IN DE Vriendschap PETER KOELEWIJN IN AKERSLOOT kleuter-EN LAGERE SCHOOL VIEREN Ie LUSTRUM Reünie Feestweek SALADE MET KAAS: Veelzijdig, gemakkelijk en lekker Opzet Doel NIEUWSVAN DE TERRIERS Jongens A1 boekt monsterscore! FIETSVERK00P SLOEG ALLE RECORDS UITKIJKPOST A 21 OKTOBER Op zondag 25 oktober is de derde trimloop in Akersloot. De lopen gaan over drie afstanden, te weten 4, 8 en 14 km. De start is om 10.45 uur bij de Rembrandtschool aan de Mozartlaan. De inschrijving staat open voor iedereen en bedraagt per persoon tot en met 13 jaar 2,50 en ouder 3,50. Er is voldoende kleed en douchegele genheid aanwezig. Als u aan de Combinatie-loop meedoet vraagt u dan a.u.b. om de rode kaart. Voor inlichtingen kunt u terecht bij Vera Blommaert, Schubertstraat 16, Akersloot. Tel. 02513-13748. Zondag 25 oktober zal deze jonge Akerslootse formatie een optreden ver zorgen in De Vriendschap. Dangerous Power bestaande uit drummer Hans Terluin, gitarist Stan Leijen en op de basgitaar Thijs Terluin, een drietal jongens die er hard tegen aan gaan letterlijk en figuurlijk, want hun reper toire bestaat uit werk van The Police, States Quo, Thin Lizzy en van hun favoriete groep „Powerplay". Dus als je het rijtje ziet dan zul je ontdekken dat de jongens het hard-rock tot hun repertoire hebben gekozen, met natuur lijk ook een gedeelte eigen werk dat door deze groep met veel succes wordt gebracht. De aanvang van het optreden is vier uur en de toegang is geheel gratis wat een leuke bijkomstigheid is in deze tijd en mede gezien het succes van eerdere optredens in Uitgeest en Eg- mond zal het ook deze keer wel weer een lekker middag- en avondje hardrock worden daar in Akersloot. Jazeker! En wel op zaterdag 24 oktober in dancing „De Vriendschap om samen met zijn begeleidingsgroep De Rockets er een grandioos optreden van te maken daar in Akersloot, waar het de laatste tijd op de zaterdagavonden dringen geblazen is. Peter en z'n Rockets, alsof zij nooit weg geweest zijn, begin van het jaar de grote hit „Klap eens in je handen" en ziedaar in augustus werd zijn grbte rock succes van weleer „Kom van het dak af" de hitparades ingeslingërd en met succes, want binnen de kortste keren stond deze plaat op de eerste plaats. En wat velen niet verwacht hadden werd ook nu weer het geval: Peter Koele wijn werd weer een van de meest gevraagde artiesten van dit moment en zal dit ongetwijfeld nog wel een tijdje blijven. Naast zijn repertoire uit zijn glorietijd speelt de nog altijd enorme populaire zanger ook een scala van nieuwe nummers, die op een voortreffelijke manier worden bege leid door zijn vaste begeleidingsgroep De Rockets. Na zoveel jaren weer terug aan de top en met zoveel succes dat had Peter Koelewijn zelf ook niet gedacht, en dat er met de optredens een man op het podium staat die weet wat muziek is, dat zal een ieder die een optreden van hem meemaakt kunnen beamen. Dus de mensen die de grootste Nederlandse rockster van weleer en van nu nog eenmaal aan het werk willen zien die zou ik willen aanraden om zaterdag 24 oktober naar De Vriendschap in Aker sloot te gaan om daar te luisteren naar de hits van toen met o.a. Marijke, Kom van dat dak af, en vele andere hits die daar op volgden. Kaartjes voor het optreden van Peter en z'n Rockets kunt u krijgen aan de zaal of in de voorverkoop en wel op de volgende adressen, Disco Z. op de Laat in Alkmaar en in de bar van Dancing „De Vriendschap" te Akersloot. MEERVOGELS HANDBAL H. Sen. 1 - Meervogels 1-C.S.V. 2 13-11 Meervogels moest de eerste zaalwed strijd aantreden tegen C.S.V. 2. Van het begin af was het een zeer spannen de wedstrijd. De ruststand was 6-5 in het voordeel van Meervogels. Na de rust kwam C.S.V. sterk terug en wist zelfs de leiding te nemen. Maar in de eindfase liet Meervogels d.m.v. enkele snelle break-outs nog een paar doelpunten aantekenen wat tevens de wedstrijd in het voordeel van Meer vogels besliste. Eindstand 13-11. D. Sen 1 Meervogels-Hugo Girls 12-8. Een technisch beter Meervogels ze gevierde in haar le zaalwedstrijd over Hugo Girls. Het zeer beweeglijke Aker slootse dames team wist de geboden kansen goed te benutten. In het be gin nam Hugo Girls een 2-1 voor sprong, maar die werd al snel teniet gedaan. Daarna gaf men de voor sprong niet meer uit handen en werd de voorsprong nog uitgebouwd tot 4 punten. Eindstand 12-8. KLAVERJASSEN BIJ MEERVOGELS HANDBAL Voor de tweede keer dit seizoen is er weer klaverjassen aan de Boschweg. Zoals van ouds is de aanvangstijd weer half negen, om iedereen de gelegen heid te geven op tijd aanwezig te zijn. Daar de opkomst altijd groot is, behoeft het geen aanbeveling om op tijd te zijn. De organisatoren zullen weer zorg dragen voor een goed gevulde prijzen-tafel. Een ieder is welkom op vrijdag 23 oktober aan de Boschweg. Voor nadere inlichtingen: J. Hollen- berg, tel. 10182; P. Klaver, tel. 12981. FORD'S NIEUWE WINDTUNNEL Ford gaat een nieuwe, aërodynamische windtunnel bouwen in het Europese Research en Engineering Centrum in Keulen als onderdeel van het program ma om het brandstofverbruik van auto's door het beheersen van luchtbe wegingstechnieken te verbeteren. Tot nu toe gebruikte Ford een aantal verschillende windtunnels in Europa, waaronder de eigen faciliteiten in Keu len of die van konkurrerende merken en onderzoek instituten. Nu maakt de steeds toenemende druk om het brand stofverbruik van alle voertuigen te verbeteren het noodzakelijk dat de fir ma een aërodynamisch testcentrum voor zichzelf gaat bouwen. Bovendien kunnen in de tunnel, naast gedetailleerde studies over de vermi dering van de luchtweerstand, m;. tingen verricht worden betreffende o waartse- en zijwaartse druk en test worden gedaan met overhellings slingereffekten. Onderzoek op het g bied van drukverdeling zal worde- gebruikt bij de analyse van drie-dime sionale luchtstroming over de carro serie. Tevens kan het effekt van win geruis bestudeerd worden en ook l door vuil dichtslaan van ramen, achte lichten en kentekenplaten. Deze nieuwe windtunnel, waarin zo» wagens van normaal formaat schaalmodellen bij snelheden tot km per uur kunnen worden getest, in het voorjaar van 1983 in gebruik woji, den genomen. Van Klein tot Groot: Voor de openbare Kleuterschool „de Blokkendoos" is dit jaar een bijzonder schooljaar. In 1956 werd door de „Stichting neu trale kleuterschool" onder het stuwende voorzitterschap van de heer Dil en de' leden mevr. Nederveen en de heren Huurman, Koppes en Blokker de eerste: aanzet gegeven tot openbaar kleuter onderwijs in Akersloot. In 1976 vestigde de kleuterschool en de openbare lagere school ,de Rembrandt school" zich samen in het scholencom plex aan de Mozartlaan. Samen gaan deze twee scholen dit gebeuren in de week van 26 t/m 31 oktober a.s. feestelijk vieren. Zo'n feest kost handen vol geld en om wat financiën te krijgen voor de onkos ten van dit feest wordt zaterdag 24 oktober a.s. van 13.00 tot 17.00 uur een bloembollen-aktie gehouden. Aan de inwoners van Akersloot zullen deze middag, huis aan huis, door een enthousiaste groep jongens en meisjes zakjes met bollen worden aangeboden voor de prijs van vier gulden. De jeugd verwacht dat een ieder welke de school een warm hart toedraagt hen in deze aktie zal steunen. Maandag 26 oktober en vrijdag 30 oktober zijn de avonden gereserveerd voor de oud-leerlingen van de school. Maandagavond wordt er gevolleybald. Als alles naar wens zal verlopen, zullen hier 12 teams strijden voor de lustrum bokaal. Vrijdag is er een disco-avond met het optreden van verschillende bandjes, welke zijn geformeerd uit oudleerlin gen. De organisatie hoopt vele oud-leerlin gen op deze avonden te mogen begroeten. De feestweek voor alle kinderen aan de kleuter- en lagere school begint maan dag 26 oktober met het versieren van de school, waarna in de loop van de middag op het schoolplein 250 ballon nen het luchtruim zullen kiezen. Dinsdag wordt er een kuiturele middag gehouden. Voor de kleuters en de le en 2e klas treedt de theatereroeD 't Fust od met het stuk „Kleine Nemo in Dromen land". De leerlingen uit de 3e t/m 6e klas kijken deze middag naar het theater gezelschap Spoel met het toneelstuk „De fantastische avonturen van Flan". Donderdagmiddag wordt er in de om geving van de school een puzzeltocht gehouden. Vrijdag wordt voor de gehele school 4e- film „Waterschapsheuvel gedraaid. Zaterdagmiddag wordt deze feestweek afgesloten. Ouders en leerlingen stap pen dan op de fiets voor een fietsralley rond het dorp met vreemde opdrachten en verrassingen. Aan het einde van deze middag wordt bekend gemaakt, wie de ballonnenrace heeft gewonnen. NIEUWE WINTERMODE SPEELT MET DE BROEK/ROK Zachte wol voor harde tijden De mode heeft het deze eeuw al meer laten zien: als de tijden harder worden - en de welvaart minder - gaan de mensen op zoek naar welzijn. Op alle fronten. En de damesmode - die bijna van nature voorop loopt - reageert onmiddellijk. Met een keur aan moge lijkheden voor eigen stijl die gedragen wordt door de noemers Kwaliteit en Komfort in Zuiver Scheerwol. Zachte wol. Kijkt u de lijnen voor de komende win ter 81/82 er maar op na. Voor de jon ge vrouw is er de uitheemse folklore van de berber-look. Aangeruwde, dekenachtige stoffen in natuurlijke kleuren die zich laag-over-laag soepel en warm laten dragen in rokken, broe ken, hessen, capes en wijde jassen. Heel praktisch en sportief voor alle leeftijden is de nieuwe combinatie mode die de fraaie naam "English Country Look" meekreeg. Veel bla zers, capes, pellerines, sportieve jassen en rokken met plooien in gezet met subtiele details in zorgvul dig gekozen kleuren. Double-face, flausch, moufflon, velours; flannel, shetlands met een zachter touché, het zijn stuk voor stuk perfecte stoffen in een fraaie mode voor vrouwen met smaak. Romantische accessoires als kanten kraagjes, ruches en jabots geven een elegant tintje aan de overigens vrij strenge belijning. En de kleuren? Kies de kleur die u past, kan deze win ter. Net als vorig jaar wordt de basis gelegd door neutrale en klassieke, vrij donker getinte kleuren. Daarop kunt u zelf naar eigen smaak combine ren: natuurlijke bostihten met bijv. een prachtig mosgroen of zachte pas tels als u van rustig houdt. Maar voor wie kleur wil geven aan de grijze maan den zijn er nog altijd de felle, spor tieve kleuren die verrassende efecten op uw basis-kleding kunnen hebben. De algemene trend beziend is dui delijk, dat de modemakers voor de winter 81/82 doorborduren op de com binatiemode. Met extra nadruk op de zachte kwaliteiten van Zuiver Scheerwol. Vele honderden modeza ken door het hele land laten dit na- "Zmver SxHreerwoHen stofferraJs+weerfsr—Haar in hun speciale Wolmerk-etaia- Kaaskenners zijn de Nederlanders bij uitstek en al door de eeuwen heen. Liefhebbers van slaatjes zijn wij ook. Maar tegen salades met kaas zitten wij nog een tikjes vreemd aan te kijken. Toch leent kaas zich juist bij uitstek om als ingrediënt te dienen voor dit veel zijdige gerecht, waarop bij wijze van spreken tot in het oneindige te variëren valt. Net als kaas wordt een salade op vrijwel elk moment van de dag op prijs gesteld, hetzij als tussendoortje, als hapje bij de lunch, als voorgerecht bij het avondeten en zelfs als hoofdgerecht en als snack op een gezellig avondje thuis of op een feestje. Marktonderzoek heeft uitgewezen dat in 20% van de huishoudingen regelmatig een salade op tafel verschijnt. Het percentage Nederlanders, dat zo nu en dan eens een slaatje eet, ligt uiteraard nog heel wat hoger. Die populariteit van dit gerecht is gemakkelijk te verklaren. Om te beginnen is het lekker eten. In de tweede plaats is het gemakkelijk klaar te maken. En in de derde plaats is het nog vriendelijk voor de portemonnee ook, want je kunt er allerlei restjes in verwerken. Het merkwaardige is, dat men hierbij over het algemeen niet zo gauw aan kaas denkt. Veelzydig Kaas wordt in het huishouden op allerlei manieren gebruikt: als broodbeleg, uit het vuistje, als ingrediënt voor allerlei warme gerechten, zoals de kaasfondue, en de panpizza, die uitgegroeid zijn tot uitermate populaire gerechten. Kaas blijkt ook bijzonder geschikt als ingrediënt voor een salade. In de eerste plaats omdat vrijwel alle Nederlandse kaassoorten - en dat zijn er in totaal niet minder dan 24 - zich zo goed laten combineren met andere ingrediënten. Of het nu hartig is of zoet, met kaas smaakt het goed. Kaas met paprika? Lekker. Kaas met vruchtjes? Heerlijk. Kaas met vleeswaar? Prima. Kaas met vis? Uitstekend. Zo ziet u, met kaas in de salade kunt u alle kanten op. In de tweede plaats omdat kaas zich heel gemakkelijk laat verwerken. U hoeft alleen maar het korstje te verwijderen en de kaas te snijden in de gewenste vorm. In dobbelsteentjes of in reepjes, naar het u uitkomt. En tenslotte omdat een salade een goede mogelijkheid biedt om allerlei restjes te verwerken. Ook stukjes kaas, die u anders geraspt of misschien zelfs weggegooid zou hebben. Snel klaar Het aardige is ook. dat u een salade met kaas net zo vet-arm kunt maken als in uw kraam te pas komt. Wenst u een lichtverteerbaar lunchgerecht, dan kan dat. En het is nog snel klaar ook, Bijvoorbeeld: dobbelsteentjes Edammer met blokjes komkommer en plakjes radijs op een bedje van kropsla. Het geheel overgoten met een geurig sausje van tuinkruiden. Of reepjes Maasdam mer en gekookte ham met een sausje van sour cream. Bereidingstijd minimaal. Resultaat maximaal. Voor een, twee of meer personen, het doet er niet toe, u bent klaar in een wip en iedereeen vindt het lekker. Denk ook eens aan een salade met kaas als voorgerecht bij de warme maaltijd. Of als hoofdgerecht. Juist in de zomer hebben we vaak geen zin in een uitge breide maaltijd. Omdat het te warm is. Of omdat we erop uit trekken en geen tijd hebben om lang in de keuken te staan. Dan is zo'n salade een schot in de roos. Zet bij de bereiding van zo'n salade uw fantasie maar gerust aan het werk. Of maak gebruik van een van de recepten van het Zuivelbureau. Wat dacht u bijvoorbeeld van een Zevenaarse salade, waar die verukke- lijke Subenhara - een kaassoort met een zacht, romig zuivel, waar allerlei tuin kruiden en een vleugje knoflook in zitten, de de Middeleeuwse naam van Zevenaar draagt? Of geeft u de voorkeur aan de uitge sproken smaak van een belegen boeren kaas? Dan is de Steinse salade, precies wat u zoekt. Ook een Friese saladè, waarin onder meer Friese nagelkaas en rookworst zijn verwerkt, zal zeker in de U hoeft niet bang te zijn dat u uw huisgenoten" met zo'n salade in voe- dingskundig opzicht tekort doet, want kaas is een heel compleet voedingsmid del, dat als eiwitbron heel goed vis of vlees kan vervangen. Dat is er dan ook de reden van, dat vegetariërs de Neder landse kaas allang hebben ontdekt als een voedingsmiddel, dat geur, smaak en afwisseling geeft aan maaltijden, die anders wellicht een tikje eenzijdig zou den zijn. En natuurlijk kunt u met kaas ook een heerlijke vegetarische maaltijd maken. Op een feestje Bij een feestje zijn salades met kaas welkome gasten. Bij de bereiding ervan kunt u zich helemaal uitleven, want de mogelijkheden zijn werkelijk onbeperkt. Zo'n Salade Tropical bijvoorbeeld, waarin u allerlei exotische vruchten kunt verwerken. In het recept staan manda rijntjes, banaan en appel aangegeven, maar wat let u om daarin eens wat te variëren en kiwi, mango en papaya te gebruiken. Ook die vruchten smaken heerlijk met een belegen Goudse kaas, gesnipperde augurk en een sausje van yoghurt, citroensap, zout, peper, en een vleugje kerrie. Het hele jaar door Zo ziet u: als het aan de Nederlandse kaas ligt, kunt u elke dag van het jaar wel een salade met kaas eten, zonder dat u in herhalingen vervalt. Gebruik er de produkten voor, die in dat seizoen op de markt komen. Experimenteer naar har telust met verschillende ingrediënten en verschillende sausjes»-. Veel hoeft u er niet voor te onthouden, want met een beetje gevoel voor smaken en kleuren, zet u als gauw iets pp tafel dat ook de kritische blik van verwende fijnproevers kan doorstaan. Denk er wel aan, dat een salade met kaas het lekkerste smaakt als hij niet al te lang van te voren wordt bereid. Een half uurtje voor u aan tafel gaat kunt u de ingrediënten het beste vermengen. Schep de salade vlak voor het opdienen nog een keer om en maak hem mooi op. Wilt u de ingrediënten liever al tevoren snijden, dan kan dat heel goed, al moet u er wel rekening mee houden, dat kaas als hij eenmaal in blokjes of reepjes is gesneden snel uitdroogt en dus goed in folie moet "worden verpakt. Ook de andere bestanddelen moet u goed afdek ken en op een koele plek bewaren. shetlands, lamswol en flannel. Kortom: nieuwe mode die terugvalt op nog altijd gerespecteerde waarden: kwaliteit en komfort. Met als verfrissend tintje het grote aanbod in verschillende stijlep panta lons. Want wie durft, mag déze winter naast de pantalon met rechte pijpen en de broekrok ook de paardrijbroek, de knickerbocker of de bermuda pro beren. Stijlvol en chic De derde trend van deze winter brengt u zichtbaar mooi Zuiver Scheer wol; voor de stijlvolle chic in uw gar derobe. De eenvoudige lijn wordt aan- ges zien welke eindeloze mogelijk heden daarmee op uw weg liggen. Dus laat u op ideeen brengen. Kies wel overwogen en koop goed. De nieuwe moge vraagt erom. (Bij de foto) Trek gerust de broek aan. De nieuwe wintermode geeft u alle kans. Bijv. met de verrassende en verfrissende bla zer/knickerbocker combinatie van Rodier Paris (rechts). Het jasje met broekrok links op de foto is van Flagschip, terwijl het pak van Manfred Geissler in het midden een fraai voorbeeld vormt van de prak tische combinatiemode die deze winter u brengt. Amsterdam/Utrecht, 12 oktober 1981- 'Van Klein tot Groot' is een opzoek boek voor ouders en opvoeders, waarin op alfabetische volgorde 220 onderwer pen worden besproken, waarmee vrij wel iedereen die kinderen grootbrengt te maken krijgt. Elk hoofdstukje wordt afgesloten met tips ovdr hoe en waar méér informatie over het betreffende onderwerp kan worden verkregen. Hetzij bij welke Instanties, hetzij in welke boeken of tijdschriften. Waar mogelijk worden kinderboeken genoemd die over het betreffende onderwerp gaan. Hangt een bepaald onderwerp duidelijk samen met een ander thema, dan wordt ook daar naar verwezen. De hoofdstukjes zijn kort én leesbaar gehouden, zodat ou ders en opvoeders snel de belangrijkste gegevens kunnen oppikken. Het op zoekboek is een handige kombinatie geworden van encyclopedie, adressen lijst en telefoonboek. Het telt 160 pagina's in een ringband en is tot stand gekomen door een samenwerking tussen de Vakgroep Gezinsleer van de Univer siteit van Amsterdam en het tijdschrift Ouders van Nu. Het idee is afkomstig van pedagoge Mieke Schoorl, verbonden aan deze Vakgroep. Zij zocht contact met Rita Kohnstamm, hoofdredactrice van Ou ders van Nu. Zij werkten het idee voor een opzoekboek verder uit. Samen met de pedagoge Tineke Engelen vormden zij een redactie, die zich voor de met name medische onderwerpen liet bij staan door de kinderarts Barthold Hen- geveld. De uitgave werd financieel en organisa torisch mogelijk gemaakt door de uitge versmaatschappij Z K Tijdschriften B.V. te Utrecht. Met deze onderneming werd overeenge komen dat eventuele overwinsten zullen worden ondergebracht bij een speciaal op te richten Stichting waarin o.m. de Universiteit van Amsterdam en de uitgeversmaatschappij zullen participe ren. Vanuit het kapitaal van deze Stichting zouden nieuwe activiteiten kunnen worden ontwikkeld en zou ook ,V,an Klein tot Groot' regelmatig E'iihfiê'ri 'wördën aaligépast Een paar jaar geleden ging de Vakgros Gezinsleer van de Universiteit van Au sterdam na bij welke instanties oude met praktische vragen over opvoedin terecht kunnen, maar óok wélke prak tische vragen ouders het meest bezi houden. Eén van de conclusies: op dit tërrei zijn verrassend veel instellingen actii die met gemeenschapsgeld worden ge: nancierd, maar die slechts door-et; kleine bovenlaag uit de bevolking woi den ingeschakeld. Een zeer groot p» bliek weet niet dat ze bestaan, of wets niet waar je ze kunt vinden. De Vakgroep Gezinsleer is van meninL; dat wetenschappers er toe moeten bij' dragen dat kennis en ervaring uit d wetenschap juist aan een zo breefc mogelijk publiek ten goede moet ko men. Zo bestaat in Frankrijk een zgi Ecole des Parents, een instelling voo opvoedingsvoorlichting, dat bovendie beschikt over een gigantisch documei tatiecentrum waar ouders met alle prak tische vragen terecht kunnen, terwijl Amerika er op commerciële basis e dik boek Voor ouders onder de naasjir, Parents Yellow Pages' verkrijgbaar is Het ontbrak de Vakgroep echter ai geld en ervaring om in Nederland ee dergelijk project geheel op eigen kracl op te zetten. Vandaar het contact mi Ouders van Nu, waar behalve v< kennis over opvoedingscoorlichting oi de benodigde fondsen te vinden zijn. 1 gevonden samenwerkingstructuur tl sen een universiteit en een uitgevei maatschappij bleek de meest effecties oplossing. Zowel de Vakgroep Gezinsleer als 0 ders van Nu vinden dat het boek V; Klein tot Groot' goed weergeeft wat als het belangrijkste zien in hun wei Opvoeders informatie en daarmee zé vertrouwen geven. Van Klein tot Groot is rechtstree verkrijgbaar bij de uitgever, postb 2252, 3500 HD Utrecht. Tel: 03 328411 en vanaf 26 oktober in de boe en tijdschriftenhandel. Voor nadere inlichtingen: Tineke Engelen tel: 070-993686, Barthold Hengeveld tel: 085-426570-,- (Rita Kohnstamm tel: 030-328411 Mieke .Schoorl tel: 020-5252914 p 441040. 3-1 0-0 GESLAAGDE EXPOSITIE H.U.I.B. Na 2 weekenden exposeren kan de schildergroep H.U.I.B. (het unieke is bepalend) op een geslaagde expo sitie terug kijken mede door de grote publieke belangstelling. In het dorps huis was gedurende de 2 afgelopen weekenden een verscheidenheid aan werken te bezichtigen. H.U.I.B. toont in deze expositie verschillende technieken b.v. ook aquarellen. De nu 2 jaar bestaande schildergroep is ze ker van plan om in de toekomst weer de nodige exposities te houden. Uitslagen Senioren: Heren 2 - Scheybeekc 3 0-3 heren 4 - heren 5 0-3 Sarto - dames 1 1-0 dames 3 - Scheybeeck 4 13-0 dames 3 - Amsterdahi 8 1-6 Veteranen A - Strawberries A 2-1 Veteranen B - heren 3 3-4 Junioren: Jongens Al - Strawberries A2 25-0! Alkmaar B1 - jongens BI 6-1 jongens Cl - Amsterdam Cl 2-11 H.B.S. Al - Meisjes Al 4-0 meisjes A2 - Haarlem A2 2-2 meisjes BI - Magnus BI meisjes B2 - Rood Wit B4 Adspiranten: Zandvoort Dl - jongens Dl 1-5 meisjes Dl - Uitgeest Dl 6-1 Alkmaar El - jongens El 1-5 meisjes El - meisjes E2 4-2 Afgelopen zaterdag was jongens Al in eigen huis bijzonder op schot. Maar liefst 25 keer moest de doelverdediger van Strawberries „vissen". Mede hier door bleef de koppositie gehandhaafd. De wedstrijd van heren 1 ging niet door, wegens de slechte toestand van de velden bij MagnuS. De wedstrijd van dames 1 werd verplaatst naar de velden aan het Vennewater, maar de overwin ning ging helaas naar de Amsterdamse ploeg Sarto. Meisjes Al verloor voor de eerste keer in de voorcompetitie, waar door de spanning aan de kop van de ranglijst toeneemt. Komende zondag speelt heren 1 zijn eerste thuiswedstrijd, waarbij men wel wat aanmoediging kan gebruiken. Programma zondag 25 oktober: Heren 1 - Scheybeeck 1 14.15 V.V.V. 4 - heren 2 14.00 Kraaien 7 - heren 3 11.00 heren 4 - Bloemendaal 13 14.15 Sarto 7 - heren 5 14.00 dames 1 - Weesp 1 12.30 V.V.V. 7-dames 2 11.00 Dames 3 - Qui Vive 4 12.30 Rood Wit B - Veteranen A 14.00 Veteranen B - Pinoké B 14.15 1980 Is voor Nederland een heel bijzonder fietsenjaar geweest. Zoals uit de thans beschikbaar gekomen cijfers blijkt, zijn wat de fietsenverkoop in ons land betreft alle tot nu toe gevestigde recordt gebroken. Er werden in bijna 1.4 miljoen nieuwe fietsen verkocht en dan te bedenken dat in de eerste helft van de jaren zestig de verkoop tussen de 500.000 en 600.000 schommelde. Het aandeel van de Nederlandse fietsen- industrie op de eigen markt bedroeg vorig jaar zestig procent. Er werden toen in ons land 1.238.000 fietsen vervaar digd, waarvan er 417.000 (34%) werden geëxporteerd. De belangstelling blijkt vooral uit te gaan naar sport- en super-sportfietsen, die meer dan de helft van de verkoop uitmaakten. Daarbij nam vooral de interesse voor lichte sportfietsen, semi-racefietsen toe. Laats- genoemde typen samen hebben een aandeel van bijna een kwart in de verkoop op de binnenlandse markt. In tegenstelling tot wat wel beweerd wordt, lijkt de markt nog lang niet verzadigd te zijn, vooral ook omdat steeds meer mensen zich naast de fiets voor dagelijks gebruik een tweede fiets aanschaffen, die dan speciaal bedoeld is voor de recreatie en/of de sportbeoefening. De voorkeur van de Nederlanders gaat vooral uit naar kwalitatief hoogwaardige merkfietsen. De gemiddelde volwassen fietser betaalt zo'n 650.— voor een nieuwe fiets, doch het aantal kieskeurige fijnproevers groeit sterk. De fietsenhan- del profiteert daarnaast van een sterk toegenomen belangstelling voor allerlei bijartikelen om de fiets, al naar gelang de persoonlijke voorkeur, extra uit te rusten. Speciale fietskleding vormt daarnaast een steeds groter wordende markt. 1980 Ook voor Duitsland een record-fietserqaar Niet alleen Nederland heeft een bijzon der goed fietsenjaar achter de rug, waarin alle records gebroken werden. Ook in de Duitse Bondsrepubliek was dat het geval. In vergelijking met 1979 steeg daar in 1980 de produktie van merkfietsen en frames voor zogenoemde confectiefietsen met maar lefst 18,4% tot een totaal van 4,556 miljoen stuks. Mieke Schoorl ren Rita Kohnstamm Groot". samenstellers boekje Van Klein to: ARTISTEN GALA EGMOND Hierbij willen wij u het volgende laten weten: Op 14 november a.s. wordt er in zaal Swart te Egmond-Binnen een Arties- tengala georganiseerd door Radio- Montevideo. Voor deze avond zijn diverse arties ten, bekend van Radio en T.V., gecon tracteerd. De volgende artiesten komen op de 14-de november: - Havenzangers - Sonja - Hepie en Hepie - Jan Boezeroen - In de voorzaal het trio Goedhart. Deze avond begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. In de pauze een verrassing:? De kaarten zijn nu reeds te ver krijgen op een aantal voorverkoop adressen. O.a.: Akersloot: Bakker, de groenteman; Alkmaar. Disco shop Dekker in het Hoefplan; Bakkunt Slijterij Paul Nolet; Bergen: Discd- shop Elly in de Minimarkt; Castricunt Electronica de Graaf; Egmond a/| Hoef: Snackbar "Martin Snacks': Egmond-Binnen: Kapper Zendveld eji aan de'zaal; Egmond aan Zee: Groente zaak Luuk Duin; Heemskerk: Schoe- huijs Tegelhandel; Heiloo; Disco Hej loo in Winkelhof 't Loo; Limmeij Warenhuis Lute. Telefonische inlichtingen bij ons coij- tactadres. Dit alles n.a.v. het éénjarig bestaan van Radio Montevideo. ZEGT HET VOORT, KOMT ALL? MAAL DE 14-de NOVEMBER A.S.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 10