1 X mi 'VV VAN HANEGHEM B.V. •li- VOORDEELAANBIEDINGEN: CD A-fractie deelt zorgen B. en W. College bly met instemming raad P.v.d.A./D'66 komt met voorstellen ontmoetingscentrum Heiloo 2000 trekt fel van leer VVD maakte het B. en W. niet moeilijk ALGEMEEN NIEUWS u u k Overig beleid If IP8 ppp •'t - AgdorBIJL, lengte91 cm, oersterjj^t^O^43.75 Boomzaag (ook voor openhaardhout) 12.50 Tuintechnisch Adviesburo - Tuincentrum Vennewatersweg 15 (hoek Westerweg) 1852 PT Heiloo Postbus 73 Telefoon (072) 33 24 17 1850 AB Heiloo 1 jKPOST 4 NOVEMBER IJ I IT'KIJKPOST Nieuws van de Gemeente Heiloo Heeft het samenstellen van de begro ting dit jaar wel enige hoofdbrekens gegeven, de samenstelling in de ko mende jaren zullen zeer veel hoofdbre kens gaan kosten. Dit was de mening van de CDA-fraktie die bij monde van de heer J. Pieters in haar algemene beschouwingen inging op de maat regelen die het college aandroeg om in de toekomst over voldoende dek kingsmiddelen te beschikken. Vier maatregelen Het aanspreken ian de reserve s> voor een bedrag van ruim 6 ton kon in de ogen van de fraktie genade vin den. Men was zich bewust van het ne gatief effekt voor de komende jaren maar er staat, aldus Pieters, geen an dere weg open. Ook van de tweede maatregel, een verhoging van de Onroerend Goed Be lasting, werd de noodzaak ingezien. De voorgenomen investeringen voor 1982 riepen bij de fraktie een aantal kritische vragen op. Zo vroeg men zich af of de raad niet op een eerder tijd stip kennis had kunnen nemen van de problemen om tot een sluitende begroting te komen. Zeer kritisch stond men tegenover een aantal posten zoals bijv. de inrichting van het terrein na sloop van het Asta- theater voor een bedrag van 143.500,-. De te schrappen investeringen stuit ten wa'ar het de geplande nieuwbouw t.b.v. de Bonden van Ouderen betrof, op grote moeilijkheden. Hoe wel we met uw college moeten vaststellen dat de voorgenomen nieuwbouw financieel niet haalbaar is, heeft het feit dat hier niets tegenover staat niet onze instemming", aldus de heer Pieters, die namens de fraktie het voorstel deed aan de huisvesting iets te gaan doen. Dat dit geld gaat kosten staat voor iedereen als een paal boven water maar de fraktie ziet wel mogelijkheden. Zorgen Hoewel het CDA met voldoening kon- stateerde dat er voortvarend wordt gewerkt aan de vaststelling van de be stemmingsplannen waren er ook pun ten waar men zich bezorgd om maakte. Zo werd de vertraging die optreedt in het bestemmingsplan "Zuidelijke; Wijkontsluitingsweg", een slechte zaak genoemd. Voorts maakte men zich zorgen óver het tempo waarin de wo ningbouw in Boswijk zich zal ontwik kelen, dit gezien de stagnatie in de woningmarkt. Ook de toenemende verkeersonveilig heid baarde zorgen. Doordat de manta- liteit van de verkeersdeelnemers te wensen overlaat wordt het vinden van goede oplossingen bemoeilijkt. Met de reconstructie van de Kennemer-- straatweg was de fraktie het hard- grondig eens maar de situatie op de kruising Heerenweg/Stationsweg riep nog enkele vragen op. Aan B. en W. werd de vraag gesteld of deze aan leiding ziet verandering te brengen in de situatie hier. Op onderwijsgebied werd het jammer gevonden dat de uitwisseling van leer krachten en kleuterleidsters door de bezuinigingen wordt getroffen, vooral nu de intergratie wettelijk zijn beslag lijkt te krijgen. ,,De Nota Huisvesting Herfst 1981 verdient onze waardering maar dit neemt niet weg dat de zorgen bij College en woningzoekenden groot zijn". Deze mening van het C.D.A. werd gevolgd met de vraag aan het col lege hoe ,,de Oude Pastory" functio neert, of er hier sprake is van doorstro ming en of er wordt gedacht aan meer mogelijkheden op dit gebied. Variabele werktijden Komende jaren "Het beeld dat u ons schetst in de meerjarenraming is weinig rooskleurig en het is duidelijk dat we op jleze wijze niet kunnen doorgaan" drong dan ook aan op herbezinning, waarbij niet moet worden vast gehouden aan de groei maar waarbij het inkrimpen voorop moet staan. Hier toe zullen het beleid en het takenpak ket moeten worden doorgelicht. Dit zal volgens de fraktie kunnen leiden tot het kappen van dor hout en tot het laten vallen van niet meer noodza kelijke uitgaven. De financiële toestand en vooruitzich ten van de gemeente Heiloo gaven de fraktie van P.v.d.A./D'66 reden tot bezorgdheid. De heer L.J.A. van Dantzig gaf namens de fraktie te kennen dat men in grote De'fraktU/ lijnen met het beleid voor de komende jaren kan instemmen. Uiteraard waren er wel opmerkingen over de afzonderlijke posten waarbij vooral de investeringen, zowel de in het voor uitzicht liggende als de te schrappen, enige moeilijkheden gaven. Van Dantzig drong erop aan de afval- slakken en het vlieggas te scheiden. Op het gebied van het huisafval kwam men met het voorstel om naast het ge scheiden ophalen van papier en glas nog een initiatief te ondernemen. Men doelde hierbij op het tegen gere duceerd tarief ter beschikking stellen van compostbakken ter inzameling van groente- fruit- en tuinafval. Onvrede Zoals alle andere frakties was men ont stemd over het schrappen van het ont moetingscentrum voor de Bonden van Tweede ronde Ouderen. Men was er verbaasd over de tweede ronde meldde de teer de» geweld. Pieters dat het antwoord van het colle- Op het gebied van Ruimtelijke Orde ning en bouw herhaalde men het vorig jaar gedane voorstel in de krant mel ding te maken van bouwvergunnings- aanvragen. Met andere frakties be treurde men het dat er met de aanleg de zuidelijke wijkontsluitingsweg nog minstens tot 1986 zal moeten wor- ge zijns inziens in vergelijking met het vorig jaar aan waarde had gewonnen. Hij was echter wel van mening dat de frakties het het college niet moeilijk hadden gemaakt. Naast de enkele problemen die na be antwoording door het college bij de fraktie bleven bestaan stond de ver bazing over een aantal opmerkingen die door Heiloo 2000 aan het adres van B. en W. waren gericht. Pieters noem de deze aantijgend en vond ze, op deze manier gebracht, niet juist. Bij monde van de heer J. Visser vfoeg de fraktie tenslotte om de toezegging dat na 1 april geen opslag van Vlieggas? meer zal plaatsvinden. "De opwekte gezichten bij het aanbie- den van een sluitende begroting, waar bij geen beroep behoeft te worden gedaan op een deel van de reserve, behoren nu haast wel tot het ver leden en de opgewektheid heeft plaats gemaakt voor een meer zorgelijke uitdrukking". Met deze woorden begon de heer A. J. M. ten Hoope zijn deel van de be grotingsbeschouwing waarin het college op meerdere beleidspunten werd aangevallen. een geheel nieuw gebouw als een ko nijn uit een hoed toverde om deze vervolgens in de volgende begroting even spectaculair te laten verdwijnen. Men noemde het resultaat voor de belangstellenden buitengewoon teleur stellend en hoewel ook deze fraktie het ermee eens was dat een dergelijke in vestering thans niet te verwezenlijk- ken is werd het onbegrijpelijk genoemd dat B. en W. niet naar andere mogelijk heden hebben gezocht. "Het onderzoek moet niet beperkt wo- worden tot één.mogelijkheid,,alle mo gelijkheden die bedacht kunnen wor den moeten wórden onderzocht", aldus Van Dantzig, die vervolgens met een zestal oplossingen op de proppen kwam. Met de voorgestelde verhoging van de onroerendgoed belasting met 20% kon men wel instemmen. De verhoging werd fors maar noodzakelijk genoemd met een verwijzing naar het feit dat het tarief toch nog lager blijft dan in de omliggende gemeenten. Het onderwijsbeleid van B. en W. werd door de fraktie in grote lijnen on derstreept. Aan B. en W. werd wel de vraag ge steld of er behoefte bestaat- aan over- blijfmogelijkheden op school en, zo ja, of de gemeente hieraan dan me dewerking wil verlenen. de "Beleidsmatig heeft er in het ver leden weinig lijn gezeten in de gedane investeringen. Kwamen diverse pro jecten reeds lang op het prioriteiten schema voor en staan daar nu nog, zo kwamen er ook plotseling projekten bij die dan met voorrang behandeld werden", aldus Ten Hoope. Vervolgens sprak hij zijn verbazing uit over het feit dat de resterende uit gaven t.a.v. de lijst investeringen over 1981 bijna geheel geschrapt werden. De mening van de fraktie was dat het college eerder de tering naar de nering had moeten zetten. "In dit geval kijken we naar de groot ste post namelijk de loonkosten die ongeveer één derde van alle uit gaven uitmaakt. Wij zijn van mening dat deze post de komende jaren nauw lettend zal moeten worden gevolgd". Het college moet volgens Ten Hoope ook onderzoeken of bepaalde afdelin gen boven hun sterkte zitten terwijl andere misschien eronder, zodat in terne verschuivingen mogelijk zouden kunnen worden en of de post ver vangend personeel geschrapt kan wor den. Buitenpoorters "Dat het college het standpunt hul digt, zoveel mogelijk de bereikte voor zieningen en onderhoudspeil conso lideren, kunnen we waarderen mits daarbij de plaatselijke werkgelegen heid prioritiet krijgt", aldus Ten Hoo pe, die vervolgens het college ervan betichtte op dit punt geen beleid te hebben. Er werd volgens hem te veel gebruik gemaakt van buiten poorters, waarbij de plaatselijke on dernemers geen kans krijgen een of ferte te maken. Redelijke verhoging Ook op het punt van de onroerend- goed-belasting had deze fraktie zijn bedenkingen. Komt het college volgens de fraktie met twee alternatieven namelijk de sterke en de minder ster ke verhoging, zij zelf staat een derde alternatief voor, te weten de redelijke verhoging. Volgens Ten Hoope zijn er nog wel wat bezuinigingen door te voeren waardoor de stijging van deze belasting zich zou kunnen beperken tot f 0,25 voor eigenaar zowel bewo ner. De lastenverzwaring zal hierdoor resp. 14,50 en 29,00 bedragen. De variabele werktijden bij gemeente leiden volgens de fraktie tot grote moeilijkheden. Er bestaat hierin een ongekende vrijheid met een summiere kontrole. Ook de ongekende vrijheden ten aanzien van onder nemers die voor de gemeente werken wil de fraktie hieronder rangschik ken. Evenals de andere frakties had Heiloo 2000 moeite met het schrappen van het onderkomen voor de bonden van ouderen. "We begrijpen niet wat het college heeft bezield om, tot voor kort nog. zulk een grote verwachting te wek ken bij deze organisaties. U heeft nu morele verplichtingen geschapen en wij vinden dat de alternatieven van zo wel de raad als de bonden overwo gen dienen te worden". Milieu Het tweede lid van de fraktie Heiloo 2000, mevrouw M.B. van Gelder- Kop, behandelde de overgebleven on derwerpen. Zij drong erop aan het selekteren van het huisafval verder uit te bereiden. Dit zou moeten gebeuren door het ge bruik van de glascontainers meer on der de aandacht van de bevolking te brengen en door een betere kontrole op het aanbod van grofhuisvuil. Ook het composteren, reeds eerder door de wethouder aangekaart, wilde men nog eens benadrukken. 6p onderwijsgebied zag de fraktie de zaak nogal somber in. Door een dalend leerlingaantal zullen er leerkrachten moeten worden ontslagen. Dit zal het aantal leerlingen per klas met onge veer'20% doen toenemen en dat dit afbreuk zal doen aan het onder wijs staat bij de fraktie als een paal boven water. "Er is hier nog maar één mogelijk heid en dat is om van onderaf druk uit te oefenen op Den Haag om eventueel op deze manier de leerlingenschaal ge wijzigd te krijgen", aldus mevrouw Van Gelder. Milieu De fraktie bleek weinig waardering te hebben voor de manier waarop de opslag van de vuilverbrandingsslak ken door de V.V.I. en de firma de Moei geregeld is. Het feit dat de slakken zul len worden opgeslagen op het reeds overvolle gedeelte van de stortplaats baarde niet alleen de P.v.d.A./D'66 fraktie maar alle frakties zorgen. Nieuwe verloop vergadering In de tweede termijn gaf de heer Van Dantzig te kennen het eigenlijk niet eens te zijn met de nieuwe opzet van de begrotingsvergadering. De frakties hebben op voorstel van B. en W. afgesproken de algemene beschouwin gen minstens 1 dag van te voren bij het college in te leveren en de beschou wingen slechts door 1 lid van iedere fraktie te laten voorlezen. Van Dantzig was van mening dat het antwoord van B. en W. door de vroegtijdige inleve ring wel verbeterd was maar dat de frakties hierdoor in zeer korte tijd ant woorden moesten formuleren op deze goede antwoorden. Verder vond men, samen met de ande re frakties, dat B. en W. de raad op een aantal punten beter niet kan bin den voor de komende jaren. Er komt volgend jaar immers een nieuwe raad. Ook de P.v.d.A./D'66-fraktie was voor een herbezinning van de financiële kant'van de gemeente, zonder echter afbreuk te doen aan het voorzieningen- pijl- "Met genoegen hebben wij kunnen konstateren dat de Raad met uit zondering van de fraktie van Heiloo 2000, instemt met de voor 1982 uit gestippelde beleidslijn met betrek king tot de gemeentelijke financiën". Met deze woorden begon burge meester Drs. G. J. Glijnis het antwoord van het college op de algemene be schouwingen. Dat er evenwel kritische kanttekeningen waren geplaatst noemde hij een logische zaak. Hierna ging hij in op deze kant- tekingen, suggesties en vragen waar bij een aantal toezeggingen gedaan werden. Zo zegde hij toe het afschrij- vingsbeleid nog eens onder de loupe te- willen nemen maar bij beide onder werpen, beroep op de reserves en af- schrijvingsbeleid, zag hij geen wezen lijke oplossingen. "Immers uit de begroting 1982 blijkt, in samenhang met de meejaren- raming, dat er sprake is van een struk- turele onevenwichtigheid tussen in komsten en uitgaven. Op korte termijn is dat geen verontrustende zaak, doch op lange termijn wel. Zolang de in dicatoren die geleid hebben tot deze onevenwichtigheid zich niet in posi tieve zin wijzigen moeten we streven naar herstel van het evenwicht op ba sis van de thans bekende gegevens", aldus de burgemeester die in verband hiermee de Raad vroeg te willen aan geven welke beleidslijn in de komende jaren gevolgd zal moeten worden. Gebouw voor ouderen Ook met betrekking tot het gebouw voor ouderen werd een toezegging ge daan. "Met de sprekers betreurt het college het dat louter op finan ciële gronden vooralsnog moet worden afgezien van het stichten van zo'n gebouw. Alle frakties getuigen van zo veel werkelijkheidszin dat hierover geen verschil van inzicht bestaat en ook ogen over de wenselijkheid te komen tot het treffen van voorzieningen op korte termijn is ieder het eens. Wij wil len toezeggen om in begin van het volgend jaar de Raad nader te infpr- nteren over de verschillende alternatie- Over één van de suggesties door de heer Van Dantzig gedaan, te weten re novatie van het Asta-Theater, kon hij de uitkomst al mededelen. De opper vlakte is te klein, de ligging is volgens beide partijen niet goed en de kosten zijn te hoog. Op het gebied van Ruimtelijke Orde ning zegdë het college toe de ver traging van het ontwerpplan "Zuide lijke Wijkontsluitingsweg" welke is ontstaan als gevolg van een nader akoustisch onderzoek, zoveel mogelijk te beperken. Aan de heer Van Dantzig werd toe gezegd dat de uitwerking van het plan "Zuid Oost" zal plaatsvinden in nauw overleg met de commissie voor ruimte lijke ordening. De mening van de heer Ten Hoope dat variabele werktijden leiden tot on gekende vrijheden voor ambtenaren werd door het college fel bestreden. "Dit is niet het geval omdat men ver plicht is per dag minimaal 7 uur en maximaal 9 uur te werken en 40 uur per week, terwijl men niet later dan 9 uur mag beginnen en niet eerder dan 3 uur het werk mag beëindigen. Voorts achten wij de controle op de re gistratie genoegzaam en moeilijkhe den zijn ons niet gebleken. Goedkoper Wethouder J. J. Dekker begon zijn antwoord met de toezegging de kosten die verbonden zijn met sloop van het Asta-Theater en de herinrichting van het terrein zoveel mogelijk te beper ken. Ook zal B. en W. gaan bekijken of het aanbrengen van deklagen op de we gen goedkoper kan. Over de kritiek van de heer Ten Hoope met betrekking tot het uitsluiten van plaatselijke ondernemers was hij no- al verbolgen. Hij rekende voor dat van alle bedrijven waar de gemeente mee werkt zeker 75% in Heiloo gevestigd zijn of werken met in Heiloo wonende werknemers. Harde lijn ln de tweede termijn stelde de heer Ten Hoope dat een aantal van zijn opmerkingen misschien wat hard wa ren overgekomen maar dat deze har de lijn de wens van de achter ban is. Verder zag hij wel in dat het kiezen voor meer bezuinigingen zal leiden tot een omvangrijk maar ondanks toch noodzakelijk werk. Mevrouw Van Gelder reageerde op de opmerking van de heer Pieters aan wel ke fraktie werd gedacht om op onder wijsgebied druk uit te oefenen op Den Haag, dat dit een zaak voor het colle ge was. "Maar natuurlijk gebeurt er niets wanneer u geen initiatieven neemt". Was de fraktie van de V.V.D. het vorig jaar nog in de gelegenheid te consta teren dat de begroting 1981 geken merkt werd door een aantal meeval lers, dit jaar kon ze niet anders dan konstateren-dat het huidige financiële klimaat bepaald wordt door tegenval lers. Genoemd werd de rijksuitkering voor het onderwijs die 215.000,- lager zal zijn dan het vorig jaar, het teruglopen van de bouw en verbouw, een verlaging van de winstuitkering uit het gasbedrijf met 130.000,- en de verhoging van het renteomslag- percentage. Het uitgangspunt van het college om te pogen het bereikte voorzieningen niveau in stand te houden, kon bij de fraktie instemming vinden. Investeringen Het investeringsplan voor 1982 noem de men een sombere lijst met allemaal wezenlijke zaken voor de instand houding van een elementair voorzie ningenniveau. Men gaf B. en W. in overweging de kosten die in verband staan met de sloop van het Asta-theater te beper ken tot 100.000,-. Mevrouw C. G. Stikkel-Sigling ver klaarde dat haar fraktie het met het col lege eens is dat de bouw van het Ont moetingscentrum ten behoeve van de Bonden van Ouderen thans financieel niet verantwoord is. Dit gaf de fraktie echter wel een gevoel van grote teleur stelling en men was dan ook van me ning dat er op korte termijn moet wor den gezocht naar aanpassing en ver betering van de huidige accomoda- ties. Op langere termijn zou het dan mogelijk zijn om vrijkomende school lokalen ter beschikking te stellen. Dat naast het onttrekken van een be drag aan de algemene reserves tevens een verhoging van de onroerend- goedbelasting noodzakelijk is vond men jammer. Toch stemde de V.V.D.- fraktie, zij het schoorvoetend, met het voorstel in. Zorgwekkend "Grote zorgen hebben we over de te verwachten groei van het aantal wo ningzoekenden", aldus mevrouw Stikkel, die dan ook hoopte dat het wet telijk vooroverleg van het bestem mingsplan Zuid-Oost zonder stagnatie zal verlopen. Ook andere zaken baarde de fraktie zorgen. Zo had men de indruk dat het toezicht op de naleving van de Algemene politieverordening niet optimaal verloopt, met name in verband met de fietsverlichting, het parkeren, het verkersgedrag en het berijden van paarden op troittoirs en in de bermen. Het stopzetten van de vergoeding voor de intergratiebezoeken van kleuterleid sters en le klas leerkrachten kon ook in de ogen van de V.V.D. geen genade vinden. Verder zal volgens de fraktie in de komende jaren een zeer zorgvul dig beleid moeten worden gevoerd, zodat door de terugloop van het aantal leerlingen de kwaliteit van het onder wijs niet aangetast wordt. m k m&Ê VTl "Buff K 'l' r Milieu Dat er moet worden geprobeerd het huisvuil aan de bron te scheiden heeft de instemming van het college, de wethouder wilde hier echter wel bij vermelden dat dit niet eenvoudig is. "Wanneer je het voor 80% kunt schei den" ben je al een heel eind op weg". De problemen op het gebied van de huisvesting vallen volgens de heer Dekker best mee. Er is zelfs vaak spra ke van een weigering wanneer iemand een woning aangeboden krijgt. Betreffende de Oude Pastorij kon hij medelen dat er sprake is van een flin ke doorstroming. Het functioneren blijkt echter tot grote zorgen te leiden en de woningbouwvereniging staat dan ook niet te springen voor nog zo'n projekt. Wethouder mevrouw A. M. Willem- se-v.d. Ploeg deelde de zorgen om trent het onderwijs. Ze gaf toe de maat regel aangaande het uitwisselen yan leerkrachten ongaarne genomen te hebben. Over het gebruik van leegkomende lo kalen voor andere bezigheden wilde ze nog geen antwoord geven omdat het hiervoor nog te vroeg was. Wel moet er volgens haar voorzichtig gehandeld worden omdat overlast voor het onderwijs en te hoge kosten vermeden moeten worden. LANDELIJKE BEDEVAART IN J HEILOO Zaterdag 7 november 1981 Landeljl Bedevaart in Heiloo. Graag wordt uw aandacht gevraai voor de Landelijke Bedevaart nj Heiloo O. L. Vrouw ter Nood bij legcnheid van het Willibrordusfeest.I Celebrant: Mgr. Br. WüstenbeS Pauselijke Muntius voor Nederland. Prgramma: 11.30 uur: RozenkransJ bed. 12.00 uur: PI. Eucharistievieri| Preek: Pastoor J. Verhaar. 14.30 uur: Kruiswegoefening en 15.30 uur. Lof met Te Deum. De trein N.S. zal die dag apart stj pen bij de halte O. L. Vr. ter Nood. Heen: Amsterdam C.S. V. 10.41 (StiJ treingedeelte). Haarlem V. 10.43 uur. Alkmaar V. 11.05 uur. Terug: Heiloo (O.L.Vr.) V. 17.10 (naar Amsterdam en Haarlem). V. 17.08 uur (naar Alkmaar). Intenties: voor Priesterroepingen eenheid in de Ned. Kerkprovincie. Inlichtingen: 020 - 325 995. INGEZONDEN ERE WIE ERE TOEKOMT In Termijen waren leerlingstrateniJ kers met een voorman aan het werk. Toen ik mijn hond uitliet, raakte in gesprek met hen. Op mijn vraag hoe lang het nog g£ duren dat .landelijk" op hoeken straten troittoirbanden verlaagd wi den t.b.v. gehandicapten en kind| wagens zei een leerling voor de gré dat met een flinke aanloop zo'i trottoirband wel te nemen was. Later bleek dat dit gesprek wel uitgehaald had. P.L.N. Disseldd Termijen J INGEZONDEN Open brief n.a.v. de EO-uitzendin^ van 20 oktober j.I. Volgens ons heeft de EO het nu tij echt te bont gemaakt. Dinsdag 20 tober nl. trakteerde de aktualiteit^ rubriek van de EO, Tijdsein, ons i een treffend staaltje christelijke nazij voor homosexuelen. Het programma handelde over mensl die in de V.S. aan het experimenterl waren geslagen met het „homopl bleem". Verschillende mensen werif aan het woord gelaten: een domin een „deskundige" en nogal wat homo's" en ex-lesbiennes" Geheel de EO eigen, werd er dan i alles aan gedaan om homosexuele m| nen en vrouwen op het „goede" te leiden. Uitspraken als „horj sexualiteit is tegennatuurlijk en normaal", en „toen we ons nog bekeerd hadden, was het duide| aan ons te zien dat we erg ongeluk waren" en „homosexueel gedrag gelijkgesteld worden aan het gedij van dieven, moordenaars, verkral ters, etc. of „Nu ik bekeerd bf ben ik blij dat ik weer een man zijn" waren dan ook niet van de luchl Een dominee maakte melding vanl oprichting van de beweging „Lovel Action", voor „hulp aan homofielef en „trainingen om van hun probiel af te komen" (wij bieden ze de kanf genezen). „Er wordt gewerkt metj huizen die 150 homo's kunnen hern gen en de Heilige Geest zorgt] voor dat onderlinge kontakten voorkomen." En zo werd er nog een tijdje dl geëvangeliseerd. Ondertussen bezd het ons wel de kriebels dat deze interpretatie van de bijbel geheel gecensureerd de ether in wordt stuurd. Want wij zijn niet van plan weer op ons ouderwetse, minderwaj dige plekje te laten duwen. Deze, ekonomische verslechtering, gevoel intolerantie kunnen wij alleen maar| keuren. Namens de Roze Panter, de jongerj groep van de afdeling Alkmaar COC, Heieen, tel. 072- 11 03 31 Milieu "Per jaar produceren wij zo'n 400 kg. huisvuil per persoon. De afvalberg groeit dus, terwijl de voorraad grond stoffen slinkt. Wij willen het College dan ook voorstellen de mogelijkheden te onderzoeken van „het scheiden aan de bron,"; aldus de V.V.D.- fraktie die overigens wel inzag dat medewerking van de bewoners nood zakelijk is. Toekomstverwachting Om in de komende jaren de bevolking op te zadelen met een onroerend- goedbelasing van 20% per jaar, ging de fraktie te ver. Ook een onttrek king van 30% aan de algemene reser ves vond geen genade. Een verhoging van de belasting met het inflatieper centage en een incidenteel beroep op de algemene reserves vond men een beter voorstel. Overigens was men zich er wel van be wust dat dit een verdergaande fasering van de investeringen zal vereisen. Na het antwoord van B. en W. had de fraktie nagenoeg geen moeilijkheden meer waarover ze het college nog wilde inlichten. Wel gaf men te kennen be nieuwd te zijn naar de vindingrijkheid van het college met betrekking tot de Bonden van Ouderen. 10 Fritillaria Imperialis (KEIZERSKROON)J^2<5tfT^.10. 00 Extra beste PAPERWHITE narcissen, per stuk^BSf'pér 10 5.00 SUBSTRAL plantenvoeding, 500 ml^r85^T!4.95 KADOVERPAKKING botanische tulpen, 5x15 stuks met plaatIO.OU Openingstijden: maandag 13.00-18.00 uur dinsdag t/m vrijdag 09.00-18.00 uur vrijdag koopavond 19.00-21.00 uur zaterdag 09.00-17.00 uur maandagmorgen gesloten Deelnemer St. Nicolaas-aktie (start maandag 9 november a.s.)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 6