SPORTEN SPEL DEUTEKOM boeken tijdschriften Groot assortiment SIGAREN I Jan-Tine. Braam B0ERSEN Pyama Kort nachthemd nachthemd Avonturen op het land Ed van der Elsken heeft nauwelijks woorden nodig. Hij schrijft met weergaloze foto's. Over leven en dood, liefde en haat. De fascine rende werkelijkheid van het leven temidden van de elementen. Groot formaat, veel kleurenfoto's. Normaal f 43,75. Nu f Tricot in diverse kleuren (S-M-L) VROUWEN IN DE BIJSTAND NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFDELING HEILOO VROUWEN IN DE BIJSTAND INL00P0CHTEND VOLLE BUIT H.S.V.-DAMESVOETBAL J "DE BLOKSCHAAF" Draagklompen Stationscentrum 79 fr HEILOO ALGEMENE VERGADERING D ES Winkelhof 't Loo nr18| 1851HT Heiloo [Telefoon 072-331004] NIEUWS VAN DE TERRIERS ZWEM- EN P0LDCLUB „HEILOO" Speciale St. Nicolaas- aanbieding NOREN KUNSTSCHAATSEN IJSMUTSEN 5.75 Superthriller! Duistere machten en krachten spelen hoog spel met de energie centrale van Californië. Ambitieuze topfunctionarissen, woedende milieuverdedigers en militante activisten. Levensgevaarlijke sabo tagedaden brengen Californië aan de rand van 'n catastrofe. Normaal f 36,25. Nu De Reuzen Nog altijd verschijnen er verslagen over sporen van enorme af metingen, die in afgelegen gebieden ontdekt worden. Dit rijk geïllustreerde boek vult een reusachtige kloof in de menselijke kennis. We hopen dan ook dat homo sapiens deze gelegenheid graag zal aangrijpen om de reuzen welkom te heten in hart, huis en hof. Normaal f 42,-. Nu i om de reuzen C.D.A.-NIEUWS „Veiligheid en Vrede" K.V.G. SINT MONICA UITKIJKPOST 18 NOVEMBER 19 SINT-TIP Winkelhof 't Loo Heiloo Torenstraat 56 Castricum LAAT GOD MET ZICH SPOTTEN? Als je je oor te luisteren legt zou je het wel denken. Toch zijn er grenzen en dan zien we dat God ingrijpt. Een voorbeeld uit onze tijd is het ge val van Hitler over het 1000-jarige rijk dat hij zou tot standbrengen: in minder dan 6 jaar was het een puin hoop. De heer J. Ph. Fijnvandraat zal op vrij dag 20 november om 20.00 uur in de Ger. Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo een lezing houden over Daniël 5: God laat niet met zich spot ten.... Toegang is vrij. Inlichtingen: Martin Oppenhuizen, tel. 02518-54596 of Henk Smit, tel. 072-337151. Op donderdag 26 november wordt in Den Haag een stille fakkeltocht gehou den. Deze wor^t georganiseerd door de aktiegroep Vróuwen voor Vrede, onder het motto „In vredesnaam Stop met de Kernwapens". We vertrekken per bus vanaf het station om 17.15 uur. Buskaarten a 10,- zijn bij ons te krijgen. U kunt bij ons terecht dagelijks van 9.15 tot 15.30 uur in de Hof van Sonoy 1 Alkmaar. Vrouwen in de Bijstand. Woensdag 25 november verzorgt het eendagsbestuur de Sinterklaasavond. Verder werken mee ons dameskoor. De avond begint om 8 uur in de Geref. kerk. De entreeprijs bedraagt 4,-. Voor vrouwen in de bijstand is er dinsdags een inloopochtend. Je kunt er koffie drinken en er is een gratis krèche. Je situatie is minder uitzichtloos, als je voelt dat er andere vrouwen met je mee denken. Je ontvangt er warmte en begrip. Kom dus naar het Hof van Sonoy en blijf er niet thuis alleen mee zitten tobben, want samen kunnen we zoveel meer bereiken. Ook jouw ervaringen zijn voor andere vrouwen belangrijk, kzelf (pas wonend in Alkmaar) voel me door deze opvang helemaal opgeno men. Jannie. KLEURENPRACHT TOONT WEDEROM PRIMA VOGELS De jaarlijkse tentoonstelling van de Vogelvereniging werd ook dit jaar weer gehouden in het Bruno-gebouw. Met minder vogels dan andere jaren gaf het de keurmeester toch nog handen vol werk de beste vogel van iedere soort eruit te halen. De uiteindelijke winnaar was de Splendid Parkiet van de heer G. A. van Roode. Andere kampioenen waren de Spitsstaart Amadine van de heer te Boekhorst (90+en tevens winnaar van de bondsmedaille, de Oranje-rode Ivoor Schimmel kanarie van de heer J. Pak ker (90) en ook winnaar van de bondsmedaille en de Oranje-bruine Kanarie van de heer J. C. Bakker (89). Bij de stammen ging de hoofdprijs naar de diamantvinken van de heer J. S. Kleef met 360 punten. De Derby- winnaar 1981 was de diamantvink in kooi 99. COMPETITIEPROGRAMMA V.V. DE FORESTERS Zaterdag 21 november: Zeevogels - Foresters 14.30 Foresters 2 - SC. Castricum 8 14.30 Foresters A3 is vrij Foresters B3 - Uitgeest B2 14.30 Foresters C3 - Egmondia C3 13.15 Egmondia C4 - Foresters C4 14.30 S.V.W.'27C5-Foresters C5 13.15 Zondag 22 november: Foresters 1 - Hollandia T. 1 14.00 Foresters 2 - Valken 2 12.00 Flamingo's 3 - Foresters 3 14.00 Zeevogels 6 - Foresters 4 14.00 Flamingo's 6 - Foresters 5 (terrein Foresters) 14.30 Foresters 6 - Flamingo's 7 14.30 Foresters 7 - Vios-W 12.00 Hugo Boys 8 - Foresters 8 14.30 Berdos 13 - Foresters 9 12.00 Foresters 10 is vrij. Foresters Al - Limmen A1 12.00 Kolping Boys A3 - Foresters A2 11.00 Foresters B1 - Flamingo's B1 10.00 Foresters B2 - Flamingo's B2 10.00 Foresters CI - Flamingo's CI 10.00 Foresters C2 - Flamingo's C2 10.00 Een druk programma j.l. zaterdag daar zowel het dames- als het meisjesteam moesten spelen. Voor de dames bra,cht het de moeilijkheid dat Nfel, Irigrid en Suzan vanwege werk verhinderd warén. De vraag was alleen of Reiger Boys 2 hiervan zou kunnen profiteren. Precies drie minuten dachten zij van wel. Uit de eerste corner, genomen door Monique Mast, kwam de bal in bezit van Erica die geen moment twijfelde: 0-1. Wilskracht was de bron waarmee de thuisploeg zich staande hield maar de Heilooër dames waren technisch su perieur. Zo verscheen Monique de Zeeuw voor de doelvrouw, speelde deze goed uit en schoot loeihard langs de verdedigsters op de lijn: 0-2. Reiger Boys bleef het antwoord schul dig en kwam niet verder dan enkele afstandsschoten van Claudia, die daar mee het meeste gewicht in de schaal leg de voor de thuisploeg. Na goed storend werk van Els scoorde Anja voor rust een derde treffer. Zou Reiger Boys de stunt, die H.S.V. vorige week uithaalde kunnen bewerkstelligen. Nee, want H.S.V. speelde uitstekend en keek goed wat het aan het doen was. Els tikte breed op Erica: 0-4, Anja schoot in waarna Erica het laatste tikje gaf: 0-5, Monique 0-6, Erica na een prachtsolo 0-7 en tot slot weer Moni que, wat een 0-8 eindstand opleverde. Na dit uitstekende resultaat wacht volgende week een nieuwe opgave: Vrone komt om 11.00 uur op de koffie. Nog verrassender kwam het meisjes team uit de hoek. Wieringermeer heette de tegenstandster en een superspannend duel ontbrandde. Monique v.d.Laar schot gaf de thuisploeg de leiding maar de polderdames kwamen terug op gelij ke hoogte waarna Esther de ruststand op 2-1 voor H.S.V. bepaalde. Nogmaals maakte Wieringermeer gelijk maar de wilskrachtige meisjesploeg van dhr. de Waard sloeg vlak voor tijd toe. Anja Temming heette de maakster van het derde en winnende doelpunt voor H.S.V. Haar schot vlak onder de lat was onhoudbaar voor de goede keepster en bracht de thuisploeg de eerste pun ten. Volgende week komt Zeevogels naar Heiloo om om 2.00 uur de strijd aan te binden. DAMESBILJARTCLUB HET FELLE STOOTJE Uitslag kompetitie: Hanka Boerhof-Ria Berger 0-2 Ria Berger-Mariëtte Kwant 2-0 Marja Hink-Hanka Boerhof 0-2 Mariëtte Kwant-Ella Schouten 2-0 Ria yOpzeeland-Marja Hink 2-0 Marjolein Pater-Ella Schouten 0-2 Bep Nanne-Ria v.Opzeeland 0-2 Ria vOpzeeland-Marjolein Pater 0-2 Harriët Eikenaar-Bep Nanne 2-0 Bep Nanne-Vronie Becker 1-1 Vronie Becker-Tineke Bijvoet 0-2 Tineke Bijvoet-Harriët Eikenaar 2-0 Marian de Wit-Harriët Eikenaar 2-0 Tineke Bijvoet-Marian de Wit 2-0 Ella Schouten had wel zin in de partij tegen Marjolein, zij won dan ook met lof. Maar Marjolein kwam weer sterk terug tegen Ria v. Opzeeland. In deze partij maakte ze ongelooflijke ballen, en speelde veel op overhouden. Harriët maakte even in 20 beurten 15 punten en Bep 9. Enkele punten die vorige week uit de vergadering kwamen: 1. bij geen afbe- richt (zonder reden) partij verloren; 2. er wordt serieuzer geschreven en geteld. Dat was het weer voor deze keer. Tot volgende week! i v. Aostastraat 4, Heiloo tel. 072-337660 i voor om het huis of op de volkstuin, blank en geschilderd, alle maten. AUTORIJSCHOOL. Piet Gelderblom voor een goede RIJ-OPLEIDING. Tel. 335583. Winkelhof 't Loo. Heereriweg 67-69- 1815 KL Heiloo Tel. (Ö72) 331483 li de algemene ledenvergadering van de afdeling Heiloo-Limmen van D'66 werd verder ingegaan op het Concept Provin ciaal Programma Noord-Holland, dat door deze partij is opgesteld. Het programma moet de leidraad vor men bij gesprekken over de vorming van een college van Gedeputeerde Sta ten en het geeft het voorgenomen beleid aan dat D'66 in Noord-Holland wil gaan voeren. Door alle afdelingen kunnen opmerkin gen over of aanvullingen op het pro gramma worden gedaan, waarna dit in een grotere vergadering wordt bespro ken. De eerste drie hoofdstukken waren reeds behandeld' en er kon worden meegedeeld dat aan veel van de aan- en opmerkingen tegemoet was gekomen. De twee volgende hoofdstukken kwa men deze vergadering aan de orde. Afgelopen weekend werd er bij het mooie weer volop gespeeld en kon het gehele programma worden afgewerkt. Onze beide eerste klassers bij de jeugd, meisjes Alen jongens BI gingen helaas ten onder in het strijdgewoel en moeten nu genoegen nemen met een plaats onder aan de ranglijst. De derby tussen Alkmaar en jongens Al werd traditiegetrouw weer een verbeten strijd, waarbij de gesponsorde boys van A.M.H.C. dit keer het onderspit moes ten delven. Jongens Al had de hele wedstrijd een veldoverwicht en kon uiteindelijk met een verdiende 3-1 over winning van het veld stappen. Door dit alles ligt de koppositie nu sterk in handen van de Terriërs. Dames 1 speelde eindelijk een keer ongeremd en kon het veldoverwicht dit maal ook prima in doelpunten omzet ten. Vooral het derde doelpunt was een juweel, want de bal verdween vanaf de rand van de cirkel, hoog in de touwen. Dames 2 won ook en staat nu bij de eerste drie. Heren 1 speelde vriendschappelijk tegen Nieuwkoop en kwam van een 2-0 achterstand tot een 3-3 gelijkspel. Er werd hard gewerkt en prima gecombi neerd, maar net het laatste beetje geluk ontbrak, zodat het enorme veldover wicht, dat vooral in de tweede helft was ontstaan, helaas net niet tot de overwin ning kon leiden. Verder dient te worden vermeld, dat een zekere speler, bekend onder de naam „de kip" zich wea bijzonder verdienstelijk wist te maken alhoewel hij hier en daar wel wal kansjes liet liggen. A.S. zondag speel Heren 1. tegen het sterke A.M.V.J. thuis, dus komt in grote getale, want een mentale steun in hier zeer nodig. De aanvang van deze wedstrijd is 14.1! uur. Tot ziens op het Vennewater! Programma zondag 22 november: Heren 1-A.N.V.J. 14.1! Scheybeek 3 - Heren 2 12.00 Heren 3 - Hoorn 3 12.1! Heren 5 - Heren 4 14.1! Sarto - Dames 1 12.30 Scheybeek 4 - Dames 2 11.00 Dames 3 - Bloemendaal 7 12.15 Zaterdag was geen gelukkige dag voor de heren teams. Heren 1 moest spelen tegen Ed-Vo in Volendam. Door slecht arbitraal optreden kreeg de wedstrijd een onprettig verloop wat voor heren 1 resulteerde in een neder laag. Eindstand 5-3 voor Ed-Vo. Heren 2 moest een ingelaste wedstrijd spelen tegen N.V.A./H.H.C., maar doordat de tegenstanders niet kwamen opdagen, zijn de heren niet te water geweest. Heren 3 moest bij A.Z.U. op bezoek en werd door de koploper in deze klasse verslagen met 11-1. De jongens adspiranten onder 16 jaar behaalden twee wedstrijdpunten binnen door van de Stern te winnen met 10-0. met leren schoen v.a. 75.— met leren schoen v.a. 75.- KAYAK Zaterdag 28 nov. is het dan zover: "Kayak" in de Buk-Buk met in het voorprogramma de prima popformatie Double Use". Dit Pop gebeuren zal om half negen beginnen op de Buk- Buk te Heiloo. Kaarten kan men ver krijgen voor niet-leden bij: Jaap Avis, Boekhandel, Stationscentrum Heiloo; Disco Heiloo in 't Winkel centrum 't Loo Heiloo; Ypma, platen- handel Alkmaar, voor 9,-. Leden kunnen een kaart krijgen voor 5,-- op de Buk-Buk. Tevens bestaat er een mogelijkheid kaarten te verkrijgen aan de zaal. Hierbij moet men wel reke ning houden dat dit een beperkt aan tal kaarten is. De formatie "Double Use" ontstond in september '80, en heeft een eigen melodieuse, strak ke maar vooral pakkende stijl. Het is de moeite waard om er eens naar te komen luisteren en kijken. Van "Kayak" is mij bekend dat het gaat om de promotie van hun nieuwe LP Eyewhitness" en nieuwe single "Who is fooling who". Daarover volgende week meer. Groetjes Paul. VREDESMARS 1981 EN VERDER? Zaterdag 21 november a.s. zullen ve len van ons deelnemen aan de Vredes mars om blijk te geven van hun af schuw voor dë wereldwijde bewape ningswedloop. Veronderstel, dat de regeringsleiders gehoor geven aan de wens van zovelen, om de nucleaire be wapening een halt toe te roepen, te rug te dringen. Betekent dit dan vrede? Of betekent vrede: ons inzetten voor een totale ontwapening? Tot nu toe is onze vrede, een gewapende vrede. Wapens, die wij nodig hebben, om on ze, onrechtvaardige, ekonomische strukturen te verdedigen tegen koste van de hongerigen, de armen, de anal fabeten. Wapens, die wij nodig hebben om onze materiële verworvenheden, die wij wei geren te delen met anderen, te behou den. wij huiveren bij de gedachte aan een derde wereldoorlog, maar realiseren wij ons, dat wij al een oorlog meema ken, n.l. een ekonomische oorlog? Dorothee Sölle schrijft hierover in haar boek: "Wie zich niet weert" het volgende: De bommen vallen nu: iedere d ag sneuvelen ±15.000 mensen door ge brek aan voedsel. (Hoeveel miljarden geven wij iedere dag uit aan oorlogs- materieel?) De bommen vallen nu: ze vallen op de armen in de hele wereld. Vrede is rechtvaardigheid Wanneer wij echte vrede willen, dan zullen wij, miljoenen gewone mannen en vrouwen, die vrede zelf moeten maken. Dwars door de huidige, on rechtvaardige, wereldstrukturen heen. Vrede van onderen af. Want zolang ons streven naar bezit, welvaart en zekerheid ten koste van anderen gaat, zal er nooit echte vrede kunnen zijn. Laat onze "Vredesmars" van 21 nov. a.s. een eerste stap zijn op weg naar een rechtvaardige vrede. Demonstra ties tegen onrecht en bedreiging zijn noodzakelijk, maar daarmee kunnen wij niet volstaan. Werkgroep Kerk en Samenleving. De werkgroep gemeentepolitiek deed verslag over haar verrichtingen in de afgelopen periode. Hierbij kwam onder andere de vuilstortplaats aan de orde. De hinderwetvergunning en ontgron dingsvergunning zijn inmiddels afgege ven maar de lozingsvergunning zit nog in de pen, omdat de werkgroep bezwaar heeft aangetekend tegen een aantal onduidelijke begrippen, de wijze van de ter inzage ligging (in de zomervakantie) en tegen de te verwachten kwaliteit van het water. Men gaf wel toe gerustgesteld te zijn over de toespitsing van de eisen voor het afgeven van een vergunning. Over de Herindeling van Noord-Ken- nemerland was de werkgroep van me ning dat het niet meevalt iedere keer de dikke nota's weer door te worstelen. Door zo'n langlopende procedure kun nen veel mepsen de animo niet meer opbrengen, het geheel met argusogen te blijven volgen. Men deelde mee bezwaar te hebben aangetekend tegen de overloopfunctie 1 en de nieuwe wijkontsluitingsweg. Over dit thema houdt de heer A. B. M. Frinking, lid van de C.D.A. 2e Kamer- fraktie, een lezing over de algemene ledenvergadering van het C.D.A.-Hei loo, op 25 november a.s. in het „Open Huis". Aanvang 20.00 uur. De heer Frinking zal na de pauze dit gevoelige en complexe onderwerp trach ten te verduidelijken. Dit naar aanlei ding van zijn recente bezoek met een delegatie aan de Sovjet Unie. In Moskou heeft hij tijdens een verblijf van enige dagen bepsprekingen gevoerd met vooraanstaande autoriteiten, o.a. met Arbatov (deze wordt gezien als een belangrijk adviseur van Breznjev) en enige van zijn stafleden van het Ameri ka/Canada Instituut. Ook werd gesproken met de voorzitter van het Sovjet parlement en met gene- raal-Majoor Tatarnikov van de generale staf. Dat er tijdens deze besprekingen de nodige ideologische verschillen naar voren traden, ligt uiteraard voor de hand. Welnu, U kunt e.e.a. zelf beluisteren door op 25 november a.s. bij deze lezing aanwezig te zijn. U kunt dan de bij U levende of nog opkomende vragen kwijt tijdens de discussie die hierop zal aansluiten. Belangstellenden zijn na de pauze om ca. 21.00 uur van harte welkom. De agenda voor deze avond ziet er als volgt uit: 1. Welkomstwoord door de voorzitter de heer G. Nieuweboer. 2. Mededelingen van het bestuur. 2.a Stemming groslijst Provinciale Staten. 3. Toelichting op de gemeente-begro ting door de heer J. Pieters, voorzitter C.D.A.-raadsfraktie. 4. Wisseling bestuursleden. 5. hformatie over het C.D.A.-gemeen teprogram 1982-1986. 6. Pauze. 7. Voordracht door de heer A. B. M. Frinking, lid C.D.A. 2e Kamerfraktie. 8. Discussie. 9. Sluiting. Op 25 nov. (volgende week woensdag dus) wordt er weer een avond gehouden van het katholiek vrouwengilde. Dit keer komt de heer Schoon ons iets vertellen over het maken van marsepein en vooral van leuke dingetjes daarvan. Hij weet er alles van. Ook neemt de heer Schoon z'n „Gouden Koets" mee om door ons te worden bewonderd. We krijgen ook allemaal een pakketje mar sepein, om er zelf wat van te maken. Deze avond zal er ook een verloting zijn, en als er dames zijn die iets voor de verloting mee willen nemen, wilt u dat dan in Sinterklaas-papier verpakken, dan hebben we toch een beetje een verrassingsidee. Het belooft een fijne avond te worden. Tot woensdag 25 november dan! HERINNERING Gehoor gevend aan de oproep van de Bisschoppen, om ook binnen de R.K. Gemeenschap, na te denken en te praten over de huidige kernbewape ning/ontwapening, organiseert de nieuwe werkgroep "Kerk en Samen leving", een avond op maandag 23 nov. a.s. waarop we samen over deze kwestie gaan nadenken. Sprekers op deze avond zijn: De heer P. Stolwijk, die het stand punt van Pax Christi zal toelichten, en de heer H. Eijsink Smeets, die het standpunt van het 1CTO (Interkerke lijk Comité tweezijdige ontwapening) toelicht. Na de pauze gaan we het voor en tegen, van deze twee standpunten afwegen. Aanvang: 20 uur. Plaats: Aula Lidwinaschool, Pastoor van Muijenweg (ingang achterom, naast de Apotheek). (N.B. De berichtgeving in "Communi catie" van november komt te verval len). St. Willibrorduskerk, Westerweg. Eucharistieviering 19 uur - 21 novem ber. Deze viering zal gewijd zijn aan het thema: "Vredegaan waar geen weg is". De Schaeckelsinghers.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 6