naar een beter slaapkomfort Étosiné Heiloo Gemeente Heiloo Gemeente Heiloo f Gemeente ^Heiloo krui ijneni PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN GEMEENTEREINIGING Alleen zakken met het KOMO keurmerk zijn toegestaan uitkijkpost b.v. Exposities Geen Uitkijkpost gehad? „AlslekkerslapenU lief is!" Verkoop Bouwterrein Kennemerstraatweg voor het komplete woongebeuren POLITIEBERICHTEN GEVONDEN VOORWERPEN BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO VERENIGING VAN HUISVROUWEN AFDELING HEILOO GEMEENTELIJKE STUDIETOELAGE Het ligt in ons voornemen om de grote lijst van instellingen op velerlei gebied slechts één maal per maand te plaatsen. De gegevens betreffende kerkdiensten, doktersdiensten, apotheken en alle andere opgaven die van week tot week verschillen zullen wél wekelijks worden geplaatst. De Gemeentegids, welke u kortelings heeft ontvangen, bevat ook praktisch alle instel lingen en stichtingen. U kunt deze dus raadplegen in voorkomende gevallen. Ten overvloede adviseren wij u om de totaal-lijst welke 1x per maand geplaatst wordt, uit te knippen en te bewaren voor gebruik. Nieuwjaarwensadvertentie tijdig op, doch uiterlijk t/m 18 december! drukkerij RECHTE HONDSBOSSCHELAAN 22 - HEILOO -TEL. 072-330175 b.g.g. 334531 vS Eigen collectie wenskaarten AFWEZIG donderdag 17 en vrijdag 18 dec. H. H. den Engelsen H. D. Gransbergen M. R. Koelman WERKGROEP 0EKUMENISCHE GESPREKSKRINGEN KURSUS JOODS DENKEN Bel donderdag: 072-330175 TH. KEMPERS, huisarts AFWEZIG van 21 december 1981 t/m 3 januari 1982 éz/geu (Sery^z cf/enstr il c)/s K voor kantoor zoekt.* Ui l KIJKPOST 16 DECEMBE!" WEGWIJZER Gezondheid-komfort Schuimrubber Boxsprings Binnenvering Lattenroosters Mogen wjj u verder adviseren^- Vrijdag koopavond Westerweg 261, Heiloo,Tel. 072-33171 Het winterweer heeft vooral de automo bilisten de nodige moeilijkheden be zorgd. De gladde wegen en sneeuwjachten zorgden voor de nodige slip- en glijpar tijen, vreemd dat er bij een snelheids controle toch nog een snelheid van 86 km. per uur werd gemeten. -O-O-O- Op de A9 kwam één auto in de sloot terecht terwijl tijdens dezelfde zware sneeuwval een ander tegen de vangrail belandde en met zijn neus in tegenge stelde richting tot stilstand kwam. In beide gevallen vielen er geen gewonden. -0-0- Bij aanrijdingen op de hoek Van de Veldenstraat - Willibrordusweg, aan de Ruxputteweg, aan de Dors en op de Rijksweg in Limmen werd tekort af stand gehouden. In alle vier de gevallen was sprake van een kop-staart botsing, mede veroorzaakt door het spiegelglad de wegdek. -0-0- Bij een andere aanrijding aan de Dors kwam een auto zodanig in een slip dat hij tegen een boom geparkeerd tot stilstand kwam. De auto raakte total- loss en de bestuurder heeft naar alle waarschijnlijkheid een paar ribben ge broken. -0-0- Het aantal inbraken of pogingen daar toe was ook deze week weer hoog. -0-0- De pogingen werden gepleegd bij juwe lier Peek en de Komart. Alle twee de keren trad het alarm in werking, waarna de daders ijlings verdwenen. -0-0- Bij een inbraak in de kantine van het Vennewater werd voor 700,- aan sigaretten gestolen. Ook verdween het geld uit de fooienpot en de flipperkast. -0-0- In de St. Jan Mavo en de St. Adelbert- school werd ook ingebroken. In beide gevallen is het nog onbekend wat er gestolen is, maar dat er aanzienlijke schade werd aangericht was wel snel duidelijk. Stompzinnige vernielzucht dus. -0-0- De inbraak in de St. Adelbertschool werd op de tiende gepleegd. In diezelfde nacht werd ook ingebroken bij bakkerij Hindriks en slagerij Leegwater. In beide gevallen werd geld meegenomen. -0-0- Uit de garderobe van Motel Heiloo werd een bontjas meegnomen die bleek toe te behoren aan de burgemeester van Wieringen en aan de Molenweg wilden drie jongemannen een auto stelen maar ze moesten hun plan laten varen toen de eigenaar kwam opdagen. -0-0- De daders van de inbraak bij radio Bakker, waarbij ondermeer tien video recorders werden gestolen, zijn in Den Helder aangehouden. Ze hebben inmid dels zeven inbraken bekend in Bree- zand, Callantsoog, Den Helder, Eg- mond a/d Hoef en Heiloo. -0-0- De sneeuwpret wil soms nog wel eens uitlopen op baldadigheden. Het beko gelen van auto's, fietsers en bromfiet sers is misschien wel een leuke bezig heid maar zeker ook een gevaarlijke. Daarom een vriendelijk verzoek de pret niet te delen met eventuele passanten. -0-0- Rond het Maalwater wordt de laatste tijd steeds vaker de hand gelicht met het aanlijngebod. Vooral de komende periode, waarin de schapen drachtig zijn, is het belangrijk de hond bij u te houden, zodat er geen ongelukken gebeuren. -0-0- GEVONDEN: Zwarte herenportemon nee MET INHOUD; rood katertje; zwarte dameshandschoen; Parkerpen; kinderbril; bankpas A.B.N.; witte met blauw-rode strepen met inhoud; Fietssleutel; kinderbril; geel etui met 4 sleutels; alarmpistool; 4 paar hand schoenen en snelbinders; 7 sleutels; schildpad; rijbewijs; sleutel; wit/zwart dwergkonijn; damesfiets-Brillant; herenfiets-Arizona; Herenfiets-Gazel le; dameshorloge; gehaakte tas; bank biljet; Duitse Staander; pakjes vlees waren, bruine damesportemonnee met inhoud; wit-rode muts; bruine da mesportemonnee met inhoud, huis sleutel; bril; kinderschooltas; tas met damesregenjas; sleutel; rood/wit poesje; 2 witte beeldjes, kachelpook; rood/wit kindermuts, bruine hoed; dameshorloge; zilverkleurige parker pen; sleutelbos met 4 sleutels; fiets sleutel en lipslot', bruinharig hoedje; baret; rekenmachine; gouden hartje; groene shawl; blauwe trui, blauwe gymschoen Basset/Biegel hond. AFHALEN OP: woensdag- en zater dagmiddag van 14.00-16.00 uur. GEBOREN T/M 14 dec. 1981: Benjamin W. J. z.v. Albertus M. Ruigrok en Agnes H. A. M. Kessels. ELDERS GEBOREN: Marjolein, d.v. Henricus J. C. M. Out, en Catharina M. Mulder; GETROUWD: Jacobus H. M. Molenaar en Jeannette van Leijen, Robert A. Gonggrijp en Caroline M. Sinnige, De Nederlandse vereniging van Huis vrouwen afd. Heiloo organiseert woens dag 16 december een kerstavond die door het grootste deel door eigen leden wordt verzorgd. Het Zaans vocaal Ensemble o.l.v. mw. de Mie. Dames van ons koor o.l.v. mw. J. W. M. Cortie-Groot zullen enkele liederen ten gehore brengen en mw. M. E. Hoffmans-Hommes zal een kerstver haal voorlezen. Na de pauze zult u kunnen genieten van piano en viool-spel van de dames E. Schuitema-Honsbeek en E. Grondhcut- Zoete die geen nadere introductie be hoeven. Het belooft een sfeervolle avond te worden: De aanvang van deze avond is om 8 uur in de Geref. Kerk. Entree 4,-. incl. koffie. Hieronder volgt enigë informatie die van belang is 'voor het indienen van een aanvraag: I. Een aanvraag kan worden ingediend voor het volgen van een in Nederland gevestigde opleiding, waarvoor op grond van de Rijks- >1 studietoelageregeling geen tegemoetkoming in de studiekosten wordt verleend. Hieronder vallen de particuliere opleidingen en andere niet door het Rijk gesubsidieerde opleidingen zoals: opleiding tot secretaresse, receptioniste, doktersassistente, ana- list(e), etaleur/etaleuse, kapper(ster), mode-ontwerper(ster), e.a. II. Een aanvraag kan bovendien worden ingediend voor het volgen van een cursus ter verkrijging van maatschappelijke bekwaamheden en voor het volgen van "tweede kans onderwijs". Hieronder vallen de dag- en avondscholen voor volwassenen, om scholingscursussen en opleidingen voor werkende jongeren. III. In principe kan geen aanvraag worden ingediend voor het volgen van alle vormen van voortgezet onderwijs (LBO, MBO, MAVO, HAVO, VWO), alsmede HBO en Wetenschappelijk Onderwijs. Aanvraag van een gemeentelijke studietoelage voor een van deze studies is alleen mogelijk wanneer er sprake is van bijzondere om standigheden en aanvrager kan aantonen, dat zonder een gemeente lijke studietoelage de studie niet bekostigd kan worden. Om voor een gemeentelijke studietoelage in aanmerking te komen moet belanghebbende voldoen aan de navolgende voorwaarden: A. Wettige woonplaats hebben in Heiloo; B. Niet bij machte zijn om zonder toekenning van een gemeentelijke studietoelage de studie te bekostigen; C. Wanneer een aanvraag wordt ingediend vallende onder categorie III, moet aanvrager de beschikking van het ministerie van onderwijs in Groningen op de aanvraag om Rijksstudietoelage overleggen tegelijk bij de aanvraag om gemeentelijke studietoelage. SLUITINGSTERMIJN inzenden van aanvragen is gesteld op 15 januari 1982. Elke aanvraag die niet voldoet aan de onder A, B en C vermelde voor waarden of die na de sluitingstermijn binnenkomt moet helaas worden afgewezen. Op deze regel kan geen uitzondering worden gemaakt. Informaties omtrent de regeling en aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij bureau onderwijs, ter gemeentesecretarie, tel. 331144, toestel 31. Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester, E. de Boer drs. G. J. Glijnis. voor het komende weekend Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur ds. Ph. Ouwendijk. Crèche in De Rank. Kinderdienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur ds. F. van Dieren uit Broek op Langedijk. Crèche in de achterzaal. 16.30 uur Kerstfeest van de zondags school. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 en 17.00 uur ds. G. J. van Kamp, Heiloo. Parochie-zondagsdienst Willibrordusparochie, Westerweg 267, Heiloo, tel. 072-330906. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en donder- dagav. 8 u. Bijbelstudie. Westerweg 294. Hervormde Gemeente Limmen 10 uur da. F. Oosterwijk, Oudorp. Ned. Herv. Gemeente Egmonden Egm.-Binnen, 10 uur ds. W. M. M. Moonen. V Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert, Avondmaal. Remonstrantse Gemeente Alkmaar 4e Advent. Dienst voorbereid door enke le gemeenteleden o.l.v. R. Schoufour. Doopsgez. Gem. Koningsweg Alkmaar 18.30 uur; 4e Advent, ds. A. G. Hoeke- ma. Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's tnorg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30 - 11 - 18.30 uur. In de week: ma - do. en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8.15 u. Biechthoren: ziucrdag 16.30- 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen:zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Dr. H. H. Gransbergen, Breedelaan 59, Heiloo, tel. 072-330400. Weekenddienst Apotheek Apotheek Heylo, Stationsweg 53, Heiloo tel. 072-331070. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495. Verloskundige Heiloo (vlgs. afspraak) E. Engeringh, Slimpad 4, Heiloo, tel. 072-332719, b.g.g. boodschappendienst; 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. E. Wiegerink, tel. 02513-12895. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo Dr. J. Snoep, v. Catsstraat 4a, Heiloo, tel. 072-330365. Organisatie van rseaerianusc Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - mw. H. W. de Waart Watervogels: Tel. 072-336180 - mw'. H. H. Geutski Knaagdieren: Hr. Jacobs, tel. 331 Jonge vogels: Mw. Duivenbode, 335( Zieke en gewonde vogels: Mw. Ligthart, tel. 334202 Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Ri De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 0)| 333271: E. J. Waal. Kennemerstraab 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Weijdt 55, loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgvrnnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagi van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-33102 te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-33432 te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465 bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, Bergen, tel. 0220 6203, te bereiken dinsdag, donderdag vrijdag tussen 8-8.30 uur. Mevrouw L. de Waard, tel. 02518-5541 te bereiken tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur. tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tuJ sen 12-13 uur en maandagen donderde tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. v S1 K.H 1 ING \glksmu/ihksc;hool heiloo De gemeente Heiloo biedt te koop aan het bouwterrein Kennemerstraat weg 223, groot 833 m2. Richtprijs f 140,— per m2 k.k. Op het bouwterrein kan gebouwd worden één vrijstaande woning of twee woningen van het type twee onder een kap. Koper dient zorg te dragen voor het slopen van de op het terrein staande oude opstallen. Inschrijving is mogelijk voor het gehele perceel of voor de helft. Gegadigden uit Heiloo, of zij die een economische binding met Heiloo hebben, genieten de voorkeur. Inschrijving in gesloten enveloppe vóór 5 januari 1982 zenden aan Bur gemeester en Wethouders, Raadhuisweg 4, 1851 JA Heiloo. Op de enveloppe vermelden: "Verkoop bouwterrein Kennemerstraatweg 223. Verkoop vindt plaats onder voorbehoud van instemming door de gemeenteraad en goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Noord- Holland. Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester, E. de Boer drs. G. J. Glijnis. Eerste handspuiten Hierover binnenkort meer in au oiau. Zij die voor 1982 lid willen worden van Oud Heiloo" kunnen zich nu het beste opgeven. Men profiteert er dan het volledige jaar 1982 van. U weet het: GRATIS toegang met uw gezin tot de exposities. Enige malen de Heylooër Cronyck" en aan het einde van het jaar (of begin van het nieuwe jaar) een prachtige prent, welke zeer zeker het inlijsten waard is. Contributie Opgeven aan het secretariaat Stations weg 28, tel. 330179, of bij de bestuursle den. Zaterdag a.s. de jubileumdag van de Heilooër brandweer zal de Oudheidska mer voor het laatst open zijn voor de expositie welke ter gelegenheid van het 40 jarig jubileum door „Oud Heiloo" is ingericht. Daar in de brandweerkazerne op die dag ook open huis wordt gehouden is ook de Oudheidskamer de gehele dag geopend n.l. van 10 uur tot 17 uur. Voor ieder een laatste gelegen heid om deze interessante tentoonstel ling nog te zien. Daarna is de oudheids kamer een aantal weken dicht en wordt een nieuwe expositie opgebouwd Heerenweg 140 1851 KV Heiloo Telefoon 072 - 33 49 55 Onderdeel van Knijnenberg KERSTSAMENSPEL Op woensdag 16 december worden in de Muziekschool twee Kérsrsanien- speiuirvoeringen gegeven om 18.30 en 20.00 uur. Het programma vermeldt Kerstmuziek in verschillende stijlen, die door de ensembles van de school wordt uitgevoerd. Voor beide uitvoe ringen zijn nog enkele kaarten gratis verkrijgbaar (aan de school). De eerstvolgende speelavond (na van daag!) is op vrijdag 8 januari a.s. om 19.30 uur. De uitvoerenden zijn leer lingen van o.a. Ans Hermans (blok fluit) en Peter Duinmeijer (gitaar). KURSUS MUZIEKBELUISTEREN VOOR VOLWASSENEN Op maandag 4 januari a.s. start de kur- sus „muziekbeluisteren". Deze be slaat 10 lessen van 2 uren op de maan dagavond. Voor het volgen van de kur- sus is géén speciale vooropleiding vereist. Tijdens de lessen worden onderwerpen uit de muziekgeschiede nis belicht aan de hand van klinkende voorbeelden. In ruime rrrate kan reke ning worden gehouden met specifieke wensen van de deelnemers. De kosten bedragen 127,- (enig les materiaal inbegrepen). U kunt zich vanaf heden aanmelden aan de school dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.30 uur (uitgezonderd tijdens weekeinden en vakanties). P.V. LUCHTPOST HEILOO Op donderdagavond 7 januari om 20.00 uur, vertoont de heer Donker ziin nieu we film. Gelet op de ervaringen van vorig jaar zal ook deze film een schit terend overzicht bieden over de duiven sport. Het bezoek aan de duivenhok ken van Z.K.H. Prins Bernhard zal in deze film zijn te zien. De heer Donker zal de film zelf van kommentaar voor zién. Vorig jaar was de belangstelling voor de film zo groot dat velen teleurge steld moesten worden. Daarom worden alleen kaartjes voorat verkocht en is zonder kaart geen toe gang mogelijk. Vanaf nu kunnen de kaartjes opgehaald worden bij Nico Adrichem, Kanaalweg 44, Heiloo. De prijs van een kaartje is 4,50 inkl. 2 konsumpties. Uiteraard zijn sport vrienden van andere verenigingen van harte welkom. Haast U want er zijn al vele kaartjes verkocht! huisartsen N Waarneming door collega's y Th. Kempersen C. W. Willeboordse. POSTZEGELVERENIGING HEILOO De eerstvolgende ruil- en verkoop avond wordt gehouden in het Open Huis op woensdag 16 dec. a.s. Aan vang 20.00 uur. Alle leden en belang stellenden zijn van harte welkom. In januari gaan we weer beginnen met de kursus Joods denken, dit jaar met een bizonder programma. We gaan ons n.l. bezighouden met de Messiaanse verwachting in het Joden- aom. Zoals u zult begrijpen, is dit een onderwerp dat veel stof tot diskussie geeft in het gesprek tussen Joden en Christenen. Was Jezus de Messias? Zijn er overeen komsten tussen de Messiasverwachting van de Joden en de verwachting van de wederkomst van de Messias bij de Christenen? Als u geïnteresseerd bent in de Joodse visie op de Bijbel en in de joodse wortels van het Christendom, dan kan deze kursus een verrijking voor u betekenen. Het programma ziet er als volgt uit: Wo. 13 jan. - overzicht van de Mess. verwachting in het Jodendom - W. Whitlau; Wo. 27 jan. - „Koninkrijk der Heme len" - D. van Uden; Wo. 10 febr. - Midrashim over de Messias - W. Whitlau; Wo. 24 febr. - Messiaanse verwachtin gen in het N. T. - P. Tomson; Do. 11 maart - Christelijk geloof als Messiaanse Midrash - D. v.d.Sluis; Wo. 24 maart - bepaalde N.Tische teksten - P. Tomson; Wo. 31 maart - „Verlossing" - D. van Uden. Alle avonden beginnen om 20.00 uur in het kerkgebouw aan de Noordergeest straat Kosten 20,- p.p.; graag de eerste keer meenemen. Opgave bij: Lies Sluis, Bayershoffweg 52, tel. 335057. Galerie Toonen Raadhuisweg 6 Van di. t/m zat. geopend van 10-17 u 's vrijdags van 10-21 uur; ma. geslotf Permanente expositie: F. Goosen, 0 verf. A. van Noort, olieverf. Open Huis, foyer: C. Troostheide. Boonacker, Winkelhof 't Loo, olievei schilderijen van Nicolaas van d Waay. Geopend tijdens winkeluren. GALERIE TOONEN Hans en Marinanne Houtkamp aquarellen, tekeningen en plastieke t/m 11 januari. Heilooër huisartsen nemen waar. krommenie castricum heemskerk santpoort heiloo heiloo heerenweg 140 tel. 3349 55

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1981 | | pagina 2