ALGEMEEN NIEUWS NIEUWS m éfn iMÊÊtm wiÉÈjÊ* a CllAllllFlIlvd 1 I s I S I sr m sës BIJBELAVOND UEDERENAVONDINDELOET NEDERLANDSE VERENIGING VAN HUISVROUWEN Afdeling Heiloo E E E E E E E na:g ,n:E or Sou i NATIONAAL KAMPIOENSCHAP LEGO BOUWEN Wegens 25-jarig jubileum vé UITKIJKPOST 27 JANUARI 19»v -... Ui l KIJ ïvf GEZINSVERZORGING VOERT NIEUWE VORM VAN HULP IN Enige maanden geleden heeft de stichting voor gezinsverzorging en be jaardenhulp "Noord Kennemerland" een derde hulpvorm ingevoerd: de Aipha-hulp. Het is in de afgelopen periode ge bleken, dat vele mensen met deze Alpha-hulp goed geholpen zijn. In de gezinsverzorging is het een nieuwe vorm van hulp. Deze is be doeld voor mensen, die door een me dische oorzaak (bijv. ziekte, ouder dom, handicap) hulp nodig hebben bij de verzorging van hun huishou den. Zij hebben daar zelf geen oplos singen voor kunnen vinden. De instelling voor gezinsverzorging bemiddelt dan bij het vinden van een goede hulp, maar heeft er verder geen bemoeienis mee. Op dit moment krijgen reeds enige tientallen bejaarde mensen, (onvol ledige) gezinnen en alleenstaanden hulp door middel van de nieuwe Alpha-hulp. Nieuw Het nieuwe van de Alpha-hulp is, dat de helpster niet in dienst is van dh instelling voor gezinsverzorging. Zij gaat daarentegen zelf een dienst verband aan met degene die hulp no dig heeft. De instelling voor gezinsverzorging beoordeelt echter wel van te voren of iemand in aanmerking komt voor Alpha-hulp. Ook selekteert de instel ling de Alpha-helpsters. De Alpha-helpster doet die huishoude lijke werkzaamheden, die men zelf niet (meer) kan doen. Men regelt een en ander zelf met de helpster, zon der tussenkomst van de instelling voor De Alpha-hulp doet dus een groter be roep op de zelfstandigheid en de eigen verantwoordelijkheid van degene die hulp krijgt. kosten Degene die hulp krijgt, betaalt de alpha-helpster elke week zelf haar loon uit. De kosten van dat loon worden weer voor een deel vergoed door de stichting "Noord Kennemerland". Deze instelling ontvangt daarvoor weer subsidie van de Overheid. Bij hulp van de gezinsverzorging of bejaardenhulp betaalt men een bij drage in de kosten van deze hulp. De hoogte van die eigen bijdrage hangt af van het (gezins)inkomen. Eenzelfde regeling wordt ook toe gepast voor de Alpha-hulp. Alpha- hulp is dan ook niet duurder dan de hulp van gezinsverzorging of bejaar denhulp. Lid zjjn? Het is nog steeds een wijd verbreid misverstand, dat men lid moet zijn om voor hulp in aanmerking te komen. De gezinsverzorging, de bejaarden hulp en de alpha-hulp hebben niet het systeem van lidmaatschap zoals dat het geval is bij de Kruisverenigingen. Informatie Wilt u naar aanleiding van dit be richt wat meer informatie, dan is men bij de stichting voor gezinsverzorging, bejaardenhulp en alpha-hulp "Noord Kennemerland" in Alkmaar altijd be reid om u te woord te staan. Belt u dan naar tel.: 072-127066. Deze instelling is werkzaam in de plaat sen Alkmaar, Koedijk, Heiloo, Lim- men, Akersloot en de Egmonden. FREEK DE JONGE 'MARCHEERT' UITSTEKEND Wie hem nog niet kende zal zeggen 'een steengoeie show', wie zijn andere programma's ook heeft bezocht zal zeggen 'beter dan z'n vorige en alle bei hebben ze gelijk. De nieuwe show van Freek de Jonge met als ti tel 'de Mars' is er een die z'n vorige ver overtreft. Hij lijkt in dit programma gekozen te hebben voor een iets mildere, minder choquerende aanpak. Hij blijft hard tegen de dingen aantrappen en deelt links en rechts vegen uit maar dit ge beurt nu meer met woordspelingen dan met de harde en vaak kwetsende woor den die we van hem gewend waren. Hij groeit duidelijk uit tot een caba retier van formaat die z'n publiek zon der meer weet te boeien. Vermoeiend 'De Mars' is een aaneenschakeling van mondogen, afgewisseld door reak- ties van en op het publiek, waarin hij een verhaal zonder meer onderbreekt door een volgend om vervolgens en vaak na geruime tijd weer terug te komen op het oorspronkelijke verhaal. Voor de man op het toneel is dit inten sief en vermoeiend werk maar ook het publiek vertoond na afloop teke nen van vermoeidheid omdat ze con stant allert moet zijn op wat er gebeurt. Zeer knap is de wijze waarop Freek de Jonge inspeelt op de zaal, de stad waar hij optreed en de actualiteiten van de afgelopen week. Hij laat zich totaal niet van de wijs brengen door opmer kingen uit of gebeurtenissen in dé iaal maar reageert hier juist op vermakelij ke wijze op, om vervolgens de draad van zijn verhaal weer op te pakken. Op zijn eigen absurdistische manier beweegt hij zich al pratend over het toneel, gekscherend over zichzelf en de mensen om hem heen. Deze laatste groep heeft vaak geen eens tijd hem met applaus te belonen want de show gaat met een sneltreinvaart ver der. Pas helemaal aan het eind barst er een daverend applaus los en de laatste opmerking van de cabaretier ken schetst misschien op de beste manier deze hele avond: "Jullie klappen toch hopenlijk wel voor mij en de geweldi ge prestatie die ik vanavond geleverd heb". In het verschiet Wat is er de komende weken in 'De Vest' te doen? Iedere week na tuurlijk wel iets maar onze speciale aandacht gaat toch uit naar een try-out van de nieuwe one-man show van Peter Faber en naar het caba ret van Sieto en Marijke Hovink, 'Tranen met Tuiten'. Peter Faber komt op vrijdag 12 febru ari in de kleine zaal en wie in decem ber bij z'n vorige show geweest is zal zeker niet aarzelen een kaart te be stellen. Let op, er zijn slechts een be perkt aantal kaarten. Vijf dagen later, op woensdag 17 fe bruari is Sieto Hovink samen met z'n vrouw Marijke te zien in wat alweer z'n 24-ste programma is, 'Tranen met Tuiten'. De titel slaat op de vreug de en het verdriet om wat er allemaal in-de wereld om ohs heen gebeurt. Sieto doet dit met vanuit een links en niet vanuit een rechts gezichtspunt, beide partijen lopen het af en toe op. Hij neemt geen blad voor de mond wanneer hij de kerk, het kernwapen- vraagstuk en de politiek bespreekt. 'Tranen met Tuiten' is een cabaret met een lach, maar doordenken kan de waterlanders weieens een andere be tekenis geven. 'i&C STICHTING UTKSMUZII-KSCHOOi. HEILQO "SPEELAVOND" Elke vrijdagavond om 19.30 uur spelen leerlingen van onze school voor hun ouders en andere belangstellen den. Ook u bent daar van harte wel kom. Vrijdag 29 januari a.s. kunt u luisteren naar leerlingen van o.a.: Wim Madder- om - piano, el. orgel; Riek de Graaf - dwarsfluit. Na afloop van het ca. drie kwartier durende programma heeft u gelegen heid nog wat met elkaar en de aan wezige docenten na te praten. Koffie en frisdranken zijn verkrijg baar aan onze bar. De toegang is gratis. VAN HIER EN DAAR VAN ALLES WAT AANSTONDS OOK MET HET PAARD IN 'T WINKELHOF We zijn zo langzamerhand al gewend aan het verschijnsel een paard op 't trottoir. Het afgelopen weekend werd het toch wel te erg. Met het paard langs etalages van 't Winkel hof 't Loo en daarbij over een grote opstand uitwerpselen van 't paard. We vragen ons af of we een volgend tafereel zullen zien, het paard in 't Winkelcentrum? Trouwens, het aantal fietsen lijkt ook niet te stuiten in 't Winkelcentrum. Vooral van 'zelf fietsende' jongelui! Leuke expositie van plaatsgenoten Er is verder geen aandacht aan besteed maar in de "Zevensprong" was «en leuke expositie van moeder en dochter;. Dieuwke Adolf-de Jager en Dapke Blekkenhorst-Adolfs. Deze expositie trok veel belangstelling. Dieuwke Adolf die al jaren met pottenbakken bezig is maakte vooral kleine voorwer pen, Dapke Blekkenhorst tekenwerk waarbij zij verschillende technieken gebruikt. Zoals gezegd er was grote belangstelling voor het geexposeerde werk en Dieuwke Adolf was daar blij mee en ook dat er veel van haar werk werd gekocht. LEUNINGEN IN DE BEUN GEWENST Op vrijdag 21 november, toen men de prachtige toneelzaal "De Beun" kon bezichtigen kwam bij vele de vraag naar voren: "waarom heeft men geen leuningen gemaakt langs de trappen"? Vooral voor ouderen, dacht men, toch dringend noodzakelijk! Het is ons bekend dat op deze zelfde dag daar nog een brief werd ge stuurd naar de Stichting Open Huis, welke ook "De Beun" onder haar be heer heeft. Wij hebben ook vernomen dat, twee maanden later op deze brief nog niet is gereageerd door het bestuur. De Bijbel is het meest gekochte en gelezen boek. Daarin openbaart God zichzelf. We mogen verwachten dat de God, die Zichzelf wil doen kennen, ook laat weten wie de mens is en wat zijn toekomst is. Over deze toekomstvoor zegging lezen we in de Profetische boeken. Vooral de profeet Daniël is hierom beroemd en daarom veel aange vallen door schriftkritici. Op vrijdag 29 januari en 5 februari zal in de zaal van de Geref. Kerk, Noorder geeststraat te Heiloo gesproken worden over Daniël 7 en 8. De avonden beginnen om 20.00 uur, er is gelegen heid om de sprekers vragen te stellen. Op 29 jan. is Dhr. J. Klein Hanelveld de inleider. Iedere belangstellende is harte lijk welkom. Inlichtingen bij M. Oppenhuizen 02518- 54596 of H. Smit 072-337151. NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN AFD. HEILOO Viering 35-jarig bestaan „21 januari, de dag waarop 35 jaar ge leden, in 1947, 16 vrouwen onder lei ding van mevr. Gleynis, de afdeling Heiloo van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen werd opgericht", aldus begon mevr. Wolse, de huidige voorzitster van deze afdeling haar ope ningswoord. Met een bonte avond, in eigen kring werd deze avond gevierd. Van de verschillende leden van het eerste uur werd het oudste lid mevr. Hoogschagen in het zonnetje gezet. De voorzitster sprak haar blijdschap uit over haar aanwezigheid en bood haar een bloemetje aan. „Veel is er veranderd in de laatste jaren, maar altijd heeft naast gezel ligheid, vorming en ontplooiing in ons vaandel gestaan. Bij het beleidsplan van de nieuwe doelstellingen, dat kort geleden is opgesteld door het hoofd bestuur, komen 3 punten naar voren; rekreatie, edukatie en emancipatie, met extra aandacht voor het laatste," vervólgde mevr. Wolse met het oog op de toekomst. Aan deze avond was een wedstrijd verbonden, men was verzocht een werkstukje te maken, wat betrekking had op het 35-jarig bestaan. Het resul taat was echter teleurstellend. Van de ruim 200 leden waren er maar 8 voor werpen ingeleverd. Mevr. I. Watsema was zo bereidwillig geweest de jurering te verrichten. Er was een le, 2 tweede en een 3e prijs door haar aangewezen. De voorzitster maakte de namen van de winnaressen bekend. Elk van de winnaressen mocht een leuk presentje uitzoeken. Na nog enkele aktiviteiten van de af deling belicht te hebben gaf ze het woord aan 2 leden die als Thom'asvaer en Pieternel met veel humor en ook wel weemoed een samenspraak deden over het wel en wee van de afdeling door de jaren heen. Vervolgens zong het koor, o.a. ook twee leuke volksliedjes. De volksdansgroep liet een aantal vrolijke volksdansen zien. De leden van deze groep zijn in leeftijd zeer verschil lend, de jongste is 20 jaar, de oudste over de zeventig, maar dat heeft geen enkel bezwaar, integendeel zelfs! De toneelclub bracht verschrikkelijk aardige sketches, een enkele in het Westfries. Mevr. Knop aan de piano en Sonja Tol op de fluit lieten de aanwezi gen genieten van goed vertolkte salon- muziek. Het bestuur kreeg van de leden de nieuwe bondsvlag, bloemen en een en veloppe met inhoud aangeboden. Dat er zoveel leden op deze jubileum avond aanwezig waren, was fijn. PLAATSGENOOT WAS IN "SHOWROOM" EM. PASTOOR A. VERHAAR De N.C.R.V. heeft al een aantal jaren een geestig en interessant nrograjji- ma: "Showroom", wat eens in de maand op het televisiescherm ver schijnt. Zaterdagavond zagen we een plaatsgenoot in dit programma, het was de Em-pastoor A. Verhaar. Pastoor Verhaar over zijn meerjlafi viif- tig-jarige loopbaan. Doorspekt dat geestigheden en anecdotes over de kerk van vroeger en in deze tijd liet hij zijn licht schijnen. Beelden verschenen van zijn buis aan de Stationsweg, waarin hij iedere morgen een soort Kerkdienst leidt, in zijn eentje, nee toch niet alleen: "met als toekijker zijn poes Leo van 35 pond", zegt pastoor Verhaar, wiens lach niet van de lucht was. Een uitzending, evenals de andere onderwerpen in "Showroom", waar we met plezier gekeken maar vooral ook naar geluisterd hebben. Het programma geeft zeer uitgebreid en puntsgewijs aan wat er met betrek king tot de verschillende hoofdstuk ken, uitgaande van de raadscommissie, zal moeten gebeuren. Kandidaten In deze vergadering kwam verder de lijst aan de orde van hen die zich als, kandidaat voor de gemeenteraads verkiezingen 1982 beschikbaar stel len. Het gaat hier slechts om een pe- sentatielijst, de volgorde van plaat sing en de keuze van een lijsttrek ker komt in een volgende vergadering aan de orde. De lijst is als volgt: T. Adema, J. Bors- jes, t. ten Berge, W. Buwalda, W. Kat, G. Rood, M. Mol, J. van Baarle, R. Walda, E. van Dantzig jr. en J. Linne- kamp. De twee eerste namen op deze lijst zijn van kandidaten die nu reeds in de gemeenteraad zitten en graag voor een tweede periode herkozen willen wor den. Het derde gemeenteraadslid de heer L. van Dantzig, stelt zich niet herkiesbaar. Terugblik Zoals gebruikelijk was er bij de agenda stukken ook een terugblik van de voor zitter op de afgelopen periode. Hij noemt 1981 hierin een slecht jaar voor de afdeling van de P.v.d.A in het bijzonder en voor de Heiloo'se politiek in het algemeen. Het besluit van D'66 zelfstandig de verkiezingen in te gaan noemt hij één van de min punten. Vervolgens gaat de heer Michielsen in zijn schrijven in op het reilen en zeilen binnen de raad en hij komt tot de conclusie dat alles wat de P.v.d.A. op tafel brengt er zonder meer weer onder wordt geschoven. Het jaar 1982 zal echter volgens de voorzitter zeker niet beter worden. "Debet hieraan is de krisis die ons zal dwingen onze solidariteit met de ouderen, uitkeringstrekkers en mini mumloners nog duidelijk te laten mee spreken". Dinsdagavond 2 februari organiseert de wijk vereniging „Plan Oost" een liede- renavond in „de Loet". Aanvang 20.00 uur, medewerking verle nen mevr. Karskens (zang) en mevr. Gilles (piano). Leden betalen 2,50 niet leden 3,50. door de Bachvereniging van de Mat- theus Passion worden gegeven. Mooi was ook een ouder muurschilde ring voorstellende Sint Christoffel met het kind Jezus op zijn schouder, gewa pend met een grote stok wadend door het water. Het was een zeer boeiend bezoek. Vervolgens vervoerde de bus ons naar het Muiderslot, waar ons een heerlijk kopje koffie met lekker appelgebak werd aangeboden. Het Muiderslot is een van de bekendste Middeleeuwse kastelen in Nederland. Graaf Floris V wordt als de stichter beschouwd. Na diens dood werd het kasteel in 1370 verwoest. Eerst tegen het einde van de 14e eeuw werd begonnen met de her bouw. Het lag op een belangrijk strate gisch punt (de weg naar het oosten van Nederland.^Kort na de Franse tijd was het slot zo verwaarloosd, dat de rijks dienst der domeinen tot sloop besloot (1825). Gealarmeerd door kenners van historie en literatuur kon Koning Willem I daar nog een stokje voor steken, maar de ontluistering ging door tot 1881waarin de 300e geboortedag van Hooft zou vallen. Een particulier comité zorgde er voor, dat die in een gedeeltelijk opgeknapt Muiderslot gevierd kon worden. Pierre Cuypers, de beroemde architect had in deze restauratie een voornaam aandeel. Het slot kwam in de belangstelling, waardoor een algehele restauratie onder leiding van architect Berdens mogelijk werd en men de Middeleeuwse situatie probeerde te herstellen. Na de tweede Wereldoorlog gooide men het roer om en werd de situatie in Hooft's tijd het richtsnoer. In het in deze tijdssfeer gerestaureerde slot wer den we nu rondgeleid door een alleraar digste, gevatte vrouwelijke gids, die met veel humor en verklaringen van oude spreuken iets heel bijzonders van deze bezichtiging maakte. Ze memoreerde, voorvallen en gebeurte nissen uit het leven van Pieter Corne- lisz, Hooft, dichterschrijver (1581-1672) die er vanaf 1609 als slotvoogd verbleef. Ze vertelde van zijn vriendschap voor schrijvers en wetenschappers, Romer Visser, Constantijn Huygens, van zijn grote bewondering voor Roemer Vis- ser's dochter, Tesselschade, die haar muiltjes vergat. De prinsenkamer zagen we, waar Prins Maurits heeft gelogeerd, de ouderwetse beddekoets (aan drie kanten dicht). De wapenkamer, waar met zich o.a. realiseerde, wat het betekent om zijn kleuren hoog te houden en wat het is om kleur te bekennen. Het schilderij met de ingebakerde kin dertjes. We begrepen, waar de uitdruk king heetgebakerd vandaan komt. De kindersterfte was hoog in die dagen door gebrek aan frisse lucht, de slechte hygiënische toestanden, het inbakeren. Te vermelden is nog de prachtige 17e eeuwse kast, vervaardigd uit 5 verschil lende houtsoorten, het ingenieuze braadspit, het witte bord boven de haard, waarvan bruid en bruidegom de eerste weken samen hun brood aten, zodat de uitdrukking wittebroodsweken eigenlijk wittebordsweken moet zijn. In de eetkamer viel op het vreemde schilderij van de legende van de bakker van Eekloo. De stoel van de heer des huizes met de geldlade erin, zodat we nu weten, waar de uitdrukking op zijn geld zitten" vandaan komt. Nog een kleine bijzonderheid, tot zestien jaar stonden de kinderen aan tafel. Na dit bezoek gingen we naar restaurant „De Bosrand", waar we van een uitstekende lunch genoten en even heerlijk uitrusten voor ons bezoek aan het Hilton Hotel in Amsterdam. Het overstappen van de 17e naar de 20e eeuw leverde kennelijk wat moeilijkhe den op. Velen verkozen naderhand de ongemakkelijke trap in het Muiderslot bóven een lift in het Hilton Hotel, die met dertien van onze dames en ober Henk klem bleef zitten tussen de der tiende en veertiende verdieping. Na enig getelefoneer met de technische dienst werden we na ongeveer 10 minuten bevrijd, doordat de deuren half open konden we met een elegante sprong van een halve meter de grond weer konden bereiken. Al waren er een paar dames, die het Spaans benauwd kregen, we konden er later toch wel om lachten. Na een bezichtiging van een paar hotelkamers en een paar luxesuites 2000,- per nacht) daalden we af naar de schone, goed geoutilleerde keukens, waar we jammer genoeg geen kok aan het werk zagen. Een aangekleed kopje koffie en een rondtocht door de beneden zalen vorm den het slot van een onvergetelijke dag en vele indrukken rijker werd de terug tocht naar Heiloo aanvaard. Dank aan onze reisleidster, mevrouw Bep ter Haar, ze was weer geweldig en onvermoeid. Met verlangen kijken we uit naar de volgende excursie in maart. P.v.d.A. KOMT MET KRITISCH VERKIEZINGSPROGRAMMA Op een ledenvergadering van de P.v.d.A., vorige week dinsdag in het Open Huis, presenteerde men de lijst van kandidaten voor de gemeente raadsverkiezingen 1982 en men kwam met een programma voor de komende gemeenteraadsperiode Democratisering Om met het laatste te beginnen. De Partij van de Arbeid in de gemeente Heiloo wil een verschuiving van de bestuursmacht naar lokaal nivo om de inwoners vanaf een zo vroeg moge lijk stadium bij de besluitvorming te betrekken. Men is van mening dat kritische bezinning en politieke be slissingen nodig zijn om oude taken binnen de gemeente te verminderen en af te stoten ten behoeve van nieuwe taken. Het huidige voorzieningen niveau en de werkgelegenheid van het gemeentepersoneel zal echter zeker gehandhaafd moeten blijven. De P.v.d.A. zegt bereid te zijnl in de komende vier jaar be-- stuursverantwoordelijkheid te dragen en zitting te nemen in het college van burgemeester en wethouders. Vervolgens komt men met een uitge breid programma waarbij is uitgegaan van het programma van vier jaar ge leden. Hier is echter zoveel in gestreept en er is zoveel bijgevoegd dat nage noeg iedere overeenkomst ontbreekt. Men blijft in het programma wel aan dringen op zaken waar al jaren voor wordt gevochten zoals het aanstel len van een derde wethouder en meer openbaarheid van de werkzaamheden van B.en W. Dinsdag 19 januari j.l. was een drukke dag voor onze reislustige huisvrouwen, die deelnamen aan een rijk gevarieerde excursie. Het eerste deel van de reis omvatte een bezoek aan de Grote Kerk in Naarden. Aan deze kerk is een lange geschiedenis verbonden. Na de verwoesting van het oude Naar den (nardinci) door de opkomst van de Zuiderzee en de Hoekse en Kabeljauwse twisten, wordt begonnen met het bou wen van een eenbeukige Kruiskerk. In 1421 gaf hertog Jan van Beieren weer nieuwe impulsen tot verder bouwen en in de loop van de 15e eeuw werd de Kruiskerk een basiliek. Dan treft in 1468 een hevige brand de kerk. De kolommen werden zo door het vuur aangetast, dat ze nog steeds de rode gloed van de geblakerde zandste nen tonen. De kap van de kerk is een verhaal apart. Door oorlogen (Spanje, later Frankrijk) werd eerst in 1510 het beschot van de kap en het koor aangebracht met een serie paneelschilderingen, die uniek zijn in de wereld. Vermoedelijk werd dit verricht door de schildersgroep van Jaques Cornelis van Oostzane. Het gewelf vertoont Bijbelse voorstel lingen uit het Oude en Nieuwe Testa ment, die gelijkenis met elkaar verto nen. Het koor is afgesloten door een prachtig bewerkt houten hek uit 1531. Het meubilair stamt uit de eerste helft van de 14e eeuw. De kerk is niet alleen beroemd door het prachtige tongewelf, maar ook door de gerestaureerde got- hische preekstoel, het prachtige orgel van 1862 van C. Witte, de bekendste orgelbouwer uit die tijd en het feit, dat hier jaarlijks de beroemde concerten K.V.G. ST. MONICA Woensdag 20 jan. hield het Katholiek Vrouwengilde een koud buffetavond in het Bruno-gebouw, waar bij binnen komst een muziekje speelde en de kaarsjes brandden, wat bijzonder ge zellig overkwam. De voorzitster opende met een hartelijk welkom voor ons allen maar in 't bij zonder voor de heren Gonggrijp en Vieveen, die ons zo spontaan hun me dewerking toezegden omdat de avond in het Motel verviel. Beide heren wer ken als instellingskok in de keuken van het Centraal Ziekenhuis in Alkmaar en vertelden daar ook over. Ze vertelden o.a. dat er A. en B. menu's zijn waar de patiënten uit kunnen kiezen. De verschillende dieëten en hun werk daaraan om het zo smakelijk en precen- tatief mogelijk te maken. Zelfs het Moermandieët wordt door de heren klaargemaakt. Met dia's en een kort filmpje werd hun werk nog wat toe gelicht. Na de pauze werden er door d dames allerlei vragen gesteld o.a over het maken van lekkere hapjes ei mochten we in allerlei receptenboekei neuzen. Daarna werd er van allerle salades e.d. geproefd en dat de herei er wat fijns van gemaakt hadden was ti merken, want na afloop was er niet: meer over! Ook het glaasje wijn, ge schonken door het Motel, viel daarbi goed in de smaak. De heren werdei bedankt met 'n fles wijn en eei bloemstukje voor hun vrouw. Dames denkt u aan de ochtend van hei Melania- gilde op 11 februari 's morgens 9.3( uur in de kerk aan de Noordergeest straat. Komt u ook nog helpen in dt Stichting op Carnavalsavond om 7 urn (20 febr.) en wilt u zich a.u.b. op geven als collectrice voor het Reuma fonds van 8-10 maart. Bij voor baat hartelijk dank. Het Bestuur. Allemi 5 E o c <0 E c c 3 e a E c m E c a c (S c (0 c a c a ab JE ,c c 1-3 (0 its; IÏ3'< ztaE or® jid< h>r< -tz lob VAKANTIE REIZEN VOOR OUDEREN De Stichting vakantie reizen door en voor ouderen heeft voor 1982 twee vakantie reizen op het programma staan, op 21 juni een 6-daagse reis naar Sauerland in Hotel Pieper in Saalhau- sen. De meeste kamers zijn voor zien van douche/toilet. Het Hotel be schikt over een TV-kamer, wijnstube, lift en een klein verwarmd zwembad. Met de bus maken wij tochten door een pracht gedeelte van Sauerland, o.a. de Kahler Asten 841 meter hoog, naar Winterberg, stuwmeer de Edersee, Bad Berleburg een kuur badplaats, reissöhï'450,- reis en ongevallen' verzekering inbegrepen. Van 28 aug. t/m 4 sept. naar het 3- Sterren Hotel de Schaepkens van St, Fyt in Valkenburg. Het Hotel waar het fijn is te vertoeven, de meeste kamers E, met douche/toilet, 3 liften, ruime zon- -n< neterassen, dansen met orkest, twee 33 buitenlandse dagtochten en halve 3-, dagtochten in Zuid-Limburg o.a. naat is het witte plaatsje Thorn en nog veel meer. Reissom 550,— reis en ongevallen verzekering inbegrepen. Deelname via ur telefoon bij de voorzitter van de Stich- -Hm ;ting: IJ. van der Blom, Vredenoord bi 79, Heiloo, tel. 336455. veel aanvragen dat wij ze niet meer 13 herbergen kunnen, we hebben bedden a tekort, veel bedden. En NEE zeggen, n dat valt zo zwaar. Daarom willen wij jjv UITNODIGING AAN ALLE GASTVROUWEN IN HEILOO EN LIMMEN Pasen, Bloemencorso, Keukenhof, Pinksteren, Bloemendagen in Holland. Met de schaatsen nog ondergebonden, zwierend over de prachtig bevroren sloten en vaarten, is het erg moei lijk om aan bloeiende bloemenvelden te denken. Doch wordt de VVV Heiloo overstelpt met aanvragen van busondernemers die hun klanten onze bloemenpracht willen tonen en ze ervan willen laten genieten. En wees eens eerlijk.... we zijn er maar wat trots op als ons landje zo veel bekijks trekt. Maar er zijn zo via deze oproep BEDDEN en de daar bij horende GASTVROUWEN vra gen. Meld u zich meteen aan als u over een leuke slaapkamer beschikt die niet gebruikt wordt. Voor de gast moet wel een goed bed, een kast en wasgelegen heid zijn (als er geen wastafel in de slaapkamer is, dan moet er gelegen heid voor in de badkamer zijn). En een goed en gezellig opgediend ontbijt hoort ook bij deze service. Onze busgasten zullen dan met een fij ne herinnering aan "Holland-Blumen land" weer huiswaarts keren. Het gaat om de volgende "Piekdagen": Paset 9 april tot 12 april, Bloemencorso v.a, 22 april tot 29 april, Pinksteren 29 mei tot 31 mei. Heeft u verder nog vragen, belt u dan mevr. de Moor, Nijverheids- weg 11, tel. 072-333719. -it -S' WERKGROEP OEKUMENISCHE GESPREKSKRINGEN Kursus "Vrouw en geloof" In samenwerking met de Provinciale Werkgroep "Vrouw en Geloof" Noord- Holland en de Federatieve Vrouwen raad te Heiloo, starten we begin fe bruari met de kursus "Vrouw en Ge loof' Deze kursus zal bestaan uit 6 bijeenkomsten op de woensdagmorgen, te beginnen op woensdag 3 febr. en vervolgens op 10 en 17 febr., 3, 10 en 17 maart van 9.15-11.15 uur. Plaats: Geref. Kerk aan de Noorder geeststraat te Heiloo. De kosten van de kursus bedragen 15,- per deelneemster. Mogelijk heden voor kinderopvang worden onderzocht. De bedoeling van deze kursus is dat de deelneemsters met elkaar dieper ingaan op vragen rondom de betekenis van geloven in deze tijd, waarbij hun eigen posi tie als vrouw centraal zal staan. Onderwerp die daarbij aan de orde kunnen komen zijn: geloof en opvoe ding, vrouw in kerk en samenleving, plaats en betekenis van de vrouw in de bijbel, vragen rond feministische theologie enz. Voor deskundige in formatie zal gezorgd worden. Voor op gave en/of nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de begeleidsters van de kursus: mevr. D. Bo- gaards, tel. 121066; mevr. W. Vogel- Dijkstra, tel. 331220. -if! .tar ns; tan ,as St Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van Lego Nederland in 1982 (het Deense bedrijf viert dan tevens zijn halve-eeuw feest) organiseert deze speel- geodfabrikant een Nationaal Kam pioenschap Lego bouwen, waaraannaar verwachting meer dan 25.000 kinderen zullen deelnemen. Dit jaar al -in okto ber- beginnen de eerste voorronden, waaraan de 150 belangrijkste speelgoed winkeliers over het gehele land ver spreid zullen meewerken. Na regionale tussenronden in vier pretparken, op 4 en 11 september 1982, strijden tenslotte op 16 oktober 200 kinderen in twee categorieën op Schiphol om het Natio nale Kampioenschap. Deze twee categorieën zijn technisch Lego' voor kinderen tussen de 9 t/m 12 jaar en gewoon Lego' voor de leeftijds klasse 5 t/m 8 jaar. Het is de bedoeling dat in de voorronde de kinderen thuis naar eigen fantasie en idee met Lego een werkstuk maken en dat bij de plaatselijke winkelier aanbie den ter beoordeling door een jury Daaruit komen dan in beide categorieën steeds tien prijswinnaars naar voren, waarvan de drie hoogst geklasseerdeti voor de halve finale uitgenodigd wor den. Tenslotte zullen van deze 900 kandida ten tweemaal honderd jongens en meis jes tijdens de finale op Schiphol twee uur lang wedijveren om het Nationaal Lego Kampioenschap. Op deze dag wordt een groots feestpro gramma voor de kinderen en hun ouders op Schiphol georganiseerd met o.a. rondleidingen en optredens var bekende artiesten. De aardigste werk stukken blijven daarna een maand lang op Schiphol tentoongesteld, samen met foto's van de halve finale. Jongens en meisjes tussen de 5 en 12 jaar kunnen zich opgeven bij de deelne mende 150 speelgoedwinkeliers, die t.z.t. aan een aparte sticker op de winkelruit herkenbaar zullen zijn. Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer A.F.G.Avis, Leg<) Nederland B.V:; Legolaan 1, Postbus 18, 9860 AA Grootegast, tel.; 05946- 2031 -Of nut On ns\ ->iT 9flf 3b rloi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 14