O OUD PAPIER AKTIES OMEGA simon peek Peter van Veen nieuwe eigenaar van Motel Friesland Onze Dames-afdeling is uitgebreid met bekende merken Bleyle - Mondi - Time Vicky Volér' enz. Sociaal-cultureel plan aan college aangeboden Nieuwe folder Algemene Kinderbijslagwet Een videotheek voor Heiloo op poutywu^3 ISOTHERM PLAATSELIJK BERICHT VOLOP PARKEERTERREIN EN TOCH.... VOLOP ELDERS PARKEREN INGEZONDEN WIJKVERENIGING OPENT 'T00STH0NK Jubileum CONCERTSERIE LUTHERSE KERK ALKMAAR OVERSCHOT AAN SPEELGOED oi/it- puw •*- HEILOO B.V. APOSTEL NIEUWS Specialisten in warmte-isolatie Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laarmanstraat 7, 1851 JD Heiloo- Telefoon 072-330525 Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zjjn. Advertentieprijs per mm 52 cent (excl. BTW) Bü regelmatig adverteren AANZIENLUKE REDUKTIE. Op het Slimpad, hoek Heerenweg, waar vroeger Galerij Emily gevestigd was is een videotheek gekomen. Mensen die dus de beschikking hebben over een videorecorder kunnen hier hun keuze maken uit een groot aantal videobanden, zowel voor verhuur als koop. Hoe gaat zoiets nu in z'n werk. Op de zaak aan het Slimpad heel men lijsten liggen van de banden die voorr; dig zijn. Zo'n lijst kunt u afhalen en thuis op uw gemak bekijken, welke film wilt zien. Elke band heeft een nummer en dit geeft u in de winkel op. De banden zijn van goede kwaliteit en geschikt voor VHS, Betamax en VCR. U kunt b.v. kiezen uit humor, roman tisch, detectives, oorlog, sex, avontuur enz. U kunt de nummers van de banden ook telefonisch (330450) opgeven deze wor den dan gratis bij u thuis bezorgd en weer opgehaald. Videorecorders moeten op tijd schoon gemaakt worden, dit wordt nog wel eens vergeten. U kunt dit via de videotheek laten doen. Wist u dat de meeste videorecorders onder aan het toestel een z.g. Tracking" hebben zit ten, een wieltje waarmee u de loopsnel heid van een band kunt regelen. Het is ook mogelijk lege banden te kopen, in de videotheek zijn tevens stofvrije opbergmappen te verkrijgen. Wilt u soms even een stukje van een film bekijken dan kan dat ter plaatse want er staat een T.V.-apparaat en een videorecorder onder het genot van een kopje koffie kunt u dan bekijken of de film u aanstaat. Het is tevens mogelijk om super 8 films op videoband over te laten zetten. Wilt u nog meer weten over de video theek belt u dan even met nr. 330450. De videotheek is van dinsdag t/m vrijdag geopend van 13.30-18.00 uur Vrijdagavond ook koopavond. Zater dag open van 13.30-16.00 uur. Verkiezing leden Provinciale Staten. Stemmen bij volmacht en stemmen in een andere gemeente. In verband met de op woensdag, 24 maart 1982 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Provin ciale Staten vestigen wij er de aandacht op, dat kiesgerechtigden, die bij vol macht of in een andere gemeente (gelegen in de provincie Noord-Hol land) aan de stemming willen deelne men een schriftelijk verzoek daartoe tot uiterlijk, WOENSDAG 10 MAART 1982 ter gemeente-secretaris kunnen indienden. Voor nadere inlichtingen en aanvraag formulieren kunt u zich wenden tot de plaatselijke secretarie. Heiloo, 9 februari 1982. Omega de Ville Quartz doublé 720- staal 580- horloger juwelier stationsweg 85a heiloo telefoon 072 335730 Motel Friesland, gelegen bij de Af sluitdijk aan de E-10, dat op Oudejaars nacht geheel uitbrandde, heeft een nieuwe eigenaar, de heer Peter van Veen, eigenaar van Motel Heiloo. Het is een triest gezicht, als men op een zonnige winterdag in het fraaie Hol landse landschap een totaal door brand verwoest hotel ziet staan. De man die dit net allemaal gekocht heeft, kijkt daar echter heel anders tegenaan. ,,Ik hoop er weer een fijn bedrijf van te maken, speciaal voor het wegverkeer", zegt van Veen. Er zijn om dit motel door Rijkswater- Staat een stel goede voorzieningen ge troffen. Aan beide zijden is er een rui me parkeergelegenheid en onder de weg door loopt een tunnel, zodat ook van de andere kant het motel makkelijk bereikt kan worden. Achter het motel ligt nog een fraai stuk bos. De kelders zijn nog intakt, zodat op de oude funda menten gebouwd kan worden. Het ligt in de bedoeling hier twee res taurants te kreëren, één voor het weg verkeer zodat, net zoals dat vroeger in Heiloo was, chauffeurs hier rustig en smakelijk kunnen eten en drinken, geen self service maar met een prettige bediening. Tevens zal er een luxe res taurant komen. Boven het geheel komen 36 apparte menten, luxueus maar betaalbaar. Het interieur zal de zelfde sfeer mee krijgen als Motel Heiloo. Architekt Gerbenson uit Leeuwarden, die ook de vorige verbouwingen aan Motel Friesland heeft gedaan, heeft een schetsontwerp gemaakt. De heer en mevrouw van Veen voor de puinhopen van Motel Friesland, waar straks weer een nieuw motel zal verrij zen. ,,Dat ik in het bezit ben gekomen van Motel Friesland, is zuiver een kwestie van gunnen geweest," zegt Peter van Veen. „De vorige eigenaar, de heer van Tuinen, is afkomstig uit Limmen en wij kenden elkaar goed, zodoende zijn wij makkelijk tot zaken gekomen." Men hoopt spoedig met de wederop bouw te beginnen en denkt (voorzich tig) met een jaar van start te kunnen gaan. Zie advertentie elders in dit blad. Achter de Gereformeerde kerk, aan de Noordergeeststraat is al jaren een flink parkeerterrein. De gemeenteraad van Heiloo besloot een fiks bedrag uit te geven voor aankoop van een al bijna 10 jaar braakliggend terrein, voor aanleg van een ongeveer even groot parkeerter rein als daar al lag. Een verdubbeling van de capaciteit dus. Ten behoeve van de kerkgangers van de Gereformeerde kerk en bezoekers van bijeenkomsten, die veelvuldig in de daar aanwezige zaal, gehouden worden. Volop parkeerterrein dus, en toch wordt er weinig gebruik gemaakt van de ze parkeergelegenheid, welke nog geen vijftig meter van de kerk ligt. Vooral de bezoekers, autobestuurders van de avondbijeenkomsten maken het wel erg bont. Vorige week maandagavond ston den zegge en schrijve drie auto's op het parkeerterrein, waar zeker wel plaats is voor zo'n vijftig auto's. Waar ze dan wel stonden? Zeker wel een twintig in de Noordergeeststraat, links en rechts, een aantal nog deels in de bermen ook! Voorts stonden ze in de Droonecamp- straat, enkele ook in de bermen. Als het nog niet gebeurd is, zouden Kerkbestuur en besturen van verenigin gen, welke gebruik maken van de zaal, hun leden dringend moeten verzoeken de auto waarmee zij komen, te plaatsen op de plaats waar die thuishoort, het parkeerterrein achter de kerk! Het parkeerterrein is al enige tijd geleden vergroot, waarom men nog niet tot een vakindeling is gekomen, is ons een raadsel, evenzo waarom de beplan ting, die gepland is om een deel van het parkeerterrein, nog niet is aangebracht. Geachte Heer, Er stond in uw blad dat het verboden was houtjes of takken te sprokkelen uit gemeente plantsoenen. Nu is het sedert het jaar nul al toegestaan aan arme mensen om op deze manier wat brandstof te verzame len. Er ontstond zodoende een soort ge woonterecht dat vooral nu van belang is nu de gasprijzen als een soort zware belasting worden opgeschroefd. Bovendien is dat laten liggen van vrij zware takken enz., zeer slecht voor de levende bomen, evenals het laten zitten van de afgezaagde stronken. Elke goede bosbeheerder trachtte vroeger die res tanten juist tot de laatste wortel uit te rooien. Uitgezonderd in sparren wouden waar de wortels ineengegroeid zijn. Door dat schoon wegrapen van de takken die de moeite waard zijn bleven de bossen gezond en ontstond een mooie begroeiing met mossen terwijl anders één veld van brandnetels en niet tot rijping komende braamstruiken ont staat. Al dat rottende hout geeft boven dien een grote toename van allerlei ongedierte, zoals kevers, torren, slak ken en pissebedden, duizendpoten en noem maar op. Ik weet nog de tijd dat een buurman veel dood hout op zijn erf had liggen bestemd voor brandhout. De toename van ongedierte was toen zo hoog dat de torren overal uit de holle bomen kropen op mijn erf. We zijn dus voor handhaving van het sprokkelrecht, anders moeten we er in het holst van de nacht met electrische stroomzaag op uit. Hoogachtend, C. Verwer. Bosbouwer. BSC HEILOO OUD PAPIERAKTIE Zaterdag a.s. 13 februari staat de blauwe container voor oud papier weer op het parkeerterrein 't Vennewater. KRANTENAKTIE LIDWINASCHOOL 13 FEBRUARI Zaterdag 13 februari a.s. staat de con tainer voor het oud papier weer bij onze school van 9.30 - 11.30 uur. Indien u uw kranten niet zelf kunt brengen, belt u dan naar de fam. Adrichem, tel. 334615, doch uitsluitend tot vrijdagavond 20.00 uur. Wij rekenen weer op een grote op brengst! Met het onthullen van de goed geheim gehouden naam was de opening van het wijkgebouw voor de wijk vereniging „Plan Oost" een feit. ,,'t Oosthonk", een naam die als we ons er wat verder in verdiepen voor zichzeit spreekt. Het woord Oost behoeft geen verdere uitleg en voor „honk" geeft het woor denboek: hoek, schuilplaats, vrijplaats bij het krijgertje spelen. Vooral in het tweede woord moeten we het waarschijnlijk zoeken, een schuil plaats waarin de inwoners van Plan Oost altijd terecht kunnen voor een of andere aktiviteit of voor gewoon een gezellig samenzijn. De woorden van voorzitter Anton Bie- mans geven eigenlijk het beste weer hoe we het wijkgebouw moeten zien. „Ik twijfel om jullie welkom te heten want het is toch eigenlijk niet gewoon mensen in hun eigen huis welkom te heten". Toevallig viel de opening samen met de viering van het vijfjarig bestaan van de wijkvereniging. Stonden veel mensen vijf jaar geleden skeptisch tegenover het plan in Oost een wijkvereniging op te richten, nu is wel duidelijk dat het idee zo gek nog niet was. Uitgegroeid tot een vereniging met ruim 400 leden en met vele werkgroepen, is het bestaansrecht wel bewezen. Dat ook de gemeente deze mening was toegedaan blijkt wel uit het feit dat men binnen het college geen moment getwij feld heeft om aan het verzoek van de vereniging om te mogen beschikken over één van de twee voormalige kleuterscholen tegemoet te komen. Na de toestemming begon voor de vereniging het eigenlijke werk pas want beide kleuterscholen verkeerden in een verschrikkelijk slechte staat. Ruim een half jaar is er door de vele aktieve leden keihard gewerkt om het 72 - 330138 Het plan 1982-1985 begint met een al gemeen gedeelte, waarin wordt uit gelegd wat Sociaal-Cultureel werk is, wat de Rijksbijdrageregeling inhoudt en wat de beleidstaken van de gemeen te naar aanleiding van deze rijksbij drageregeling zijn Verder gaat men in op de doelstellingen en de inhoud in het plan. Men zal volgens de werk groep ondermeer aandacht moeten be steden aan groepen die in een situa tie van sociale achterstand verkeren, het zal gericht moeten zijn op eman cipatie van groepen en het zal een in zicht moeten geven in de ver schillende beleidsdoeleinden en prioriteiten. Vervolgens geeft men in het tweede hoofdstuk de richtlijnen van de ge meente Heiloo ten aanzien van het Sociaal-Cultureel werk en de voor waarden waaraan de instellingen zul len moeten voldoen om voor subsi die in aanmerking te komen. Het plan houdt zich verder bezig met een behandeling van de beleids uitgangspunten voor ieder terrein van het Sociaal-Cultureel werk en er wordt een speciaal hoofdstuk gewijd aan emancipatie. Wat is emancipa tie en wat is de taak van de gemeente ten aanzien van emancipatie bewegingen? gebouw wat op te knappen en om het zo gezellig mogelijk te maken. Op nog wat kleine mankementen na, het dat lekt bijvoorbeeld nog, lijkt men in deze opzet geheel geslaagd. Voorzitter Biemans bedankte een ieder die heeft geholpen dan ook voor het realiseren van het onderkomen. „In één klap zijn ruim 400 mensen in het bezit gekomen van een tweede woning". De opening werd verricht door oud voorzitter Bert Teitsma. Hij was des tijds de initiatiefnemer om te komen tot een wijkvereniging voor Plan Oost. In de korte toespraak die hij hield dankte hij speciaal het eerste bestuur die het in de beginperiode toch wel moeilijk heeft gehad. „We wilden eigenlijk na twee jaar al dolgraag een eigen onderkomen, maar bleek te optimistisch en nu het na vijf jaar dan gerealiseerd is, mogen we toch zeer tevreden zijn", aldus Teitsma. Tenslotte kreeg het bestuur van de werkgroep Oudere Jeugd een prachtig, eigen gemaakt wandkleed aangeboden als waardering voor het vele door hen verrichte werk. Afgelopen donderdag werd door de Werkgroep Welzijnsplanning het door hen opgestelde Sociaal-Cultureel Werk 1982-1985 en het Programma Sociaal-Cultureel Werk 1982 officieel aan het college van B. en W. aange boden. Dit Sociaal-Cultureel Plan, waar ruim anderhalfjaar hard aan is gewerkt moet worden gezien als een eerste aanzet om het beleid te ontwikkelen op het terrein van het Sociaal-Cultureel Werk. Gekoppeld aan dit plan is er een In ventarisatienota waarin een beeld wordt gegeven van de Gemeente Hei loo en het Sociaal-Cultureel werk dat in deze Gemeente plaatsvindt. Werkgroep In mei 1980 is men gestart met de aan zet voor een werkgroep en reeds na de grote vakantie kon men aan de slag. De werkgroep is samengesteld uit 31 inwoners uit Heiloo die allemaal aktief zijn in het verenigingsleven of bekend zijn op het terrein van het Sociaal-Cultureel werk. Al snel bleek men behoefte te hebben aan deskun dige begeleiding omdat bleek dat men van het onderwerp eigenlijk weinig afwist. Het lezen, vergaderen en vooral hard werken moest allemaal ,..j^ ,.JU e.-- et is voor een buitenstaander waarschijnlijk moeilijk voor te stellen hoeveel uren werk en inspanning er aan dit pakket stukken is voorafgegaan. Met de aanbieding van het plan is men echter nog niet aan de eindstreep. Er zal nog een evalutie moeten plaats vinden en tevens een advisering over het nieuw te vormen overlegorgaan: een groep die meedenkt en meewerkt en die dicht bij het Sociaal Cultureel gebeuren van Heiloo staat. Het plan zal nu ter inzage worden ge legd tot 1 maart en tot deze datum kan men vanuit de bevolking schriftelijk reageren. Bovendien kan men tij dens de hoorzittingen op 18 en 22 fe bruari in respectievelijk het gemeente huis en de sporthal mondeling zijn wensen of grieven kenbaar maken. Het plan In het programma voor 1982 geeft men een overzicht van de in Heiloo aan wezige instellingen, hun aktiviteiten en de subsidie die wordt ver leend. Tevens geeft men een over zicht van de nieuwe aktiviteiten, de regionale aktiviteiten en het geraamde bedrag ten bate van het Sociaal-Cultureel werk. Dankwoord Zowel burgemeester G. J. Glijnis als wethouder A. M. Willemse spraken een woord van dank uit voor het vele werk dat door de 31 leden is ver richt. Burgemeerster Glijnis gaf te kennen aan een samenkomst ter af ronding van het werk veel waarde te hechten. "De samenkomst is deels formeel maar ook deels ongedwongen zodat we wat nader met elkaar kennis kunnen maken", aldus de burgemeester. Wethouder Willemse liep in sneltrein vaart de afgelopen anderhalf jaar door en kwam tot de conclusie dat de werkgroep met het huidige advies zo wel in de opzet als in de invulling volledig geslaagd is. Zij dankte de werkgroep namens het college voor de in zet, het vele werk en het beschik baar stellen van de vrije tijd: "Aan ons nu de taak uw adviezen in de raad te verdedigen". 'k eindig met de stelling: Welzijn be gint op het moment dat mensen ieder vanuit zijn of haar verantwoordelijk heid dit welzijn mede mogen bepalen", aldus mevrouw Willemse die vervol gens ieder lid van de werkgroep een fles wijn aanbood om in "rustiger tijden" van te kunnen genieten. Barok concert Op zondag 14 februari a.s. te 14.30 uur wordt in de Lutherse kerk, Oudegracht 187, hoek Baangracht een Barok con cert gegeven door het ensemble "CA- MERATA". Dit ensemble bestaat uit studenten van het Amsterdamse Sweelinck Conserva torium. Op het programma staaan o.a. een clavecimble concert in D van J. S. Bach, Triosonate en strijkerskwartet van G. Ph. Telemann, het vierde Brandenburgs concert van J. S. Bach en Concerte in F voor blokfluit en strijkers van G. Sam- martini. Heeft U een overschot aan speelgoed? Bij vrouwen in de bijstand is altijd kinderopvang mogelijk zoals inmiddels wel bekend is. Maar ons grote pro bleem is echter dat wij een tekort aan speelgoed hebben voor kinderen in de leeftijd van 1 tot 5 jaar. Het gaat om wat grotere stukken speel goed, zoals een schoolbord, poppen wagens, grote blokken e.d. Ook oude schoenen, tasjes en hoedjes zijn wel kom. Aan een box is ook grote behoef te. Wilt U eens kijken in kasten, op zolder of in de kelder of er iets van onze gading bij is dat U toch niet meer ge bruikt? De toegangsprijs incl. programma be draagt 6.00, voor scholieren, houders van een C. J. P. en 65 pas 4.00. Kaartverkoop aan de kerk vanaf 14.00 uur. Toegankelijk voor invaliden en gratis toegang voor donateurs. U kunt het inleveren tussen 9.00 en 16.00 uur in het Hof van Sonoy 1, Nieuwesloot, Alkmaar. De ingang is links naast het torentje. Telefonisch zijn wij te bereiken op tel. 112889. PENSIOENPERIKELEN" De Federatieve Vrouwenraad Heiloo organiseert voor vrouwen (al of niet aangesloten bij een vrouwenorga nisatie) 5 bijeenkomsten met als on derwerp: "Hoe bereiden wij ons voor op pensionering". Door werkloosheid, vrijwillig vervroegde uittreding (V.U.T.), landurige ziekte enz. komen mensen vaak veel eerder dan vroeger voor deze ingrijpende verandering in hun leven te staan. Alleen nog maar vrije tijd voor de één, hoe reageert de ander daar op. De andere regelmaat, mindere inkom sten en al wat daar verder mee te ma ken heeft zullen met elkaar worden be sproken. Onder leiding van 2 dis- kussieleidsters die zich via de Fed. Vrouwenraad N. H. op dit onderwerp hebben kunnen voorbereiden. Voor deze kursus is subsidie aange vraagd bij de gemeente. De kursus wordt gehouden in het Open Huis. De eerste bijeenkomst is dinsdag 23 februari van 9.30-11.30 uur. Kosten voor de kursus zijn 20,-. Opgave bij mevr. T. Egas, tel. 331555, mevr. D. Wiedemeyer, tel. 332751. 10 FEBRUARI 1982 47e JAARGANG No. 6 Het Voorlichtingscentrum Sociale Ver zekering heeft zojuist een geheel herzie ne versie van de folder over de Algemene Kinderbijslagwet op de markt gebracht. Aanpassing was nodig in verband met veranderingen in de wetgeving. Sinds 1 januari jl. moet immers de verzorgende ouder de kinderbijslag aanvragen. In de meeste gevallen zal dat de vrouw zijn. In de folder wordt hierop gewezen even als op de verandering in de bepaling van het bedrag aan kinderbijslag waarop men recht heeft: vroeger een bedrag per kind, nu een bedrag per gezin. De folder is gratis te verkrijgen bij het V.S.V., Rhijnspoorplein 1, 1091 GC Amsterdam, telefoon 020-927474. Alleen als het om wat grotere aantallen gaat, wordt een bescheiden bedrag in rekening gebracht. GESLAAGD Onze oud-plaatsgenoot Kees de Graaf, is aan de Landbouw Hogeschool te Wageningen, geslaagd voor het doctoraal examen in de landbouw wetenschappen in de studierichting Humane Voeding. Om misverstanden te voorkomen, de Apostel is nu elke zondagmiddag ge opend om 15.30 uur met discjockey Tjeerd met de nieuwste top-40 num mers. En verder 20 februari zaterdagavond karnaval kom verkleedt, hoedje, jasje, petje, maakt niet uit wat. De 3 beste, leukste orgineelste, dolste, gekste, daarvoor zijn er prijzen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 1