SPORT en SFBL Er wordt veel seclaar voor uw hart bijvoorbeeld revalidatie Laat uw hart spreken LIMMEN Hoe u de 4plankenkoorts'kunt overwinnen U kunt licht uw benen breken en genezing duurt 8 a 9 weken m Levensgevaarlijk, meneer, dat snijden! Moet dat nou? Da's toch geen rijden! BOUWBADMINTONHAL VORDERT GESTAAG ASTRID DE VRIES OVERTUIGEND WINNARES!! NIEUWS VAN DE TERRIERS BASKETBALVERENIGING FLASHING HEILOO H.S.V. DAMES VLOEREN WIR0NALV00R RUST DOVES MEISJES NU TWEEDE TEGEN G.V.WIERINGEN HIPP0LYTUSH0EF De windsurfsport heeft de laatste jaren een enorme vlucht ge nomen. De nu precies tien jaar geleden geïntroduceerde "plank met een zeiltje" voelde zich direkt thuis in ons water rijke landje. Het plankzeilen heeft het aantal watersport be oefenaars bijna verdubbeld en het einde is nog niet in zicht. Dit jaar zullen er weer heel wat plankzeilenthousiastelingen bijkomen. Bij de gevorderden heeft men intussen een nieuwe rage ontdekt: het jumpen. S.V. VREDEBURG LIMMEN Gevorderden Wie ooit een hartinfarct of hartoperatie heeft doorgemaakt leeft vaak angst, dat het hem elk ogenblik weer kan treffen. In ons conferentiecer trum de Hartenark komen dergelijke patiënten bijeen, om samen met hi partners te zoeken naar een nieuwe basis voor de toekomst. In een wei van gesprekken met deskundigen en vooral ook met elkaar verdwijnen c angst en onzekerheid, om plaats te maken voor nieuwe moed en vertro wen. Ook voor dit belangrijke werk is de Nederlandse Hartstichting geheel vé uw giften afhankelijk want de waarderingssubsidies van de overheid dekken nog niet een half procent van alle uitgaven. Daarom rekenen wij weer op U: 1 nederlandse hartstichting j vrienden van de hartstichtim Sophialaan 10, 2514 JR 's-Gravenhage, Giro 300, Bank 70.70.70.60 UITKIJKPOST 24 MAART 1982 UIT KI as**? 1 fr-pr WtP Het gaat goed met de bouw van de badmintonhal aan 't Zevenhuizen in Heiloo. Vorige week ging de vlag in top bij het bereiken van het hoogste punt. Binnen enkele weken moet de hal al volledig dicht zijn. Nog altijd lijkt het streven om de nieuwe badmintonaccommodatie in augustus in gebruik te nemen zeer goed haalbaar. Het gaat niet alleen goed met de bouw van de hal, maar ook met de ledenaanwas van de vereniging 't Vennewater Badminton. Zo goed zelfs dat het niet denkbeeldig is dat in augustus/september van dit jaar al meer dan 600 leden, mogelijk zelfs 700 leden zal tellen. Een ontwikkeling die er op wijst dat de nieuwe badmintonhal wel degelijk in een grote behoefte voldoet. Een prima zaak overigens voor de Heiloose badmintonvereniging, die nu echter wel voor de moeilijke taak komt te staan al die nieuwe leden goed. en naar behoren op te vangen. Het bestuur van 't Vennewater Badminton is echter vol vertrouwen. Nieuwe leden zijn overigens nog altijd welkom. Er kunnen zich nog altijd jeugd- en seniorenleden opgeven. Een telefoontje naar J. Jeijsman, tel. 332927 (072) is voldoende. Afgelopen weekend zijn in het Bowling huis te Heiloo, de dames-kampioen schappen van afd. 5 van de N.B.F. gehouden. Direct in de le serie zette Paula Schouten uit Heiloo haar naam hoog op het scorebord met 1488 over 8 games (een gem. van 186). Al spoedig bleek, dat er minstens 1400 moest worden gegooid om kans te maken, de fmalestrijd mee te kunnen spelen.Pas in de 4e serie kwam er een kanshebster bij, Erika May met 1451. In de 6e serie was dit Marijke Hottentot met 1437. Uit deze serie viel Ineke Bielfeldt met 1423 nèt uit de boot. Uit de 8e serie voegde zich hierbij Hetty Koopmans met 1432. De kampioene van vorig jaar Cisca Hemmekam kwam in de 9e serie tot een totaal van 1416 en kon haar titel dus niet prolongeren. Uit de 10e serie plaatste zich Babs Prinsen met 1430. Uit de 1 le serie, tevens laatste, voegden zich nog bij de beste 8, Nel Tel met 1438, Loes van Zutphen met 1505 en Astrid de Vries uit Den helder met 1454. Een kwartier voor op het tijdschema begon de zinderende finale, hierin werden maar liefst 9-200 games ge gooid. De le game was voor alle deelneemsters nog wat aftastend, maar toen brak Astrid de Vries door met een serie van 166-233-219-209-204-245 en bracht haar finalegemiddelde op 212 en haar totaalgemiddelde op 195 over 14 games. Einduitslag: 1en kampioene Astrid de Vries 2730, 2. Loes van Zutphen 2545, 3, Babs Prinsen 25114. Nel Tel 2495, 5. Paula Schouten 2486, 6. Erika May 2472, 7. Marijke Hottentot 2458, 8. Hetty Koopman 2391. De beste 3 uit de verschillende klassen waren: In de A/B klasse: 1. Loes van Zutphen 1505, 2. Astrid de Vries 1454, 3. Erika May 1451. In de C klasse: 1Paula Schouten 1488, 2. Hetty Koopman 1432, 3. Joke Do ves 1401. In de D klasse: 1. Ineke Bielfeldt 1423, 2. Emmy Eillebrecht 1408, 3. Margriet Hoogendijk 1320. Bij de herenfinales te Hoorn speelden uit Heiloo mee: Henk Roeleveld en Cor Mossel, die respectievelijk 10e en 13e werden. Uitslagen: Magnus 1 - heren 1 4-2, Heren 2 - V.V.V. 0-0, heren 3 - Kraaien 1-0, Hoorn - Dames 1 0-0, dames 2 - V.V.V. 7-0, Jongens A.l - Castricum Al 3-4, Meisjes Al - Alliance Al 1-2, Alkmaar BI - Jongens BI 6-0. In een incidentrijke wedstrijd verloor jongens Al zaterdag met 3-4 van Castricum, ondanks het moedige ver weer. Ook meisjes Al verloor helaas, en traditiegetrouw ook ditmaal weer met één doelpunt verschil. Het verschil blijft klein en een overwinning moet er daarom wel een keer inzitten. Na de schitterende overwinning op Amster dam, moest jongens BI nu aantreden tegen het altijd fel bestreden Alkmaar. Helaas werden de jongens dit keer met 6-0 weggespeeld, zodat er weinig eer te behalen viel. Heren 1 moest eveneens het onderspit delven en wel tegen de ploeg van Magnus uit Schagen. Van een 2-0 achterstand kwam men knap terug tot 2-2, maar jammer genoeg zat er geen overwinning in voor onze heren. De wedstrijden van heren 2 en dames 1 eindigden zoals ze begon nen, 0-0. Dames 2 boekte deze week weer eens een monster-score, door met maar liefst 7-0 van V.V.V. te winnen. Hoewel sommige van de damés vonden dat er nog meer in zat, moeten we constateren dat dit team prima draait en misschien zelfs kampioen gaat worden!!! A.s. zondag spelen heren en dames 1 thuis en voor de verdere informatie verwijs ik u naar het programma. Tot ziens op het hockeyveld. Programma zondag 28 maar Heren 1 - Zandvoort 1 14.45, Hermes 3 - Heren 2 14.45, Purmerend - Heren 3 12.30, A.M.V.J. 6 - Heren 4 14.30, Qui Vive 7 - Heren 5 12.30, Kraaien B - Veteranen A 14.30, Veteranen B - FIT A 14.30, Dames 1 - Hermes 1 13.00, Hermes 2 - Dames 2 14.15, Pinoké - Dames 3 11.00. H.A.C. ZWEMNIEUWS In het zwembad de "Hoornse Vaart" te Alkmaar werd zondag j.l. de derde ontmoeting verzwommen tussen de Verenigingen Oeza uit Heemskerk, West-Friesland uit Grootebroek, D.A.W./VI.Vissen uit Alkmaar en H.A.C. Eerste prijswinnaars waren Marina Kwakkel (10 jr.) op de 100 m schoolslag in 1.47.4, Joanne de Hoop (10 jr.) op de 50 m vlinderslag in 48.6, wat een clubrecordtijd opleverde, Areke de Hoop (15 jr.) op de 100 m rug in 1.20.1. Tweede plaatsen werden bereikt door Marcel Noordman (16 jr.) op de 100 m rugslag in 1.08.1, tevens een clubrecordtijd, Wilco Stam (12 jr.) wist de 100 m vrij af te leggen in 1.19.1, een nieuw clubrecordtijd. Derde plaatsen waren er voor Roel de Hoop op de 100 m vlinder heren in een tijd van 1.06.7, een nieuw club record. Areke de Hoop (15 jr.) wist ook een derde plaats te behalen op de 200 m wisselen in 2.57.6, Marlies van de Graaf (12 jr.) op de 50 m vlinder in 42.6, en Kirsten de Hoop (14 jr.) op de 100 m vrij in 1.10.9. Verder werden nog clubrecords ge zwommen door Trinette van Vliet bij de 200 m schoolslag dames in 3.13.6 en Frans van Westerop deed dit in een uitstekende tijd bij de 200 schoolslag heren in 2.52.1. Bij de Speedo jaargangwedstrijden be haalden Arno Bijl (11 jr.) een derde plaats op de 100 m rugslag in 1.37.3, tevens,een nieuw clubrecordtijd. COMPETITIEPROGRAMMA V.V. DE FORESTERS Zaterdag 27 maart: Foresters - Zeevogels 14.30 SC Castricum 8 - Foresters 12.45 St. Adelbert A2 - Foresters A3 14.30 Foresters BI - Jong Holland BI 13.00 Foresters B2 - Jong Holland B2 13.00 Foresters Cl - Jong Holland Cl 13.00 Foresters C2 - Jong Holland C2 13.00 Foresters C3 - U.S.V.U. C3 14.30 U.S.V.U.C4-Foresters C4 13.15 Foresters C5 - D.T.S. C2 14.30 Zondag 28 maart: Egmondia - Foresters 14.30 Valken 2 - Foresters 2 11.00 Foresters 3 - Flamingo's 3 14.30 Foresters 4 - Zeevogels 6 12.00 Foresters 5 - Flamingo's 6 12.00 Flamingo's 7 - Foresters 6 14.00 Vio W. 7 - Foresters 7 11.00 Foresters 8 - Hugo Boy 8 14.30 Foresters 9 - Berdos 13 14.30 Zilvermeeuwen 10 - Foresters 10 12.00 Limmen Al - Foresters Al 11.30 Foresters A2 - Kolp. Boys A3 12.00 Foresters B3 is dit weekend vrij. Zaterdag speelden zes Flashing teams een thuiswedstrijd. De dames speelden een goede wedstrijd en namen van begin af aan de leiding. Ze wisten de vorsprong uit te breiden tot een eindstand van 37-15. Het junioren jongens A team had dezelfde tegenstander als vorige week. Toen verloren de jongens met een klein verschil, maar nu wisten ze door een zeer goede wedstrijd te winnen en scoorden ze maar liefst 72 punten! Ook het eerste herenteam won dit weekend. Ze speelden tegen Alkm. Guardians en waren duidelijk te sterk voor de Alkmaarders. Men had deze wedstrijd een coach en het blijkt dat het toch erg belangrijk is voor een team om tijdens de wedstrijd aanwijzingen te krijgen. De junioren meisjes, die een uitwed strijd, hadden, verloren beiden helaas metin4 punten verschil. De adspiranten jongens en de junioren jongens B. speelden ook goed, maar hadden te sterke tegenstanders. De uitslagen waren als volgt: adsp. j. Onze Gezellen A: 26-44, jun. A - E. en A. Stars C: 72-57, jun. j. B. - Hillegom C: 19-29, jun. m. Sea Devils C: 25-29, heren 1 - Alkm. Guardians 3: 59-42, heren 2 - I.T.T. Hoofddorp 8: 30-34, dames - Kinheim 3: 37-15. Zaterdagmiddag 27 maart zijn er weer thuiswedstrijden in de sporthal d'Ente- rij in Limmen. De junioren jongens A spelen om 14.30 uur tegen Hillegom B en om 15.45 hebben de adspiranten jongens een wedstrijd tegen H.O.C.-A. We wensen de jongens veel succes en tot zaterdag. Inl: L. Hollander Werkendelslaan 2 Heiloo. Tel.: 336173. De dames van Wiron hebben in hun thuiswedstrijd tegen het damesteam van H.S.V. niets van hun reputatie waar kunnen maken. De ploeg uit den Oever, die thuis bijzonder moeilijk te kloppen is, stond verslagen op het veld, nadat de eerste helft afgefloten werd. De stand was toen 0-6 door doelpunten van Prisca, Erica twee maai en een hattric van Monique. De nul was te danken aan Ilse die enkele uitstekende reddingen verrichtte. Na de rust werd het een grote rommelpartij doordat de fluitist niets van de regels wist en dan ook nauwelijks floot. De thuisploeg scoorde nadat eerder buitenspel door de fluitist genegeerd was. Verrassend was zijn beslissing doordat hij terecht een strafschop aan H.S.V. toekende nadat Monique bijna onder de zoden was verdwenen. Monique maakte vanaf 11 meter geen fout: 1-7. Wiron probeerde geestdriftig om in deze chaos wat aan de stand te veranderen maar verder dan 2-7 kwa men zij niet. Zonder commentaar te leveren speelde H.S.V. de wedstrijd uit en nam verdiend de punten mee naar Heiloo. Volgende week is er geen programma voor hen. De meisjes speelden uit bij Kolping Boys en corrigeerden een vroege achterstand waardoor de ruststand 1-1 werd. Na rust liep Kolping Boys geflateerd uit tot 5-1 en liet H.S.V. met lege handen staan. Volgende week om half een spelen zij opnieuw een uitwedstrijd nu tegen Zeevogels. Hopenlijk dan meer succes. Bij de voortgezette jeugdcompetitie van de Turnkring Hollands Noorderkwar tier, meisjes 13-16 jaar kwam de ploeg van Doves, in Hippolytushoef uit tegen een ploeg van G.V. Wieringen. Ditmaal werden de Heiloose meisjes tweede met 143.00 punten, die van de G.v. Wieringen behaalden 146.70 pt. In het persoonlijk klassement werd Janneke Damstra van de G.v. Wierin gen eerste met 32.90 pt. Judith de Wit en Suzanne Ram, van Doves werden 2de en 3de met resp. 31.20 en 30.90 pt. De andere Doves meisjes waren; Leonie Groot (26.65 pt.), Annelies Groot (26.35 pt.) Hilde te Boekhorst (26.20 pt.) en Annelies v.d.Graaf (25.70 pt.) Windsurfen sterk in opkomst De zeilplank gaat zeker een zonnige toe komst tegemoet. De jaren tachtig zul len naar de verwachting van alle experts een uitbreiding te zien geven van het re- kreatieve gebeuren. Meer vrije tijd, va kanties dichter bij huis, een lichte daling in het besteedbare inkomen; spelen de zeilplank in de kaart. Het watersportge- beuren was vroeger nog een ietwat eli taire aangelegenheid; ligplaatsen waren prijzig en onvoldoende in aantal, de kostbare schepen kon men slecht ver voeren zodat men toch minstens in de buurt van het vaarwater moest wonen, de veelal houten schepen vergden veel onderhoud. Bij de kleinere, van kunst stof vervaardigde schepen en zeilplan ken spelen deze problemen geen rol. Hierdoor is de watersport ineens voor iedereen toegankelijk geworden. Zelfs in gebieden waar tot nu toe weinig zeil- liefhebbers te vinden waren, vliegen de zeilplanken als warme broodjes over de toonbank. DAMCLUB HEILOO Uitslagen onderlinge competitie: N. Ursem - G. Buwalda 2-0 J. Groenenboom - A: Voogt afgebr. R. de Boer - L. Koersen 0-2 C. v. Lieshout - C. Bijwaard 2-0 F. Schouten - J. Klumper 1-1 A. v.d. Werf - R. Koch 1-1 B. Hofman - J. Kraakman2-0 In de kompetitie van de Kennemer Damkring speelde D.C.H. haar laatste wedstrijd tegen de damver eniging "Bergen". Groep 1 noch groep 2 hebben deze kompetitie met een kampioenschap kunnen afsluiten. Groep 1 verloor met 7-9. Groep 2 werd vertegenwoordigd door de heer de Boer, die door middel van een simul taan het opnam tegen 7 spelers van Bergen. Deze niet geringe opgaaf leverde voor de Boer zes van de veertien punten op. Uitslag groep 1 N. Ligthart - E. Stam 1-1 C. v. Lieshout - H. Kobes 1-1 G. Buwalda - H. de Vries 0-2 J. Groenenboom - P. Beukers 0-2 C. Bijwaard - A. Houwing 2-0 F. Schouten - W. Stam 2-0 J. Kraakman - V. v. Gelderen 1-1 N. Ursem - J. Stam 0-2 A.s. zaterdag, 27 maart speelt in jongeren centrum Buk Buk de formatie Max Laadvermogen een Nederlands talige band, die in september 1981 werd opgericht. Het repertoire bestaat uit eigen werk. .De teksten zijn Hollands en uitdagend. Het is een prima dansbare muziek die herkenbaar is door invloeden uit punk, ska en rhythm blues. Het geheel spreekt een voorkeur uit voor dieren, radikale eigenschappen en een afkeer van uniformisme, maar je moet het zelf maar eens komen bekijken. Tot zaterdag. DAGSCHOOL VOOR VOLWASSENEN OP SCHOOLREISJE Donderdagmorgen stonden zo'n 120 wat zenuwachtige vrouwen op het schoolplein van de St. Agnesschool bij Alkmaar. Het zal je ook maar ge beuren dat je nadat je eerst de stap genomen hebt om weer naar school te gaan, nu ook nog op schoolreisje gaat, en wel 4 dagen naar Parijs. Spannend, maar wel erg leuk! Toen het idee geboren werd om met elkaar eens iets te gaan ondernemen, bleek de belangstelling werkelijk over weldigend. Men had gedacht dat het mooi was als men één bus vol kreeg, dit bleken er donderdag 3 te zijn. Hieraan vooraf is natuurlijk veel werk verzet, hotel reserveren, reisverzeke ring enz. Bovendien kan men volwas sen vrouwen niet als kinderen bij de hand houden. Een begeleidend boekje gaf allerlei tips hoe de dagen door te brengen, bovendien werd de groep be geleid door 2 leraren en een lerares frans. Een erg leuk initiatief, die duide lijk maakt dat de dagschool voor vol wassenen ook duidelijk een sociale funktie heeft. MOS IN HET GAZON KAN NU BESTREDEN WORDEN! Mos is een van de grootste vijanden van een fraai gazon. Het belemmert de grasgroei en geeft het gazon een vlekkerig aanzien. Vooral in de af gelopen periode met koel en vochtig weer, heeft mos zich volop uit kunnen breiden. Hoe ontstaan mos-problemen? Mos komt naar voren in gazons waar iets aan de groeiomstandigheden van het gras mankeert. Wanneer er dus mos in het gazon komt, is dat een teken dat er iets verkeerd is. De eerste maat regel die er dan genomen moet worden is zo snel mogelijk het mos bestrijden. De volgende stap is het nemen van maatregelen om te voorkomen dat het mos terugkomt. Daarvoor moet u eerst weten wat de oorzaken voor de slechte grasgroei zijn. Vaak is dat het kort maaien van gazons die wat oneffen zijn. Een kortge schoren gazon is erg fraai maar het moet dan wel volledig vlak liggen. Anders worden bepaalde stukjes steeds te korte afgemaaid en krijgt mos de kans. Ook als het gazon tijdens warm, zonnig weer weer kort wordt gemaaid, zal de hergroei traag zijn en krijgt mos alle kans. Een tweede oorzaak voor een slechte grasgroei is een tekort aan voedings stoffen. Met het gemaaide gras worden veel voedingsstoffen afgevoerd en bij gebruik van goedkope kortwerkende kunstmeststoffen zijn minimaal 4 mestbeurten nodig per jaar om de vruchtbaarheid van de grond op peil te houden. Maar al te gemakkelijk worden dan enige mestbeurten ver geten en het gevolg is dat het gras door gebtek aan voedingsstoffen slecht gaat groeien. In zo'n geval grijpt mos zijn kans. Ideaal zijn dan ook de speciale langzaamwerkende gazonmeststoffen Zo kan met PARK-gazonmeststof met slechts 2 mestbeurten per jaar de voe dingstoestand van het gazon geduren de het hele groeiseizoen op peil worden gehouden. Andere oorzaken voor mos problemen zijn: betreding en schaduw. Op plaatsen waar de grond verdicht is door betreding, kan men deze iets los maken. Wanneer teveel schaduw de hoofdoorzaak is, is er behalve het verwijderen of snoeien van scha- duw-veroorzakers weinig tegen te doen. Mosbestrljding Vroeger werd gedacht dat mos be streden kon worden door het strooien van kalk. Het is echter gebleken dat dit nauwelijks effekt heeft omdat ook op kalkrijke grond mos voor kan komen. Kalk heeft hoogstens een effekt ge durende de eerste weken, omdat door een versnelde afbraak van de humus wat extra voedingsstoffen vrijkomen. Maar daarna zullen de mosproblemen weer in versterkte mate terugkomen. Mos is zeer goed te bestrijden met een mosbestrijder op basis van ijzer sulfaat. Deze middelen hebben boven dien als nevenvoordeel dat het gras een betere kleur krijgt en minder ge voelig wordt voor ziekten. Nieuw is een middel dat niet alleen een mos bestrijder, maar ook een meststof be vat. Het gras krijgt hierdoor meteen een groeistimulans en kan daardoor de opengevallen plekken weer opvullen. Dit middel is onder de naam PARK- mosbestrijder verkrijgbaar bij de meeste tuincentra en tuinwinkels. De beste tijd voor een mosbestrijding ligt in de maanden maart en april, juist voordat de grasgroei weer van start gaat. Op de verpakking staat een uitgebreide gebruiksaanwijzing ver meld. Afgelopen vrijdag werd er bij de jeugd flink wat afgeschaakt. J. Bloedjes een der kanshebbers op promotie, verslikte zich in B. Rietveld, die met de witte stukken een pracht partij speelde. De strijd tussen de nummers één en drie, resp. A. Kuyper en P. Boersen werd afgebroken vanwege een opkomende ziekte bij A. Kuyper. Dit alles betekent dat de officieuze top-4 stand nu is: 1. A. Kuyper 521 pt., 2. J. Bloedjes 502 pt., 3. P. Boersen 473 pt., 4. B. Rietveld 461 pt., Het mag duidelijk zijn dat A. Kuyper en J. Bloedjes de beste promotie-papieren hebben. In de A-groep werden twee hangpar- tijen gespeeld. Hier was het A. Holtes die voor enige opschudding zorgde, daar hij O. v.Buuren versloeg. De andere partij tussen J. Admiraal en J. Krijt eindigde na 64 zetten in remise. Rest ons nog te melden dat in de N.H.S.B. ons eerste team het erg goed doet. Met volgende week de laatste teamstrijd voor de boeg hebben wij nog alle kansen in handen om tot de tweede klasse door te dringen. Uitslagen groep B: O. Eygelaar - M. Pepping 0-1, M. Aafjes - R. Kiebert 1-0, R. Hooyboer - J. Segerius 1-0, C. v.Diemen - J. Eygelaar 1-0, M. Vaandrager - J. Min 1-0, R. Levering - G. Kerkhof 1-0, M. Admiraal - M. Biesheuvel 0-1. De geoefende plankzeiler kan rare sprongen maken met een Take-Off jumpplank (foto: Mistral) koppeling, zodat hij alle kanten op kan draaien. Aan de mast, ter hoogte van de giek, zit een ophaalkoord. Valt zeil, mast en giek in het water dan haalt u met dit koord het hele zaakje weer om hoog. Het zeil is zo'n 5,5 m2 groot en bestaat uit een synthetische stof die goed is bestand tegen rotten en andere verwerings oorzaken. Voordat we de zeilen opbergen moeten ze wel schoon en droog zijn. Gooi het zeil niet als een prop op een hoopje. Netjes opvouwen of als er ruimte voor is; los uithangen. In het zeil zit een plastic venster zodat we tijdens het zeilen zien wat er om ons heen gebeurt. Voor het inelkaar zetten van de zeilplank, het zogenaamde op tuigen, bevindt zich bij uw plank in de meeste gevallen een gedetailleerde hand leiding. Een zeilplank draagt men een voudig naar het water. Breng eerst mast, giek en zeil (wel eerst optuigen) in het water daarna pas de plank. Doet u het andersom dan drijft de plank mis schien af. Met oog op het optuigen van de zeilplank is het verstandig om een paar knopen te leren. In het boekje "Windsurfing" van. uitgeverij Hol- landia staan de meest belangrijke kno pen op een rijtje. In dit boekje vindt u overigens nog meer handige tips over het windsurfen. Als beginner moet u overigens niet denken dat u zo in één keer wegzeilt. Na de eerste valpartijen zult u misschien denken: dat leer ik nooit. Maar na wat oefenen (kies daar voor goed weer uit), bij voorkeur wat lessen op een surfschool, wat aanwijzin gen van een gevorderde plankzeiler in combinatie met het doorlezen van wat lectuur over het windsurfen, zult u al gauw net zo enthousiast worden als de vele duizenden die u al voor gingen. blijft. Ze bestaan uit een soort schuim rubber, en zijn verder van nylonweefsel voorzien. Een goed gesloten pak voor- I komt afkoeling van het lichaam. Het pak mag echter niet zo strak zitten dat het de bloedsomloop nadelig beïnvloed. Om de voeten te beschermen tegen de kou en blessuren zijn surfschoenen of. surfsokken aan te bevelen. Een gymnas tiekschoen met een antislipzool kan ook. Er is overigens al een hele mode om het surfen ontstaan. (T-shirts, etc.)I Voor degene die het plankzeilen onder de knie hebben, staan alle rekreatie- wateren tot hun beschikking. De surfers I die de allroundplank te langzaam vin den kunnen terecht bij de lichtere mo dellen zoals de Mistral Competition j Light. Met deze plank kan men tevens deelnemen aan wedstrijden in de Mis tral-klasse. Daar naast kennen we nog de Windsurfer- en de Windgliderklasse. Het georganiseerde windsurfen groeit sterk. Jaarlijks worden tientallen wed strijden gevaren op lokaal, regionaal, landelijk en internationaal niveau in verschillende klassen. De windsurfsport is thans ook toegevoegd aan de rij Olympische sporten. Ons land kan daar nog hoge ogen gooien, gelet op de vele wereldkampioenschappen die wij als klein landje al hebben behaald in de surfsport. Meer informatie over de wed strijden kunt u verkrijgen bij de Konin klijke Nederlandse Watersport Verbond (K.N.W.V.) een landelijk overkoepelen de bond, die thans 75 verenigingen met i zo'n 7.000 leden telt. De goede surfers I kunnen verder nog veei pleziër beleven j aan de Kailua-funboard. Nieuw aan de( Kailua is andere striping. Naast een ex clusieve Naish-board is er de formule 1- board uit de Open Klasse, de Ml van Mistral. Op woensdag 31 maart a.s. wordt di algemene ledenvergadering gehoudet en wel in ,,'t Oosthonk", om 8.30 uur Na de vergadering zullen dia's vertoont worden door de heer Meindert Drenth die hijzelf in plan Oost heeft gemaak en door de heer Theo Vleugel ova jeugdaktiviteiten in het afgelopen sei zoen. We hopen dat veel leden zullen komen zodat deze nuttige avond tevens eer gezellige avond kan worden. Tot zien: op woensdag 31 maart. Het bestuur w.v. „Plan Oost"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 14