AKERSLOOT UIT HEILOO "DE MEERB0ET" "Kleintje Pils" "Video Kwartet" "DE VRIENDSCHAP" "DIESEL" nfltpom - AKERSLOOT „DIESEL" IN AKERSLOOT BAR - DANCING AKERSLOOT Zaterdag 3 april GEZELLIGE DANSAVOND met Zondag 4 april met beide avonden GRATIS entree, x-x-x-x-x-x-x BAR-DANCING Zondagmiddag 4 april de bekende topformatie met in het voorprogramma "BLAZE" van de popkrant. Aanvang 4 uur - Entree 5.— AKTIVITEITEN BEIDE BONDEN VOOR OUDEREN A.S. WEEKEND H.S.V. FANCY FAIR UITKIJKPOST 31 MAART 1982 MIJ K PC ih Zondag 4 april zal deze topformatie naar De Vriendschap komen voor een optreden. De formatie Diesel is op dit moment een van de weinige Nederland se bands die met succes in het buitenland opereren, en dat komt in hoofdzaak door het nummer „Sauslito Summernight", dat op de Amerikaanse Billboard Hot 100 een zeer hoge plaats wist te behalen, en in Canada zelfs tot een eerste plaats wist te komen, zodat het niet verwonderlijk was dat de groep een tournee naar de States en naar Canada ging maken. Zo vertrok op 4 november de groep naar Amerika en keerde zij rond de jaarwisseling tevreden naar ons land terug met de wetenschap dat zij in diverse clubs voor een recordaantal bezoekers had gezorgd, en dat zij deze zomer voor een tweede Amerikaans tournee zal boeken, maar voor dat dat zover is zal zij in april en mei intensief door Nederland en België gaan touren. De muziek die Diesel ten gehore brengt is het snelle rock and roll met daarin een geheel eigen stijl die voor de groep zo kenmerkend is. De bezetting van Diesel is als volgt, Kim Weemhoff op de drums, en hij was de man die de Amerikanen plat speelde met zijn schitterende drumsolo's, dan zien we Rob Vunderink, en hij bespeelt de gitaar en neemt evenals Bas Krumperman een groot gedeelte van het vocale voor zijn rekening. Dan zien we. verder nog Wijnand Ott op de basgitaar en als laatste de belangrijkste man bij Diesel Mark Boon, voorheen speelde deze slaggitarist samen met Freddie Lademacher en Herman Brood in de succesvolle Wild Romance om daarna samen met deze vier jongens de groep Diesel te vormen. Dus mensen, aanstaande zondag alle maal naar De Vriendschap om deze topformatie te gaan zien met in het voorprogramma een andere opkomende topper, Blaze uit Utrecht, een groep die in februari met drie songs te horen was in VARA's popkrant,/ Het optreden van deze twee topgroepen begint 's middags om vier uur en het geheel is om negen uur gebeurd, de entrée bedraagt slechts 5,-. MEERVOGELS HANDBAL D. sen 1: Meervogels 1 - Zebra's 1 8-6 Een zwaar bevochten overwinning voor Meervogels in een harde wedstrijd, veroorzaakt door een zwak leidend arbiters duo kwamen de Akerslootse dames slechts tot een ruststand van 4-4. Reeds in de eerste helft legde voor al het onbegrepen fluiten van een der scheidsrechters de basis voor aller lei irritaties in de tweede helft. De wedstrijd bleef gelijk opgaan tot dat Meervogels binnen een min, een gat sloeg van drie doelpunten, welke de Zebra dames niet meer kon den Overige uitslagen: H. sen. 1: Spartanen 1 - Meerv. 1 9-19 H.jun 1: Z.A.P. - Meervogels 1 13-11 D.jun. 1: B.D.C. - Meervogels 1 8-10 J.adsp. 1: Meervogels 1 - Berdos 1 6-18 M.adsp. 1: Meervogels 1 - Berd. 1 10-5 lM.pup 1: Berdos 1 - Meervogels 1 3-15 M.welp 1. For. 1 - Meervogels 1 8-2 VOORJAAR De lente wordt wakker en verschiet zich groen de winter duikt schielijk de ijskast in, de zon geeft al wat ontkiemt een war me zoen de wind wordt speels, alles krijgt goede zin! Krokussen schieten omhoog als soldaten in gelid De eerste lammetjes worden in de wei geboren, een man fluit vrolijk terwijl hij zijn tuin spit vogels brengen hun ballade in 't vroe ge ochtendgloren prille tulpen wiegen statig heen en weer Hyacinten verstuiven hun parfum voor niets Stramme botten herstellen zich en doen minder zeer We gaan weer lopen of pakken blij de fiets Speenkruid kleurt de bermen botergeel Onze verbazing is ieder jaar weer nieuw en groot als de Lente zich manifesteert in z'n prachtig geheel zelfs de meest ongelovige wordt da'n een beetje devoot! Marja Hop. UITNODIGING GEREF. KERK De bekende evangelist dhr. D. Jan Bruijn zal op donderdag, 1 april om 20.00 uur in de zaal van de Geref. Kerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo spreken over het onderwerp: De Wederkomst van de Heër tot her stel aller dingen. Dit onderwerp heeft dus te maken met de toekomstver wachting van de; christen, gegrond op de bijbel. Iedereen die belangstelling heeft, willen we hartelijk uitnodigen. Voor inlichtingen kunt u bellen met M. Oppenhuizen, tel. 02518-54596, of metH. Smit, tel. 072-337151. ,HET MINNESPEL DER MAAGDEN" Op woensdag 17 en vrijdag 19 maart heeft de toneelvereniging „Démasqué" het toneelstuk „Het Minnespel der Maagden" op de plan ken gebracht voor de bewoners en personeelsleden van het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord. Het Minnespel der Maagden, een klucht in 3 bedrijven, werd met vaart en enthousiasme opgevoerd. Een zeer korte samenstelling van de klucht: Op een boerderijtje wonen 3 gezusters Schepers, samen met een oude boeren knecht. De 3 dames behoren niet meer tot de jongsten en zijn nooit getrouwd geweest. Op een dag komen ze tot de ontdekking dat ze in hun leven aan lief de en wat daar bij hoort, wel het een en ander tekort zijn gekomen. Als er dan ook plotseling een knappe jongeman verschijnt, breken de frustraties pas goed los. De rollen van de drie dames vertolkt door mevr. P. Oud, mevr. Leguijt en mevr. Langedijk waren in één woord geweldig. De oude knecht, Jaap Valkering en de bakker, de heer Liefe rink, zijn al oude rotten in het vak, het ging hun goed af. Mevr. Hageman en mej. Admiraal en de knappe jongeman, de heer C. Lammers, konden zich goed in hun rol uitleven. Het geheel werd geregisseerd door de heer B. Morsch, bijgestaan door de heer G. van Zijl, die het dekor tot in de perfektie ver zorgde. Belichting en geluid werd vakkundig door de heer Br. Antelmus en de heer Kramer prima verzorgd. En dan nog 2 mensen die U zelden ziet op de planken. De souffleuse, mevr. Lammers-v.d. Leen en kleding advies mevr. Kroon, zorgden voor ondersteuning en kleurrijke afwerking. De heer P. Jansen zorgde voor, nou ja voor alles. Bewoners en personeelsleden van het Centrum hebben genoten en hebben kunnen lachen om een dwaze en malle klucht. Nog één maal wordt het toneel stuk ten tonele gebracht en wel op 27 maart 's middags voor de invaliden van Heiloo. „Démasqué", bedankt, het was weer groots. een toeschouwer ZWEMBAD LOOS De volgende kinderen zwommen af voor de vaardigheden: kleuterbrevet Miriam Bosman, Patrick Worp, Friso van Ent, Mieke van Weele, Yvonne Nijmeyer, Steven Ursem, Isabel Bour- gonje, Narda Pepping, Hereld Punt, Raymond Schilperoort, Annemieke Duinmeyer, Stephan Moerbeek, Len- nart de Winter, Ferdinand Korver, Don Sarelse, Ninke Endenburg, Ju trien Endenburg, Richard Ilario, Marco Bruin, Tamara Hiemstra, Bar bara Natzijl, Jorret Sengers, Brenda Groot, Danielle de Wit, Bas v.d. Velden, Lisette Reyersen v. Buuren, Joris Verbruggen, Paul Alexander Steenhoek, Rob Zoon, Jan Willem v.d. Vegte, René Dupon, Bart Peters, Pieter de Boer, Ernst-Jan Verhoeven, Frank Boerhave, Dimitri de Jong, Arne Bult man, Thomas Blokker, Atze Zwirs. Diploma A Patrick Gelling, Eugenie Schomaker, Marcel Leijen, Sharon van Veen, Aad Zuurbier, Hilco van de Wal, Siteske van Tuin, Jeff Riesebosch, Rein Reek, Thalia da Silva Castro, Renate Piet, Annemarie Reijersen van Buren, Joris Levie, Yvonne Kuyt, Christa Kuyper, Jacco Kok, Sabine Kooijman, Ronald de Jong, Bas Hoogedoorn, Rogier Hagen, Edwin Gerritsen, San- der van Doorn, Marnix van Bochove, Miriam Bosman, Jeroen Bisschop, Taco van den Bergh, Ineke Baltus, Kain Oosthof, Melanie Janus. Diploma B Alexander Paling, Geert Kaper, Edwin Kaandorp, Dave Riesebosch, Marije Sluis, Dieuwke Verhage, Christian Zuurbier, Martijn Hoogeland, Sandra Hoebe, Lydia d'Hanis, Willy de Graaf, Angelique Dekker, Sjors Dekker, Jim Dekker, Josina Castricum, Janine Bronstring, Remco Broek, Ruud Bal tus, Jos Bakker, Pascalle Bolten, Steven Blitzblum, Kirsten Belleman, Maarten Kommen, Mark van Lochem, Judith Rijkhoff, Brenda Ruiter, Sigrid Valckx, Susanne Rus, Mia de Groot. Zwem vaardigheidsdiploma I Arjen Nes, Natasja Terheggen, Ange lique Lith, Peter van Saase, Jurjen van der Laan. De op donderdag 25 maart gehouden modeshow voor ouderen van modehuis Schipper mocht zich verheugen in een grote opkomst van belangstellenden. Veel mooie en draagbare mode werd getoond. Er waren prachtige pakken van suede, zeer mooie mantels, jacks en blazers van verschillend materiaal, japonnen en deux pieces. Dat ook ouderen er met goedzittende japonnen en pantalons leuk uit kunnen zien toonden de.mannequins die allen niet meer tot de jongsten behoorden. Na afloop van deze zeer gevarieerde en geslaagde show werden de dames bloemen aangeboden door modehuis Schipper. Mevrouw Bos dankte de heer Janssen die als speaker optrad, de beide kleedsters de dames Janssen en Dekker en de mannequins. Allen kregen een attentie van het bestuur van de aktiviteiten commissie. Tevens dankte zij allen die gekomen waren en wenste iedereen wel thuis. Zaterdag kondigde de lente zich aan in het Stationscentrum. Een stel lieftallige jongedames van de Mavo brachten het publiek een voorjaarsgroet in de vorm van een bos bloemen. In een ouderwetse bakkerskar lag de voorraad bloemen opgeslagen. ALKMAARSE GEZINSBEURS HUISHOUDBEURS-NIEUWE-STIJL Van zaterdag 3 april t/m maandag 12 april a.s., incl. de beide Paasdagen, wordt in Alkmaar voor het eerst na tien jaar weer een echte consumenten beurs gehouden. Op het evenementen terrein tegenover station Noord wordt een ultra modern tentencomplex ge bouwd, dat tien dagen lang een cen trum van informatie, kijk- en koop- plezier zal zijn. De Alkmaarse Gezinsbeurs is een huishoudbeurs-nieuwe-stijl, waar het hele gezin bij betrokken wordt. Er is voor een ieder wel wat: voor moeder, als huisvrouw een belangrijke schakel in het gezin, is er van alles op huishou delijk gebied, voor vader is er van alles te vinden op het gebied van gereed schap, doe-het-zelf en hobby, en voor de kinderen zijn er stands met kunst- nijverheidsartikelen, voorlichting over algemene zaken en hobby. Isolatie Isolatie is een zeer actueel onder werp in deze tijd, waarin men zich steeds meer bewust wordt dat er zuinig met energie dient te worden omgesprongen. Op de Alkmaarse Gezinsbeurs kan men zich uitgebreid oriënteren op dit gebied. De firma's Bouw Isolatie uit Waarland en Isotherm uit Heiloo exposeren en geven infor matie over de nieuwste methoden op dit gebied. Hobby en vrije tijd Hobby en vrije tijd zijn eigenlijk de leuke dingen van deze tijd. Men krijgt steeds meer vrije tijd en daardoor steeds meer tijd op zich aan een hobby te gaan wijden. Ook op dit gebied is er van alles fe zien op de Alkmaarse Gezinsbeurs. Men treft hier naai machines, voor het maken van eigen kleding, maar ook gereedschappen en bouwpakketten en handwerkarti- kelen Een bijzondere wijze van vrije tijdsbesteding is biljarten, dat eigenlijk een sport is. Een Gezinsbeurs is geen echte gezins beurs als er geen eten en drinken is. Ook daaraan wordt ruime aandacht be steed. Men kan tijdens de Gezins beurs zelfs te goed doen aan bij zondere Surinaamse gerechten. Maar ook kan men overal proeven van de lekkere hapjes en nieuwe drankjes. Een al jaren lange Heiloose traditie wordt het komende weekend voortge zet. Onder de bezielende leiding van de jeugdvoorzitter van H.S.V. heeft het jeugdbestuur met medewerking van tientallen vrijwilligers(sters) weer een feestelijk weekend georganiseerd ten bate van de jeugd. Hoe belangrijk dit is horen we uit de mond van de jeugdvoorzitter Jan Scholten. Naast het voetballen wat onze vereni ging eigen is, is het vreselijk belangrijk dat we onze jeugdige leden bezig houden met andere aktiviteiten. Neem nu het jeugdkamp op Texel dat al zo ontzettend lang bestaat. Men en dat zijn dan soms de volwassenen, hoor je de laatste jaren soms zeggen „O, de kinderen hebben al zo veel, dit is toch overbodig". Niets is minder waar. Juist het met eigen leeftijdsgenoten een hele week optrekken,, is een genoegen waarin zij zich geheel kunnen uitleven en wat maatschappelijk belangrijk is. zij leren zo accepteren dat andere vakantiegeno ten ook een eigen inbreng hebben. Daarnaast hebben we nog onze spel en filmdagen om over de toernooien die geld kosten maar niet te spreken. Gelukkig stellen vele vrijwilligers nog hun vakantie en andere vrije tijd beschikbaar om dit te kunnen realiseren maar daarnaast is ook nog geld nodig vandaar het organiseren van onze fancy-fair. A.s. zondag is het weer zo ver, dan kunt u weer terecht in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muyenweg voor een brok ondersteuning verkregen uit enke le uren fijne ontspanning. U kunt er van alles doen, sjoelen, ballengooien, speer werpen, kegelen, verder is er een schiettent en het rad van avontuur, met als speciale attraktie de home-trainer. Voor de hele kleine natuurlijk de grabbelton. Aan alles zijn vele prijzen verbonden. Zondagavond vindt de trekking plaats van de loterij, om 20.15 uur zal mevrouw Bolten voor wie geen werk te veel is, als het maar voor H.S.V. is de trekking verrichten. Onder het genot van een drankje op het terras of gewoon aan de bar kunt u vernemen of u de gelukkige bent geworden van één der mooie prijzen. Ja óók u lezer wordt in dit weekend verwacht. Openingstijden zaterdag' 19.30-24.00 uur, zondags 14.00-17.45 uur en van 19.00-24.00 uur. alkonta :o[maat 4 i^d Wee dchtafst ijkele ui' oogte ve SLACHTOFFER MISDRIJF NIET LANGER HULPELOOS Vorige week donderdag is officieel een start gemaakt met het hulpverlenings- projekt "slachtoffers van misdrijven". Dit projekt is opgezet naar aanleiding van een initiatief' van de vereniging Humanitas, in samenwerking met het korps Rijkspolitie, district Alkmaar en het wetenschappelijk onderzoek- en documentatiecentrum van het Minis terie van Justitie. Waarom Op de donderdag gehouden pers conferentie waren aanwezig overste J. A. H. Stokreef alsmede twee leden van de projektgroep, J. E. Doek - kinderrechter te Alkmaar - en C. van Heusden coördinator van de projèkt- groep. Er werd ingegaan op de doelstelling van het projekt en uiteraard ook op het "waarom". "Wanneer er een misdrijf is gepleegd wordt de dader op allerlei manieren geholpen terwijl aan de angsten en problemen van het slachtoffer geen aandacht wordt besteed. Men is op die manier in dubbel opzicht slacht offer", aldus overste Stokreef. Er draaien in het land al meerdere van soort gelijke projekten, maar dat de opzet vanuit de politie is, met een politieman als coördinator, is iets ge heel nieuws. Hulp Reeds enkele maanden geleden is men begonnen met het opleiden en inwer ken van vijfentwintig vrijwilligers. Het werken met deze vrijwilligers heeft het voordeel dat vanuit de beleving van het slachtoffer de betrokkenheid groter is dan bij een beroepskracht. Wanneer er een aanvraag om hulp bin nenkomt zal één van deze vrijwilli gers een bezoek brengen aan de des betreffende persoon en in een ge sprek zal dan meestal snel duidelijk worden wat voor soort hulp er nodig is. Dit kan variëren van het helpen ver werken van emoties tot het regelen van praktische dingen zoals het begeleiden naar een rechtzitting of het helpen in vullen van formulieren. Ook kan de hulpverlener het slachtoffer doorverwijzen naar deskundige per sonen op allerlei gebied. Essentieel is echter dat het slacht offer zelf een aanvraag om hulp in dient. Alle slachtoffers krijgen daar toe op het politiebureau een folder met informatie en een opgavestrook, door inzending waarvan men een be- roep op het projekt kan doen. Ook per sonen die om welke reden dan ook geen aangifte willen doen kunnen zich tot de projektgroep richten. De ge gevens betreffende slachtoffers zijn vertrouwelijk zodat uit een aan vraag om hulp nooit de verplichting van een aangifte kan voortvloeien. PARACHUTISTEN LANDEN OP TENNISPARK „DE DUINPAN" In verband met het 25-jarig bestaan van Tennisclub Egmond aan Zee, werd de opening van het tennisseizoen op 27 maart ekstra ondersteund door een demonstratie valschermspringen, uitgevoerd door 5 parachutisten van het Paracentrum Texel. Het lag in de be doeling dat deze parachutisten op 27 maart om 11.30 uur zouden springen met als landingsterrein het tennispark. Alvorens de parachutisten het vlieg tuig zouden verlaten, werd er een wind- driftsindikator (streamer) gedropt. Dat is een lange rol crêpe-papier (wit- rood-wit) met daar onder een houtje. Deze streamer drijft door de wind even ver af als de springer onder een onbe stuurbare parachute. Door deze streamer kunnen de parachutisten dus bepalen op welk punt men het vliegtuig dient te verlaten om vervolgens een precisie-landing te kunnen uitvoeren op het op de grond gemarkeerde doel. Het is niet uitgesloten dat er nog een 2e streamer wordt gedropt boven het „exitpunt" (dit is het punt waar de pa rachutisten het vliegtuig verlaten) om te kontroleren of ze „goedzitten". De weersomstandigheden waren vrij goed, zodat er van een hoogte yan 1600 meter werd gesprongen. De para chutisten maken eerst een vrije val door het luchtruim van ongeveer 15 sekon- den alvorens zij hun parachute zullen openen. Tijdens die vrije val bereiken de mannen een daalsnelheid van ruim 200 kilometer per uur. Helaas landden de parachutisten niet op het tennispark, maar op het Eg- mondse strand. LEZING OVER STAMBOMEN Hierdoor hebben wij het genoegen u uit te nodigen om aanwezig te zijn op donderdag 1 april 1982 om 20.00 uur voor het bijwonen van een lezing van Mr. T. N. Schelhaas, directeur van het Centraal Bureau voor Genealogie te Den Haag. Deze lezing is gratis en wordt ge houden in de Alkmaarse Vest. De heer Schelhaas zal vertellen over de steeds groeiende archievenverzameling van het Centraal Bureau voor Genea logie, "de Stichting tot Beheer van Rijks-genealogische verzamelingen Dit Documentatiecentrum voor familie geschiedenis is uitermate belangrijk voor elk genealogisch onderzoek en de verzameling stukken is zo groot, dat het u vele reizen kan besparen, zowel in het binnenland als naar het buitenland wanneer u daar op bezoek gaat. Voor nadere inlichtingen: de heer J. J. Kaldenbach, Alkmaar, tel. 072-123029. BEZOEK AAN BAKKER HEMMER VAN KLEUTERSCHOOL DE BASSEROET Dinsdagochtend 23 maart gingen de oudste kleuters van de Basseroet op bezoek bij "Echte Bakker" Hemmer. De bakker vertelde eerst over alle graan- en meelsoorten en wat voor soort brood ervan gebakken wordt. Na limonade, koffie en zelfgebakken koek mochten de kinderen zelf aan het kneden en een bakplaat vol prachtige broodjes was het resultaat. Toen de broodjes in de oven lagen werd de puntjes-machine gedemonstreerd en dit vonden de kinderen prachtig! Voor onderweg kreeg iedereen een heerlijke krentebol mee, en later wer den de broodjes van de kinderen bruin gebakken op school gebracht. Bedankt bakker Hemmer, voor de leuke ochtend en de heerlijke broodjes! KINDEROPVANG Als je met plezier wilt werken of stu deren of genieten van wat vrije tijd, moet de opvang van je kinderen goed geregeld zijn. Dat is geen eenvoudige opgave. Voor een officieel (gesub sidieerd) kinderdagverblijf moet je naar Alkmaar en een oppas of gast gezin is duur, tenminste, als je een goede werkgever wilt zijn. Het heeft veel voordelen als ouders elkaar helpen met dit probleem door' om de beurt eikaars kinderen op te vangen. In veel gevallen gebeurt dat vanzelf met buurkinderen of vriendjes die vaak over de vloer komen. Dan worden er alleen geen afspraken gemaakt tussen de ouders, zodat de vrijkomende tijd niet benut kan wor den voul werk of studie. Als zo'n uit wisseling goed loopt, kan het een waar devolle uitbreiding van je gezin be tekenen. Naast de vrije tijd die het voor de ouders oplevert, kunnen ze elkaar steunen bij de opvoeding en de kin deren kunnen veel aan elkaar hebben als broers en zussen. Wie voelt zich aangesproken door deze ideeën? Neem dan kontakt op met Els de Groot, tel. 337483, Heiloo. 3 APRIL OPEN DAG GLASTUINBOUW OP ZATERDAG 3 APRIL Onder het motto „KOM IN DE KAS houdt de Nederlandse Glastuinbouw op zaterdag 3 april a.s. een Open Dag. Bloemen-, planten- en groentekwekers zul len evenals voorgaande jaren in bijna alle belangrijke glastuinbouwgebieden een dag lang de deuren van hun kassen openen voor iedere belangstellende. De Open Dag Glastuinbouw wordt nu voor de vijfde iftaal georganiseerd. Ook dit jaar zullen weer vele tienduizenden geïnteres seerden de kans benutten om achter de schermen te kijken van een bepaalde be drijfstak, waarvan zij dagelijks de produkten gebruiken (groenten) of verzorgen (bloe men en planten). De deuren van de kassen gaan op 3 april open in de volgende glastuinbouwgebieden. Noord-Holland a. Kennemerland, Noorddorp (de heer Tabak, tel. 02510-24752). b. Aalsmeer, Mijnsherenweg (de heer W. Vink, tel. 02977 - 21972). c. Heerhugowaard, Middenweg 446a (de heer N. F. Verbart, tel. 02207 - 10459). d. Heiloo, Hoogland, Vennewatersweg 8 en 12 (de heer N. F. Verbart, tel. 02207- 10459). e. Broek op Langedijk, Broekerveiling, Voorburggracht (de heer P. de Boer, tel. 02260-3807). Zuid-Holland a. Rijnsburg, Veiling Flora, Laan van Verhof 3 (de heer D. Duivenvoorde, tel. 01718- 55911). h. Westland, Veiling Westland Noord, Nieuweweg 56c. (de heer J. Duyvestein, tel. 01749- 46162). WAAROM TUINBOUW ONDER GLAS? Groenten: 70% export; bloemen en planten 65% In kassen kan men als het ware zelf kli- maat en seizoen bepalen door middel van- belichting, luchting, toediening van kool zuur. regeling van temperatuur en voch tigheid. Belangrijkste pluspunten van de glasteelt zijn o.a. daardoor: Men kan onder glas gewassen telen die in ons land niet in de open lucht willen l groeien omdat ons klimaat er niet ge- sohikt voor is. Men kan bepaalde produkten het hele) hele jaar oogsten, want men is in de kas - immers veel minder van de seizoenen;) afhankelijk. De produktie ligt er vaak veel hoger; dan in de volle grond, soms wel het tienvoudige per ha. De kwaliteit van de gewassen is vaak)] beter. Immers, van slecht weer heeft men in de kas geen last en de gewassen) hebben minder te lijden van bepaalde- ziekten en plagen. Bovendien zijn die in de kas beter te bestrijden. Intensieve verzorging Glastuinbouw vergt veel vakmanschap, dure voorzieningen en brandstof. Er komt voora ook een heel intensieve verzorging van d( gewassen bij kijken, vanaf het moment da ze gezaaid of gepoot zijn tot en met di oogst. Men moet onder meer ongewenste loten, bladeren en koppen telkens verwijde ren, het juiste evenwicht tussen voeding,, licht, lucht, temperatuur en vochtigheid in de gaten houden en tenslotte de produkten vaak stuk voor stuk oogsten. Ondanks de hulp van steeds vernuftiger apparatuur komt het daarbij nog steeds mede op het hand werk aan van vele vaste en losse mede werkers.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 4