Van Os OUD PAPIER AKTIES ekspositie klokken HEILOq 201 zeefdruk hollandse naleven simon peek NIEUWSBL R HEILOO 12 V2 jaar Stichting dagverblijf gehandicapten Ook in de vrye tyd mode laten we ons van een sterke kant zien. Met 'n uitgebreid assortiment vol mode-nieuwtjes! Amateurs mogen weer bloemschikken in de Winkelhof willen meepraten in de politiek van 24 april l/m 15 mei r Bibli- ■theek AANGEPASTE MOBIELE BUNGALOW VOOR MINDER VALIDEN ZWEMBAD 'T BAAFJE K0LLEKTE NEDERLANDSE HARTSTICHTING ISOTHERM HEILOO B.V. TROMPETTERKORPS HEILOO Winkelhof 't Loo HeilooteL 072-330138 fli in vele variëteiten PARTIJ VAN DE ARBEID 47e JAARGANG No. 16 21 APRIL 1982 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laarmanstraat 7, 1851 JD Heiloo - Telefoon 072-330525 Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, j/gmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 52 cent (excl. BTW) Bjj regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Vorige week werd op passende wijze het feit herdacht dat er \2Vi jaar geleden een start werd gemaakt met het opzetten van dagverblijven voor gehandicapten. Als bezigheidstherapie voor geestelijk gehandicapten had men vroeger niets anders dan de sociale werkplaatsen, iwaar manden werden gevlochten, doos jes gevouwen, enz. Het was allemaal liefdewerk en erg primitief. Toen de gemeentelijke en rijkssubsidies afkwamen werd het ge heel in betere banen geleid. In de werkplaatsen kwamen betere voorzie ningen maar er kwamen ook voorwaar den, er moest rheer op ekonomische basis gedraaid worden. Dit hield in dat een sociale werkplaats verplicht was 1/3 te produceren van wat „normale" mensen presteren. Het werken onder druk leverde voor sommigen grote problemen op. Zij konden het werk niet aan. Een prestatie leveren is vaak erg moeilijk. Deze mensen vielen dus uit de boot en op korte termijn moest men dus omzien naar nieuwe voorzieningen. Toen werd het idee van het dagverblijf geboren. In de omgeving van Alkmaar werd een werkgroep, bestaande uit zes man. opgericht die de mogelijkheden van een dagverblijf moesten onderzoeken. Toen deze plannen waren uitgewerkt moesten er mensen bij komen die het bestuurlijk op poten gingen zetten. Deze mensen werden gevonden in de ouderverenigingen en de nazorgvereni gingen. Eind 1967 bleken 35 mensen voor het dagverblijf voor ouderen, kortweg D.V.O. genoemd, in aanmer king te komen. Er werd een definitief bestuur samengesteld. Voorzitter werd de voormalige burgemeester van Koe dijk, de heer J.J. Landman, sekretaris werd de heer J.W. de Haas en penningmeester Ds. J. v.d. Graaf. En op 26 augustus 1969werd de Stichting Dagverblijf gehandicapten een feit. Toen moest begonnen worden met het aanvragen van een subsidie. In die tijd waren er nogal wat veranderingen op til. Tot dan toe was het zo, dat bij elke gemeente waar een gehandicapte van daan kwam, apart subsidie aangevraagd moest worden. Maar al spoedig kwam de Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten, een volksverzekering, en werd de zaak aanmerkelijk vereenvoudigd. Dagverblijven, gezinsvervangende te huizen en inrichtingen vielen allemaal onder deze wet. Twaalf en een half jaar geleden is men eerst bezig geweest met een pand in Limmen, maar dat had nogal wat voeten in de aarde en raakte weer van de baan. Maar uiteindelijk werd er in Heerhugowaard een nieuw gebouw gezet, dat in 1975 werd geopend. Maar hoewel men druk bezig was met het dagverblijf voor ouderen, kwam er vrijwel onmiddellijk een behoefte aan kinderdagverblijven. De heer Landman nam kontakt op met de toenmalige burgemeester van Heiloo, mevr. Cor- ver-van Haaften en er bleek nog een terreintje te zijn op de hoek van het Vierkant en de Bavershoffweg. Van een architekt werden al bestaande plannen overgenomen en zo kwam het dat het kinderdagverblijf er eerder was dan dat voor de volwassenen. Men gaf het kinderdagverblijf de naam de Vijfhoek (Driestal, Vierkant) Eind 1973 brak hier brand uit in de CV-kelder en de oefenzaal brandde voor een groot gedeelte uit. Maar er was een geluk bij een ongeluk. De oefenzaal bevond zich in het lage gedeelte van het gebouw. Door de brand kon men nu een hoge oefenzaal bouwen. Nu funktioneert de Vijfhoek naar ieders tevredenheid en zijn elke dag zo'n 40 kinderen, niet alleen enkelvoudig ge handicapten maar ook meervoudig gehandicapten, er bezig. Er bestaan plannen de Vijfhoek wat ruimer te maken. Intussen is er (tijdelijk) een tweede DVO in Langendijk gekomen met nieuwbouwplannen voor St. Pan- De diakonie van de Hervormde Kerk van Heiloo heeft het initiatief genomen tot het plaatsen van een volledig aangepaste bungalow voor gehandicap ten op de camping Heiloo.De bungalow die geschikt is voor 5 k 1 personen, heeft volledig aangepaste voorzieningen, zo als douche, toilet, keuken en twee van de drie slaapkamers. De bungalow is voorzien van centrale verwarming, kleurentelevisie, radio, elektra en is geheel geïsoleerd, zodat een verblijf in voor- en naseizoen ook tot de mogelijk heden behoort. Ook is de bungalow aangepast voor cara-patienten. De eigenaar van de camping, de heer Barnhoorn, heeft zijn camping aange past door middel van verharde paden, waardoor de bungalow goed bereikbaar is met auto en rolstoel. Het restaurant heeft een oprit voor de rolstoel en de wasserette en telefooncel zijn eveneens aangepast voor de rolstoel. De ligging van de camping is gunstig, tegenover het verwarmde openlucht zwembad 't Baafje en het binnenbad van de heer Loos met een konstante temperatuur van 30°C. Het ligt in de bedoeling de bungalow begin mei officieel te openen en open huis te houden voor de gemeenteleden. Nadere informatie hierover volgt nog. De diakonie van de Hervormde Kerk, stelt alles in het werk om hun gasten te ontvangen en zonodig met raad en daad terzijde te staan. Belangstellenden kunnen voor een folder en nadere informatie terecht bij mevr. H.W. Dijkstra-Visser, Termijen 26, 1852 TB Heiloo, tel. 072-331194, namens de Werkgroep Mobiele bunga low voor minder validen te Heiloo. H. SINNIGE EEN HALVE EEUW IN GROENTE EN FRUIT Op 29 april a.s. viert Han Sinnige het vijftig-jarig bestaan van zijn groen te- en fruithandel. Tegelijkertijd viert hij het feit dat zijn vrouw en hij veer tig jaar geleden in het huwelijk traden. Circus Het was ruim 50 jaar geleden hele maal zijn bedoeling niet om de groente en fruithandel in te gaan. Wat hij dol graag wilde was het circus. „Toen vader en ik een keer in circus Müller waren stond daar een ezeltje. Wie erop kon blijven zitten verdiende daar 100,- mee en vader beloofde me dat ik, als ik erop kon blijven, het circus in mocht. Het lukte me niet en vervolgens ben ik in de groente en fruit terecht gekomen. Ik had helemaal geen keus, in die tijd", aldus Sinnige. Lange dagen In de loop der jaren werd de zaak zijn lust en zijn leven, hij kreeg er zin in. De eerste dertig jaar heeft hij uitslui tend op markten gestaan. De winkel opende hij pas twintig jaar geleden. We maakten vroeger lange dagen. Vaak tot tien of elf uur 's avonds werken en vervolgens om half vier 's ochtends er weer uit om op tijd op de Deze week sluit de inzendtermijn voor de voorverkoop van abonnementen tegen gereduceerde tarieven. Gaarne vóór 26 april uw aanvraagformulier in de daarvoor bestemde envelop insturen om nog gebruik te maken van de korting. De kollekte voor de Nederlandse Hartstichting heeft in onze gemeente dit jaar 11.721,57 opgebracht, waarvoor wij alle gulle gevers hartelijk dank zeggen. Ook willen wij alle mensen bedanken, die hun vrije tijd opgeofferd hebben om alle giften in te zamelen. Dat de opbrengst dit jaar iets minder is dan vorig jaar, komt vermoedelijk door de Paasvakantie, waar onze kollekte in viel. Mocht U onze kollekte gemist hebben, en alsnog uw gift willen geven voor het werk van de Nederlandse Hartstichting, dan kunt U het bedrag overmaken op de rekening van de Vrienden van de Nederlandse Hartstich ting bij de Rabo Bank in Heiloo, banknummer 12.05.83.488. Specialisten in warmte-isolatie klosetpapieraktie Zie advertentie elders in dit blad. Zaterdag a.s. houdt het Trompetter korps weer haar jaarlijkse klosetpapier aktie. Zoals gebruikelijk zullen haar leden huis-aan-huis zoveel mogelijk pakken proberen te verkopen. De prijs per pak (4 rollen) zal gelijk voorgaande jaren ƒ3,- bedragen. De opbrengst uit deze aktie wordt gebruikt voor de opleiding van de jeugdafdelingen (9-14 jaar) en uitbreiding/vernieuwing van het instrumentarium. In al onze afdelingen: jeugdband, jeugdmajorettes (9-14 jaar) en de senior band/senior majorettes (14-65 zijn nog plaatsen voor nieuwe leden beschikbaar. Voor informatie kunt U OudCTCïl bellen: tel. 336249/336349. OUD PAPIERAKTIE MARIASCHOOL Vrijdag a.s. 23 april staat voor de Mariaschool aan de Biender, de con tainer voor u klaar om al uw over tollige kranten en tijdschriften in ontvangst te nemen. Dit kan gebeuren van 's morgens negen tot 's middags vier uur. Hartelijk dank voor uw medewerking. De oudercommissie. OUD PAPIER AKTIE SZ& PC HEILOO De eind maart gehouden inzamelings- aktie is een duidelijk succes geworden. Om 11.30 uur was de "bak" reeds overvol en als dat zo doorgaat dient er binnenkort een tweede container ge plaatst te worden. A.s. zaterdag zal blijken of de po sitieve trend zich voortzet. Tussen 10 en 12 uur kunt u weer uw voorraad oud papier kwijt. Ook deze keer wordt daartoe een container op de parkeer plaats bij het zwembad gestationeerd. De inmiddels gebruikelijke attractie zal uiteraard niet ontbreken. OUD PAPIER AKTIE „st adelbertschool" Het huishouden is tegenwoordig een hele organisatie. Schillen in het "schil- lenemmertje", lege flessen in de glas bak en oud papier naar de container. Lang niet mis allemaal. Maar toch ho pen wij dat onze „bak" die vrijdag a.s. bij de school staat ook weer vol komt met uw oude kranten. Door Koning innedag zijn wij één week eerder dan gewoonlijk, 23 april dus van 8.45 uur tot 15.45 uur. HEILOO 2000 MAAKT VERKIEZINGSPROGRAMMA BEKEND Op een gisteravond, dinsdag 20 april, gehouden persconferentie maakte Heiloo 2000 bekend met welk program ma zij de komende gemeenteraads verkiezingen ingaat. In het bij zijn van alle kandidaten lichtte men de zestien punten tellende lijst toe. Men gaat er binnen de werkgroep van uit dat alle punten in principe even be langrijk zijn en dat het beslist geen ver kiezingsleuzen zijn die later dan niet te realiseren blijken Over het volledige programma waarin ondermeer punten als verkeersveilig heid, milieu, huisvesting, openbare veiligheid, werkgelegenheid en jeugd- en jongerenwerk aan de orde komen, kunt u op de VERENINGSPAGINA meer lezen. D'66 PRAAT OVER GEMEENTE RAADSPROGRAMMA Met de gemeenteraadsverkiezingen in het vooruitzicht gaan de Democraten in Heiloo op 28 april praten over hun beleidsprogramma voor de komende vier jaren. De bijeenkomst, die plaats vindt in het Open Huis en om 8 uur begint, is toe gankelijk voor leden en niet-leden. Iedereen is dus welkom. D'66 vindt het vanzelfsprekend dat iedereen die dat wil, mee kan praten over de toekomst van zijn of haar gemeente. D'66 betekent niet voor niets Democraten '66! Openheid en democratisering staan hoog in 't vaan del. Het eerste hoofdstuk van het gemeentelijk beleidsprogramma gaat dan ook hierover. Over de overige punten van het uitgebreide D'66 programma kunt u elders in deze krant meer lezen. U kunt het program ma ook opvragen bij het secretariaat van D'66, Kerkakkers 65 of tel.: 334695 markt te zijn. Toch heb ik het altijd met plezier gedaan want het had iets bijzonders, zo'n markt. Goedkoop In zijn winkel op de hoek Zevenhuizer- laan/Kennemerstraatweg wordt veel door kinderen en aangetrouwde familie gedaan. Ook nu nog staat men op de markt, iedere zaterdag in Alk maar. Opmerkelijk is het, dat de markt prijs en winkelprijs niet verschillen. De jubilaris is van mening dat hij juist hierdoor kan concureren met bijv. grootwinkelbedrijven. „Dit en de ser vice die de klanten, bij een speciaal zaak ontvangen, maken deze winkels zo aantrekkelijk. Wie het niet goed doet is zijn klanten zo kwijt' Hij hoopt zeker nog een aantal jaren in de winkel mee te draaien, wan neer de gezondheid het tenminste toelaat. Receptie Donderdag 29 april gaat de winkel om 1 uur dicht, 's Avonds zal er in 't Vennewater een groot feest zijn met van half zeven tot acht uur een receptie waarop iedereen welkom is. „Ik zou het juist erg prettig vinden wanneer er ook een aantal klanten komen. Dat zou toch betekenen dat ik in al die jaren een band heb opgebouwd", aldus Sinnige. Wegens het grote succes van verleden jaar is, in overleg met de winkeliers van de winkelhof 't Loo, besloten weer een kampioenschap bloemschikken v'oor amateurs uit heiloo te houden. Iedereen mag meedoen ook niet leden van de Kon. Mij. tuinbouw en plantkunde. Wie maar wil en bedreven is in het maken van bloemstukjes kan hier laten zien wat hij/zij kan. De enige voorwaarde is dat u Heilooër moet zijn. Het kampioenschap wordt gehouden op donderdagavond 22 april en begint om 19.15 uur. De opgave zal zijn, een vrij stuk, waarvoor u de benodigdheden zelf mee moet brengen en een verplicht werk stuk, hiervoor krijgt u het materiaal van de maatschappij. Op vrijdag 23 april en zaterdag 24 april zal op een van de pleinen in de Winkelhof een expositie worden gehou den van de resultaten van dit kampioen schap voor amateurs te Heiloo, onder auspiciën van de Kon. Mij. Tuin vouw en Plantkunde. De bloemstukjes worden gejureerd door de bloemsierkunstenaars, Wout den Daas, Guus v.d, Linden, en Henk Scholten. De uitslag van de jurering staat bij de stukjes vermeld. Er zal een informatiestand zijn waar inlichtingen worden gegeven over de aktiviteiten van de K.M.T.P. in Heiloo. Amateur bloemschickers demonstreren tijdens de expositie net welke eenvoudi ge middelen leuke resultaten met bloemen kunnen waden bereikt. Aanmelding uiterlijk 19 april bij de heer Kamer telt 333523 cf mevrouw Heieen Groot tel.: 333530. RAAD HEILOO VERGADERT Donderdagavond zal de Heilooër Raad zich buigen over een zestiental agendapunten. Men zal zich ondermeer uitspreken over de uitbreiding van het gebouw van Openbare Werken aan de Kanaal- weg en over de aanpassing van de weg en het terrein bij de Openbare Bi bliotheek, met het instellen van een stopverbod. Ook zal men zijn fiat moeten geven aan een krediet van 114000,-- ten behoeve van het energiebesparings plan, fase 1982. Met dit geld zullen energiebesparende maatregelen wor den getroffen aan een aantal scholen en openbare gebouwen in de gemeente. De raadsstukken liggen ter inzage op woensdag en donderdag op de af deling Algemene Zaken en in de Lees zalen van de Openbare Bibliotheek en Leeszaal te Heiloo. Raadhuisveg 13 Heil© INTERESSE VOOR ELEDINGBEURS BLIJFT GR3EIEN Nu de tijden voor velen toch wat moeilijker worden konen de kleding- beurzen steeds meer in trek. Zo ook de kinderkledingbeurdie weer door de Ned. Ver. v. huisvrouwen, de Plattelandsvrouwenve'. en de Fede ratieve Vrouwenrad werd ge organiseerd. Hoewel Tuize de Rank pas om 13.30 open giig, hadden velen zich al voor die tijc voor de deur opgesteld. Veel kledin? wisselde weer van eigenaars. De total opbrengst was maar liefst 1275.-. Op donderdag 29 april zal er in het Brunogebouw een forumdiskussie o.l.v. de heer C. Egas, oud staatssecretaris van C.R.M. gehouden worden. Beide ouderen bonden in Heiloo hebben een kommissie benoemd, om samen met de Dienstverlening Alkmaar-Heiloo (S.D.A.H.) de politieke partijen van Heiloo te benaderen onder het motto „Ouderen doen mee". In deze kommissie hebben zitting namens de K.B.O. (Kath. bond oude ren) A. Borst, P. Jonker en J. Lammers, voor de A.N.B.O. (Alg. bond) R. Walda en IJ. v.d.Blom, voor de S.D.A.H. de heer G. Zeeman. De ouderen van Heiloo zijn goed voor 3 raadszetels, zij willen niet een partij van ouderen, maar vragen aan de politieke partijen aandacht voor de belangen van de ouderen van Heiloo. Gemeenten hebben ten aanzien van het ouderenwelzijnsbeleid een eigen taak, daarin dienen de gezamenlijke ouderen bonden zoveel mogelijk inspraak te hebben Het is dringend gewenst dat de ouderen gehoord en betrokken worden bij de gehele gemeente politiek. Er wordt teveel beleid voor ons en over ons gemaakt, waardoor in het beleid van de gemeente te weinig van onze belangen terug te vinden zijn. Zo is er het bestemmingsplan Zuid- Oost, komen daar geschikte woningen voor ouderen, en komt daar dan openbaar vervoer? Er wordt gedacht aan ouderen in raadskommissies, en huisvestings of toewijzingskommissies, de vervoers- kommissie en de kommissie algemene bijstand. Zij willen opkomen voor hun belangen en betrokken zijn bij het te voeren beleid door de gemeente en benaderen daarom de gemeentepolitiek. Op 29 april zullen alle politieke partijen in het Brunogebouw vertegenwoordigd zijn, t.w. voor het C.D.A. mevr. A. A. M. Willemse-v.d.Ploeg, (wethouder) en de heer W. M. Mast (raadslid), voor de V.V.D. mevr. A. M. E. v.d.Zee-Man- dersloot, (ex-wethouder) namens de P.v.d.A. de heer J. Borstjes (raadslid) en de heer T. Adema (raadslid). Namens Heiloo 2000 de heer T. ten Hoope en namens D'66 mevr. A. Schuurman-de Haan en de heer J. van Dam (voorzitter) namen van de C.P.N. P.P.R. en P.S.P. zijn nog niet bekend. Alle partijen krijgen de gelegenheid om hun programma, speciaal ten aanzien van de ouderen, te verduidelijken. Ouderen willen niet alleen dienen als stem, maar ook meedenken en meepra ten. Iedereen, ook wie geen lid is van een van de bonden is van harte welkom op donderdag 29 april aanvang 14.00 uur in het Brunogebouw. Mensen die slecht ter been zijn kunnen dit voor 28 april, tussen 9 en 10 uur opgeven bij de Stichting Dienstverle ning, zodat zij gehaald kunnen worden. Tel.:331297. met poolse en joegcsbvische roeven dinsdag l/m zaterdag van 9-5 uur horloger juwelier stationsweg 85a heiloo^ Dr. J. van Kemenade, Minister v. Onderwijs en Wetenschappen, zal woensdag 28 april a.s. om 20.00 uur in het OPEN HUIS spreken over het onderwijs, in het bijzon der over het onderwijs in Heiloo. Dit naar aanleiding van het ge reedkomen van de Nota Onder wijs van de Onderwijs-werkgroep van de afdeling Heiloo van de Partij van de Arbeid. Alle geïnteresseerden zijn van harte welkom. Het Bestuur van de P.v.d.A. KENNEMERSTRAATWEG 382 HET MALEVOORT 13 JAMMER! DE SLUITING BIBLIOTHEEK MALEVOORT 14 DAGEN LATER: 10 - 24 MEI Inderdaad heel jammer! Want de bouwcommissie had het zo mooi voor elkaar. De opleveringsdatum van het nieuw gebouwde gedeelte: gepland op 24 april. Dan zou de bibliotheek voor de herindeling van de kasten en andere verhuiskarweitjes kunnen sluiten van 26 april tot 11 mei. Precies in de tijd dat een reeks vrije dagen vallen. Van 30 april t/m 5 mei: Koninginnedag en de Herdenkingsdagen Plus de zaterdag 1 mei, op welke dag de bibliotheek, volgens een c.a.o. bepa ling, gesloten diende te zijn, aan gezien de vrijdag, dus 30 april een vrije dag voor het personeel inhield. Men dacht al die vrije dagen mooi in die sluitingsperiode van de bibliotheek aan het Malevoort te kunnen laten val len, zodat het lezerspubliek niet onnodig gedupeerd zou worden. Helaas de betonvloer besliste anders. Want, de fa. Korstanje, precies als al tijd, raadpleegde voor het leggen van de vloerbedekking een onafhankelijke deskundige. Deze controleerde met testapparatuur de vochtigheidsgraad, waarbij bleek, dat de vloer nog minstens, afhankelijk van het weer, hetgeen met het natuur lijk drogingsproces heeft te maken nog minstens 14 dagen moet drogen. En daar ga je dan! Weg mooie plannen! Dus de sluitingstijd voor de verhuizing thans: VAN 10 MEI TOT 24 MEI. Tot 10 mei is de bibliotheek Malevoort dus gewoon geopend voor publiek. De beide bibliotheken zijn, i.v.m. de vrije dagen, de volgende dagen gesloten: Vrfjdag, 30 april, Koninginnedag. Zaterdag, 1 mei, gesloten ingevolge c.a.o. bepaling, zie boven. Dinsdagavond, van 19.00-21.00 uur, Dodenherdenking. Woensdag, Nationale Feestdag. Aangezien de bibliotheek, Malevoort dan op 9 mei voor 14 dagen dicht gaat, is besloten deze bibliotheek DONDER DAG 6 MEI DE HELE DAG GEOPEND TE HOUDEN, om iedereen in staat te stellen voor de 14 daagse sluiting boeken te lenen. Dus donderdag 6 mei, uitlening, ALLEEN MALEVOORT: 's morgens van 10.00-12.00 uur; 's middags van 14.00-17.00 uur; en 's avonds van 19.00-21.00 uur. Al de genoemde tij den aan het Malevoort GELDEN EVENEENS VOOR DE FONOTHEEK. Degenen met de stempelkaartjes 12- en 13 mei, die niet in staat zijn door vakantie, of anderzins, de boeken tijdig voor 10 mei terug te brengen, kunnen dit doen in de week van 25- 29 mei, waarbij dan geen boete wordt berekend. Al die aardige meelevende lezers, die zich meldden voor ons verhuis- feest, waarvoor onze allerhartelijkste dank, zien we dus graag verschijnen op maandagmorgen 10 mei, om 9.00 uur. Tenminste als u dan niet net met vakantie bent, zo ja, dan een fijne va kantie voor u. Misschien zijn er dan een paar andere lieve lezers die juist wel op die data kunnen, n.l. 10 mei en 17 mei. Voor nadere inlichtingen: het Inlichtingsbureau in de Bibliotheek, en de Uitkijkpost van 14 april. Carla van de Bibliotheek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 1