UIT HEILOO VERENIGINGS NIEilWS JUTqPoUS keeman Alleen debetere modezaak mag Melka verkopen. KwaliteitenVrijheid /MCemtut «I W De zaak van Nieuwpoort, 45 jaar aan de Straatweg Ik wil vrijblijvend mijn premie weten. B £**L plakkaat VEEL SCHIK IN 'T BLOEMSCHIKKEN »%i\AKVER£>|//„ HEILOÖ BUURTVERENIGING PLAN OOST ORGANISEERT SOCIËTEIT ALLEENSTAANDEN HEILOO Bijstandsuitkeringen: problemen vragen en (niette vergeten) klachten: Dat vindt Nationale-Nederlanden en dat vinden wij ook. Als u een aantal jaren schade vrij rijdt kan uw bonus (no claim korting) nu oplopen tot maar liefst 75%. Bovendien gelden er aanzienlijke premie voordelen als u 24 jaar of ouder bent en minder dan 20.000 kilometer per jaar maakt. En bij minder dan 12.000 km scheelt het u nog meer. Hoeveel die kortingen precies vooru betekenen? Dat ver tellen wij u graag. Naam Adres Geboortejaar, Postcode. Woonplaats Huidig no claim percentage Hoeveel km rijdt u gemiddeld per jaar' Merk/type Gewicht Aantal schadevrije jaren -kg- Bouwjaar Catalogusprijs Huidige waarde. Uitknippen en opsturen naar: HEILOO B.V. kTJTWIN en TWIN-OFFICE zijn de parade- paardjes in de effen hemden-serie van Melka. k'JDe poplin bestaat uit 55% katoen en 45% polyester, dus goed ventilerend door het grote katoen percentage. Tevens goed vochtopnemend. Alle MELKA TWIN hemden hebben kapna- den en dubbele stiksels, waardoor het hemd ook zonder kolbert "gekleed" is. k*J De borstzak is voorzien van een elegant en chique borduursel in dezelfde kleur. GOED JAAR VOOR KATHOLIEKE BOND VAN OUDEREN Ij,) II li' Heren- en jumomieaing 28 APRIL 1982 UITKIJKPOST Zaterdag 1 mei zal de familie Nieuw poort op feestelijke wijze het feit her denken dat ze 45 jaar geleden een start met het schildersbedrijf aan de Kenne- merstraatweg maakten. Vijfenveertig jaar geleden kocht groot vader Cor Nieuwpoort het laatste stuk je bosgrond waar tot op dat moment de ezelstal van Maas Geesteranus had ge staan. Al geruime tijd had de heer Nieuwpoort zijn oog op dit unieke stuk je grond laten vallen, maar toen het eenmaal te koop was, schrok hij toch vvel wat van de prijs, want kostte de grond elders 4,- a 4,50 per m2, deze mooie bosgrond moest 13,- per m2 opbrengen. Maar na er nog eens en nachtje over te hebben geslapen besloot hij toch de stap te doen. Er werd toen een dubbe le winkel op gebouwd, zodat een kant verhuurd kon worden om de kosten wat te drukken. Grootvader Nieuwpoort ging niet zelf in de zaak, maar zijn zoon P.A.C. Nieuwpoort. Deze was op 16 april getrouwd en begon, samen met zijn vrouw, een schildersbedrijf. Maar in 1943 hadden de Duitsers hun oog op dit pand laten vallen en kon de familie vertrekken en de heer Nieuw poort moest onderduiken.Gelukkig had opa een boerenbedrijf in Berkhout en de familie Nieuwpoort vond daar een goed onderkomen. Het was ook daar dat P.A.C. Nieuwpoort in kontakt kwam met Professor Fahringer, een leraar van de Weense Akademie, van hem leerde hij de techniek van het kunstschilderen, en daar is hij hem tot op de dag van vandaag dankbaar voor. Schilderen is iets wat hij met hart en ziel doet en wie in de zaak aan de Kennemerstraatweg gaat kijken, kan de resultaten hiervan bewonderen. In 1945 kon de familie weer teruggaan, naar hun eigen huis en winkel, maar er moest weer van voren af aan begonnen worden. Aangezien iedereen na de oorlog weer begon z'n boeltje op te knappen, was de tijd ze gunstig gezind. Op een ge geven moment waren er maar liefst 5 knechten in dienst en draaide de auto- "spuiterij, want ook dat werd aange pakt, op volle toeren. De oudste dochter, Annette, werkte dapper mee en schilderde en behing dat het een lust was. Zij had dan ook maar één wens en dat was naar de ambachtschool in Alk maar en zo gezegd, zo gedaan. Het was voor die tijd zoiets bijzonders dat een meisje zoiets deed, dat de pers hier uit gebreid aandacht aan heeft besteed. Ook de tweede dochter, Christien, was stérk bij het bedrijf betrokken en werkt nu als sekretaresse bij een grote verf- fabriek. Later werd er nog een zoon geboren die evenals zijn grootvader, Cor werd ge noemd. Dat hij in de zaak zou gaan sprak vanzelf, toch pakte dit in het be gin anders uit dan iedereen dacht, want Cor werd banketbakker en had veel belangstelling voor muziek. Na z'n diensttijd moest hij z'n vader toch een handje helpen in de zaak en zo langzamerhand begon hij daar best aardigheid in te krijgen. Er kwamen veel handenarbeidartikelen bij en ook handwerkpakketten en dat was nou weer een kolfje naar de hand van me vrouw Nieuwpoort. Zij heeft maar liefst 43 jaar achter de toonbank gestaan en nam 2 jaar geleden maar node afscheid. Toen trouwde zoon Cor en samen met z'n vrouw Joke, nam hij de zaak over. Dit ging natuurlijk met enige ver anderingen gepaard. Zo is er nu een afdeling met kraaltjes, oorbellen, knijp- kraaltjes, slootjes en alle soorten draad, alles om uw eigen sieraden té maken. Cor Nieuwpoort staat bekend om zijn vakkundige inlijstwerk. Zijn klanten komen van heinde en ver en dat is mede te danken aan het stoplicht. De mensen kijken dan wat rond, zien een lijstenmakerij en de volgende keer komen ze binnen. Maar gaan Joke en Cor op vakantie, dan neemt mevrouw Nieuwpoort maar al te graag de zaak weer een tijdje waar. Zaterdag 1 mei is er open dag en zijn er veel leuke aanbiedingen. Iedereen is welkom, al is het alleen maar om even te feliciteren Kinderen, let op: jullie kunnen niet voor jezelf komen verkopen. Daartoe zal weer gelegenheid zijn in november, op de vrijmarkt bij de speelgoedbeurs. We hopen op veel inbreng en natuurlijk op een goed bezochte markt, zodat we alles kunnen vérkopen. De verkoop is vrijdag 30 april van 11-1 uur in het Oosthonk aan de Laan van Zeeman. Tot 29 en 30 april! Hetty van Zanen, tel. 334536. 2- Touwtrekwedstrijden, 30 april van 11-1 uur. Onder de deskundige leiding van een afvaardiging van: de touwtrekver. Nibbik uit Nibbixwoud. Meet je krachten met b.v. je buurmannen- of vrouwen, klas, school, straat, sportver, werkgroep, praatgroep.... Opgeven: een groep van minstens 4 personen bij Sluysweijdt 5, tel. 335949 of op 30 april aan de bar om 11 uur. 3- Rad van avontuur vrijdag 30 april van 11-1 uur. Koop 'n lot en waag een gokje, er zijn natuurlijk tal van mooie prijzen te verdienen. 4. Kinderkermis, vrijdag 30 april van 11-1 uur. Voor 1,50 kunnen de kinderen een pretkaart kopen. Er zijn weer allerlei leuke spelletjes te doen én omdat het feest is, is er ook wat lekkers bij. Buurtver. Plan Oost organiseert op vrijdag 30 april, koninginnedag: Avondprogramma: aanvang 20.30 uur in het Oosthonk aan de Laan van Zeeman. Er worden dart- sjoel en tafeltennis wedstrijden gehouden. Tussen de wed strijden door draaien we muziek, dan weer eens voor oud, dan weer eens voor jong. Kom, óf om mee te doen aan de wedstrijden óf om te genieten van een gezellige avond, maar kom in ieder geval! Koninginnedag in Plan Oost is hèt feest van het jaar. Daarom nodigt de buurtver. Plan Oost alle inwoners van Heiloo en alle belangstellenden uit, omd dit feest samen met ons te vieren. Tot ziens op koninginnedag in 't Oosthonk. Buurtver. Plan Oost. Donderdagavond werden in de Winkel hof 't Loo weer amateurbloemschik- kampioenschappen onder auspiciën van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde gehouden. Evenals verleden jaar bestond hier weer veel belangstelling voor. De opdracht was een verplicht stuk te maken hier ging de eerste prijs naar LH van Dam-van Wijnen, de tweede prijs naar mevr. J. J. Kempers-Ver- hoeff, de derde prijs naar Dolly Langenberg. gemaakt worden, hierbij ging de eerste prijs naar Ellen Houtenbos-Perk, de tweede prijs naar M. Perk en de derde prijs naar mevr. J. J. Kempers-Ver- hoeff. Een extra prijs was er voor Edwin van Amerongen. In de ere-klasse vielen Gerard Wage naar, Magda Bakker-Zonneveld en Gitty Louman in de prijzen. In de jury zaten Henk Scholten, Guus v'.d.Linden en de heer van Dijk. Men kan weer terugkijken op een zeer geslaagd kampioenschap. Mevrouw Nieuwpoort kijkt trots naar één van de schilderijen van haar man. AGENDA OPEN HUIS WEEK VAN 3 MEI T/M 9 MEI TEL. 072 - 333368 MAANDAG 3 MEI N.v.v.H., zang 13.45-15.30 St. Dienstv., handwerken 14.00-16.00 PI. landsvr., zang 13.30-15.30 Yoga 13.30-15.30 .Sans Atout 20.00-23.00 Falkland 20.00-23.00 E.H.K. 20.00-22.00 Soc. alleenstaanden 20.00-22.00 Yoga 19.30-21.30 DINSDAG 4 MEI Doves 9.00-12.00 Lucas 9.30-11.30 St. Dienstv., soos 13.30-15.30 Nw. Leven, zang 20.00-22.00 Heilooër Bridge club 20.00-23.00 Oppositie, jr. 19.00-20.00 Oppositie, sr. 20.00-23.00 Falkland 20.00-23.00 KONINGINNEFEEST IN BOEKENSTEIN EN BAETENBURG Op vrijdag 30 april gaan we weer feest vieren in en rondom de speeltuin tus sen Boekenstein en Baetenburg. Het feest begint om 10.00 uur. Er worden weer gezellige spelletjes gedaan zoals: blikgooien, kussenge vecht, stelten lopen, zaklopen, spek happen, spijkers slaan, ballon blazen, en grabbelen in een ton, door Henk Scholten beschikbaar gesteld. Voor de kinderen is er allerlei lekkers en voor de ouders koffie met cake. De kaarten kosten 1,- en zijn te koop bij Boekenstein 41 en Baetenburg 88 en 89 van 9.00 tot 9.45 uur. Na 10.00 uur bij de koffietent. Tot ziens op 30 april WOENSDAG 5 MEI GESLOTEN DONDERDAG 6 MEI St. Dienstver, gespr.gr. 10.00-12.00 St. Dienstver., gym 13.30-16.30 St. Dienstver., soos 13.30-16.30 Yoga 13.30-15.30 H.O.V. 20.00-22.00 Falkland 20.00-22.00 Sjoelclub 20.00-22.00 Heilooër bridge club 20.00-22.00 D.C.H. 20.00-23.00 Autotocht bej20.00-22.00 VRIJDAG 7 MEI St. Dienstver, volksd. N.v.v.H. d.br. El. landsvr., volksd. Beg. orkest Heilooër br. cl. Nivon 11.00-12.00 9.30-11.30 13.30-15.30 20.00-22.30 20.00-23.00 20.00-22.00 ZATERDAG 8 MEI AMP 15.00-17.00 Big Band 15.30-17.30 Ranzijn dansschool 19.45-22.00 ZONDAG 9 MEI Beg. orkest 13.30-16.00 Ranzijn dansschool 19.00-23.00 Feest op vrijdag 30 april koninginne dag, in en om het Oosthonk aan de Laan van Zeeman. Er zijn de volgende aktiviteiten. 1. Rommelmarkt, verkoop vrijdag 30 april van 11-1 uur op koninginnedag 30 april, houden wij weer een rommel markt. De opbrengst is bestemd voor het nieuwe dak. Dus vragen we iedereen: bewaart u uw spulletjes die u weg wilt doen, maar nog te goed zijn voor het vulnisvat, a.u.b. voor ons. Donderdag 29 april kunt u alles brengen naar het Oosthonk van 10-11 uur, van 14-15 uur, en van 18-19 uur. Wie niet in staat is zelf te komen brengen, kan bellen naar ondergetekem de, dan zullen wij, als het even kan, bij u langs komen. Bijstand is iets waar we allemaal wel eens, al of niet rechtstreeks, bij betrokken raken. Geweldig dat er een dergelijke regeling bestaat. Toch zijn er een aantal factoren waardoor problemen kunnen ontstaan. Meestal ben je al gespannen door de situatie waarin je verkeert, emotioneel grijpt het je erg aan, je voelt je afhankelijk en durft niet veel te zeggen over de dingen waar je het niet mee eens bent, laat staan klachten naar voren te brengen en dan zeker niet naar die instanties waarvan je jezelf afhanke lijk voelt. We horen zo hier en daar wel eens wat, maar vaak blijft dat in beperkte kring of wordt in stilte een wrok gekoesterd, men raakt verbitterd, zodat de opzet van bijstand (hulp) resulteert in een zorg erbij. Jammer, want als je klachten niet op de juiste plaats komen, weet men er daar niets van en lijkt het of alles koek en ei is en naar volle tevredenheid wordt opgelost. Wij zijn dan ook erg blij, dat de gemeente nu het initiatief heeft geno men om te trachten de weerstand die er naar de gemeente toe bestaat, uit de weg te ruimen. De heer Haanstra, van de afdeling sociale zaken, die niet rechtstreeks bij het uitvoerende werk is betrokken, komt op onze societeitsavond met ons praten over onze vragen en grieven. Hij verwacht dat op deze manier een begin kan worden gemaakt met een beter wederzijds begrip waarvan het uiteindelijke resultaat moet zijn, dat iedereen zonder schroom met zijn of haar vragen en grieven naar de betreffende instanties durft te gaan. Wij willen dit initiatief van harte ondersteunen en hopen dat op deze manier de contacten makkelijker worden en dat in de toekomst nare ervaringen bespreekbaar zijn. Kom a.u.b. met vragen en/of klachten. We zijn er van overtuigd dat ze zo goed mogelijk beantwoord worden. Bent u nog niet eerder geweest, maar spreekt het onderwerp u aan, u bent van harte welkom. De avond is maandag, 3 mei 1982, weer in zaal 5 van Het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Maandag 17 mei: Bij voldoende belang stelling gaan we een strandwandeling maken. Verdere afspraken hierover op de avond van 3 mei. Zaterdag 22 mei: Zoals velen van u al weten, is deze dag gepland voor de verrassingstocht. We kunnen dus hier over niet uitwijden, maar het zal ongetwijfeld een erg gezellige en fijne dag worden. Zorg in elk geval, dat u makkelijke schoenen aan hebt. Wij gaan dit jaar een stukje met de trein en u moet om 10.00 uur aanwezig zijn op het station Heiloo. De kosten zijn 35,-, diner inbegrepen. Tot ziens in het Open Huis, De Werkgroep. Inlichtingen: tel.: 332136, 333995, 331097. GOEDE RIJDERS VERDIENEN EEN LAGERE PREMIE. Nationale Nederlanden Zeeweg 25, Heiloo Tel. 072-334719 VERENIGING PLATTELANDS VROUWEN Bezoek aan de cactussenkas Woensdagochtend 21 april gingen de Plattelandsvrouwen richting Warmen- huizen. Het doel was een bezoek aan de cactussenkas van de heer Bos. Na een hartelijk ontvangst en een heerlijk bekertje koffie, kreeg een ieder steeds meer bewondering voor alles wat er in de kas te zien was. Een verzameling van zo'n 3000 soorten cactussen alsook vetplanten een sinaas appelboom en een vijgenboom, maakte het tot een exotisch geheel. Een 60 jaar oude cactus trok wel de meeste aandacht. Ook de zaaibakken met een hoog vochtgehalte en een temperatuur van zo'n 25 graden C. deed een ieder beseffen dat cactussen zeer moeilijk te kweken zijn. Ook met de bestuiving houdt de heer Bos zich bezig. Na het zaaien en verspenen en veel geduld zijn er dan ook de meest uit heemse variatieten te vinden, wat vele dames dan ook in de verleiding bracht enkele exemplaren te kopen. Na deze leerzame excursie ging ie dereen weer richting Heiloo. Aange trokken door het mooier weer waren de meeste dames op de fiets gegaan zodat er werd besloten om de terugweg over Bergen te gaan alwaar nog even een kopje koffie werd ge bruikt. Rond het middaguur waren de dames weer thuis en konden terugzien op een leerzame en welbestede ochtend. Op de zeer druk bezochte jaarverga dering van de Katholieke Bond van Ou deren, verleden week donderdag, zijn er enkele wijzigingen aange bracht in het bestuur van de Bond. De heren P. J. Putte en F. Wildenburg, die het bestuur als adviseurs ter zijde stonden, zijn nu in het bestuur opgenomen. Ook een nieuw gezicht binnen het bestuur is dat van mevrouw C. Stet-Admiraal. Zij komt inplaats van mevrouw C. van Noort-v.d. Voort die onlangs is overleden. Op de voorzittersstoel verandert echter niets. Voorzitter J. Lammers werd met algemene stemmen her kozen. Goed jaar Voorzitter Lammers opende de ver gadering met een welkomstwoord waarin hij zich verheugend toonde over de goede opkomst. Hieruit blijkt volgens hem het belang van de jaar vergadering. Het afgelopen jaar is voor de Bond een zeer goed jaar geweest. Door de wervings-akties is het ledental geste gen tot 708 leden. De eucharistie viering mag zich in een toenemende belangstelling verheugen, evenals de soos en het biljarten. De voor zitter bedankte een ieder die in het afgelopen jaar zijn uiterste krachten voor de Bond gegeven heeft. Contributie Na de notulen van de vorige verga dering, het jaarverslag van de secre taris en dat van de penningmeester kwam het bestuur met een agenda punt betreffende een contributie verhoging. Het oorspronkelijke voor stel was de contributie met een gulden te verhogen tot 11,— per jaar, dit in verband met een verhoging van de afdracht aan het bondsbestuur. Omdat andere afdelingen zich echter fel tegen de verhoging verzet heb ben kwam men op de vergadering met het voorstel over dit agendapunt nog geen beslissing te nemen en te wachten tot er iets meer bekend was. Uit de zaal kwam vervolgens de op merking niet te krenterig te zijn. Beter nu in één keer iets meer ver hogen dan de reserves aan te moeten spreken. Het pleidooi kreeg luide bij val. Forummiddag In de rondvraag vroeg de ook aan wezige voorzitter van de ANBO van der Blom, de mensen in grote getalen naar de donderdag te houden forummiddag te komen. Het is vol gens hem voor de ouderen erg belang rijk bij het bestuur van het dorp be trokken te zijn en te weten wat er met betrekking tot de ouderen te ge beuren staat. COMMUNICATIEVERENIGING HEILOO (27 MC) Beste 27 MC'ers, een goedenavond en/of middag. Ik wil mij nu eerst richten tot die 27 MC'ers, die (nog?) geen lid zijn van onze vereniging. Zoals jullie weten, draait de vereniging nu bijna 2 jaar. Ondanks de nodige pro bleempjes in het begin, draait het nu vrij goed. Maar er moet mij toch iets van mijn hart, namelijk het volgende: waarom zien we jullie nooit eens op een meeting? Let wel, ik wil en kan jullie natuurlijk niet tot iets verplichten, maar enige interesse'van jullie kant zouden wij ont zettend waarderen. Jullie hoeven ook niet bang te zijn dat jullie tijdens zo'n meeting lid moeten worden, want het is en blijft natuurlijk een vrijblijvende zaak. Misschien zijn er onder jullie mensen die er gerust wel zin in hebben, maar het niet eens zijn met ons beleid. Dit is natuurlijk zeer goed mogelijk, want iedereen heeft natuurlijk een eigen mening. Wij zouden het zeer op prijs stellen dat die mensen in plaats van weg te blijven, zich eens lieten zien op een meeting en hun ideeën naar voren brengen. Kijk, wij zijn tenslotte ook maar mensen en kunnen dus net als iedereen foutjes maken. Wij zijn altijd bereid om naar gefundeerde kritiek te luisteren. Misschien dat zoiets eens kan gebeuren tijdens een meeting of een soort infor matie-avond, waarop leden en niet- leden met elkaar van gedachten wis selen. Jullie begrijpen wel, dat zo'n avond staat of valt met de medewerking van een ieder (dus alle leden en niet- leden). Sorry leden, maar dit moest er even uit. Wat de aktiviteiten betreft, weten jullie dat er daarvoor een akti- viteitenkommissie van start is gegaan. Deze kommissie bestaat uit de volgen de personen: 1246, Mike Bravo, Heiloo 80, Lady Blue Bird en de Prefix. Heiloo. Stationsweg 61. Tel. (072) T>00 6S' Donderdag koopavond Koninginnedag gesloten. FALKLAND BRENGT EENAKTER Zaterdag 1 mei en zondag 2 mei a.s. organiseert het Noord Hollands Cen trum voor Amateurtoneel (NHCA) in de kleine zaal van de Vest te Alkmaar voor het derde jaar een eenakter fes tival. Toneelvereniging Falkland zal, even als voorgaande jaren, weer verte genwoordigd zijn, ditmaal met de een akter "Kleine Muizen" van Yvonne Keuls. Deze eenakter zal gespeeld worden zaterdag 1 mei om 21.25 uur. De Falk land spelers Lia Bais en Rob Steen stra hebben onder de regie van Connie Keysper maandenland aan deze een akter gewerkt. Voor de toneelliefheb ber is een bezoek aan dit festival ze ker de moeite waard. Na de twee toneeldagen zal een nabespreking vol gen. Tevens zal er een publieksprijs worden toegekend. Dit zal gebeuren zondagavond 2 mei. Kaarten voor dit evenement zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Vest. Wij hebben er alle vertrouwen in dat zij het werk goed aankunnen. Dit was het weer van mijn kant. Ik heb nog wel een kleine dienstmededeling betreffende mijn skipname. Deze wordt gewijzigd van het Kleintje in de 831. groeitjes oei, de 831

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 13