SPORT en SPEL SCHERMEN Antiek "De Lantaarn" Authentiek glazenierslood "zelfklevend" voor doe-het-zelver "AI Andalus" een vakantie-oord om tot jezelf te komen TENNISVERENIGING HETVENNEWATER TENNISVERENIGING HEILOO Gelijk spel voor Heiloo I 1-JARIG BESTAAN VAN DE RIJVERENIGING „DE VIER HOEVEN" BRIDGE CLUB SANS ATOUT UITVAARTVERZORGING TE HEILOO (begrafenis of crematie) J. TH. H00GENB00M Stationsweg 39 Tel. 072-3315 79 FOTOCOLLECTIEF „DE GROEP" EXPOSEERT een dynamische sport! METST. MONICA DAGJE UIT! UITKIJKPOST 28 APRIL 1982 weg 19, Heiloo of tel.: 33U85 Evenals vorige week heeft het le ook afgelopen zondag duidelijk laten blij ken, dat zij het komende seizoen liefst een klasse hoger speelt. Met de uitslag 6-2 werd D.E.M. 4 aan de kant gezet. Slechts 1 damesenkel en het damesdub- bel gingen verloren. Alle overige partijen werden met ruim verschil in 2 sets gewonnen. Het le zaterdagteam heren, welke met hoge verwachtingen de kompetitie begon, laat het lelijk zitten. Vorige week werd netaan met 4-2 gewonnen. Afgelopen zaterdag kwam men tegen Beemster 2 niet verder dan 3-3. Wanneer men alsnog kampioen wil worden, zal er ook tijdens de wedstrij den uit een ander vaatje getapt moeten worden en niet alleen daarna. Kansen zijn er, want de partijen, die verloren gingen, werden alle in 3 sets verloren. De jeugdteams in de zondagkompetitie doen het prima. In de zaterdagkompeti tie gooien vooral het le jongensteam van Peter Keeman en het le jeugdteam van Monique Duyvestein hoge ogen. Zij wonnen ook deze keer hun wedstrijd met ruim verschil. Heiloo I is er niet in geslaagd tegen het thuisspelende V.V.G.A. 2 de volle winst naar Heiloo te brengen. Aanvankelijk lieten de enkelpartijen toch wel flinke hoop op winst. Immers zowel de dames (Mariska Zuurbier en Ingrid van Bruggen) als één van de herensingles (Johan van Dusseldorp) werden in het voordeel van Heiloo beslecht. Met een 1 -3 voorsprong ging het team - terecht- hoopvol gestemd op de dubbel en gemengde partijen af. Naar achteraf zou blijken was het de damesdubbel (Mariska Zuurbier/Ellen Deunk), die, in 3 lange sets nét aan via een tiebreak werd verloren, Heiloo van de volle winst afhield. De herendubbel Was namelijk niet opgewassen tegen de 2 bijzonder goed op elkaar ingespeelde (broers) V.V.G.A.'ers. De mixed Rutger Koorn/Ingrid van Bruggen verloor, daarentegen won de andere mixed-dubbel Robert Jan Koel- man/Mariska Zuurbier zéér gemakke lijk van de vereniging uit Watergraafs meer (1-6, 1-6). Rest nog te melden dat het team door het beschikbaar zijn van één baan door de gastheren en-dames als, tegenpresta tie bijzonder gastvrij werden ontvan gen. Heiloo 2 knoopte de tweede overwin ning aan de zegekar. Nu werd thuis Amstelpark 2 met een 6-2 nederlaag huiswaarts gezonden. In de zaterdagcompetitie wist het herenteam Heiloo 3 wederom de volle winst binnen te halen. Het eerste en tweede team is minder gelukkig dan vorige jaren. Thans werd verloren van Beemstar I resp. Alkmaar 6. DAMES BRIDGECLUB "SANS ATOUT" woensdagmiddag 21 APRIL 1982 A. Lijn N.Z. 1Rootjes-Agsteribbe 58; 2. Roozen- Schaffer 54; 3. Groen-Ruiter 51; 4. Vecht-Heeze 50; 5. Toby-Toby 46; 6. Grütters-Schaap 42 A. Lijn I. O.W. 1Grootes-Brugman 55; 2. Leep- Nieuweboer 54; 3. Dekker-de Waal 52; 4. Dolmans-Twuyver 51; 5. Jans- sen-Zomerdijk 51; 6. Cornelisse- Meyering 38 B.lijn N.Z. 1. Hommes-Gallee 54, 2. Eberson- Groeneveld 53; 3. Jager-de Wilde 52; 4. Broksma -Stolk 51; 5. Frugte- van Duin 47; 6. Löhr-Schoenmaker 44 B. lijn O.W. 1. Rozing-Kaufeld 60; 2. Hulskamp- Wehnes 52; 3. Fellqr-Geus 49; 4. Smit- Fijma 48; 5. Vries-Vries 48; 6. Mendes da Costa-Fagel 45 C. lijn N.Z. 1. Harreveld-Roest 58, 2. Jager-Rus 56; 3. Visser-Nieuweboer 52; 4. v. Buitenen-Breebaart 51; 5. Oosterhuis- van Tiel 43; 6. Garritsen-Blikslager 41 C. lijn O.W. 1. Romar-d'Arnaud 60; 2. v.d. Goot- v. Vegten 57, 3. Kuin-Jeekel 53; 4. Coebergh - Kemper 51; 5. Roos-Huy- berts 47, 6. Spruyt-Koens 35 Dit was de laatste speelmiddag van het seizoen 1981 - '82 en gaan met fris se moed op 1 september 1982 weer beginnen. Ook onze feestdag van daag die wij gevierd hebben in ver band met ons 20-jarig bestaan is vol gens mij zeker goed geslaagd en voor herhaling vatbaar en hoop dat ook alle leden het hiermee eens waren. Als eerste zijn geëindigd: Dames Rootjes-Agsteribbe met 925 punten, proficiat. Als tweede: Dames Groen-Ruiter met 923 punten. Als derde: Dames Leep-Nieuweboer met 921 pun ten, allen gefeliciteerd. Z.V.C. DE APOSTEL Het gaat goed met het Apostel voet balelftal! Na de eerste wedstrijd in winst te heb ben omgezet, werd ook de tweede wedstrijd op magistrale wijze gewon nen. De spits Fred S. was ook deze wedstrijd steeds op tijd om de bal in het doel te werken. Alleen de keeper - die in grandioze vorm verkeerde - wist de lepe schotjes en de kogels, die van alle kanten op zijn doel werden afgevuurd, te keren. Toch werd de stand in het voordeel van de Apostel gebracht door een bikkelhard schot van Fred S. en een schitterend genomen vrije trap van Charles Himself die een paar minuten laten een penalty veroorzaakte door de bal met z'n arm weg te slaan. Zo kwam dus de eindstand van 2-1 in het voordeel van "Z.V.C. de Apostel" op het levens groot verlichte scorebord te staan. O.B. Server. PONYCLUB HEILOO E.O. Zondag 2 mei a.s. wordt de eerste onderlinge wedstrijd gehouden om de clubkampioen '82 van Ponyclub Hei loo. Ook de Landelijke Rijvereniging Heiloo zal aan deze wedstrijd meedoen, 's Morgens om half 10 wordt er be gonnen met dressuur in de klasse B-L en M. Aansluitend hierop wordt er een demonstratie gegeven van het acht- en viertal van de ponyclub. Hierna komt het springen, en de dag wordt besloten met een parade. Ouder, niet-leden en belangstellenden zijn natuurlijk allemaal van harte welkom, de kantine is open en met een beetje redelijk weer wordt het vast een sportieve maar ook een gezellige dag. PRINCERUITERS 15 JAAR Op vrijdag 30 april (Koninginnedag) wordt dit heugelijke feit gevierd met 'n grote ruiterdag. De "Princeruiters" organiseren deze dag samen met de ruitervereniging van Manege Groot, de R.G.E., om zo de plezierige sa menwerking met deze vereniging en Manege Groot tot uiting te brengen. Immers de "Princeruiters" vinden bij Manege Groot al jaren gastvrij on derdak. Op het land van Henk Groot zullen 4 dressuurbanen uitgezet wor den. Er zal gestart kunnen worden in de klassen B- en L. en duodressuur. Op het terrein zal tevens een cross worden uitgezet en 'n springpar- cours. De dressuur is 's morgens aan vang 9 uur. De cross en het springen zijn 's middags. Aan deze dag nemen 200 ruiters deel. Op het ter rein zullen pannekoeken verkocht wor den en kan door kinderen pony gereden worden. Er is voldoende parkeerge legenheid, de toegang is gratis en u bent van harte welkom. DAMCLUB HEILOO In de onderlinge competitie zijn de volgende partijen gespeeld: C. v. Lieshout - L. Koersen 0-2 N. Ursem - J. Kraakman 0-2 B. Hofman - N. Ursem 1-1 C. v. Lieshout - A. Voogt 0-2 F. Schouten - L. Koersen 0-2 A. Kroon - R. de Boer 0-2 Naar aanleiding van bovenstaande uit slagen is de stand als volgt: Groep 1 R. de Boer 20 29 J. Groenenboom 21 29 L. Koersen 21 29 C. v. Lieshout 23 29 A. Voogt 20 28 C. Bijwaard 22 26 J. Klumper 18 23 F. Schouten 23 21 J. Mooy 16 20 Voor de besten in de driekamp en op het langere loopnummer zijn er prijzen te verdienen. Ook degenen die daar niet voor in aanmerking ko men gaan met een herinnering naar huis in de vorm van een vaantje. Van af 11 uur kan er worden inge schreven op de baan, de wedstrijden beginnen om half één. Voor de drie kamp is het inschrijfgeld 2,50, de kosten voor het langere loopnummer zijn 1,-. Ook als u wat te oud bent voor deelname kunnen we u een bezoekje aan deze wedstrijden zeker aanbe velen. Jaarlijks wordt er met veel enthousiasme gestreden, zodat er voor de toeschouwers veel is te genieten! Gezien de enorme uitbreiding van stal „De Vier Hoeven" was de hr. Koot niet meer in staat om de organisatie van allerlei evenementen te organiseren. Mede hierom alsmede om de onderlinge band tussen de ruiters en amazones te versterken, is sinds 15 april 1981 de Rijvereniging „De Vier Hoeven" opge richt. De verwachting was dat er ca. 30 junior en 20 seniorleden zich zouden aanslui ten bij de vereniging. Nu, een jaar later telt de vereniging 82 junior- en 32 seniorleden en 16 donateurs. Dit afgelopen jaar zijn er tal van evenementen georganiseerd, zoals pony-kampdresseurwedstrij denbosrit- ten, ringsteek- en springwedstrijden, alsmede spelmiddagen. Aan deze evenementen werd steeds door een groot aantal leden deel genomen en waren keer op keer een succes. In februari j.l. werd opnieuw een agenda samengesteld voor het komende seizoen. Het ponykamp is een van de hoogtepunten voor de junioren, nl. in de eerste week van augustus zullen we in Egmond-Binnen op het uniek gelegen terrein van „Hoeve Vredesteijn" het ponykamp houden. Dit prachtige terrein zal in deze week tot onze beschikking staan. Bos- en strand- ritten-, spelen-, verzorgen van ponies en instruktes zullen enkelen van de bezig heden zijn. Er zal binnenkort gestart worden met rijinstrukties voor seniorleden op vrij dagavond van 7 tot 8 uur zal IJolande del Prado dressuurles geven en van 8 tot 9 uur Hester v.Tilburg springles. Elk lid van de vereniging kan deelne men. Het ligt in de bedoeling dat we ook mensen van buiten de vereniging trachten aan te trekken die bijvoorbeeld met een eigen paard of pony komen om aan de lessen deel te nemen. Groep 2 J. Kraakman A. v.d. Werf R. Koch N. Ursem R. Buwalda B. Hofman A. Kroon P. v.d. Vlies 21 21 21 19 20 16 20 15 21 12 21 11 16 7 16 5 Door de overwinning op N. Ursem is de heer J. Kraakman kampioen ge worden in groep 2. Op woensdag 21 april werd door de dames bridgeclub „Sans Atout", het 20-jarig bestaan gevierd. De dames van de feestcommissie verdienen de grootste lof voor hun moeilijk werk maar het resultaat was geweldig. Tijdens de morgenuren werd gezellig gebridged en werd koffie met gebak geserveerd. In de middagpauze was er een koud buffet dat door de heer Sondaar met zijn staf zeer goed was verzorgd. Tijdens het feest werd mevr. Garritsen-Abbo tot erelid benoemd, aangezien zij vanaf de oprichting als penningmeesteresse de vereniging heeft gediend. 's Middags werd er gebridged waar tussendoor verschillende verrassingen werden uitgedeeld. Tot kampioenen van het jaar werd benoemd het koppel dames Rootjes-Agsteribbe. Tot slot waren er leuke prijzen voor alle deelneemsters en gingen allen voldaqp huiswaarts. TWEE EERSTE PLAATSEN VOOR JUDOKA'S GROEFSEMA IN STERK BEZET BLOEMBOLLENTOERNOOI In dit, door judovereniging Juliana- dorp prima georganiseerde, toernooi wisten afgelopen zaterdag Tim Winte- rink bij de jeugd en Peter Valkering bij de senioren een prima eerste plaats te behalen. Aan dit jaarlijks terugkerende toer nooi deden dit jaar maar liefst 260 deel nemers mee. Waarondr een aantal zeer sterke judoka's die hun sporen op nationaal en internationaal judo- nivo al behaald hebben. Dat de twee judoka's in dit sterke veld evengoed een eerste plaats wisten te behalen getuigt van goed judo en een prima inzet. ATLETIEK OP KONINGINNEDAG VOOR SCHOLIEREN Op Koninginnedag zet de atletiek vereniging Trias een jarenlange tra ditie voort met de organisatie van wed strijden voor scholieren. Jongens en meisjes van 6 t/m 15 jaar kunnen a.s. vrijdag op de sintelbaan aan het Maalwater deelnemen aan een drie kamp die bestaat uit sprint, versprin gen en kogelsloten. Het sprintnummer is afhankelijk van de leeftijd. 40 tot 100 meter lang. Naast de driekamp kunnen jongens en meisjes van 8 jaar en ouder ook nog aan een langer loopnummer deelnemen, per leeftijds groep is de afstand 600, 800 of 1000 meter. CIRCUIT VAN ZANDVOORT Zaterdag 1 mei a.s. worden op het circuit van Zandvoort, voor de 2e maal dit seizoen, races georganiseerd. Het programma voor die dag bestaat uit 2 gedeelten 's ochtends de trai ningen voor de .startopstellingen en 's middags de races. De races worden weer gehouden volgens de nieuwe opzet wat inhoudt dat iedere klasse 2 heats van ieder 10 ronden moet rij den, dit komt dus neer op 10 starts. Een van de deelnemers aan de FF 1600 klasse is de 26-jarige engelsman Gareth Rees, welke sinds 1 jaar in Alkmaar werkt en woont. In de afge lopen maanden realiseerde hij een "jongensdroom" door na een cenav- rensportcursus te hebben gevolgd, zijn eigen royale formule Ford 1600 te kopen. Hij vond het Alkmaarse be drijf Rijs, alsmede een engels zuster bedrijf, Quinton Hazell, importeur Onder een ferme roffel van de drumband uit Schoort opende mevr. A. M. de Boer-Wortel maandagavond de nieuwe kapsalon van haar zoon aan de Van Aostastraat. De drumband was een verrassing van een van de personeelsleden die in Schoorl woont. Velen kwamen die avond de fam. de Boer gelukwensen. Jan ten Have, Theo Kelderman, Rien Meijer en Peter Ijsseldijk, samen vormend De Groep, exposeren van 30 april tot en met 2 mei in de .Zevensprong', Ewisweg hoek Zeven huizen te Heiloo (N.H.). De expositie is de aanleiding om met iedereen die daar belangstelling voor heeft over fotografie in het algemeen, over het tentoongestelde werk, of over aanverwante zaken van gedachte te wisselen. De vier exposanten zullen daarom gedurende openstelling aanwe zig zijn. Wij stellen het op prijs u op de expositie te mogen begroeten en nodigen u daarom hier bij uit. Ook als u alleen maar wilt kijken bent u natuurlijk van harte welkom. De openingstijden zijn: vrijdag 30 april' van 19 tot 22 uur, zaterdag 1 mei van 10 tot 22 uur en zondag 2 mei van 10 tot 18 uur. Schaakspel(erij) De koningin - niet van steen - lonkte naar de loper Die lonkte terug, want hij was ook niet van koper. De koning kreeg via een lakei dit te horen. Hij werd wanhopig en sprong van de toren. Het paard, dat dit zag, schudde verdrietig z'n hoofd Want de Koning had hem zeven sprongen beloofd. Nu vraagt U misschien: Wat deden de pionnen? 1 De pionnen deden niets - die lagen te zonnen. Raadhuisweg 12 - Heiloo Telefoon 072-336352 Wilt u het leren? Informeer dan 's woensdags 19.30 uur gymnastiekzaal achterkant Lidwinaschool, Past. v. Muijen- van uitlaten, waterpompen en rem- frictiematerialen bereid dit race- avontuur te sponsoren. Naast deze financiële steun wordt het team bij gestaan door de Heilooër sub-dealer van Ford, Stef Visser, zonder wiens vakkennis dit beginnende team haar eerste twee races nooit had be ëindigd. Deze races op Zanvoort (12 april) en Zolder in België (18 april) betekenden behalve een leerervaring voor dit team toch ook al een klein succes door dat de eerste twee punten voor het Nederlands kampioenschap werden behaald. Verder is het de bedoeling dat dit seizoen aan al de races mee tellend voor' het Benelux-kampioen- schap wordt deelgenomen. Zoals gezegd is de eerstvolgende race waar u Gareth en de andere FF 1600 cou reurs in actie kunt zien op zaterdag 1 mei te Zandvoort. Tot ziens. Een groot raam "klein en gezellig" ma ken, door 'n echt glas-in-lood effekt aan te brengen, is eenvoudiger, sneller en goedkoper dan u denkt! Reeds vanaf 24,90 per 10 meter kunt u nu zelfkle vende loodstrip van puur massief lood kopen, waarmee - ook voor de vakman - niet van echt te onderscheiden glas-in- lood kreaties op bestaand glas zijn te maken. Onder de naam "Leadline" is er nu een uitgebreide keus in zelfklevende lood- profielen, die uit zuiver glazenierslood zijn gemaakt. Hierdoor zijn ook gebogen loodlijnen - zowel aan de binnen- als buitenkant - van glas in deuren en ra men aan te brengen. Zelfs dat karakte ristieke soldeereffect is met weinig moei te aan te brengen. Wie meer wil weten of zien kan zijn hobby- of dhz-winkelier raadplegen. In dien u Interrail B.V., postbus 80, 2665 ZH Bleiswijk schrijft krijgt u informatie met echte loodstukjes ter oriëntatie direct in huis. Oproep aan de leden van de E.H.B.O. om aanwezig te zijn op de laatste oe fenavond van het winterseizoen, op donderdag a.s. 29 april in het Kruis gebouw aan de Holleweg om 20.00 uur. Komt allen, want het belooft een avond te worden om niet gauw teverge- ten, want met uw aller medewerking moet deze avond zeker slagen. U zal er geen spijt van hebben. Donderdag 22 april 1982 is het katholiek vrouwengilde met haar leden een dagje uit geweest. De bus vertrok al vroeg, we gingen nl. naar 's Heerenberg in de Achterhoek van Gelderland door het prachtige Montfortland, na koffie gedronken te hebben in Woudenberg. Wij bezochten de tentoonstelling „Gou den handen", in een oud klooster vlak tegen de Duitse grens. Prachtig was dat! Wat kunnen mensen van soms waarde loos materiaal, zoals afgebrande luci fers schitterende dingen maken. Heel veel schilderijen ook en wandkleden, boetseerwerk en houtsnijwerk. Het boetseerwerk van de Fleer Raapies, bekend van showroom, was daar ook in een hele grote kamer tentoongesteld. Eigenlijk is een dag te kort om al dat moois volop te bewonderenlWe konden nog 'n wandeling maken door de kruidentuinen van het klooster en daar maakten velen ook gebruik van vanwe ge het prachtige weer daar! Kortom het is een zeer geslaagde dag geweest en wij bedanken het bestuur dan ook hartelijk voor het vele werk dat zo'n uitgaansdag met zich meebrengt! P.s. Dames denkt U aan vanavond! „Schmink!!" E.H.B.O. NIEUWS Heiloo is een schitterende viswinkel rijker. Aan de Stationsweg kreeg vishandel Tijmes, na jaren met een kar op het Stationsplein gestaan te hebben, een vast onderkomen. Een supermoderne winkel met, buiten de vis, nog een ruim assortiment in o.a. wijnen. Mevrouw Tijmes mocht als eerste de nieuwe zaak binnen gaan. Op zo'n 50 km van Malaga, aan de Cos ta del Sol, vindt U een klein gezellig ho tel dat net helemaal vernieuwd is en per 1 november z'n deuren voor U zal openen. Het biedt plaats aan zo'n 30 mensen. Toch heeft dit hotel iets bij zonders en komt voort uit de alternatie ve gezondheidswéreld. De leiding in Al Andalus berust bij de heer L.J.A. Fonteyne, een reflexoloog. Dat is iemand die zich bezig houdt met de behandeling die invloed uitoefent op storingen en op de werking van de hormonen en het onbewuste gedeelte van het zenuwstelsel. Zoals een auto op tijd moet worden doorgesmeerd en de olie ververst, zo is het met ons lichaam precies hetzelfde. Van tijd tot tijd moeten we eens hele maal schoongemaakt worden van bin nen. Onder leiding van de heer Fonteyne ge beurt dat hier in een prettige ont spannen sfeer, niets hoeft, alles mag. Door het gebruik van groenten en vruchtensappen, vitaminen, mineralen en het eten van onbespoten groenten en fruit zult U zich een ander mens gaan voelen. Er zullen ook lezingen ge houden worden, door een natuurarts, een diëtiste en een yogaleraar. Degenen die een speciaal dieet volgen (zoutarm, suikervrij, vegetarisch, enz.) zullen hier probleemloos vakantie hou den, want de kok is hier speciaal voor opgeleid en wordt geassisteerd door een diëtiste. Wilt U b.v. als echtpaar op vakantie gaan in Al Andalus, waarvan de één een dieet volgt en de ander niét, dan is het vanzelfsprekend, dat deze hier ook van optimaal verzorgde maaltijden kunnen genieten, het is immers een vakantie voor gezonde mensen. Bij het hotel is een zwembad en hoe kan het anders aan de Costa del Sol, 350 dagen zon per jaar. De omgeving is schitterend mooi en er zijn tal van aardige dorpjes die een bezoekje zeker de moeite waard maken. U betaalt een prijs per dag, die tevens één maal per week een lichaamsmas sage inhoudt. In Al Andalus wordt Hollands gespro ken. Alles is erop gericht gezond en ont spannen de vakantie door te brengen, zodat, als U weer thuis bent, de accu weer helemaal opgeladen is en U met de goede adviezen, hier thuis mis schien mee door wil gaan. Inlichtingen kunt U krijgen bij uw eigen reformhuis of op postbus 23 in Heiloo. De gezellige eetzaal van ,,A1 Andalus". In 1927 schreef Cissy van Marxveld haar beroemde boek, „Een Zomer zotheid". De KRO maakte hier een 2 uur durende TV-musical van, waarin Ine Veen uit Heiloo één der hoofdrol len vertolkte, naast Ida Bons, Wieteke van Dort, Jacco van Renesse en Willem Nijholt. Verder werkten mee Jaap Stobbe, Marielle Fiolet, Hans Pauwels, Martin Brozius enz. Regisseur was Nico Hil- trop. Direkt na de eerste uitzending in januari 1972 werd de KRO bedolven onder verzoeken om herhaling, en nog steeds najaren, komen regelmatig ver zoeken binnen voor de zomerzotheid. Het bezuinigingsspook heeft ook bij de KRO toegeslagen, en daar heeft men precies tien jaar gewacht voor men deze herhaling ging uitzenden, want nu is de termijn verstreken waarop akteurs bij een herhaling dienen te worden betaald. Ine Veen is zelf erg blij met deze uit zending, omdat het grote publiek haar alleen maar kent in rollen waarin ze de „mooie dame" speelt. In „Een Zomer zotheid" speelt ze eens iets heel an ders: „Ella, een „bekakt vrouwtje". INE VEEN OP TV

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 16