Exposities Nieuws van de Gemeente Heiloo NIEUW! Parker roller f 12.95 PREDIKBEURTEN EN ANDERE DIENSTEN Hoe gaat Heiloo Koninginnedag vieren? Geen Uitkijkpost gehad? Fa. J. de Graaft ERKENDE Help Aktie Vakantie Pleegdier! Bloemendagen Limmen i i een nieuwe manier van schrijven Heiloo - Heerenweg 140 - Tel. 334955 Daar vindt U ook DE DRUKWINKEL tlfKIJ POLITIEBERICHTEN RAADSVERGADERING HEILOO Openbaarheid commissie welzijn Energiebesparing Volksmuziekschool SCHOOLSPORT T0URN00I KONINGINNEDAG OP H.S.V.-C0MPLEX i GEVONDEN VOORWERPEN OPENBARE BIBLIOTHEKEN GESLOTEN AUTORIJSCHOOL „DE WAAG" Bel donderdag: 072-330175 DIERENBESCHERMING HEILOO-LIMMEN-CASTRICUIVl GOED TEHUIS GEZOCHT VOOR: BURGERLIJKE STAND UITKIJKPOST 28 APRIL 1982 GEMEENTE HEILOO Alarminstallaties en politie Uit het verleden week onder deze titel geplaatste ingezonden stukje is ons gebleken dat er over dit onder werp bij een enkeling onnodige mis verstanden bestaan. Onnodig omdat in de eerder hierover door de gemeente geplaatste officiële bekendmaking duidelijk is aangegeven wat de aan leiding tot en de bedoeling van deze maatregel is. Daarbij is er voorts op gewezen dat men voor nadere informatie op het gemeentehuis te recht kan. Een aantal inwoners heeft van deze mogelijkheid gebruik gemaakt en de bij hen hierover levende vragen zijn naar tevredenheid beantwoord. Wij stellen hierbij nogmaals met na druk dat de ontheffingsregeling een noodzakelijk kwaad is als gevolg van het grote aantal loze alarmeringen dat voorkomt (in 1980 maar liefst 99% van de bij de politie ingekomen alarm meldingen Niet alleen wordt de politie hierdoor belemmert bij de uitoefening van haar taak, doch het betekent ook dat buurtbewoners 's nachts uit hun slaap gehouden wor den door een alarminstallatie die no deloos alarm slaat, terwijl de po litie door afwezigheid van de bewoners, het ontbreken van sleuteladressen of onbekendheid met de soort instal latie hieraan niets kan doen. Het is zowel van belang voor de inwoners die hun eigendommen wil len beschermen als voor de omgeving en een goede taakuitoefening van de politie dat er voldoende waarborgen zijn dat alarminstallaties goed functio- reren. Te opmerking in het ingezonden stuk lat de gemeente met deze regeling de burgers een "kostenverhogende maatregel" oplegt is onjuist. De voor waarde dat de burgmeester een des kundige kan aanwijzen die op kosten van de houder van de ontheffing een onderzoek naar de alarminstallatie kan instellen is alleen bedoeld voor die gevallen waarbij in de praktijk blijkt dat de installatie hetzij door on deugdelijke montage, hetzij door on oordeelkundig gebruik herhaaldelijk loos alarm slaat waardoor de politie onnodig moet controleren en onno dig overlast voor de omgeving wordt veroorzaakt. De ontheffingsregeling is juist bedoeld om deze problemen die de gemeenschap nodeloos geld kosten en overlast veroorzaken te voorkomen. Wij geven voorts de verzekering dat met de door de belanghebbenden over de alarminstallatie verstrekte ge gevens met de grootste zorgvuldigheid wordt omgegaan en dat hiervan al leen door de politie bij de uitoefening van haar controlerende taak op het gebied van misdaadpreventie in voor komende gevallen gebruik zal worden gemaakt. Het Gemeentebestuur van Heiloo. "OPEN BINNENGEBIED" DOOR RAAD GOEDGEKEURD De vaststelling van het bestemmings plan "Open Binnengebied" was het heetste hangijzer in de verleden week donderdag gehouden raadsvergade ring. Hoewel door sommige partijen de nadelen onderkend werden stem de men toch voor het bestemmings plan. Alleen de heren Pepping en Punt stemden tegen. Onvolledig De heer J. Rijs (CDA/LG) noemde het een moeilijk punt dat veel weerstand oproept bij de agrariërs. Hij steunde de agrariërs in hun standpunt dat de nota nog niet af is. "Er is nog inventarisatie nodig maar door tijdgebrek kunnen we niets an ders doen dan het plan vaststellen. Wij zijn per slot van rekening ver antwoordelijk voor de Ruimtelijke Ordening", aldus Rijs. Hij pleitte ver volgens voor het optimaal benutten van de grond, door na vaststelling van het volledige plan een discussie op gang te brengen. De heer Punt had grote kritiek op het bestemmingsplan. Hij had jaren ge leden al aangedrongen op een goed beleid maar zag dit door wethouder Boon niet Verwezenlijkt. Hij trok fel van leer tegen het weigeren van een bouwvergunning die volgens het college te laat was maar die volgens Punt in werkelijkheid niet gewenst was- Het verhuizen van bedrijven naar elders moet volgens hem niet serieus worden genomen. De heren Blom, Rodenhuis en Dekker noemden het een goed plan. Ze kon den wel begrip opbrengen voor de bollen-firma's maar de heer Dekker vond dat het algemeen belang in dit geval terecht preveleert boven het be lang van de bedrijven. De heer Blom noemde de door Punt ge spuide kritiek "mosterd na de maal tijd". Ontheffing Wethouder Boon zegde in zijn ant woord toe gesprekken te voeren met de bedrijven en rekening met hen te houden. Ook gaf hij toe in theorie ontheffing te kunnen verlenen. Dit zou mogelijk zijn via het bestemmings plan of via de raad. Hij schatte het plan over 1 -1 jaar gereed Zelfstandigheid De brief van de gemeente Limmen aan het provinciebestuur over de ge meentelijke herindeling kon in de ogen van de heer Dekker geen genade vin den. Hij noemde het verraad aan de bevolking van Limmen dat er in de brief niets wordt gezegd over de eventuele samenvoeging van Limmen en Aker sloot. Hij verweet het college er achter de schermen aan te werken de zelfstandigheid van Limmen om zeep te helpen. Op de opmerking van wethouder P. van der Steen dat de CPN-statenlid Frans Aarts zich heeft uitgesproken voor opheffing van kleine gemeenten, antwoordde Dekker dat de CPN voor zelfstandigheid van Limmen is. KROMMENIE CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT 62-J8-H Opde toto de zwaar beschadigde mo tor in een bermsloot van de A9. Opvallend was afgelopen donderdag dat een groot aantal dames van het N1VON, die de cursus ouderwijs-onder- wijs volgen, de raadsvergadering bij woonden. Hoewel er een principebesluit ligt dat commissie-vergaderingen openbaar zijn, stond dit punt met betrekking tot de commissie voor sociaal culturele aangelegenheden opnieuw ter discussie. Wethouder A. Willemse-v.d.Ploeg (C.D.A.) deelde mede dat B. en W. op bovengenoemd principe waren terug gekomen op verzoek van vertegen woordigers van de diverse verenigingen en instellingen. Het meest nadrukkelijk was de uit spraak van de heer T. Adema (P.v.d.A. D'66 comb.) die een absolute voorstan der bleek voor openbaarheid van de commissie vergaderingen. Mevrouw A. A. M. v.d.Zee-Mander- sloot (V.V.D.) vond het niet openbaar zijn een verouderde gedachte. Mevr. Settels (C.D.A.) was in principe ook voor openbaarheid maar wilde het aan de commissieleden zelf overlaten. Mevr. Willemse beloofde het nog eens in het college te bespreken. Energiebesparingsmaatregelen, staan bij de fractie's hoog in het vaandel. Nu de derde fase is bereikt kwam er echter van de kant van Heiloo 2000, de heer Ten Hoope, nogal wat kritiek. Hij stemde dan ook tegen. Naar zijn mening waren de offertes niet goed vergelijkbaar. De ene leverancier moet met een uitgebreide kosten-baten analyse ko men, terwijl een andere slechts een eenvoudige prijsopgave maakt. Hij gaf het college dan ook de raad z'n huiswerk over te maken. Borsjes, P.v.d.A., zei, dat zijn fraktie wel met het plan instemde, maar wilde een overzicht van de objecten die nog op het programma staan. Hij was het echter wel met Ten Hoope eens, dat bij de ongelijksoortige aanbie dingen ook naar de kwaliteit moet worden gekeken. Het blijft een moeilij- kc keus. Ook de heer Post (V.V.D.) had veel waardering voor het energiebesparings plan maar drong aan op een overzicht van alles wat bespaard is. De reaktie van de heer Dekker was hierop dat er 40.000 m3 gas en 7000 liter olie bespaard worden. De investeringen kunnen in 3 4 jaar terug verdiend worden. De zaak is technisch zorgvuldig behan deld. Verleden jaar is er met drie firma's gewerkt, er was geen enkel bezwaar, dezelfde drie nu weer uit te nodigen. Ze zijn alle drie op dezelfde wijze behandeld. De offertes zijn naast elkaar gelegd en we hebben gekozen voor de laagste rpijs. Voor de details moesten wij ons verlaten op de technische mensen die bij de gemeente in dienst zijn, zij worden ervoor betaald. De heer Dekker zag dan ook geen reden het huiswerk over te maken. De heer L. J. A. van Dantzig maakte zich grote zorgen over de te verwachten wachtlijst die bij de V.M.S. dreigt te ontstaan. Na een time-out", stemde zijn fractie (Prog. Comb.) dan ook tegen de begroting voor de V.M.S. 1982/83. De heer v.Dantzig kwam met een groot aantal argumenten en vroeg zich af of er wel alles aan gedaan was om de eventuele wachtlijst te voorkomen. Hij stelde o.a. voor dat ouderen plaats moeten maken voor de jongeren. Mevrouw M. v. Gelder-Hop (Heiloo 2000) stelde voor dat HAFA (harmonie en fanfare) evenveel gingen betalen als leerlingen van de VMS, en dat HAFA, VMS en het dagelijks bestuur eens met elkaar om de tafel moesten gaan zitten. Burgemeester Glijnis zei dat het bestuur van de VMS tijdig met de ontwerpbe groting was gekomen en dat er een intensief overleg met het college is geweest. ,,In dit geval is er duidelijk voor een Stichtingsbestuur gekozen en dus is er gekozen voor een bestuur onafhankelijk van het college. Een punt vormt hier misschien een uitzondering. In het besluit van de subsidie 1982/'83 speelt de kwestie van vermindering van het aantal uren. Maar het bestuur heeft een eigen verantwoordelijkheid. De heer v.Dantzig was het daar niet mee eens. Zijn fraktie is van mening dat vanwege de grote subsidie, de gemeente #r best bemoeienis mee mag hebben in samen werking met het bestuur van de VMS. Aanrijdingen Op de vierentwintigste waren er twee aanrijdingen met lichamelijk letsel. Op de parallelweg van de A9 raakte een motor met zijspan van ae weg. Door de wind en onervarenheid ver loor de bestuurder de macht over het stuur en verdween in de sloot. De man die in de zijspan zat raakte gewond en de motor moest uit de sloot worden getakeld. De tweede aanrijding, die dag, vond plaats op het fietspad langs de Zeeweg. Een voetgangster, die plots overstak, werd aangereden door een bromfiets. De vrouw moest met een ont wrichte heup naar het ziekenhuis, de bromfietser werd licht gewond in het gezicht. Er vonden in de afgelopen week nog acht aanrijdingen plaats, maar in alle acht gevallen was er alleen sprake van materiële schade. Dit was o.a. het geval bij een kop- staart botsing die in de nacht van 22 op 23 april plaatsvond. Een auto die stond voorgesorteerd werd van achter aangereden, waarbij beide Hervormde Gemeente Heiloo Witte Kerk 10 uur Mevr. L. v. d. Bunt-v. d. Hoek uit Schermerhorn. Crèche en kinder- dienst in De Rank. Kruiskerk 10 uur dhr. Drijver uit Voorschoten. Crèche in de achterzaal. Zondagsschool in de Rehobothschool. 19 uur ds. Spruyt uit Amsterdam. Geref. Kerk Noordergeeststraat 9.30 uur Mevr. E. Sluis-Sluis, Heiloo. 19.00 uur avondgebedsdienst. Parochie-zondagsdienst Psych. Centrum, Kennemerstraatweg 464, Heiloo, tel. 072-330884. Evangelie-Centrum Zondagmorgen 10 u. Dienst en donder- dagav. 8 uur Bijbelstudie. Western. 294 Herv. Gemeente Limmen geen dienst i.v.m. bloemendagen. Ned. Herv. Gemeente Egmonden 10 uur Egm. a.d. Hoef, ds. W. M. M. Moonen. Evang. Luth. Gemeente Alkmaar 9.30 uur ds. J. Mostert. Remonstrantse Gemeente Alkmaar Geen dienst in Alkmaar. 30 april: Dr. H. H. den Engelsen, Ewis- weg 48, Heiloo, tel. 072-333080. 1 en 2 mei: Dr. C. W. Willeboordse, Heerenweg 236, Heiloo, tel. 072-330066. Weekenddienst Apotheek 30-4-7-5: Apotheek Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, Heiloo, tel. 072-330200. Weekenddienst Wijkverpleging Egmond - Heiloo - Limmen 30 april, 1 en 2 mei, mevr. A. van Stave ren, tel. 072-334326. Verloskundige Heiloo (vlgs afspraak) 30 april en 1 mei: mevr. M. E. G. Groot - R.K. KERKDIENSTEN Willibrorduskerk, Westerweg 265 Zaterdag 19 uur. Zondag 9 uur - 11 uur. In de week: maandag-, dinsdag- en vrij dagavond 19.30 uur. Woensdag en donderdag 's morg. 8 uur. Spreekuur biechthoren: zaterdag 16- 17.30 uur. Wij zoeken DRINGEND opvangadressen voor HONDEN voor de periode 10 juli t/m 20 augustus. Bel Mw. Geutskens, tel. 072-336180. Momenteel zijn grote groepen mensen achter de schermen bezig met het verzamelen en verwerken van de hyacinthen „Nagels". Vele nijvere handen spelen en rijgen daarna de nagels tot een schitterend geheel. De Bloemendagen worden zaterdag a.s. te 10.15 uur officieel geopend door de burgemeester van Limmen, de heer N. A: J. Molhoek. Het festijn duurt tot en met dinsdag 4 mei. Tijdens de Bloemendagen worden er aan het begin van de route, de Zuidkerkenlaan nabij de N.H. kerk gratis routekaarten uitgereikt. Hierop staat duidelijk de speciaal uitgestippelde route aangegeven. Bovendien staan langs de wegen duidelijke gele pijlen in een blauw vlak welke de route nog eens ekstra aangeven. Jaarlijks worden deBloemendagen door plm. 80.000 tot 100.000 mensen be zocht. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar onder nummer (02205) 1701. Limmen staat het komende weekeinde geheel in het teken van de hyacinthen. Honderdduizenden hyacinthen bloe men zullen dan verwerkt zijn tot de meest kunstzinnige kreaties. Naast de andere activiteiten op Ko ninginnedag zullen ook de basisscholen gezamelijk voor spectaculair kijkspel zorgen. Op deze vrije vrijdag treden zij op het H.S.V.-Complex op in voetbal- en handbalduels. Veel aandacht is besteed aan de voorbereiding om met veel conditie en goed getraind aan de start te verschij nen. Aangezien de samenstelling van de teams zich van jaar tot jaar wijzigd is het ieder jaar weer nieuw wie de top zal berieken. Hierdoor zal het voor de huidige bekerbezitters t.w. de Lidwina- school en de Radboudschool veel moeite kosten om hun vorig jaar veroverde bezit nog een jaar veilig te stellen. Naast deze bekers voor de scholen zullen niet alleen alle deelnemers een herinneringsvaantje ontvangen doch ook zullen aan de winnende teamleden, als persoonlijke prestatie, medailles worden overhandigd. Het geheel zal in een halve competitie worden afgewerkt. De wedstrijden welke 2 x 15 minuten duren beginnen voor voetbal om 8.45 uur terwijl de dames om 9.15 uur met het handballen beginnen. Als extra attractie is een bekwaam doelman die zijn roem reeds gemaakt heeft bereid gevonden om per team 5 strafschoppen te „stoppen". Of hij hierin zal slagen is aan onze jeugdige voetballers. Buiten de reeds genoemde bekers is hiervoor een trofee beschikbaar gesteld. De aanvang van dit evenement is gesteld op 11.00 uur. H. Moeder Gods, Holleweg 111 Zaterdag 19 uur. Zondag 9.30- 11 In de week: ma.-, do.- en vrijdagavond 19.30 uur; dinsdag en woensdag 8.15 u. Biechthoren: zaterdag 16.30 - 17.30 uur. R.K. Kerkdiensten O.L.Vr. ter Nood Kapellaan H.Missen: zaterdag 19 uur, zondag 7.30 uur (bij de Julianazusters), 9 uur, 11 u. In de week: maandagavond 19 uur, ove rige dagen: 's morgens 8 uur in de Gena dekapel. Avondmis: le vrijdag v.d. maand 19 u. Lof: zondagavond 18.30 uur. Biechthoren: zaterdag in beide kapellen vanaf 16 uur. Kapel Psvch. Centrum St. Willibrord H. Missen/zaterdagavond 18.45 uur. Zondag (Hoogmis) 9.30 uur. DOKTERSDIENSTEN (uitsluitend voor spoedgevallen) Verloskundige Heiloo (vlgs afspraak) 30 april en 1 mei: Mevr, M. E. G. Groot- Valkering, tel. 02205-2635, b.g.g. bood schappendienst: 020-123123. Verloskundige Limmen Mevr. C. Motzo, tel. 02513, 12020. Dienst Tandarts Alkmaar - Heiloo 30 april: Dr. F. W. Tissing, De Hoghe Weijdt 21, Heiloo, tel. 072-332453. 1-2 mei: Mevr. H. W. Jonge Poerink-van Beek, Mesdaglaan 4, Alkmaar, tel. 072- 119401. Mevr. L. de Waard, tel. 02518-55495, te bereiken tussen 8-8.30 uur. Organisatie van Nederlandse Tandprothetici Weekenddienst in de kop van Noord- Holland, tel 02240-7939. DIERENARTSEN Dr. Eberson en Dr. Schaap zijn altijd te bereiken op tel.nr. 072-331606. Zaterdags spreekuur van 11-12 uur. Consulenten Dierenbescherming Heiloo en omstreken Honden: tel. 124480 - mw. A. H. Ruigrok Katten: Tel. 334810 - mw. H. W. de Waart Watervogels: T Tel. 072-333073 hr.C._ de_Lange; Knaagdieren: Hr. Jacobs, tel. 331484 Jonge vogels: Mw. Duivenbode, 335065 Zieke en gewonde vogels: Mw. Ligthart, tel. 334202 Praktijken Fysiotherapie Spreekuur vlgs afspraak (ma. t/m vr.) J. J. H. Cooper, Ewisweg 34, Heiloo, tel. 072-331100; J. de Moor, Kerkelaan 69, Heiloo, tel. 072-333398; M. A. van Riel, De Wildtlaan 28, Heiloo, tel. 072- 333271; E. J. Waal, Kennemerstraatweg 452, Heiloo, tel. 072-331266. P. A. Slinger, De Hoghe Wëijdt 55, Hei loo, tel. 072-333746. Zwangerschaps/ Nabevallingsgymnastiek Mevr. E. Bakker, tel. 072-334694. Mevr. A. Vinckers, tel. 072-334398. KRUISVERENIGING „HEILOO" Kantoor: Wijkgebouw Holleweg 94 Kantoor geopend iedere maandag- en donderdagavond van 17-18 uur. Uitleenmagazijn geopend op werkdagen van 19-19.30 uur. Tel. 072-331073. Wijkverpleegkundigen: Mevr. A. H. Kroon, tel. 072-330082, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. J. van Leeuwen, tel. 072-331021, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. A. van Staveren, tel. 072-334326, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. H. Meesters, tel. 072-337465, te bereiken van 8-8.30 uur. Mevr. E. Jansen, Bergen, tel. 02208- 6203, te bereiken dinsdag, donderdag en vrijdag tussen 8-8.30 uur. Spreekuur in wijkgebouw, dagelijks tus sen 12 en 13 uur, tel. 072-331073. Diëtiste Na telefonische afspraak dagelijks tus sen 12-13 uur en maandag en donderdag tussen 17-18 uur. Tel. 072-331073. GEVONDEN: Ring met 5 sleutels, brui ne handschoen, bankbiljet, zwarte leren dameshandschoenen, portemon nee met inhoud, kettingslot met sleu- tl, bruin etui met 5 sleutels, zwarte damestas met inhoud, zwat/wit jasje tasje met inhoud. AFHALEN op woensdag- en zaterdag middag van 14.00-16.00 uur. KIJKDAG VAN GEVONDEN FIETSEN OP ZATERDAG VAN 11.00-12.00 uur auto's flinke schade opliepen. De be stuurder van de achterste auto bleek nogal wat gedronken te hebben. Een mevrouw die op de fiets over de Kennemerstraatweg reed kwam ter hoogte van de Kattenberg ten val. Ze moest naar het ziekenhuis vervoerd worden. Snelheidscontrole Op de Kennemerstraatweg is zondag een snelheidscontrole gehouden. Het aantal overtreders bleef beperkt tot tien, waarbij de hoogste snelheid 98 km per uur was. Vernieling Op een kampeerterrein aan de Sloo- tenslaan werd een komplete antenne installatie vernield. De mast van zes meter lengte werd geslecht en de to tale schade bedroeg ruim 500,-. Gestolen De doelnetten die verleden week van het Terriërsterrein gestolen wer den, zijn inmiddels terecht. Ze werden teruggevonden in een sloot. Door zowel de H.S.V. medewerkers als het personeel van de Gemeentelijke sportveldendienst is alles tot in de puntjes georganiseerd, zodat wij allen het geheel weer tot een grandioze happening kunnen maken. Onze Oud H.S.V. voorzitter, en nog steeds met de jeugd meelevende heer Arie Brost zal de prijzen om circa half drie aan de winnende teams uitreiken. Ondanks dat momenteel het weer niet direct zomers is hopen we toch op een leuke supporters-schare. Het is voor geen enkel team leuk om voor lege tribunes te moeten spelen. Daarom een oproep aan allenWE REKENEN OP JULLIE. JONGENS EN MEISJES KOMT DUS ALLEN NAAR HET H.S.V.-COMPLEX. Moedig met alles wat sportief is en lawaai maakt je favorieten team aan. Ouders en leerkrachten mogen wij op deze dag op uw belangstelling rekenen! In de maand mei komen de grote Cup-wedstrijden, ongetwijfeld zult u deze sfeer hier ook meemaken. Stel de jeugd niet teleur en bewonder hun verrichtingen met uw aandacht en aanwezigheid zullen ze tot grote presta ties komen. KONINGINNEDAG IN DE VRIESWIJK Zoals ieder jaar is er nu ook weer een Koninginnedagfeest in de Vrieswijk. De aktiviteiten zullen plaatsvinden op het plein links na de ingang van de" wijk. Het programma is als volgt: 13.30 uur, afhalen van de deelnemers kaarten op het plein; 14.00 uur, spelletjes, koffieterras, knutselkraam; 15.30 uur, vrijmarkt. Deelnemerskaarten heb je nodig om mee te kunnen doen aan de aktivitei ten. Leden: gratis. Niet-leden: 2,50. 13-80 jarigen hebben geen deelnemers kaart nodig. De bibliotheken zijn gesloten op vrijdag 30 april, zaterdag 1 mei, en dinsdag avond 4 mei en woensdag 5 mei. In verband met de sluitingsperiode van 10-24 mei, is de bibliotheek aan het Malevoort extra geopend! Op donderdag 6 mei van 10-12 uur, van 14-17 uur en van 19-21 uur. WIJKVERENIGING TERMIJEN KONINGINNEDAG 1982 Het feest is van 13.00 tot ca. 15.00 uur. De festiviteiten worden evenals vorig jaar, gehouden op het binnenterrein liggende in de wijk achter de huis nummers 158 t/m 172, 173 t/m 184 en 185 t/m 190. Voor de jeugd t/m 12 jaar wordt een zgn. Vrolijke Kermis gehouden. Dit houdt in dat de kinderen kunnen mee doen aan: kegelen, spijker slaan, ring hengelen, kleefballetjes, ballen gooien, ring werpen, ezeltje prik. Tevens kunnen de kinderen t/m 12 jaar meedoen aan diverse behendigheids spelletjes. Dit zijn: een lattenrace, bal-estafette, zaklopen, water ser veren. De jeugd kan ook dit jaar weer deel nemen aan een vrijmarkt. Nieuw is dit jaar de doorlopende film voorstelling. Er zal op een aangegeven plaats op het feestterrein doorlopend een korte film vertoond worden. Ook nieuw is dit jaar de pony-wagen. Het startpunt van deze pony-wagen zal zijn voor de huizen Termijen 166 en 167 (wordt op het feestterrein aange geven). Uiteraard ontbreken ook de kramen met diverse traktaties niet. De kinderen kunnen o.a. limonade, pannekoek, Bonamel, ijs en popcorn op hun pretkaart krijgen. pretkaarten Pretkaarten voor de jeugd t/m 12 jaar voor deelname aan bovengenoemde aktiviteiten worden voor leden en dona teurs met kinderen aan huis verkocht voor de prijs van 2,- per kaart. Voor leden, niet-leden en niet-wijkbewoners bestaat de gelegenheid om op Ko ninginnedag pretkaarten te kopen voor 2,50 per kaart. In de wijk (Termijen 18) zal vanaf 11.00 uur een verkooppunt geopend zijn. Op het feestterrein is de muziektent opgezet. Van tijd tot tijd zal hier voor de jeugd een rad van avontuur gedraaid worden. Tevens zal het Heilooër Har monie-orkest Caecilia in deze muziek tent optreden. Tot groot genoegen heb ben wij beslag kunnen leggen op een draai-orgel. Dit draai-orgel zal gedu rende de festiviteiten op het feest terrein opgesteld staan en zal voor een vrolijk deuntje zorgen. Terras Tijdens bovengenoemde aktiviteiten zal er op het feestterrein een gezellig ter ras geopend zijn. Wij wensen jong en oud een zonnige Koninginnedag 1982 toe. Wij danken de bewoners rondom het feestterrein voor hun medewerking. het bestuur Benedictusschool Dit jaar wordt de dag van de arbeid gevierd op een vrije dag. Dat gaat echt niet op voor onze school. Daar wordt 's morgens nog stevig ge ploeterd. Dat hopen we tenminste. Maar als iedereen zijn bijdrage le vert, dan zfillen de mannen bij de container het zeker druk genoeg heb ben. En zien wij niet allemaal graag op deze eerste mei iedereen eens flink de handen uit de mouwen steken? Help een handje en breng uw oud papier en vodden zaterdagochtend tussen 9 en 11 uur. St. Benedictusschool, J. P.Hasebroek- school, Plan Oost. TON LEURS HET ZEVENHUIZEN 15A HEILOO - TEL. 072-330294 Oud-Katholieke Kerk Emmastraat 9, Alkmaar 10 uur Hoogmis. Charismatische Bijbelkring Hoogegeest 37 - Akersloot Samenkomst: dinsdagavond 20.00 u tel. 02513-12205. STICHTING \ULK&\\UZIEKSCHOOL HEILOO Tel. 072-331025-Heiloo MOEDERDAG KOFFIECONCERT Op zondag 9 mei a.s. organiseert de muziekschool een koffieconcert. Wilt U de moederdag, na het kopje thee op bed, muzikaal laten omlijsten, dan is dit de gelegenheid. Het concert zal worden uitgevoerd door het Illustratief Ensemble o.l.v. Roel Steeman, dat muziek ten gehore zal brengen van Sjóstakowitsj en Borodin. De toegang is gratis en de koffie bruin. Aanvang 10.30 uur in de aula van de Volksmu ziekschool. VERMIST IN LIMMEN: - zwarte kater met witte teentjes. Omg. Westerweg. Goed tehuis gezocht voor: - schildpadpoesje, 6 mnd. Inl.: Mevr. Bakkum, tel. 02205-1806. - cyperse poes, gesteriliseerd. Inl.mevr. de Waart, tel. .334810. GEBOREN t/m 26 april 1982 Peter, z.v. Nicolaas J. M. Hauwert en Maria C. Kos. Jelle J., z.v. Alexander J. J. M. Hergaarden en Cecilia E. M. Raad- schelders. Clasina M„ d.v. Pieter J. B. J. Schouten en Divera Nanne, Niels R„ z.v. Peter A. Hemelrijk en Maria W. van Dalen. Fabian, z.v. Johannes G. Klumper en Cora van der Neut. Jenny E. M„ d.v. Cornelis H. M. Borst en Cornelia Schuuring. ONDERTROUWD: Theodorus J. M. Bruin en Johanna B. M. Leering. OVERLEDEN: Cornelis T. van der Velden, Atze Ras e.v. D. Elward. Meinardus J. Klaver e.v. J. H. van de Kamer. Johannes Sprenkeling. VERENGING VOOR VOLKSHUIS VESTING "HEILOO" Dinsdag 4 mei 1982 geen spreekuur, wegens herdenking van de gevallenen. Eerst volgende spreekuur dinsdag 18 mei 1982. VERHUIZINGEN geheel verzorgd PIANOVERVOER BERGPLAATSEN VOOR INBOEDELS BUURTSCHAP HARRELAERS A.s. vrijdag, Koninginnedag, worden alle kinderen van de Harrelaers met vriendjes uitgenodigd voor het tradi tionele Oranjefeest, zoals steprace, fietsrace, zaklopen, touwtrekken en ponyrijden. Aan deze evenementen gaat vooraf een optocht met verkleedde kinderen. geven dij mevr. tieralüine Swartsen- burg, nr. 41, of bij mevr. Doewien Metz, nr. 31, en een kleine bijdrage van 1,- meenemen voor de kosten. Na afloop wacht iedereen een verras sing en kunnen de kinderen zelf een rommelmarkt op touw zetten. Aanvang 11.00 uur, door de Harrelaers met prijzen voor de leukste kreaties. Willen alle kinderen zich z.s.m. op- Galerie Toonen, Raadhuisweg 6 v.a. l-5-'82 geopend: ma. t/m zaterdag van 13-18 uur. Van 27-4 t/m 29/5 expositie van Hetty Brink, kleurenrtsen. Permanente expositie: F. Goosen, Olie verf. A. van Noort, olieverf. Open Huis, foyer: C. Troostheide. Hans Schouten Galerie Stationsweg 111 - Heiloo Van 8 april tot 8 mei: Cor Troostheide. Theater "De Beun" Willibrordusweg 2 - Heiloo Telefoon 072-333156 THEATER DE BEUN programma voor de maand mei 3 mei besloten scholen programma 8 mei feestelijke vergadering Lions-Clubj middag- en avondprogramma, alleen voor genodigden. 14 mei Toneelvereniging „Falkland", met de spannende thriller „De man, de vrouw, de moord". Avondprogram ma, aanvang 20.15 uur. Voor kaart t verkoop zie raambiljetten. 15 mei Idem. 16 mei Wie wordt MISS HEILOO? T.g.v. het 75-jarig bestaan van onze plaatselijke V.V.V. wordt de eindronde van deze verkiezing gehouden, samen met een muzikaal optreden van de Alkmaar- se Big Band en Middagprogram ma, aanvang 14.00 uur. Voor kaarten, zie de Uitkijkpost. 24 mei Vergadering V.V.D., avondbijeen komst, aanvang 19.00 uur. Voor kaar ten, zie de Uitkijkpost. 27 mei Toneelvoorstelling voor de Ned. Ver eniging van Huisvrouwen. Avond voorstelling, aanvang 20.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 2