i: SPORT en SPEL i-Am EGMOND AKERSLOOT HOWLING HURRY CANE Conquista - »u,tt DE VRIENDSCHAP 'CARLSBERG' SPRING 0220* Mil On WÊÊM. EERSTE ELFTAL BLIJFT 3e KLASSER 1e Elftal neemt afscheid van Piet Wetsteyn VEEL TRIAS-CLUBRECORDS BIJ COMPETITIESTART FIETSCROSSCLUB DE B0SCR0SSERS HEILOO Jijt CARLSBERG LIVE IN AKERSLOOT CAFÉ BAR DANCING AKERSLOOT Presenteert donderdag 20 mei HEMELVAARTSDAG: de grandioze formatie m Aanvang 21.00 uur - Entree f 5,00 Zaterdag 22 mei: uit Volendam: een van de succesvolste bands ui m met MARIBEL Aanvang 21.00 uur - Entree f 5,00 HENK EN RIET P.S. Verwacht zaterdag 29 mei: "P0WERPLAY" SPRING MET MARIBEL IN AKERSLOOT RESTAURATIEPLANNEN VOOR DE DORPSKERK TE AKERSLOOT 23 September begint de STIJLDANSCURSUS. Op zondagavond 23 mei spelen in het Parochiehuis in samenwerking met Aanvang 19.00 uur-Tot ziens! UITKIJKPOST 19 MEI 1982 k IffWllfV/lltlll klIVIIVIblH Met grote spanning is het verloop van de wedstrijden H.R.C. - H.S.V. en Zaandijk - Ilpendam door alles wat met H.S.V. te maken heeft gevolgd. De belangen en de mogelijkheden waren groot. Won H.S.V. en speelde Zaandijk gelijk dan volgde er een beslissingswed strijd, of H.S.V. verloor de wedstrijd en dan was degradatie een feit. Dan was er ook nog naast nog vele andere kombinatie's de mogelijkheid dat H.S.V. won en Zaandijk verloor. Nauwgezet werden dan ook de verrich tingen van Zaandijk gevolgd. Eén kwartier voor het einde stond Zaandijk nog met 1-0 voor en ondanks de winst van H.S.V., op dat moment was degradatie een feit. Zaandijk dat zich door deze voorsprong schijnbaar veilig voor degradatie voelde maakte echter in die laatste 15 minuten een kapitale fout door nog 2 tegendoel punten toe te staan. Dat betekende vreugde in het H.S.V. kamp. Dolgeluk kig keerde de spelers met de bus in Heiloo terug, veel geleerd hebbende van de nu afgelopen kompetitie. Niet alleen vanwege het onnodig laten liggen van kompetitie punten, maar juist vanuit zo'n benarde positie, elkaar vinden en met vereende krachten vechten voor behoud, 'n Groot staaltje van goede klubgeest. Gefeliciteerd. Met het afscheid van deze kompetitie, kwam ook het afscheid van Piet Wetsteyn als eerste elftal speler. Niets bijzonders zult u zeggen. Wel echter als het een speler is die ergens mee opvalt. Opvalt door ener zijds zijn rustige verschijning, geen drukdoenerij, maar anderzijds door zijn geweldige inzet. Misschien wat minder technisch maar als een andere speler z'n dag niet had dan deed hij er zelf een schepje op. Allerlei verplichtin gen legde hij zich zelf op om maar in het hoogste elftal te mogen blijven spelen. Deze op hem gerichte schijnwerper is nodig omdat zowel in de sport als de maatschappij deze figuren nog zeld zaam zijn. Weinige beschouwen het als een eer om met je zelf te vechten en daarmee het hoogste te bereiken. Het is H.S.V. niet ontgaan en voor dat voorbeeld en al datgene wat hij voor H.S.V. heeft gedaan werd Piet Wet steyn dan ook gehuldigd. Gelukkig keert hij H.S.V. niet de rug toe maar gaat lekker „ontspannen" voetballen op zaterdag. Sukses Piet. £.V.C. DE APOSTEL Afgelopen donderdag heeft het team van de Apostel weer even het achterste van zijn tong laten zien. Onze spits was ondanks de slechte kritieken toch weer op zijn stekkie aangeland om toch maar even te laten zien wat hij er eigenlijk van kon. De schrijver heeft het geweten! Maar liefst vijf doelrijpe kansen werden op grandioze wijze verknald. Maar ge noeg hiervan. De Apostel had aan zijn opponent - El Puente - geen kind, want door een snel en schitterend doelpunt van Raymond Roos lieten zij snel hun hoofd hangen. In de tweede helft had de rechtervleugel speler Harry "kil ler" Schenk. Brill aan één klein kansje genoeg om de eindstand op 2-0 te be palen. De eerste competitiewedstrijd in Haarlem heeft voor Trias een viertal clubrecords opgeleverd. De grootste verbetering kwam op naam van Ingrid Vel, zij haalde het record op de 800 meter voor A-meisjes met ruim drie seconden omlaag en bracht het op 2.12.9!De estafetteploeg van de dames, bestaande uit Ingrid Schol, Hannie Jongejan, Maya Boekei en Jolande Burkels, deed op de 4x100 m. opnieuw een stap in de richting van de 50 sec. grens en kwamen nu op 50.5 sec. Bij de heren bracht Peter Appelman bij zijn eerste competitie optreden voor Trias tweemaal een clubrecord op zijn naam. Van uitstekend gehalte was zijn 1.53.5 op de 800 meter na een sterk gelopen race. Voor het tweede record had Peter de hulp van zijn ploeggenoten Jan van de Busse, Jan Slabbekoorn en Rob Ooms nodig, samen noteerden ze nl. op de 4x100 m. estafette de nieuwe toptijd van 3.27.1. Als ploeg eindigden de dames deze keer hoger dan de heren door tweede te worden met 14.417 punten achter winnaar Fortic. Ingrid Vel was uitstekend op dreef, want na haar recordrace op de 800 meter mocht ook haar 59.7 op de 400 meter er zijn. Jolanda Burkels had ook een groot aandeel in de puntenscore met haar 15.0 sec. op de 100 meter horden en 1.70 m. bij het hoogspringen. Yolanda Kragten en Maya Boekei gaven elkaar op de 100 meter slechts weinig toe, nl. 13.2 en 13.3 sec. Het discuswerpen was ook nu weer een uitstekend nummer met 39.30 m. van Jolande Zijl en 34.50 van Onneke Doornbos. Ook met de speer konden de dames goed overweg, nl. 36.20 m. voor Hannie Jongejan en 34.00 m. voor Ingrid Schol. Bij de heren zorgde een diskwalificatie van een hordenloper op het eerste nummer voor flink puntenverlies. Het plein voor de kwaliteit van de ploeg dat ze zich in de loop van de wedstrijd nog op wist te werken van de 9e naar de 4e plaats met een eindtotaal van 20823 p. slechts zo'n 700 punten minder dan winnaar Startbaan. Marco Beukenkamp noteerde uitsteken de tijden op de beide hordennummers, nl. 15.3 op de 110 m. en 55.5 op de 400 meter Guus Huizing voldeed met zijn 11.1 op de 100 m. aan de verwachtin gen, hetgeen ook gezegd kan worden van Rob Ooms met 50.5 op de 400 m. en van Dirk ten Bruggencate die 9.16.4 liet afdrukken op de 3000 m. steeple. Nieuweling Peter Does haalde met 4.07.5 weer een aantal seconden van zijn beste tijd af, de 4.10.3 van Herman Admiraal was ook weer verheugend. Ronald Huibers wierp de speer verras send ver, nl. 57.20 meter. Richard Oly kwam tot 45.68 m. met de discus haalde Martijn Zijl 40 meter precies, Jan Pronk liet 36.68 m opmeten. Robert Wijker landde na een prima 6.36 m. in de verspringbak, Paul Mul kwam met de polsstok 3.80 m. hoog. Zonder stok sprongen Wilbert Burgering en Marcel Bruin resp. 1.90 en 1.85 m. hoog. Over ruim vier weken vindt in Gronin gen de tweede wedstrijd voor de competitie plaats. ZWEM- EN POLOCLUB "HEILOO" ZOEKT VETERANEN Dat deze vereniging aktief bezig is op het terrein van het wedstrijd zwemmen is bekend. Ook het poloën is een enerverende tak van de watersport, waar wij ook in de kring ons deuntje meeblazen, met o.m. dames- en he ren-team. Om nu ook een Veteranen- team op te kunnen richten, roepen wij VETERANEN op het gebied van de WATERPOLO, om gezellig in competi tie verband een robbertje te spelen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer G. J. Schaap, tel. 330829. ZO SCHAAKTE OPPOSITIE De uitgestelde partij tussen Slob en Avis eindelijk in remise, dit was vol doende voor Slob om zich wederom na een onderbreking van 1 jaar clubkam pioen te kunnen noemen. De afgebroken partij tussen Limmen en Kracht werd door Limmen in winst om gezet. Op dinsdag 11 mei vond in Heiloo de jaarlijkse meerkamp plaats tussen een doorsnede uit net leden bestand van Oppositie en dat van V.V.V. uit Alkmaar. Toen de speeltijd verstreken was, was de eindstand IVi-IVï, waarbij de fraaie remise die v.d. Pol zijn Alk- maarse tegenstander Kraayeveld afdwong, speciaal moet worden ver meld. Gedetailleerd was de uitslag als volgt: v.d. Pol - Kraayeveld V2-V2 Zeeman - Appel 0-1 Heeringa - Brinkhuis 0-1 v. Hoek - Boots 1-0 Kemper - v. Sorge 0-1 de Jager - de Raad V2-V2 Landzaat - Korver 0-1 Bergman - v. Beusekom 0-1 Einduitslag: 7Vi - IVi Moeyes - Ooyevaar Jongkind - Slootheer Manni - de Boer Dekker - hr. Pronk Ruiter - mevr. Pronk de Jager - v. Dijk Op dinsdag 25 mei is de laatste club avond voor het zomerreces. Zij, die kennis willen maken, met ons club schaak zijn die avond van harte welkom. GYMNASTIEKVERENIGING D.O.V.E.S. Op 12 juni a.s. organiseert de gym nastiekvereniging in Heerhugowaard samen met de Turnkring Hollands Noorderkwartier wederom een re creatieve sportdag. Alle jeugdleden van 8-12 jaar kunnen daaraan deelnemen, 's Morgens wordt er aan athletiek gedaan, tussen de middag is er een korte puzzelwandel tocht. en 's middags zijn er aller lei spelen. We gaan met openbaar ver voer, degenen die zich opgeven, krij gen nog bericht hoe laat en waar we vertrekken. Opgeven zo spoedig mogelijk, liefst vóór 24 mei a.s. bij: de heer Muller, Poortweijdt 4, tel. 334576, mevr. v.d. Wal, Geestakker 2, tel. 332120, mevr. Groot, Trompenburg 32, tel. 333319. De kosten zijn7,50 per kind. EERSTE VERLIESPUNT VOOR FC D'OUD INN Vorige week dinsdag was het dan ein delijk zover, na 4 wedstrijden zonder puntenverlies liet de FC D'Oud Inn het eerste liggen in Oudorp. Het stevig strijdende Stoel van Klaveren was daar de oorzaak van. In een zeer leuke wed strijd op het mooie Kolping Boys-komp- plex eindigde de wedstrijd in 2-2. In een zwakke eerste helft van FC D'Oud Inn-zijde nam Stoel v. Klaveren een 1-0 voorsprong, op een moment dat de FC D'Oud Inn met 10 man speelde wegens strafminuten (praten tegen de scheidsrechter). In de tweede helft streden beide partijen op schitterende wijze voor de winst. Binnen enkele mi nuten had de FC D'Oud Inn de stand in haar voordeel tot 2-1 omgebogen via een harde knal van Ad 1-1 en een even zo mooi doelpunt van Hans 2-1. De goed sluitende verdediging van de mannen uit Heiloo gaf geen enkele kans weg aan de harde Stoel van Kla- verenspitsen. De enige manier voor hun om te scoren was dan ook uit een penalty. Die zij dus al snel mochten ne men na een duwpartij voor het doel van keeper Harm. Beheerst werd hij benut 2-2. Met iets meer geluk had de FC D'Oud Inn wederom een voorsprong genomen maar de keeper redde op de doellijn na een vrije schop van Jos en Ton in het strafschopgebied. A.s. maandag speelt FC D'Oud Inn, als de Malvinas-krisis geen roet in het eten gooit, om 18.45 op het Go Ahead veld in Alkmaar tegen El Puente Argentina. DAMESBILJARTCLUB H.F.S. Op 10 mei j.l. speelden wij onze „thuis wedstrijd" tegen de dames van 't Pont je. Bij hen waren we geëindigd met 4 punten achterstand, dus moesten we er behoorlijk aan trekken. Tot aan de laatste partij was het reuze spannend, maar Vronie wist toch de laatste 2 punten binnen te halen voor ons. De eindstand was 14-10 in ons voordeel, zodat het remise werd. Toen kwamen de 2 voorzitsters tegen elkaar uit, die moesten de beslissende partij spelen. Harriët won en scoorde tevens de hoog ste serie, nl. 6. Zo ging de beker dus naar ons. Het hoogste gemiddelde die avond was van Ella, maar liefst 'j ,/M/a. SPORTIEVE STRIJD TUSSEN WERKNEMERS TEERENSTRA Het was alweer de vijfde keer dat de firma Teerenstra een zaalvoetbal toernooi organiseerde. De teams worden iedere keer samengesteld uit werknemers van de verschillende projekten waaraan Teerenstra momen teel werkt. Het waren acht teams en voor ieder team was een beker be schikbaar, die waarschijnlijk een plaats in de werkketen zullen vinden. Verder was er nog een prijs voor de topscorer en voor de beste doelman. De uitslag was als volgt: Minst gepasseerde doelman: P. Groot van B.S. Bays. Topscorer: T. Schouten van Reno's. 8e plaats: Boekeltjes; 7e Papiervreters; 6e: Willies; 5e: Reno's; 4e: Rijpers;3e bevers; 2e: B.S. Bays; le: Kinder- Uijslagies. 1.66. Ook de tegenpartij ging met een beker naar huis, deze waren beschik baar gesteld door de beide kasteleins. Het was een erg leuke avond, ook, om dat tegelijkertijd de heren van ,,'t Pont je" en „La Strada" tegen elkaar speel den en er gemixed geteld en geschre ven werd. Dan nu de uitslagen: T. v. Roon-M. Kwant 2-0 E. Tournau-R. Berger 0-2 T. Smit-M.v.d.Wfrf 0-2 A. Hoogeboom-E. Schouten 0-2 J.v.Eng-B. Nanne 0-2 M. Putter-H. Boerhof 0-2 T. v. Roon-R. v. Opzeeland 2-0 J. Groen-M. Hink 2-0 T. Smit-V. Becker 0-2 C. Velzeboer-M. Pater 2-0 J. v. Eng-E. Pranger 2-0 T. Verduin-H. Eikenaar 0-2 M. Putter-H.Eikenaar 0-2 (voorzitsters) Dan nog even dit, i.v.m. onze eigen kompetitie moeten er door verschillen de dames nog behoorlijk veel partijen gespeeld worden. Graag dus allemaal op maandagavond om 20.00 uur aan wezig, anders loopt de boel in de soep. Zaterdag, 22 mei a.s. krijgen de Boscrossers uit heiloo fietscrossclub „De Medemblikkertjes" op bezoek. Het zal ongetwijfeld een spannende wedstrijd worden, met als inzet een wisselbeker. Alle leden van beide clubs, dus ook de niet licentiehouders, mogen er aan deelnemen. De inschrijving vindt plaats tussen 12 en 1 uur en de kosten zijn 1,-. Verder worden tussen 12 en half 2 de fietsen gekeurd en is er gelegenheid om te trainen. Zo spoedig mogelijk daarna begint de wedstrijd. De renners rijden in hun eigen leeftijdsklasse, die momenteel tussen de 5 en de 15 jaar ligt. De fietscrossende meisjes („de Powder Puffs") zijn voorlopig ingedeeld bij de jongens, die een jaar jonger zijn, in afwachting van meer meisjes-leden. Iedere groep renners rijdt 3 manches (rondjes), waarna de jury razendsnel de punten telt en de renners even kunnen pauzeren of demonstreren. Dan volgen de voor de bezoekers zowel als voor de deelnemers, meestal uiterst spannende finales en kan zo tegen 4 uur de einduitslag bekend gemaakt worden. Het publiek zit vaak op zelfmeege- brachte klapstoeltjes en de tas vol proviand, de fietscrossers aan te moedigen, want dat hoort erbij. De crossbaan te Heiloo ligt richting „sporthal" in sportpark 't Vennewater aan Het Zevenhuizen. HIGH SPIRIT IN J.O.E.B. Zondag 23 mei komt de Heilooër formatie High Spirit weer naar Eg- mond-Binnen. Na een winterstop van enkele maanden wegens uitbreiding van de band en van 't repertoire pakken de vier Heilooër jongens de draad weer op. De uitbreiding van de band betekent een gitarist er bij in de vorm van Lu- cien Slippens, en uitbreiding van het repertoire in de vorm van nog meer goeie Rockmuziek uit de jaren zes tigen zeventig. De band bestaat uit: Henk de Boer drums; Ruud Sombroek gitaar en zang; Guus op de Weegh bass en zang; Lucien Slippens gitaar. Het ge beuren begint om drie uur, entree ƒ5,-. J. v.d.G. Hemelvaartsdag zal Carlsberg wederom een optreden verzorgen in De Vriend schap. Een optreden dat er weer voor zal zorgen dat de vonken er vanaf vliegen, en dat is Carslberg wel toevertrouwd, want de live optredens van Carslberg zijn en blijven voor iedereen een belevenis en zij zijn een der meest populaire groepen in Nederland en dit komt in hoofdzaak door het muziekver- mogen dat zij op de planken brengen. De groep bestaat al heel wat jaren maar het lijkt wel of de groep met de jaren populairder wordt, vooral wanneer je de grote groep fans ziet die op de optredens van Carlsberg altijd afko men. Dus mensen, donderdag Hemelvaarts dag genieten van Carlsberg met o.a. Robbie Kruisman de onvermoeibare zanger-saxofoonnist, Japie Castricum op gitaar, Burt v.d.Mey op zijn verschrikkelijk grote drumbatterij en Harrie Schierbeek. Het optreden van Carlsberg begint om negen uur en de entreeprijs bedraagt slechts 5,-. II li i ri Zaterdag 22 mei zal deze populaire Volendamse formatie naar De Vriend schap komen voor een optreden, en wie deze formatie eenmaal aan het werk heeft gezien die zal zich er niet meer over verbazen dat deze groep altijd volle zalen trekt. En die volle zalen dat bereiken zij door de prachtige show die zij op het podium weten te brengen met daarbij het schitterende stemgeluid van de zangeres Maribel, en wie deze zangeres heeft horen zingen die zal moeten toegeven dat zij vorig jaar naar het Euro-sóngfes- tival had moeten gaan. Maar ik zou zeggen, kom kijken en genieten van deze prachtige band met een der beste zangeressen van dit moment, en dat alles voor de entreeprijs van slechts 5,-. MEERVOGELS HANDBAL H.SEN. Meervogels 1-A/K.S.V. 1J4-16 In deze laatste wedstrijd nam K.S.V. direct het initiatief en liep al gauw uit naar een 8-1 voorsprong. Meervogels kon voor de rust nog terug komen tot 10-6. Na de rust een zelfde spelbeeld, Meervogels had geen kijk op de af stand schoten van K.S.V. Dit alles resulteerde in een 14-16 eindstand in het voordeel van K.S.V. D.sen. 1 Meervogels 1 - K.R/Tor- nado 7-6 Mèervogels moest afgelopen zondag aantreden tegen het Heerhugowaard- se Kramer/Tornado. In deze wed strijd kon Meervogels het kampioen schap veilig stellen door minstens 1 punt te behalen. De Akerslootse dames hadden echter een overwin ning in hun achterhoofd. Met rustig bekeken aanvalsspel werd K.R./Tor- nado bestreden. Toch wist deze ploeg in de eerste helft steeds een voor sprong te nemen door sprong schoten uit de tweede lijn. Terwijl Meer vogels het juist moest hebben van het 6m gebied. Mede door voortreffelijke reacties van de Tornado doelvrouwe wist Meervogels voor alsnog niet dichter bij te komen. Door enkele snel le tegen aanvallen behield Meervogels toch nog de aansluiting. Bij een 4-4 stand gingen beide ploegen rusten. De bevrijdende treffer kwam 3 mi nuten voor tijd. De 7-6 voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Met dit kampioenschap komen de Akerslootse dames voor het eerst in de landelijke klasse te spelen. Om even acht uur dinsdagavond 11 mei heette de heer Jan de Bruijn kerkvoogd van de Hervormd/Gerefor meerde Federatie Uitgeest-Akersloot de aanwezigen welkom die gekomen waren naar de informatieavond in de Dorpskerk te Akersloot. Een bijeen komst die door de Restauratiecommis sie belegd was met het doel informatie te verschaffen over de stand van za ken betreffende de restauratieplan nen voor deze kerk. Afd ieningstijc rdagochte :der na tel istel 3) jetalingei 00 uur. reekuur: .00 uur ir g:26a, tel Algemee reekuur: .15.00 ui nweg 26a ireikbaarl erige wee >iloo (072- Dit zijn de mensen die voor de Limmergemeenschap deelnemen aan de "stoelen dans" om de elf zetels in de raad: v.l.n.r.: Antoon Min, Dick Glorie. Rein Koelemey, Niek Neele, Henk van der Eem, Piet van der Steen, Hanny Wentzel, Rieky Kuyper en Hanna Dingerdis. De Limmer Gemeenschap is, samen met het CDA, in hoge mate verantwoordelijk voor het in Limmen gevoerde beleid. Een beleid dat voor 100% gericht is op het welzijn van alle Limmers, zonder onderscheid. Een beleid ook dat gelukkig door de overgrote meerderheid van de bevolking als rechtvaardig en juist wordt ervaren. "Voorkom verdeeldheid", is het parool van de Limmer Gemeenschap. Waar ruzie gemaakt wordt komt niets tot stand. Daarvan liggen de bewijzen in "Den Haag" hoog opgestapeld. Zorg er voor dat het beleid zoals dat in Limmen wordt gevoerd, kan worden voort gezet. Dat kan alleen als U naar de stembus komt, en natuurlijk stemt op lfjst 1: LIMMERGEMEENSCHAP. Nieuwe leden voor onze kiesvereniging zijn van harte welkom. Om de kosten hoeft U het niet te laten. Deze zijn 4,00 per 4 jaar. In onze contactraad heeft U de mogelijkheid om mee te spreken in alles wat de gemeentepolitiek betreft. Aanmeldingen worden gaarne ingewacht op ons secretariaat, de heer J. Bos, Vaartkant 22, telefoon 2193. Giiü uiD'JE -iiü2|_iunjï</V In zijn welkomstwoord benadrukte de heer de Bruijn, de noodzaak van de restauratie van dit "levende" kerk gebouw, dat niet alleen in gebruik is voor de wekelijkse eredienst, maar ook voor allerlei vergaderingen op kerkelijk gebied. Ook leent het gebouw zich goed voor het geven van concerten en het houden van tentoonstellingen. De heer de Bruijn noemde de Dorp' kerk een beelbepalend deel van het dorp, een van de weinige cultuur monumenten, zo niet het enige, dat Akersloot rijk is. Vervolgens kwam aan het woord de heer W. Kramer uit Amersfoort, wiens architektenburo de restauratieplannen ontwikkelt. Aan de hand van een dia-serie toonde deze hoe bij kerkrestauratie in het algemeen te werk kan worden gegaan, óf wel het gebouw geheel terugbrengen in de oorspronkelijke staat, of wel het func tioneel maken van het gebouw met ei gentijdse vormgeving en materialen. In beide gevallen staat uiteraard het veilig stellen van de bouwkundige toestand op de eerste plaats. Wat de Akerslootse Dorpskerk betreft is uit een ingesteld onderzoek geble ken, dat het met de dakkonstruktie zeer slecht gesteld is. Deze zal geheel ver nieuwd dienen te worden. De zware draag- en trekbalken die dwars door het gebouw lopen, zijn aan de uiteinden door rotting aangetast, hetgeen op den duur rampzalige gevolgen gaat opleveren. Schuld van deze aan tasting is de inwatering via de dak goten die niet buiten, maar op de mu ren liggen. Even zorgwekkend is de toestand van de kerktoren, eigendom van de gemeente Akersloot: de zuidwest- poot van de houten torenkonstruktie is zodanig door lekkages aangetast dat vervanging een dringende noodzaak is. Anders komt vroeg of laat het mo ment dat een zware westerstorm nood lottig voor toren en kerkgebouw zal zijn. Met de gemeente Akersloot bestaat een goede samenwerking, die er toe moet leiden dat de restauratie van kerk gebouw en toren t.z.t. zo veel mogelijk gelijktijdig zal worden gerealiseerd. In een tijd waarin de energieprijzen de pan uitrijzen, wordt uiteraard de iso latie van het gebouw niet vergeten. O.a. het dak dient te worden geïsoleerd, terwijl dubbele beglazing voor de kerkramen zal worden aange bracht. De restauratie wil men tevens benut ten om een aantal wijzigingen in het gebouw aan te brengen, zoals het ver vangen van de verwarmingsradiatoren door vloerverwarming, het wat op schuiven van het koorhek in de richting van de preekstoel, het verwijderen van de houten vloerschotten, het vergroten van het toegangsportaal, de ver wijdering van een gedeelte van de lambrizering, het verbeteren van de toegang tot het balkon, het buiten de muren brengen van de dakgoten en het vervangen van de huidige consis torie door een met een lager dak. De kosten van restauratie van het kerk gebouw zijn begroot op 400,000,-- (excl. B.T.W.), prijs per 1 maart 1982, terwijl rekening moet worden gehou den met een bouwkostenstijging van 4'/2 a 5% per jaar. Uit de discussie die gevoerd werd, bleek dat niet iedereen het met alle voorgestelde wijzigingen eens was. Kerkvoogd de Bruijn stelde aan het eind van de bijeenkomst nog eens nadrukkelijk dat nog niets definitief vast staat. In de komende tijd zal er nog volop gelegenheid zijn tot inspraak binnen de kerkelijke organen voordat de kerkvoogdij tot een eindbeslissing komt. En nu maar afwachten wat het ant woord zal zijn op de subsidieaan vragen die inmiddels namens de Kerkvoogdij van de Herv./Geref. Federatie in goed vertrouwen bij het Ministerie van CRM, het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland en het ge meentebestuur van Akersloot zijn in gediend. "Met de bouw van het hui dige kerkgebouw werd in 1836 begon nen. Het jaar 1986 zou bij uitstek ge schikt zijn om de dan 150-jarige Dorps kerk in geheel gerestaureerde staat op te leveren", merkte de heer Kramer in de loop van zijn betoog op. Jmmen ot beg aarlijksi ien. V: eitsmec iladen, lode Kr ,i jen wi; jverking immers Wy nie dat u 1 gulle ha ?.;n

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 16