II STEM DAAROM HEILOO-2000 Lijst 4 SPORT en SPEL 1. HEILOO-2000 is de enige groepering die u daadwerkelijk naar uw mening vraagt. 2. Veilig wandelen, veilig fietsen in onze gemeente is van groot belang. Daarom staat KEILOO-2000 voor maatregelen t.a.v. ver keersveiligheid en het verkeersgedrag. 3. HEILOO-2000 staat voor het behoud van het landelijke- en oude dorpsaanzicht, wat nog over is. Dit geldt ook voor de natuur (kapverordening). 4. HEILOO-2000 is initiatiefnemer geweest voor het plaatsen van de succesvolle glascontainers en onderneemt nu aktie voor het scheiden van het huisafval. "GEEF EEN DERGELIJKE AKTIE EEN KANS" 5 HEILOO-2000 staat voor gelijkstelling van mannen en vrouwen bij het zoeken van een woning, bijv. gelijke leeftijd van mannen en vrouwen bij inschrijving. 6. Werkgelegenheid in ons dorp blijft een belangrijke zaak. Het meer betrekken van de plaatselijke ondernemers bij offertes draagt hiertoe zeker een steentje bij. 7. Bij een zorgvuldig financieel beleid hoeft de onroerend goed belasting niet sterk verhoogd te worden. Bij de begrotingsbehandeling 1982 was HEILOO-2000 de ENiGE die hieromtrent matiging voorstond. 8. HEILOO-2000 heeft ook de laatste weken haar inspirerende werking op anderen bewezen. GEEF ONS EEN KANS DIT VOORT TE ZETTEN. DeVroegte wint 1 -I ^>4 K uitkijkpost ER IS EEN GROEP IN HEILOO DIE ZEGT WE DOEN ZUS EN NIET ZO STEL T VOOROP HET DORPSBELANG DRAAL DUS NIET TE LANG EN STEM OP TOERNOOIEN VOOR DAMES EN MEISJES SLOTEN SEIZOEN AF TENNISVERENIGING HETVENNEWATER SCHIETSPORTVERENIGING DE VRIJHEID HEILOO SLUIT NA 25 jaar het schieten in cafe'S AF SEIZOEN 1981 -1982 loopt ten einde T0PB0WLEN IN HET 5de PRO SHOP HEILOO TRI0-T0ERN00I POSTDUIVENVERENIGING LUCHTPOST HEILOO Totaaluitslag 26 MEI 1982 uis. 3taal. en rtEllOo De laatste wapenfeiten van dit seizoen op voetbalgebied zitten erop. Jl. donderdag waren het speciaal de meisjes die op het G.V.O.-toernooi van zich deden spreken. Na een verdiende overwinning op G.V.O., verloren zij van W.F.C. met 1-0, waarna zij door een 1-0 overwinning op O.S.V. alsnog tweede werden in het poule. Met dezelfde ongekende inzet bekampten zij vervolgens Kolping Boys om uit te maken wie 3e en 4e zou worden. Na de 1-1 eindstand volgden strafschoppen door Ancora, Monique, Ellen, Jolanda en Anja. Alleen de laatste werd gemist waardoor de ploegen nog steeds in evenwicht bleven: 5-5. Vervolgens stopte Caroline de Kolping strafschop en bezorgde Yvonne H.S.V.-meisjes hun eerste grote succes. Bij U.S.V.U. speelden de dames in een afwijkende samenstelling waarbij de wedstrijden tegen S.V.A. 2 en A.F.C. 3 verloren gingen en U.S.V.U. 2 verslagen werd. Het gemis van enkele opgelegde kansen was er debet aan dat H.S.V. niet hoger kwam dan de 4e plaats. Zondags waren beide ploegen ,,te gast" bij S.V.A. De meisjes konden de inzet en concentratie van hemelvaartsdag niet evenaren. Vrij .onverwacht werd er verloren van P.S.C.K. met 1-0, waarna een te magere 1-0 overwinning volgde op V.V.Z. Alleen een flinke overwin ning op koploper S.V.A. zou de balans nog om doen kunnen slaan naar een le plaats. Het werd 1-1 waardoor de meisjes een redelijke 3e plaats behaal den. Een vollediger damesteam versloeg Flamingo's met 1-0 voordat het duel met S.V.A aanving. Hierin liepen de dames een 1-0 achterstand op waarna alle risico's genomen werden om de gelijkmaker af te dwingen. Helaas viel vlak voor tijd het doelpunt aan de andere kant waardoor S.V.A een gewonnen wedstrijd speelde. De slot wedstrijd moest gewonnen worden om 2e te worden maar ook hier kwam de tegenpartij vrij snel op 1-0. Ditmaal was H.S.V. echter veerkrachtig genoeg en kwam voor rust gelijk met het Groningse T.K.B. Na rust scoorde Prisca Duyn de winnende treffer waardoor het toernooiresultaat toch goed genoemd mag worden. Alle speelsters en geleiders een fijne vakantie toegewenst en tot kijk in augustus. DAMESBILJARTCLUB H.F.S. Met onze uitslag van 26 april j.l. is even iets fout gegaan, hier volgt hij alsnog: Ria van Opzeeland - Ellen Pranger 2-0 Marriët Kwant - Marjolein Pater 0-2 Ella Schouten - Marja Hink 0-2 Marian v.d. Werf - Ellen Pranger 2-0 Vronie Becker - Marriët I^want 2-0 Marja Hink - Marriët Kwant 0-2 Marian v.d. Werf - Hartjiêt Eikenaar 0-2 Marian v.d. Werf - Marjolein Pater 2-0 Ria v. Opzeeland - Vronie Becker 2-0 Marian v.d. Werf - Bep Nanne 2-0 Marian v.d. Werf - Marjan de Wit 2-0 Hanka Boerhof - Ella Schduten 2-0 Harriët Eikenaar - Bep Nanne 0-2 Marja Hink - Marjan de Wit 2-0 Vronie Becker - Hanka Boerhof 0-2 Op 17 mei j.l. zijn er ook weer een paar zeer spannende partijen gespeeld, waarvan er 2 bijna remise eindigden. De beide Ria's en Mar Hink speelden een paar prima partijen, de eerste 2 dames zelfs ver boven hun gemiddel de. Hier de uitslag: Marriët Kwant - Harriët Eikenaar 0-2 Ella.Schouten - Ria v. Opzeeland 0-2 Hanka Boerhof - Marja Hink 2-0 Marjolein Pater - Marjan de Wit 2-0 Ellen Pranger - Vronie Becker 0-2 Ria Berger - Ellen Pranger 2-0 Ella Schouten-Marriët Kwant 2-0 Harriët Eikenaar - Ria v. Opzeeland 0-2 Vronie Becker - Bep Nanne 2-0 Bep Nanne - Marja Hink 0-2 Bep Nanne - Marriët Kwant 2-0 Ria Berger - Harriët Eikenaar 2-0 Marjolein Pater - Hanka Boerhof 2-0 Marjan de Wit - Ria Berger 0-2 Ria Berger - Marja Hink 2-0 Vronie Becker - Marjan de Wit 0-2 Dan nog even het volgende, als je niet aanwezig kunt zijn op een club avond graag even tijdig afberichten, het is voor Ria anders een enorme toer de partijen in te delen, ze moet dan meestal halverwege de avond alles weer omgooien. De eerstvolgende clubavond is maandag 14 juni, tot dan. Hengelsportvereniging, en ook de grootste vis telt weer mee. De meesten van jullie hebben reeds een reglement ontvangen, maar zij die mee willen vissen en dit nog niet hebben ontvangen kunnen zich in verbinding stellen met de junioren kommissie van D.V.W. Wij hopen dat jullie je weer van je beste kant la ten zien, dus tot kijk. A. Duinmeyer, Termijen 36, tel. 336583. F.P. Schouten, Keldercroftlaan 1, tel. 334336. DERBY ONBESLIST De spanning in klasse 3a is volledig be waard gebleven na het gelijke spel van de voetbalteams van café-bar D'Oud Inn en discotheek de Apostel. Door het onverwachte verlies van Stoel van Klaveren tegen D.A.B. staan de 2 teams uit Heiloo in verliespunten ge lijk en wordt de ontknoping waarschijn lijk pas tegen het eind van de kompeti tie verwacht. De begin-, rust- en eindstand van verleden week dinsdag 18 mei was 0-0. Er waren kansen genoeg voor de elftallen, die beiden fel voor de over winning streden, maar door prima keepwerk bleef de blancostand gehand haafd. Normaal is de Apostel de mindere van de FC d'Oud Inn doch door hun prima inzet en zonder het gebruik van grove middelen wisten ze de oudinners toch aardig bij te benen. Dat de FC D'Oud Inn hun doelkansen niet wisten af te ronden was de schuld van de katachtige reakties van de Apostelkeeper, onkun de en domme pech. Vlak voor tijd dachten de Apostelboys de buit binnen te hebben maar de discodreun heeft hun gehoor blijkbaar zo aangetast dat zij het scheidsrechtersfluitje niet hoor den en het feestje behorende bij het doelpunt zinloos was. A.s. vrijdag 28 mei speelt de FC D'Oud Inn tegen De Pilaren. Enkele weken ge leden werd dat team na een spannende wedstrijd met 2-1 verslagen. Zij zul len zeker revanche willen nemen voor dit minimale verlies zodat er weer een interessante pot voetbal te zien zal zijn. Wees allen present om 20.00 uur op het Go-Aheadveld in Alkmaar. D.V.W. Dames De kompetitie voor de dames begint op woensdag 2 juni a.s.. Er wordt verza meld om 19.15 uur op de parkeerplaats ,,De Loet" in plan Oost. Opgeven vóór dinsdagavond 1 juni, onder tel. nr. 331686 en nr. 334104. Tot ziens aan de waterkant. Afd. Junioren Zo jongens, daar zijn we weer met een oproep aan alle jongens in de leeftijd van 15 tot 20 jaar. We gaan er weer een gezellige en leer zame kompetitie van maken in het nieuwe visseizoen 1982. De kompetitie bevat 6 wedstrijden (eerste wedstrijd 8 juni a.s.), waar van je er 2 mag missen, dit in verband met de vakanties die al gepland zijn. Zorg dat je visspullen kompleet zijn, want er zal weer strijd geleverd moeten worden om in de prijzen te vallen. De dagprijzen zijn weer aantrekkelijk Alvorens tot afsluiting en de prijsuitrei king over te gaan memoreerde voorzit ter J. Brinkman de plotseling overleden schutter W. Fisscher en werd één minuut stilte in acht genomen. In de afsluitingsredevoering stelde de voorzitter, dat er nu eindelijk een einde aangekomen is „om onze benen onder ander mans tafel te steken", 25 jaar schieten in verschillende cafe's met maar één discipline is voorbij. Een nieuwe lente en nieuw geluid, in onze eigen accommodatie zullen de discupli- nes: lucht-geweer en -pistool, klein kaliber-geweer en -pistool en zwaar kaliber pistool, zowel ter bevordering van de recreatie- als van de wedstrijd sport gelukkig samen gaan. Over het aantal leden maakte de voorzitter zich geen zorgen, „voordat we het weten hebben we een ledenstop", als we eerst maar ons eigen huis hebben. De officiële opening zal een waar feest zijn voor de leden, met een accommodatie zo uniek voor Noord-Holland. Maar alvorens het zover is zal er nog heel wat werk door de leden verzet moeten worden, daarom zal vanaf heden iedere maandagavond om 20.00 uur bij elkaar gekomen worden in het in aanbouw zijnde gebouw. Na voltooiing van de accommodatie kunnen wij ons zelfwezen, daar aan het Zevenhuizen 44 aldus de voorzitter, en zeggen het is het waard geweest. De wisselbeker ging naar J. Otto, die verder eerste werd in de scherpschuuters klasse met 96.1, 2e. C. Th. Verschure 90.9, 3e M. Wessel 90.6. In de Ere klasse gingen de prijzen naar J. Koopmans 85.5, 2e H. Reinders 84.7, 3e E. Koopmans 81.9. In de A klasse kreeg alleen G. Verwer met 84.2 punten een beker, in de B. klasse werd le H. Kuijpers 80.7, 2e A. v.Zeist 76.6, 3e N. Quant 74.5, 4e W. Fisscher 73.3 en P. Dekker72.6. Bij de nieuwe leden werd le H. v.Langen 73.9 en 2e J. de Haan met 64.2 punten. Het team, dat het meest in spanning gezeten heeft en waarbij het langst op de definitieve uitslag gewacht moest worden, was ongetwijfeld het le juniorenteam van Virginie Krieger. Van de 8 partijen gingen er 6 in 3 sets. Zij hadden aan een nederlaag met de cijfers 5-3 voldoende, doch na 7 partijen stond het 5-2 voor Óudorp. De laatste partij moest dus de beslissing brengen, tot in de 3e set op de stand 5-5 wist Oudorp de stand in evenwicht te houden, maar toen wisten Bram Mey en Hans Bottemanne onder grote spanning door te drukken en uiteindelijk met 7-5 te winnen. Heiloo- Op maandagavond 25 mei werd voor het laatst geschoten in Café de Lantaarn te Limmen door de Schiet sport Vereniging de Vrijheid Heiloo. Op deze avond werd het schietseizoen 1981/1982 afgesloten met een wedstrijd op gelukskaarten, en werden de uitsla gen van de onderlinge competitie bekend gemaakt. Het afgelopen weekend stond in het teken van kampioen worden in de kompetitie of niet. Het is natuurlijk niet iedereen gegund om kampioen te worden, gezien het feit, dat heren 2 afgelopen zaterdag degra deerde, maar toch hebben we m totaal 11 teams als kampioen kunnen begroe ten. Vorige week waren dat reeds het le gemengde zondagteam en het le veteranenteam. Nu kwamen daar nog eens bij het 4e herenteam en het le juniorenteam in de zondagkompetitie en het l e en 5e en 6e herenteam, het le en 2e jongensteam, jeugd Al van Cecile Derksen en jeugd Cl van Monique Duyvestein. Allen uiteraard met de hartelijke felicitaties in het bijzonder voor het team van Dick de Jager, omdat eigenlijk niemand ver wacht had, dat zij kampioen zouden worden. Sorry Dick. Bovendien is er een extra felicitatie op zijn plaats voor het le jongensteam, want zij zijn kampioen van het gehele distrikt Noord-Holland Noord. Om die reden was dan ook de wedstrijdleider van het distrikt zaterdag naar ons park gekomen om de wisselbeker aan hen uit te reiken. Bovendien kreeg ieder lid van het team een blijvende herinnering en bloemen. Ook bij H.S.V. komt aan de aktivitei- ten van dit seizoen een einde. Betreffende de voetbal aktiviteiten bent u via deze rubriek zo veel mogelijk op de hoogte gehouden. Zondag jl. sloot H.S.V. deze ontspanning af met een in allerijl georganiseerde Veteranendag aangezien de K.N.V.B. voor dit jaar geen kans zag dit als nog te organiseren. Het mag weer een zeer geslaagde bijeenkomst worden genoemd. De „oudjes" deden het weer best en er werd fanatiek gestreden om poule winnaar te worden. De dankwoorden van de deelnemers na afloop voor de prima organisatie werd uiteraard in dank door de H.S.V. medewerkers in ontvangst genomen. Inmiddels heeft H.S.V. ook afscheid genomen van trainer Siem Tijm, die heel gelukkig was dat hij toch nog het 3e klasserschap on overdragen aan zijn opvolger Hans Ursem. Voor H.S.V. is de nieuwe trainer zeker geen onbeken de. Jarenlang stond hij zelf als speler op de H.S.V. gronden. Maar daarover bij het begin van het nieuwe seizoen meer Voor nu kan uw H.S.V. korrespondent alleen nog melden de grote ledenslui- tingsavond op zaterdag 12 juni. Het zal een avond worden dat zijn weerga met kent. Want achter de schermen, zoals we reeds hebben vermeld is er hard gewerkt om een kabaret tot stand te brengen enhet is gelukt. Dat gaat betekenen een stampvolle zaal. Kom daarom op tijd, de zaal gaat om 8 uur open, en om storing tijdens het optreden van het kabaret te voorkomen wordt u daarom verzocht vóór die tijd aanwezig te zijn. D.w.z. vóór 20.30 uur. Na afloop is er bal met muziek van de Champions. Rest mij nog u dankt te zeggen voor de aandacht aan deze rubriek welke weer in augustus gaat beginnen. Prettige vakantie J. Smeets. <1 j Uit geheel Nederland waren de spelers gekomen om in 4 games trio een plaats te veroveren in een van de twee finales. Bij de trio's stond het team Crince, Brouwer en De Winter uit De Lier lange tijd aan kop met 2484. In de op één na laatste serie werden zij echter verslagen door het Haagse trio R. Lamping, K. Granneman en L. ten Velden, die met een totaalscore van 2515 de grote wisselbeker in ontvangst mochten ne men. Derde werd het Volendamse trio K. Bond, T. de Wit en J. Schilder met 2475. Na de 16 series met voorrondes werden de finales gespeeld. Bij de dames ging de belangstelling vooral uit naar de Zaanse Ali Bodde die al eens eerder het toernooi gewonnen had. Ze ging als 7de de finale in met 8 deelnemers en met een eerste game van 224 leek ze weer op weg naar de hoogste titel. Met een totaal van 1459 kwam ze toch nog 17 pins tekort om Carla Sigwald bij te blijven. Met een totaal van 1476 werd Carla eerste met een gemiddelde van 184. Derde werd Kitty Granneman met 1457, door een laatste game van 201. De overige dames eindigden als volgt: 4. Ans de Lange 1426, 5. Lilian ten Velden 1423, 6. Marion Stempels 1415, 7. Marga Dekker 1400, 8. Bea Koudijs met 1394. Toen begon het grote spektakel bij de heren-finale. Thijs Veldt van de Bow ling Bond Heiloo begon als laatste van de 8, maar onder enorme toejuichingen scoorde hij 214, 192, 172 en 179. Helaas voor hem miste hij de laatste single-pin. Zijn totaal van 1514 was precies 3 pins minder dan Henk Wijker uit IJmuiden. Met een gemiddelde van 189 werd die tenslotte winnaar van een spannende finale waarbij de grote publieke belang stelling ruimschoots aan z'n trekken kwam. De overige finalisten eindigden als volgt: 3. Tom Reijgersberg 1509, 4. Willem Reinders 1488, 5. Tom Crince 1478, 6. Ed Bruul 1457, 7. Henny van der Hurk 1435, 8. Jaap Split 1389. In het afgelopen weekend hebben 378 deelnemers in Heiloo gespeeld om de vele sportprijzen maar ook om de 31 geldprijzen in het vijfde handicap trio-toernooi. Nu de fond- (lange afstands-) vluchten zijn begonnen moeten de duivenliefheb- bers een keuze maken. Immers niet alle duiven zijn voor de verre vluchten geschikt. Wat dat betreft, zou men de duiven vluchten kunnen vergelijken met atle tiekwedstrijden. Denk maar aan sprint-, middellange en langeafstandswedstrij- den. Daarom werden er jl. donderdag dan ook bijna 100 duiven minder meegege ven dan de voorgaande weken. 19 leden zorgden met elkaar voor een deelname met 160 duiven. Deze moesten naar Compiègne op 377 km. afstand. Het slechte weer in Noord Frankrijk weerhield onze mensen en jl. zaterdag van om de duiven de vrijheid te geven. Dit gebeurde toen zondagmorgen om 8 uur. De harde zuidwesten wind zorgde voor hoge snelheden. De snelste duif was ook nu weer van N. de Haan. O, 11 uur 58 min. en 31 sec. klokte hij zijn eerste. De snelheid van deze duif was 1578 meter en 45 cm. per minuut of 94 km. en 707 meter per uur. Laatste concoursduif 12 uur 14 min. 26 sec.; 1483,39 meter p.m. is 89 km. per uur. 1-8-13-25 N. de Haan (13) Th. v.d.Berg (12) 2-7-12 Comb. Kaandorp/Keppel (11) 3-15-17- 18-22 D. Keppel (7) 4-6-26-30 J. de Best (12) 5 J. v. Haastrecht (2) 9-19 N. Adrichem (15) 10-11-14-16-24-27-32 J. Pepping (4) 20 R. Middelburg (4) 21 Sj. Bakker (8) 23 H. Lases (16) 28-29-31 p.s. Deze week 2x inkorven, Donderdag voor Corbeil, dus niet voor Dourdan, zoals in het vluchtenboekje vermeld staat, en vrijdag voor Roosendaal. Willen de leden, die voor Corbeil meer dan één lijst moeten invullen, er voor zorgen, dat de ringnummers op die lijsten in dezelfde volgorde worden ingevuld? Dit bespaart veel zoekwerk voor de inkorvers en de controleurs en voorkomt een grotere kans op het maken van fouten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 13