w vosiï, POLITIEKE PARTIJEN HEILOO UW BELANG! O 3 Heihose makelaars- één ding in gedachten: LINKS HEILOO EEN NIEUW POLITIEK GEZICHT m® MAKELAARDIJ DONKERSLOOT sMAKELAARDIJ (ggIWElW VANSTEEG MAKELAARDIJ I»!»»»» 1 UI I KIJKPOS I 26 MEI 1982 C.D.A.-NIEUWS Kiezen voor een principiële politieke partij, samen met anderen! Kiezen op de C.D.A. lijst 1 Kiezen Op één van de C.D.A.-kandi daten: 1mevr. A.A.M. Willemse-van der Ploeg, wethouder Sociale Zaken en Volksgezondheid en Onderwijs, Kuituur en Rekreatie. 2. J. Pieters, adviseur levensmidde- lenbedrijf. Raadslid Algemene- en Financiële Zaken, tevens fraktie- voorzitter. 3. J. Visser, hoofd Bedrijfsadministra tie. Raadslid Ruimtelijke Ordening en Milieu. 4.W. M. Mast, Chef Financiële Admini stratie, raadslid Financiële Zaken en Ruimtelijke Ordening. 5. J. Breuker, Chef G.A.K. Raadslid Sportzaken en Openbare Werken. 6. mevr. H.J. Settels-Dekker, raadslid Welzijnszaken. 7. W.M. Swart, agrariër, bestuurslid L.T.B. en Rabo-Bank. 8. N. Buis, bouwkundige, lid program kommissie CDA. 9. A.B.l. Koets, Algemeen Verkoop leider, voorzitter Chr. Werkgevers vereniging. 10. G. Nieuweboer, Scheepvaartdes- kundige. Voorziiter parochievereni ging- 11. J.G.C. Braam, zelfstandig onder nemer. Voorzitter Middenstandsver eniging. 12. B.A. van Unnik, deskundige ver zekeringswezen. Bestuurslid CDA. 13. A. Borst, gepensioneerd. Oud-voor zitter H.S.V. 14. H. Wessclius, Hoofd Inkoop Bal last Ned. Voorzitter Ondernemings raad. 15. E.W. v.d. Wal, koördinator Wel zijnszaken Zaanstad. Oud bestuurs lid Jeugdzorg. 16. J. Bakker, direkteur MEAO. 17. M.H.E. Zegers-Huberts, lerares, voorzitster zangver. Nieuw Leven". 18. P.H.M. Roemer, leraar Soc. Geo grafie, bestuurslid CDA. 19. P.J. Buis, student VU te Amster dam, bestuurslid CDJA en CDA. 20. J.J. Vahl, bloementeler. 21. L.G. de Groot-de Brutfn, huisvrouw en verpleegkundige. „BLIK OP ONEINDIG? VERGEET HET MAAR!" Peter Buis Als je het hebt over gemeentepolitiek heb je het over de toekomst van Heiloo. Politiek is toekomstgericht en gaat over zaken die veel mensen aan gaan. Beslissingen die worden genomen kun nen een vérstrekkend karakter hebben en ingrijpend zijn. Het is daarom ge wenst dat iedereen binnen onze ge meente invloed kan uitoefenen op de politieke besluitvorming, die tot stand komt in de gemeenteraad. Ook jongeren! De politiek bemoeit zich met jou, waar om zou jij je dan niet met de politiek bemoeien? Politieke partijen realiseren zich dit gelukkig in toenemende mate. Het CDA besteedt in haar gemeente raadsverkiezingsprogramma voor de komende periode ruime aandacht aan het te voeren beleid gericht op jonge ren. Zo maakt het CDA zich in het hoofdstuk over de volkshuisvesting sterk voor woningbouw voor jongeren en alleenstaanden. Aandacht voor en gesprekken met jongeren die geen aan sluiting kunnen vinden bij de bestaan de aktiviteiten binnen onze gemeente zal de komende tijd extra de nadruk gaan krijgen. Het „gemeentehuis" zal nog dichter bij de mensen moeten worden gebracht en initiatieven vanuit alle lagen van de bevolking die hieraan kunnen bijdra gen verdienen ondersteuning van het CDA. Het voorzieningenpeil in Heiloo ligt, mede dankzij de inbreng van het CDA, op een zeer redelijk niveau. Natuurlijk, er blijven wensen maar, in deze tijd van bezuinigen zullen we ons goed bewust moeten zijn van de financiële konsekwenties. De nadruk in het CDA verkiezingspro gramma ligt dan ook zeer realistisch op het behoud van dit voorzieningen- peil. Dit heeft niets met konservatisme te maken, wel met verantwoordelijkheids zin. Simplistische duidelijkheid van ,,ja of nee" biedt het CDA niet, eveh- niin beperkt het zich tot pure belangen behartiging. Verder denken dan het jaar 2000, de duidelijkheid dat verantwoordelijk heid in onze gemeente gedragen dient te worden door meerderen, daar wil het CDA gestalte aan geven. Ik zou alle mensen, in het bijzonder alle jongeren, willen oproepen volgen de week woensdag in ieder geval te gaan stemmen. Suggestie: nummer één van ljjst één. Niet jij en ik alleen. met z'n allen stemmen CDA. lijst CDA BRENGT WERKBEZOEK UITKIJKPOST De „Uitkijkpost" is in Heiloo en om geving niet meer weg te denken. Oorspronkelijk begonnen als adver tentieblad, heeft het de vorm gekregen van een waar nieuwsblad. Wekelijks kan kennis worden genomen van alles wat er in Heiloo gebeurt op velerlei terrein. Met name de laatste weken wordt de „Uitkijkpost" bijna bedolven onder de nieuwsberichten. De CDA-kandidaten voor de gemeente raadsverkiezing, mevr. Willemse- van de Ploeg, mevr. Settels-Dekker, de heren Pieters, Breuker, Visser en Swart, hebben dit onderkend en op vrijdag 21 mei j.l. een werkbezoek ge bracht aan de „Uitkijkpost" aan de Rechte Hondsbosschelaan. Zij werden welkom geheten door de heren Keppel en Mars. Nadat de heer Keppel in het kort een schets had gegeven van de uitbreiding van de bedrijfsruimte in de loop der jaren, werd het gezel- Ali Schuurman, lijsttrekker D'66 D'66 VRAAGT OP 2 JUNI UW STEM Waarom is het een goede zaak om op D'66 te stemmen? Daar zijn een aantal redenen voor. Ie. Ons programma, dat in alle open heid tot stand is gekomen. Het beleidsprogramma omvat vrij wel alle zaken die in de gemeente raad aan de orde komen. Dus ook werkgelegenheid, sport, (handhaving van de huidige gemeentelijke ac commodaties.) onderwijks, milieu, financiën, etc. Een exemplaar van het D'66-beleidsprogramma ligt voor u klaar. 2e. Aktieve kandidaten en overige leden. D'66 heeft de afgelopen jaren heel wat initiatieven genomen en blijft dat gewoon doen. 3e. Serieuze aanpak: politiek bedrij ven is meer dan alleen rond de ver kiezingen aan de weg timmeren, al of niet met fraaie kreten D'66 heeft verschillende onderwerpen ('moeder-mavo', woonerven, streek plan. energie, openbaarheid) op gepakt en hiervan uitvoerige nota's samengesteld en aktiviteiten ont wikkeld. 4e. Afgewogen en konsekwente stand punten. Sommige mensen houden niet van politiek. Toch is politiek nodig om de belangen van alle burgers in onder linge afweging te behartigen. D'66 is voor een konsekwent en af gewogen beleid dat niet alleen vóór, maar mét de inwoners van Heiloo tot stand komt. Daar wil D'66 ook de komende raads periode aan werken. 5e. Openbaarheid is een eerste ver eiste. Als u op 2 juni gaat stemmen kiest u de mensen die namens u in de ge meenteraad zitting krijgen. D'66 vindt dat u er dan ook recht op hebt. dat uw raadsleden regelmatig verant woording afleggen. Bij D'66 gebeurt dat al lang! Helaas kunnen maar wei nig partijen ons dat na zeggen. D'66 heeft vorige week een uitvoerige nota over Openbaarheid uitgegeven, u zult er zeker meer over horen. Maak kennis met D'66. Natuurlijk zijn er meer redenen om D'66 te stemmen. Kijkt u bijv. maar eens in ons programma of de nota Openbaarheid. U kunt bij het sekretariaat D'66: Kerkakkers 65, 1852 GC Heiloo,' tel. 072-334695. een exemplaar opvragen. U kunt ook met D'66 kennis maken bij onze stand, die zaterdag a.s. bij het Winkelhof 't Loo staat. Onze kandi daten zullen ook aanwezig zijn. Kunt u moeilijk gaan stemmen, b.v. omdat u afwezig bent of slecht ter been? Neemt u dan even kontakt op met ons sekretariaat op bovengenoemd adres. D'66: Uw stem zeker waard! In de weken die ons nog resteren van de komende gemeenteraadsverkiezingen zal LINKS HEILOO wekelijks in dit blad een paar punten uit haar verkiezingsprogram ma vermelden. Ger Helder Willem Gomes Ko Meyer Kiezers die graag hun stem aan LINKS HEILOO (PSP-PPR-CPN) willen geven maar om redenen van b.v. vakantie, ziekte e.d. niet persoonlijk op 2 juni naar het stemlokaal kunnen gaan, worden verzocht contact met onderstaande personen op te nemen die dan als uw gemachtigde zullen zorgen dat uw stem voor lijst 6 niet verloren zal gaan. Willem Gomes. De Kandelaar 31, tel. 334588 Karin Dekker. Zevenhuizerlaan 52, tel. 336443 Huib van Rooyen, Termijen 113, tel 335517 Henk Troost, Kleine Olven 17. tel. 333619 Ook kunnen bij deze adressen in eigen beheer vervaardigde raambiljetten en verkie zingsprogramma's worden afgehaald. NOTA D'66 openbaarheid gemeente laat te wensen over Verleden week dinsdag presenteerde de afdeling Heiloo/Limmen van D'66 de door hen opgestelde „nota Open baarheid". Door het uitbrengen van deze nota hoopt D'66 een aanzet te geven tot een diskussie over Openbaarheid, Voor lichting en Inspraak op gemeentelijk niveau, o.a. binnen maatschappelijke organisaties en tussen burgers. Aanzet Hoe is men bij D'66 gekomen tot het opstellen van een dergelijke nota? „We kregen van vele kanten te horen dat de gemeente een passief voorlich tingsbeleid voert. De mensen waren van mening dat burgers het recht heb ben bepaalde dingen te weten en dit werd en wordt in Heiloo geweigerd," aldus Alie Schuurman. Erger is het volgens Alie dat het college niet alleen naar de burgers' maar ook naar de raad toe zeer gesloten is. „De raad wordt hierdoor uitsluitend tot een kon- trolerend orgaan, je kunt het beleid alleen toetsen zonder wezenlijk iets nieuws in te voeren." In het jaar dat men met tussenpozen aan de nota heeft gewerkt is men bij verschillende gemeenten informatie in gaan winnen. Gebleken is dat veel van deze gemeenten meer informatie ver strekken dan in Heiloo het geval is. Bouwvergunning, verordeningen en andere mededelingen worden daar in een vaste rubriek gepubliceerd. In Heiloo gebeurt dit zeer slordig en sum- Openbaarheid Er is in Nederland de Wet Openbaar heid van Bestuur. Deze wet regelt het verstrekken van informatie door de overheid en is onlangs aangevuld met sen nieuw recht, namelijk „het recht op informatie". De gemeente Heiloo houdt zich aan deze wet maar doet niets meer dan hetgeen wordt voorgeschreven. Zo worden de raadsvergaderingen door de plaatselijke/regionale pers met een oeknopte agenda-omschrijving aan gekondigd. De vergaderingen van de vaste raadskommissies worden echter liet aangekondigd. in de nota is te lezen dat D'66 meer wil. 7_o wil men ondermeer vaste rubrieken n de pers betreffende vergaderingen, /ergunningen en alle gemeentelijke rubjikaties die voor de inwoners van relang kunnen zijn. Verder wil men nformatiebijeenkomsten en hoorzit- ingen, het ter inzage leggen en gratis /erkrijgbaar stellen van allerlei agen- ia's en notulen en het openbaar maken :an een besluitenlijst van de vergade- ingen van het college van B. en W. Voorlichting 9aast informatieverschaffing dient 'oorlichting ook tot doel te hebben de mrger die kennis en dat inzicht te ;even waardoor hij in staat is te rea- ;eren. Daarom dient volgens de nota Jeze voorlichting in een zo vroeg moge lijk stadium van de besluitvorming ge geven te worden en ook dient hij zo 'volledig mogelijk te zijn. Verder is het belangrijk dat de voorlichting in begrij pelijke vorm wordt weergegeven en gemakkelijk toegankelijk is voor iedere burger. Daarom stelt D'66 voor de bevolking nauw bij het bestuursproces te betrek ken door 1. het opstellen van richtlijnen t.a.v. de voorlichting; 2. hét nastreVen van zoveel mogelijk openheid én openbaarheid van het overheidsbestuur; 3. het geven van gemeentelijke voor lichting over o.a. afval, energie besparing, bestrijdingsmiddelen, via publikaties in de pers. Inspraak Ook inspraak is één van de mogelijk heden om de demokratisering van het gemeentelijk bestuur te bevorderen. Het kan de politieke besluitvorming beïnvloeden maar moet niet verward worden met mede-beslissingsrecht. Dit recht dient voorbehouden te blij ven aan de politiek verantwoordelijke organen. Bij de beslissing of een bepaald besluit open staat voor inspraak dient men na te gaan welke wensen er bij de bevol king leven en hoe ingrijpend de ge volgen van een beslissing zijn voor de burgers en de overheid. Wie de nota wil hebben, kan terecht bij; Bep Swart-Hubée, Kerkakkers 65. LINKS HEILOO CULTUUR, RECREATIE EN SPORT "Links Heiloo" wil permanent het ge meentebestuur aktiveren deze voor een ieder van groot belang zijnde vormen van ontspanning te stimuleren. Juist in een periode waarin steeds meer mensen aan het arbeidsproces worden onttrokken, dient niet bezuinigd te worden op deze voor velen zo belang rijke vrijetijds-besteding. - "Links Heiloo wil dat de toegangs bewijzen voor cultuur, recreatie en sport ook voor de minst draag- krachtigen in onze gemeente te be talen zijn. Dit geldt in hoge mate voor het nieuwe theater De Beun. Hopelijk zal dit gbouw ook gaan dienen voor de uitvoeringen van klassieke muziek (kamermuziek/koffieconcerten); - initiatieven vanuit de bevolking op cultureel, recreatief of sport gebied dienen door de gemeente te worden gestimuleerd. Hiertoe dient o.m. een soepel subsidiebeleid te worden ge hanteerd; - speciaal de wijverenigingen die een belangrijke rol vervullen in de ontwikkeling van initiatieven in de buurten dienen voor een ruime sub sidie in aanmerking te komen; - er zijn te weinig openbare speel terreinen in de buurten en wijken van ons dorp. "Links Heiloo" wil meer veilige speelterreinen. Voorts wordt het de hoogste tijd dat de voor malige speeltuin, die enkele jaren ge leden voor de aanleg van een spoor wegovergang moest wijken, weer in het centrum van ons dorp zal worden aangelegd. Aan deze tak van kinder- vermaak bestaat nog steeds grote be hoefte; - de gemeentelijke overheid dient wel goed te letten op en zó nodig in te grij pen wanneer blijkt dat bij de uit oefening van bepaalde sport en te veel overlast aan de bevolking wordt veroorzaakt? (b.v. modelvliegtuigen, crossmotoren e.d.). Toch dient ook voor deze min of meer lawaai-hinderlijke sportaktiviteiten daarvoor geschikte lokaties in de gemeente Heiloo te worden geschapen. Bestuur en democratie SAMENSPRAAK Inspraak, hoorzittingen, informatie avonden e.d. hebben één ding gemeen, t.w. het erkennen door het gemeente bestuur van het recht dat de be woners hebben om te worden betrok ken bij de plannen van het bestuur voor hun woonomgeving. Aan dit recht wordt in de praktijk veel afbreuk gedaan door het feit dat de burgers worden ingeschakeld op een moment waarop de plannen in een dermate vergevorderd stadium zijn dat al- leen op enkele ondergeschikte punten nog wijzigingen mogelijk zijn. Wij zijn van mening dat deze schijnvertoningen tot het verleden moeten gaan behoren en dat het gemeentebestuur met de bewoners contact zoekt in een sta dium dat de wensen van die bewoners ter discussie gesteld kunnen worden en op hun mogelijkheden worden on derzocht. Alleen indien vanuit een der gelijke opstelling wordt gewerkt, kan worden gesteld dat de gemeente samen met de bewoners iets tot stand heeft gebracht. Het speekt eigenlijk voor zichzelf dat ook indien vanuit be wonerscommissies, wijkverenigingen e.d. initiatieven worden ontwikkeld, de gemeente hierop dient in te spe len als zou er van een gemeentelijk plan sprake zijn. Openheid/Openbaarheid Indien de gemeentelijke overheid on derkent dat de burger op voet van ge lijkwaardigheid meedenkt en mee praat, dan zal die burger ook in de ge legenheid gesteld moeten warden die informatie te verkrijgen waarover het gemeentebestuur beschikt. Dit bete kent dat het gemeentebestuur de in formatie, waarover zij beschikt, voor een ieder toegankelijk moet stellen. Uiteraard zullen hierbij regels moeten worden gesteld om de privacy van bur gers niet in gevaar te brengen. - momenteel wordt volstaan met' het ter visie leggen van de raads-agenda met bijbehorende voorstellen. Dit is de meest summiere openheid die be tracht kan worden. "Links Heiloo" meent dan ook dat voor de geïnteresseerde burger de mogelijkheid moet worden geboden ook kennis te nemen van de stukken die voor raadsleden ter inzage worden gelegd, met dien verstande, dat bepaalde vertrouwelijk stukken daar buiten vallen; - openbaarheid van het gemeentelijk bestuur f|oudt in dat de burger de daden van de door hem gekozen ver tegenwoordiger kan controleren. Dit laatste kan slechts tot zijn recht komen indien alle vergaderingen van de (raads)commissies openbaar worden. Dinsdag 1 juni a.s. organiseert LINKS HEILOO een verkiezingsavond in het Open Huis. Aanvang 20.00 uur. Lijsttrekker Ger Helder zal een toe lichting geven op het verkiezings programma. Na de pauze is er gelegenheid tot dis cussiëren met de eerste 3 candidaten an lijst 6. schap rondgeleid door de heer Mars. Beginnend bij de „oude" boekdrukke rij en eindigende bij de modernste ap paratuur, wist de heer Mars op een vaktechnische- maar ook vooral enthou siaste wijze te vertellen over al hetgeen in dit bedrijf gebeurt. In een heldere en duidelijke uiteenzetting werd verteld van de wekelijkse arbeids vreugde maar ook van de steeds weer voorkomende zorgen om alle kopij tij dig en goed te kunnen verwerken. Na een bezoek dat ruim anderhalf uur heeft geduurd was het de heer Pieters die de gevoelens van de CDA-leden vertolkte door de heer Keppel dank te zeggen voor de gastvrije ontvangst en met name de heer Mars voor zijn voor treffelijke rondleiding en informatie. „In je vrije tijd met zo veel enthou siasme spreken over je dagelijks werk wil heel wat zeggen," aldus de heer Pieters in zijn dankwoord aan de heer Mars. JAN VAN BERKOM: BESTUREN IS SERIEUS SAMEN OVERWEGEN Volgens de landelijke voorzitter van D'66, Jan van Berkom zal D'66 in de toekomst moeten proberen de de mocratie meer en meer centraal te plaatsen. Hij deed deze uitspraak maandagavond op een bijeenkomst waarop gesproken werd over de gemeentelijke politiek en uiteraard ook over de huidige politieke ontwikkelingen in Den Haag. Machtcontrole De spreker begon zijn redevoering met even stil te staan bij het wezen van D'66. "Velen proberen de partij een etiket op te plakken maar dat hoeft he lemaal niet. De naam D'66 laat dui delijk zien wat de inhoud is. Het gaat ons om een controle op de macht want van deze macht wordt v.eel te veel mis bruik gemaakt",«aldus van Berkom. Hij noemde de bijdrage van D'66 in Heiloo zeer duidelijk. Het gaat volgens hem om medezeggenschap, open heid van bestuur en het informeren van de burgers over genomen be sluiten. Hij keek ook even in de toekomst en haalde er een geschiedenisboekje uit het jaar 2050 bij. "We zullen dan kun nen lezen dat er in de tweede helft van de twintigste eeuw een enorme kentering heeft plaats gevonden en dat D'66 hierin bepalend is geweest' Inhakend hierop kwam hij met het standpunt dat er in de raad gestreeft zal moeten worden naar bewuste ver nieuwing. Zo zal men zich moeten richten op "beter" in plaats van "meer". "We moeten goed bedenken dat we in Nederland nog steeds leven in een land van melk en honing' aldus van Berkom. Tot slot van dit deel van zijn speech noemde hij het een goede zaak voor de gemeentelijke politiek wanneer D'66 erin zou slagen de plaatsen in de gemeenteraden te heroveren. HOUD HEILOO LIBERAAL V.V.D. Als op 2 juni de gemeenteraadsver kiezingen plaatsvinden, is ons dorp op zijn mooist. Het is best de moeite waard, je dan eens extra op te winden over je direkte omgeving, je „dorp". Misschien klinkt „dorp." wat onder maats voor een gemeenschap van meer dan 20.000 inwoners, die hier voor een belangrijk deel als stedelingen zijn neergestreken. Toch denken wij, dat we terecht over „ons dorp" zullen blij ven spreken - kleinschalig en boom rijk. Voorzieningen voor vrijwel alles, wat we buiten ons dagelijks werk graag doen. hebben ertoe bijgedragen dat uit een verzameling van ruim 20.000 vogels van diverse pluimage een hechte gemeenschap is gegroeid. Ons dorp is typisch een harmonie dorp. Dat moet en kan zo blijven. Aan (geforceerd) toespitsen van tegenstel lingen is geen behoefte, wél aan goede samenwerking. Juist nu de slechte ekonomische situatie ons dwingt tot soberheid. Een gezond financieel be- leio, gericht op het behoud van al het goede dat ons dorp thans biedt en op dat wat werkelijk nódig is, vereist deskundigheid en inspiratie. Wij van de VVD willen een gemeentebestuur (dat is een raad en college van B. en W.), dat zó is samengesteld, dat het kan funktioneren zoals hierboven is geschetst. Sinds 1965 is de VVD onaf gebroken in het College van Burge meester en Wethouders vertegenwoor digd. Niemand zal kunnen beweren, dat Heiloo daar niet wél bij is gevaren. Bij de op 24 maart j.l. gehouden Pro vinciale Staten verkiezingen had 37% van Heiloo goede redenen om VVD te stemmen. Dat kunnen er op 2 juni bij de raadsverkiezingen nog méér zijn. Stem VVD, lijst 2, voor een liberaal, groen en veilig Heiloo. Kandidatenlijst VVD voor de Gemeen teraadsverkiezingen 1982 1J.J. Dekker (1925) 2. J. Wuijster-Schuddeboom (1939) 3. Drs. J. Roelofs (1925) 4. H.M. Post (1939) 5. C. Knijnenberg (1938) 6. Dr. A.C. de Visser (1938) 7. A.J. Schalkwijk (1938) 8. J.M. Cahn-Vogel (1938) 9. J.J. Mulder (1948) 10. R.A.A. Kool (1960) 11. W.A. Scholte (1931) 12. R.D. de Jager (1929) 13. J.W. Brinkhuis (1937) 14. F.J. Japenga (1957) 15. J.G.A. Gorter (1929) 16. J. van der Kommer (1910) 17. A.M. Grondhout (1922) 18. C.G. Stikkel-Sigling (1926) 19. Mr. A.M.E. van der Zee-Man- dersloot (1918) 20. Mr. Dr. C. Berkhouwer 1919) VVD marktkraam - Winkelhof 't Loo Op 29 mei staat dè VVD met een markt kraam op 't Loo. Raadsleden en kandi daten voor de nieuwe gemeente raad zullen aanwezig zijn om met po litieke mede- en tegenstanders van ge-1 dachten te wisselen. Stemmen bij volmacht - VVD Voor stemmen bij volmacht en vervoer naar het stembureau, bel voor nadere informatie de volgende VVD-bestuurs- leden: A.J. Schalkwijk, tel. 334489 R.D. de Jager, tel. 330123 J.M. Cahn-Vogel, tel. 332520 Feestelijke bijeenkomst 2 juni - uitslagen - Op 2 juni, de avond van de gemeente- j raadsverkiezingen, zal door alle groe- I peringen die meedoen aan de verkie zingen samen een feestelijke bijeen- komst in het Open Huis worden georga- niseerd, om samen de uitslagen van de verkiezingen te volgen. U komt toch 'ook? Goed besluit Wat de landelijke politiek betreft uitte hij allereerst enige tekenen van blijd schap. Hij was bijv. blij dat Van Mier- lo heeft besloten aan te blijven als minister van defensie en ook toonde hij zich verheugd over de eensgezindheid binnen D'66 ten aanzien van het frak- tiebesluit. Toch was niet alles rozengeur en ma- nenschijn. Het was volgens de spreker beter geweest wanneer, het kabinet bij elkaar was gebleven. Het regeer akkoord had dan uitgevoerd kunnen worden en dat was voor de burgers een goede zaak geweest. Tenslotte noemde hij het aangaan van een tijdelijk kabinet getuigen van poli tieke moed, een moed die zeker door de keizers beloond zal worden. Vragenronde De meesten vragen spitsten zich toe op de landelijke politiek. Een vraag die de gemeentelijke politiek raakte en die daarom ook voornamelijk door Alie Schuurman beantwoord werd was; Hoe denkt D'66 het te realiseren dat men het lesgeld voor de Volksmuziek school koppelt aan de draagkracht? Alie antwoordde 'dat dit in bijna alle gemeenten die een Volksmuziekschool bezitten al gebeurt. Daar wordt ge keken naar het inkomen zodat ook kin deren van mensen met de laagste inkomens muziekonderwijs kunnen ge nieten. In Heiloo is welliswaar een subsidie die kan worden aangevraagd maar die is bij de bevolking nage noeg niet bekend. ENQUÊTE HEILOO 2000, DEEL TWEE Na verkeersveiligheid, het onderwerp dat verleden week behandeld is, kwam in de enquête van Heiloo 2000 het huis vuil ter sprake. De eerste vraag bij dit onderwerp was; bent u van mening dat t.a.v. het huisvuil ook de vervuiler (produ cent) naar aangeboden hoeveelheid moet betalen? Maar liefst 62% antwoordde: "ja". Van de rest vond 25% deze stelling niet juist terwijl 13% geen mening had. Vorig systeem Ook werd aan de ondervraagden voor gelegd of misschien het vorige sys teem opnieuw overwogen dient te worden. Bij dit systeem kocht men huisvuilzakken bij "de gemeente, waar dan belasting op werd geheven. Voor heroverwegen van dit oude systeem was 54% "nee" zei 21,7% en de rest had of geen mening of kende de vorige regeling niet. Het komposteren van natafval bleek zeer velen aan te spreken. Aan een experiment betreffende dit kom posteren zei 62% te willen meewerken. Uitbesteding werk Heiloo 2000 dringt er bij de gemeente al enige tijd op aan bij het uit besteden van werk meer Heilooër- ondernemers te betrekken. Ruim drie kwart van de ondervraagden steunt de werkgroep in deze. Slechts 8,9% vindt het niet noodzakelijk en 11,7% sprak zich er niet over uit. Van de mensen die op de vorige vraag "ja" antwoordden kende 52% een hoge prioriteit toe aan het be trekken van Heilooër ondernemers. Een ander groot gedeelte (45,3%) vonden dat alle ondernemers evenveel recht hebben, ook die van buiten ons dorp. Beleid gemeente De laatste drie vragen handelden over het behoud van het oude dorpsgezicht, opiniepeilingen en het beleid van de gemeente. Om met de laatste vraag te beginnen, ruim 40% was van mening dat de gemeente in haar beleid niet duidelijk naar de bevolking toe overkomt. Een opvallend groot deel sprak geen me ning uit (33,7%) en slechts 19.1% vond het beleid wel duidelijk. De vraag werd door 5,4%'niet ingevuld. Zeer veel Heilooërs blijken erg ge hecht te zijn aan hetgeen nu nog over is van het oude dorpsgezicht. Dit was het geval bij 86% Opiniepeilingen in verband met het realiseren van kostbare projekten vond weerklank bij 76% van de onder vraagden. Slechts 8,6% zag niets in eventuele opiniepeilingen. Opmerkingen Tot slot van dit relaas nog een aantal opmerkingen en suggesties die ge daan werden. Verreweg de meeste betroffen de verkeersveiligheid, daar om deze week gewoon enkele kreten. - meer snelheidscontroles - meer eenrichtingsverkeer - betere verkeersopvoeding - betere dienstverlening van en be ter kontakt met de politie - Politie moet meer letten op los lopende honden, daar waar het niet mag. Prijsuitreiking Het is al eens vermeld maar herhalen kan nooit kwaad. Vrijdag a.s. zal in het Stationscentrum de prijsuitreiking plaatsvinden van de kleurwedstrijd van Heiloo 2000. De aanvang is om 20.00 uur en het geheel zal door een orkest worden opgeluisterd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 4