Verkeer Huisvesting Milieu Welzijn C.D.A. V.V.D. P.V.D.A. HEILOO 2000 D'66 LINKS HEILOO Wat zeggen de partijen erover? PORT en SPEL B.S.C. Heiloo Softbal Honkbal' geslaagd schoolsoftballtoernooi noord-HOLLAND NOORD I KIJKPOST P.v.d.A. ÏMEENTERAADSVERKIEZINGEN 1982 v welzijn is ons wel degelijk een zorg :erd Adema, 36 jaar, Landmeter, estakker 45. slechter wordende financiële Liatie van onze gemeente maakt het adzakelijk dat er heel bewust keuzes rden gemaakt. P.v.d.A. kiest daarbij voor het zo g mogelijk handhaven van het be- ande voorzieningenniveau, ook wan- 1 er dat aanvaardbare offers vraagt. cwel er de laatste jaren veel tot nd is gebracht, zijn er toch enkele iepen niet of onvoldoende aan bod 1 komen en deze mogen nu niet de pe worden van de bezuinigingen. Ik uk daarbij vooral aan kwetsbare iepen, zoals ouderen, gehandicap- alleenstaanden en niet werkenden, k de jongeren verdienen extra aan- cht. n goed welzijnsklimaat houdt in dat gehele bevolking van alle gemeen- ïapsvoorzieningen moet kunnen pro ven. Voor wat betreft de Volks- iziekschool met z'n hoge tarieven is t voor velen allang een onbetaal- re zaak geworden. Toch dreigt er een wachtlijst voor nieuwe leer- gen te ontstaan. Op onze suggesties i dat te voorkomen, wilde B. en W. met ingaan. Ondanks de vele tonnen subsidie, die de gemeente jaarlijks geeft, vindt men dat de gemeenteraad zich niet met het te voeren beleid be hoort te bemoeien. De openbare bibliotheek vervult een belangrijke funktie voor het welzijn in onze gemeente. Bijna nergens is het percentage abonnees zo hoog als in Heiloo. Het is van belang dat zo'n voorziening goed bereikbaar is voor de inwoners uit het gehele dorp. Daarom stemden 3 P.v.d.A.-D'66 raadsleden tevergeefs tegen de opheffing van de vestiging aan de Kennemerstraatweg. Het spreekt vanzelf dat wij ons er voor zullen inzetten dat daar nu een goed gesorteerde uitleenpost blijft bestaan, die ook regelmatig is geopend. Dat ook onderwijs onze bijzondere aan dacht heeft blijkt wel uit de diskus- sienota die wij daarover geschreven hebben. Enkele aanbevelingen waren: - de bestaande scholen zo lang moge lijk handhaven; - een zo groot mogelijke vrijheid bij de schoolkeuze; - kontakt tussen school en ouders be vorderen. Behalve het onderwijs voor de jeugd zijn ook het dagonderwijs voor vol wassenen en de NIVON-kursus Ouder- wijs-Onderwijs van groot belang, voor diegenen die vaak door omstandighe den vroeger, niet voldoende kansen hebben gehad om zich te ontwikkelen. Tezamen met emancipatie-aktiviteiten van Federatieve Vrouwenraad en Vrouwencafé, en projekten zoals de kursus „Iedere tijd is leeftijd", dragen zij er toe bij dat mensen zich kunnen ontplooiien en een beter inzicht krijgen in de maatschappelijke verhoudingen. Wij vinden het van groot belang dat de voornaamste welzijnsvoorzieningen en aktiviteiten bij de bezuinigingen worden ontzien. Vindt U dat ook? Stem dan op de P.v.d.A. Lfjst 3! Tjeerd Adema gescheiden wandel- en fietspaden, vei lige routes naar de scholen, overzichte lijke kruispunten en het aanwijzen van verkeersarme gebieden, zodat kin deren veilig kunnen spelen. Daaraan is in Heiloo te weinig voor rang gegeven. De P.v.d.A. wil dat veranderen, want elk ongeluk is er een teveel. Vindt u dat ook? Stem dan straks op de P.v.d.A. lijst 3. J. Borsjes. Jan Borsjes, 53 jaar, gemeente ambtenaar in Zaanstad, Romplaan 2. Woningbouw, nog steeds een probleem Het woningbouwprobleem leek een heel eind opgelost, zeker in ons mooie dorp. Maar toch groeide de lijst van woningzoekenden en dat is nog steeds zo. Hoe dat komt? Niet alleen door de stagnatie in de bouw, maar vooral omdat huizen haast onbetaalbaar zijn gewoden, zeker voor de lagere inkomens. Die zijn er in Heiloo nog genoeg. Denk maar eens aan de on volledige gezinnen, de jongeren, al leenstaanden, gehandicapten. Deze mensen stellen meestal niet zulke hoge eisen, maar willen wel wonen. Daaraan zal in Heiloo veel meer dan nu de nadruk moeten komen op kleinere huurhuizen voor de eigen inwoners. Door middel van o.a. energie-arme bouw en een sobere opzet kan dat gerealiseerd worden. Dan 'zal die nog steeds groeiende lijst van woningzoekenden in Heiloo eindelijk eens weggewerkt worden. Trouwens, over wegwerken gesproken, aan de weg kan ook nog veel ver beterd worden. Elk jaar vallen in Hei loo een aantal verkeersslachtoffers. Dat veroorzaakt veel leed. De gemeen te kan veel doen om het verkeer veiliger te maken. Er moet een ver keersplan komen dat uitgaat van de kwetsbare verkeersdeelnemers zo als voetgangers en fietsers. Met name kinderen en bejaardpn moeten veel beter beschermd worden. Door betrekken bij allerlei zaken die voor hen belangrijk zijn. Daardoor kunnen ze ook meer invloed krijgen op wat er in de gemeente gebeurt. - Medewerking aan de werkgroep 'tijd voor school', zodat vrouwen va ker kunnen gaan studeren of buitens huis werken als ze daaraan behoefte hebben. - Het bevorderen van deeltijdfunkties waardoor er meer mogelijkheden voor vrouwen komen tot het vinden van een betaalde baan. Naast bovenstaande concrete punten rond de emancipatie zijn er nog meer zaken die mij speciaal interesseren, zoals het milieu. Daaraan kan ook in Heiloo nog veel verbeterd worden. Denk maar eens aan het terugdringen van chemische bestrijdingsmiddelen, het instellen van een hapverordening, verbetering van oppervlakte- en grondwater. Kortom, er is op vele terreinen nog genoeg te doen in Heiloo. Vindt u dat ook? Stem dan straks op de P.v.d.A. Lijst 3. T. ten Berge-Crabbendam. Truus ten Berge, 41 jaar, huisvrouw, de Ronge 31. Vrouwen en mannen, opgelet Een gelijke waardering voor en behandeling van vrouwen en mannen bestaat nog lang niet overal, ook niet in Heiloo. Daar wil ik wat aan doen. Ik denk dan aan de volgende zaken: - Het bevorderen van aktiviteiten die vooral op vrouwen gericht zijn, zoals de dag-MAVO voor volwassenen, de V.O.S.-cursussen en andere op leidingen waardoor vrouwen meer vorming en scholing kunnen krijgen. - Meer financiële steun voor eman cipatie- aktiviteiten, zoals die worden georganiseerd door o.a. de Federatieve Vrouwenraad en het Vrouwencafé in Heiloo. Van hieruit vinden immers veel aktiviteiten plaats om vrouwen te Rinus Walda, 69 jaar, gepensioneerd, Kanaalweg 18. Ouderen willen meepraten Aan de behoeften van ouderen in onze samenleving wordt vaak onvoldoende 1/ verscheidene weken staat een gehele pagina vol met uitspraken, programma's en eloften van de verschillende politieke partijen in Heiloo. us I u *u j* ij ju i.i We zijn ons ervan bewust dat we slechts We kunnen best begrijpen dat veel mensen momenteel door de bomen het bos niet een gedeelte van i uu ii* i i gcueeue van ae programma s meer zien en daarom hebben we gemeend een korte programmavergehjkmg te hebben behandeld Het zijn echter wel moeten opstellen. U kunt zodoende, een week voor de verkiezingen, de de belangrijke programmapunten die verschillende programma's nog een keer met elkaar vergelijken en tegen elkaar iedere burger raken afwegen. We kunnen hierin niet volledig zijn en zullen soms een greep uit de \yie de programma's uitgebreider wil hoeveelheid van punten moeten doen. zai zich bij de politieke partijen moeten vervoegen. aandacht besteed, terwijl juist deze mensen zo'n grote bijdrage hebben geleverd aan onze nog steeds grote welvaart. Ook in een gemeente zoals Heiloo, die erg veel oudere inwoners telt, moet meer aandacht aan deze mensen wor den gegeven. Denk maar eens aan het wonen. Ouderen willen vaak zo lang mogelijk zelfstandig blijven wonen, daar kan de gemeente veel toe bijdra gen. Denk eens aan aangepaste woningen tegen een betaalbare huur. Bij nieuwbouw of renovatie zou meer gelet moeten worden op een aange paste indeling, een extra kamertje zodat bij ziekte iemand kan blijven overnachten. Ook moeten deze hui zen dichtbij het openbaar vervoer en bij de winkels gebouwd worden. Door ouderen hierbij te betrekken, biiv. in commissies, kan met dit soort Wensen meer reke ning worden gehouden dan nu vaak gebeurt. Ook op het gebied van ontspanning kan de gemeente veel doen, alsmede op het beter bereikbaar maken van allerlei voorzieningen. Dat hoeft niet noodzakelijk veel geld te kosten. Het belangrijkste is dat naar ouderen ge luisterd wordt. Ikzelf behoor tot die groep. Niet alleen via de ouderen bonden, waarin ik aktief ben, maar ook via de gemeenteraad wil ik met name opkomen voor de oudere in woners van Heiloo. Dat hebben ze wel verdiend, zou ik zeggen. Vindt u dat ook? Stem dan straks op de P.v.d.A., lijst 3. M. Walda. De aspekten van leefbaarheid en veiligheid dienen grote aandacht te krijgen. De zorg voor voetgangers en fietsers staat daarbij voorop en initiatieven van de burgerij zullen worden ondersteund. Binnen de huidige bebouwing percelen grond zoeken voor woningbouw. Type woningen aansluiten op de behoefte, met veel aandacht voor jongeren, alleenstaanden en ouderen. Voorkeur voor sociale woningbouw. Goede voorlichting. Meer gescheiden inzamelen van afval en stringente eisen voor dumpen van vuil op de stortplaats. Iedereen voldoende ruimte geven om volwaardig deel te nemen aan de samenlevingsopbouw. Voorrang voor eigen initiatief. Aanvaardbare huisves ting voor aktiviteiten van ouderen. Aandacht voor de jongeren en een gericht emancipatiebeleid. Geen uitspraak over dit onderwerp. Bestemmingsplan in Zuidoosten met kracht voortzetten. Type woningen afstemmen op de te verwachten vraag met aandacht voor kleine wooneenhe den. Soberheid bij de bouw nastreven, maar wel deugdelijk. Overheid moet goed voorbeeld en voorlichting geven. Uitbreiding van het scheiden van huisvuil. Heiloo moet groen gehouden worden met beperking chemische bestrijdingsmiddelen. Welzijnswerk richten op het ontwikke len van eigen initiatieven. De Raad moet iedere vier jaar een sociaal-cultu reel plan vaststellen dat inspeelt op de behoeften en wensen van de mensen. Speciale aandacht voor groepen in achterstand situatie. Er zal een verschuiving moeten plaats vinden naar de veiligheid van met name de kwetsbare verkeersdeelnemers. Aanleg gescheiden wandel- en fietspa den, beschermde oversteekplaatsen, doorgaand verkeer uit de dorpskern, overzichtelijke kruispunten etc. Voor eigen bevolking bouwen met voldoende betaalbare woningen voor lagere inkomens. Nadruk leggen op kleinere huurwoning voor achtergestel de groepen. Energie-arm en sober bouwen. Beleid richten op behoud natuurgebie den. Aandacht voor het zuiver houden van het grondwater. Milieubeleid in meerjarenplan vastleggen. Zuinig om springen met energie en grondstoffen. Welzijn richten op het scheppen van een beter woon-, leef- en werkklimaat. Er moeten prioriteiten worden toegekend aan de ouderen. Openbare gebouwen meer toegankelijk voor gehandicapten. Vrijkomende loka len/gebouwen beschikbaar stellen voor buurt- en clubhuiswerk. Heiloo dient zich aan te melden als experimenteergemeente t.a.v. de aktie „50 is te veel". Realisering van de zuidelijke wijkontsluitingsweg en onderzoek naar kruispunten is noodza kelijk. Bouwen voor de bekende doelgroepen. Onderzoek instellen naar 1 en 2 persoons huishoudens. De grond inten siever bebouwen en soberder en beter betaalbare woningen. Goede controle t.a.v. grofvuilstort- plaats. Meer scheiden en composteren van afval. Speciale aandacht voor ouderwordende mens, maar geen betutteling. Opvang verzorgen voor de ongeorgani seerde jeugd. Forensen helpen d.m.v. verbeterde fietsenstalling. Men dient rekening te houden met het milieu en de verkeersveiligheid. Door gaand verkeer uit de dorpskern, snelle realisering Zuidelijk Wijkontsluitings weg, woonwijken leefbaar maken, veiliger verkeerssituaties bij spoorweg overgangen, beter beveiligde kruispun ten. Bouw afstemmen op onderzochte behoeften en vooral voor eigen bevol king. Aandacht voor één- en tweeper soonshuishoudens, ouderen en gehan dicapten. Een duidelijk toewijzingsbeleid, behoud van dorpskarakter en aandacht voor woonomgeving. Hoofdzaak is het voorkomen van verdere milieuaantasting en het herstel len van reeds gemaakte schade. Afval stoffen dienen gescheiden te worden en zoveel mogelijk hergebruikt te worden. Minder bestrijdingsmiddelen en geluids hinder. Welzijn heeft betrekking op goede woon- en leefsituatie, een goede ge zondheid etc. De burgers in staat stellen zich te ontplooien, zich te ontspannen en hulp te krijgen. Inspraak van de burger is noodzakelijk. Een mogelijkheid om de verkeersveilig heid te vergroten en verkeersoverlast te beperken is een verbetering van het Openbaar vervoer. Belangrijk is ook het bevorderen van 30 km. in bepaalde gebieden. Bouwen van woningen in sociale sektor, met name vöor ingezetenen die een huurwoning achterlaten. Er dient een commissie te komen voor toewijzing van woonruimte. Mogelijkheden tot huisvesting van minderheidsgroepen. Geen verdere aantasting van natuurge bieden. Verbetering van de kwaliteit van het oppervlaktewater. Installatie van een milieu-advies commissie. Be vorderen van recycling en scherpe controle op illegale stortingen. Welzijnswerk moet zich niet tevreden stellen met behandeling van individuele problemen maar zal zich moeten bezighouden met maatschappelijke oor zaken. Geen bezuinigingen op personeel in welzijnswerk. Grote aandacht voor ouderen. Start van een kinderdagver blijf. Wat ik zeggen wil Het moet de kiezer in Heiloo duize len van alle voornemens, program punten en aanbevelingen van de di verse politieke partijen en van een merkwaardig apolitieke groep. Om met deze laatste te beginnen: ze zit al jaren in de raad, maakt grote programma's en gaat daarna per enquête toetsen of het programma klopt met de wensen van de bevolking. Daarbij moet je geen risico nemen, dus bepaal je zelf de vragen en kijk je zelf aan wie je die stelt. En ziet: de uitkomst klopt methet program. Als je een belangen-vereniging bent kun je kennelijk de dingen op zijn kop zetten en heb je dit soort trucs nodig. In plaats van weer opnieuw sterke programma-punten op te sommen is het veel aardiger u te informeren over de afgelopen raadsperiode. Dan kunt u zien hoe verkiezingsbelof ten uitwerken. Dat het college van B. en W. weinig sprankelend is opgetreden is gezien zijn ontstaan voor de hand liggend. Onder het mom van 'never change a winning team', werd de wettelijk nodig geworden uitbreiding van het college afgewezen. Dus de VVD- wethouder werd gewipt en de burge meester vertrok. Helaas moest om ge zondheidsredenen ook de laatst over gebleven wethouder aftreden en had den we een nieuw, niet-ingewerkt te klein college. Partijpolitieke motie ven verhinderden de komst van een derde wethouder, die broodnodig was. Gelukkig was er een goede op positiepartij, P.v.d.A./D'66, die het college te hulp kwam door het lance ren van initiatieven. Die werden vaak overgenomen, weliswaar met vertra ging, vaak geamendeerd en ontdaan van de naam van de initiatiefnemers, maar toch. We kunnen dit duidelijk maken met een paar voorbeelden: De dagschool voor volwassenen. Maatregelen voor energiebesparing bij gemeentegebouyven en het zwem bad. (Proficiat Bram, na vijf jaar nemen alweer twee partijqp Je idee over) - Maatregelen tégen de grofvuil- stortplaats. Door het stellen van vra gen, tot tweemaal toe, heeft de P.v.d.A./D'66-fraktie deze zaak aan gezwengeld. (Visser, CDA, heeft kennelijk toch wat last van vliegas gehad toen hij dit initiatief claimde, lees de raads- notulen en de kranten er maar op na). Een fraai voorbeeld van 'beleid' van het college was de huisvesting voor de ouderenbonden. Op verzoek van de raad opgevoerd, een jaar later plot seling wegbezuinigd maar in het zicht van de verkiezingen toch weer toe zeggingen. Natuurlijk hebben we als P.v.d.A. de komende periode ook weer veel wensen, maar we hebben in het ver leden, en zullen ook in de toekomst, laten zien dat we de konsekwenties van dê programma-wensen zullen ac cepteren. - We weten dat er grote veranderingen in het onderwijs op til zijn die aan passingen vergen", dus maakten we een Onderwijsnota. - We vinden dat er een verkeersplan voor Heiloo moet komen, we werken er aan, maar schrijven geen ver slag van een verkeerscongres over, om daar mee te volstaan. - We zijn voor een goed openbaar vervoer, maar lokken geen kiezers met een onbetaalbaar dorpsbusje. - We zijn tegen de modernisering van kernbewapening en zagen dus in de raad een uiterst voorzichtig gefor muleerde motie door de anderen af gewezen. Misschien voor aanhangers van de vredesbewegingen iets om te ont houden. f - We willen het voorzieningen-niveau zo lang mogelijk handhaven ook als daarvoor aanvaardbare offers ge bracht moeten worden. We zijn voor een aantal veranderingen en nieuwe dingen. We weten dat die geld kosten, dat er dus verschui vingen zullen moeten optreden. Om dat zorgvuldig te kunnen doen is het nodig dat er naast de meerjaren begroting ook een betere uitsplitsing komt in de jaarrekening. Zodat dui delijk wordt wat b.v. de plantsoenen, de volksmuziekschool, het theater, de sport etc. werkelijk kosten. We willen inzicht en doorzicht om ver antwoorde beslissingen te kunnen nemen. Om op deze wijze te helpen bijdragen tot een beter gemeente bestuur is een sterke P.v.d.A.-fraktie noodzakelijk. We weten dat Links Heiloo en D'66 ook ideeën hebben die ons aan spreken, toch vragen we u ons te stem men. We zijn voor een sterke pro gressieve fraktie, die een eenheid vormt en heeft laten zien over grote capaciteiten te beschikken. Dat Links Heiloo afzonderlijk optreedt is te wij ten aan het feit dat de P.v.d.A. niets zag in samenwerking met de CPN, PSP en PPR waren hiervan op de hoogte, maar hebben gemeend de keu ze voor de communistische partij te moeten' laten prevaleren boven die Vöor de P.v.d.A. Dat is hun goed recht. Met D'66 hebben we acht jaar in een zeer goede samenwerking één frak tie gevormd. Het optreden in de raad was dus altijd namens beide partijen. Een jaar geleden toen de toekomst voor D'66 er hoopvol uitzag hebben ze de samenwerking opgezegd, uitsluitend om opportunistische redenen. Er is en was geen friktie in de fraktie. Daarom is het des te opmerkelijker dat er in alle D'66- publiciteit uitsluitend sprake is van D'66-wapenfeiten als het dingen betreft van de P.v.d.A./ D'66 fraktie, dat is wel alternatief maar niet redelijk. Sorry, maar van een fatsoenlijke partij had ik een ander optreden verwacht, zeker na zo'n lange samenwerking. Daarom, beste kiezers neem boven staande mee in uw overwegingen als u bepaald op wie u op 2 juni a.s. uw stem uitbrengt. Stem P.v.d.A. voor een beter even wicht in de Raad, meer naar links, in het belang van Heiloo. J. Michielsen (vz. P.v.d.A., afd. Heiloo) D.V.W. 'gelopen zaterdag werd de 2e kompe- iewedstrijd zeehengelen gevist. >1 goede moed trokken 14 vissers lar Den Oever, maar helaas viel de ngst erg tegen. ist tijdens de eerste wedstrijd A. 3kker in zijn eentje 3250 gram vis te ngen, nu konden 14 vissers teza- en slechts 3300 gram op de kant len. s uitslag was: H. Scholten W. Ursem N. Ursem 775 gr 450 gr 400 gr volgende wedstrijd wordt gevist 13 november. We gaan nu eerst er in het binnenwater vissen, s eerste staat er een witviswedstrijd het programma. Deze wordt gebeu rt op zondag, 6 juni. Vertrek 6.00 r vanaf 't Loo. i die mee willen doen, dienen zich te geven vóór vrijdag 4 juni 18.00 r. Probeert U zich hieraan te houden, t bespaart de kommissie veel extra :rk. ziens aan de waterkant en goede ngst! Sinds 20 mei, Hemelvaartsdag, weet men nu dan ook in Schiedam, voor zover er daar al geen vermoeden van was, hoe dames 1 van B.S.C. Heiloo vindt dat het softbal gespeeld moet worden. De thuisspelende vereniging werd met een eindstand van 2-9 duidelijk gemaakt dat men niet meer om de Heiloo'se dames heen kan. Ook hier kon Monique Sanches haar kwaliteiten als werpster weer laten gelden. Aan slag kwam Karien Fabius helaas net iets te kort om in deze wedstrijd een home-run op haar naam bij te schrijven. Zaterdag 22 mei werd in de thuiswed strijd tegen Thamen min of meer een verplicht nummer afgedraaid: 6-0 in het voordeel van B.S.C. Heiloo. A.s. zaterdag, 2y mei, reizen de dames af naar Brabant, Oosterhout, om aan te treden tegen Gambro Twins. Een team waarvan bekend is, dat het vooral sterkere teams het knap lastig kan maken. Niettemin zal men moeten winnen, wil men de gedeelde plaats aan de kop van de rangschikking niet verliezen. Wilt u uit eigen waarneming dit attractief softbal spelende team van B.S.C. Heiloo aan het werk zien, kom dan eens naar het Vennewater, B.v. tweede Pinksterdag, 's morgens om 11 uur vindt dan plaats de return tegen Schiedam. Zaterdag 22 mei vond dan de match plaats waar alle liefhebbers van honkbal in Heiloo naar uitkeken: Foresters - B.S.C. Heiloo. Het is inderdaad de wedstrijd geworden waarbij het talrijke publiek menigmaal schitterend honkal kreeg voorgeschoteld. De stemming zat er van aanvang af al goed in, want in de eerste innings was de stand al 1-1. Punten die behaald werden door het slaan van honkslagen van beide partijen en dat deed voor de rest van de wedstrijd een hoop vermoeden! Foresters had aanvankelijk zijn in de voorgaande wedstrijden zo beproefde opstelling met Mike Ocon op de plaat in zoverre gewijzigd, dat begonnen werd met Frans Vink als pitcher. Pas bij het begin van de zevende inning werd de wissel met Ocon gemaakt, maar die taktiek bleek later toch te laat toege past. Het onheil was al geschied. Heiloo liet de reeds in de vierde inning opgebouwde voorsprong tot 6-3 niet meer los en kon zich winnaar noemen. Werper Benno Dijkstra beleefde een gouden dag: niet alleen stak hij als pitcher in een geweldige vorm, hij was ook de maker van de enige home-run in de wedstrijd en nog wel met twee man op de honken! Met deze uitslag staat B.S.C. Heiloo alleen op kop van de ranglijst, direct gevolgd door Foresters en alle andere concurrenten op 4 of meer punten achterstand. Zaterdag 29 mei a.s. ontvangt B.S.C. om 14.00 uur op eigen terrein de formatie van Lijnden. Op de velden van de honk- en softbalclub B.S.C. Heiloo organiseerde deze vereniging afgelopen vrijdag een schoolsoftbaltoernooi waaraan negen scholen met zestien teams deelnamen. Verrassend was het optreden van de Dr. Ariëns-mavo uit Krommenie bij de jongere deelnemers en van de S.G. Huygenwaard uit Heerhugowaard bij de oudere deelnemers. Onder voor softbal iedeale weersom standigheden startte om 10.00 uur een reeks van 28 wedstrijden op 5 velden. Om precies vier uur kon, volgens programma, voorzitter Otto Hoffman de kampioenen bekendmaken. Bij de jongens tot en met 15 jaar en bij de meisjes in dezelfde leeftijdscategorie behaalde verrassend de Dr. Ariëns- mavo uit Krommenie deze titel. Bij de jongens ouder dan 16 jaar en de meisjes in deze leeftijdsgroep was de S.G. Huygenwaard veruit de sterkste. Voor alle ploegen was er een prijs en voor iedere deelnemer een aandenken, mede dank zij de financiële steun van de firma van Haneghem b.v. Een uitstekend initiatief van B.S.C. Heiloo, die hoopt er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Eindstanden: Meisjes t/m 15 jaar: 1. dr. Ariëns-ma vo, Krommenie 4-8, 2. St. Jan Mavo, Heiloo 4-4, 3. Scavel, 't Veld 4-4, 4. S.G. Huygenwaard, H.H. waard 4-2, 5. S. G. Rooswijk, Zaandijk 4-2. Jongens t/m 15 jaar: 1. dr. Ariëns-mavo, Krommenie 4-8, 2. S. G. Huygenwaard, H.H.waard 4-2, 3. Kennedy-mavo, Heiloo 4-2. Meisjes ouder dan 15 jaar: 1. S. G. Huygenwaard, H.H. Waard 3-6, 2. Petrus Can. Coll. Alkmaar 3-3, 3. St. Anth. mavo, Bergen 3-3, 4. S. G. Rooswijk, Zaandijk 3-0. Jongens ouder dan 15 jaar: 1. S. G. Huygenwaard, H.H. Waard 3-6, 2. S. G. Huygenwaard, H. H. Waard 3-4, 3. dr. Ariëns-mavo Mid- denmeer 3-2, 4. Petrus Can. Coll., Alkmaar 3-0. De aanvoerders van de winnende teams.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 6