Over 3 weken sportieve Heilooërs op de racefiets! OUD PAPIER AKTIES Partij van de Arbeid T-shirts IAII> M Pim Pam Pet "Geef's voor diabetes" vraagt nog collectanten GEEF'S VOOR DIABETES Karin Dekker voert aktie voor woonruimte Wie bedenkt er een naam voor de muziektent in het Stationscentrum? IEUWSBLAD VOOR HEILOO 15 jaar woninginrichting Jde Groot Huis verkopen Rabo Makelaardij Isotherm Heiloo B.V. ...VIPPEEEEEE! GESLAAGD enorme keuze. Raadhuisweg 13 - Heiloo Vrijdagavond koopavond. De nieuwe Schoolagenda 82/83 is binnen GESLAAGDEN L.H.N.0. SCHOOL DESANTCR0FT HERENKOOR MATER DEI 20 JAAR Wat is Diabetes Mellites? 47e JAARGANG F 23 9 JUNI 1982 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbossehelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laarmanstraat 7, 1851 JD Heiloo - Telefoon 072-330525 Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 12.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom, Egmond a/d Hoef en Akersloot. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 52 cent (excl. BTW) Bü regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. Voor het gemeentehuis heeft Karin (Jekker haar tenten opgeslagen omdat tij het een schande vindt dat de gemeen te Heiloo haar geen woning toewijst. 23 jaar heeft zij in Heiloo gewoond (ge boren en getogen), 3'wee jaar geleden heeft zij vanwege een huwelijk Heiloo verlaten en vestigde zich in Krommenie. Het huwelijk ging mis en tij zag zich gedwongen met haar baby naar Heiloo terug te keren omdat zij niet in Krommenie wilde blijven. Karin vindt dat de gemeente haar een huis moet toewijzen op grond van de vol gende artikelen. Art. 3: ,,Als woningzoekenden in de ge meente worden, na indiening van het daartoe strekkende aanvraagformulier ingeschreven, zonen of dochters van in gezetenen, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en niet de beschikking hebben over zelfstandige woonruimte." Art. 4: ,,De eis van economische gebon denheid geldt niet ten aanzien van remi granten." Daar Karin Dekker ons niet te woord wilde staan alleen op voorwaarde dat ze eerst moest lezen wat er in de krant kwam, zijn we naar de wethouder de heer J. J. Dekker gegaan om zijn lezing van het verhaal te horen. „Karin Dekker komt inderdaad uit een Heiloos gezin, ze is echter een paar jaar geleden vertrokken naar Krommenie en vfstigde zich in het huis van haar schoonvader, die naar elders was ver- Irokken. Van hem huurde zij het huis dus ze heeft wel degelijk de beschikking over een eigen woonruimte gehad. Dus moet zij zich als woningzoekende in .Krommenie laten inschrijven en niet in Heiloo. Bovendien heeft ze geen werk, en zegt Karin Dekker dat ze dat ook niet VANAVOND NOORDHOLLANDS KAMERKOOR IN GROTE KERK In het kader van het 50-jarig jubileum van Rotary Club Alkmaar concerteert jhet Noordhollands Kamerkoor o.l.v. Klaas Venneker op woensdag 9 juni a.s. om 20.15 uur in de Grote Kerk te Alkmaar. Medewerking aan dit con cert verlenen de mezzo-sopraan An nette Andriessen en de bas Rom Kalma. Ter gelegenheid van dit ju bileum schenkt de Rotary Club de Alkmaarse gemeenschap een repro- duktie op ware grootte van de zeven werken van barmhartigheid van de meester van Alkmaar, een reproduktie, die een plaats zal krijgen in de Grote Kerk. Binnenkort zal dit geschenk worden overhandigd. Het Noord hollands Kamerkoor, bovengenoemde solisten en de Grote Kerk hebben spontaan hun belangeloze medewer king toegezegd aan dit concert, waar- wil omdat ze nog een klein kind heeft, dus economisch is ze aan Heiloo ook niet gebonden. Door de moeilijkheden in haar huwelijk was het voor haar onmogelijk in Krom menie te blijven wonen. Wij hebben haar toen woonruimte aangeboden bij Kaandorp en daarbij duidelijk gesteld dat Karin de maanden juni t/m augus tus uit dit huis moet, daar deze dan voor de zomerverhuur zijn en dus veel meer huur moeten opbrengen. Zij kan echter half augustus alweer in dit huis terug. Bovendien betaalt de gemeente Heiloo haar bijstandsuitkering. Er zijn zoveel vrouwen die op een woning zitten te wachten, we kunnen niet ook nog eens de echtscheidingsgevallen van andere gemeenten er bij halen. Karin Dekker zal zelf voor een oplossing moeten zorgen. De mogelijkheden zijn erg beperkt tenzij er hier een baan ge vonden wordt," aldus wethouder Dek ker. Als Karin Dekker zo graag terug wil naar Heiloo ook omdat ze zoveel kennis sen en vrienden hier heeft en niet te ver geten haar ouders, is er dan niemand die haar tot half augustus kan helpen? Het gaat om een periode van 9 weken. Bovendien was er een brief binnengeko men van iemand uit Alkmaar die haar hulp aanbood. Ook de mogelijkheid naar-een.plaats in-deOude Pastorij is nog onderzocht, maar de kamers zijn daar zó klein, dat een vrouw met een kind daar niet kan wonen. Vanaf vrijdagmorgen half negen zit Karin Dekker nu voor het gemeentehuis, 's Avonds vertrekt zij, om de volgende ochtend weer terug te keren. Tot giste ren, dinsdagmiddag, zat zij er nog. Het zal zolangzamerhand bij iedereen bekend zijn dat op het Stationsplein in het Stationscentrum een muziektent staat. Een houtenpodium met de moge lijkheid daar een tentzeil op te zetten. Iedere muziekgroep, die zich graag wil laten horen, kan na overleg met de heer Jef Letschert, gratis over dit podium beschikken. Een interessante zaak omdat binnenkort ook de braderie avonden weer gaan beginnen en dit altijd veel publiek trekt. Nu wil het Stationscentrum voor deze muziektent graag een leuke naam heb ben. Op een eerdere oproep kwamen er wel een paar binnen maar een echte klapper zat daar niet bij. Wie bedenkt een leuke, korte, pakkende naam? Het is de moeite waard uw gedachten hierover te laten gaan, want er is een erg leuke prijs aan verbonden. Oplossingen kunnen worden gestuurd naar Jef Letschert, Heerenweg 148, Heiloo. Al enige maanden is bekend dat de VVV op 30 juni a.s. (woensdagavond) de Ron de van Heiloo organiseert t.b.v. het 75- jarig bestaan. Op deze avond mogen ook 60 niet-licen- tiehouders deelnemen in diverse catego rieën. (Helm verplicht). Al twee weken liggen hiervoor deelname- lijsten bij de rijwielverkopers van Heiloo, t.w.: Boersen, Bosman, Hoebe en Van Raaltea/5, Tot nu toe zijn er nog weinig inschrijvin gen binnen bij het inschrijvingsadres. Haast u, want 15 juni sluit de inschrij ving i.v.m. het gereed maken van de redactionele gedeeltes. EXTRA LEDENVERGADERING V.V.D. AFD. HEILOO Door een riante stembusoverwinning werd de V.V.D. grootste fractie in de Gemeenteraad. Een historische gebeurtenis, waar het Bestuur niet lang bij stil kan blijven staan. Op 27 juli a.s. vindt de definitieve kandidaatstelling plaats voor de Tweede Kamer- verkiezingen, die op 8 september a.s. worden gehouden. In verband hiermede is door het Hoofd bestuur van de V.V.D. een verkorte procedure vastgesteld voor de opstel ling van de kandidatenliist. In het kader wordt een Algemene Le denvergadering gehouden op donder dag 10 juni a.s. in het Open Huis, aan vang 20.15 uur. Agenda: 1Opening 2. Korte nabeschouwing Gemeente raadsverkiezingen 3. Voordracht Groslijst Tweede Kamer kandidaten. Tot de aanvang van de vergadering kunnen namen van kandidaten bij het afdelingsbestuur worden ingediend. 4. Voorstel om af te zien van een afde lingsvergadering op 26/6 over een mo gelijke advieslijst voor de Kamer centrale Den Helder. 5. Inventarisatie van wensen t.a.v. rangorde van de zittende kamerleden op de advieslijst. 6. Benoeming afgevaardigde(n) naar de Kamercentralevergadering d.d. 26/6 a.s. alsmede de Algemene Ver gadering te Nijmegen op 3/7 a.s. 7. Rondvraag 8. Sluiting. van de baten geheel ten goede komen» aan dit jubileumsgeschenk Het is de eerste keer dat het Noord hollands Kamerkoor zich zal presen teren in de Grote Kerk. Nog onlangs heeft het koor met groot succes enkele concerten o.a. in Erlangen - Duits land, gegeven. De duitse pers schreef hierover o.m.: "het koor beschikt over wondermooie sopranen, orgelachtige diepe bassen en warme middenstem men. Het verstaat de kunst feilloos te intoneren, zingt met een enorme spankracht, heeft een bewonderens waardige tekstdeclamatie en verstaat de kunst te nuanceren. Het programma vermeldt naast de klassieke werken van o.a. Palestrina en Schütz, ook licht verteerbare stuk ken van o.a. Schubert en Andriessen. De Bösendorfer concertvleugel is gra tis ter beschikking gesteld door de Fa. Spanjaard. De entree prijs be draagt 10.00. Wij willen de kiezers, die op 2 juni hun stem op de PvdA«hebben uitgebracht, bedanken voor het vertrouwen wat zij ons geschon ken hebben. Wij zullen ons er de komende 4 jaren voor blijven inzetten zoveel mogelijk punten uit ons verkie zingsprogramma te realiseren. Tevens bedanken wij alle mede wekere aan onze verkiezingscam pagne. Zonder hun inzet hadden wij dit resultaat niet kunnen be reiken. Tjeerd Adema Jan Borsjes HJ.A. van 't Hof 072-150383 b.g.g. 072-151526/151679 Of de plaatselijke Rabobank. Heiloo - Onze oud-plaatsgenote Mej. Welmoed Dijkstra is geslaagd voor het diploma Maatschappelijk Werk aan de Sociale Akademie „de Aemstelhorn" te Amsterdam. FANCY FAIR BIJ DE ZESKANT Vrijdagavond 11 juni is er in de open bare kleuter- en lagere school De Zes kant weer een fancy fair ten bate van Alleppey in Zuid India. Evenals vorig jaar is de opbrengst van deze ba zaar voor de armste kinderen in een wijk van de stad Alleppey. Van dit geld worden allerlei essentiële dingen ge kocht, zoals voedsel, kleding, leer middelen, medicijnen etc. Omdat we weten dat het geld dat via een spe ciale contactpersoon naar India gaat, tot op de laatste cent voor deze kin deren wordt besteed, hopen we op eenzelfde succes komende vrijdag als vorig jaar. Er zal weer van alles te doen zijn: een reeks van spelen voor kleine en grote kinderen, een markt van boe ken, speelgoed enz., een gezellig zitje om te eten en te drinken. En nog veel meer! We raden u aan a.s. vrij dag tussen 18.30-21.uur in on ze school aan het Malevoort - (vlak bij de Bibliotheek) een kijkje te komen ne men. Oudercommissie en leerkrachten van kleuter- en lagere school De Zeskant. OUDPAPIER AKTIE ST. JOZEFKLEUTERSCHOOL WESTERWEG 263 HEILOO Donderdag 10 juni staat de container op het schoolplein van 9-4 uur. KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK is er blij mee. Zij verkoopt het en de op brengst is voor een project(je) in de derde wereld. Alles wordt gratis op gehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer. Cruijscamplaan 26, tel.332010 OUDPAPIER-ACTIE VICTORIEGROEP Zaterdag 12 juni a.s. houdt Scouting groep Victorie weer een oudpapier-ac- tie. Afgelopen najaar hebben we ook al twee acties gehouden met als doel een nieuwe stencilmachine. Dankzij uw medewerking kregen we zoveel geld bij elkaar dat we die sten cilmachine bijnet konden aanschaffen. Dat hebben we toen ook gedaan, hoe wel er eigenlijk niet helemaal genoeg geld voor was. Omdat restje aan te vullen houden we nu weer een actie. Zaterdag zullen bij velen van u jongens aan de deur komen om oudpapier op te halen. Helaas kunnen we niet in heel Heiloo langs komen. Als u er ze ker van wilt zijn dat u uw oudpapier kwijtraakt, kunt u het ook komen bren gen: zaterdag vanaf half 10 's ochtends op ons clubhuis "De Bolder", hoek Kerkelaan. Westerweg. Bij voor baat dank. De organisatie. Zie advertentie in dit blad. Deze maand is het precies 15 jaar ge leden dat de fam. de Groot het Woning- inrichtingbedrijf aan de Holleweg 44 overnamen van hun oom. Een maand lang zullen er dan ook allerlei leuke en interessante aanbiedingen zijn. Vijftien jaar geleden was het win keltje niet groter dan 40 m2 en er wer den hoofdzakelijk gordijnstoffen, vloer kleden en matten verkocht. De heer de Groot maakte zelf nog kapok en ve ren matrassen, een benauwd en stof fig werkje. "Heel gewoon was toen dat ik 's ochtends een matras ophaalde omdat het vertijkt moest worden, maar het moest 's avonds wel weer klaar zijn", vertelt de heer de Groot. Drie jaar later vond de eerste ver bouwing plaats, het magazijn werd bij de winkel getrokken en de ruimte werd tweemaal zo groot. Toen kon er ook kamerbreed tapijt verkocht gaan wor den, vijf soorten in voorraad en de rest op staal. Ook de dekbedden waren in op mars en de fam. de Groot zorgde voor een voorraad van hoge kwaliteit. Maar met een dekbed alleen ben je er nog niet. "Het werd mijn afdeling er voor te zorgen dat we een leuke assortiment overtrekken kregen", zegt mevrouw de Groot/Verder kwam er ook zonwering bij, luxaflex, zonne schermen en markiezen. Tot op de dag van vandaag repareert de heer de Groot dit nog alleen zelf. Hij zegt er van: "Er is vaak nog zoveel aan te repareren, dat het beslist niet no dig is dat men direkt nieuw koopt". De zaak groeide en dat hield in dat de ruimte te klein werd. In 1977 werd besloten de zaak dras tisch te vergroten en te moderniseren. Naast het pand liep een groot pad en dat bood de mogelijkheid tot uitbrei ding en op zo'n manier aansluiting te vinden bij de Winkelhof 't Loo. Van toen af aan werden er ook kleinere artikelen verkocht, zoals badhand doeken, lakens, bad- en slaapkamer kleedjes, thee- en keukendoeken. Door het verdwijnen van een paar zaken, vulde dit het gat in de markt goed op. De laatste tijd is er weer veel werk in het meubelstofferen, nieuwe meubels zijn duur en hoewel op knappen van oud meubilair ook niet goedkoop is, is dit toch nog altijd goedkoper. Voor dit werk is een speciale stoffeerder in dienst. Nu is er dus vier weken aktie, deze week zijn dat de gordijnstoffen en de laatste week zal er een leuke attentie zijn. Kijkt u maar naar de advertenties. HANDELSWEG 34 - 1851 NX HEILOO TEL. 072-334245 GESLAAGD VOOR MAVO-4 EXAMEN AAN DE St. JAN MAVO TE HEILOO 't Loo 5, Heiloo, tel. 072-335781 Yvonne Adelaar, Cris Bakker, Anne- marie Beintema, Lia Belleman, Ingrid Borst, Lucas Bosch, Erik Braakman, Carla Broers, Hans Burgering, Jan Dekker, Linda Dekker, Monique Dekker, Nora Dekker, Lidewij Engel, Luc Glaser, Michel de Graaff, Martin Grob, Patrick Groot, Dorine Harkmans, Wim Hink, Dennis Hink, Wim Janssen, Petra Klamer, Jacqueline Klaver, Jan Komen, René de Koning, Sandra de Koning, Marja Kraakman, Petra Kroon, Liesbeth van Velthoven, Mar- loes Letschert, Astrid Liefting, Pierre Mul, Theo Onderwater, Monique Opdam, Marian Out, Marie José Overtoom, Adrieke Pijnappel, Cilia Ranzijn, Esther Schaap, Annet Schou ten, Harry Schrijen, Jan Sombroek, Arnoud van der Steen, Yvonne Tesse- laar, Richard Turk, Yerrel Vliet, Fran cis Werdmuller, Marcel Wiebering, Thea Winnips, Tiny Winnips, Marcel de Winter, Monique de Zeeuw, Dayen- ne Zonneveld, Jaco Zoon, Annemarie Zuurbier, Marlies Stokman uit heiloo. Yvonne Bakker, Ingrid Koning, Ro bert Levering, John Tervoort, Cathy Zentveld, Mariëlle Zentveld, Diana Zonneveld uit Egmond-Binnen. Astrid Admiraal, Dirk Belleman, Esther Belleman, Nicoline Bisschop, Marion Glorie, André Goudsblom, Albert Groot, Hans Groot, Lauri Kareis, Greet Liefting, Aart Ligthart, Jolanda Ligthart, Colinda Ory, Lien Pepping, Marco Valkering, Jan Zent veld uit Egmond a.d. Hoef. Eric Beentjes, Rik Imming uit Egmond aan Zee. Gerda Admiraal, Tineke Bruin, Peter Dekker, Christina Hoogeland, Caroline Pepping, Loek Rijs, uit Limmen. Met 23 kandidaten wordt het examen voortgezet. DE TELEFONISCHE HULPDIENST VRAAGT VRIJWILLIGERS We leven in een moeilijke tijd, en hoe wel het soms lijkt of er naast iedere Nederlander een hulpverlener staat zijn er toch veel mensen die met hun problemen tussen de wal en het schip raken. Er zijn welhaast op ieder terrein instellingen of gespreksgroepen waar je met jouw probleem terecht kunt maar toch blijkt er nog steeds bij veel mensen drempelvrees te bestaan om zo maar met hun moeilijkheden naar een bureau te stappen. Dan is er al tijd nog de telefoon, je hebt de vrou wentelefoon, de mannenlijn, de kin- dértelefoon, een telefoonlijn voor vrou wen die het moeilijk hebben na een borstamputatie, een telefoon voor men sen die vragen hebben op sexueel gebied, kortom, iqdere week staat het hele lijstje in de krant. En dan staat bij dat lijstje ook de Tele fonische Hulpdienst Noordholland- Noord, die dag en nacht beschikbaar is. Hier komen de mensen terecht die zo maar zonder hun naam te laten weten kunnen praten met een ander die niet pretendeert deskundig te zijn, maar gewoon als mens tot mens wil luiste ren. Echt luisteren, met belangstelling voor wat de ander bezig houdt, of dat nou de behoefte is om éven uit de eenzaamheid los te komen of omdat pijn of verdriet midden in de nacht alléén ondraagelijk is. Dan wordt 072-155555 gedraaid. En ondanks de vele hulplijnen die er zijn neemt het aantal telefoongesprekken bij de Tele fonische Hulpdienst toe, daarmee ge lijk op gaat de behoefte aan mensen die willen helpen bij dit werk. Een speciale vooropleiding wordt niet gevraagd, de vrijwilliger wordt pas ingezet na een periode van training die ongeveer een halfjaar duurt. Wel is nodig je volledi ge inzet, bereid zijn om wat van je tijd en belangstelling te geven voor je medemens. Bescheidenheid die maakt dat je over alles wat je te horen krijgt met niemand in je omgeving praat. Heb je belangstelling, bel dan op (072-154503) of schrijf een briefje naar postbus 416 1800 AK Alkmaar. R. M. MOREL ERKEND ALS "BAKMEESTER" Onlangs is de Stichting "Nederland se Bakmeesters" opgericht. Wie tot dit keurkorps op het gebied van fri- ture- en snackverkoop wil toetreden, dient aan bepaalde bakvoorschriften te voldoen. Een unieke zaak, omdat op deze wijze een belangrijke sti mulans gegeven wordt aan vak manschap, kwaliteit en bediening. Daarbij staan vakbekwame adviseurs klaar om de betrokken zaken volledig te informeren. Voor Camping Heiloo is één en ander geen enkel probleem geweest. Na een bedrijfsonderzoek en een baktest, verwierf men niet al leen het predikaat "Bakmeester" maar verkreeg men ook de speciale speld en oorkonde. Een felicitaite aan de eigenaar, R. M. Morel, is duidelijk op zijn plaats. En dat de smulgrage klantenkring van Camping Hei loo met nog méér vertrouwen de weg naar deze zaak zullen vinden, lijkt een vanzelfsprekende zaak! ORGELCONCERT FEIKE ASMA GROTE KERK ALKMAAR Onder auspiciën van de Stichting Or gelcentrum, wordt op donderdag 17 juni in de Grote Kerk te Alkmaar, een orgelconcert gegeven door Feike As- ma. Het programma van dit concert is ge wijd aan de nagedachtenis van Johann Seb. Bach. Uit het indrukwekkende oeuvre van de onvergelijkelijke Tho mas-cantor uit Leipzig, zal Feike Asma een aantal van diens meest gespeelde composities ten gehore brengen. Het programma luidt: Choralvor- spiel "O Mensch, bewein dein' Sünde gross"; Dorische Toccata, Trio in c; Preludium en Fuga in e; 2 koraal voorspelen: "Ach bleib' bei uns, Herr Jesu Christ" en "Vor deinen Thron tret' ich hiermit", zijn laatste on voltooide werk kort voor zijn dood. Besloten wordt met Toccata en Fuga in d. Aanvang 20.15 uur. VERBOUWING MODEHUIS "UNIQUE" Modehuis "Unique", gevestigd te Heiloo aan de Heerenweg 174, gaat in de maand juli verbouwen/moderni seren dit in samenwerking met Intra Interieur verzorgers Alkmaar en patent winkelinrichting Heerhugowaard. Hieraan voorafgaande vindt een ver- bouwings-uitverkoop plaats. Klas 4A: Ans Beentjes, Monique Bastiaan, Gaby Beers, Dorien Bleijen- daal, Annet Brakenhoff, Yvonne v. Dijk, Corina v.d.Himst, Linda Hollen- berg, Astrid Kehl, Betty Metzelaar, Simone Steeman, Angelina Stet, Edith Zentveld. Klas 4B: Loes Abbas, Mascha Bernos- ki, Carina Duinmeijer, Annemarie Grijzenhout, Anet Hardebol, Sandra Liefting, Dievera Martens, Saskia Mod der, Sandra Moot, Ingrid Peerenboom, Maureen Rozemeyer, Marjan Schram, Regirla Spoor, Toets Teerenstra, An nemarie Wulp, Marlin Zwagerman. Het bekende Herenkerkkoor van de Moedergodskerk aan de Holleweg bestond 8 juni j.l. 20 jaar. Dit koor werd officieel opgericht tijdens het bestaan van de Noodkerk aan de Schuine Hondsbossehelaan, waar des tijds Pastor J. Schmidt als bouwpas toor de leiding had. Hoewel dit 4e lustrum van dit koor niét naar buiten feestelijk wordt gevierd heeft het jubilerende koor, gesteund door het niet meer weg te denken Interkerkelijk dameskoor een nieuwe Mis ingestudeerd. Het is een grote verdienste van beide koren dat ter gelegenheid van het 20 jaar bestaan van het herenkoor deze nieuwe Mis, zijnde Missa Sancti Josephi in Es-dur van de Oostenrijkse Compo nist J. G. Albrechtsberger op zondag 13 juni a.s. om 9.30 uur in de Moeder godskerk zal worden uitgevoerd. Wij feliciteren het herenkoor Mater Dei met het 4de lustrum en spreken de wens uit, dat dit koor nog heel veel jaren ten dienste mag staan voor de gemeen schap. Mater Dei op naar de volgende mijlpaal en wel 25 jaar, dat zeker niet onopgemerkt zal voorbijgaan. Van 5 t/m 10 juli wordt er in Heiloo ge collecteerd voor mensen die aan suiker ziekte of zoals dat tegenwoordig heet diabetes leiden. Misschien zegt u, alweer een collecte, er zijn er al zoveel en daar valt niets tegen in te brengen, toch zal het geld er moeten komen. Natuurlijk heeft deze collecte ook weer collectanten nodig, nu de vakanties overal begonnen zijn, zijn er misschien wel schoolverlaters die graag een handje willen helpen, maar iedereen is van harte welkom en hoe meer er zijn, des te minder werk is er te doen. U kunt zich aanmelden bij Mevr. van Geest, Droonecampstraat 5, tel. 335549. Het is een ziekte die men de mensen aan de buitenkant niet aanziet. Wat aan de ene kant een geluk is, maar het voor de patient niet altijd even makkelijk maakt Het is een stofwisselingskwestie, een hormoon dat onvoldoende of niet aanwezig is en dat geproduceerd wordt door de alvleesklier. Om dit nu aan te vullen, moet er insuline toegediend worden, hetzij door een injectie of door Tabletten om de alvleesklier tot productie aan te zetten. Tevens moet er streng dieet gehouden worden. Geen suiker, vet, melk, zout enz. Insuline wordt chemisch vervaardigd uit de alvleesklier van runderen en varkens, maar is niet voor 100% gelijk aan menselijke insuline. De symptomen worden wel weggenomen maar daar door ontstaan er bijwerkingen. De ogen zijn erg kwetsbaar, wondies genezen slecht. De laserstraal speelt hier een belangrijke rol, haarvaatjes, die afgestorven zijn kunnen hier mee weggebrand worden, maar het afgestor ven gedeelte blijft aanwezig. Nieuwe ontwikkelingen zijn gaande om die afgestorven deeltjes die blijven zitten af te zuigen, een uiterst precies werkje. Dit is maar een onderdeel van het vele researchwerk dat gedaan moet worden en u zult begrijpen dat dit veel geld kost. Zeg daarom niet nee, als ze bij u aan de deur komen, u helpt er veel mensen mee, die u er erg dankbaar voor zullen zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 1