VEREN1GINGS MNIBiMMHl I t NIEUW /4UT0BEDRUF LUTE BV GM COMMUNICATIE VERENIGING HEILOO (26 MC) Schotse volksdansen Kunstnijverheidsmarkt OPEN LES HARLEKIJN BALLET 2500 OUD A.J.C.-ERS WAREN EEN DAG BIJEEN TIJDENS PAASHEUVELDAG TE VIERHOUTEN CHINEES RESTAURANT LOTUS OPENT TWEEDE ZAAK IN BAKKUM De geschiedenis van de A. J.C. in boekvorm Niet allen terugkijken... Technisch onderhoud aan uw CARAVAN. Controle van remmen, banden, trekmechanisme, verlichting, gasverbindingen etc. door deskundige vakbekwame monteurs. Maak tijdig een afspraak met onze heer C. de Ruyter 16 JUNI 19L. Zo mensen, al bijgekomen van de openingswedstrijd van de WK in Spanje? Maar goed, laten we het voetbal gebeu ren even rusten, aangezien ik het daar de vorige week al uitgebreid over heb gehad. Het zal trouwens deze keer met zo n lang stukje worden. ,,Valt er dan weinig te doen deze maand" zullen jullie je afvragen. Dit is ook niet het geval, maar de ene keer lukt het beter om iets op papier te zetten als de andere keer, nietwaar. Ik heb wel een nieuwtje voor de hengelaars onder ons. Zoals jullie ongetwijfeld wel zullen weten, is het hengelseizoen geopend. Dit valt duidelijk te merken aan de drukte bij de vijvers en sloten in onze lokatie. Welnu, enkele van onze leden kwamen dan ook op het lumineuze idee om met de belangstellenden onder ons eens gezellig een keer te gaan vissen. Natuurlijk zitten hieraan enige dingen vast die georganiseerd moeten worden, maar ik kan jullie zeggen dat de aktiviteiten-commissie al hiermee bezig is. Dus leden, haal de hengels maar van stal. Nadere bijzonderheden omtrent datum en plaats zullen ongetwijfeld volgen. Een andere aktiviteit die op komst is, is de welbekende fiets-puzzletocht door de duinen, die vorig jaar een groot succes mag worden genoemd, mede door de uitstekende organisatie. Of dit deze maand of volgende maand zal gebeuren, is nog niet bekend. Ook hierover zullen nadere berichten volgen. Wij zullen natuurlijk hopen dat het grandioos weer zal zijn op die dag. Wat betreft de meeting, laten we die maar stellen op de laatste vrijdag van deze maand. Goed mensen, dit was het dan weer voor deze week. Ik zou alle leden van ons, die op vakantie gaan, een grandioze vakantie willen toewensen en natuurlijk het beste weer wat je maar kunt hebben. Ook de voetballiefhebbers onder ons wens ik n atuurlijk veel plezier de komende vier weken. Ik krijg trouwens net een ideetje voor het organiseren van een blinde pool, waarbij de winnaar een prijs ontvangt. Ik hoor wel, als er mensen hierin geïnteresseerd zijn. Leden, tot de volgende week! groetjes oei, Jack (831) Arie Groenevelt voorzitter van de Industrie Bond ging daar op een andere manier op in. Hij keek terug, vooral op de jaren vóór de tweede wereldoorlog en direct daarna. De strijd van de arbeider voor een beter bestaan. De strijd voor een betere maatschappij, van vrede en geluk. Hij wees daarna op de huidige toestand in de wereld welke weinig rooskleurig is. Er wordt langzamerhand weer een toestand geschapen die ons terug doet denken van vóór 1940. Vooral de jeugd wordt daar het slachtoffer van. Dhr. Groenevelt wees op de gevolgen voor onze kinderen en kleinkinderen. Hij drong dan ook aan actief te zijn waar dat maar mogelijk is. Hij kreeg een donderend applaus als ondersteuning van zijn gloedvol betoog. De 2500 bezoekers, gezeten in het openlucht theater, genietend van de warme zomerzon zong onder leiding van Jan Meilof dat het een lust was. Canons, soms in drie groepen, klonken zo goed dat Jan eilof op een gegeven ogenblik uitriep: ,,'t Lijkt wel of we nog nooit weg geweest zijn". Deze canons werden begeleid door „De Gildebroe- ders", een groot orkest onder leiding van Alle van der Korf. Gezongen werden specifieke jeugd (strijd) liederen als: „uit der dagen grauwe zorgen" en „De mens is goed", liederen welke ook op deze stralende dag ware te overden ken! Schotse volksdansen, in costuum en met begeleiding van een doedelzakspeler werden uitgevoerd onder leiding van Ernst van Brakel, welke bijzonder werden gewaardeerd. Zang van de zanggroep Toktet was wel één der hoogtepunten van het uitgebrei de programma. De groep bracht onder leiding van Raoul Kurstjens liederen uit de middeleeuwen en renaissanze. Gedichten van socialistische schrijvers werden gebracht door Wanda Reumer, Wietze Hijman en Lien Rijzinga. Gedichten welke indertijd een belang rijke rol speelde, naast zang, muziek, lekenspel en volksdans. Dat bleek 's middags op de grote speelweide waar de Meiboom geplant werd en honderden het weer waagden te volksdansen. Het werd een groot volksdansfeest aan de voet van de Vossenberg. Ook kon men genieten van twee volksdansgroepen. Er was een tentoonstelling van de vele uitgaven van de socialistische jeugdbe weging, vooral van vóór 1940. Bijzon der interessant. Daar waren tal van stands voor en in de Zonnehal (te gebruiken bij slecht weer voor massa bijeenkomsten). We noemen van het Hivos, het Nivon, de V.A.R.A., van een actie groep voor de Chilenen en Amnesty International. Ook kunste naars lieten hun werk zien. Voor kinderen waren er ook tal van activiteiten. Wie op zo'n dag alles ziet en meebeleefd, krijgt respect voor de uitstekende organisatie! Oud-A. J.C. -ers, uit het gehele land, hadden werkgroepen gevormd. Vanaf de vroege morgen toen zeker wel honderden auto's Vierhouten binnen kwamen rijden en alles vanzelf ging op het uitgestrekte parkeerterrein (zonder poli tie) tot het verstrekken van koffie en warme maaltijden aan hen die van verre kwamen en er gebruik van wilden maken, het liep allemaal vlekkeloos! Vrjjdag 18 juni: diesel in Buk Buk Deze band, bekend van singles als "Sausolito summerniehts" en "Goine back to China" is na een jrandiose en succesvolle tour door de Verenigde - Staten terug in Nederland voor nieuwe optredens en nieuw succes. Vooral de laatste tijd hebben ze het druk gehad met hun tours door Bel gië en Duitsland en met hun 2e Elpee die nu kersvers op de toonbank ligt. De band bestaat uit: Kim Weemhoff - Drums Rob Vunderink - Gitaar en zang Mark Boon - Gitaar en zang Wijnand Ott - Basgitaar Bas Krumperman - Gitaar en zang. Producer is de Amerikaan Steve Yelick, die eerder betrokken was bij de platenprodukties van Spargo, Chey enne en American Gypsy. Deze zomer zullen ze wegens grote kassuccessen opnieuw een tour door de V.S. maken. Maar voor het zo ver is geven ze eerst nog een gigantisch optreden in Buk Buk. Tot ziens op vrijdag 19 juni. TITANIC AND THE ICEBERGS IN L'AMORCE Op zaterdag 19 juni a.s. speelt, op de laatste openingsavond dit seizoen, de groep Titanic and the Icebergs in jeugdsocieteit l'Amorce. Titanic and the Icebergs zijn een pop-theater- tweemansband die met veel succes in heel Nederland heeft gespeeld. Zij presenteren een uniek mengsel van muziek en theater waar je met ple zier naar kunt luisteren, kijken en op kunt dansen. Hun muziek is een mixa- ge van rock en roll, boogie-woogie en blues. De show vangt aan om ongeveer 22.30 uur in het gebouw van de Wijk- vereniging Plan-Oost, 't Oosthonk, aan de Laan van Zeeman te Heiloo. De zaal is vanaf 22.00 uur open en de entree voor niet-leden bedraagt 3,--. Leden kunnen gratis naar binnen. Het belooft 19 juni een erg gezellige avond te worden, dus komt allen! Na net 3 maanden geleden te zijn begonnen, lieten de kinderen van Harlekijn Ballet, dinsdagmiddag 15 juni aan hun ouders, vriendjes en vriendinnetjes zien hoe ze deze tijd met dansen bezig zijn geweest. Begonnen werd met een verkorte les en tot slot dansten de kinderen (uiteraard geheel in kostuum gestoken) een verhaaltje over de verloren muts van Harlekijn op muziek van Franz Schu- bert Na volgende week begint de vakantie en daarna starten de lessen weer in de laatste week van augustus. Voor inlichtingen en aanmelding Harle kijn Ballet, p/a Middelhof 47 en Egelenburg 30, tel. 336332 en 336495. (Speciale kleuterlessen van 4 tot 6 jaar en kinderlessen van 6 tot 12 jaar.) KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Op zaterdag 3 juli vervolgen we ons excursieprogramma met een bezoek aan de Kasteeltuin van De Wiersse te Vorden. De Wiersse is een van de acht Kas telen in de gemeente Vorden, in de Achterhoek. Driehonderd jaar geleden kocht Enno Mathias den Broeck 'De Wiersse. Sedertdien hebben negen ge neraties van zijn afstammelingen, voor al de kasteelvrouwen, hun bijdrage ge leverd aan de vervolmaking van de tuinen. In de tuinen' zijn thans door de liefhebbers elementen van de strak heid van de achttiende eeuw, de ro mantiek van de negentiende eeuw en van de fantasie van de twintigste eeuw als lagen boven elkaar te onder scheiden. Gezien de enorme belang stelling worden deze tuinen thans in de zomer en de herfst op vaste dagen voor het publiek opengesteld (vorig jaar 21.000 bezoekers). Zaterdag 3 juli is voor ons gereser veerd, zodat ons gezelschap de tuinen kan bezoeken. Op weg naar Wiersse drinken we kof fie in de Roskam te Gorssel. Na het bezoek aan de tuinen gaan we terug naar de Roskam voor het diner. Hierna gaan we richting Arnhem voor een boottochtje op de Rijn. Tij dens het varen kunt u genieten van fraaie vergezichten over de polders en de dijken van de Betuwe aan de ene zijde, en de kleurenpracht van de Veluwezoom aan de andere kant. Dit complete dagprogramma kunnen we de leden aanbieden voor 50,- per persoon. Niet-leden betalen 60,—. Inclusief busreis, koffie, diner, boottocht, entree, gidsen en fooi chauffeur. Aanmelden vanaf woensdagmorgen 23 juni om 8.30 uur bij onderstaande adressen - ook als u per giro betaalt op rekening 4018152 t.n.v. S. J. Knip te Bergen, en de heer C. Kamer, Heerenweg 108, Heiloo, tel. 072- 333523. Vertrek tijd: Heiloo, Witte Kerk, 7.30 uur. s De Paasheuveldae van oud-leden van de arbeidersjeugd Centrale, uit de periode 1918-1940/1945-1959 te Vierhouten mag wel uniek genoemd worden. 2500 deelnemers trok dit gebeuren rond de Paasheuvel, het Rode Valkennest en de uitgestrekte terreinen van de Stichting voor Zon en Vrijheid. Nu een miljoenen bezit, in de jaren vóór de tweede oorlog, gedeeltelijk, tot stand gekomen door het plakken van een kampfondszegel van 2Vi cent. En dat in een periode van weinig zakgeld, naast de contributie. Daar op en rond de Paasheuvel werden Pinksterfeesten gehouden, conferenties en het kader van de socialistische jeugdbeweging, opgeleid. Het heeft veelal het levenspatroon van velen bepaald. Dat het Chineese restaurant Lotus in de Winkelhof 't Loo bij velen goed in de smaak is gevallen mag blijken uit het feit dat er gisteren in Bakkum een tweede zaak geopend is. Deze is gevestigd aan de v.Oldenbarne- veltweg 9. Deze is nog groter dan de zaak in Heiloo. Er zal plaats zijn voor zo'n 130 mensen en de aankleding zal er even vriendelijk uitzien als de zaak in heiloo. Er zal zes man personeel komen te werken (bijna allemaal familie) en de vrouw van de eigenaar van LOTUS zal in Bakkum de scepter gaan zwaaien. De kok (een zwager) heeft al ruim 15 jaar ervaring met de Chinese keuken in Nederland en kan het menu, dat hetzelfde zal zijn als in Heiloo, met kundige hand hanteren. Onder de kreet „Chinees eten is meer dan bami en nasi", ging drie jaar geleden Lotus in Heiloo van start. Vaak denkt men dan, een leuke kreet maar in de praktijk zal het wel anders uitpak ken. Het tegendeel is bewezen, de wel bijzonder smakelijke gerechten gingen er bij het publiek goed in en heeft duidelijk het Nederlandse „bami-nasi" idee uitgebreid met vele verfijnde gerechten. Voeg daarbij de vriendelijke en snelle bediening en u bent bij restaurant Lotus echt een avondje uit. IN HOGER BEROEP SCHULDIG BEVONDEN AAN MISHANDELING Heiloo - Na in eerste instantie door de Alkmaarse politierechter te ztfn vrij gesproken, is de 48-jarige T. van B. uit Heiloo door de procureurgeneraal bU het Gerechtshof te Amsterdam schuldig bevonden aan mishandeling van zijn buurman R. C. H. van H. Mr. Ficq eiste een voorwaardelijke ge vangenisstraf van twee weken en een boete van 500,-- plus een schade vergoeding van 900,— wegens het veroorzaken van bloedvlekken op het kostuum en het behang van de buur man. "Hij zat op mijn dak", zei verdachte. "Ik heb hem eraf gejaagd en het dakkapel ingeduwd". De als getuige gedagvaarde buurman verklaarde dat hij op de bewuste dag in april 1980 op zijn eigen dak bezig was geweest met zijn televisie-antenne. "Opeens hoorde ik mijn buurman ont zettend tekeer gaan. Hij kwam op me af en begon me te stompen en te slaan", aldus van H., wiens verklaring werd bevestigd door enkele getuigen. Een arts constateerde later bij Van H. diverse verwondingen aan zijn gezicht en benen. Mr. Ficq achtte mishandeling bewe zen. "Het is mijn buurman alleen om geld te doen", bracht Van B. nog te berde. Het Hof doet op 15 juni uit spraak. Met medewerking, onder andere van het Prins Bernhard Fonds en het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk kon tot uitgifte worden overgegaan van een boek over de Arbeiders Jeugdcentrale 1918-1940/ 1945-1959. Geschreven door Leo Hart veld. Frits de Jong Edz. en Dries Kuperus. Het is uitgegeven door Van Gennep te Amsterdam. Voorzien van tal van foto's op deze Paalheuveldag kwam het in omloop en zal nu zeker ook in de boekhandel nu verkrijgbaar zijn. N.M. In het mei-nummer van de „Toarts", van het Nederlands Instituut voor Volksontwikkeling en Natuurvrienden- werk (NIVON) waarvan vele oud- A.J.C.-ers lid zijn, werden nog al wat bedenkingen geuit ten aanzien van reünies van oud-A. J.C.-ers in het land. Alles heel aardig, maar men moest zijn tijd wat meer gebruiken voor zaken van deze tijd. OPEL STETWEG 37-1901 JDCASTRICUM TELEFOON 02518-59017

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 5