1 Hali&pryzM ofmp Mw&f&s drukkerij uitkijkpost b.v. voor aï uw familie en handelsdrukkerij y AKTIES Maandag 19 juli voor de 6e keer kortebaandraverijen J. van den Berg neemt afscheid van "De Dillenburg" I\ll> II C0R SCHAAP NIEUWSBLAD VOOR HEILOO Roemeense dansen en muziek in de Beun r^r= Isotherm Heiloo B.V. Engelse Jeugdband concerteert in Heiloo ONDERNEMINGSRAAD HUIZE DE LOET TE HEILOO OFFICIEEL GEÏNSTALLEERD IEDEREEN nu 49,- nu 59.- nu 69,- Restanten leren laarzen nu 69,- nu 49,- Div. Blouses nu 39,- Raadhuisweg 13-Heiloo Vrijdagavond koopavond. >UW LOT koop een lot van DE FORESTERS A.E.G. - MIELE ZANKER- BOSCH etc. voor wasapparaten natuurlijk Heiloo-Tel. 331426 Winkelhof 't Loo 23-24 HEILOO 47e JAARGANG No. 28 14 JULI 1982 Advertenties en administratie: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon 072-330175 b.g.g. 072-334531 Redaktie-adressen: Laarmanstraat 7, 1851 JD Heiloo - Telefoon 072-330525 Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo - Telefoon 072-331081 Dit blad verschijnt 's woensdags huis-aan-huis in een oplage van 11.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond a/d Hoef. Advertenties moeten uiterlijk maandagmiddag 6 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 52 cent (excl. BTW) Bij regelmatig adverteren AANZIENLIJKE REDUKTIE. S.V. DE FORESTERS GROTE LOTERIJ Houd de Foresters bruisend, koop één lot van de duizend, is onze slogan. Heeft u al zo'n lot, waarmee het moge lijk is méér dan één prijs te winnen? Vrijdagavond zijn we er weer, op de braderie, alwaar ook de hoofdprijs (een Renault) te bezichtigen is. Kom- eens kijken en Bezegel uw lot met een lot van De Foresters. InlEwisweg 58, tel. 333352. Zie advertentie in dit blad HANDELSWEG 34 - 1851 NX HEILOO TEL. 072-334245 Een van de jaarlijkse terugkerende hoogtepunten in de reeks van evene menten is wel de kortebaandraverij. a.s. Maandag is het weer zo ver en staat de Heerenweg weer geheel in het teken van de drafsport. Het défi lé begint om 12.45 uur, gevolgd door de wedstrijden. In de voorverkoop betaalt u 4,— daarna 5,-. Voorverkoop adressen zijn: Café "De Viersprong", tijdens en na de draverij spelen daar de Mascotte Boys; Café- Bar "De Railway", tijdens en na de draverij spelen daar Duo Ab Glas; Café-Bar d' "Oud" Inn, Goud van "Oud"; en Ruitersporthuis Reijinga. Op dinsdag 10 augustus wordt in de Beun een Roemeense avond gehouden, een avond vol kleur, klank, dans en muziek. Dat de Roemeense groep Resiteana naar Heiloo komt is voor het grootste deel het werk van Joan Dirkson lid van Pridini, de Heiloose volksdans groep, en de Heiloose Middenstand die dit grote evenement financieel mogelijk maakt. T)e Roemeense groep is in Holland voor een festival in Leiden, maar van :7 augustus tot 12 augustus zal zij de 'gast van Heiloo zijn. De groep is onder gebracht bij gastgezinnen van alle le den van Pridini. Er zijn 12 dansparen ien 10 muzikanten en zij brengen een programma van authentieke dansen. Verleden jaar zijn zij uitgeroepen tot de beste groep van Roemenië, ar tistiek leider is Afilon Latcu, die als choreograaf zijn sporen ruimschoots verdiend heeft en onderscheiden werd met de gouden titel voor het werk dat hij voor amateurs verricht heeft. Ontvangst Dinsdag 10 augustus, wordt de dans groep officieel ontvangen door B. en W. 's ochtends om half tien. In klederdracht zal de groep zich pre senteren in aanwezigheid van iemand van de ambassade. Wilt u vast een voorproefje hebben van deze groep, komt u dan gerust even een kijkje nemen. Pridini Dit is het Joegoslavische woord voor "bij de duinen". Deze Heiloose groep bestaat nu 2 jaar en werkt met drie dansleidsters t.w. C. Langereis, Koos Goemans en Thea de Waal. Over de verschillende groepen ver deeld worden er, dansen uit Israël. Turkije, Griekenland, Joegoslavië, Bulgarije, Hongerije en Roemenië (enz.) ingestudeerd. Er wordt een verdeling gemaakt tus sen tieners, volwassenen, beginners en halfgevorderden. Pridini telt thans zo'n 80 leden. Er wordt gedanst op woensdagavond in het Wijkgebouw aan de Laan van Zeeman in Plan Oost van 19.00-20.30 uur en woensdagmiddag in de Nieuwe Hoeve in Batenburg voor de kinderen van 14.00-15.00 uur en 's avonds van 18.30-23.00 uur voor de andere groepen. Wie na het zien van de dansgroep op dinsdag 10 augustus zelf de kriebels in de benen krijgt kan zich opgeven bij de secretaresse van Pridini, m. Meijer, Dompvloet- laan 10, Heiloo, tel. 335592. Vooral mannelijke leden zijn van harte welkom. Kaarten voor deze Roemeense- avond zijn verkrijgbaar a 6,- bij: Piet Avis, Stationsplein, Stations centrum, Jan-Tine Braam, Rook en Barberschop, 't Loo, V.V.V.-kantoortje en 's avonds aan de zaal. Mascotte MODE VAN STRAKS STATIONSWEG 85 HEILOO \fgelopen donderdag stond het Jejaardencentrufn "de Dillenburg" in klkmaar de hele dag in het teken van iet afscheid van de heer J. van den Jerg. De uit Heiloo afkomstige heer 'an den Berg was vanaf de bouw van iet bejaardencentrum als direkteur angesteld en onder zijn leiding is het omplex uitgegroeid tot wat het nu is. laast het hoofdgebouw bestaat "de •illenburg" momenteel ook uit een latgebouw in vier woonlagen en 70 'oningen. De mensen in de flat 'onen welliswaar, evenals in de woningen op zichzelf, maar genieten wel de primaire verzorging zoals bijv. eten en geneeskundige hulp. Afscheid De heer Van den Berg heeft zijn func tie neergelegd in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Na 12 jaar waarschijnlijk toch een moeilijk afscheid wanneer wordt omgekeken naar alles wat in die jaren bereikt is. Maar tevens ook een indrukwekkend afscheid wan neer we de enorme belangstelling be zien van zowel bewoners als collega's, kennissen etc. Dd. 5 juli 1982 vond 's avonds in huize De Loet te Heiloo, in bijzijn van bewo ners, personeel en het voltallige bestuur van de Heilooër Stichting voor Bejaar denzorg de officiële installatie plaats van de Ondernemingsraad. Deze onderne mingsraad werd op 13 mei 1982 door het personeel gekozen en bestaat uit de da mes J. E. T. Kroeze-Abbinic, M.J.Mors- Opdam, M.C.Wessel en de heren P. Dekker en M. de Graaf. Hiermede schaarde huize De Loet zich bij de 64 van de ca. 1500 verzorgingstehuizen in Nederland, die een ondernemingsraad hebben. Na opening van de avond door de voor zitter van de Heilooër Stichting voor Be jaardenzorg de heer Chr. J. Vahl, kreeg de directeur de heer H. Schuur het woord. Deze greep terug in de geschie denis en kenschetste de arbeidsomstan digheden van vroeger om tenslotte bij de huidige werksituatie terecht te komen, waarbij werknemers ook medezeggen schap in een bedrijf krijgen door middel van ondernemingsraden. Maar dit houdt wel in, aldus de heer Schuur, dat men ook medeverantwoordelijk is voor de gang van zaken. Hierna installeerde de heer Chr. J. Vahl met enkele welgekozen woorden en een fikse hamerslag de ondernemingsraad en feliciteerde de leden met hun bende- ming. Namens het personeel sprak daarna me vrouw I. M. Kroon, terwijl mevrouw W. J. H. van Weelden dit deed namens de bewonerscommissie. Ook de heren C. A. de Booy en J. Tammes richtten enige woorden tot de nieuwbenoemde commissieleden. Met een geestig speech- je overhandigde mevrouw A. Meertens- Wiltens de directeur nog een attentie, als blijk van waardering voor het vele voorbereidende administratieve werk, dat de heer Schuur voor de onderne mingsraad in oprichting had verricht. Tot slot dankte de heer M. de Graaf na mens de O.R. allen, die hadden meege werkt tot het tot stand komen van de commissie. Tevens deelde hij mede, dat de bestuursfuncties nog niet waren ver deeld, doch dat dit spoedig zou gebeu ren. Na afloop van het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Rest ons nog te vermelden, dat zowel de leden van de O.R. alsmede de dames van de verkiezingscommissie, met een gezellige bos bloemen naar huis gingen. KOOK Heeft u spullen waar u vanaf wil, maar die nog bruikbaar zijn, KOOK is er blij mee. Zij verkoopt het en de op brengst is voor een project(je) in de derde wereld. Alles wordt gratis op gehaald. Contact adres voor Heiloo: W. Leer, Cruijscamplaan 26, tel.332010 Kontaktadres Alkmaar: Theo Schaper, tel. 111 336. BRADERIE HEILOO Afgelopen vrijdagavond was het weer gezellig op de Braderie. Stralend weer, terrasjes gezellig vol, een muzikaal- feest met de Hoogovenbigband, een straat optreden met een engelse thea tergroep, de rollenbaan, het kan niet op. Ook a.s. vrijdag is er weer van alles te doen. .Een grootse wijnproeverij georganiseerd door Caveau wijn Import, met een gezellig frans terras in een decor van een pittoresk Frans dorpje. Voor de kinderen is er de mogelijk heid om op de kindermarkt, spullen die ze niet meer gebruiken, te ver kopen. Zoals spellen, poppen autootjes, boeken etc. Neem ze mee en vraag aan de braderiemeester een plekje. Ook zal het springkussen weer aanwezig zijn, en op de rollenbaan kan men weer proberen 500 meter te fietsen (snelste tijd 22.47 sec.). Kom vrijdag naar de braderie in het Stationscentrum Heiloo waar het zo gezellig is. Deze week wordt er ook gereden op de home-trainer. Zoals elke vrijdag. Voor iedere leeftijdscategorie zijn er prijzen te verdienen in de vorm van vrijkaarten voor de 2-daagse koppel koes op 24 en 25 juli op de Alkmaarse Wielerbaan. AMNESTYGROEP HEILOO Bij deze wil de Amnestygroep Heiloo een ieder die meegewerkt heeft aan de kaartenaktie El Salvador bedanken voor zijn/haar medewerking. In het bijzonder ook de plaatselijke kerken die allen zich bereid verklaar den ruimte te geven aan deze aktie. Ook alle andere groeperingen die deze aktie ondersteunt hebben willen we hierbij dank zeggen. Deze aktie wordt nu verder overge nomen door de adoptiegroepen die voor dit land werkzaam zijn. We zullen 16 juli, 30 juli en 13 augustus op de braderie in het Stationscentrum ver tegenwoordigd zijn. Kontaktadres voor Heiloo: Astrid Wesselius, Het Ze venhuizen 3, tel. 334822. wil toch graag een auto winnen? GESLAAGD Op de te Utrecht gehouden examens van de H. M. V. slaagde voor Costumière Truus Genet te Egmond aan de Hoef, mevr. Oudhuis-Genet te Akersloor, Margreet Ortelij en Ineke de Bont beide uit Heiloo. Opgeleid door mevrouw Klerks-Roovers, Hei loo. w ^£S&- Elke vrijdagavond op de braderie verg. verl. onder nr. L.O. 820/001/022 d.d. 3-3-'82 PRIMA OPBRENGST COLLECTE GEEF ES VOOR DIABETES De collecte voor Diabetes heeft een be drag van 5.922,78 opgebracht en daar zijn ze u erg dankbaar voor. Aldegenen die hieraan hebben mee gewerkt worden hartelijk bedankt voor hun inzet en prettige medewerking. TERRES DE HOMMES 'erre des Hommes-Nederland heeft 180.000 beschikbaar gesteld voor artoperaties van Palestijnse kinde- ?n in Jeruzalem en Amman. Dit is ebeurd op verzoek van de V.N- tganisatie voor humane hulp aan Pa- :stijnse vluchtelingen. Door de ge- eurtenissen in Libanon, waar zeer £el slachtoffers moeten worden ge- olpen, dreigen de financiële midde- in voor deze urgente hulp uitgeput te iken. Hierdoor zouden de hartopera- es van 25 kinderen onuitvoerbaar Drden. aarom heeft Terre des Hommes- ederland positief en met de vereis- slagvaardigheid op deze noodkreet ïreageerd. erres des Hommes rekent erop dat. 5t toegezegde bedrag uit giften bij- in zal komen. ironummer noodhulp Terre des Hom les: 100900. "TINTORETTO-NIEUWS" Van 17 juli toten met 15 augustus a.s. is in de Noorderkerk Kleine Noord te Hoorn een tentoonstelling van schilde rijen, tekeningen, aquarellen en boet seerwerk. De werken zijn ingezonden door de amateur beeldende kunstenaarsvereni gingen van Noord-Holland en van Lely stad, aangesloten bij de Federatie Ama teur Beeldende Kunstenaars, een over koepelend orgaan voor een vijftigtal ver enigingen over heel Nederland. Ook Tintoretto Heiloo neemt deel aan deze expositie met totaal 33 werken van haar leden. De toegang is vrij en de tentoonstelling is dagelijks geopend van 13 tot 17 uur. De tentoonstelling is zeker een bezoek waard. (S a 072-330175 /ff i in samenwerking met het Jeugdorkest "De Combinatie" Op uitnodiging van het jeugdorkest "De Combinatie" zal de "West Nottinghamshire Concertband" een concert in Heiloo verzorgen. Zaterdag 24 juli komt de band naar Holland. De leden worden gedurende een week bij de leden van "De Combinatie" ondergebracht. Gedurende deze week zullen de beide orkesten concerten geven o.a. in Egmond, Oostwoud, Heiloo en op de Floriade. Op donderdag 29 juli zal het concert plaats vinden in de Volksmuziekschool in Heiloo (aan 't Veld). Het bestuur van de Volksmuziekschool is bereid de aula af te staan voor dit fijne muzikale gebeuren. Ons mooie theater "De Beun" is gedurende de gehele maand juli dicht. Dit is jammer en onbegrijpelijk. Het zal fijn zijn als dit in de toekomst verandert. Het concert zal er niet minder om zijn. De jeugd zal z'n beste beentje voorzetten. U zult kunnen beluisteren dat een fanfare- en harmonie-orkest best samen een fijn concert kunnen geven. Het concert op 29 juli begint om 20.00 uur, de entreeprijs is 2,50 (kinderen gratis) De V.V.V. verleent ook haar medewerking aan dit concert. Kaarten zijn verkrijg baar bij de V.V.V. (Stationsweg). Tot ziens op het concert, laat de jeugd niet voor een lege zaal spelen. ORGELCONCERTEN VAN DE STICHTING VRIENDEN VAN HET ORGEL Het Avondconcert op donderdag 15 juli om 20.15 uur in de Grote Kerk en de kaasmarktconcerten op vrijdag 16 juli om 11.15 en 12.15 worden ver zorgd door de organist van de Grote Kerk Piet Kee. Piet Kee, geboren in 1927 in Zaan dam, is kerkorganist van de Grote Kerk in Alkmaar en stadsorganist van de St. Bavo in Haarlem. Hij studeerde bij zijn vader, Cor Kee en aan het Amsterdams Conservatorium o.m. bij Dr. Anthon van der Horst. In die tijd won hij de Prix d'exellence. Hij gaf concerten in bijna alle West-Eu- ropese landen en maakte verschei dene concert tournee's door de Ver enigde Staten. Als organist van de Grote Kerk is hij een kenner bij uit stek van de orgels in deze kerk en weet hij het prachtige doorzichtige klankcoloriet, zowel van het grote Schnitger orgel uit 1725 als van het koororgel uit 1511, Nederlands oudste bespeelbare orgel, volledig uit te bui ten. Het avondconcert wordt geopend met een tweetal werken op het koor orgel n.l. van Christian Erbach en Jan Pietersz, Sweelinck. Vervolgens meldt het programma voor het grote orgel voor de pauze een drietal werken van Joh. Seb. Bach en na de pauze werken van Joseph Haydn en Felix Mendels sohn. Tijdens de kaasmarktconcerten kunt u zowel het koororgel als het grote or gel beluisteren. Dan vermeldt het programma voor het koororgel werken van Andrea Gabrieli en Jan Pieterszoon Sweelinck en voor het Grote orgel: Buxtehude, Claude Bal- bastre en Max Reger. AKTIE TEGEN OVERLAST POPULIEREN De ondergetekenden, bewoners van Het Zevenhuizen, maken ernstig be zwaar tegen de grote overlast, die de hierstaande populieren hen bezorgen. Deze bomen bederven door hun kapok achtige uitzaai ieder jaar opnieuw onze met zorg aangelegde tuinen; ze verstikken ook elk jaar weer legio planten, die dan weer opnieuw aange schaft moeten worden. In deze uit zaaiperiode is het geraden deuren en ramen gesloten te houden, daar an ders ook in de huizen deze troep bin nendringt. Het aanzien van de straat is, juist op het moment, dat overal elders een uit bundige bloei en groei plaatsvindt, zéér desolaat. Heesters en planten zijn met een stoffige wollaag bedekt en bij passeren van auto's wervelen op nieuw de wolvlokken omhoog. Ons verzoek is dan ook dringend! Helpt ons van deze bomen af en wel zo spoedig mogelijk. Vervangt ze door een soort die ons geen overlast bezorgt en de straat een fraai aan zien geeft! Het moet toch ook voor de gemeente een ernstig feit zijn, dat de toegangs weg naar de sporthal en de sportvel den er zo vervuild en onaantrekkelijk uitziet. Wij nodigen eenieder die dit nog niet heeft gezien uit om deze on aantrekkelijke situatie eens in ogen schouw te komen nemen. We vinden een straat met bomen héél mooi, maar dan wel een soort die passend is in een woonmilieu. Wij hopen op uw medewerking in deze en tekenen, Namens de bewoners van Het Zevenhuizen. Gewoontegetrouw brachten de zigeuners weer een bezoekje aan Heiloo. De vijftien wagens, waarvan de bewoners allemaal familie van elkaar zijn, stonden weer op hun vertrouwde "stekkie" bij de Omloop. De heer Petaio is de oudste van de groep en is geen familie van koning Petaio. De jongsten van het gezelschap vermaakten zich in het grasveld en genoten van het mooie weer. Zondag zijn de zigeuners met onbepaalde bestemming weer vertrokken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1982 | | pagina 1